korela
24.05.10,03:57
V dnešnej dobe sa vyvíja veľa najrôznejších aktivít na rozvoj osobnosti človeka - jednotlivca. S touto tématikou vychádza množstvo kníh na celom svete a poskytuje sa veľa kurzov.
Aby sme však boli spokojní sami so sebou, nemôžeme rásť iba my, ale celá spoločnosť. Je známe, že všetko so všetkým súvisí. Ak bude prosperovať človek, bude aj spoločnosť a naopak.

Každý človek má svoju dušu a vytvára s ňou svoju krajinu. Nie som expert na jednotlivé národy, nie som zcestovaná ani humanitne vzdelaná v oblasti psychológie, sociológie a podobných vied, ale uvedomujem si ako nás ponímajú iné národy, a ako sa iné národy dokázali zachrániť jednoduchými afirmáciami, ktoré pretrvajú ešte veky, nakoľko sú tak vžité do národa a sú stále sprítomňované, čím neustále vytvárajú pozitívnu budúcnosť. Ako príklad uvediem známu vetu (afirmáciu) Zlaté české ručičky.
("Vztah Čechů a řemesla asi nejlépe charakterizuje do dneška tradované domácí úsloví „zlaté české ručičky“. Zdrobnělina trefně zachycuje emotivní zainteresovanost, zdůrazněné „češství“ vyznívá jako bezvýhradná národní kvalita, zlato je pak odvěkým symbolem cennosti a výjimečnosti. Ať má člověk na absolutní platnost tohoto rčení jakýkoli názor, bez rozpaků lze tvrdit, ...- atď., toto úslovie vzniklo českou kultúrou v 19. st. ako antigermanizmus - moja pozn.)
Skúste si to slovné spojenie vložiť do googla. Povychádza vám v najrôznejším formách. Samozrejme iba v pozitívnych. Oni si veria a každodenne vedome aj nevedome túto afirmáciu neustále prijímajú. Je to skvelé.

Prečo to píšem? Nedávno bol prezentovaný mladý český autor, žurnalista, ktorý sa rozhodol napísať knihu o Slovensku. Na tom by nebolo nič nevhodné. Zarazilo ma iba, keď spomenul, že Slováci sa sami "likvidujú". Asi nepoužil práve tento výraz, ale postihuje zmysel toho čo povedal. Porovnával pomer natočených filmov - komédií a filmov s ťažšou tématikou na Slovensku. Tak ja neviem, ale viem že ani európski severania sa nepretrhli práve s komédiami. A aj o iných národoch sa hovorí, že majú ťažkú dušu. Alebo ďalšie české slovné spojenie - Co Čech, to muzikant.... Iste, vygooglila som aj Kto nekrade, není Čech. Ale rozhodne práve toto nepredčí tú prvú spomínanú afirmáciu, tá je najdôležitejšia a najpozitívnejšia pre národ.

Treba si uvedomiť silu myšlienky.

Cestovný ruch sa rozbehol v Rakúsku až po Mozartových guliach. Mozart bol zrazu všade.

Alweg by vo svojom čase splnil účel prostriedku..., to bola krásna myšlienka tohto nadšeného národa.

Pýtam sa, čo dokážeme pre seba urobiť pozitívne ako celok bez politických kontextov? Preto to píšem aj pred voľbami, aby si to niekto nevysvetľoval nevhodným spôsobom. Máme všetko, krajina je krásna, ľudia sú k svetu, nežijú tu nešikovní a nevzdelaní ľudia.
Ešte preberáme na naše nešťastie z minulosti našich predkov ich vzory správania, myslenia? Nepotrebujeme vedieť teórie správania sa davu.
Stačia jednoduché pozitívne myšlienky na seba samých.
Keby sa dala zkoučovať celá krajina..., to zatiaľ nejde, tak sa podporujme navzájom a napredujme kde sa dá. Verme sami sebe, majme svoj úsudok, nenechajme sa ovplyvňovať. Premýšľajme, analyzujme, nekopírujme, vzdelávajme sa, preciťujme. Zabudnime s večnou platnosťou na susedov a skapaté kozy. Povznesme sa.

Aby nechodili cudzinci do Grátisslavy a teda Grátisslovenska, ale za nami a medzi nás a hlavne k nám kvôli nám, aby sa tu cítili tak dobre ako my.
Chobot
24.05.10,06:21
V dnešnej dobe sa vyvíja veľa najrôznejších aktivít na rozvoj osobnosti človeka - jednotlivca. S touto tématikou vychádza množstvo kníh na celom svete a poskytuje sa veľa kurzov.
Aby sme však boli spokojní sami so sebou, nemôžeme rásť iba my, ale celá spoločnosť. Je známe, že všetko so všetkým súvisí. Ak bude prosperovať človek, bude aj spoločnosť a naopak.

Každý človek má svoju dušu a vytvára s ňou svoju krajinu. Nie som expert na jednotlivé národy, nie som zcestovaná ani humanitne vzdelaná v oblasti psychológie, sociológie a podobných vied, ale uvedomujem si ako nás ponímajú iné národy, a ako sa iné národy dokázali zachrániť jednoduchými afirmáciami, ktoré pretrvajú ešte veky, nakoľko sú tak vžité do národa a sú stále sprítomňované, čím neustále vytvárajú pozitívnu budúcnosť. Ako príklad uvediem známu vetu (afirmáciu) Zlaté české ručičky.
("Vztah Čechů a řemesla asi nejlépe charakterizuje do dneška tradované domácí úsloví „zlaté české ručičky“. Zdrobnělina trefně zachycuje emotivní zainteresovanost, zdůrazněné „češství“ vyznívá jako bezvýhradná národní kvalita, zlato je pak odvěkým symbolem cennosti a výjimečnosti. Ať má člověk na absolutní platnost tohoto rčení jakýkoli názor, bez rozpaků lze tvrdit, ...- atď., toto úslovie vzniklo českou kultúrou v 19. st. ako antigermanizmus - moja pozn.)
Skúste si to slovné spojenie vložiť do googla. Povychádza vám v najrôznejším formách. Samozrejme iba v pozitívnych. Oni si veria a každodenne vedome aj nevedome túto afirmáciu neustále prijímajú. Je to skvelé.

Prečo to píšem? Nedávno bol prezentovaný mladý český autor, žurnalista, ktorý sa rozhodol napísať knihu o Slovensku. Na tom by nebolo nič nevhodné. Zarazilo ma iba, keď spomenul, že Slováci sa sami "likvidujú". Asi nepoužil práve tento výraz, ale postihuje zmysel toho čo povedal. Porovnával pomer natočených filmov - komédií a filmov s ťažšou tématikou na Slovensku. Tak ja neviem, ale viem že ani európski severania sa nepretrhli práve s komédiami. A aj o iných národoch sa hovorí, že majú ťažkú dušu. Alebo ďalšie české slovné spojenie - Co Čech, to muzikant.... Iste, vygooglila som aj Kto nekrade, není Čech. Ale rozhodne práve toto nepredčí tú prvú spomínanú afirmáciu, tá je najdôležitejšia a najpozitívnejšia pre národ.

Treba si uvedomiť silu myšlienky.

Cestovný ruch sa rozbehol v Rakúsku až po Mozartových guliach. Mozart bol zrazu všade.

Alweg by vo svojom čase splnil účel prostriedku..., to bola krásna myšlienka tohto nadšeného národa.

