mimicar
24.05.10,15:00
Dobry den, chcel by som sa opytat, ako mam postupovat, ak mi bola sposobena skoda na vozidle s tym, ze vozidlo sa v tom case nachadzalo v servise a ten bol vykradnuty spolu s nahradnymi dielmi mojho auta (svetlomety, alternetor, olejova vana, chladice, atd...). Dane diely boli zdemontovane z auta zlodejmi, ktori ukradli aj ine vybavenie servisu. V poistovni mi povedali, ze ak nahlasim udalost, tak budu vymahat peniaze od zodpovedneho - majitela servisu. Majitel je dobry priatel ktory je ochotny zaplatit skody na mojom aute a nerad by som mu tym sposobil este vacsie problemy. Ma zmysel nahlasit poistnu udalost poistovni?

Dakujem !
Chobot
24.05.10,17:36
Dobry den, chcel by som sa opytat, ako mam postupovat, ak mi bola sposobena skoda na vozidle s tym, ze vozidlo sa v tom case nachadzalo v servise a ten bol vykradnuty spolu s nahradnymi dielmi mojho auta (svetlomety, alternetor, olejova vana, chladice, atd...). Dane diely boli zdemontovane z auta zlodejmi, ktori ukradli aj ine vybavenie servisu. V poistovni mi povedali, ze ak nahlasim udalost, tak budu vymahat peniaze od zodpovedneho - majitela servisu. Majitel je dobry priatel ktory je ochotny zaplatit skody na mojom aute a nerad by som mu tym sposobil este vacsie problemy. Ma zmysel nahlasit poistnu udalost poistovni?

Dakujem !

Ak ti kamarát - majiteľ servisu - dá auto do pôvodného stavu (namontuje ukradnuté súčiastky na vlastné náklady), tak nemusíš hlásiť poisťovni. Tým pádom vlastne nebudeš mať škodu.
Xanti
24.05.10,17:49
Ale aj majiteľ servisu by mal byť poistený. Teda servis.
Ak má poistku tak potom tvoju škodu nahradí jeho poisťovňa a budete máločo škodný obaja.
Či sa mýlim?
mimicar
25.05.10,04:35
Ano, da ho do poriadku. Zial servis poistit nestihol. Zaujimalo ma skor, ako by postupovala poistovna a ci by naozaj vymahala nahradu skody od servisu. Niekto tvrdi, ze by vymahali plnu sumu a niekto zas ze len spoluucast.
misoft
25.05.10,13:31
to mimicar:
Teba, ako vlastníka vozidla, nemusí zaujímať, či bol alebo nebol poistený. Teba musí zaujímať, či ti odovzdá vozidlo opravené. Uzavrel si s nim obchodnú zmluvu (vykonanie opravy) a že vozidlo mu v servise vykradli - žiaľ, je to len na jeho triko. Tým, že prevzal vozidlo do opravy, plne zaň zodpovedá, teda (aj keď je to tvoj kamarát, ale kamaráti buďme, dlhy si plaťme) je povinný ti ho odovzdať opravené a kompletné (v stave, v akom si ho odovzdal + vykonané opravy). Prípadné škody, ktoré mu vznikli, si musí riešiť sám.
Tebe predsa nevykradli vozidlo ako také, to jemu vykradli servis a materiál z vozidiel, ktoré tam boli uložené.