tereza5
23.05.10,17:57
V s.r.o. došlo k zmenám konatelov, spoločníkov, vkladov.Mám k dispozícii zmluvu o prevode obchodného podielu predávajúci B na C. V zmluve sa píše: Prevod obchodného podielu z prevádzajúceho B na C je uskutočnený odplatne za dohodnutú cenu 1000 eur./ako to zaúčtujem?/
Prevod z A na B -nemám žiadny podklad.

zmena konatela A na B, dalšia zmena konatela B na C
zmena jediného spoločníka A na B, dalšia zmena spoločníka B na dvoch spoločníkov C,D.
Vklad spol. A 700 000 Sk
Vklad spol. A 23236 eur
Vklad spol. B 23 236 eur
Vklad spol. C 11 618 eur
Vklad spol. D 11 618 eur

Neviem, či tieto zmeny stačí len udat v poznámkach a v účtovníctve spravit analytiku na jednotlivých konatelov.Dalej mi nieje jasné, aká je vlastne výška základného imania spoločnosti pri tolkých vkladoch, a čo s tou odplatou 1000 eur pre prevádzajúceho.
Prosím Vás, ak má s tým niekto skúsenost, tak mi poraďte.
dakujem
JarkaL
23.05.10,16:20
V s.r.o. došlo k zmenám konatelov, spoločníkov, vkladov.Mám k dispozícii zmluvu o prevode obchodného podielu predávajúci B na C. V zmluve sa píše: Prevod obchodného podielu z prevádzajúceho B na C je uskutočnený odplatne za dohodnutú cenu 1000 eur./ako to zaúčtujem?/
Prevod z A na B -nemám žiadny podklad.

zmena konatela A na B, dalšia zmena konatela B na C
zmena jediného spoločníka A na B, dalšia zmena spoločníka B na dvoch spoločníkov C,D.
Vklad spol. A 700 000 Sk
Vklad spol. A 23236 eur
Vklad spol. B 23 236 eur
Vklad spol. C 11 618 eur
Vklad spol. D 11 618 eur

Neviem, či tieto zmeny stačí len udat v poznámkach a v účtovníctve spravit analytiku na jednotlivých konatelov.Áno, ale nie konateľov, ale spoločníkov.Dalej mi nieje jasné, aká je vlastne výška základného imania spoločnosti pri tolkých vkladoch, ZI ostáva nezmenené, len sa zmenili spoločnícia čo s tou odplatou 1000 eur pre prevádzajúceho. Tá Ťa nemusí zaujímať, o tom v s.r.o. neúčtuješ
Prosím Vás, ak má s tým niekto skúsenost, tak mi poraďte.
dakujem


V texte
Ak som dobre pochopila, tak spol. má teraz dvoch spoločníkov C a D, pričom každý z nich má podiel 11618 €.
KEJKA
23.05.10,17:33
ano aj ja to tak chápem. Zmluva o prevode a odplata je vecou zúčastnených strán, v sro sa o odplate neúčtuje.
Presne ako odpovedala JarkaL.,
V Poznámkach uviesť pôvodný aj nový stav - s dátummi dokedy je ktorý stav platný.
tereza5
23.05.10,18:21
Dakujem velmi pekne za pomoc
kalamajka
22.09.10,13:54
Dobrý deň,

potrebujem poradiť - ide o tzv. "ready - made" spoločnosti - kúpa hotovej firmy
kupila sa firma "XXX" prevod podielu na PO a FO, zmena názvu na "CCC"

s.r.o.-čka "XXX" bola založená dňa 1.5.2010 - spoločníkom je s.r.o. "CCC"
20.6.2010 - odplatný prevod obchodného podielu medzi - s.r.o. "CCC" a FO vo výške splateného vkladu 750 EUR
20.6.2010 - odplatný prevod obchodného podielu medzi - s.r.o. "CCC" a PO vo výške splateného vkladu 4250 EUR
s
1.7.2010 - zmena názvu s.r.o.-čky "XXX"
30.7.2010 - zápis do OR

prosím radu
ako mám účtovať
mam doklady - máj 2010
PPD na 5000 €
otváraciu súvahu

doklady - jún 2010
faktúry za služby súvisiace so založením s.r.o. "XXX"
ako zaúčtovať tieto fa ? účet 5..?

firma

čo ďalej - čo účtovať a ako??
čo s prevodom podielov

ďakujem , neviem sa pohnúť
grammatika
23.09.10,07:39
Dobrý deň,

potrebujem poradiť - ide o tzv. "ready - made" spoločnosti - kúpa hotovej firmy
kupila sa firma "XXX" prevod podielu na PO a FO, zmena názvu na "CCC"

s.r.o.-čka "XXX" bola založená dňa 1.5.2010 - spoločníkom je s.r.o. "CCC"
20.6.2010 - odplatný prevod obchodného podielu medzi - s.r.o. "CCC" a FO vo výške splateného vkladu 750 EUR
20.6.2010 - odplatný prevod obchodného podielu medzi - s.r.o. "CCC" a PO vo výške splateného vkladu 4250 EUR
s
1.7.2010 - zmena názvu s.r.o.-čky "XXX"
30.7.2010 - zápis do OR

prosím radu
ako mám účtovať
mam doklady - máj 2010
PPD na 5000 €
otváraciu súvahu

doklady - jún 2010
faktúry za služby súvisiace so založením s.r.o. "XXX"
ako zaúčtovať tieto fa ? účet 5..?

firma

čo ďalej - čo účtovať a ako??
čo s prevodom podielov

ďakujem , neviem sa pohnúť

Je tu toho veľa napísaného o vzniku spoločnosti, a to že sa zmenili konatelia, spoločníci, či názov firmy nezohráva až takú úlohu.

Takže, ak chceš mať komplet účto od vzniku (deň zápisu do ORSR-neviem, či 01.05.2010 založenie považuješ za vznik-sú to odlišné veci) (čo odporúčam v svojom softe nahodiť spätne), tak treba zaúčtovať 353/411 ZI, splatenie ZI 211/353) v máji.

jún ak je to fa od dodávateľa, kt. externe poskytol služby súvisiace so založením spoloč. 518/321, ak by boli aj kolky 538/321,211

prevod podielov sa v účtovníctve nemení, jedine, že by si mala analytiku na 411 na každého spoločníka a vtedy by si dňom prevodu zmenila 411ax/411bx.

v účtovníctve zmeníš dňom zmeny -názov spoločnosti a to je všetko, pokračuješ ďalej v účtovníctve úplne normálne.

V poznámkach v účt.závierke opíšeš zmenu spoločníkov a názvu firmy.
A na základe zákona o správe daní a poplatkov oznámiš daňovému úradu zmenu názvu, spoločníkov a konateľov.
Koreniny Macek
22.10.10,08:56
S.r.o. má dvoch spoločníkov v pomere podielu A- 80% a B- 20%.Spoločník B v novembri chce svoj podiel 20% predať novému spoločníkovi a konatelovi .Ako určiť cenu podielu? Znalecký posudok na budovu máme vyhotovený.Treba urobiť aj DP? Lebo spoločník A chce predať svoj 80% podiel v marci.