Andrea***
25.05.10,11:47
ahojte...

takze po 2 tyzdnoch zistovania mam hlavu ako balon.. chcem sa uistit..popripade potrebujem poradit, lebo sa v tom uz sama nevyznam.:cool:

Som SZČO. Vlasová stylistka-vizážistka. Plánujem objednať cca 20ks Airbrushových setov na nanášanie make-upu... mám o vyskúšané je to super!

Dovoz- čína
Predaj- e-shop
Množstvo- pre začiatok povedzme 20ks

Potrebujem licenciu /myslim tym licenciu pre dovoz/?
Potrebujem certifikát povodu? /ten by mi mali poskytnut oni?/
Potrebujem dat pristroj preskusat a certifikovat aj u nas?

Clo a dph... je mi jasne, avsak oni mi napisali ze balik oznacia nizsou hodnotou takze clo platit nemusim... ale ako si to zdokladujem tu na Slovensku v pripade nejakej kontroly? mozem predavat neprecleny tovar? Divne..

Viete o niecom co este potrebujem? Chcem to legal..a velmi velmi tazko sa orientuje vo vsetkych tych kopach vyhlasok!!!

Dakujem vopred za cenne rady.
miso2201
25.05.10,10:06
andrejka by som si dal pozor na tu nizsiu hodnotu, lebo uz to je kratenie dane de facto...
profesional
30.05.10,15:24
Ak bude balik oznaceny nizsou cenu ako bude skutocne, da colny urad vyhotovit na tvoje naklady sudnoznalecky posudok a ak bude cena vyssia nez uvedena, tak ta caka dorub cla a povinnost nahrady nakladov colneho konania.

Ak si budes vedoma toho ze cinania oznacili balik nizsou hodnotou ako je skutocna a ak to zamlcis pred colnym uradom, dopustas sa trestneho cinu a velmi rychlo mozes skoncit za mrezami.

Na taketo veci je vyhlasena dovozna kvota. Ktora ak sa naplni, tak do konca roka uz nie je mozny dovoz tohto tovaru do EU. To ti jednoznacne zabrzdi predaj na iste obdobie v roku.

Na vstupe budes musiet zaplatit aj DPH aj CLO.

Certifikat povodu - to je individualna zalezitost - ale kedze sa to bude dostavat do styku s pokozkou cloveka, tak sa obavam ze tu budes potrebovat certifikat z nasej statnej skusobne.
raver7
06.06.10,12:57
súhlasím s profesionálom (čo iné mi podľa mena ostáva:)), ale mám ešte malé info: veľa ľudí dnes naozaj pristupuje na zasielanie tovaru z číny formou daru alebo zásielok malého rozsahu do 22€ (kvôli DPH) a to tak, že je v balíkoch proklamovaná oprava napr. reproduktora a zásielka sa tvári, že je to iba už používaný tovar a vykazuje malú hodnotu.

Štandardne je možné, že si to colníci všímať nebudú, akonáhle to však naberie častú periodicitu (pri tvojom podnikaní určite), je podľa mňa viac než isté, že sa colníkom nevyhneš. Potom nasleduje postup ako ho opísal hore kolega, s tým rozdielom, že preukázať ti vinu bude zo strany colnice a prípadne polície (v rámci podozrenia z trestného činu) veľmi ťažké, ak vieš preukázať, že si si objednala (na základe doložených dokladov) úplne iný tovar a riadne zaň zaplatila.

Ak zásielku prevezmeš s tým, že nevieš čo tam je, pretože ty si objednávala niečo iné, nemôžeš predsa niesť zodpovednosť za číňana, ktorý to takto poriešil. To, že o tom vieš a napísala si to na toto fórum, je povedzme len informácia, ktorú by som za takejto situácie pred "orgánmi" nevyťahoval. Majú totiž následne tendenciu to "glorifikovať", že si sa priznala, bez akéhokoľvek dokazovania.

Ak chceš takýto tovar predávať na SR, nie je dôležitý pôvod (mimo colných predpisov) ako skôr to, či si niekto kúpi noname značky z číny bez referncií (reklamy)...Ja by som to na sebe neskúšal... ;)