masa_sk
25.05.10,21:06
Do kedy presne trvá RD, je to tak, že do 3. narodenín dieťaťa? Čiže nastúpiť by som mala hneď nasledujúci deň? Je zo zákona nejaká povinnosť oznámiť to zamestnávateľovi?
vieraaaa
26.05.10,03:39
Do kedy presne trvá RD, je to tak, že do 3. narodenín dieťaťa? Čiže nastúpiť by som mala hneď nasledujúci deň? Je zo zákona nejaká povinnosť oznámiť to zamestnávateľovi?
Tak ako píšeš, deň 3. narodenín dieťaťa je posledným dňom rodičovskej dovolenky. Povinnosť oznámiť zamestnávateľovi nástup do zamestnania po RD myslím, že nie je v zákone ošetrené (aspoň som sa zatiaľ s tým nestretla), ale podľa mňa je určite treba oznámiť zamestnávateľovi dátum nástupu.
vieraaaa
26.05.10,04:09
Meriamon
28.05.10,14:05
Prosím o radu. Bolo mi ponúknuté miesto za kolegynku, ktorá nastupuje na MD. Ona mi však oznámila, že sa mieni po polroku vrátiť na svoje miesto a ja, ak toto miesto príjmem dostanem pravdepodobne výpoveď, lebo jej náš zamestnávateľ vraj musí umožniť návrat na pôvodnú pozíciu. Je to skutočne tak ? Chcem len podotknúť, že ja by som nenastúpila na zástup MD, ale mám zmluvu na dobu neurčitú a kolegyňa má pracovisko uvedené ako celé mesto a teda nie konkrétne. Ďakujem za odpoveď, lebo som bezradná, či nezostanem bez práce aj keď mi je prisľúbený opak.