Pýtam sa, čo dokážeme pre seba urobiť pozitívne ako celok bez politických kontextov? Preto to píšem aj pred voľbami, aby si to niekto nevysvetľoval nevhodným spôsobom. Máme všetko, krajina je krásna, ľudia sú k svetu, nežijú tu nešikovní a nevzdelaní ľudia.
Ešte preberáme na naše nešťastie z minulosti našich predkov ich vzory správania, myslenia? Nepotrebujeme vedieť teórie správania sa davu.
Stačia jednoduché pozitívne myšlienky na seba samých.
Keby sa dala zkoučovať celá krajina..., to zatiaľ nejde, tak sa podporujme navzájom a napredujme kde sa dá. Verme sami sebe, majme svoj úsudok, nenechajme sa ovplyvňovať. Premýšľajme, analyzujme, nekopírujme, vzdelávajme sa, preciťujme. Zabudnime s večnou platnosťou na susedov a skapaté kozy. Povznesme sa.

Aby nechodili cudzinci do Grátisslavy a teda Grátisslovenska, ale za nami a medzi nás a hlavne k nám kvôli nám, aby sa tu cítili tak dobre ako my.

... a teraz so skús napísať tak, aby to pochopili aj iní.... :rolleyes::D:D:D

Vôbec neviem, čo si tým chcela povedať, alebo k čomu si nás chcela vyzvať.
Laco-monter
24.05.10,06:33
To su všetko pre Slovákov ešte nadčasové myšlienky, ešte nedozrel ich čas uplatnenia, a ani nikdy nedojde v masovom meradle.

Pretože by národ potreboval prijimať inú duševnú vyživu, nie ten shit, čo produkujú komerčné televízie.
Namiesto toho čítať rozne knihy na rozvoj osobnosti.

Malokto na sebe pracuje takým sposobom aby zlepšoval svoje duševné a charakterové kvality , aby mal lepšiu sebadoveru , používal pozitívné afirmácie
na podporu seba samého, to vyžaduje byť tvárnym, prisposobivým, uznať že mám ešte v mnohom medzery, že sa potrebujem zlepšovať ...

A to je pre mnohých problém.

Kritika sa dnes nenosí a ani sebakritika.

V spoločnosti vládne diktát majetku a peńazí, ľudia sa posudzujú podľa toho v akom aute jazdia a v akej štvrti bývajú.
Ako kto prišiel k svojim peniazom, to nie je dovod skumania, vobec nie vychvaľovania a tobož už vobec nie podeliť sa o návod na uspech aj s inými.
KDEŽE ...
Petra Nová
24.05.10,07:26
To su všetko pre Slovákov ešte nadčasové myšlienky, ešte nedozrel ich čas uplatnenia, a ani nikdy nedojde v masovom meradle.

Pretože by národ potreboval prijimať inú duševnú vyživu, nie ten shit, čo produkujú komerčné televízie. Namiesto toho čítať rozne knihy na rozvoj osobnosti.

Malokto na sebe pracuje takým sposobom aby zlepšoval svoje duševné a charakterové kvality , aby mal lepšiu sebadoveru , používal pozitívné afirmácie
na podporu seba samého, to vyžaduje byť tvárnym, prisposobivým, uznať že mám ešte v mnohom medzery, že sa potrebujem zlepšovať ...

A to je pre mnohých problém.

Kritika sa dnes nenosí a ani sebakritika.

V spoločnosti vládne diktát majetku a peńazí, ľudia sa posudzujú podľa toho v akom aute jazdia a v akej štvrti bývajú.
Ako kto prišiel k svojim peniazom, to nie je dovod skumania, vobec nie vychvaľovania a tobož už vobec nie podeliť sa o návod na uspech aj s inými.
KDEŽE ...

Tak nám buď konečne príkladom! Alebo to je len blá ..... blá.???_:confused:
danushka
24.05.10,07:44
... a teraz so skús napísať tak, aby to pochopili aj iní.... :rolleyes::D:D:D

Vôbec neviem, čo si tým chcela povedať, alebo k čomu si nás chcela vyzvať.
Príspevok som pochopila tak, že my Slováci sme takí zakomplexovaní barani, čo si nevidia ďalej od špičky nosa.

Naopak, ja si myslím, že s nami to nie je až tak zlé.
Bez ohľadu na to, aké garnitúry tu boli a budú, sociálny a zdravotný systém našej krajiny je mierumilovnejší než v Amerike, naše deti môžu bezplatne študovať.
Mladí majú guráže viac než dosť a mne neprichádza na um sa s niekým porovnávať.
A ak by sme aj začali, tak my Slováci z tých porovnávaní vyjdeme oveľa tvárnejší, prispôsobivejší, všeobecne zručnejší, jazykovo zdatnejší a ako národ určite nie sme hlúpi, ani leniví.

Neviem o akom diktáte tu je reč?...Zatiaľ nikto nadomnou nestál s palicou a nenútil ma do ničoho.
Triednosť spoločnosti?
Treba odbehnúť na iný kontinent /USA, Kanada/ a tam raz-dva človek pochopí, čo je to triednosť spoločnosti, čo sú vychýrené štvrte.
Halli
24.05.10,08:27
Príspevok som pochopila tak, že my Slováci sme takí zakomplexovaní barani, čo si nevidia ďalej od špičky nosa.

Naopak, ja si myslím, že s nami to nie je až tak zlé.
Bez ohľadu na to, aké garnitúry tu boli a budú, sociálny a zdravotný systém našej krajiny je mierumilovnejší než v Amerike, naše deti môžu bezplatne študovať.
Mladí majú guráže viac než dosť a mne neprichádza na um sa s niekým porovnávať.
A ak by sme aj začali, tak my Slováci z tých porovnávaní vyjdeme oveľa tvárnejší, prispôsobivejší, všeobecne zručnejší, jazykovo zdatnejší a ako národ určite nie sme hlúpi, ani leniví.

Neviem o akom diktáte tu je reč?...Zatiaľ nikto nadomnou nestál s palicou a nenútil ma do ničoho.
Triednosť spoločnosti?
Treba odbehnúť na iný kontinent /USA, Kanada/ a tam raz-dva človek pochopí, čo je to triednosť spoločnosti, čo sú vychýrené štvrte.


Danuš, ani by som to nevedela lepšie napísať...jediné čo mi tu chýba, je úprimná radosť z úspechu druheho....nemusíme za každú cenu robiť ceremónie a tlieskať ako "najatí", ako tomu je v každom americkom filme....tam už je to veľakrát neúprimné a silené...ale trošku tej podpory, uznanlivosti nad tým, čo dokáže iný, čo dokáže kamarát, alebo hocikto iný by slovákom neuškodilo. Byť šikovný a niečo dokázať nie je predsa hriech :o, čo mnohí ešte nepochopili. Inak si myslím, že Amerika sa má čo od nas učiť :D
misoft
24.05.10,10:21
Ale, ľudia, hádam si nechcete nervy ničiť!
Je síce pravda, že Česi majú svoje povestné : Zlaté české ručičky, na druhej strane mi máme: Sladké slovenské rečičky (najmä od politikov).
Tiež majú to svoje: Co čech, to muzikant a za socializmu (pretože ich bolo viac a cítili sa tak trochu nadradení) mali v Čechách aj slovenskú obmenu ich výroku: Co Slovák, to fluktuant (chodieval som na Čechy a keď som rozprával po slovensky, tak toto im často vyletelo z úst!)


