marandy
26.05.10,12:23
Dobrý deň,
Chcel by som začať vyrábať psie búdy.
Ešte neviem ako by mi to fungovalo (práca a odber) a tak som rozmýšľal že vyrobím pár kusov (možno tak 3) a najskôr sa ich pokúsim predať cez internet na inzerát. Nemám živnosť a zatiaľ si ju ani neplánujem otvoriť. Môžem takto predať búdy? Ak nie, čo by som mal spraviť aby som sa vyhol nepriemnostiam? Neexistuje niečo ako nakladanie s valstným majetkom?
Ďakujem za rady
Danielle369
26.05.10,17:39
tu si čítaj o predaji bez živnosti

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-127878.html
marandy
28.05.10,04:54
Ďakujem za odpoveď.
A keď by som na začiatku chcel vyrobiť a predať len jednu? Keď by som ju predával s rodinných dôvodov?
Ako by som to mohol obísť? Máte nejaké nápady?
miky64
28.05.10,08:00
Ďakujem za odpoveď.
A keď by som na začiatku chcel vyrobiť a predať len jednu? Keď by som ju predával s rodinných dôvodov?
Ako by som to mohol obísť? Máte nejaké nápady?
ja by som to skusil s jednou cez inzerat, ten by som umiestnil do viacerych medii a podľa odozvy by som si urobil prehľad zaujmu o vyrobok a podľa toho by som sa zariadil
Danielle369
28.05.10,08:03
tvoja činnosť má charakter sústavnej činnosti a napĺňa znaky podnikania.

Ale...ked si vyrobíš jednu búdu a predáš ju susedovi tak sa nič nedeje
Dáša_
28.05.10,12:23
No ešte sa môžeš tváriť, že robíš búdu pre svojho psa a furt netrafíš tú správnu veľkosť :D:D A potom len predávaš svoju nepotrebné hnuteľnú vec, podľa par.9, ods.2, pism.c je príjem od dane oslobodený
marandy
28.05.10,13:30
No ešte sa môžeš tváriť, že robíš búdu pre svojho psa a furt netrafíš tú správnu veľkosť :D:D A potom len predávaš svoju nepotrebné hnuteľnú vec, podľa par.9, ods.2, pism.c je príjem od dane oslobodený

To je dobrý nápad :D Veď ja za to nemožem že moj pes je prieberčivý, búda sa mu nepači a treba mu novú :)