profesional
26.05.10,09:54
Pred nejakym casom bola zalozena tema o tom ako podnikat a neutopit sa v krize. Ta sa ale vdaka desiatkam invektiv a slor sukromnej komunikacie stala neprehladnou. Dovolil som si preto vytvorit obdobnu temu znova a uviest svoj nazor. A dufam ze sa pridate dalsi so svojimi podnikatelskymi zasadami a radami.

Ako teda podnikat v case krizy a nie len vtedy?

Je tu jedna zakladna otazka a ta je: Co prinasa kriza podnikatelovi?

1. Prinasa mu znizeny dopyt koli nedovere trhu v schopnost buduceho rastu.

2. Prinasa mu zhorseny pristup ku kapitalu, ktory by mohol investovat.

Ako sa vysporiadat s prvym problemom?

Dopyt sa znizuje najvyraznejsie tam, kde je na trhu najvacsia konkuencia (s vynimkou zivotne dolezitych komodit ako su potraviny a pod..) Takze z toho vyplyva

RADA c. 1:

NEBOJUJTE S KONKURENCIOU. AK POSOBITE NA TRHU KDE JE KONKURENCIA, ODIDTE Z TRHU A ZACNITE NIECO NOVE. VYTVORTE SI VLASTNY TRH S NIECIM ALEBO VO VARIACII, CO NA TRHU ESTE NIE JE. AK NEBUDETE MAT KONKURENCIU, NEBUDETE MAT PROBLEMY S NIZKYM DOPYTOM.

Uz pocujem tie nazory, ze ale co este na trhu nie je? Mnoho ludi tvrdi ze na trhu uz existuje uplne vsetko. Viete, presne toto iste tvrdili neuspesni podnikatelia uz pred 100 rokmi, a kolko novych produktov od vtedy existuje? To je ako s tvrdenim pred par sto rokmi ze zem je plocha doska a ze nic ine a lepsie uz vymyslene byt nemoze. Casom sa na kazdom trhu vytvara cosi ako konkurencia. Dolezite je ale aby ste si vzdy vytvarali vlastny trh. Naskok kroty ziskate tym ze si vytvorite uplne novy trh je treba vyuzit tym, ze treba inovovat. Ked pride na trh konkurencia a zacnu Vas napodobovat, Vy musite vyjst na trh zrazu opat s niecim, co ste cely cas pripravovali a opat konkuencii ujdete a budete mat opat vlastny trh.

Ak sa pytate ako na to, tak odpoved je:

VYTVARAJTE CO NAJVIAC ODLISNOSTI od konkurencie. Nesnazte sa robit veci ako konkurencia. AK budete sustavne vytvarat odlisnosti, nie len v produkte, ale aj v distribucii, marketingu, tak coskoro dospejete k tomu, ze vlastne predavate nieco uplne ina a uplne inak ako Vasa povodna konkurencia, ze ste si vytvorili vlastny trh a ze uz nemate konkurenciu. Vela podnikatelov si mysli ze je skvele napodobnovat konkurenciu. Napodobnovanie konkurencie je cesta do zahuby. A teda

RADA c. 2:

VYTVARAJTE ODLISNOSTI OD KONKURENCIE. VO VSETKOM. NIE LEN V PRODUKTE. ALE HLAVNE V SLUZBACH KTORE POSKYTUJETE K HLAVNEMU PRODUKTU ALEBO SLUZBE.
A TIEZ V MARKETINGU, VO FORME DISTRIBUCIE, V MOZNOSTIACH FINANCOVANIA A INE. NIKDY NEKOPIRUJTE KONKURENCIU.

Druhy spobob ktoremu sa treba venovat su inovacie. Viem, toto slovo mnohych strasi a vidia za tym v podvedomi tisice hodin vo vyskume a miliony Eur na vyskum ktore nemaju. Lenze inovacia nie je o vyskume. Inovacia spociva v zdokonalovani produktu a toho co s nim suvisi. Inovaciou nie je iba zmena produktu. Ale aj napr. zmena moznosti financovania nakupu, zmena casov dodavky atd. Snazte sa neustale zlepsovat v prospech zakaznika. Zakaznik to oceni. A rad si priplati.

RADA c. 3:

NESETRITE TAM KDE NEVYHNUTNE NEMUSITE. NEZNIZUJTE NAKLADY NA REKLAMU. NIKDY.

a z toho vyplyvajuca

RADA c. 4:

STALE SA SNAZTE ZLEPSOVAT. NIE LEN PRODUKT. V PRVOM RADE ZLEPSUJTE STALE SKUZBY KTORE POSKYTUJERE. HLADAJTE MOZNOST DOPLNENIA NOVYCH SLUZIEB K PRODUKTU.

Vela firiem ma pocit ze zlepsovanie spociva v znizovani nakladov. To je hlupost. V prevaznej vacsine pripadov firmy venuju setreniu tolko casu, ze keby tento cas venovali radsej tomu ako zvysit obrat alebo ako viac zarobit, tak by zarobili 2 az 3 krat tolko ako usetria a teda takto sa mnoho firiem dobrovolne pripravuje o zisk. Sustredenie sa na setrenie a znizovanie nakladov vedie do zahuby.

A podme k druhemu problemu, ktory sa tyka nedostatku kapitalu resp. stazenemu pristupu.

Najlepsi sposob ako ziskavat kapital na dalsie investicie nie je formou uverov. Ale formou vlastneho kapitalu. Na to aby ste mali vlastny kapital je nutne uplatnit niekolko zakladnych zasad:

Tak ako je to v hospodareni cloveka, tak to musi byt aj v hosporadeni firmy. Ked sa dari, cast penazi musi firma odlozit na bok pre buducnost, na investicie, alebo na horsie casy. Nemie vsetko vyplatit na dividendach alebo v podieloch zo zisku. Z toho vyplyva

RADA c. 5:

ZNIZTE VYPLACANIE DIVIDEND A PODIELOV NA ZISKU. ODLOZTE CAST ZISKU Z KAZDEHO OBDOBIA NA BOK. V BUDUCNOSTI BUDETE MAT VDAKA TOMU CO INVESTOVAT.

Drviva vacsina neuspesnych podnikatelov trpi jednym obrovskym preludom. A to ze je nutne predavat za co najnizsie ceny, lebo inak ludia nebudu kupovat. A teda ze je dolezite predavat lacno, drzat ceny nizko. A samozrejme namiesto odlisovania sa sa snazia podliezat cenami konkurenciu. Ale otazka znie:

Co sa stane ak budete sustavne podliezat cenami konkurenciu?
Stane sa to, ze sa navzajom firmy v konkurencnom boji sustavne podliezaju. Raz prvy druheho, raz druhy prveho. To znamena zefirmy s takymto pristupom sustavne ZNIZUJU SVOJU MARZU. Lenze ked pride kriza, tak zrazu sa zhorsi platobna disciplina casti odberatelov a z nizkych marzi nebude mozne priebezne financovat docasne vypadky hotoveho kapitalu. A firma sa dostava do druhotnej platobnej neschopnosti a pada a pada a pada.. Je to taka spirala, do ktorej ak sa raz firma dostane, tak uz je tazko s tym nieco robit. Z toho vyplyva

RADA c. 6:

NEZNIZUJTE CENY A NEPOSKYTUJTE ZLAVY. SNAZTE SA NARABAT S CO NAJVACSIMI MARZAMI.

Ak poskytnete zlavy, tak zakaznik nabuduce ked pride, bude ocakavat minimalne taku zlavu aku mal do teraz len aby ste si ho udrzali a nesiel ku konkurencii. Ak mu dovolite zvyknut si na zlavy, bude ziadat a ocakavat stale vacsie a vacsie zlavy a casom aj tak odide ku konkurencii. Zlavy su zle. Velmi zle.

Toto su len niektore zakladne principy, ktore platia nie len v krize, ale stale. Ale v krize dvojnasobne. To co tu pisem nie je ziadna cira teoria. To co tu pisem je z vlastnej skusenosti a verte, ze som si preskakal toho uz mnoho.

CO SI MYSLITE VY O PODNIKANI A O TOM AKE ZASADY BY MAL CLOVEK V PODNIKANI DODRZIAVAT ABY USPEL?
padro
26.05.10,08:08
mna by zaujimalo ako to vidia ludia ktori bojuju najnizsimi cenam, podla mna je to cesta do pekla,.. osobne uplatnujem tu spominane principy a pokial je to mozne tak mat co najvyssiu marzu a bojavat nie cenou.
Dantess
26.05.10,08:16
mna by zaujimalo ako to vidia ludia ktori bojuju najnizsimi cenam, podla mna je to cesta do pekla,.. osobne uplatnujem tu spominane principy a pokial je to mozne tak mat co najvyssiu marzu a bojavat nie cenou.
V prvom rade si treba povedať, že predávať niečo čo kupujem od veľkoskladu a predávať masáže je rozdiel. Z 30 min. masáže mám 11eur. Ty máš z 11eur pri rabate 30% 3,3eur. Tu je ten rozdiel. Ty predávaš niečo čo už je vytvorené a má svoju cenu. Ja niečo tvorím a predávam ju rovno klientovi. Som len ja a klient. Kým pri predaji hmotných vecí je Veľkosklad - predajca - klient. Preto si ja môžem dovoliť dávať rôzne akcie a pod. A keď vidím, že niekto dáva 30 min. masáž za 15 a viac eur a je na trhu 2- 3 mesiace, tak sa len pousmejem a viem, že to pomaly zabalí.

Nehovorím, že byť najlacnejší je dobré. Ja len hovorím, že začneme ako najlacnejší a rok čo rok budeme pomaly zvyšovať ceny. Samozrejme toto nemusí platiť na iné odvetvie biznisu.