Porovnával pomer natočených filmov - komédií a filmov s ťažšou tématikou na Slovensku.

Porovnávať mohol - majú síce svojich dobrých režisérov a hercov, ale aj mi máme svojich a dobrých (niekedy lepších). Problem bol však v tom, že kedysi väčšina financií na filmovú tvorbu sa prelievala na Barrandov a len časť na Kolibu. Po rozdelení sa filmovej a televíznej tvorby chopili (podľa mňa) dosť nekompetentné osoby, ktoré "prešustrovali" ťažké milióny boh vie kde (príklad Jánošík - prvotný projekt). Preto sa nemožno čudovať, že naša tvorba zaspala, ľudia čumia na komerčné telky a ich neustále sa opakujúce reprízy repríz (nemajú z čoho vyberať - vďaka aspoň za naše seriály Panelák, Ordinácia v Ružovej záhrade atď., atď.)

Mi obyčajní ľudia s tým nič nenarobíme, musíme len platiť "zásuvkový" zákon. To by sa musel na najvyšší kultúrny post dostať človek, ktorý tomu rozumie, má snahu niečo pre našu kultúru urobiť a ísť tvrdo za tým.
Laco-monter
24.05.10,10:24
Tak nám buď konečne príkladom! Alebo to je len blá ..... blá.???_:confused:

Do tohto výčtu som zahrnul aj seba samého.

Ako ma vnímajú iní je tak ,trochu ICH problém.

všetkým nevyhoviem a ani nechcem vyhovieť.

Pekný deń , Petra.:)
Petra Nová
24.05.10,10:37
Ahá! Asi dobre padne sa aspoň porozprávať o tom, ako by to malo byť. Potom sme hneď všetci o niečo lepší.;):)
tetrisss
24.05.10,10:52
Ale no, to co je? Kazdy narod je suhrn roznych individualnych osobnosti, vychovanych ich kulturou, ktora vychadza z dalekej historie a s ktorou nic nenarobime, ale take suhrnne hodnotenie naroda, co by sme chceli? Je zazrak, ze taky maly a chudobny narod preckal taky tok dejin. Mame svoju pohostinnost, sikovnost, zial doma ju az tak neukazujeme, ale vo svete sa vacsinou nestratime, vieme sa uskromnit a na zavadu je nam akurat ta holubicia povaha, nemali by sme si dat so sebou tolko vybabravat, ale ja si myslim, ze aj to sa naucime stat si za svojimi opravnenymi poziadavkami. Ale kazdy narod ma svoje negativa, zial my mame tendenciu ukazovat iba na ne, to je velka chyba.
korela
30.05.10,12:55
Porovnávať mohol - majú síce svojich dobrých režisérov a hercov, ale aj mi máme svojich a dobrých (niekedy lepších). Problem bol však v tom, že kedysi väčšina financií na filmovú tvorbu sa prelievala na Barrandov a len časť na Kolibu. Po rozdelení sa filmovej a televíznej tvorby chopili (podľa mňa) dosť nekompetentné osoby, ktoré "prešustrovali" ťažké milióny boh vie kde (príklad Jánošík - prvotný projekt). Preto sa nemožno čudovať, že naša tvorba zaspala, ľudia čumia na komerčné telky a ich neustále sa opakujúce reprízy repríz (nemajú z čoho vyberať - vďaka aspoň za naše seriály Panelák, Ordinácia v Ružovej záhrade atď., atď.)

Mi obyčajní ľudia s tým nič nenarobíme, musíme len platiť "zásuvkový" zákon. To by sa musel na najvyšší kultúrny post dostať človek, ktorý tomu rozumie, má snahu niečo pre našu kultúru urobiť a ísť tvrdo za tým.

V Prahe som chodila do školy. Dovolím si povedať, že viem porovnať školstvo.
V Prahe pracovali Slováci na najrôznejších pozíciách, viem ako sa ústredne rozdeľovali peniaze nielen v kultúre. Ale ja z tejto témy úplne vylučujem akúkoľvek politiku (včera, dnes, zajtra, t.j. nikdy. Na to slúžia iné fóra, kde sa môžu ľudia vyšantiť.)
Zásuvkový zákon - každý mohol podporiť Sulíka v jeho petícii vedenej proti tomuto zákonu, nepíšem o politikovi, iba o jeho aktivite, ktorú vyvíja proti zákonu zákonnou cestou. Moje deti nemajú TV ani jedno, stačí im internet, moja mama nemala rozhlas asi od 60-tich r. svojho života, ale do úctyhodného vysokého veku si vyberala cielene programy v TV a diskusné relácie.
Kto sú to obyčajní ľudia? Každý človek je jedinečný.
A slovo "musíme"? Uvedom si aspoň princíp slobodnej vôle človeka.
korela
30.05.10,13:09
Príspevok som pochopila tak, že my Slováci sme takí zakomplexovaní barani, čo si nevidia ďalej od špičky nosa. Naopak, ja si myslím, že s nami to nie je až tak zlé.
Bez ohľadu na to, aké garnitúry tu boli a budú, sociálny a zdravotný systém našej krajiny je mierumilovnejší než v Amerike, naše deti môžu bezplatne študovať.
Mladí majú guráže viac než dosť a mne neprichádza na um sa s niekým porovnávať.
A ak by sme aj začali, tak my Slováci z tých porovnávaní vyjdeme oveľa tvárnejší, prispôsobivejší, všeobecne zručnejší, jazykovo zdatnejší a ako národ určite nie sme hlúpi, ani leniví.

Neviem o akom diktáte tu je reč?...Zatiaľ nikto nadomnou nestál s palicou a nenútil ma do ničoho.
Triednosť spoločnosti?
Treba odbehnúť na iný kontinent /USA, Kanada/ a tam raz-dva človek pochopí, čo je to triednosť spoločnosti, čo sú vychýrené štvrte.

Vo svojom profile máš podpis: Podpis Castis omnia casta ...
Čistým je všetko čisté...
DanielaA ty si pochopila príspevok práve takto. "Príspevok som pochopila tak, že my Slováci sme takí zakomplexovaní barani, čo si nevidia ďalej od špičky nosa."

Je mi ľúto, hlboké nepochopenie témy. Okrem teba aj s ostatnými ľuďmi, ktorí súhlasili s tvojou odpoveďou.
Okrem nicku Laco-montér nemáte nikto z vás ani tušenie o čom so písala.
tetrisss
30.05.10,13:41
Hm a co takto sa zamysliet nad zadanim temy? Evokovalo to akurat, ze aki su Cesi uzasni,lebo, co cech to muzikant a co my? Co si sa vlastne chcela opytat? Pokial si chcela v narode vyvolat nejaku pozitivnu kolektivnu myslienku, tak sa ti to zjavne nepodarilo.
buchač
30.05.10,14:36
V dnešnej dobe sa vyvíja veľa najrôznejších aktivít na rozvoj osobnosti človeka - jednotlivca. S touto tématikou vychádza množstvo kníh na celom svete a poskytuje sa veľa kurzov.
Aby sme však boli spokojní sami so sebou, nemôžeme rásť iba my, ale celá spoločnosť. Je známe, že všetko so všetkým súvisí. Ak bude prosperovať človek, bude aj spoločnosť a naopak.

