armor1
25.05.10,14:34
Caute poradaci. Nasiel som tu vela profikov v rieseni mojich problemov v exceli, tak sa na Vas obraciam s dalsou otazockou. Skusal som aj googlit aj hladat na fore, ale nevydalo.
Da sa pouzit funkcia IF pre zistenie ci je nejake cislo z nejakeho "Rangu"?
Mam teda priklad 3 rozne range a potrebujem zistit ci cislo ktore vpisem je alebo nie je z rangu. Uvedomujem si ze to nie je zlozite zistit pohladom :D ale funkcia by mi ulahcila zivot. Vdaka
Chobot
25.05.10,12:55
Caute poradaci. Nasiel som tu vela profikov v rieseni mojich problemov v exceli, tak sa na Vas obraciam s dalsou otazockou. Skusal som aj googlit aj hladat na fore, ale nevydalo.
Da sa pouzit funkcia IF pre zistenie ci je nejake cislo z nejakeho "Rangu"?
Mam teda priklad 3 rozne range a potrebujem zistit ci cislo ktore vpisem je alebo nie je z rangu. Uvedomujem si ze to nie je zlozite zistit pohladom :D ale funkcia by mi ulahcila zivot. Vdaka

Na to netreba ani funkciu, stačí nastaviť podmienené formátovanie.

V príklade dole som to nastavil tak, že ak je číslo z intervalu od 2200 do 2400, tak to bude červené, ak bude z intervalu od 6500 do 6800, bude bunka zelená a ak bude z intervalu 9800 - 9999, tak bude žltá.

Neviem presne, čo potrebuješ dosiahnuť, aký výsledný efekt, ak to nie je to, čo si potreboval, tak upresni zadanie.
zk24
25.05.10,12:56
Ja tiez dufam ze som pochopila zadanie otazky ;)
zk24
25.05.10,12:57
Aj dnes mam rovnaku otazku... co robim zle ze mi nevklada ikonku xls ako tebe Chobot, ale vklada mi iba hyperlink? vkladam prilohu vsetkymi moznymi sposobmi ako viem.
zk24
25.05.10,13:01
neviem vlozit spravne xls, tak iba vkladam funkciu:

=AND(A6D6)

vracia TRUE a FALSE


Pokus (2):
57441
Chobot
25.05.10,13:07
neviem vlozit spravne xls, tak iba vkladam funkciu:

=AND(A6D6)

vracia TRUE a FALSE


Pokus (2):
57441

No však pri odpovedi, dole pod tým oknom kde píšeš, potom sú smajlíci. Ešte nižšie je ďalšie dialógové okno, kde sú Rozličné možnosti a je tam aj tlačítko Prílohy Pridať/Odobrať. Cez to vkladám prílohy.
stormcatcher
25.05.10,13:07
neviem vlozit spravne xls, tak iba vkladam funkciu:

=AND(A6D6)

vracia TRUE a FALSE


Pokus (2):
57441
nemal na mysmy aj z ktoreho?
zk24
25.05.10,13:09
No však pri odpovedi, dole pod tým oknom kde píšeš, potom sú smajlíci. Ešte nižšie je ďalšie dialógové okno, kde sú Rozličné možnosti a je tam aj tlačítko Prílohy Pridať/Odobrať. Cez to vkladám prílohy.


Takisto, aj cez to tlacidlo, aj cez spinku hore pri tlacidlach/smilikoch.... ked vkladam obrazok, tak mi vlozi image obrazku... ale ked xls tak iba hyperlink.
zk24
25.05.10,13:10
nemal na mysmy aj z ktoreho?


Nerozumiem otazke.
Chobot
25.05.10,13:14
nemal na mysmy aj z ktoreho?

Ak mal, tak som mu dal návod v mojom príspevku.
stormcatcher
25.05.10,13:14
Nerozumiem otazke.
ci nemal na mysly v ktorom rangu sa dane c. naxadza
stormcatcher
25.05.10,13:16
Ak mal, tak som mu dal návod v mojom príspevku.
mozem sa ta spytat, cim je office2003 zaujimavejsi alebo lepsi ako 2007
zk24
25.05.10,13:17
Ak mal, tak som mu dal návod v mojom príspevku.


Ahaaaaa, az teraz som pochopila asi riadne zadanie otazky... Tak teda suhlasim s Chobot :cool::cool:
marjankaj
25.05.10,13:25
Môžeš si to ešte upraviť
armor1
25.05.10,13:26
Takze upravujem co by som potrebova. Pripojil som novy dokument. Potreboval by som funkciu aby mi povedala, ci pre Michalovce je cislo z Jeho Rangu. Ak hodim cislo do zlteho pola pred Michalovce (resp. Kosice - toto pole je scroolovacie) tak aby mi do zlteho pola system povedal ci cislo je z rangu urceneho pre dane mesto. Ja potrebujem tuto funkciu asi pre 150 miest. Tak preto by som to chcel zjednodusit. Dakujem pekne
marjankaj
25.05.10,13:33
Ja sa vzdávam.:eek: Predpokladám, že je to písané po slovensky.:confused:
zk24
25.05.10,13:42
Takze upravujem co by som potrebova. Pripojil som novy dokument. Potreboval by som funkciu aby mi povedala, ci pre Michalovce je cislo z Jeho Rangu. Ak hodim cislo do zlteho pola pred Michalovce (resp. Kosice - toto pole je scroolovacie) tak aby mi do zlteho pola system povedal ci cislo je z rangu urceneho pre dane mesto. Ja potrebujem tuto funkciu asi pre 150 miest. Tak preto by som to chcel zjednodusit. Dakujem pekne