Každopádne chválim tému a dúfam, že sa tu rozvinie zaujímavý pokec
padro
26.05.10,08:23
no asi nepoznas marze na niektorych tovaroch teraz sa nebavim o elektronike a pod. kde sa prave prerazila ta najnizsia cena a potom placu... tak vyberiem si realny priklad nakup z VO stoji 19 EUR, konkurencia predava za 29 EUR, ja za 35.
padro
26.05.10,08:29
Nehovorím, že byť najlacnejší je dobré. Ja len hovorím, že začneme ako najlacnejší a rok čo rok budeme pomaly zvyšovať ceny.
obavam sa ze takto to neplati, zacat s nizkymi cenami a postupne zvysovat, ti si nasiel tych zakaznikov co hladaju najnizsiu cenu a ked im ju zvysis najdu si ineho s takou cenou ...
Danielle369
26.05.10,08:30
to profesional: oprav si tému aby to bolo čitatelné

Ako sprane podnikat nie len v case krizy
-------
Dantess
26.05.10,08:39
obavam sa ze takto to neplati, zacat s nizkymi cenami a postupne zvysovat, ti si nasiel tych zakaznikov co hladaju najnizsiu cenu a ked im ju zvysis najdu si ineho s takou cenou ...
1 zvyšovanie už prebehlo a chodia tí istí....
padro
26.05.10,08:47
z kolko na kolko sa zvysilo? a pripadne ako reagovali ked si im povedal dnes to bude uz za ...
Generalissimus
26.05.10,09:00
No tak to bude zaujímavá téma. :)

Nielen na slovensku ale aj v európe je najzaužívanejšie pre zvýšenie predaja a získavanie nových zákazníkov podliezanie cien!
Tí ktorí obchodujú s položkami ktoré nemajú ako inak vyniknúť, nedajú sa vylepšiť alebo zlepšenie nejakej vlastnosti proste predaj toho tovaru nezvýši sa dostanú na trh IBA podlezením ceny (napr. spotrebný materiál).

Proste ak máte jeden výrobok presne špecifikovaný, rovnakej farby a máte 5 výrobcov ktorý potrebujú predávať do veľkoobchodov a veľkoskladov tak sa tam dostanú iba s lepšou cenou. V pooslednej dobe tie velkosklady berú dokonca aj horsiu kvalitu len aby sa dostali na nejakú cenovú úroveň a nezaujíma ich že im posielate novinky z oblasti alebo klúčenky alebo ja neviem čo.... :rolleyes:

Každý produkt je iný a na každý platí iná taktika predaja. Pri produktoch špecifických kde je pridaná hodnota oveľa vyššia sa dá preraziť naopak pri lepších službách.

Proste podľa mna určite neplatí jeden návod ako byť úspešný pri každom produkte alebo službe. Pre všetky platí iba jedno pravidlo ktoré si aj ty popísal: treba myslieť do budúcna a nie na to čo je teraz a prispôsobiť tomu aj odkladanie financii, bavorák počká ;)
Dantess
26.05.10,09:55
z kolko na kolko sa zvysilo? a pripadne ako reagovali ked si im povedal dnes to bude uz za ...
Od 1 eur na pol hodinu do 5 eur za 2 hodiny. Radovo to vychádza o 10 eur viac zisku na deň, čo je mesačne cca. 200. A my sme im to hovorili priebežne, že sa bude zvyšovať. Nový cenník bol k nahliadnutiu už mesiac pred zvyšovaním. Ono zvyšovali sa hlavne dlhšie masáže. Od 1. januára 2011 ale plánujeme zase a už viac. Vymysleli sme taký model, že od novembra sa budú dať kúpiť nejaké vernostné kartičky pre stálych klientov. Bude to fungovať na báze, že oni ešte celý rok 2011 budú mať staré ceny a nový ľudia už budú mať nové ceny. Ale aj keby sme toto nezaviedli, tak si nemyslím, že prídeme o nejaký enormný počet klientov. Ak je niekto spokojný s masérom a chodí k nemu rok, tak neprestane chodiť kôli 2 eurám naviac... No, uvidíme...

No keď už sme v tejto téme, tak môžte poradiť aký marketing by ste zvolili pre môj model podnikania. Dobré rady sa vždy zídu :D
korela
26.05.10,10:11
[QUOTE=dan;1412499]to profesional: oprav si tému aby to bolo čitatelné

Ako sprane podnikat nie len v case krizy
.
To podvedomie :),...scvrknuté podnikanie...
profesional
26.05.10,11:42
Dan: Dakujem za upozornenie, upravil som.

Dantess: Vies co je to teoria komparativnych prilezitosti?

Je to to, ze ak ty vezmes za 30 minut 11 Eur, a ak das zlavu 30 %, tak dostanes 7,7 Eur. Lenze z toho vyplyva, ze si mesacne prisiel na zlavach o 1056 Eur pri 160 hodinovom pracovnom mesiaci co je taka obvykla norma. A vies co je na to velmi zle?

Ze ten segment ludi co reaguje na zlavy z principu odmieta zdrazovanie, lebo je odkazany na nakup so zlavami, ide o nebonitneho zakaznika. Tvoje zivntoe naklady budu rast, lebo budu rast ceny najmu priestoru kde pidnikas, energii, telefonne poplatky atd. Ty nebudes moct zvysit ceny. A budes musiet ist s cenami dokonca stale nizsie a nizsie. A noznice medzi tym co potrebujes aby firma prezila a medzi tym co su ochotni ti ludia zaplatiti bude stale vacsia a vacsia az to skonci banktorom.

Segment ludi ktori reaguju na zlavy je typicky tym ze:

Zlavy ocakava automaticky
Staci na stale sa zvysujuce zlavy
Nie je ochotny akceptovat zvysenie cien

Z toho vyplyva, ze tvoj mesacny disponibilny prijem bude sustavne klesat. Nakolko 1 den ma iba 24 hodin a ty nebudes moct robit tale viac a viac hodin. Lebo telo mas len jedno. Lenze tvoje mesacne naklady budu sustavne klesa.

A ak sa pokusis zvysit ceny, alebo neposkytovat casom, alebo pripadne nezvysovat zlavy, tak ti zakaznici proste odidu a skoncis s bankrotom na krku.

Este stale si presvedceny o tom ze zlavy su dobre..?
profesional
26.05.10,11:46
No tak to bude zaujímavá téma. :)

Nielen na slovensku ale aj v európe je najzaužívanejšie pre zvýšenie predaja a získavanie nových zákazníkov podliezanie cien!
Tí ktorí obchodujú s položkami ktoré nemajú ako inak vyniknúť, nedajú sa vylepšiť alebo zlepšenie nejakej vlastnosti proste predaj toho tovaru nezvýši sa dostanú na trh IBA podlezením ceny (napr. spotrebný materiál).

Proste ak máte jeden výrobok presne špecifikovaný, rovnakej farby a máte 5 výrobcov ktorý potrebujú predávať do veľkoobchodov a veľkoskladov tak sa tam dostanú iba s lepšou cenou. V pooslednej dobe tie velkosklady berú dokonca aj horsiu kvalitu len aby sa dostali na nejakú cenovú úroveň a nezaujíma ich že im posielate novinky z oblasti alebo klúčenky alebo ja neviem čo.... :rolleyes:

Každý produkt je iný a na každý platí iná taktika predaja. Pri produktoch špecifických kde je pridaná hodnota oveľa vyššia sa dá preraziť naopak pri lepších službách.

Proste podľa mna určite neplatí jeden návod ako byť úspešný pri každom produkte alebo službe. Pre všetky platí iba jedno pravidlo ktoré si aj ty popísal: treba myslieť do budúcna a nie na to čo je teraz a prispôsobiť tomu aj odkladanie financii, bavorák počká ;)
Mas pravdu. Asi by som tu mal dat dalsiu radu.

RADA c. 7:

PRODUKT INOVUJTE TAK, ABY STE V OCIACH KLIENTA VYTVARALI PRE VAS PRODUKT CIM VYSSIU PRIDANU HODNOTU.

Zaujimave na praxi je to, ze najvyssiu dodatocnu pridanu hodnotu, AKO POCIT PRIDANEJ HODNOTY, co pocituje zakaznik, vytvaraju inovacie a zmeny ktore vyzaduju najnizsie naklady.

V predaji je extremne dolezite, aby mal zakaznik pocit istej pridanej hodnoty, resp. istej nadhodnoty. Nemam tym na mysli pridanu hodnotu v zmysle zakona o dani z pridanej hodnoty. Ale pridanu hodnotu ako subjektivny pocit toho, aku vyjadritelnu hodnotu ma pre zakaznika isty produkt, resp. ci ma pocit, ze produkt ma pre neho vyssiu cenu ako za produkt obchodnik pyta.
Dantess
26.05.10,12:01
Dan: Dakujem za upozornenie, upravil som.

Dantess: Vies co je to teoria komparativnych prilezitosti?

Je to to, ze ak ty vezmes za 30 minut 11 Eur, a ak das zlavu 30 %, tak dostanes 7,7 Eur. Lenze z toho vyplyva, ze si mesacne prisiel na zlavach o 1056 Eur pri 160 hodinovom pracovnom mesiaci co je taka obvykla norma. A vies co je na to velmi zle?

Ze ten segment ludi co reaguje na zlavy z principu odmieta zdrazovanie, lebo je odkazany na nakup so zlavami, ide o nebonitneho zakaznika. Tvoje zivntoe naklady budu rast, lebo budu rast ceny najmu priestoru kde pidnikas, energii, telefonne poplatky atd. Ty nebudes moct zvysit ceny. A budes musiet ist s cenami dokonca stale nizsie a nizsie. A noznice medzi tym co potrebujes aby firma prezila a medzi tym co su ochotni ti ludia zaplatiti bude stale vacsia a vacsia az to skonci banktorom.

Segment ludi ktori reaguju na zlavy je typicky tym ze:

Zlavy ocakava automaticky
Staci na stale sa zvysujuce zlavy
Nie je ochotny akceptovat zvysenie cien

Z toho vyplyva, ze tvoj mesacny disponibilny prijem bude sustavne klesat. Nakolko 1 den ma iba 24 hodin a ty nebudes moct robit tale viac a viac hodin. Lebo telo mas len jedno. Lenze tvoje mesacne naklady budu sustavne klesa.

A ak sa pokusis zvysit ceny, alebo neposkytovat casom, alebo pripadne nezvysovat zlavy, tak ti zakaznici proste odidu a skoncis s bankrotom na krku.

Este stale si presvedceny o tom ze zlavy su dobre..?
Kým to nezažijem na vlastnom krku, tak o tom budem presvedčený :D

Ako som už vyššie písal ak niekto chodí k masérovi rok, tak ho nevymení za 2 eurá za niekoho, kto je síce lacnejší, ale robí horšiu masáž.

