tomgunny
25.05.10,17:48
Zdravím, nevedel som kam presne zadať moju otázku, ale snáď na ňu dostanem odpoveď. Mám za sebou jednu štátnicu s výslednou známkou A a druhá ma čaká a ešte aj obhajoba... chel by som sa opýtať, ako je to s červeným diplomom. Za akých okolnosstí sa dostáva a aké to má ešte výhody...
mamina h.
25.05.10,16:29
podla mna uz cerveny diplom neexistuje, alebo sa mylim ?!
Zuziana
25.05.10,16:52
Existuje. Upravuje študijný poriadok školy.
napr. http://fdu.aku.sk/pdf/studijny_poriadok.pdf
JarkaL
25.05.10,17:18
Podľa mňa to nie je podstatné, či má modrý alebo červený diplom, kvalita absolventa sa ukáže v praxi, niekedy sa lepšie presadí ten, čo mu to až tak na skúškach nešlo.
Rozalka
25.05.10,18:38
Z praxe viem, že práve tí s červeným diplomom sú najmenej pripravení (česť výnimkám!)
jacekova
25.05.10,18:52
poviem ti narovinu, nikto nikdy sa ťa nebude pýtať, či si mala červený alebo modrý diplom.

dôležitejšie je to, že budeš mať titul.... (i keď mnohokrát ani ten nič neznamená.....) ale lepšie to vyzerá, napr. pri zháňaní novej práce
účtovník 007
25.05.10,19:05
No ja som ho získala minulý rok a ešte som si preň nebola.:cool: Dúfam, že mi ho na štúdijnom dobre opatrujú a raz si vezmem jeden deň dovolenky a pofrčííím do BA. :D
veronikasad
25.05.10,19:32
Dcéra končila s červeným diplomom a spolu s ním dostala od školy - na to obdobie (pred 6 rokmi) - slušnú finančnú odmenu.

Pracovnú zmluvu mala v ruke skôr ako diplom ...
JarkaL
25.05.10,19:38
To sa nedivím, ak je po mamine...
TerikaKa
03.06.10,11:40
Blahoželám k A, ale ja som mala 3 x A zo štátnic + A za diplomovku a nemala som červený diplom, pretože sa berie priemer zo všetkých 5 rokov. Tak to bolo na našej škole. Mňa sa nikto nikdy nepýtal akej farby bol diplom.
Braňo
03.06.10,11:55
Ja som mal spolužiaka, ktorý ledva prechádzal ročníky (podmienené zápisy), diplomovku odovzdával po termíne určenom fakultou a v podnikaní sa mu darí podstatne lepšie ako "červeno" diplomovým....
profesional
03.06.10,13:44
Cerveny diplom stale existuje.

Podmienky:

Zo zaverecnej (bakalarska / diplomova) prace stupen: A
Zo statnej skusky stupen: A
Priemer za cele studium do: 1,5
Pripustne aby priemer tvorili iba znamky A, B

Ale poviem ti ze v praxi ti je uplne jedno aky mas diplom.
Dolezite je co vies.
Mária27
03.06.10,17:31
Neviem, čo je stupeň či známky A a B, to sme nemali.
Dostala som červený diplom za priemer 1,4 a bez známky 3. Jediná sláva bola na promócii, lebo som ho mala jediná.

Dcéra mala priemer 1,2 bez známky 3 a červený nedostala, lebo jednu skúšku robila na tretíkrát. U nich bolo veľa vynikajúcich žiakov, tak si to nejak sprísnili. A jej by to pomohlo, hneď by bola dostala RNDr., bez červeného dostala len Mgr.

V praxi sa diplom kopíruje a to jedno slovko vyznamenanie si tam nik nevšimne. Skôr sú také poznámky, ako od niektorých tu - že bifloši sú v práci na záťaž.
tetrisss
03.06.10,18:01
Nie, nikoho ziadny cerveny diplom nezaujima, ale vlastne uspokojenie tiez za nieco stoji, no a v roku 1979 bola k tomu este tisicka ako odmena:---
milláčikk
03.06.10,20:15
Nie, nikoho ziadny cerveny diplom nezaujima, ale vlastne uspokojenie tiez za nieco stoji, no a v roku 1979 bola k tomu este tisicka ako odmena:---

A ešte aj farebne ladil so straníckou knižkou :D:D:D .
Rozalka
03.06.10,20:37
Never tomu. Nie je červená ako červená.
Ale je pravdou, že muži rozoznávajú len 6 farieb, tak je to asi tým ....
patrixo
03.06.10,21:50
prosim ta kasli na to. dnes sa dava iba pochvalne uznanie. a nic z toho nie je... ked si biflos v skole, kludne mozes byt motak v praxi..
TA_Košice
11.06.10,20:45
hneď by bola dostala RNDr., bez červeného dostala len Mgr.


