KatarinkaB
25.05.10,20:18
Prosím o radu. Som SZČO od r.2005, posledné 3 roky si platím DNPO z max. VZ. Som v 6. týždni a podľa lekárky pojdem na rizikové (PN). Moje otázky:Aké nemocenské dávky mi budú vypočítané počas PN a následne na materskú? Je potrebné aby som prerušila alebo zrušila živnosť? A aké odvody ako SZČO musím platiť počas PN potom na materskej?Ďakujem.Katka.
veronikasad
25.05.10,18:46
Prosím o radu. Som SZČO od r.2005, posledné 3 roky si platím DNPO z max. VZ. Som v 6. týždni a podľa lekárky pojdem na rizikové (PN). Moje otázky:Aké nemocenské dávky mi budú vypočítané počas PN a následne na materskú? Je potrebné aby som prerušila alebo zrušila živnosť? A aké odvody ako SZČO musím platiť počas PN potom na materskej?Ďakujem.Katka.
Nemocenské budeš mať vypočítané z vymeriavacieho základu roku 2009, ak na materskú nastúpiš v roku 2011, bude počítaná z VZ roku 2010. PN-ka a poberanie nemocenského nebude mať vplyv na výšku materského. Obdobie poberania nemocenského je vylučitelná doba.
jacekova
25.05.10,18:48
počas PN a počas materskej nebudeš platiť odvody žiadne
Xanti
25.05.10,18:52
Je potrebné aby som prerušila alebo zrušila živnosť? Počas PN a materskej nie je potrebné zrušiť ani prerušiť živnosť.
Ak budeš chcieť poberať zvýšený rodičovský príspevok vo výške 256 eur mesačne tak potom po materskej ak budeš na rodičovskej dovolenke bude potrebné prerušiť alebo zrušiť živnosť.
KatarinkaB
27.05.10,15:53
Dakujem za odpoved.A este jedna otazka: Dokedy je potrebné, aby som platila DNPO z max. VZ(ak pojdem na PN a potom na matersku)?Dakujem.Katka.
veronikasad
27.05.10,16:10
Dakujem za odpoved.A este jedna otazka: Dokedy je potrebné, aby som platila DNPO z max. VZ(ak pojdem na PN a potom na matersku)?Dakujem.Katka.
ak sa chystáš na PN-ku, nemeň výšku VZ. Počas PN-ky odvody neplatíš.