Masáže niesú chlieb. Niesu rovnaké. A tu neplatí, že drahšia je lepšia, alebo lacnejšia horšia. A 1 zdražovanie už máme za sebou a odbyt klientov nieje :) Ale nepíšeš hlúposti, píšeš dobre, len podnikanie nieje čiernobiele a každé odvetvie má iné hodnoty a zásady. A ešte dodám, že neraz na tringeltoch dostaneme viac, než na masážach, čo značí sociálnu vrstvu, ktorá nás navštevuje.
profesional
26.05.10,13:12
Ak dostavas vela na sprepitnom, tak je celkom zjavne, ze zlavy poskytujes totalne neucelne. Kedze skupina ludi co dava velke sprepitne na zlavy v podstate vobec nereaguje. Su pre nich bezpredmetne. Takze davas zlavy totalne neodovodnene a tym sa pripravujes o prijem ktory by si mohol mat.

Vies, to co pises totizto sa snazis nam vsetkym nahovorit, ze na zlavy reaguje skupina ludi s vyssimi prijmami. Ale to je nezmysel. Tych zlavami neziskas. Takze si zlavy nasadil neodovodnene.

Ono je to bohuzial tak, ze tu cosi nesedi. Lebo to co postupne pises si akosi navzajom odporuje. A ak tvrdis ze tvojim klientom na 2 Eurach nezalezi, naco im potom davas zlavy ked im na tom vobec nezalezi? Nemas pocit ze je to cele akesi zvlastne?
Dantess
26.05.10,13:37
Ak dostavas vela na sprepitnom, tak je celkom zjavne, ze zlavy poskytujes totalne neucelne. Kedze skupina ludi co dava velke sprepitne na zlavy v podstate vobec nereaguje. Su pre nich bezpredmetne. Takze davas zlavy totalne neodovodnene a tym sa pripravujes o prijem ktory by si mohol mat.

Vies, to co pises totizto sa snazis nam vsetkym nahovorit, ze na zlavy reaguje skupina ludi s vyssimi prijmami. Ale to je nezmysel. Tych zlavami neziskas. Takze si zlavy nasadil neodovodnene.

Ono je to bohuzial tak, ze tu cosi nesedi. Lebo to co postupne pises si akosi navzajom odporuje. A ak tvrdis ze tvojim klientom na 2 Eurach nezalezi, naco im potom davas zlavy ked im na tom vobec nezalezi? Nemas pocit ze je to cele akesi zvlastne?
Zľavy dávam, aby som klientov získal. Ak niekto chodí pravidelne už mu potom na zľavách nezávysí. Ak ale niekto skúša masérov a hľadá toho, kto vyhovuje práve jemu, tak ho zľava môže prijmúť prísť najprv kumne a umňa už aj zostane. Následne aj bude mojím klientom už trebárs pol roka a ja zvýšim ceny, tak mu to už nebude vadiť. Ale ak by som mal ceny vyššie pred jeho príchodom, on by šiel k pištovy, čo mal ceny ako ja (bez akcií). Masáž by bola horšia ako moja, ale nie taká zlá, aby hľadala inú alternatívu. Prosím pochop to už, lebo inak už neviem ako ti to vysvetlím. Buď si nechápavý, alebo mi silou mocou chceš oponovať. Inak to už nevidím...

A ešte k tým tringeltom. Ak niekto má zaplatiť bez zľavy 25eur a nechá 30, tak mám 5eur k dobru. Ak mu dám zľavu a má to za 23 a nechá mi nechá 30eur, tak mám tringelt 8 eur. Takže zdaňujem len 23 eur a zisk mám rovnaký.
tetrisss
26.05.10,14:18
Suhlasim so zadavatelom temy, ceny na Slovensku nie su ani dnes prvym a podstatnym meradlom, i ked aj tu je to individualne. Mam malu predajnu textilu a pred inym obchodom bol prednedavnom este taky maly trh, kde predavali nasi pocernejsi spoluobcania, v podstate dnes textilne predajne maju jeden zdroj tovaru a tak niektore veci su uplne tie iste, ale ...tym, ze boli na ociach a hned, dokazali predat jednotlive kusy niekedy aj o 30% drahsie a potom sa mi o zem valali zakaznici od zlosti, ze ako draho to kupili. Naopak, pokial som vedela zohnat velmi lacne veci, tak sa cudovali, co tomu je, ze je to take lacne, takze tiez si myslim, ze mas velku pravdu v tom, ze pokial sa ti zda, ze v tvojom podnikani je velka konkurencia a nemas co ponuknut, co je lepsie alebo inaksie ako konkurentove podnikanie, tak radsej zmenit predmet a urcite sa da vymysliet nieco ine.
Este taka jednoducha rada, najcennesia je podla mna v obchode slusnost, otvorenost a ochota obsluhy a tato deviza zial bude este dlho na Slovensku ta podstatna pridana hodnota, toto je moj najcennejsi poznatok za 18 rokov podnikania v obchode.
gronsko
26.05.10,17:14
Najdolezitejsie je najst NICHE produkt (tovar alebo sluzbu). T.j. produkt ktory je vhodny bud pre uzko specializovanu skupinu, resp. je malo konkurencnych produktov, alebo je na trhu ale prilis drahy. Taktiez je mozno zistit ci su produkty ktorych dopyt je vyssi ako ponuka.
profesional
27.05.10,13:29
Mas pravdu. Dnes este vela podnikatelov nechape, ze usluzny pristup a ochta vyjst zakaznikovi v ustrety je zivotna nevyhnutnost. Avsak v praxi skor u mnohych vidim odpovede..to sa neda lebo my na to mame iny system, to nejde lebo o 5 minut zatvarame a pod.. usluznost tu chyba.. a to dost zasadne..
Miwoslav
28.05.10,08:18
Od 1 eur na pol hodinu do 5 eur za 2 hodiny. Radovo to vychádza o 10 eur viac zisku na deň, čo je mesačne cca. 200. A my sme im to hovorili priebežne, že sa bude zvyšovať. Nový cenník bol k nahliadnutiu už mesiac pred zvyšovaním. Ono zvyšovali sa hlavne dlhšie masáže. Od 1. januára 2011 ale plánujeme zase a už viac. Vymysleli sme taký model, že od novembra sa budú dať kúpiť nejaké vernostné kartičky pre stálych klientov. Bude to fungovať na báze, že oni ešte celý rok 2011 budú mať staré ceny a nový ľudia už budú mať nové ceny. Ale aj keby sme toto nezaviedli, tak si nemyslím, že prídeme o nejaký enormný počet klientov. Ak je niekto spokojný s masérom a chodí k nemu rok, tak neprestane chodiť kôli 2 eurám naviac... No, uvidíme...

No keď už sme v tejto téme, tak môžte poradiť aký marketing by ste zvolili pre môj model podnikania. Dobré rady sa vždy zídu :D
Podľa mňa postupuješ správne. Tvoje podnikanie je špecifické tým, že máš limity v produkcii. Ty (tvoje ruky) za hodinu nevyprodukujú koľko len chceš masáži. V danom čase dokážu tvoje ruky vyprodukovať len určitú hodnotu. Tak správne začínaš cenami, ktoré zabezpečia chod prevádzky tam si stabilizuješ klientelu cez ( napríklad vernostné kartičky ) a ďalej by si podľa mňa mal testovať kam až môžeš ísť s cenami. Cieľom je kumulovať svojím podnikaním čo najviac kapitálu lebo takto najlepšie predbehneš konkurenciu a môžeš v budúcnosti ponúknuť viac ako konkurencia. A rozvoj by som videl v budovaní vlastnej značky (poznámka: ľudia milujú značky, milujú si dovoliť niečo značkové :) a kvality RELAX služieb. Tam sú obrovské možnosti v západnej EU to neskutočne frčí príde aj sem príde konkurencia to je otázka času. Preto by si mal veľmi rýchlo na tom zapracovať, myslím, že je to v tvojom obore teraz veľká príležitosť. (napríklad: Budovať relax centrá v lepších hoteloch) Myslím, že tá tvoja oblasť podnikania má veľký potenciál rozvoja a možno sa časom dopracuješ k takej dokonalosti ako Rimania myslím na pojem ,,Rímske kúpele - dokonalosť pôžitku a relaxu. Prajem veľa úspechov
profesional
28.05.10,08:25
Zľavy dávam, aby som klientov získal. Ak niekto chodí pravidelne už mu potom na zľavách nezávysí. Ak ale niekto skúša masérov a hľadá toho, kto vyhovuje práve jemu, tak ho zľava môže prijmúť prísť najprv kumne a umňa už aj zostane. Následne aj bude mojím klientom už trebárs pol roka a ja zvýšim ceny, tak mu to už nebude vadiť. Ale ak by som mal ceny vyššie pred jeho príchodom, on by šiel k pištovy, čo mal ceny ako ja (bez akcií). Masáž by bola horšia ako moja, ale nie taká zlá, aby hľadala inú alternatívu. Prosím pochop to už, lebo inak už neviem ako ti to vysvetlím. Buď si nechápavý, alebo mi silou mocou chceš oponovať. Inak to už nevidím...

A ešte k tým tringeltom. Ak niekto má zaplatiť bez zľavy 25eur a nechá 30, tak mám 5eur k dobru. Ak mu dám zľavu a má to za 23 a nechá mi nechá 30eur, tak mám tringelt 8 eur. Takže zdaňujem len 23 eur a zisk mám rovnaký.
Lenze prave ta cast klientely ktora ide po kvalite, nejde po cenach. Takze zlavami proste taku klientelu nenalakas. Nechapes to? Zlavami sa da nalakat klientela ktorej nezalezi na kvalite, ale idu po zlavach. Naopak, ti co idu po kvalite, nereaguju na zlavy vobec. Takze ak si myslis ze rozsirovanim zlavy ziskas klientov, ktori neodidu ked zdvyhnes ceny, si na omyle. A ak mas klientov, ktorym nevadi dvyhanie cien, tak je zjavne ze ide o ludi ktorych by si bol ziskal a bez zliav a preto si im dal zlavu zbytocne a prisiel si tym o peniaze.
zubro85
28.05.10,09:55
Lenze prave ta cast klientely ktora ide po kvalite, nejde po cenach. Takze zlavami proste taku klientelu nenalakas. Nechapes to? Zlavami sa da nalakat klientela ktorej nezalezi na kvalite, ale idu po zlavach. Naopak, ti co idu po kvalite, nereaguju na zlavy vobec. Takze ak si myslis ze rozsirovanim zlavy ziskas klientov, ktori neodidu ked zdvyhnes ceny, si na omyle. A ak mas klientov, ktorym nevadi dvyhanie cien, tak je zjavne ze ide o ludi ktorych by si bol ziskal a bez zliav a preto si im dal zlavu zbytocne a prisiel si tym o peniaze.
myslim ze masaze su ta cast pri ktorej ludom zalezi viac na kvalite ako na cene, naco je komu nekvalitna masaz, radsej si priplati aby sa citil dobre...nik nejde na masaz preto aby si mohol povedat ok bol som na masazi teraz sa musim citit dobre ale preto aby sa naozaj citil dobre

