mirisko2
21.10.05,20:05
Neviete mi poradit, co by taka dohoda mala obsahovat? Ide mi aj o to, aby pri akejkolvek kontrole SOI,alebo danovakov pripadna pokuta, neisla mne ako majitelovi, ale zamestnancovi...samozrejme, ze taka pokuta ako je nevydanie pkladnicneho bloku, alebo nedoliaty alkohol a podobne... Dakujem!!
mirisko2
22.10.05,20:14
to mi naozaj nikto nevie poradit???
durisovad
23.10.05,06:09
Skusenosti so zmluvami s barmanmi nemam, ale ja by som takemu cloveku dala ako prilohu pracovnej zmluvy podrobne jeho povinnosti (dolievanie do mierky, vydavanie pokladnicnych dokladov, cistotu na jemu zverenom useku, predavanie len toho tovaru, ktory je oficialne vo firme, zakaz predavania vlastneho tovaru a pod.) a sucasne by som ho zmluvne zaviazala zaplatit kazdu pokutu, ktora bude vyplyvat z porusenia tychto povinnosti. Hmotnu zodpovednost by mal mat za zvereny tovar a za peniaze.
marcelaStanakova
23.10.05,06:19
Ja som robila DHZ pre predavačov myslím si , že je to podobné.

Pri DHZ by mala byť spísaná fyzická inventúra baru alebo teda prevádzky za ktorú bude pracovník zodpovedať počas jeho smeny tá sa priloží ako príloha k DHZ. To sa týka hmotného majetku jeho straty a poškodenia.

Pri donáške vlastného tovaru a jeho predaja toto by som uviedla do pracovnej zmluvy, napr. že pri zistení tejto skutočnosti bude pracovníík na hodinu prepustený a následné škody , ktoré spôsobí majiteľovi bude musieť uhradiť hneď alebo mu budú stiahnuté z platu.
mirisko2
23.10.05,19:58
ahaa,takze skor to napisat ako dodatok k pracovnej zmluve...:-)
to ma nenapadlo..:confused:.DAKUJEM vam-obom! ak mate oste nejaku, coli.len drobnu
radu,ako to sformulovat,budem velmi rad!!:)
ajobs
23.10.05,20:05
Dohoda o hmotnej zodpovednosti nie je dodatok k pracovnej zmluve, je to samostatná dohoda uzatvorená podľa §§ 182-184 ZP, a môže sa uzatvoriť len za tam definovaných podmienok.
Erika Mravcová
14.11.05,19:42
Neviete mi poradit, co by taka dohoda mala obsahovat? Ide mi aj o to, aby pri akejkolvek kontrole SOI,alebo danovakov pripadna pokuta, neisla mne ako majitelovi, ale zamestnancovi...samozrejme, ze taka pokuta ako je nevydanie pkladnicneho bloku, alebo nedoliaty alkohol a podobne... Dakujem!!
Podla mna platí pokuty od kontrolných orgánov vždy majitel. ¨Može ich potom akurát zosobniť zodpovednému pracovníkovi. Dodržiavanie statočnosti predaja by preto malo byť zakotvené v pracovnej náplni, prípadne v pracovnom poriadku.
renatan
05.11.07,07:28
Podla mna platí pokuty od kontrolných orgánov vždy majitel. ¨Može ich potom akurát zosobniť zodpovednému pracovníkovi. Dodržiavanie statočnosti predaja by preto malo byť zakotvené v pracovnej náplni, prípadne v pracovnom poriadku.

Ak dostane majiteľ pokutu od kontrolných orgánov, môže ju celú v plnej výške zosobniť zamestnancovi, alebo len čiastočne? Ak napr. sú otvorené dve fľaše toho istého druhu alkoholu (podotýkam neúmyselne), na to sa asi nevzťahuje dohoda o hmotnej zodpovednosti, nie?
renatan
14.11.07,07:24
Neviete sa nikto vyjadriť k mojej otázke???
veronikasad
14.11.07,07:37
Ak dostane majiteľ pokutu od kontrolných orgánov, môže ju celú v plnej výške zosobniť zamestnancovi, alebo len čiastočne? Ak napr. sú otvorené dve fľaše toho istého druhu alkoholu (podotýkam neúmyselne), na to sa asi nevzťahuje dohoda o hmotnej zodpovednosti, nie?

Všeobecná zodpovednosť
zamestnanca za škodu
§ 179
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html#hore)

(1) Zamestnanec zodpovedá zamestnávateľovi za škodu, ktorú mu spôsobil zavineným porušením povinností pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním. Zamestnávateľ je povinný preukázať zamestnancovo zavinenie okrem prípadov uvedených v § 182 a 185.

(2) Zamestnanec zodpovedá aj za škodu, ktorú spôsobil úmyselným konaním proti dobrým mravom.

---------
Veronika
Sany
14.11.07,08:14
Z vlastnej skúsenosti - náš zamestnanec - barman mal kontrolu SOI...nedolial správne, pokutu dostal on ako osoba, nie majiteľ. U nás je len zápis v inšpekčnej knihe, ale samotné rozhodnutie o pokute už dostal on na domácu adresu.