Danielko89
25.05.10,14:13
prosím poradte mi s tetovanim bol som sa tetovať pred tyždnom a stále ho mam červene este sa nič pomali nezmenilo ,vyteká z neho nejaká tekutina po umytí antibakteriálnym mydlom a kalciovou mastou a neviem ci niečo robím zle ale ako to je..... diky
Chobot
25.05.10,12:44
prosím poradte mi s tetovanim bol som sa tetovať pred tyždnom a stále ho mam červene este sa nič pomali nezmenilo ,vyteká z neho nejaká tekutina po umytí antibakteriálnym mydlom a kalciovou mastou a neviem ci niečo robím zle ale ako to je..... diky

Nooo, týždeň je dosť dlhá doba. To by už malo byť zahojené a nemal by vytekať mok (či hnis, či čo to je..). Môže byť, že sa ti miesto zapálilo. Ak ťa to aj bolí, treba ísť k lekárovi, možno budeš potrebovať antibiotiká. Cez poradu sa nedozvieš, či to máš zapálené alebo hnisavé.
pasuliatko
25.05.10,16:42
chod za tatérom a nech sa ti na to pozrie.
buchač
25.05.10,16:51
chod za tatérom a nech sa ti na to pozrie.

...radšej za " tatárom " ...;):---:D
Lenka1979
25.05.10,16:55
...radšej za " tatárom " ...;):---:D

.... to je blízko... tu na vychodze..:---:D
0123misa
25.05.10,18:11
no ja som sa tiez dala tetovat, a tater mi vyslovene povedal ze minimalne 3 dni musim mat na tom foliu, aby sa mi tam nic nedostalo, podla toho co si pisal, si tu foliu (obycajnu potravinarsku) na tom nemal, cize to znamena ze sa ti tam dostali necistoty, chod radsej za doktorom, mal by ti dat nieco dez. alebo mozno nejake antibiotika. Ja som si to inak umyvala len cistou vodou, potom tiez calciova mast,,,,
Danielko89
26.05.10,06:55
no praveze tu foliu som mal vsetko som robil ako mi povedal tak neviem kde sa stala chyba a akurat dnes som bol u lekara a ma poslal na kozne tak zajtra rano musim ist a uvidi sa co dalej.....
Chobot
26.05.10,06:59
no praveze tu foliu som mal vsetko som robil ako mi povedal tak neviem kde sa stala chyba a akurat dnes som bol u lekara a ma poslal na kozne tak zajtra rano musim ist a uvidi sa co dalej.....

Raz darmo, po tetovaní je to otvorená rana v koži a stačí len málo a infekcia sa dostane do tela. Možno už sa infekcie zaviedla do kože už pri samotnom tetovaní, potom si mal darmo prelepené miesto a mazal mastičkami.
profesional
26.05.10,07:21
Podla mna je tetovanie ako take nezmyselny zasah do organizmu. Uz ak chces mat na tele nejaku kresbu, tak si to namaluj nejakou trvacnou farbou. Ale nie dat sa tetovat. Ale to je len moj sukromny nazor.

Samozrejme ze v pripade ak cokolvek nie je v poriadku, je tvoje pravo reklamovat to. Je to sluzba ako kazda ina a aj na tuto a vztahuju zaruky. ak koli tomu ostanes PN doma s antibiotikami, tak je tu znacna sanca ziskat od toho kto ta tetoval nahradu skody, bolestne a aj dalsiu nemajetkovu ujmu v peniazoch. Nakolko v takomto pripade plati prezumcia viny poskytovatela sluzby ako objektivna zodpovednost za plnenie a teda ten kto tetoval bude musiet dokazat ze on nijako nepochybil a ze problemy si si sposobil ty sam. Ak toto vie dokazat, ma sa za to ze neposkytol sluzbu riadne a v primeranej kvalite a mas pravo na vratenie celej sumy plus narok na nahradu skody atd..
Chobot
26.05.10,07:45
Podla mna je tetovanie ako take nezmyselny zasah do organizmu. Uz ak chces mat na tele nejaku kresbu, tak si to namaluj nejakou trvacnou farbou. Ale nie dat sa tetovat. Ale to je len moj sukromny nazor.