myslim ze tvoje rady sa vztahuju viac na obchod ako na sluzby tohto druhu
Laco-monter
28.05.10,12:31
Správne podnikať neznamená dosiahnúť stav 100% úspešnosti a 0 riziko.
Správne podnikať znamená UDRŽAŤ SA na trhu.
Myšlienka, že podnikanie sa da rozvíjať bez limitu je scestná.
V skutočnosti každé podnikanie ma svoje limity a určite bude stále niečím limitované, a je to aj dobré v tom, že trh vždy musí byť rozdelený,získať 100 % podiel na trhu v nejakej oblasti je nerealne a aj škodlivé
Eliminovať konkurenciu je myšlienka, ktorej autorom je Al-Capone.
Jednoducho každý nezačne podnikať, a v tom je tajomstvo uspechu v podnikaní, že sa ho zúčastňuje len určitá charakteristická skupina ľudí,nechcem povedať, že elita,
ale určite su to ľudia,ktorí majú nadpriemerné schopnosti a húževnatosť.
Danila
28.05.10,13:45
To profesionál:
Ja môžem súhlasiť s tým, čo adresuješ dantesovi v oblasti služieb a je to správna rada. Žiadne zľavy ako v marketoch nebudú produktívnou zbraňou proti konkurencii v jeho oblasti podnikania.
A po pozornom prečítaní Tvojho zadania, v ktorom sú všeobecné formulácie o tom, ako asi podnikať mám pocit, že si odporuješ. Podľa môjho názoru je pre podnikanie hnacou silou aj konkurencia. Tak rada, že od nej odísť a začať pracovať v novom odbore je kontraproduktívna a minimálne finančne náročná. A zároveň píšeš, ako byť lepším od konkurencie, aby som bol úspešnejší. Tak čo radíš? Ryba? Rak?
Osobne si myslím, že len okrajovo, alebo vôbec sa nedotýkaš znižovania vstupov, viac sa zaoberáš tým jednoduchším v podnikaní, manipuláciou výstupov - najmä ceny. Ak teda hovoríme o kríze, ktorá vlastne ešte neukázala celú svoju parádu, tak potom treba asi hovoriť o probléme efektívneho šetrenia na vstupoch, čo je tiež jedným z východísk pre rozhodovanie v podnikaní. Kríza je skúškou správnosti podnikania, nie strašiakom.;)
profesional
29.05.10,08:50
To profesionál:
Ja môžem súhlasiť s tým, čo adresuješ dantesovi v oblasti služieb a je to správna rada. Žiadne zľavy ako v marketoch nebudú produktívnou zbraňou proti konkurencii v jeho oblasti podnikania.
A po pozornom prečítaní Tvojho zadania, v ktorom sú všeobecné formulácie o tom, ako asi podnikať mám pocit, že si odporuješ. Podľa môjho názoru je pre podnikanie hnacou silou aj konkurencia. Tak rada, že od nej odísť a začať pracovať v novom odbore je kontraproduktívna a minimálne finančne náročná. A zároveň píšeš, ako byť lepším od konkurencie, aby som bol úspešnejší. Tak čo radíš? Ryba? Rak?
Osobne si myslím, že len okrajovo, alebo vôbec sa nedotýkaš znižovania vstupov, viac sa zaoberáš tým jednoduchším v podnikaní, manipuláciou výstupov - najmä ceny. Ak teda hovoríme o kríze, ktorá vlastne ešte neukázala celú svoju parádu, tak potom treba asi hovoriť o probléme efektívneho šetrenia na vstupoch, čo je tiež jedným z východísk pre rozhodovanie v podnikaní. Kríza je skúškou správnosti podnikania, nie strašiakom.;)
Konkurencia zabija podnikanie. Konkurencia je dobra pre zakaznika, lebo tlaci na znizovanie cien. Avsak je zla pre podnikatela.

Ja som nenapisal ze mas zacat pracovat v novom odbore. Ja som napisal ze mas ujst z trhu a vytvorit si vlastny. A kludne aj v tom istom odbore. Novy trh sa nevytvara tym ze zavries firmu a otvoris novu co bude robit nieco uplne ine.

Vytvaranie vlastneho trhu funguje takto:

Zisti si presne ako to robi vsetka vyznamna konkurencia.

Zacni hladat sposob ako sa vies vo vsetkom co robis odlisovat.

Stale sa odlisuj viac a viac.

Az nakoniec zistis ze vlastne ty mas svoj vlastny trh, lebo robis veci uplne inak a aj tvoj produkt je vnimany uplne inak ako vsetko co robi a predava tvoja uz byvala konkurencia.

Uz chapes? Tj. nie zakladat nove firmy, rozbiehat novy biznis. Ale utekat konkurencii, stale viac a viac zmenami, inovacami, az nakoniec zistis ze uz nemas konkurenciu. Casom sa ti na trhu ista konkurencia vzdy objavi. Zacnu ta napodobnovat. To este nie je cas na vytvaranie noveho trhu. Vtedy mas este stale privelky podiel. Az ked sa ti zacne konkurencia priblizovat a hlavne ked uz ejj bude privela, treba odist z trhu vdaka rychlym a dobrym inovaciam.
tetrisss
29.05.10,11:34
Nuz celkom nemozem suhlasit s tym, ze konkurencia je dobra iba pre zakaznika, tak to nefunguje, keby nebola konkurencia, nebude ani vyvoj, co by tlacilo na zlepsovanie obchodu alebo sluzieb? No a aj tie ceny, ja, v mojom okoli, mam asi sest predajni potravin a cenova konkurencia vyzera asi tak, ze obchodnik sa ide pozriet na cenu ku konkurencii a da o 1 cent viac, vsak to sa este znesie a tak si mozem vybrat, ci si kupim drahe potraviny alebo este drahsie.:D
vmsux
31.05.10,13:46
Dovolil by som si poznamku ohladom zliav.
Nesuhlasim s tym, ze zlavy vyhladava len urcity typ zakaznikov, ktory pri zdrazeni odide. Mnohych a aj solventnych zakaznikov vie zlava potesit. Pracujem v oblasti sluzieb z vacsej casti so zahranicnymi klientami a napriklad, taki Taliani sa radi zjednavaju a su radi hocijakej zlave a to nemusia byt ani chudobni. Takze niekedy je lepsie dat vyssiu cenu a z nej zlavu :-)
profesional
31.05.10,15:46
To co som pisal plati pre Slovensky trh. samozrejme ze ak by som mal robit biznis napr. s arabmi tak tam to budem riesit uplne inak. Takze neviem ci ma zmysel sem pliest talianov. To je o mentalite. slovenska je ina ako Talianska.

Ale namiesto toho aby sme tu pomelizovali len o zlavach, co keby ste tu niekto dalsi napisali nieco o Vasich skusenostiach a zasadach?
Dantess
31.05.10,18:45
No ja radšej dám zľavu 10% a spravím 10 klientov, než by som bez zľavy spravil 5tich. Ale nechajme už tému zľavy.

Mal by som otázku. Ak by som chcel expandovať do iného mesta aká forma by premňa bola najlepšia ? ide o to, že tu v BA som sám sebe pánom, ale trebárs v Košiciach by som musel najať maséra, ktorý by nebol pod dohľadom nikoho... Mohol by ma oberať o slušný obnos peňazí. A ak by som na to aj došiel nejakou námatkovou kontrolou, čo by sa proti nemu dalo spraviť ? Poznám Slovenskú mentalitu a preto viem, že by som zamestnancom bol na 100% okrádaný. Dá sa to zazmluvniť ? Alebo akú cestu by ste zvolili ?

Dakujem
tetrisss
31.05.10,18:53
No to slovenskeho sikovneho zamestnanca bez dozoru asi neustrazis. Musel by si tam mat nejakeho zodpovedneho "dozorcu". Ale ak tam mas miesto, mozes ho prenajat tomu sikovnemu a prijem mas isty.
Dantess
31.05.10,19:05
No to slovenskeho sikovneho zamestnanca bez dozoru asi neustrazis. Musel by si tam mat nejakeho zodpovedneho "dozorcu". Ale ak tam mas miesto, mozes ho prenajat tomu sikovnemu a prijem mas isty.
No práveže miesto nemám, ale vidím to tak, že o rok v lete sa bude dať "expandovať" aj do iných miest. Len neviem ako so zamestnancami...
profesional
01.06.10,08:50
1. Kadze maser prijima platby v hotovosti, musi mat registracnu pokladnicu. Tu neoklame a na jeho tringelty nemas aj tak narok.
Nad vychod kde by bola registracna pokladnica by som osadil priemyselnu kameru, teda aby bolo viditelne ci zamestnanec klienta zkasiroval alebo nie. A nie je problem nastavit aj zobrazovanie datumu a casu na zazname aby bolo jasne ako dlho tam klient bol.
Dantess
01.06.10,10:05
Ok a čo v prípade, ak niekto príde 1x. Páči sa mu, zaplatí cez erp a s masérom sa dohodne, že uňho doma mu masáž spraví trebárs za 8eur, kým umna to je za 10. Zarobí klient, zarobí masér, len ja budem odrbaný. Na toto sa už nedá dať pozor, či ?
profesional
01.06.10,10:10
Staci mu dat podpisat vhodnu dohodu o zdrzani sa takehoto konania. A dat tam riadne mastnu zmluvunu pokutu. Uplnu istotu mat nebudes. Avsak urcite to tych co sa boja odradi. Lebo zivot je svnia a taketo konanie by sa skor alebo neskor prevalilo a on by prisiel nie ln o vsetko co zarobil ale aj o ovela viac..
Dantess
01.06.10,10:22
Staci mu dat podpisat vhodnu dohodu o zdrzani sa takehoto konania. A dat tam riadne mastnu zmluvunu pokutu. Uplnu istotu mat nebudes. Avsak urcite to tych co sa boja odradi. Lebo zivot je svnia a taketo konanie by sa skor alebo neskor prevalilo a on by prisiel nie ln o vsetko co zarobil ale aj o ovela viac..
No práve toto ma zaujímalo, či je zákonom možné potom vymáhať od neho niečo ak to aj podpísal. Lebo sa môže zdekovať niekam, alebo jendoducho nechcieť zaplatiť. Jedna vec je mať to podpísané a druhá niečo potom vymáhať.
profesional
01.06.10,10:41
Ak sa zdekuje, o to lepsie pre teba. sud mu doruci platobny rozkaz a ak nepoda dovodny odpor, budes mat v ruke priamy exekucny titul. Exekucia moze trvat hoc aj neobmedzene dlho. Takze plateniu sa nevyhne a pride o vsetko.
takze da sa to.
tetrisss
01.06.10,14:47
No, Dantess, mozes mat zmluvy ake chces, to je len bububu, ked sa maser dohodne, zakaznik ti tazko pozaluje, ze ho urobi doma, neviem, ako by si mu to dokazal. Tieto profesie vzdy nesu taketo riziko, ty by si oddolal?:---
Dantess
01.06.10,15:06
No, Dantess, mozes mat zmluvy ake chces, to je len bububu, ked sa maser dohodne, zakaznik ti tazko pozaluje, ze ho urobi doma, neviem, ako by si mu to dokazal. Tieto profesie vzdy nesu taketo riziko, ty by si oddolal?:---
Práve preto sa pýtam na rôzne zmluvy, pretože tu na porade neraz vyplakáva niekto, že ho okradli aj napriek zmluve. Na Slovensku je to len zdrap papiera.

