jajik111
25.05.10,18:39
prosím Vás o radu pre môjho priateľa.máva bolesti v rukách aj nohách. je to náhodné. bolesť príde náhle a bez nejakých varovaní.po pár dňoch to prejde ale počas nich sa skoro nedokáže poriadne hýbať.ale musí pretože fyzicky pracuje,teda mu iné neostáva. lekár mu na rukách diagnostikoval tenisový lakeť,ale na nohy vôbec nereagoval.tak si myslíme,že diagnóza bude nesprávna,alebo aspoň neuplná. dostal len tabl. od bolesti a elektroliečbu.zrejme má niečo zo šľachami,klby ho nebolia,ale úpony a bolesť sa presúva po palcoch rúk až k lakťom.tak isto aj nohy.občas je to pri členku a bolesť potom postupuje hore až ku kolenu.v mieste bolesti sa prejaví opudh a začervenanie a na dotyk cítiť akoby horúčku. koluje mu to po tele. nikdy to nie je na tom istom mieste. obvodná lekárka ho odbije že je mladý a tie lieky ktoré mu nasadí zaberajú všetkým,tak musia aj jemu.Ďakujem
Kováčka
25.05.10,20:15
Tiež som mávala - vlastne aj mám - takéto bolesti. A tiež som 30 rokov odchádzala s takouto "diagnózou" od "lekárov". Pred 2 rokmi zastupoval moju lekárku nejaký dôchodca a ten mi diagnostikoval hypermobilný syndróm v podstate na všetkých kĺboch. Možno to je aj problém Tvojho priateľa. Ale môže to byť aj všeličo iné, oveľa závažnejšie. Nedajte "dochtorom" pokoj! Keď je mladý, to neznamená, že nemôže byť vážne chorý!
pepsikova
25.05.10,20:33
..vyšetrenie od ortopéda, neurologa,cievne..má ?...a čo CT?..ak ho lekár nepošle, tak nech sa pýta na tie vyšetrenia sám, lebo celkom dobre môže skončiť na silných liekoch a chronickej bolesti...
kaivorus
25.05.10,21:46
Predpokladám, že príčinu týchto problémov spôsobujú mikroorganizmy,
tieto rentgen, ultrazvik, CT, a magnetická rezonancia ich nezistí,.
Tieto metódy nevedia zistiť príčiny.
Cez RP dám informácie, ako sa dajú zistiť príčiny.
Andre1983
26.05.10,06:07
Hm, nemôže to byť náhodou reuma, alebo dna?
BXLmiami
26.05.10,10:29
No,kolegovia predo mnou už poradili,ja by som začala od obvodného lekára.Treba spraviť poriadnu diferenciálnu diagnozu,pretože takto sa môže prejavovať asi milion chorôb.Pokiaľ ho Váš lekár odbíja,vyhľadajte iného.V tomto momente doporučujem zmenu obvodného lekára,s tým,že s novým dopredu dohodnete že bude ochotný urobiť základné laboratorne vyšetrenia.
pasuliatko
26.05.10,14:57
treba navštíviť lekára
jajik111
01.06.10,16:04
zatiaľ je len na rehabilitácii.bol aj taký názor od zdravotnej sestry,jeho známej,že to môže byť cievne. a chcem vám všetkým poďakovať za vaše rady,sú cenné.veľká vďaka.
jajik111
01.06.10,16:11
dna asi nie,tá sa prejaví po určitej strave,hlavne strukovinách.a nebolia ho ani tak kĺby na konci článkov prstov,tam sa usadzuje kyselina močová. a krv mal v poriadku.je aj darca krvi,snáď by tam niečo zistili???