zelislav
24.05.10,06:44
Dobry den,

Mam jednu otazku. Kupil som pred neceli rok dazdnik, ktory ma na koncoch drevene stupliky cim sa drzi nepremokavajuci material dazdnika. Po jednom case mi odpadol jeden. Samozrejme neviem kde lebo dazdnik som pouzival a otvoril zatvoril na ulici a ked odpadol ten stuplik tak... no proste neda sa to zistit. Teraz pred asi dva tyzdne odpadol druhy. Tak tiez neviem kde. Dazdnik malo pouzivany. Bol kupeny ako vypredajovy (aspon co mi predavacka povedala ked som bol reklamovat isty).

Prisiel som do obchodu, a povedal som co je do veci, lebo bez jedneho stuplika na dazdniku je to ok,... este sa da, ale s dvomi ked fuka vietor, tak je to zle,... tj tkanina sa zbiera do stredu a dazdnik viacej nekona funkciu dazdnika. Predavacka mila, ale povedala ze to je mechanicke poskodenie ked nemam tie stupliky tak to nie je opravnena reklamacia, ze by ju vraj sefka vismiala ked by to zobrala?! Ale ja som jej ukazal ze i ostatne su nie najlepsie uchitene teda ze hrozy aby i ony tiez poodpadali. Povedala dve veci co ma prekvapili. Ze to bol kupeny tovar na vypredaji (co potom dvojrocna zaruka) ze sa to nevstahuje na ako tovar bezne kupeny. A druhe ze to je mechanicke poskodenie ked tie stupliky nemam. a ked by som mal tak by mi ich zobrala a prijala reklamaciu...

Prosim o radu. Co ja mozem spravit? Je to pravda ze je to mechanicka chyba,... a co tie ostatne ktore vidno cverni sa vidia ako trcia a uz sa len drzia len, len,...

Dakujem vam vsetkym do predu.

Pozdravujem vas.
arizona
24.05.10,05:34
Aký parazól to máš? Nejaký značkový, alebo tie jednorázovky, čo predávajú za necelé dve eurá? :confused:;)
zelislav
24.05.10,05:51
hm... ano je to dazdnik za dve koruny :o. Len tu nejde o sam dazdnik,... ide tu o princip, co je spravne.

Ja si ho aj tak viem sam opravit,... len ked sa toto bude opakovat na veciach ktore nie su dve koruny, tak si myslim ze prestane kazdeho bavit. ;)

Dakujem vam...
Chobot
24.05.10,06:29
Dobry den,

Mam jednu otazku. Kupil som pred neceli rok dazdnik, ktory ma na koncoch drevene stupliky cim sa drzi nepremokavajuci material dazdnika. Po jednom case mi odpadol jeden. Samozrejme neviem kde lebo dazdnik som pouzival a otvoril zatvoril na ulici a ked odpadol ten stuplik tak... no proste neda sa to zistit. Teraz pred asi dva tyzdne odpadol druhy. Tak tiez neviem kde. Dazdnik malo pouzivany. Bol kupeny ako vypredajovy (aspon co mi predavacka povedala ked som bol reklamovat isty).

Prisiel som do obchodu, a povedal som co je do veci, lebo bez jedneho stuplika na dazdniku je to ok,... este sa da, ale s dvomi ked fuka vietor, tak je to zle,... tj tkanina sa zbiera do stredu a dazdnik viacej nekona funkciu dazdnika. Predavacka mila, ale povedala ze to je mechanicke poskodenie ked nemam tie stupliky tak to nie je opravnena reklamacia, ze by ju vraj sefka vismiala ked by to zobrala?! Ale ja som jej ukazal ze i ostatne su nie najlepsie uchitene teda ze hrozy aby i ony tiez poodpadali. Povedala dve veci co ma prekvapili. Ze to bol kupeny tovar na vypredaji (co potom dvojrocna zaruka) ze sa to nevstahuje na ako tovar bezne kupeny. A druhe ze to je mechanicke poskodenie ked tie stupliky nemam. a ked by som mal tak by mi ich zobrala a prijala reklamaciu...