Keď som pracoval u súkromníka popri škole, tak som mohol chodiť masírovať k "niekomu" za plnú sumu, ale odmietol som. V hoteli to bolo iné a bral som aj "bokovky" :D Ale viem, že ten hotel generoval obrovské zisky, kým súkromník nie.

Takže založiť salón mimo svojho pôsobiska je trošku hlúpe. Už ma napadá len možnosť mať salón - kamery a slepého maséra, ktorý je možno ťažšie nalákateľný, keďže sa mu nebude chcieť behať hore dole po meste a taktiež nemôže šoférovať.
msviki
01.06.10,15:58
Dantes, ci je to maser, alebo stolar, alebo kuchar... stale ta osoba spekuluje ako sa odtrhnut od svojho zamestnavatela. (skor ci neskor)
V principe je to to iste. Preto ak niekto z tvojich znamich ma viac prevadzok rovnakeho druhu, alebo je len majitel a ma manazera vo svojom obchode, tak to uz mozno riesili. treba sa spytat tam.

Ja by som sa skor zameral na podchytenie maserov s tym istym "oborom" typom sluzieb v mieste kde chces expandovat.
Pretoze mas web silny aj SEO je kvalitne, tak si myslim ze dostavas dopyty aj z inych miest. (neviem, typujem).
To iste by sa mohlo stat u masera z ineho mesta s taktiez kvalitnym systemom ziskavania klientov v jeho regione.

Poznas niekoho, kto ma znamych, priatelov, rodinu v inom meste ako sami byvaju? Tak preco si navzajom neposuvat klientov? Samozrejme za prislusnych provizii. (tu to moze byt urobene roznou formou)

a ak nebude maser spolupracovat a odrbavat tak sa najde iny. (ale to sa naslovensku nemoze stat:eek: )
profesional
02.06.10,06:56
Este ma napadla jedna alternativa, kde vlk bude sity a ovca cela.
Co keby si spisal franchisingovy manual a prevadzky v dalsich mestach by si nezakladal ty, ale maseri, ktorym by si poskytoval franchizu? Ty by si z poskytnutia franchizy, mena a know how kazdy mesiac inkasoval to co ty chces a to kolko realne ten maser odrobi je jeho vec.
Co na to hovoris? Ved franchiza nemusi byt len na megabiznis ako je McDonalds a pod. V USA sa prave rozmaha biznis z malinkymi franchizami.
jar88
02.06.10,13:59
To co som pisal plati pre Slovensky trh. samozrejme ze ak by som mal robit biznis napr. s arabmi tak tam to budem riesit uplne inak. Takze neviem ci ma zmysel sem pliest talianov. To je o mentalite. slovenska je ina ako Talianska.

Ale namiesto toho aby sme tu pomelizovali len o zlavach, co keby ste tu niekto dalsi napisali nieco o Vasich skusenostiach a zasadach?

Zaujímavé čítanie profesionál.
Prečítal som si tých šesť bodov a aj ten siedmy, ale akosi nič nové pod slnkom. Naviac, rád by som vedel, pre aký druh podnikania to má platiť.
Alebo, ak to považuješ za svoje nóvum, tak v čom ? Máš v niečom vlastnú skúsenosť ? Skúsenosť na vlastný účet ? Na vlastné triko ?
msviki
02.06.10,14:56
Este ma napadla jedna alternativa, kde vlk bude sity a ovca cela.
Co keby si spisal franchisingovy manual a prevadzky v dalsich mestach by si nezakladal ty, ale maseri, ktorym by si poskytoval franchizu? Ty by si z poskytnutia franchizy, mena a know how kazdy mesiac inkasoval to co ty chces a to kolko realne ten maser odrobi je jeho vec.
Co na to hovoris? Ved franchiza nemusi byt len na megabiznis ako je McDonalds a pod. V USA sa prave rozmaha biznis z malinkymi franchizami.

Ano, franchise is ok. Aky je vsak dovod pre franchise? jednoduchy a spolahlivy know-how, ktory moze pouzit aj idiot. preto su fast foody take rozsirene a uspesne. jednoduchy recept, ktoreho nasledovanim je uspech.
Takze cim viac franchise balikov clovek preda, tym je uspesnejsi. To znamena aj to, ze aby bol franchise balik uspesny, musi byt cieleny na siroke masy ludi.
V pripade masera akym je Dantes, ktorych je na slovensku len velmi zriedka, by franchise bolo odovzdanie jeho know how za poplatok. Vyprodukovat manual a dat ho inemu masserovi je samovrazda.

Ak by som bol ja maser v inom meste, a vedel ze nie je takychto istych na okoli, preco by som niekomu platil za jeho manual.

Ako som naznacil v prispevku predtym spolupraca dvoch uz existujucich maserov na vysokej urovni sluzieb je to, co sa deje kazdy den v tyzdni kdekolvek sa clovek pozrie.
padro
02.06.10,15:50
msviki sorry za "mimotemy" omylom som klikol :(
profesional
02.06.10,19:31
To co som napisal nie je moje novum. Napisal som par bodov z toho co vidim ze funguje - tym vidim - mam na myli svoju vlastnu skusenost.
profesional
02.06.10,19:34
msviki: Ono ak je Dantes dobry, tak urcite ma co ponuknut v know how maserom v dalsich mestach.
A hlavne know how nie je len o produkte - v tomto pripade o masazi - franchiza je prave o business postupe, tj. o najvhodnejsich formach a marketingovych postupoch ktore sa osvedcili, o pravidlach starostlivosti o zakaznika, pravidlach pouzivania znacky, stanovovania cien a pod.
Nehlad na to prosim len cez optiku know how o produkte.
A samovrazda to urcite nie je. Vies, den ma len 24 hodin a Dantes ma len jedny ruky. Akonahle uz bude mat svoj cas plne vytazeny, nema sancu ziskavat dalsich zakaznikov. Avsak franchiza by mu zabezpecila dalsie prijmy,
jar88
02.06.10,19:38
To co som napisal nie je moje novum. Napisal som par bodov z toho co vidim ze funguje - tym vidim - mam na myli svoju vlastnu skusenost.
Zabudol si napísať kde to funguje v čom to funguje a na koho triko to funguje.
Dantess
02.06.10,20:09
msviki: Ono ak je Dantes dobry, tak urcite ma co ponuknut v know how maserom v dalsich mestach.
A hlavne know how nie je len o produkte - v tomto pripade o masazi - franchiza je prave o business postupe, tj. o najvhodnejsich formach a marketingovych postupoch ktore sa osvedcili, o pravidlach starostlivosti o zakaznika, pravidlach pouzivania znacky, stanovovania cien a pod.
Nehlad na to prosim len cez optiku know how o produkte.
A samovrazda to urcite nie je. Vies, den ma len 24 hodin a Dantes ma len jedny ruky. Akonahle uz bude mat svoj cas plne vytazeny, nema sancu ziskavat dalsich zakaznikov. Avsak franchiza by mu zabezpecila dalsie prijmy,
V téme s UPSVAR-om sa mi v hlave zrodil nápad. Nebudem to robiť ako frančízu, ale ako chránenú dielňu, kde na zamestnanca dostanem dotáciu pri otvorení CHD + kvartálne to bude tiež niečo. Slepý masér ma bude ťažšie okrádať a v podstate otvorenie salónu bude nízkonákladové, keďže budem mať dotáciu. A know-how zostane doma. Myslíte si, že na vlastnenie 2 a viac salónov je lepšie mať SRO ?? Už dlhšie rozmýšľam nad zmenou právnej formy, ale zatial som nemal dôvod...
msviki
02.06.10,20:46
To co som napisal nie je moje novum. Napisal som par bodov z toho co vidim ze funguje - tym vidim - mam na myli svoju vlastnu skusenost.

profesional, si sa nejako rozbehol s tym hodnotenim prispevkov. co? si si zalozil temu, aby si mohol klikat na neuzitocne , (ci nevhodne z inej temy). no dobre respektujem. mohol si ale v uvode temy napisat, ze budes davat negativne body za nazory, ktore sa ti nepacia. logicke si myslim, keby som vedel, ze je tu takato cenzura vobec sa neunuvam poradit. preco? radsej budem zbierat postove znamky ako fasovat nevhodne, neuzitocne. vela stastia profesional.
profesional
03.06.10,07:21
MSVIKI: Vies, ked napises nieco cisto demotivujuce, cisto od veci a len preto aby si nieco napisal, tak je to proste neuzitocne. Tato tema je o tom aby ludia napisali svoje napady ako na to, ake su ich zasady v podnikani, co podla nich funguje alebo co nefunguje. ALe nie aby sa tu rypalo do ludi.
profesional
03.06.10,07:24
V téme s UPSVAR-om sa mi v hlave zrodil nápad. Nebudem to robiť ako frančízu, ale ako chránenú dielňu, kde na zamestnanca dostanem dotáciu pri otvorení CHD + kvartálne to bude tiež niečo. Slepý masér ma bude ťažšie okrádať a v podstate otvorenie salónu bude nízkonákladové, keďže budem mať dotáciu. A know-how zostane doma. Myslíte si, že na vlastnenie 2 a viac salónov je lepšie mať SRO ?? Už dlhšie rozmýšľam nad zmenou právnej formy, ale zatial som nemal dôvod...
Vies, to kolko takych prevadzok mas nema nic s tym ci mas zivnost alebo s.r.o. V podstate s.r.o. je bezpecnejsia. Nakolko ako zivnostnik zodpovedas za svoje zavazky celym svojim majetkom. Zatial co v s.r.o. zodpovedas ty ako FO len do vysky upisaneho nesplateneho zakladneho imania.