Každý človek má svoju dušu a vytvára s ňou svoju krajinu. Nie som expert na jednotlivé národy, nie som zcestovaná ani humanitne vzdelaná v oblasti psychológie, sociológie a podobných vied, ale uvedomujem si ako nás ponímajú iné národy, a ako sa iné národy dokázali zachrániť jednoduchými afirmáciami, ktoré pretrvajú ešte veky, nakoľko sú tak vžité do národa a sú stále sprítomňované, čím neustále vytvárajú pozitívnu budúcnosť. Ako príklad uvediem známu vetu (afirmáciu) Zlaté české ručičky.
("Vztah Čechů a řemesla asi nejlépe charakterizuje do dneška tradované domácí úsloví „zlaté české ručičky“. Zdrobnělina trefně zachycuje emotivní zainteresovanost, zdůrazněné „češství“ vyznívá jako bezvýhradná národní kvalita, zlato je pak odvěkým symbolem cennosti a výjimečnosti. Ať má člověk na absolutní platnost tohoto rčení jakýkoli názor, bez rozpaků lze tvrdit, ...- atď., toto úslovie vzniklo českou kultúrou v 19. st. ako antigermanizmus - moja pozn.)
Skúste si to slovné spojenie vložiť do googla. Povychádza vám v najrôznejším formách. Samozrejme iba v pozitívnych. Oni si veria a každodenne vedome aj nevedome túto afirmáciu neustále prijímajú. Je to skvelé.

Prečo to píšem? Nedávno bol prezentovaný mladý český autor, žurnalista, ktorý sa rozhodol napísať knihu o Slovensku. Na tom by nebolo nič nevhodné. Zarazilo ma iba, keď spomenul, že Slováci sa sami "likvidujú". Asi nepoužil práve tento výraz, ale postihuje zmysel toho čo povedal. Porovnával pomer natočených filmov - komédií a filmov s ťažšou tématikou na Slovensku. Tak ja neviem, ale viem že ani európski severania sa nepretrhli práve s komédiami. A aj o iných národoch sa hovorí, že majú ťažkú dušu. Alebo ďalšie české slovné spojenie - Co Čech, to muzikant.... Iste, vygooglila som aj Kto nekrade, není Čech. Ale rozhodne práve toto nepredčí tú prvú spomínanú afirmáciu, tá je najdôležitejšia a najpozitívnejšia pre národ.

Treba si uvedomiť silu myšlienky.

Cestovný ruch sa rozbehol v Rakúsku až po Mozartových guliach. Mozart bol zrazu všade.

Alweg by vo svojom čase splnil účel prostriedku..., to bola krásna myšlienka tohto nadšeného národa.

Pýtam sa, čo dokážeme pre seba urobiť pozitívne ako celok bez politických kontextov? Preto to píšem aj pred voľbami, aby si to niekto nevysvetľoval nevhodným spôsobom. Máme všetko, krajina je krásna, ľudia sú k svetu, nežijú tu nešikovní a nevzdelaní ľudia.
Ešte preberáme na naše nešťastie z minulosti našich predkov ich vzory správania, myslenia? Nepotrebujeme vedieť teórie správania sa davu.
Stačia jednoduché pozitívne myšlienky na seba samých.
Keby sa dala zkoučovať celá krajina..., to zatiaľ nejde, tak sa podporujme navzájom a napredujme kde sa dá. Verme sami sebe, majme svoj úsudok, nenechajme sa ovplyvňovať. Premýšľajme, analyzujme, nekopírujme, vzdelávajme sa, preciťujme. Zabudnime s večnou platnosťou na susedov a skapaté kozy. Povznesme sa.

Aby nechodili cudzinci do Grátisslavy a teda Grátisslovenska, ale za nami a medzi nás a hlavne k nám kvôli nám, aby sa tu cítili tak dobre ako my.

Na výzvu rád odpovedám ...nie je to síce z mojej hlavy , ale čo už narobím ???

Ako príklad uvediem známu vetu (afirmáciu) Zlaté české ručičky.
Ale tiež poznáme aj to známe ..." dějte mi lidi , já to udělám .."

Ale tiež ...

33 důvodů proč se nebát Slováků
1. Čechů je skoro dvojnásobně víc (10,4 mil x 5,4 mil.). Když dojde na přímý souboj, je to dva na jednoho…

2. Máme vyšší platy. A to bez ohledu na to, že ty slovenské jsou titěrné kvůli tomu, že jsou v eurech.

3. Jmenujte velkého Slováka historie. Karel IV., Hus, Komenský, Masaryk – všechno Češi…

4. Turisté k nám jezdí obdivovat skvosty Pražského hradu. Ten Bratislavský se věčně opravuje.

5. Index lidského rozvoje, pokus OSN o vyjádření kvality života v jednotlivých zemích, máme vyšší (35. x 41. na světě).

6. Zkoušeli jste někdy pít to projímadlo, kterému Slováci říkají pivo? Naši plzeň zná celý svět.

7. Na českém národním znaku pouští lev, král zvířat, hrůzu. Na tom slovenském stojí kříž tak smutně, až by z toho jeden dostal depresi.

8. Prestižní Nobelovu cenu dostali dva Češi (spisovatel Seifert a chemik Heyrovský), na Slovensku si o ní mohou nechat zdát…

9. Nejkrásnější žena světa? Přece nedávná Miss World – Češka Taťána Kuchařová!

10. Jsme mistři světa v pití. Čech porazí Slováka podle údajů Mezinárodní zdravotnické organizace o více než 2,5 litru čistého alkoholu na hlavu za rok.

11. Slovenské ledové jeskyně jsou pojmem, ale až uhodí globální oteplování, roztečou se. Ty naše krasové vydrží navždy.

12. Nedvěd si podmanil fotbalový svět, Jágr ten hokejový. Koho »tankuje« divoká voda a »nějací« Martykán, Kaliská nebo bratři Hochschornerovi?

13. Že jsou Slováci víc hrdí? Takové klišé! Do konce věků budou mít zkřivenou páteř za paktování se s nacisty. Češi jim nepovolili.

14. Český porcelán, česká bižuterie, české sklo, český granát. A slovenské… nic.

15. Obchodní duch. Přijďte na Slovensku pět minut před zavíračkou a zabijí vás pohledem. V Česku si vás budou považovat.

16. Znáte nějakou slovenskou komedii? Zato my jich máme od filmu Adéla ještě nevečeřela po Ženu v ofsajdu kultovních desítky.

17. Škodovka, to je pojem. Ať už mladoboleslavská, nebo plzeňská. Slováci by bez nich chodili pěšky.

18. Máme výkonnější ekonomiku. Češi jsou v pořadí podle hrubého domácího produktu (26 800 USD) 25. na světě. Slováci (22 600 USD) až 40.

19. Ta jejich věčná ubrečenost a sebelítost… Když je ouzko Čechovi, ještě se tomu zasměje.

20. Dvořák dobyl Ameriku, Gotta milují v Německu. A spievanky se rozléhají jen u Dunaje…

21. Česká kuchyně má zvuk. Knedlo-vepřo-zelo, mmm… Nebo radši dáte přednost haluškám a trenčianskému párku s fazuľou?

