laur12
21.10.05,20:39
Na fakturach od ZSE si vo vlastnom zaujme skontrolujte, ci mate spravne zauctovany preplatok minuleho obdobia. O ten boli totiz znizene zalohy, ale tieto neboli odcitane, najlepsie vysvetlim na priklade:

mali sme preplatok 2000 korun a kedze platime 4x600 korun zalohy, tak sme prve 3 zalohove platby neplatili vobec a z tej poslednej len 400 korun.

Na vyuctovacej fakture sa za tento rok objavilo: celkove naklady 3000 (z toho 2000 su fixne, cize za zapozicany merac!!!) minus zaplatene zalohy 400 korun
k uhrade 2600 korun.

Na prvy pohlad to zial vyzera rozumne, ale my sme im vlastne za rok uhradili 2400 korun, lebo tych 2000 z minuleho roka nam nepoukazali na ucet, ale nimi tie prve zalohy uhradili.
laur12
21.10.05,18:44
Na jedinom bratislavskom zakaznckom oddeleni su 4 okienka pre PO a jedno jedine pre FO. Za nim sedi pan s velmi dobrym kurzom asertivity alebo asi celou vysokoskolskou psychologiou, lebo si trpezlivo tento problem nechal vysvetlit od kazdeho zakaznika zvlast, on vysvetlil, znova velmi trpezlivo a zdlhavo, ze je to vlastne dobre a znova si nechal od zakaznika vysvetlit, preco nie.

A este jeden problem sa tam casto vyskytoval, nesedel zaciatocny stav tohto roka s konecnym stavom minuleho roka. Na to odpovedal, ze to ZSE neskuma a ma si to preskumat kazdy zakaznik ZSE.

Na zaver tohto priatelskeho pohovoru obdaril zakaznikov mnozstvom prospektov o ZSE, akoby sme mali na vyber a mohli EE odoberat i od niekoho ineho.
laur12
21.10.05,18:47
Zaujimalo by ma, ako ZSE zauctuje tie preplatky z minulych rokov, kedze im zostanu za vsetkych zakaznikov, ktori si to nepojdu reklamovat. Ako cisty zisk minulych rokov? Alebo to i zdania? Vobec to nie je postihnutelne a mozu sa vyhovorit na chybu vo fakturovani?
caj
07.11.05,23:51
Ak sa nemylim treba dať dokopy desať ľudí a je to na trestný čin !!!

Desať - aby vyšlo aj na pravne vstupy...
vieroslava
17.01.06,15:23
To Laur12:
Takže Ti nakoniec ten preplatok uznali?
vieroslava
17.01.06,15:24
A ôpodobné neprehľadné faktúrý mi prišli do firmy aj od SPP.