Jurci
24.05.10,13:42
Stala sa mi taka vec, ze som mal zaparkovane auto a isty pan mi nabural do dveri. Rozhodol sa z miesta nehody ujst, ale videl ho nejaky svedok a zanechal mi jeho poznavaciu znacku za stieracom. Privolal som policiu na zaklade coho mi zistili vinnika a predviedli ho na policajnu stanicu. Tam sme sa spolu stretli a vyplnili sme dotaznik do poistovne nech mi je nahradena skoda a nebudeme to viac riesit. Hovoril, ze by nechal kontakt, ale vyhovaral sa, ze ani nepostrehol, ze do niecoho nabural, a ze si neni vedomi viny (vinnik nemal na vozidle nijake viditelne poskodenie)...boli sme na obhliadke a potom mi z poistovne prislo, ze nehoda sa tak z technickeho hladiska nemohla stat, a ze nemam pravo na preplatenie skody.
Podal som aj odvolanie, ale prislo mi v podstate to iste ako v prvom zamietnuti.
Stalo sa niekomu uz nieco podobne? Mozete mi niekto poradit ako to dalej riesit. Dakujem...
profesional
24.05.10,11:47
V prvom rade je dolezite to, ze to ako sa stala nehoda kedze si nebola pri tom musel do formulara napisat ten chlapik. Ten to napisal zjavne nespravne. Takze by som siel na policiu a podal trestne oznamenie pre trestny cin poistovacieho podvodu, nakolko je zjavne, ze vinnik dopravnej nehody vedome uviedol klamlive informacie do formulara, ktore mali podstatny vplyv na vysku plnenia alebo neplnenia z poistky.
Zaroven by som napisal poistovni, ze pre teba je zo zakonneho hladiska dolezite to, ze tebe vznikla skoda a ze vinnik svoju zodpovednost podpisom formulara priznal. To, ze vinnik nehody nie je schopny presne popisat priebeh skodovej udalosti nemoze mat vplyv na to ci poistovna je, alebo nie je povinna plnit.
Takze je tu moznost este dat to aj na sud a je tam znacna sanca ze vyhras.
Chobot
24.05.10,12:21
Stala sa mi taka vec, ze som mal zaparkovane auto a isty pan mi nabural do dveri. Rozhodol sa z miesta nehody ujst, ale videl ho nejaky svedok a zanechal mi jeho poznavaciu znacku za stieracom. Privolal som policiu na zaklade coho mi zistili vinnika a predviedli ho na policajnu stanicu. Tam sme sa spolu stretli a vyplnili sme dotaznik do poistovne nech mi je nahradena skoda a nebudeme to viac riesit. Hovoril, ze by nechal kontakt, ale vyhovaral sa, ze ani nepostrehol, ze do niecoho nabural, a ze si neni vedomi viny (vinnik nemal na vozidle nijake viditelne poskodenie)...boli sme na obhliadke a potom mi z poistovne prislo, ze nehoda sa tak z technickeho hladiska nemohla stat, a ze nemam pravo na preplatenie skody.
Podal som aj odvolanie, ale prislo mi v podstate to iste ako v prvom zamietnuti.
Stalo sa niekomu uz nieco podobne? Mozete mi niekto poradit ako to dalej riesit. Dakujem...

Tiež sa mi stalo to isté, avšak vyriešili sme to gentlemansky, bez polície a poisťovne. Pozri tu:

http://www.porada.sk/831817-post6.html

Ale ak raz poisťovňa odmietla vyplatiť plnenie z poistnej udalosti, tak to máš ťažké. Potom jedine vymáhať od toho, kto ti auto poškodil.
Jurci
28.05.10,08:29
Dakujem..Akurat sa snazim este napisat posledne odvolanie a potom by som asi zvolil asi tu sudnu cestu. Ja uz davno verim, ze kooperativa je poistovna, ktora patri medzi velmi zle a tymto mi to len utvrdzuju. Ked mne niesu schopny preplatit takuto jednoznacnu zalezitost a vyhovaraju sa na technicke veci som zvedavy ako mozu uznat rozbitie celneho skla. To sa da ako dokazat, ze to urobilo prave to auto? Ale jasne tam maju zase ine tabulky. V podstate aj keby sa to stalo pred ocami samotneho technika a oni si zaumienia to aj tak nezaplatit tak si to presadia a clovek, ktory plati tu zakonnu poistku sa moze aj na hlavu postavit a nic nepomoze...
misoft
28.05.10,16:49
Politikou poisťovní je: plaťte pravidelne svoje platby, aby poisťovňa ich mohla ukladať na svoj účet, mi (poisťovňa) Vám sľubujeme, že ak sa nám to bude hodiť, tak Vám (klientovi) možno aj nejakú tú škodu preplatíme, ale len do výšky 30% a len na základe obhliadky nášho slepého a debilného obhliadajúceho technika, ktorý sa aj tak vo vozidlách nevyzná (je to len upratovač s nedokončenou základnou školou) :---:---:---:---