22. Jméno obuvníka Bati je symbolem úspěchu v průmyslu. Vždyť i vaše Partizánske, které jste přejmenovali z politických důvodů a původní název Baťovany už mu nevrátili, postavil on…

23. Fotbal? Na žebříčku FIFA jsme o 27 míst výš. A díky Edenu máme hezčí stadion.

24. Češi desítky let platili ve společném státě za slabšího účty. A co přinesli do domácnosti Slováci? Bolševika Husáka…

25. Jak to vidí děti? Zatímco Maxipes Fík nebo Bob a Bobek jsou čilí, pracovití a světa znalí, nešikové Pat a Mat si bez pohromy nezavážou ani tkaničky.

26. Zatoužili jste po dobré knize? Sáhnete po Němcové, Hrabalovi, Vieweghovi. Nebo se vám snad chce číst Hviezdoslavovy básně?

27. Naši republiku si díky exprezidentu Havlovi venku nespletou. Zato Slovensko často zaměňují se Slovinskem.

28. Česko? Symbol krásy. Modelky Kurková, Němcová, 12 míst (včetně Prahy) pod ochranou UNESCO. Sklenaříková, váš sexsymbol, je také půvabná. Jen to jméno zní až moc česky…

29. Skoro každá domácnost má vysavač ETA, nebo sporák Mora, to ledničky Calex nebo televize z Tesly Orava jsou dávno na smeťáku.

30. Štefan Margita, Dara Rolins, Zuzana Belohorcová, Andrea Verešová... Kdo ze Slováků něco umí, raději se stěhuje do Česka!

31. Kdo vám vyprávěl o vesmíru? No jistě, Budějičák Remek. Slováci se poprvé dostali do kosmu až v roce 1999. O celých 21 let později…

32. Zná historie lidstva všestrannějšího a nadanějšího člověka než byl velký Jára Cimrman?

33. A proč zrovna třicet tři důvodů? Dejte tuhle větu přečíst Slovákovi a uvidíte, jak si bezmocností zlomí jazyk…

33+1 dôvod prečo sa nebáť Čechov

1. História pozná veľa prípadov, kedy tí menejpočetní nakopali nepriateľom zadnice. Námatkovo Sparťania na tom boli proti Xerxesovej armáde oveľa horšie...

2. Ako kde. Napríklad platy v Bratislave sú vysoko nad českým priemerom. A keď je niekomu na Slovensku málo, vždy si može ísť zarobiť do Čiech

3. Tak aspoň toho Štefánika, bez ktorého by Československo nebolo, by si mal vedieť, ale vedomosti asi niesú tvoja silná stránka. Ďalej napríklad Maximilián Petzval (vynálezca fotografického objektívu, zakladateľ modernej optiky), Jozef Murgaš (vlnomer, elektrický transformátor, naviják na rybársky prút J), Ján Bahýľ (vynálezca vrtulníka, 13.augusta 1895 patentná listina od Františka Jozefa), Štefan Banič (vynálezca padáku) a ďalší skvelí vedci. Za zmienku stojí aj slovenský povod herca Paula Newmana. Toho snaď poznáš. A prečo nezmieniť aj Gusta Husáka, ktorý vám, či chceš, alebo nie, vládol. A mohli by sme pokračovať...

4. Pražský hrad? Na Bratislavskom hrade pozná každý, že ide o hrad. Na pražskom sa turisti často pýtajú ,,kde je ten hrad?“ (skutočný príbeh. A nie, neboli to Slováci...)

5. Úžasné. Ešte že to máte vyjadrené v indexe, inak by to nikto nespoznal. A prečo ste až 35-ty? Skutočne ambiciózny prístup – chváliť sa 35-tym miestom

6. Češi sú pivári, pijú pivo a tiež podľa toho vyzerajú ich pupky. Na Slovensku sa pije vínko a čo sa týka tvrdého alkoholu, vyrába sa tu jedna z najlepších vodiek na svete. Double Cross luxury vodka, filtrovaná diamantami, úspešne sa predávajúca v zahraničí.

7. A koľko levov prosím ťa v Čechách žije? Asi toľko ako zebier a krokodílov...

8. Gratulujem. Sú v skvelej spoločnosti ďalších významných držiteľov Nobelovky ako Jásir Arafat a Barack Obama. Kto nezískal Nobelovku, akoby nebol.

9. Vďaka za nahrávku na smeč. Miss World Taťána Kuchařová sa narodila na Slovensku. Prekvapko!!!

10. Tak tento primát vám s chuťou necháme.

11. Ak ten deň raz nastane /ak nastane/, tak nikto z nás tu už nebude. A na Slovensku máme prírodných krás ešte habadej

12. Nás. Sú najlepší a vy nám ich možete leda tak závidieť. A čo sa týka hokejistov, my máme Stana Mikitu, Petra Šťastného, Petra Bondru...a fotbalistov čo vyhrali majstrovstvá Európy. Síce pod vlajkou Československa, ale väčšina z manšaftu boli Slováci.

13. Češi s nacistami paktovali. Pozri si zábery ako má hlava českej kolaborácie prejav na Staromestskom námestí a aplaudujú mu davy čechov. No narozdiel od Česka, Slováci mali proti nacistom aspoň nejaký odboj... takže byť tebou, som ticho.

14. Slovenské víno, Slovenská vodka, Slovenské zbrane /kým ich Václav Havel nezrušil/, Slovenské sýry... a mohli by sme pokračovať.

15. Akoby v Čechách také obchody neboli...

16. Zadaj si do googlu Lasica a Satinský, chytrák. Ak ti to nebude stačiť, slovenský rodák je napríklad Ivan Reitman, ktorý natočil sci fi komédiu Ghost Busters. V českom preklade Krotitelé duchů...

17. Mám pre teba šokujúcu správu. Na svete sú aj iné automobilky ako Škoda. Dokonca niektoré z nich vyrábajú autá na Slovensku.

18. A naša ekonomika rýchlejšie rastie. Tiež si zachytil ako české média stále hľadajú inšpiráciu v slovenských ekonomických reformách?

19. Ty asi poznáš Slovákov maximálne z knížiek . Každopádne, po tom ako ste s nami prehrali vo futbale ste nariekali asi tri dni vkuse...

20. To už sú ale fúzaté úspechy českej hudby...a kto vypredáva štadióny v Česku? Elán J

21. Slovenská kuchyňa nie sú len halušky. Čo takto zverinové špeciality, sýry a k tomu lahodné slovenské vínko? Nič pre teba, daj si radšej utopence a pivo.

22. Klobúk dole pred pánom Baťom. A čo sa týka slovenských podnikateľov, pozri sa, koľko percent českej ekonomiky ovládajú slovenské firmy. Začni napríklad menom Andrej Babiš...

23. V poslednej kvalifikácií ste nás nedokázali poraziť a zahanbujúco sme vás porazili u vás – v Prahe. Na MS sme postúpili z prvého miesta, zatiaľ čo vy ste nedosiahli vobec nič. S rebríčkom fifa si možte... utrieť slzičky

24. Ďakujeme, s láskou spomíname

25. Pata a Mata vytvorili Lubomír Beneš a Vladimír Jiránek. Keď už sa snažíš zosmiešňovať na základe večerníčku, aspoň sa uisti, že nestrielaš do vlastných radov

26. Hviezdoslava vždy radšej ako Viewegha. A keď nie toho, tak napríklad Lasicu a Satinského, či Ivana Štrpku...

27. Vo väčšine sveta, ktorým sa oháňaš, ani nezachytili, že je nejaké Česko a furt frčia na Československu... a to že si nás nevzdelanci pletú so Slovinskom už nejak prežijeme

28. Ak Češi milujú niečo slovenského, tak sú to ženy. Ak si myslíš, že v tomto smere strácame, tak o Slovensku skutočne nič nevieš

29. Nemám ani vysávač Eta, ani trúbu Mora. Preferujem kvalitné výrobky.

30. A prečo by nešli, keď vedia, že tam uspejú

31. Spomínaní kozmonauti boli vo vesmíre ako zástupci Československa. Koľko zástupcov samostatného Česka bolo vo vesmíre? Zástupca samostatného Slovenska tam už bol...

