kojur
21.10.05,13:08
V zmysle § 22 ods./7 nehmotným majetkom na účely zákona o dani z príjmov 595/2003 Z.z. sú okrem iného aj projekty. Nikde v mne dostupných materiáloch sa neviem dopátrať aké "projekty" by mohli byť nehmotným majetkom.
Pomôže mi niekto?
kojur
24.10.05,10:21
Je to až taká ťažká otázka?
Podľa mňa sa uvedená záležitosť týka viacerých z nás a je dosť dôležitá.
Monika1
24.10.05,12:02
No je to fakt ťažko si predstaviť nejaký projekt, ktorý nadobudnem s cieľom obchodovať s ním. V takom prípade ak ho kúpim tak je to nehmotný majetok, ale považovala by som to skôr za tovar /ako napr. krabicový sw/. Môžem ho odpisovať podľa mňa len ak ho zaradím a budem ho používať na predvádzanie perspektívnym záujemcom o uvedený projekt. Tu moja fantázia končí. Môže ešte niekto z poraďákov trochu pofantazírovať?
ondrejvla
24.10.05,14:40
Nezbadala som túto otázku skôr, bola by som už predtým odpovedala. Projekty - sú to väčšinou štúdie a projekty významných stavieb, ktoré firma stavia, napríklad účtujem firmu, ktorá stavia veľký športový areál, nakoľko tam nebude len stredisko zimných športov, ale aj športov pre všetky sezóny, oddychovo-športová časť pre mesto, bolo potrebné urobiť štúdiu tejto výstavby, enviromentálne vplyvy na pozemkoch, na ktorých sa vykonáva, resp.začala vykonávať stavba. Ale tiež to môžu byť projekty strojov, prístrojov...

Napr. sa vyvinie pre nemocnicu prístroj na liečbu neviem čoho...- (dajme tomu alkoholizmu - poriadna blbosť, že ?) a výskum na tento prístroj zaúčtuješ ako projekt, teda cez 041 na 019, prípadne iný účet nehmotný majetkový.

Pomohlo, alebo ešte? Nechaj tu odkaz, ak chceš viac k tejto problematike.
kojur
27.10.05,18:14
Ďakujem pekne, pomohlo mi to.