Ozaj, napadla ma sprostá myšlienka: čo im do tej poisťovne dať nejakú smradľavú dymovničku? Smrad ako smrad, hnoj ako hnoj.
Ice dive
28.05.10,17:07
Stala sa mi taka vec, ze som mal zaparkovane auto a isty pan mi nabural do dveri. Rozhodol sa z miesta nehody ujst, ale videl ho nejaky svedok a zanechal mi jeho poznavaciu znacku za stieracom. Privolal som policiu na zaklade coho mi zistili vinnika a predviedli ho na policajnu stanicu. Tam sme sa spolu stretli a vyplnili sme dotaznik do poistovne nech mi je nahradena skoda a nebudeme to viac riesit. Hovoril, ze by nechal kontakt, ale vyhovaral sa, ze ani nepostrehol, ze do niecoho nabural, a ze si neni vedomi viny (vinnik nemal na vozidle nijake viditelne poskodenie)...boli sme na obhliadke a potom mi z poistovne prislo, ze nehoda sa tak z technickeho hladiska nemohla stat, a ze nemam pravo na preplatenie skody.Podal som aj odvolanie, ale prislo mi v podstate to iste ako v prvom zamietnuti.
Stalo sa niekomu uz nieco podobne? Mozete mi niekto poradit ako to dalej riesit. Dakujem...

