kimart
25.05.10,08:41
ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadne nadmerného odpočtu dph,ktorý vznikol za 2/2010, v 3/2010 som si od daň. povinnosti odrátala časť nadm. odpočtu, čo za 4/2010 keď mám daň. povinnosť môžem si odrátať zvyšok nadmerného odpočtu, ktorý bol ešte za február, alebo mám čakať aby mi zvyšok DÚ vrátil a teraz zaplatíme celú daň povinnosť 4/2010. ďakujem za odpovede
KEJKA
25.05.10,06:46
x-krát vysvetlené. jednoznačne je to aj v zákone.
odpočítať môžeš len v nasl.mesiaci a na zvyšok si počkáš, až ho DU vráti. Podľa uvedeného si to už mal mať na účte, resp. v najbližších dňoch to príde, preto vlastne odpovedám.
Za 04/2010 zaplatíš celú DPH.
babi2
25.05.10,06:46
ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadne nadmerného odpočtu dph,ktorý vznikol za 2/2010, v 3/2010 som si od daň. povinnosti odrátala časť nadm. odpočtu, čo za 4/2010 keď mám daň. povinnosť môžem si odrátať zvyšok nadmerného odpočtu, ktorý bol ešte za február, alebo mám čakať aby mi zvyšok DÚ vrátil a teraz zaplatíme celú daň povinnosť 4/2010. ďakujem za odpovede
Časť neuplatneného NO Vám DÚ vráti, čiže teraz treba zaplatiť celú
DP§ 79
Nadmerný odpočet


(1) Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovi nadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období s výnimkou podľa odseku 2. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol alebo do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, ak platiteľ nebol povinný podať daňové priznanie (§ 78 ods. 1) za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Na účely tohto zákona sa nadmerným odpočtom rozumie prevýšenie celkovej výšky odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie nad celkovou výškou dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru.
kimart
25.05.10,06:51
OK, len doteraz ešte nemáme nič na účte, tak ma to pomýlilo