Lienočka
25.05.10,11:19
Prosim Vas,potrebovala by som poradit, pripadne vediet Vas nazor. Mame takyto pripad. Sme platitelia DPH, mame objednavku na dodanie tovaru od zakaznika z USA. Fakturu vystavujeme zakaznikovi do USA a on ju aj uhradza, ale tovar je fyzicky v jeho mene odoslany tretej firme do Svedska, ktora je identifikovane pre DPH vo Svedsku t.j. do krajiny EÚ. Cize tovar nebude precleny ako vyvoz, pretoze neopustil uzemie EU, nebudem mat vyvozne JCD. Ale z druhej strany fakturu nevystavujeme na svedske VAT, iba ho uvadzam na fakture ako konecny prijemca.
Moj problem spociva v otazke, faktura pre zakaznika do USA, ma byt s DPH?
Budem vdacna za kazdy prispevok. Dakujem
lenkam68
25.05.10,09:52
A kto si prepravu objednal? Ak si prepravu objednala zdan. osoba z tretej krajiny (USA), faktúra by mala byť bez dane. Miesto dodania sa určí podľa sídla príjemcu služby a ten by sa mal preukázať, že je zdaniteľnou osobou.
Lienočka
25.05.10,10:59
Prepravu si objednala fy z USA, v prepravnom liste je uvedeny prijemca fy z USA a miesto urcenia tretia fy, ktora je zo Svedska a ona ma pridelene VAT. Mne nejde o prepravnu sluzbu, problem je v tom, ze neviem ci predany tovar fakturovat s DPH alebo bez DPH.