Hrubo zvýraznené... v poisťovniach tiež nerobia ľudia na hlavum ktorí preplatia každý ohnutý plech... poisťovňa tiež porovná to čo ste uviedli v hlásení s tým ako je auto poškodené... t.j. ak do odvolania uviedli, že z technického hľadiska sa škoda takto stať nemohla, tak by som sa zamyslel, že čo bolo uvedené v hlásení a ako je vozidlo poškodené... keď sú dvere pretlačené až po tapacír a nejdú pomaly otvoriť a vinník tvrdí, že on si ani nevšimol, že do niečoho narazil a poprípade, nemá ani len zotretú farbu na mieste ktorím mal škodu spôsobiť... tak by Vám to zamietla každá poisťovňa...
Na druhej strane, píšete že vec bola ohlásená na polícií, škoda asi bola do 3985€ ale určila polícia vinníka nehody? alebo celú vec rieši len ako "škodovú udalosť"?
Jurci
29.05.10,08:29
Hrubo zvýraznené... v poisťovniach tiež nerobia ľudia na hlavum ktorí preplatia každý ohnutý plech... poisťovňa tiež porovná to čo ste uviedli v hlásení s tým ako je auto poškodené... t.j. ak do odvolania uviedli, že z technického hľadiska sa škoda takto stať nemohla, tak by som sa zamyslel, že čo bolo uvedené v hlásení a ako je vozidlo poškodené... keď sú dvere pretlačené až po tapacír a nejdú pomaly otvoriť a vinník tvrdí, že on si ani nevšimol, že do niečoho narazil a poprípade, nemá ani len zotretú farbu na mieste ktorím mal škodu spôsobiť... tak by Vám to zamietla každá poisťovňa...
Na druhej strane, píšete že vec bola ohlásená na polícií, škoda asi bola do 3985€ ale určila polícia vinníka nehody? alebo celú vec rieši len ako "škodovú udalosť"?
Nie vy ste to zle pochopil. Auto je poskodene mozno tak na 100 alebo 120 euro. Dvere su jemne preliacene a oskrete. Policiu som volal lebo vinnik odisiel a ja som mal za stieracom listok od svedka, ktory to videl. Bola na nom poznavacia znacka, typ a farba vozidla. Policia nic nespisovala iba mi doviedla vinnika na stanicu, aby sme spisali protokol o nehode. Pytali sa aj ci ho chcem zalovat, alebo mu sposobit nejake problemy, ale to som nechcel. Na obhliadku sme potom isli kazdy zvlast kde si to nafotili a prislo vyrozumenie o nepreplateni...ja som pri tom nebol takze neviem ako sa to stalo. Hlasenie vypisoval vinnik nehody, takze ci to zle vypisal ja nemozem posudit...
Ice dive
29.05.10,18:45
Nie vy ste to zle pochopil. Auto je poskodene mozno tak na 100 alebo 120 euro. Dvere su jemne preliacene a oskrete. Policiu som volal lebo vinnik odisiel a ja som mal za stieracom listok od svedka, ktory to videl. Bola na nom poznavacia znacka, typ a farba vozidla. Policia nic nespisovala iba mi doviedla vinnika na stanicu, aby sme spisali protokol o nehode. Pytali sa aj ci ho chcem zalovat, alebo mu sposobit nejake problemy, ale to som nechcel. Na obhliadku sme potom isli kazdy zvlast kde si to nafotili a prislo vyrozumenie o nepreplateni...ja som pri tom nebol takze neviem ako sa to stalo. Hlasenie vypisoval vinnik nehody, takze ci to zle vypisal ja nemozem posudit...
hlásenie vypisujete aj vy (lebo si uplatňujete škodu) a aj ten čo škodu spôsobil...(si ju priznáva - potvrdzuje za ňu zodpovednosť... ) takže aj to môže byť dôvod prečo Vám bola škoda zamietnutá...
napr. vy uvediete škoda sa stala piatok 28.5 medzi 14:00 a 15:00 a vinník uvedie parkoval som na danom mieste dňa 28.5 od 15:30 do 17:00... a už máte rozpor v hlásení t.j. dôvod pre poisťovňu na zamietnutie taktiež ako sú dané autá poškodené napríklad Vaše auto má pretlačené dvere vo výške 60-70 cm od zeme vinníkov nárazník - najvypuklejší bod je 45 - 50 cm od zeme t.j technicky nemohol spôsobiť pretlačenie dverý v takej výške...
zle alebo dobre vypísané hlásenie v podstate neexistuje... ide len o to, či sa Vaše verzie zhodujú a či sú na základe technických alebo fyzikálnych zákonov možné...
Jurci
02.06.10,12:30
hlásenie vypisujete aj vy (lebo si uplatňujete škodu) a aj ten čo škodu spôsobil...(si ju priznáva - potvrdzuje za ňu zodpovednosť... ) takže aj to môže byť dôvod prečo Vám bola škoda zamietnutá...
napr. vy uvediete škoda sa stala piatok 28.5 medzi 14:00 a 15:00 a vinník uvedie parkoval som na danom mieste dňa 28.5 od 15:30 do 17:00... a už máte rozpor v hlásení t.j. dôvod pre poisťovňu na zamietnutie taktiež ako sú dané autá poškodené napríklad Vaše auto má pretlačené dvere vo výške 60-70 cm od zeme vinníkov nárazník - najvypuklejší bod je 45 - 50 cm od zeme t.j technicky nemohol spôsobiť pretlačenie dverý v takej výške...
zle alebo dobre vypísané hlásenie v podstate neexistuje... ide len o to, či sa Vaše verzie zhodujú a či sú na základe technických alebo fyzikálnych zákonov možné...
Priebeh nehody vpisoval do hlasenia vinnik a ja som tam dal iba svoje udaje. Vsetko tam bolo dobre vypisane. Ide o to, ze je to jednoznacna zalezitost, ktoru videl svedok nehody a este sa aj vinnik priznal na policii. Poistovna si proste zaumienila, ze to nepreplati a bude sa toho drzat. Hovoria, ze tvar poskodenia nesuhlasi s tym co by auto sposobilo. Ako to mozu povedat??? Len na zaklade dohadov. Je smutne, ze to takto plati na slovensku. My sme povinny platit poistku a oni si stanovuju pravidla ake chcu a vobec neplnia svoje povinnosti. Zavadza ich hlavne to, ze vozidlo nemalo ocividne poskodenie. S vyskou poskodenia tiez nemozu moc pocitat, kedze bolo dost nasnezene a ja som stal skor v neodhrnutej casti. Odvolaval som sa nato, ze tvar zakrivenia skrabanca a jemneho preliacenia sposobil sneh, a ze to neni az tak velkou silou urobene cize sa mohlo kludne stat, ze druhe vozidlo nemalo poskodenia, ale oni si len proste hovoria svoje a dalej to zamietaju. Rozdiel je iba ten, ze ja hovorim pravdu a mam na nu svedkov a priznanie vinnika a oni len dohady a tu svoju moc a moznost nepreplatenia oskodneho.
misoft
02.06.10,16:24
Jurci:
použil si už tú smradľavú dymovničku? :) Ak nie, je najvyšší čas! :D
preboha
06.06.10,20:29
viete urobiť peknú detailnú fotku dielu, ktorým vozidlo vinníka poškodilo Vaše dvere a poslať ju?
Jurci
11.06.10,04:48
tak to neviem lebo niesom v kontakte s tym co mi to urobil...ale bol to mercedes tredy A a nabural do mna zadnym blatnikom, vysunutou castou nad kolesom...
Laco-monter
11.06.10,05:25
Priebeh nehody vpisoval do hlasenia vinnik a ja som tam dal iba svoje udaje. Vsetko tam bolo dobre vypisane. Ide o to, ze je to jednoznacna zalezitost, ktoru videl svedok nehody a este sa aj vinnik priznal na policii. Poistovna si proste zaumienila, ze to nepreplati a bude sa toho drzat. Hovoria, ze tvar poskodenia nesuhlasi s tym co by auto sposobilo. Ako to mozu povedat??? Len na zaklade dohadov. Je smutne, ze to takto plati na slovensku. My sme povinny platit poistku a oni si stanovuju pravidla ake chcu a vobec neplnia svoje povinnosti. Zavadza ich hlavne to, ze vozidlo nemalo ocividne poskodenie. S vyskou poskodenia tiez nemozu moc pocitat, kedze bolo dost nasnezene a ja som stal skor v neodhrnutej casti. Odvolaval som sa nato, ze tvar zakrivenia skrabanca a jemneho preliacenia sposobil sneh, a ze to neni az tak velkou silou urobene cize sa mohlo kludne stat, ze druhe vozidlo nemalo poskodenia, ale oni si len proste hovoria svoje a dalej to zamietaju. Rozdiel je iba ten, ze ja hovorim pravdu a mam na nu svedkov a priznanie vinnika a oni len dohady a tu svoju moc a moznost nepreplatenia oskodneho.