Prosim o radu. Co ja mozem spravit? Je to pravda ze je to mechanicka chyba,... a co tie ostatne ktore vidno cverni sa vidia ako trcia a uz sa len drzia len, len,...

Dakujem vam vsetkym do predu.

Pozdravujem vas.

Buď rád, že ti vydržal skoro rok. Kvôli dáždniku robiť takéto obštrukcie... kúp si nový. Tie cuplíky na konci vypadávajú skoro na každom dáždniku.

Ale ak chceš silou mocou reklamovať, tak si priprav peniaze na odborný posudok a súdny spor. Možno ho vyhraješ. Alebo otravuj majiteľa predajne 3x týždenne, kým ho nevytočíš do nebies a vyplatí ti cenu dáždnika z vlastného vrecka.

Ale tiež si myslím, že takéto poškodenie nie je výrobnou vadou. Tie cuplíky si mohol stratiť aj tým, že si o niečo dáždnik zavadil. Oni samé od seba len tak neodpadnú.
zelislav
24.05.10,06:41
Dakujem vam velmi pekne.

Pozdravujem vsetkych
cayane
24.05.10,07:10
Každý tovar môžeš reklamovať, ked prídeš do predajne sú povinný urobiť zápis z reklamácie a dať tovar na posúdenie kvalitárovi.. - mal by to byť človek vyškolený v tejto oblasti. Ak tvoju reklamáciu neprevzali, čo som tak pochopila môžeš sa sťažovať na SOI alebo najskôr by si mal napísať sťažnosť majiteľovi prevádzky a tú odovzdáš na predajni alebo su pošli poštu hlavne aby si mal doklad o odovzdaní, sťažuj sa že predavačka neprevzala tvoju reklamáciu, neurobila o nej písomný zápis. Žiadaj o prevzatie tvojej reklamácie a posúdenie tovaru - keďže materiál na dáždniku musí byť odolný - pretože sa počíta s tým že ked je to dáždnik tak sa nepoužíva pri slnku ale pri daždi a vetre a musí byt z pevného materiálu. Takže aj ked ide o dáždnik za dve eurá sú isté povinnosti ktoré majú obchody a tie si musia plniť. A máš pravdu ide tu o princíp, predstav si že by si si kúpil dáždnik za 50€ a urobil by ti toto..čo by si robil.?!
zelislav
24.05.10,07:19
cayane

Dakujem presne som na toto myslel. Ako som uviedol dazdnik si viem aj sam opravit ide o princip ze takto sa jedna s ludmi. Teda ci to bol tovar do 2 eur alebo 200, su na to principi a chel som sa presne o tycho principoch dozvediet lebo som nevedel co dalej poskytnut ak by doslo o dvolezitejsie veci.

Vdaka.
arizona
24.05.10,08:50
hm... ano je to dazdnik za dve koruny :o. Len tu nejde o sam dazdnik,... ide tu o princip, co je spravne.

Ja si ho aj tak viem sam opravit,... len ked sa toto bude opakovat na veciach ktore nie su dve koruny, tak si myslim ze prestane kazdeho bavit. ;)

Dakujem vam...
Áno, máš pravdu ako zákazník, že máš právo reklamovať a ide ti o princíp.
Ale na ten princíp sa dá pozrieť aj z druhej strany.
Keď si ako zákazník kúpim spotrebnú vec za pár drobných,nemôžem očakávať, že tá vec mi vydrží roky a porovnávať ho s kvalitou výrobku, ktorý je niekoľko násobne drahší.

Niekedy sa neoplatí ísť tvrdohlavo za nejakým princípom. Tiež takýchto dáždnikov kupujem niekoľko do roka, som si vedomá, že vydržia možno 2-3 búrky a skončia v koši.
Nikdy ma nenapdlo ísť ich preto reklamovať, lebo ked si zrátam benzín na tie vybavovačky, čas a nervy , ktoré by som tým stratila , tak, tak zistím, že mi to za to nestojí a že by som si svoju pravdu síce vydobila, ale za oveľa, oveľa vyššiu cenu...

Ale, ak máš chuť a čas, choď do toho a bojuj za svoje práva ;):)