zuzulik47
24.05.10,16:09
Pracujem ako učiteľka v MŠ. Mám zmluvu iba do 30. 6. 2010. CHcem sa opýtať ako sa potom rieši nevyčerpaná dovolenka. Prepláca sa v plnej výške platu alebo je to nejako percentuálne krátené. Zostane mi 17 dní a keďže mi končí zmluva a nemám si ju ako vyčerpať. Ďakujem
jacekova
24.05.10,14:12
pri ukončení pracovného pomeru ti zamestnávateľ MUSÍ preplatiť nevyčerpanú dovolenku.

ak si mala nárok na 20 dní, tak k 30.6.2010 máš nárok na 10dní
ak si mala nárok na 25 dní, tak k 30.6.2010 máš nárok na 12,5dňa

(samozrejme treba odrátať vyčerpanú dovolenku)
veronikasad
24.05.10,15:50
Pracujem ako učiteľka v MŠ. Mám zmluvu iba do 30. 6. 2010. CHcem sa opýtať ako sa potom rieši nevyčerpaná dovolenka. Prepláca sa v plnej výške platu alebo je to nejako percentuálne krátené. Zostane mi 17 dní a keďže mi končí zmluva a nemám si ju ako vyčerpať. Ďakujem
Ku dňu skončenia prac. pomeru máš nárok na 6/12 ročného nároku. Ak si ju nestihneš vyčerpať, zamestnávatel ti ju musí preplatiť (dúfam, že to platí aj v školstve, ktoré sa neriadi zákonníkom práce)
biosenka
24.05.10,16:08
Ja nie som ekonómka, tak neviem ako to poraďačky vypočítali, ale ja som mala takto tiež zmluvu a zostávalo mi 21 dní dovolenky od januára do júna. Preplatených som mala 21 dní, žiadne krátenie nebolo.
veronikasad
24.05.10,16:10
Ja nie som ekonómka, tak neviem ako to poraďačky vypočítali, ale ja som mala takto tiež zmluvu a zostávalo mi 21 dní dovolenky od januára do júna. Preplatených som mala 21 dní, žiadne krátenie nebolo.
Neide o krátenie, ale alikv.časť ročného nároku na dovolenku. Aký nárok na dovolenku majú učitelia MŠ (poraďáčky ovládajú Zákonník práce...)
jacekova
24.05.10,16:16
Ja nie som ekonómka, tak neviem ako to poraďačky vypočítali, ale ja som mala takto tiež zmluvu a zostávalo mi 21 dní dovolenky od januára do júna. Preplatených som mala 21 dní, žiadne krátenie nebolo.


tipujem že ty si mala ešte nejakú dovolenku z predchádzajúceho roku
biosenka
24.05.10,16:21
Jasné, že ovládajú, tým som chcela povedať, že ja neovládam, preto sme chodím :-)
Nemala som žiadnu minuloročnú dovolenku. Od januára do júna som mala 22,5 dňa (9 týždňov za rok), zostalo mi 21 tak 21 som mala zaplatených.
veronikasad
24.05.10,16:25
Jasné, že ovládajú, tým som chcela povedať, že ja neovládam, preto sme chodím :-)
Nemala som žiadnu minuloročnú dovolenku. Od januára do júna som mala 22,5 dňa (9 týždňov za rok), zostalo mi 21 tak 21 som mala zaplatených.
v prísp. č. 2 je počítaná dovolenka zo 4, resp. 5 kal. týždňov.

Pri 9 kal. týždňoch je tvoj výpočet správny.
jacekova
24.05.10,16:29
Aj ja chcem 9 týždňov dovolenky :D !!!
Silvernola
24.05.10,16:32
aj ja chcem 9 týždňov dovolenky :D
Prejdi do školstva so všetkými výhodami:cool:. Okrem iného aj s tou, že sa nemusíš trápiť s termínom jej čerpania. Jarné a letné prázdniny.:D
jacekova
24.05.10,16:35
Prejdi do školstva so všetkými výhodami:cool:. Okrem iného aj s tou, že sa nemusíš trápiť s termínom jej čerpania. Jarné a letné prázdniny.:D

mimotemykeď som sa rozhodovala, na akú strednú školu pôjdem, pedagogická vyhrávala. bola to moja obrovská túžba, byť učiteľkou.... ale teraz som rada, že ma moja mamina odhovorila, pretože by som na to už nemala nervy :rolleyes: a preto klobúk dolu pred všetkými učiteľmi ;) závidím vám vašu trpezlivosť a to že dokážete robiť to čo robíte :)
Rozalka
24.05.10,16:38
Len sa tu teraz nezačnime hádať o výhodách a nevýhodách učiteľovania s porovnávaním s inými povolaniami .........
Silvernola
24.05.10,16:50
Ani nemienim. To bolo len na okraj a so smajlíkmi;):D:---
psps
23.06.10,09:58
Náš zamestnanec ukončil prac.pomer dohodou k 30.6.2010 s tým, že posledný týždeň si vyčerpá nevyčerpanú dovolenku. Takže nahlásil si dovolenku, ale prišla nám poštou od neho maródka. Môže s týmto zamestnávateľ nejako bojovať alebo mu musí preplatiť maródku a ešte aj zvyšok dovolenky? A môže s ním zamestnávateľ ukončiť prac. pomer aj keď maródka bude trvať aj po 30.6 ?
veronikasad
23.06.10,10:07
Náš zamestnanec ukončil prac.pomer dohodou k 30.6.2010 s tým, že posledný týždeň si vyčerpá nevyčerpanú dovolenku. Takže nahlásil si dovolenku, ale prišla nám poštou od neho maródka. Môže s týmto zamestnávateľ nejako bojovať alebo mu musí preplatiť maródku a ešte aj zvyšok dovolenky? A môže s ním zamestnávateľ ukončiť prac. pomer aj keď maródka bude trvať aj po 30.6 ?
S PN-kou sa bojovať nedá, iba ak by ste ho "nachytali" pri porušení liečebného režimu. Zamestnávatel mu preplatí náhradu príjmu + zostatok nevyčerpanej dovolenky k 30.6. Ak PN-ke bude trvať ďalej, odstúpite ju na SP. Prac.pomer končí dohodnutým dňom (30.6.)