Vladimír Ozimý
22.10.05,17:48
Ahojte kamarati poradaci,

no mam taky problem firma zobrala tlaciaren na leasing pricom hodnota je cca 150 tis zaplatena polovica ostatne v splatkach...co ma vsak metie ako uplatnovat dph pretoze leasing podla 595/2003 je vtedy ked sa odpisuje minimalne 60% doby min. vsak 36 mesiacov no a tento leasing je na 24 mesiacov neviem teraz ako to brat aby to bolo uznatelne aj do nakladov aj dph co sa tyka dakujem.... no a este ma fakturu na poplatok za vystavenie leasingovej zmluvy ten ide dufam priamo do nakladov aj dph ...dakujem
Jana Acsová
22.10.05,16:57
Je riešený niekde v osobitnom ustanovení Zákona o DPH leasing? Mám za to že nie. Jedná sa o službu podľa § 15. To je všetko. Ak vznikne daňová povinnosť, vznikne aj právo na odpočítanie dane za splnenia ostatných Zákonom o DPH stanovených podmienok (platiteľ x platiteľ, uplatnená daň, podnikanie, faktúra atď.)

Zvyšnú časť otázky prosím zadajte do "dane z príjmov".
Vladimír Ozimý
23.10.05,08:41
Dakujem AVO, no nemal som v umysle to tam dat dvakrat len sa mi to tu nejak zamotalo.....
Jana Acsová
23.10.05,09:15
Dakujem AVO, no nemal som v umysle to tam dat dvakrat len sa mi to tu nejak zamotalo.....To je v poriadku. Preto som to presmerovala.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Johanka
23.10.05,10:41
Ahojte kamarati poradaci,

no mam taky problem firma zobrala tlaciaren na leasing pricom hodnota je cca 150 tis zaplatena polovica ostatne v splatkach...co ma vsak metie ako uplatnovat dph pretoze leasing podla 595/2003 je vtedy ked sa odpisuje minimalne 60% doby min. vsak 36 mesiacov no a tento leasing je na 24 mesiacov neviem teraz ako to brat aby to bolo uznatelne aj do nakladov aj dph co sa tyka dakujem.... no a este ma fakturu na poplatok za vystavenie leasingovej zmluvy ten ide dufam priamo do nakladov aj dph ...dakujemAk je poplatok za vystavenie leas.zmluvy to isté ako spracovateľský poplatok, tak ide do obstarávacej ceny predmetu leasingu. Z pohľadu dane z príjmu táto zmluva nie je finančným prenájmom, pretože nie je splnená podmienka podľa § 2 písm.s) druhý bod - doba trvania nájmu 60 % doby odpisovania a nie menej ako 3 roky. To je nejaká čudná zmluva. Mala som v ruke aj takú zmluvu, že na nej bolo napísané, že doba trvania leasingu je 36 mesiacov, ale splátky boli rozvrhnuté iba na 24 mesiacov, ale to bol ešte leasing, ktorý začal pred rokom 2004. Predmet leasingu bol prepísaný na nájomcu až po 36 mesiacoch. Nemáš to niečo podobné ?
Jana Acsová
23.10.05,11:58
Ak je poplatok za vystavenie leas.zmluvy to isté ako spracovateľský poplatok, tak ide do obstarávacej ceny predmetu leasingu. Z pohľadu dane z príjmu táto zmluva nie je finančným prenájmom, pretože nie je splnená podmienka podľa § 2 písm.s) druhý bod - doba trvania nájmu 60 % doby odpisovania a nie menej ako 3 roky. To je nejaká čudná zmluva. Mala som v ruke aj takú zmluvu, že na nej bolo napísané, že doba trvania leasingu je 36 mesiacov, ale splátky boli rozvrhnuté iba na 24 mesiacov, ale to bol ešte leasing, ktorý začal pred rokom 2004. Predmet leasingu bol prepísaný na nájomcu až po 36 mesiacoch. Nemáš to niečo podobné ?Johanka ... z hľadiska dane z príjmov bola táto otázka presmerovaná, resp. je zadaná v správnej rubrike.
Tu bol priestor na DPH.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
http://www.porada.sk/showthread-threadid_14091.html

Môžeme zmazať tieto príspevky?