ihneď RNDr. po ukončení 2. stupňa?
mzdarka renca
12.06.10,23:34
ihneď RNDr. po ukončení 2. stupňa?
toto zarazilo aj mňa, titul RNDr. sa pokiaľ mám vedomosť získava po vykonaní rigoróznej skúšky, samozrejme po úspešnom ukončení magisterského štúdia.

citujem zo zákona o VŠ 131/2002:

§ 53 odst. 8

(8) Absolventi študijných programov, ktorí získali titul "magister", môžu vykonať rigoróznu skúšku, ktorej súčasťou je aj obhajoba rigoróznej práce v študijnom odbore, v ktorom získali vysokoškolské vzdelanie, alebo v príbuznom študijnom odbore. Po jej vykonaní im vysoké školy udeľujú akademický titul
a) v prírodovedných študijných programoch "doktor prírodných vied" (v skratke "RNDr."),
b) vo farmaceutických študijných programoch "doktor farmácie" (v skratke "PharmDr."),
c) v spoločenskovedných a umenovedných študijných programoch "doktor filozofie" (v skratke "PhDr."),
d) v právnických študijných programoch "doktor práv" (v skratke "JUDr."),
e) v učiteľských študijných programoch a telovýchovných študijných programoch "doktor pedagogiky" (v skratke "PaedDr."),
f) v teologických študijných programoch okrem študijných programov v oblasti katolíckej teológie "doktor teológie" (v skratke "ThDr.").
Danila
13.06.10,05:13
Z praxe viem, že práve tí s červeným diplomom sú najmenej pripravení (česť výnimkám!)A ja si myslím, že aj Mária 27 je jasným príkladom, že červený diplom má navrch......:)
zdenka131
13.06.10,06:05
toto zarazilo aj mňa, titul RNDr. sa pokiaľ mám vedomosť získava po vykonaní rigoróznej skúšky, samozrejme po úspešnom ukončení magisterského štúdia.

citujem zo zákona o VŠ 131/2002:

§ 53 odst. 8

(8) Absolventi študijných programov, ktorí získali titul "magister", môžu vykonať rigoróznu skúšku, ktorej súčasťou je aj obhajoba rigoróznej práce v študijnom odbore, v ktorom získali vysokoškolské vzdelanie, alebo v príbuznom študijnom odbore. Po jej vykonaní im vysoké školy udeľujú akademický titul
a) v prírodovedných študijných programoch "doktor prírodných vied" (v skratke "RNDr."),
b) vo farmaceutických študijných programoch "doktor farmácie" (v skratke "PharmDr."),
c) v spoločenskovedných a umenovedných študijných programoch "doktor filozofie" (v skratke "PhDr."),
d) v právnických študijných programoch "doktor práv" (v skratke "JUDr."),
e) v učiteľských študijných programoch a telovýchovných študijných programoch "doktor pedagogiky" (v skratke "PaedDr."),
f) v teologických študijných programoch okrem študijných programov v oblasti katolíckej teológie "doktor teológie" (v skratke "ThDr.").

Tituly RNDr., PaedDr., ...sa získavali v dávnejšej minulosti pri úspešnom absolvovaní VŠ štúdia s červeným diplomom.

V súčasnej dobe sa získavajú iba rigoróznou skúškou.
jacekova
13.06.10,06:21
A ja si myslím, že aj Mária 27 je jasným príklad, že červený diplom má navrch......:)

česť výnimkám....pri Márii27 je vidno, že červený diplom získala fakt svojimi vedomosťami, ale nie je tomu vždy tak...
poznám ľudí (moja mamina) ktorá má len strednú ekonomickú a schová do vrecka hocijakú účtovníčku s červeným diplomom.
milláčikk
13.06.10,06:30
česť výnimkám....pri Márii27 je vidno, že červený diplom získala fakt svojimi vedomosťami, ale nie je tomu vždy tak...
poznám ľudí (moja mamina) ktorá má len strednú ekonomickú a schová do vrecka hocijakú účtovníčku s červeným diplomom.

Katka.

A aké "veľké" má potom šaty ??????????????:D
jacekova
13.06.10,06:33
niekto je po včerajšku tuším dobre naladený :-)
buchač
13.06.10,13:26
Nie, nikoho ziadny cerveny diplom nezaujima, ale vlastne uspokojenie tiez za nieco stoji, no a v roku 1979 bola k tomu este tisicka ako odmena:---

Na to vezmi jed ...!!!!!;)

Ani červený diplom k tomu nie je potrebný ...;)
milláčikk
13.06.10,16:11
Nie, nikoho ziadny cerveny diplom nezaujima,ale vlastne uspokojenie tiez za nieco stoji, no a v roku 1979 bola k tomu este tisicka ako odmena:---

Keď nie je nič lepšie :D:D:D:D.
bebo10
02.08.10,10:24
Červený diplom neuznávam, pretože mám dvoch spolužiakov, ktorí ho dosiahli, ale v praxi sú nepoužiteľní...
oriesok
02.08.10,13:27
podla mna uz cerveny diplom neexistuje, alebo sa mylim ?!
Ja som bola práve pred mesiacom na promóciach neteri vo ZV na Technickej univerzite a tam, čuduj sa svete, všetci absolventi mali červené diplomy. Tak potom ako to je? Asi je to vecou školy, ja som si to vysvetlila po svojom, že majú jednotné, aby sa nikto necítil menejcenný, chi, chi, alebo ako?
Dáša_
04.08.10,15:57
Ja som mal spolužiaka, ktorý ledva prechádzal ročníky (podmienené zápisy), diplomovku odovzdával po termíne určenom fakultou a v podnikaní sa mu darí podstatne lepšie ako "červeno" diplomovým....