Samozrejme ze v pripade ak cokolvek nie je v poriadku, je tvoje pravo reklamovat to. Je to sluzba ako kazda ina a aj na tuto a vztahuju zaruky. ak koli tomu ostanes PN doma s antibiotikami, tak je tu znacna sanca ziskat od toho kto ta tetoval nahradu skody, bolestne a aj dalsiu nemajetkovu ujmu v peniazoch. Nakolko v takomto pripade plati prezumcia viny poskytovatela sluzby ako objektivna zodpovednost za plnenie a teda ten kto tetoval bude musiet dokazat ze on nijako nepochybil a ze problemy si si sposobil ty sam. Ak toto vie dokazat, ma sa za to ze neposkytol sluzbu riadne a v primeranej kvalite a mas pravo na vratenie celej sumy plus narok na nahradu skody atd..

Myslím, že danielkovi ide o zdravotnú stránku problému, nie o právnu, či o náhradu škody.
Danielko89
26.05.10,07:58
to hej ono keď by niečo ono sa to da opraviť to nieje problém len chcem aby sa mi to čim skôr zahojilo.....
Chobot
26.05.10,08:03
to hej ono keď by niečo ono sa to da opraviť to nieje problém len chcem aby sa mi to čim skôr zahojilo.....

Daj potom vedieť, ako si dopadol na kožnom. Možno s tým v budúcnosti niekomu pomôžeš predísť komplikáciám po tetovaní.
BXLmiami
26.05.10,08:43
to hej ono keď by niečo ono sa to da opraviť to nieje problém len chcem aby sa mi to čim skôr zahojilo.....

Problém bude ak je to alergia a nie infekcia.Pretože aj to prichádza do úvahy.
Danielko89
26.05.10,09:12
a ak to bude alergia tak co bude najvhodnejsie urobit??
Chobot
26.05.10,09:16
a ak to bude alergia tak co bude najvhodnejsie urobit??

Dostaneš lieky. A potom záleží na tom, na čo máš alergiu. Ale nepredbiehaj... tipujem, že to bude len infekcia alebo zápal.
buchač
26.05.10,09:53
prosím poradte mi s tetovanim bol som sa tetovať pred tyždnom a stále ho mam červene este sa nič pomali nezmenilo ,vyteká z neho nejaká tekutina po umytí antibakteriálnym mydlom a kalciovou mastou a neviem ci niečo robím zle ale ako to je..... diky

...ono , holt , za frajerinu sa platí ...a veľa ...a nielen euríčkami ...;)

Týždeň je krátka doba ...ale to už vieš ...a aj to , že lekárske ošetrenie by bolo vhodné , veď viacerí dali svoje doporučenie ....
A myslím si , že nejaké kožné , alebo dermatologické oddelenia ;):rolleyes: ešte existujú v tom našom zdravotníctve ...:cool:
Danielko89
27.05.10,12:50
ahojte no tak bol som u toho kožného.... že nieje to až také hrozne,je to zapálené dal mi na to mastičku a tabletky ....a keby sa mi to nezlepšilo tak pôjdem na testy či niesom alergicky na farbivo.....
milláčikk
27.05.10,19:10
Podla mna je tetovanie ako take nezmyselny zasah do organizmu. Uz ak chces mat na tele nejaku kresbu, tak si to namaluj nejakou trvacnou farbou. Ale nie dat sa tetovat. Ale to je len moj sukromny nazor.

Samozrejme ze v pripade ak cokolvek nie je v poriadku, je tvoje pravo reklamovat to. Je to sluzba ako kazda ina a aj na tuto a vztahuju zaruky. ak koli tomu ostanes PN doma s antibiotikami, tak je tu znacna sanca ziskat od toho kto ta tetoval nahradu skody, bolestne a aj dalsiu nemajetkovu ujmu v peniazoch. Nakolko v takomto pripade plati prezumcia viny poskytovatela sluzby ako objektivna zodpovednost za plnenie a teda ten kto tetoval bude musiet dokazat ze on nijako nepochybil a ze problemy si si sposobil ty sam. Ak toto vie dokazat, ma sa za to ze neposkytol sluzbu riadne a v primeranej kvalite a mas pravo na vratenie celej sumy plus narok na nahradu skody atd..

A v rámci záruky mu urobí nové:) tetovanie ? (keď to pôvodné je zlé)
milláčikk
27.05.10,19:13
...ono , holt , za frajerinu sa platí ...a veľa ...a nielen euríčkami ...;)

Týždeň je krátka doba ...ale to už vieš ...a aj to , že lekárske ošetrenie by bolo vhodné , veď viacerí dali svoje doporučenie ....
A myslím si , že nejaké kožné , alebo dermatologické oddelenia ;):rolleyes: ešte existujú v tom našom zdravotníctve ...:cool:

Nooo

Ak mu nepomôžu na kožnom, ešte vždy môže ísť na dermatologické :D:D:D:D:D:D .