32. Je smutnou iróniou, že najväčší český génius je vymyslená postavička

33. Tridsaťtri. A jazyk stále drží pokope

34. A nakoniec ešte jedna vec. Ja narozdiel od teba dokážem žiť bez toho, aby som sa zaťažoval nenávisťou k nejakému národu. Mám rád aj Čechov, medzi ktorými mám veľa kamarátov a viem, že niesú všetci takí chudáci ako ty. A preto, nech sa krásnej Českej republike darí a nech v našich národoch prevládajú normálni ľudia.
korela
30.05.10,14:45
Hm a co takto sa zamysliet nad zadanim temy? Evokovalo to akurat, ze aki su Cesi uzasni,lebo, co cech to muzikant a co my? Co si sa vlastne chcela opytat? Pokial si chcela v narode vyvolat nejaku pozitivnu kolektivnu myslienku, tak sa ti to zjavne nepodarilo.

Tvoj pôvodný príspevok bol z môjho pohľadu aspoň ako tak neutrálny.
Pri zadaní témy som dala do textu otáznik, môžem ak je to možné, názov témy upraviť.
"...že sú Česi úžasní, ...". Nie že sú úžasní, ale majú úžasnú a skutočne závideniahodnú afirmáciu - zlaté české ručičky, vzťahujúcu sa na každého človeka v ich národe.

Američania majú sviatok Vďakyvzdanie. Predpokladám, že mnoho ľudí netuší v čom spočíva podstata tohto sviatku a čo prináša pre ich národ (oslavuje ho 64% ľudí, čo je slušné číslo).

Kto vie čo majú zaužívané iné národy na princípe témy o ktorej som chcela aby sa rozvinula diskusia, môže podopĺňať.

K muzikantom amatérom - kto si spomína na letnú olympiádu v Sydney, veľké zastúpenie mali z Európy Rakúšania, majú najviac (v Európe, možno i na svete) hudobníkov na hlavu. Pýtam sa, prečo?

Písala si, že sa vieme uskromniť. Keď človek žije v podmienkach, ktoré si myslí že nevie zmeniť, bude sa musieť uskromňovať stále. Je to stále o myslení, o tom bolo moje zadanie témy.
Je to o myslení, myšlienkach ktoré vytvárame.

Kto chodíte MHD, cestuje sa vám dobre? Čo ste nútení si počas cesty vypočuť? Že je to o živote? Koho živote? Ste prispôsobivý typ až do takej miery, že sa znížite na úroveň "diskutujúcich" s oveľa nižším levelom? Alebo sa budete nejakým vhodným prístupom podieľať na zvyšovaní ich úrovne?

Nemrzí ma, že som bola doteraz nepochopená, je mi to síce ľúto, ale je to problém tých, ktorí reagovali a ako reagovali. Nie je to môj problém.
tetrisss
30.05.10,15:00
No ale stale mi nie je jasne, co si tym chcela povedat, tak daj, co je pre teba na vlastnom narode prijemne.
korela
30.05.10,16:57
No ale stale mi nie je jasne, co si tym chcela povedat, tak daj, co je pre teba na vlastnom narode prijemne.

Tetris,
ja nehodnotím, neporovnávam, nevnášam politiku, tobôž nevnášam národnú nenávisť.Nemám dôvod. Nebudem vypisovať čo mi je príjemné na Slovákoch, Čechoch, alebo akomkoľvek národe na svete.

Ja som spomínala akú majú šťastnú afirmáciu Česi, nie akí sú Česi, odpovede sa zvrhávajú do nechutností. To si nezaslúžim ani ja, ani spomínané národy. A vyprosujem si to od ich autorov.
O tejto českej vete som písala z dôvodu, že sa ako národy poznáme snáď najlepšie, takže najmä kvôli zrozumiteľnosti.

Ak ešte máte záujem si prečítať pôvodný text, písala som ho otvorene, nič záludné medzi riadkami. Text je jasný. Nechápem ako si vôbec niekto môže vytrhnúť ideu z kontextu a zneužiť ju.

Možno nedorozumenie vzniká z dôvodu, že nie je každému jasné, čo je afirmácia a svojím spôsobom aj už možno pre niekoho trochu "ošúchané" pozitívne myslenie.
Ja som si dovolila povzniesť tieto dva princípy z jednotlivca na národ. To je všetko. Písať na tomto fóre o kvantovej fyzike by bolo márne úsilie.

http://stv.livetv.sk/tvarchive//video/video.html?video=50511 asi od druhej minúty - rozhovor s dr. Čuhom o pozitívnom myslení
marjankaj
30.05.10,17:09
Tetris,
ja nehodnotím, neporovnávam, nevnášam politiku, tobôž nevnášam národnú nenávisť.Nemám dôvod. Nebudem vypisovať čo mi je príjemné na Slovákoch, Čechoch, alebo akomkoľvek národe na svete.

Ja som spomínala akú majú šťastnú afirmáciu Česi, nie akí sú Česi, odpovede sa zvrhávajú do nechutností. To si nezaslúžim ani ja, ani spomínané národy. A vyprosujem si to od ich autorov.
O tejto českej vete som písala z dôvodu, že sa ako národy poznáme snáď najlepšie, takže najmä kvôli zrozumiteľnosti.

Ak ešte máte záujem si prečítať pôvodný text, písala som ho otvorene, nič záludné medzi riadkami. Text je jasný. Nechápem ako si vôbec niekto môže vytrhnúť ideu z kontextu a zneužiť ju.

Možno nedorozumenie vzniká z dôvodu, že nie je každému jasné, čo je afirmácia a svojím spôsobom aj už možno pre niekoho trochu "ošúchané" pozitívne myslenie.
Ja som si dovolila povzniesť tieto dva princípy z jednotlivca na národ. To je všetko. Písať na tomto fóre o kvantovej fyzike by bolo márne úsilie.

http://stv.livetv.sk/tvarchive//video/video.html?video=50511 asi od druhej minúty - rozhovor s dr. Čuhom o pozitívnom myslení

No možno by to bolo zrozumiteľnejšie, ako to čo si napísala.
Čo si tým vlastne chcela povedať?
tetrisss
30.05.10,18:06
Velmi nestastne bola tato tema zadana, ako som aj vyssie uviedla, pokial ti islo o pozitivne myslenie, tak to sa ti vyvolat nepodarilo, a vobec je to na dlhsiu debatu, teraz sa zbytocne hnevas. Akurat si vyvolala to, co si nechcela, lebo tie zlate ceske rucicky si vravia tak akurat cesi o sebe, ale, aby bolo jasne, ja mam cechov rada a stale ich povazujem za nasich. takze cim si chcela to pozitivne myslenie vyvolat?
marjankaj
30.05.10,18:46
Keby sa dala zkoučovať celá krajina..., to zatiaľ nejde, tak sa podporujme navzájom a napredujme kde sa dá. Verme sami sebe, majme svoj úsudok, nenechajme sa ovplyvňovať. Premýšľajme, analyzujme, nekopírujme, vzdelávajme sa, preciťujme. Zabudnime s večnou platnosťou na susedov a skapaté kozy. Povznesme sa.