Ja mám zase spolužiaka, čo neprešiel cez štátnice. A teraz patrí medzi "žralokov" :cool:

Ale po pravde, boli to ešte štátnice z marxizmu - leninizmu (posledný ročník :D:D ), takže to hadam o pol roka bola bola aj výhoda....
Lianka
05.08.10,08:06
U nas sa o "cervenych diplomoch" nehovorilo a ani cervene neboli (vsetci dostali modre :)). Bud student "prospel s vyznamenanim" alebo "prospel".

PS
Skusenost zo sucasnosti.
roman29
05.08.10,17:22
moja skusenost je tiez ta ze niektori co mali cerveny diplom to nejako brali ako zaruku uspechu v zivote, bohuzial nehladeli na zivot v sirsich suvislostiach ... no a teraz sa pretlkaju.
naopak mnohi ti co kaslali na farbu diplomu su teraz karierne uspesni.

skusenost u mna je tiez ta ze nikto nikde sa nepytal aky diplom.
ak tak ci mate vysoku skolu.
ani nie aku konkretne. ci mate.
tomasjuve
07.08.10,10:21
moja skusenost je tiez ta ze niektori co mali cerveny diplom to nejako brali ako zaruku uspechu v zivote, bohuzial nehladeli na zivot v sirsich suvislostiach ... no a teraz sa pretlkaju.
naopak mnohi ti co kaslali na farbu diplomu su teraz karierne uspesni.

skusenost u mna je tiez ta ze nikto nikde sa nepytal aky diplom.
ak tak ci mate vysoku skolu.
ani nie aku konkretne. ci mate.

na humanitnych skolach podla mna vlastnost mat cerveny diplom pozitivne koreluje s vlastnostami podlizovac, snazivost , priemerne logicke uvazovanie.
paťuška
09.08.10,09:39
na humanitnych skolach podla mna vlastnost mat cerveny diplom pozitivne koreluje s vlastnostami podlizovac, snazivost , priemerne logicke uvazovanie.

:rolleyes:aaale no, nejako cítiť z tvojho príspevku neprajnosť a závisť. Nemôžeš predsa tvrdiť, že na príčine je červený diplom, prípadne že takto sa k nemu dá dostať.
tomasjuve
09.08.10,15:43
:rolleyes:aaale no, nejako cítiť z tvojho príspevku neprajnosť a závisť. Nemôžeš predsa tvrdiť, že na príčine je červený diplom, prípadne že takto sa k nemu dá dostať.

neprajnost nie ( posledny semester som skoncil s tromi A a dvoma B.) to je moja skusenost , ludi neskatulkujem ale urcite korelacie su mi zrejme. tym som chcel len trochu odovodnit preco nie je uzka suvislost medzi studijnymi vysledkami a uspechmi v pracovnom zivote
erika3
10.09.11,14:04
Ahoj, ja som skončila VŠ s červeným diplomom , no v reálnom živote mi je aj tak na prd. Zamestnávateľ mi dokonca nechcel uznať ani len kvalifikačnú skúšku, ktorú som urobila na A po 5 ročnej praxi. Jedná somnou ako s retardovanou.
tetrisss
10.09.11,14:14
Cerveny diplom, ako vidim aj na diskusii, je predsa len zaujimava vec, ti , co ho nemaju, tak sa z neho vysmievaju a dopredu preurcuju, ze jeho drzitelia su biflosi a mantaci a ti co ho maju, sa pomaly hanbia k nemu priznat, no kam sme to dosli! Ja cerveny diplom mam, viem, ze je to preto, lebo som mala dobre znamky zo vsetkych skusok nie preto, ze som raz chcela mat cerveny diplom, lebo to je nezmysel dat si to ako ciel, ale skratka to tak vyslo:D a aj v parxi si myslim, ze som sa celkom uplatnila, ale ani som nemalo za to nejake vyhody, ani minusy. Je to hodnotenie studia a nie zivota - to si uvedomte.
pavol54
10.09.11,15:36
My sme museli mať priemer známok za celé štúdium do 1,5 a nesmela byť žiadna trojka včetne štátnic a obhajoby diplomovky. Pred 89 to bola trocha prestížna vec, ale teraz je to asi k ničomu najmä preto že niektorí dokážu študovať na dve doby, príchodom na zápis a a prevzatím diplomu. Farba je niekedy závislá na iných faktoroch.