Slepy masr moze byt fajn. Ale vies preco vela ludi nechce zakladat chranene dielne? Lebo postihnuti ludia su znacne rizikovejsi zamestnanci. Castejsie su na PN, castejsie potrebuju volno z osobnych dovodov, nedokazu poskytovat mnoho krat plny vykon. A tym sa stava tvoj biznis nevyspytatelny pre zakaznika. Obzvlast ak mas stanovene nejake otvaracie hodiny a pod. A tiez ak by sa biznisu nedarilo, tak bezneho cloveka prepustis standardne s 3 mesacnym odstupnym. Ale na prepustenie postihnuteho potrebujes suhlas UPSVaR a ten ho podmienuje tym ak s tym suhlasi samotny zamestnanec. Takze ak sa ta chce drzat nejaky zamestnanec hoc neposkytujuci vykon, tak ta bude vyciciavat ako kliest a ty takmer nemas moznost sa ho zbavit.
VieraPopluharova
03.06.10,07:40
Nuz v tomto suhlasim s profesionalom, , ja osobne mam zriadenu chranenu dielnu cez manzelov zivnostensky, ale to je o niecom inom, robim uctovne sluzby doma, ale ked Ty mas prevadzky, poradak ma pravdu, lepsie je zriadit si sro, nakolko nerucis vlastnym majetkom, ale len do vysky vkladu, to je jedna vec a druha ak mas viac prevadzok, tak je sro pre Teba vyhodnejsia.A este k tej chranenej dielni - vybavovanie nieco stoji hlavne cas - mne trvalo polroka kym som dostala vsetky povolenia:urad verejneho zdravotnictva, inspektorat prace, potvrdenia zo zdravotnej poistovne, ze mas vsetky podlznosti vyrovnane, detto soc. poistovna, detto DU, vypracovat podnikatelsky zamer a este kopu vselijakych cestnych prehlaseni,to vsetko stoji peniaze a keby som to bola tak sa nato vykaslem.
Cecilia
03.06.10,08:19
Vies, to kolko takych prevadzok mas nema nic s tym ci mas zivnost alebo s.r.o. V podstate s.r.o. je bezpecnejsia. Nakolko ako zivnostnik zodpovedas za svoje zavazky celym svojim majetkom. Zatial co v s.r.o. zodpovedas ty ako FO len do vysky upisaneho nesplateneho zakladneho imania.

Slepy masr moze byt fajn. Ale vies preco vela ludi nechce zakladat chranene dielne? Lebo postihnuti ludia su znacne rizikovejsi zamestnanci. Castejsie su na PN, castejsie potrebuju volno z osobnych dovodov, nedokazu poskytovat mnoho krat plny vykon. A tym sa stava tvoj biznis nevyspytatelny pre zakaznika. Obzvlast ak mas stanovene nejake otvaracie hodiny a pod. A tiez ak by sa biznisu nedarilo, tak bezneho cloveka prepustis standardne s 3 mesacnym odstupnym. Ale na prepustenie postihnuteho potrebujes suhlas UPSVaR a ten ho podmienuje tym ak s tym suhlasi samotny zamestnanec. Takze ak sa ta chce drzat nejaky zamestnanec hoc neposkytujuci vykon, tak ta bude vyciciavat ako kliest a ty takmer nemas moznost sa ho zbavit.

Nedajte sa zastrašiť, chránená dielňa a zamestnávanie ZŤP je výhodné. Samozrejme, nie je to zadarmo, je treba trošku papierovať. Ale každý mesiac sa opakujú tie isté veci.
Keď je zamestnanec z chránenej dielne na PN, zamestnávateľ nie je stratový.
Kde je záruka, že zdravý zamestnanec bude mať lepší charakter ako ZŤP? Na zamestnancov treba mať šťastie a nos.
Chránená dielňa sa vytvára na určité obdobie, napr. 2 roky.
profesional
03.06.10,09:11
Nevravim, ze automaticky zdravy zamestnanec je lepsi. Ale vo vseobecnosti je postihnuty zamestnanec znacne rizikovejsi. Vies, je jednoduchsie zamestnavat mozno vo vyrobe 20 postihnutych, kde ak ti 1 vypadne, tak sa ti to nijako katastroficky neprejavi na produkcii.
A je ine zamestnavat napr. slepeho masera, ktory ked bude musiet 3 dni behat po lekaroch musi konmplet zatvorit prevadzku a poodvolavat klientov. V takom pripade klientela bude utekat ku konkurencii, teda tam, kde maju istotu ze ked sa objednaju, ze sluzba im bude poskytnuta.
Dantess
03.06.10,09:13
Ďakujem za odpovede Professional a Viera. Som si vedomý toho, že to bude stáť hlavne čas a nejaké tie peniaze, ale tak nejako začať treba. Bojím sa jedine mesta Trenčín a to počtu obyvateľov. Predsa v BA je o niečo viac, ale zas konkurencia je oveľa vyššia. Písal som už na UPSVAR TN a natrafil som na milého a ochotného človeka, čo môže byť v tomto veľké plus.

Ešte by som ale mal otázku. Čím sa líši chránená dielňa napríklad od normálneho salónu. Musím tam upraviť nejak interiér špeciálne pre zamestnanca ZŤP ?
Danila
03.06.10,09:39
Nevravim, ze automaticky zdravy zamestnanec je lepsi. Ale vo vseobecnosti je postihnuty zamestnanec znacne rizikovejsi. Vies, je jednoduchsie zamestnavat mozno vo vyrobe 20 postihnutych, kde ak ti 1 vypadne, tak sa ti to nijako katastroficky neprejavi na produkcii.
A je ine zamestnavat napr. slepeho masera, ktory ked bude musiet 3 dni behat po lekaroch musi konmplet zatvorit prevadzku a poodvolavat klientov. V takom pripade klientela bude utekat ku konkurencii, teda tam, kde maju istotu ze ked sa objednaju, ze sluzba im bude poskytnuta.Ale len keď je postihnutý na hlavu.;) A slepý masér? Mal by si sa im tu a ihneď verejne ospravedlniť. Oni očami nemasírujú a ruky majú zlaté do jedného.
Ešte chvíľu tu budem pobehovať, tak ma postihnutie neminie, takže padám...:eek:
msviki
03.06.10,11:08
MSVIKI: Vies, ked napises nieco cisto demotivujuce, cisto od veci a len preto aby si nieco napisal, tak je to proste neuzitocne. Tato tema je o tom aby ludia napisali svoje napady ako na to, ake su ich zasady v podnikani, co podla nich funguje alebo co nefunguje. ALe nie aby sa tu rypalo do ludi.

:confused: ja skutocne neviem co demotivujuce a odveci bolo v mojom prispevku.:confused:
bohuzial pre nespokojnych, pisem len realitu s ktorou sa stretavam kazdy den. Ludia s napadmi su vsetci na podpore. Co potrebuje podnikatel v case krizy je spolahlive riesenie. Tak som reagoval nie preto ze je to napad, ci vymysel.

ja si myslim, ze toto je osobne a nema to spolocne s prispevkami. Prenieslo sa to z inej temy, kde si proste naslepo tapal a kde som ti dal jasne najavo, ze nemas pravdu. Tvoja odpoved na to bola utokom v kazdom druhom slove. To nespominam povysenectvo akym si sa prezentoval.
A teraz ma citujes ty o tom co som ti ja uz predtym napisal, ze pises za kazdu cenu. To asi na dobrych "virtualnych" vztahoch neprida.
Si si to zobral prilis k srdcu, a tak ako aj ja sa snazis pomoct ako najlepsie sa da. Preto skriepka o obsahu prispevku by sa podla mna nemala ventilovat osobnymi ne/sympatiami v podobe (nevhodne) (neuzitocne).
mimotemy prispevok je mimo temy, ale az tak mimo nie je.
jar88
03.06.10,12:01
To co som napisal nie je moje novum. Napisal som par bodov z toho co vidim ze funguje - tym vidim - mam na myli svoju vlastnu skusenost.
Zabudol si napísať, kde to funguje v čom to funguje a na koho triko máš skúsenosť, že to funguje.
-------------------------------
Zabudol si napísať v akom odbore "podnikania" máš osobnú skúsenosť, kde tých tvojich šesť múdrostí funguje.
----------------------------------
Chcelo by to vymenovať po položkách, nech si vieme predstaviť, kde všade máš prehľad. (kdesi som tu čítal, že nemáme predstavu v čom všetkom máš prsty) Tak sa vymáčkni čo s krízou.
profesional
03.06.10,13:56
:confused: ja skutocne neviem co demotivujuce a odveci bolo v mojom prispevku.:confused:
bohuzial pre nespokojnych, pisem len realitu s ktorou sa stretavam kazdy den. Ludia s napadmi su vsetci na podpore. Co potrebuje podnikatel v case krizy je spolahlive riesenie. Tak som reagoval nie preto ze je to napad, ci vymysel.

ja si myslim, ze toto je osobne a nema to spolocne s prispevkami. Prenieslo sa to z inej temy, kde si proste naslepo tapal a kde som ti dal jasne najavo, ze nemas pravdu. Tvoja odpoved na to bola utokom v kazdom druhom slove. To nespominam povysenectvo akym si sa prezentoval.
A teraz ma citujes ty o tom co som ti ja uz predtym napisal, ze pises za kazdu cenu. To asi na dobrych "virtualnych" vztahoch neprida.
Si si to zobral prilis k srdcu, a tak ako aj ja sa snazis pomoct ako najlepsie sa da. Preto skriepka o obsahu prispevku by sa podla mna nemala ventilovat osobnymi ne/sympatiami v podobe (nevhodne) (neuzitocne).
mimotemy prispevok je mimo temy, ale az tak mimo nie je.
Na to aby som sa ti za cokolvek revansoval sa neznizim. Nie je to moj sposob. Ale ak to tak ty citis, je mi luto. Celkom zjavne nemas ciste svedomie a vztahujes na seba veci aj ked tak nie su. Nikde si mi nic nedal pocitit. Povypisoval si v inej teme dalsie hluposti. A na tom trvam tak ako som to tam napisal. Vsimni si reakcie ludi. Vacsina ludi uznala ze mam pravdu. Ja viem, ked sa niekto stavia proti davu a ma pocit ze je najmudrejsi na zemeguli, tak potom ma zrazu pocit ze sa mu ini este aj mstia.