Velmi nestastne bola tato tema zadana, ako som aj vyssie uviedla, pokial ti islo o pozitivne myslenie, tak to sa ti vyvolat nepodarilo, a vobec je to na dlhsiu debatu, teraz sa zbytocne hnevas. Akurat si vyvolala to, co si nechcela, lebo tie zlate ceske rucicky si vravia tak akurat cesi o sebe, ale, aby bolo jasne, ja mam cechov rada a stale ich povazujem za nasich. takze cim si chcela to pozitivne myslenie vyvolat?
Tetriss súhlasím.
Asi nás tu má za škôlkárov, bez vlastného názoru. Tak nás tu "manažuje":eek:
danushka
31.05.10,08:41
Vo svojom profile máš podpis: Podpis Castis omnia casta ...
Čistým je všetko čisté...
DanielaA ty si pochopila príspevok práve takto. "Príspevok som pochopila tak, že my Slováci sme takí zakomplexovaní barani, čo si nevidia ďalej od špičky nosa."

Je mi ľúto, hlboké nepochopenie témy. Okrem teba aj s ostatnými ľuďmi, ktorí súhlasili s tvojou odpoveďou.
Okrem nicku Laco-montér nemáte nikto z vás ani tušenie o čom so písala.
Ale čože Korela rozpitvávaš môj podpis:), to mi akosi nesedí k Tebe - keďže zastávaš afirmáciu.
Čo sa týka tej afirmácie a pozitávneho myslenia vo vzťahu k životu - všetko to beriem.
Ale treba to brať asi v takom zmysle, že my ľudia bez toho, aby sme sa nejako zvlášť zaujímali o duchovno a rozoberali ho do špiku kosti, buď sa raz človek narodí ako optimista a berie veci s nadhľadom, alebo sa narodíš ako pesimista a ešte aj zo svojho úspechu máš ťažkú hlavu, nehovoriac o úspechu svojho okolia.
Ja som realista a život beriem tak, že ruka v ruke ide spolu úspech s neúspechom, láska s nenáviosťou, pokora s hrdosťou...

Práveže Korela presne viem o čom si písala a prepáč, že si dodolím vykašľať sa na afirmáciu, mne v bežnom živote pomáha zdravý sedliacky rozum, keď sa mi chce plakať - tak plačem, keď sa mi chce smiať, tak sa smejem, keď sa cítim zúfalo, zúrivo - tak picnem pohár o zem a uľaví sa mi.
To či Češi dosiahnú taký alebo onaký HDP a my sme ďaleko za nimi, to ma až tak netrápi.
Mala som možnosť vidieť život v Amerike, v Kanade, život tu v EU a nič mi nebráni odísť kam chcem.
Napriek tomu tvrdím, že v Slovanoch je veľký potenciál a mnohí čo odišli do sveta sa už vracajú.

Mne Ti akosi tá afirmácia pripadá ako sebaklam, ako okabátiť svoju myseľ pre realitou, ktorej súčasťou je nielen dobro, ale aj zlo.
Danila
05.08.10,08:44
Ale čože Korela rozpitvávaš môj podpis:), to mi akosi nesedí k Tebe - keďže zastávaš afirmáciu.
Čo sa týka tej afirmácie a pozitávneho myslenia vo vzťahu k životu - všetko to beriem.
Ale treba to brať asi v takom zmysle, že my ľudia bez toho, aby sme sa nejako zvlášť zaujímali o duchovno a rozoberali ho do špiku kosti, buď sa raz človek narodí ako optimista a berie veci s nadhľadom, alebo sa narodíš ako pesimista a ešte aj zo svojho úspechu máš ťažkú hlavu, nehovoriac o úspechu svojho okolia.
Ja som realista a život beriem tak, že ruka v ruke ide spolu úspech s neúspechom, láska s nenáviosťou, pokora s hrdosťou...

Práveže Korela presne viem o čom si písala a prepáč, že si dodolím vykašľať sa na afirmáciu, mne v bežnom živote pomáha zdravý sedliacky rozum, keď sa mi chce plakať - tak plačem, keď sa mi chce smiať, tak sa smejem, keď sa cítim zúfalo, zúrivo - tak picnem pohár o zem a uľaví sa mi.
To či Češi dosiahnú taký alebo onaký HDP a my sme ďaleko za nimi, to ma až tak netrápi.
Mala som možnosť vidieť život v Amerike, v Kanade, život tu v EU a nič mi nebráni odísť kam chcem.
Napriek tomu tvrdím, že v Slovanoch je veľký potenciál a mnohí čo odišli do sveta sa už vracajú.