ŠKRABANCA ??? :eek::eek::eek:

Ty si chcel aby Ti preplatili nejaký škrabanec ???

Poisťovne riešie TOTÁLKY , keď je auto na šrot , a ani to nepreplatia celé, hoci by to bolo fungel nové auto.

A Ty požaduješ náhradu za škrabanec.

Uvedom si, že len agenda a papierovanie by boli drahšie ako náhrada tvojej škody.

Ale ja keby som bol riešiteľ takých udalosti v poisťovní , vytiahol by som zo svojho vrecka svojich 20 eur , zatisol by som ti ich do tvojho nenažraného gágora a KOPOL by som ta do prdele.:D
Ice dive
11.06.10,06:06
ŠKRABANCA ??? :eek::eek::eek:

Ty si chcel aby Ti preplatili nejaký škrabanec ???

Poisťovne riešie TOTÁLKY , keď je auto na šrot , a ani to nepreplatia celé, hoci by to bolo fungel nové auto.

A Ty požaduješ náhradu za škrabanec.

Uvedom si, že len agenda a papierovanie by boli drahšie ako náhrada tvojej škody.

Ale ja keby som bol riešiteľ takých udalosti v poisťovní , vytiahol by som zo svojho vrecka svojich 20 eur , zatisol by som ti ich do tvojho nenažraného gágora a KOPOL by som ta do prdele.:D
Laci, uvedom si, že aj škrabanec na dverách hoc akého auta, znamená prelakovanie celého dielu... t.j. pristaviť auto, odstrojiť dvere, prebrúsiť škrabanec, pripraviť na lakovanie prelakovať... to za 1 h neurobíš a každý servis si aj na fabiu momentálne účtuje cca 28 € za normohodinu... takže obyčajný škrabanec na priemernom aute môže výjsť aj na 300 - 400 €

a poistovne riešia udalosti podla datumu a vzniku + podla dodanych dokladov od poisteneho...
Jurci
14.06.10,05:40
ŠKRABANCA ??? :eek::eek::eek:

Ty si chcel aby Ti preplatili nejaký škrabanec ???

Poisťovne riešie TOTÁLKY , keď je auto na šrot , a ani to nepreplatia celé, hoci by to bolo fungel nové auto.

A Ty požaduješ náhradu za škrabanec.

Uvedom si, že len agenda a papierovanie by boli drahšie ako náhrada tvojej škody.

Ale ja keby som bol riešiteľ takých udalosti v poisťovní , vytiahol by som zo svojho vrecka svojich 20 eur , zatisol by som ti ich do tvojho nenažraného gágora a KOPOL by som ta do prdele.:D
ty budes zrejme nejaky ozran z dediny co jazdi na nejakej starej nepoistenej krhle a kazdy vikend to kdesi opries o nejaky plot. takymto ludom je to jedno tomu rozumiem...vidim, ze sa takymto veciam absolutne nerozumies tak nas prosim usetri nabuduce tychto tvojich primitivnych nazorov...dakujem