Vies co? Mam pre teba navrh. Taketo veci sa daju udajne celkom dobre liecit. Myslim ze na zzz.sk najdes kontakt na potrebneho odbornika.
profesional
03.06.10,13:59
Zabudol si napísať, kde to funguje v čom to funguje a na koho triko máš skúsenosť, že to funguje.
-------------------------------
Zabudol si napísať v akom odbore "podnikania" máš osobnú skúsenosť, kde tých tvojich šesť múdrostí funguje.
----------------------------------
Chcelo by to vymenovať po položkách, nech si vieme predstaviť, kde všade máš prehľad. (kdesi som tu čítal, že nemáme predstavu v čom všetkom máš prsty) Tak sa vymáčkni čo s krízou.
To co som tu napisal funguje celkom dobre v maloobchode. Zatial co vo velkoobchode to funguje pomerne rozdielne.

Rovnako to funguje v sluzbach. Aby som bol konkretnejsi aspon v odvetviach tak:

Informacne technologie
Uctovnictvo a danove poradenstvo
Pravne sluzby
Cestovny ruch

Co sa tyka priemyslu, tak najmenej to co som napisal funguje v hutnickom, zeleziarskom.
Avsak skvele to funguje v chemickom a farmeceutickom.

A je to na moje tricko. Tym myslim ze su to moje osobne skusenosti.
tetrisss
03.06.10,14:09
Myslim,ze na Slovensku v malom je franchising neupotrebitelny, nakolko sme vsetci najmudrejsi a vsetko vieme a myslim, ze nenajdes cloveka, ktory by ti za to chcel platit, hoci je jasne, ze je blbost vymyslat vymyslene, no ale na to musime prist. Pozdava sa mi ta chranena prevadzka, slepych maserov sa netreba bat, vsak maju chore oci, neviem preco by mala byt s nimi ostara, su super.
msviki
05.06.10,15:42
v texte:

Na to aby som sa ti za cokolvek revansoval sa neznizim. Nie je to moj sposob.
Citajte dalej. prave to robi.dalej v texte
Ale ak to tak ty citis, je mi luto. Celkom zjavne nemas ciste svedomie
A kto ti dava pravo takto o niekom vobec pisat? je to sucast etiky na porade?
a vztahujes na seba veci aj ked tak nie su. Nikde si mi nic nedal pocitit. Povypisoval si v inej teme dalsie hluposti. A na tom trvam
Je tazke uznat niekomu, ze ma pravdu ak si to nenapisal ty, vsak? co citam tvoje prispevky nikomu nedas za pravdu, len si musis hust stale to svoje najmudrejsie. Vobec si ani nedas tu namahu, precitat co kto a ako rozmysla. Absolutne vobec.
tak ako som to tam napisal. Vsimni si reakcie ludi. Vacsina ludi uznala ze mam pravdu. Ja viem, ked sa niekto stavia proti davu a ma pocit ze je najmudrejsi na zemeguli,
ty to kazdemu na porade predvadzas v plnej parade, len co je pravda.
tak potom ma zrazu pocit ze sa mu ini este aj mstia.

Ta franciza ti nejako nevysla. Ako sa to vobec mohlo stat? asi je padnuty nahlavu ten, co ta nepocuvol. A urcite ho zato, ze ta nepocuvol, pohlti kriza. Ako si to vobec ludia mozu k tebe takto dovolovat? skus si vymysliet nabuduce nieco ine.Nezufaj, raz sa ti to podari. Treba verit.

Vies co? Mam pre teba navrh. Taketo veci sa daju udajne celkom dobre liecit. Myslim ze na zzz.sk najdes kontakt na potrebneho odbornika.
Ja mam pre teba navrh. Kedykolvek ta niekto spochybni, sa zamysli pred tym ake bludy napises, zacnes sa povysovat a urazat. Na zazraky verim, v tvojom pripade by to bolo mile prekvapenie.
msviki
05.06.10,15:46
To co som tu napisal funguje celkom dobre v maloobchode. Zatial co vo velkoobchode to funguje pomerne rozdielne.

Rovnako to funguje v sluzbach. Aby som bol konkretnejsi aspon v odvetviach tak:

Informacne technologie
Uctovnictvo a danove poradenstvo
Pravne sluzby
Cestovny ruch

Co sa tyka priemyslu, tak najmenej to co som napisal funguje v hutnickom, zeleziarskom.
Avsak skvele to funguje v chemickom a farmeceutickom.

A je to na moje tricko. Tym myslim ze su to moje osobne skusenosti.

hmmm... je nieco profesional na co si zabudol? Zasa vypovedna hodnota prispevku rovnajuca sa NULE.
Takto vystizne by odpovedala iba trasorítka. Ale nie ty. Je cas dospiet profesional.
Dantess
05.06.10,15:58
Nedávno som sám bol stranou, ktorá sa hádala a viem aký je to pocit chcieť povedať niečo, ale nieje to na nič dobré a nechcem, aby táto tému musela byť zavretá kôli nezmyselným hádkam, preto si to chlapci povedzte v SS prosím.
jar88
06.06.10,05:23
To co som tu napisal funguje celkom dobre v maloobchode. Zatial co vo velkoobchode to funguje pomerne rozdielne.

Rovnako to funguje v sluzbach. Aby som bol konkretnejsi aspon v odvetviach tak:

Informacne technologie
Uctovnictvo a danove poradenstvo
Pravne sluzby
Cestovny ruch

Co sa tyka priemyslu, tak najmenej to co som napisal funguje v hutnickom, zeleziarskom.
Avsak skvele to funguje v chemickom a farmeceutickom.

A je to na moje tricko. Tym myslim ze su to moje osobne skusenosti.
Profesionál, zjavne o tom nemáš ani šajn.
To čo ty považuješ za dôležité, je len nepatrná položka na trhu. Doslova nepodstatná a hlavne v čase krízy.
-----------------------------------------------------
Je naozaj nepodstatné, či nejaký masér bude pýtať 10 alebo 100 € za hodinu masáže a či ich tu bude 10, alebo 500.
Nie je vôbec dôležité, či tu budú služby kaderníkov, požičovní svadobných šiat, kaviarní a hotelov a trebárs aj železiarstiev za 10 či 1000 jednotiek peňazí. Na tom spoločnosť naozaj nestojí.
-------------------------------------------------------
Určite svet nespadne, ak sem v lete neprídu kolotoče. Ak aj prídu, ekonomiku to asi nenaštartuje.
padro
06.06.10,20:56
poniektori tu rozpravate ako keby mal nastat koniec sveta, miesto tarania by ste asi mali radsej cosi robit aby ste nenariekali ako nic nejde... to ze nejde biznis vam neznamena ze inym sa nedari, ale aj ked sa nezadarilo tak sa mozete pokusit spravit nieco nove a mozno sa zadari.
profesional
08.06.10,05:59
v texte:
Franchiza je v tomto pripade k tomrom sme tu pisali riesenim. To ze moj napad Dantess neprijal neznamena ze je zly. Ma pravo sa slobodne rozhodnut. A ja mu to nevycitam.
Zatial co ty zrazu mas pocit ze tym ze nemame s Dantessom rovnaky nazor, ze ten moj je automaticky zly. Co si napisal ty? Nieco konstruktivne? Vo vsetkych prispevkoch ktore som cital iba vrtas, vrtas a vrtas. Nic co by malo hodnotu. Ponizujes, urazas, vypisujes len aby si nieco napisal.
Dufam ze jedneho dna uvidis co je to mysliet prakticky oproti tomu co je to mysliet negativisticky. Ja sa nemam dovod tvarit ako najmudrejsi. Ja si napisem svoj nazor smerujuci k rieseniu resp. ako na to a ak treba, tak si to odovodnim. A co pises ty?
Urazky, ponizovania, vrtas a nedas pokoj. Chod si prosim ta ukazovat svoje ego niekde inde. Ked sa naucis pisat konstruktivne, tak prid opat pisat na poradu.
A ak mas pravdu ze nikomu nedam za pravdu - zaujimave ze len za posledne 2 tyzdne som suhlasil s viac ako 20 prispevkami. Co uz. Niektori vieme aj citat.
Danila
10.06.10,15:16
poniektori tu rozpravate ako keby mal nastat koniec sveta, miesto tarania by ste asi mali radsej cosi robit aby ste nenariekali ako nic nejde... to ze nejde biznis vam neznamena ze inym sa nedari, ale aj ked sa nezadarilo tak sa mozete pokusit spravit nieco nove a mozno sa zadari.Zjavne si nič nepochopil. Oni o voze, Ty o koze. Tak len ich nechaj, vývoj ide po špirále, a cesta je zložitá......Radšej sa priuč, čo budeš robiť, keď už nebudeš robiť.....:):):);).
Asi si ešte nepostrehol, že si v téme o kríze......a tých je niekoľko. Aj morálna je.....aj demoralizácia,....aj sa zvolebnieva, a to predovšetkým... :confused:.
Laco-monter
10.06.10,18:41
v texte:


Profesional, ak mas z toho citlive srdiecko, moze ti to uskodit na zdravi. V jednom nemenovanom nabozenstve sa hovori, ze ked ta niekto udrie po tvari, mal by si nastavit aj druhe lice.
To, ze niekomu das za prispevok (neuzitocne) a (mimo temy) a myslis si pri tom ktovie co, je u mna ten spravny charakter.

Sorry profesional, ale ja mam nulovu toleranciu ked niekto trepe dve na tri. Ja uz sa nezmenim. Mat takych obchodakov v mojej firme, tak kazde rano vyfasuju dlhy bic a kratky dvor.

Poznac si dalsi bod pre tvoj uvod prispevku:

RADA č7: Ked Vam budu obchodaci vo vasej firme trepat dve na tri, pouzi dlhy bic na kratkom dvore. Kazde rano, pokym to z ich hlupych hlav nevymizne.

A hej, sorry za to rypanie. ...I am watchin you :---:---:---

Zrejme si aj Ty touto výchovou prešiel /prešla/ , že dlhý bič.:mad:

Ja som poznal veľa tebe podobných a dnes už nie sú na riadiacich funkciach :eek: :---

Motivacia je niečo iné, nie dlhy bič...
msviki
10.06.10,19:24
v texte:

Franchiza je v tomto pripade k tomrom sme tu pisali riesenim. To ze moj napad Dantess neprijal neznamena ze je zly. Ma pravo sa slobodne rozhodnut. A ja mu to nevycitam.

