up4anything
24.05.10,13:44
Dobry den !

Prosim o radu .. Nedavno ma napadla myslienka postavit mensi ranc a podporit tym agroturistiku mojho regionu.. Je tu nadherna priroda a rozsiahle pasienky, cize o priestory nie je nudza.. Zaujimalo by ma ake nalezitosti je potrebne splnit pri chove oviec a ich naslednom predaji na spracovanie + zalozenie ranca - stajne s konmi a nejake ubytovacie zariadenia.. Je mozno poziadat o eurofondy vramci podpory a rozvoja vidieka ??? V akej organizacnopravnej forme by som podnikal ?

+ ocenim vsetky vase postrehy a nazory /vsetko co suvisi s danou temou/ ak s tym mate niekto skusenosti ..

Vdaka za pomoc
Danielle369
24.05.10,16:25
Na ranč a chov oviec môžeš požiadať o eurofondy. Ale nezabudni že aj ty musíš mať nejaký kapitál.
Tie rozsiahle pasienky sú tvoje vlastníctvo?
up4anything
26.05.10,10:36
v prenajme .. je to dolezite ?? .. a vramci akeho operacneho programu to je ?? nieco blizsie ohladom danej temy ?? lebo to ze mozem zobrat eurofondy mi zatial velmi nepomohlo kedze zatial ani neviem ako vobec s celou vecou zacat .. Ale dik :)
Danielle369
26.05.10,17:26
Jednou z možností je predložiť projekt v rámci opatrenia 1.1. "Modernizácia fariem" Programu rozvoja vidieka SR 2007 – 2013, ktorý je spolufinancovaný z EÚ. Ak je projekt úspešný, žiadateľovi sa poskytne nenávratný finančný príspevok vo forme refundácie určitej časti vynaložených oprávnených výdavkov. Ide o podporu stavebných a technologických investícií do chovu hospodárskych zvierat. V súčasnosti prebieha už druhá výzva na toto opatrenie, ktorá umožňuje zapojenie aj začínajúcich farmárov. Bližšie informácie sa nachádzajú v Príručke pre žiadateľa o nenávratný finančný príspevok z PRV SR 2007 - 13 na stránke www.apa.sk (sekcia projektových podpôr).

Je kopa firiem ktorá Ti vypracuje projekt na eurofondy no bohužiaľ musíš mať kapitál. Prajem pekný deň
milláčikk
26.05.10,18:13
Dobry den !

Prosim o radu .. Nedavno ma napadla myslienka postavit mensi ranc a podporit tym agroturistiku mojho regionu.. Je tu nadherna priroda a rozsiahle pasienky, cize o priestory nie je nudza.. Zaujimalo by ma ake nalezitosti je potrebne splnit pri chove oviec a ich naslednom predaji na spracovanie + zalozenie ranca - stajne s konmi a nejake ubytovacie zariadenia.. Je mozno poziadat o eurofondy vramci podpory a rozvoja vidieka ??? V akej organizacnopravnej forme by som podnikal ?

+ ocenim vsetky vase postrehy a nazory /vsetko co suvisi s danou temou/ ak s tym mate niekto skusenosti ..

Vdaka za pomoc

No a ako druhá ťa mala napadnúť myšlienka :
Zoberiem papier / ceruzku / malú násobilku. A skúsim hruuuuuubo odhadnúť náklady. Potom sa pozriem do peňaženky (či tam mám aspoň 1%) a na účet (či tam mám aspoň 25 % ).

Ak nie - založím túto tému v kaviarni - ako spoločenský pokec .
A nie v podnikaní.
up4anything
27.05.10,04:12
hmmm ... velmi poucne ... co si chcela docielit svojim prispevkom ? myslim ze nie si ten, kto by tu mal rozhodovat co sa tu smie a co nesmie pridat ako nova tema :P ... a myslim ze to do buducnosti moze pomoct viacerim ... takze neviem kto tu vypisuje zbytocnosti ;)
up4anything
29.05.10,10:39
no a co potrebujem na zaciatok ? .. zacal by som tym chovom ... takze SHR? zivnost ? nakupit a zaregistrovat zvierata ? povolenia ake ?

Hladal som tu na porade ale nenasiel som to co potrebujem ... teda aspon myslim ;)
Danielle369
29.05.10,14:32
tieto veci si už študoval čo som ti napísala link?
http://www.apa.sk/index.php?navID=128

http://www.apa.sk/index.php?navID=1

Keby som bola na tvojom mieste,tak najprv by som sa skontaktovala s firmou ktorá vybavuje EFondy. Oboznámila by som ich s mojím plánom chov oviec. Najprv sa popýtať na možnosti financovania okolo celého chovu. Nakolko robia s týmito projektami tak majú aj skúsenosti a ti poradia. Poradia ti zo začiatku zadarmo.
Potom by som išla robiť zadarmo brigády na salaš.Aby som vedela čo ma čaká. A medzi rečou by som čerpala informácie ako začínali s chovom a či sa to oplatí
Danielle369
29.05.10,16:47
up4anything
30.05.10,08:52
Vdaka Dan ... Si super ... a dokonca mi to pomoze aj pri pestovani, o ktore som sa tiez zaujimal ;)
Danielle369
30.05.10,09:26
Ja ti prajem aby sa ti darilo a mal radosť z práce. Je to ťažká práca a zaslúži si uznanie.