stalney1
24.05.10,18:03
Caute,

Planujem kupu viacerych LCD TV do ubytovacieho zariadenia- 2 velkostne typy - do 32" (do 400Euro) a do 22"(do 300Euro). Co sa tyka kvality, kedze to nebude na dennodenne sledovanie (aspon nie tej istej osoby) preferujem skor nizsiu cenovu hladinu, nie vsak totalny smejd s neostrym obrazom co po par mesiacoch odide. kedze to bude viacero kusov bolo by neprijemne kupit nieco nespolahlive.
Neviete niekto poradit co by ste v tejto kategorii odporucili, popripade s cim mate dobru skusenost? Ako by na tom mohol vyzerat DBV-T resp ake rozlisenie zvolit pre prijem volne dostupnych kanalov (ci uz analog alebo DVB-T)?
co sa tyka znacky povodne som zvazoval samsung, ale kedze mi ide v prvom rade o spolahlivost dostal som dobre odporucania na sharp (predsalen japonec by mal byt spolahlivy, aj zaruka by mala byt o rok dlhsia-3 roky)
dik za vase rady
jacekova
24.05.10,16:24
my sme tiež dlho zvažovali aký LCD TV kúpiť a vybrali sme si predsalen SAMSUNG, konkrétne LE32B551

ale keďže tento nespadá do tvojho cenového rozpätia, tak možno LE32B550:
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_televizory-lcd-32--82cm_SAMSUNG-LE32B550_274333.html?d=2
rickman
24.05.10,17:18
Kvalita obrazu TV je v prvom rade zavisla od toho, aky signal do nej pustis, cez aky settopbox a taktiez aj ako mas spravenu kabelaz. Teda aj na prvy pohlad nekvalitna telka moze mat super obraz a naopak.

Pokial ide o ubytovacie zariadenie, tak zvaz, ci nepotrebujes (nechces) televizor s hotelovym rezimom.
Fero11
24.05.10,17:39
Ak do nich budes pustat DVB-T tak je to teoreticky jedno ci samsung, sharp, philips, sony, panasonic .... volil by som najlacnejsiu alternativu
stalney1
25.05.10,06:21
vzhaldom na japonsky povod sharpu ma to akosi taha tymto smerom, uvidime :)
kazdopadne jeden dotaz este: co presne znamena tv s hotelovym rezimom ?
dik
rickman
25.05.10,07:52
vzhaldom na japonsky povod sharpu ma to akosi taha tymto smerom, uvidime :)
kazdopadne jeden dotaz este: co presne znamena tv s hotelovym rezimom ?
dik

Co ty mas s tym japonskym povodom :). Vsetko sa robi v Azii, pripadne sklada u nas alebo v okoli. A vyrobcov samotnych panelov je len par, teda je to vazne jedno.

Myslim, ze som natrafil na firmu, ktora poskytuje komplexne riesenia v tomto smere. Odpoved na otazku:
http://www.scc-snv.sk/index.php?docpage=content_hoteltv.php
stalney1
25.05.10,10:32
s japonskym povodom mam asi to, ze ked si vyberam v podobnej cenovej relacii, kde sa zameriavam skor na spolahlivost ako na funkcie ktore nevyuzijem, tak sa pozriem aj na to ci to robia nejaki cinks kade-tade alebo ci to robia napriklad aj taki ako su japonci, ktori su predsalen kvalitou niekde inde. azia je velka.....rovnako mozes povedat povedzme na auto ze sak aj tak sa to robi v europe - ale je trochu rozdiel ci sa to robi v rumunsku alebo v nemecku....tolko mam s tym japonskom. mne osobne japonske vyrobky evokuju spolahlivost resp. vacsiu pravdepodobnost spolahlivosti. neber to pls zle, len som sa snazil vysvetlit to JAP :) -netvrdim ze mam pravdu, mozno som uplne mimo, no preto existuju taketo fora aby to ludia ako ja mohli zistit ci sa mylia alebo nie

a dakujem za odkaz/odpoved na otazku ;-)
salvosko
25.05.10,11:44
Ono je pravda ze sa robi vselikde a nie v Japonsku ale zalezi od vyrobcu ako dohliada na kvalitu nech sa to robi trebars aj na Madagaskare.
Osobne mam Sony TV uz treti v rade a ked tak by som bral este Sharp alebo Panasonic. Do inych znaciek by som nesiel.
stalney1
25.05.10,14:09
no pokial sa nemylim sharp dodava panely aj do sony ;)
TomasHC
26.05.10,04:54
Vsetko je vyrobene tak, aby sa to pokazilo skor, ako moralne zastaralo...
tomas128
30.05.10,15:54
Niekde som tu začul Panasonic.. no to je fakt výhra... Ibaže má pár vážnejších problémov ako spracovanie a detekcia normy (zvukovej aj obrazovej) a podobne, nehovoriac o dvb-t tuneroch, ktoré sa nechú kamarátiť s našimi EPG a inými PID servismi.. Podľa mňa je to jendo, aká značka, lebo tak ako už bolo napísané samotný panel vyrábajú možno 3 fabriky na celom svete a následne je to už len o elektronike okolo a samozrejme dizajne plastov.. Malých producentov ako Sharp by som nevolil hlavne z dôvodu servisu. Ak sa totiž niečo stane, síce záruka platí, avšak na opravu si počkáš plných 30 dní ako zákon káže..