Nikto ti neschvalil tu francizu. Nejde o tu francizu. citaj medzi riadkami chlapce. ale pomaly ti to zapina.

Zatial co ty zrazu mas pocit ze tym ze nemame s Dantessom rovnaky nazor, ze ten moj je automaticky zly. Co si napisal ty? Nieco konstruktivne? Vo vsetkych prispevkoch ktore som cital iba vrtas, vrtas a vrtas. Nic co by malo hodnotu. Ponizujes, urazas, vypisujes len aby si nieco napisal.
Dufam ze jedneho dna uvidis co je to mysliet prakticky oproti tomu co je to mysliet negativisticky. Ja sa nemam dovod tvarit ako najmudrejsi. Ja si napisem svoj nazor smerujuci k rieseniu resp. ako na to a ak treba, tak si to odovodnim. A co pises ty?

Furt sa tu opisujes. my vieme kto si. (aj tvoj charakter)

Urazky, ponizovania, vrtas a nedas pokoj. Chod si prosim ta ukazovat svoje ego niekde inde. Ked sa naucis pisat konstruktivne, tak prid opat pisat na poradu.

Bola ti polozena konkretna otazka od poradaka a mal si sancu sa vymacknut. Odpovedal si mu na urovni ziaka na nizsom stupni ZS.
Namiesto toho to vnimas ako rypanie. A ano, mal si sancu napisat nieco konstruktivne o tom,co v skutocnosti ovladas.

A ak mas pravdu ze nikomu nedam za pravdu - zaujimave ze len za posledne 2 tyzdne som suhlasil s viac ako 20 prispevkami. Co uz. Niektori vieme aj citat.

Snazis sa, ale na nespravnom mieste.

Profesional, ak mas z toho citlive srdiecko, moze ti to uskodit na zdravi. V jednom nemenovanom nabozenstve sa hovori, ze ked ta niekto udrie po tvari, mal by si nastavit aj druhe lice.
To, ze niekomu das za prispevok (neuzitocne) a (mimo temy) a myslis si pri tom ktovie co, je u mna ten spravny charakter.

Sorry profesional, ale ja mam nulovu toleranciu ked niekto trepe dve na tri. Ja uz sa nezmenim. Mat takych obchodakov v mojej firme, tak kazde rano vyfasuju dlhy bic a kratky dvor.

Poznac si dalsi bod pre tvoj uvod prispevku:

RADA č7: Ked Vam budu obchodaci vo vasej firme trepat dve na tri, pouzi dlhy bic na kratkom dvore. Kazde rano, pokym to z ich hlupych hlav nevymizne.

A hej, sorry za to rypanie. ...I am watchin you :---:---:---
korela
11.06.10,02:09
v texte:


Profesional, ak mas z toho citlive srdiecko, moze ti to uskodit na zdravi. V jednom nemenovanom nabozenstve sa hovori, ze ked ta niekto udrie po tvari, mal by si nastavit aj druhe lice.
To, ze niekomu das za prispevok (neuzitocne) a (mimo temy) a myslis si pri tom ktovie co, je u mna ten spravny charakter.

Sorry profesional, ale ja mam nulovu toleranciu ked niekto trepe dve na tri. Ja uz sa nezmenim. Mat takych obchodakov v mojej firme, tak kazde rano vyfasuju dlhy bic a kratky dvor.

Poznac si dalsi bod pre tvoj uvod prispevku:

RADA č7: Ked Vam budu obchodaci vo vasej firme trepat dve na tri, pouzi dlhy bic na kratkom dvore. Kazde rano, pokym to z ich hlupych hlav nevymizne.

A hej, sorry za to rypanie. ...I am watchin you :---:---:---

Potrebovali sme služby do záhrady. V rámci hľadania som našla inzerát tohto znenia:
Pracovné miesta


Hľadáme záhradníka zo ....... a okolia – najprv na dohodu. Keď sa osvedčí a uvidíme, že sa mu chce makať, potom na TPP. Podmienky prijatia – láska k rastlinám, pracovitosť, spoľahlivosť, inovatívnosť, dobrá fyzická kondícia. Vzdelanie v odbore je výhodou. Životopis a referencie predchádzajúceho zamestnávateľa prosím zasielajte na ........@madnet.sk




Túto firmu by som k sebe nepustila.


Nulová tolerancia... Ty riadiš ľudí? Ako ich motivuješ? Dlhý bič a malý dvor...
Laco-monter
11.06.10,05:14
Dovody pre použitie dlhého biča :

neschopní zamestnanci , alebo prehnané očakávania zamestnavateľa.

Ale čo tak ukázať OSOBNÝ PRÍKLAD , a predviesť AKO sa dá dokázať ČO POŽADUJEM ?
msviki
11.06.10,10:38
Potrebovali sme služby do záhrady. V rámci hľadania som našla inzerát tohto znenia:
Pracovné miesta

Hľadáme záhradníka zo ....... a okolia – najprv na dohodu. Keď sa osvedčí a uvidíme, že sa mu chce makať, potom na TPP. Podmienky prijatia – láska k rastlinám, pracovitosť, spoľahlivosť, inovatívnosť, dobrá fyzická kondícia. Vzdelanie v odbore je výhodou. Životopis a referencie predchádzajúceho zamestnávateľa prosím zasielajte na ........@madnet.sk




Túto firmu by som k sebe nepustila.


Nulová tolerancia... Ty riadiš ľudí? Ako ich motivuješ? Dlhý bič a malý dvor...




ahoj korela, dakujem za reakciu na moju reakciu proffesionalovi. milerad by som ti odpovedal na cokolvek co chces poradit (ak budem vediet).
Ja sa vopred ospravedlnujem, ale neporozumel som ako si to myslela... a suvis mojho citatu v tvojom prispevku.
Kedykolvek, prosim ta objasni ako si to myslela. Dakujem. penky den.
PaveloSK
15.01.11,19:43
RADA c. 6:

NEZNIZUJTE CENY A NEPOSKYTUJTE ZLAVY. SNAZTE SA NARABAT S CO NAJVACSIMI MARZAMI.

A co si myslite o zlavach, ktore sa davaju pri otvarani prevadzly/sluzby?

Typu: "Prvy tyzden akcia 1+1=3! Objednajte si dve, dostanete tretiu zdarma!"

Ma zmysel robit taketo akcie? Ucel by to malo mat ten, aby ste sa ludom predstavili a mali zaujem si odskusat vas produkt.. dalej vychadzate z toho, ze sa im zapaci a budu sa k vam vracat zlava ci nezlava.
jar88
17.01.11,15:16
Ako správne podnikať nielen v čase krízy.
Všetko čo tu poradil tzv. profesionál je presne to, čo veľa tiež podnikateľov praktizovalo pred krízou.
Dnes to už väčšina nepraktizuje, lebo trh a konkurencia a naviac aj menej voľných peňazí, to jednoducho nedovolí.
Je to vlastne návod, ako sa spoľahlivo dopracovať k bankrotu. Ako spoľahlivo prísť o spoľahlivých zákazníkov.
-------------------------------------------------------------
Presne takéto hlúpe spôsoby podnikania, nás doviedli až ku kríze. Treba však priznať, že bez výdatnej pomoci štátu, by to trvalo podstatne dlhšie, ale tak či tak, by sme sa tam dopracovali.
--------------------------------------------------------------
Ešte sa pridávam k výroku msviki, že takého obchodníka by som z firmy hnal svinským krokom, ale bez biča.
Jedného času som mal vo vlastnej firme takého mudrlanta a stálo ma to na tržbách niekoľko sto tisíc korún. (cca 950.000 Sk)
Pol roka som to po ňom dával do poriadku. (a to vlastne nič svetoborného nevyviedol) Len popresúval pár skalných zákazníkov z jednej kategórie zliav do druhej.
Dantess
17.01.11,16:06
Ako správne podnikať nielen v čase krízy.
Všetko čo tu poradil tzv. profesionál je presne to, čo veľa tiež podnikateľov praktizovalo pred krízou.
Dnes to už väčšina nepraktizuje, lebo trh a konkurencia a naviac aj menej voľných peňazí, to jednoducho nedovolí.
Je to vlastne návod, ako sa spoľahlivo dopracovať k bankrotu. Ako spoľahlivo prísť o spoľahlivých zákazníkov.
-------------------------------------------------------------
Presne takéto hlúpe spôsoby podnikania, nás doviedli až ku kríze. Treba však priznať, že bez výdatnej pomoci štátu, by to trvalo podstatne dlhšie, ale tak či tak, by sme sa tam dopracovali.
--------------------------------------------------------------
Ešte sa pridávam k výroku msviki, že takého obchodníka by som z firmy hnal svinským krokom, ale bez biča.
Jedného času som mal vo vlastnej firme takého mudrlanta a stálo ma to na tržbách niekoľko sto tisíc korún. (cca 950.000 Sk)
Pol roka som to po ňom dával do poriadku. (a to vlastne nič svetoborného nevyviedol) Len popresúval pár skalných zákazníkov z jednej kategórie zliav do druhej.
Je hlúposť povedať, že všetko čo napísal je hlúposť... Sú tam aj dobré rady a myslím si, že na každý typ podnikania je iná rada dobrá.
autobusárka
20.01.11,17:03
No chvíľu podnikám a poviem, že znižovať ceny aby som potopil konkurenciu nemá zmysel,mi drobní slovenskí podnikatelia by sme mali držať pokope a na našej strane by mali byť i nami zvolení, či to tak je posúdte sami. Ak sa totiž dajaký veľký zahraničný reťazec do nás "obuje"neprežijeme. Tvorba cien podľa dopytu a ponuky nie je ,nemáme dokonalú ekonomiku, stretávame sa väčšinou s nekalým konkurenčným bojom a .... Jediná možnosť je byť niečim zvláštny a prísť s niečim novým, nepodnikať na presýtených trhoch a vzájomne si pomáhať. I zamestnanec musí cítiť, že si ho zamestnávateľ váži a on si musí Vážiť zamestnávateľa a robiť všetko preto aby firma prosperovala. Postoj zamestnanca je dôležitý, nakoľko sa väčšinou stretáva so zákazníkom. Motivovat sa dá okrem financií i dobrým slovom a ústretovosťou a podľa mňa najviac kvalitou ale pozor na podvodníkv, každému čo mu patrí či dobré či zlé!