Stracam sa, ako viem ze ktory range je pre ktore mesto? ...."ci pre Michalovce je cislo z Jeho Rangu".
armor1
25.05.10,13:49
Nova priloha pre vyjasnenie. Kazde mesto ma 3 rozne range (zatial riesme takto). Michalovce maju range:
2200 2400 6500 6800 9800 9999 Ja potrebujem aby ak zadam cislo do zlteho policka Bunka B1 a vyberiem mesto C1 Michalovce aby mi do Bunky D1 system povedal ci je cislo (B1) z rangu 2200-2400 resp 6500-6800 resp 9800-9999. Staci ak system povie je (YES) alebo nie je (NO). Nepotrebujem presne vediet z ktoreho, iba ak by to nebol problem
marjankaj
25.05.10,13:50
Možno by bolo dobré vedieť, čo majú znamenať tie čísla.
To sú eurá, alebo si eviduješ frajerky?:---
marjankaj
25.05.10,13:56
takto?

A načo tam máš dve tabuľky, keď čísla sú tie isté?:eek:

No malo by to fungovať. Doplň si zoznam miest v stlpci K, skopíruj si tie tabuľky pod seba, koľkokrát chceš(aj 150).
A potom iba dosaď do tabuliek svoje hodnoty.
armor1
25.05.10,17:04
Dakujem velmi pekne marjankaj (http://www.porada.sk/member.php?u=19337). Funguje to presne podla mojich predstav.
Si cool ;)
Stevo5
26.05.10,10:32
Takisto, aj cez to tlacidlo, aj cez spinku hore pri tlacidlach/smilikoch.... ked vkladam obrazok, tak mi vlozi image obrazku... ale ked xls tak iba hyperlink.
Nemenila si nastavenia služieb systému? Myslím či si pre zvýšenie výkonu PC nezastavovala niektoré služby. Skús sa pozrieť čo máš zastavené a povoľuj po jednom. Alebo povoľ všetko a potom znovu pozastavuj ak sa ti to na Porade neopraví...
Máš nainštalovanú v PC Javu? a Net Framework?
Tiež by si mohla skúsiť (pre prípad že by bola chyba v nastaveniach prehliadača ) niektorú z posledných portable verzií Opery alebo Firefoxu. Tie sa len rozbalia z archivu v ktorom to stiahneš do niektorého adresára (vyvor si napríklad Opera 10 Portable) a spustíš súbor Opera. Nič sa neinštaluje, ak to nebudeš potrebovať len zmažeš adresár a v PC nezostane nič. Portable programy si ani nič neukladajú mimo toho adresára.

Napríkald tu si môžeš stiahnuť - vpravo na stránke tretia zhora je verzia Oprera USB 10.53 v slovenčine:
http://www.opera-prehliadac.com/prevzatie-a-instalacia/operaportable.html

A tu USB Firefox 3.6.3 SK:
http://www.mozilla.sk/download/prenosne/
zk24
26.05.10,10:37
Nemenila si nastavenia služieb systému? Myslím či si pre zvýšenie výkonu PC nezastavovala niektoré služby. Skús sa pozrieť čo máš zastavené a povoľuj po jednom. Alebo povoľ všetko a potom znovu pozastavuj ak sa ti to na Porade neopraví...
Máš nainštalovanú v PC Javu? a Net Framework?
Tiež by si mohla skúsiť (pre prípad že by bola chyba v nastaveniach prehliadača ) niektorú z posledných portable verzií Opery alebo Firefoxu. Tie sa len rozbalia z archivu v ktorom to stiahneš do niektorého adresára (vyvor si napríklad Opera 10 Portable) a spustíš súbor Opera. Nič sa neinštaluje, ak to nebudeš potrebovať len zmažeš adresár a v PC nezostane nič. Portable programy si ani nič neukladajú mimo toho adresára.

Napríkald tu si môžeš stiahnuť - vpravo na stránke tretia zhora je verzia 10.53 v slovenčine:
http://www.opera-prehliadac.com/prevzatie-a-instalacia/operaportable.html

A tu Firefox 3.6.3 SK:
http://www.mozilla.sk/download/prenosne/


Nefunguje mi to ani na IE, ani na Firefoxe ani na Opere... mam vsetky tri, na troch roznych pocitacocoh... :( Neviem povedat ci mi to iba prestalo fungovat, lebo som predtym nemala potrebu vkladat xls files. Iba obrazky, a tie fungovali bez problemov... ale xls nie a nie ... :(
Stevo5
26.05.10,10:44
zk24
A tie služby? ... Java? ...
Mal som dávnejšie ten istý problém, tu na stránke Porady, podarilo sa mi to vyriešiť, ale sorry, nepamätám sa už ako. Ale mne sa nedalo vložiť nič, u teba sa jedná len o XLS.