Janubek
24.05.10,18:13
Dobrý deň všetkým. Môj problém spočíva vtom, že mi už asi 2 roky každý deň zapácha z úst. Mám 16 rokov a prednedávnom som otom povedal zubárke. Tá vylúčila príčinu v ústach a poslala ma k obvodnému lekárovi. On mi urobil výter z krku, nosu a bral mi krv. Predtým ako prišli výsledky ma poslal k nosno ušno krčnému, ktorý tiež nič nezistil. Výsledky z výterov nič nepreukázali no v krvi som mal Helicobactera pozitívneho. Poslali ma na Gastro, neviem presne názov proste dali mi taku tu hadičku do žalúdka cez ústa a vzali vzorky. Prišli mi výsledky a HP bol negatívny. Doktor hovoril, že mám zápal sliznice žalúdka. Na cca 1 mesiac mam brať probiotiká, ale inač žiadne iné lieky. Moc sa mi nechce veriť, že mám ten zápal celé 2 roky (už je to aj dlhšie). Môže zápal spôsobovať ten zápach a dá sa vyliečiť len probiotikami a vynechaním vecí, ktoré draždia sliznicu žalúdka (alkohol,kofein,...)? Alebo môže byť príčina zápachu ešte niekde inde?
arizona
24.05.10,16:29
wegamizi
24.05.10,16:45
Celiakia a laktozna intolerancia tiez mozu byt dovodom zapachu z dutiny ustnej.
armagedon74
18.06.10,07:21
zápach z úst je nepríjemná záležitosť, ale dá sa liečiť. Ráno na lačno vypiť jednu šálku šalviového čaju, na obed jednu šálku z koreňa lopúcha a večer jednu šálku šalviového čaju toto robiť jeden týždeň a po týždni prehodiť tie čaje, čiže ráno šálka lopúcha na obed šálka šalvie a večer šálka lopúcha. Do tvojho jedálnička by som doplnil psýlium(rozpustná vláknina) a mal by sa piť podľa indickej tradície tak, že dve malé lyžičky sa zmiešajú v 1dcl vody a vypiť pred spánkom, potom ešte zapiť 0,5Dcl vody a uložiť sa spať. Výsledok by sa mal dostaviť už v prvých troch dňoch, ale v minimálne v tej dvojtýždňovej kúre treba pokračovať. Takto ťa to prelieči a ešte sa ti aj pekne detoxikuje organizmus. A hlavne treba dodržovať pitný režim, aby nahromadený odpad v črevách čo najskôr vyšiel von. Celá táto kúra ťa vyjde na cca 8€, čiže lacné ale veľmi účinné.
účtovník 007
18.06.10,07:42
Alebo môže byť príčina zápachu ešte niekde inde?

Môže, a to v nesprávnej hygiene. K dennej hygiene my mali neodkladne patriť medzizubné kefky. Veľkosti vyberaj podľa medzier medzi zubami a dentálna niť. Mnoho ludí si mysli, že keď si poriadne vydrhnú zuby kefkou je poupratované. Medzizubné priestory sú často najhlavnejším zdrojom zápachu a najľahšie odstrániteľným.
bepo
18.06.10,07:59
Do tvojho jedálnička by som doplnil psýlium(rozpustná vláknina) a mal by sa piť podľa indickej tradície tak, že dve malé lyžičky sa zmiešajú v 1dcl vody a vypiť pred spánkom, potom ešte zapiť 0,5Dcl vody a uložiť sa spať. Výsledok by sa mal dostaviť už v prvých troch dňoch, ale v minimálne v tej dvojtýždňovej kúre treba pokračovať.
Výsledok bude že sa pose.e každú noc alebo aj niečo iné?
armagedon74
18.06.10,08:36
Výsledok bude že sa pose.e každú noc alebo aj niečo iné?

Prečo by sa mal posr.ť? Je síce pravda, že v prvých dňoch môže psylium pôsobiť mierne preháňajúco, ale to je otázka jedného, maximálne dvoch dní. Pokiaľ ide zápach z čriev, tak je to odskúšaná metóda a 99/9% funkčná. Ten recept je niekde tu na nete na cz stránke a chválilo si ho tam dosť veľa ľudí, tak si myslím, že má niečo v sebe.
pasuliatko
18.06.10,18:29
zápal môže trvať dlhodobo, daj si vyšetriť trávenie, pankreatické šťavy a prípadne pečeň.
Lubaba
18.06.10,18:36
Príčina zápachu úst
Za príčinu zlého dychu sa často pokladá ochorenie žalúdočno-črevného traktu. Zápach z úst môžu samozrejme podmieňovať celkové ochorenia pľúc, žalúdka, pečene alebo močového mechúra, poruchy látkovej výmeny, ako diabetes mellitus, veľké stavy hladu alebo infekčné ochorenia. Príčina je väčšinou skrytá v nosovej, hltanovej alebo prinosovej dutine resp. až do 90 % všetkých prípadov v ústnej dutine.

Zubný kaz sám o sebe často neindukuje nijaký nepríjemný zápach, ale spôsobujú to zvyšky jedál nahromadené v zubných defektoch. Aj medzizubné priestory, len dopoly zlomené zuby a predovšetkým paradentózne ďasnové choboty poskytujú výborné miesta na osídlenie mikroorganizmami.

Tieto produkujú lákty obsahujúce síru, ktoré tvoria vlastnú príčinu nepríjemného ústneho zápachu. Ich vývoj ďalej podporuje zvýšené ukladanie plaku, stúpajúca hodnota pH a znížené slinenie. Z toho vyplýva, že symptomatické dýchanie ústami a nočná problematika chrápania, ktoré podmieňujú sucho v ústach, môžu tiež byť spúšťacími faktormi zlého dychu.

V noci je produkcia slín vždy silne znížená, kvôli čomu je predovšetkým ráno po zobudení pozorovateľný nepríjemný zápach a chuť. K symptómom produkujúcim zápach môžu rovnako viesť zmeny povrchu jazyka s nasledovnými usadeninami vo forme povlakov. Psychický stres, určité lieky a predovšetkým konzumácia nikotínu zlý dych dodatočne zintenzívňujú.