Mne Ti akosi tá afirmácia pripadá ako sebaklam, ako okabátiť svoju myseľ pre realitou, ktorej súčasťou je nielen dobro, ale aj zlo.
Každý človek má svoju dušu a vytvára s ňou svoju krajinu...napísala korela.
Nuž, vždy som si myslela, že je to moja duša a formuje moju osobnosť, rovnako ako moje myšlienky. Tiež som nepochopila, a ďakujem, že si mi tému priložila. Ak korela vníma silu pozitívneho myslenia asi tak, ako vstupovala do diskusie, ako vyjadrila svoj postoj k nechápajúcim, tak ja mám na pozitívne myslenie názor vcelku odlišný. Možno skôr by som preferovala veršík : Aká si mi krásna, Ty rodná zem moja.......:)
Alebo myšlienku Billa Gatesa, ktorú ponúkol multimilionárom. Vzdať sa polovice svojho majetku v prospech výskumu onkologických ochorení. Tak tomu hovorím myšlienka, čo pohne celým svetom. Ale pohnúť môžu samozrejme všetky, ktoré sú užitočné, aj keď podstatne skromnejšie...;)
A ak z českého prostredia, kde som tiež chodila do školy, tak utkvela mi jedna: není ten, co se líbí všem.......:rolleyes:
jar88
05.08.10,16:25
Každý človek má svoju dušu a vytvára s ňou svoju krajinu...napísala korela.
Nuž, vždy som si myslela, že je to moja duša a formuje moju osobnosť, rovnako ako moje myšlienky. Tiež som nepochopila, a ďakujem, že si mi tému priložila. Ak korela vníma silu pozitívneho myslenia asi tak, ako vstupovala do diskusie, ako vyjadrila svoj postoj k nechápajúcim, tak ja mám na pozitívne myslenie názor vcelku odlišný. Možno skôr by som preferovala veršík : Aká si mi krásna, Ty rodná zem moja.......:)
Alebo myšlienku Billa Gatesa, ktorú ponúkol multimilionárom. Vzdať sa polovice svojho majetku v prospech výskumu onkologických ochorení. Tak tomu hovorím myšlienka, čo pohne celým svetom. Ale pohnúť môžu samozrejme všetky, ktoré sú užitočné, aj keď podstatne skromnejšie...;)
A ak z českého prostredia, kde som tiež chodila do školy, tak utkvela mi jedna: není ten, co se líbí všem.......:rolleyes:
Dúfam že na tomto už konečne pochopíš, že kapitalisti niesu ľudožrúti.
tetrisss
05.08.10,16:52
To sme ale nikto nikdy netvrdili, aspon ja som sa to nedocitala, ale ze je kapitalizmus bezohladny a nedbajuci na jedinca je urcite pravda.
Danila
05.08.10,16:59
Dúfam že na tomto už konečne pochopíš, že kapitalisti niesu ľudožrúti.Žrúti nie vždy musia byť práve - ľudo....;)
jar88
05.08.10,18:09
Nie som expert na jednotlivé národy, nie som zcestovaná ani humanitne vzdelaná v oblasti psychológie, sociológie a podobných vied, ale uvedomujem si ako nás ponímajú iné národy, a ako sa iné národy dokázali zachrániť jednoduchými afirmáciami, ktoré pretrvajú ešte veky, nakoľko sú tak vžité do národa a sú stále sprítomňované, čím neustále vytvárajú pozitívnu budúcnosť. Ako príklad uvediem známu vetu (afirmáciu) Zlaté české ručičky.
Nič si z toho nerob korela.
Nič také ako národ neexistuje. (národ je len taký výmysel)
No a tie vlastnosti, čo ľudia pripisujú národom, či ľuďom určitej národnosti, niesu vôbec založené na pravde. Dokonca aj ten pocit čo máš, že ťa niekto posudzuje podľa národnosti, je totálne mylný.
Buď si istá, že žiadny cudzinec si nemyslí, že tvoj syn nosí krbce, alebo že vie hrať hokej. Rovnako ani ty, ak sa stretneš s nejakým Čechom, nezačneš uvažovať v čom má zlaté ručičky.
jar88
06.08.10,08:42
Žrúti nie vždy musia byť práve - ľudo....;)
Ahá?! tak že ak nie ľudo... tak potom čo žrúti?
---------------------------------------------------------------
Kapitalisti odierajú národ o peniaze, ale o národe neblúznia. Naviac ešte majú peniaze, ktoré si do hrobu nevezmú a ani ich nerozkradnú. Vedeli by ich použiť pre chudobných, ale tých chudobných musia hľadať po celom svete, lebo doma ich nemajú.
---------------------------------------------------------------
Naši drahí socialisti blúznia o blahu národa, pritom ľudí ošklbú a aj tak nemajú na charitu. Dokonca nemajú ani na sociálnu politiku.
Vraj myslia národne a cítia sociálne.
jar88
06.08.10,08:46
To sme ale nikto nikdy netvrdili, aspon ja som sa to nedocitala, ale ze je kapitalizmus bezohladny a nedbajuci na jedinca je urcite pravda.
Nedbajúci na jedinca? A na ktorého jedinca? Na chudobného?
tetrisss
06.08.10,15:42
Nie, na kazdeho, akurat niektorym snobom to naramne vyhovuje.
Antea
09.08.10,07:26
V dnešnej dobe sa vyvíja veľa najrôznejších aktivít na rozvoj osobnosti človeka - jednotlivca. S touto tématikou vychádza množstvo kníh na celom svete a poskytuje sa veľa kurzov.
Aby sme však boli spokojní sami so sebou, nemôžeme rásť iba my, ale celá spoločnosť. Je známe, že všetko so všetkým súvisí. Ak bude prosperovať človek, bude aj spoločnosť a naopak.

Každý človek má svoju dušu a vytvára s ňou svoju krajinu. Nie som expert na jednotlivé národy, nie som zcestovaná ani humanitne vzdelaná v oblasti psychológie, sociológie a podobných vied, ale uvedomujem si ako nás ponímajú iné národy, a ako sa iné národy dokázali zachrániť jednoduchými afirmáciami, ktoré pretrvajú ešte veky, nakoľko sú tak vžité do národa a sú stále sprítomňované, čím neustále vytvárajú pozitívnu budúcnosť. Ako príklad uvediem známu vetu (afirmáciu) Zlaté české ručičky.
("Vztah Čechů a řemesla asi nejlépe charakterizuje do dneška tradované domácí úsloví „zlaté české ručičky“. Zdrobnělina trefně zachycuje emotivní zainteresovanost, zdůrazněné „češství“ vyznívá jako bezvýhradná národní kvalita, zlato je pak odvěkým symbolem cennosti a výjimečnosti. Ať má člověk na absolutní platnost tohoto rčení jakýkoli názor, bez rozpaků lze tvrdit, ...- atď., toto úslovie vzniklo českou kultúrou v 19. st. ako antigermanizmus - moja pozn.)
Skúste si to slovné spojenie vložiť do googla. Povychádza vám v najrôznejším formách. Samozrejme iba v pozitívnych. Oni si veria a každodenne vedome aj nevedome túto afirmáciu neustále prijímajú. Je to skvelé.

Prečo to píšem? Nedávno bol prezentovaný mladý český autor, žurnalista, ktorý sa rozhodol napísať knihu o Slovensku. Na tom by nebolo nič nevhodné. Zarazilo ma iba, keď spomenul, že Slováci sa sami "likvidujú". Asi nepoužil práve tento výraz, ale postihuje zmysel toho čo povedal. Porovnával pomer natočených filmov - komédií a filmov s ťažšou tématikou na Slovensku. Tak ja neviem, ale viem že ani európski severania sa nepretrhli práve s komédiami. A aj o iných národoch sa hovorí, že majú ťažkú dušu. Alebo ďalšie české slovné spojenie - Co Čech, to muzikant.... Iste, vygooglila som aj Kto nekrade, není Čech. Ale rozhodne práve toto nepredčí tú prvú spomínanú afirmáciu, tá je najdôležitejšia a najpozitívnejšia pre národ.

Treba si uvedomiť silu myšlienky.

Cestovný ruch sa rozbehol v Rakúsku až po Mozartových guliach. Mozart bol zrazu všade.

Alweg by vo svojom čase splnil účel prostriedku..., to bola krásna myšlienka tohto nadšeného národa.

Pýtam sa, čo dokážeme pre seba urobiť pozitívne ako celok bez politických kontextov? Preto to píšem aj pred voľbami, aby si to niekto nevysvetľoval nevhodným spôsobom. Máme všetko, krajina je krásna, ľudia sú k svetu, nežijú tu nešikovní a nevzdelaní ľudia.
Ešte preberáme na naše nešťastie z minulosti našich predkov ich vzory správania, myslenia? Nepotrebujeme vedieť teórie správania sa davu.
Stačia jednoduché pozitívne myšlienky na seba samých.
Keby sa dala zkoučovať celá krajina..., to zatiaľ nejde, tak sa podporujme navzájom a napredujme kde sa dá. Verme sami sebe, majme svoj úsudok, nenechajme sa ovplyvňovať. Premýšľajme, analyzujme, nekopírujme, vzdelávajme sa, preciťujme. Zabudnime s večnou platnosťou na susedov a skapaté kozy. Povznesme sa.

Aby nechodili cudzinci do Grátisslavy a teda Grátisslovenska, ale za nami a medzi nás a hlavne k nám kvôli nám, aby sa tu cítili tak dobre ako my.
Máš pravdu sami sa pozitívne nalaďujú týmto výrazom. Ja keď počujem to známe,zlaté české ručičky, tak ma napadne -sakra Franto drž ten komín já jdu pro peníze, asi tak.