vcielka21
26.05.10,12:55
Ci ma zmysel sudit sa o zamedzeni styku biologickeho otca ked v skutocnosti nema o dieta zaujem ale ziadny priestupok neurobil.Vsetok zaujem je len zo strany rodicov otca, ktory je tiez len dirigovany svojimi rodicmi. Boli uz dohody na socialnom urade, a bol sud kde sa opat vykonala len dohoda. Sudcu skoro vobec nezaujimalo spravanie a skutky biologickeho otca v minulosti. Je to v poriadku :confused:
profesional
26.05.10,11:20
Zamedzit styk dietata s biologickym otcom je mozne len:

v pripade ak by styk s touto osobou mohol sposobit dietatu vaznu ujmu (fyzicku, psychicku..)

v pripade ak dieta bolo pravoplatnym rozsudkom sudu zvereje do opatery, starostlivosti inej osobe, alebo ak doslo k osvojeniu inou osobou

v pripade ak bol biologicky otec odsudeny na nepodmienecny trest odnatia slobody za umyselny trestny cin

Inak neexistuje sposob ako mu obmedzit styk s maloletou osobou.
milláčikk
26.05.10,15:45
Ci ma zmysel sudit sa o zamedzeni styku biologickeho otca ked v skutocnosti nema o dieta zaujem ale ziadny priestupok neurobil.Vsetok zaujem je len zo strany rodicov otca, ktory je tiez len dirigovany svojimi rodicmi. Boli uz dohody na socialnom urade, a bol sud kde sa opat vykonala len dohoda. Sudcu skoro vobec nezaujimalo spravanie a skutky biologickeho otca v minulosti. Je to v poriadku :confused:

Ak sú normálni - neber dieťaťu starých rodičov (sesternicina dcéra to ešte aj ako 17 ročná ťažko znášala).
renkama
26.05.10,16:55
Netreba zakazovať styk pokiaľ má druhá strana záujem,aj keď sú to starí rodičia.A veľa záleží aj od dieťaťa,či tam chce ísť.Dieťa v určitom veku sa môže rozhodnúť aj samo.Mám s tým osobnú a dobrú skúsenosť,som rozvedená a na súde sme sa dohodli o takomto spôsobe.Dcéra mala vtedy 6 rokov,dnes má 17 a funguje to ok.Vždy si povedala ona,či chce ísť alebo nie.
sarasara
26.05.10,17:12
Moja sestra je rozvedená, deti chodia do otcovej rodiny na víkendy aj na prázdniny. Spočiatku ju ohovárali, neskoršie ich pozvala na rozhovor a vysvetlili si, že deti chcú mať všetkých, ale dospelí im to musia umožniť. A tak v otcovej rodine sa nehovorí o matke a jej rodine a v matkinej o otcovi a jeho rodine. Každá tá rodina má deti rada, škoda by bolo obrať ich o to.
Lenka526
27.05.10,19:24
Moja sestra je rozvedená, deti chodia do otcovej rodiny na víkendy aj na prázdniny. Spočiatku ju ohovárali, neskoršie ich pozvala na rozhovor a vysvetlili si, že deti chcú mať všetkých, ale dospelí im to musia umožniť. A tak v otcovej rodine sa nehovorí o matke a jej rodine a v matkinej o otcovi a jeho rodine. Každá tá rodina má deti rada, škoda by bolo obrať ich o to.
;)súhlasím.No len v tom prípade,ako to opisuješ Ty. V mojom prípade je to presne naopak.Deti síce chcú ísť k otcovi, no vždy,keď prídu domov, nič iné nepočúvam,len to,ako z nich ťahali info o tom,kam chodíme,čo robíme, čo kupujeme a hlavne o tom,ako ma celý čas očerňovali moji býv.svokrovci.No nedaj tam deti,keď chcú byť so svojim otcom...Ex-manžela som sa už ix-krát pýtala, či nemôže zasiahnuť.On radšej mlčí,lebo býva u nich.Vlastne ani nemôže svoj názor povedať,lebo inak by bolo zle.A to má pri tom 35rokov.:rolleyes: Najblbšie na tom je to, že ja by som tam ani deti nedávala.Vždy keď prídu domov,majú všetko totálne špinavé,zakazené, zničené a náhrada? Môžem snívať.Bývalý manžel si povedať nedá,svokrovci by sa so mnou nebavili,deti tam chcú ísť a čo na to ja? Zatiaľ to tolerujem len kvôli deťom.Vychovávam ich tak,aby sa za svoju výchovu nemuseli hanbiť.Ale ako to vidia moje deti? !?Vedia,že majú dobrú mamu,ktorá ich chápe a ľúbi.Cez to všetko 3dni v mesiaci počúvajú len to najhoršie na moju adresu.Ako to celé vyzerá? Blbo nie? Otázne je,ako to dlho vydržím a budem tam deti dávať.No nechcem,aby mi moje vlastné deti vyčítali,že ich tam nechcem pustiť.No to už píšem dokola.Je to vec názoru.;)
Ajuška
27.05.10,19:32
;)...nič iné nepočúvam,len to,ako z nich ťahali info o tom.........Je to vec názoru.;)
...naozaj je to vec názoru... ale principiálnejšie je to "vec" úprimného vzťahu k deťom... ;) ...nepotrebujem aby si mala pocit, že sa do Teba navážam, hoci Tvoje vyliatie ponúkalo pár prihrávok na smeč... Prešla som si tým... a je mi pri týchto témach ťažko pri srdci... :rolleyes: ...akosi sa viacej nosí búchanie do vlastných pŕs........... aaaach to kráľovstvo (krivých??) zrkadiel...:mee:...
Ajuška
27.05.10,19:38
Ci ma zmysel sudit sa o zamedzeni styku biologickeho otca ked v skutocnosti nema o dieta zaujem ale ziadny priestupok neurobil.Vsetok zaujem je len zo strany rodicov otca, ktory je tiez len dirigovany svojimi rodicmi. Boli uz dohody na socialnom urade, a bol sud kde sa opat vykonala len dohoda. Sudcu skoro vobec nezaujimalo spravanie a skutky biologickeho otca v minulosti. Je to v poriadku :confused:
Netuším z Tvojho zadania, pre koho má mať zmysel verdikt súdu... :rolleyes: ...deti sú na celý život... rátaš dnes s tým, že raz, ako dospelí Ťa postavia do konfrontácie prečo to všetko???... alebo Ťa nebodaj z nepochopenia obídu... :confused: ...prečo máme potrebu schovávať sa za vlastnú "neochvejnú" pravdu, napriek tomu že nevieme načuuuuvať.......ani tým najmenším..... mimotemy ...si ja dnes naozaj po prstoch radšej dám.......
profesional
30.05.10,11:35
Jedno riesenie by som tu predsa len videl. Vnukla si mi ho tou myslienkou, ze ex-svokrovci ta pred tvojimi detmi ohovaraju.
Podal by som zalobu na ochranu osobnosti. Nakolko ty mas pravo na cohranu svojho mena nie len pred dospelymi osobami, ale aj pre maloletymi. A teda by som podal zalobu na ex-svokrovcov, pricom by som ziadal aby deti vysetril psycholog a socialny pracovnik aby zistil stav co o tebe svoktovci tvojim detom rozpravaju. Deti sa dokazu zvycajne odviazat pred socialnym pracovnikom. A budes mat v rukach dokaz ze ta tvoji ex-svokrovci pred tvojimi detmi ohovaraju. Sud im ulozi povinnost zdrzat sa takehoto konania. Tym ze vo vyrokovej casti verdiktu bude popisane co sa dialo a preco im sud zakazal ta pred detmi ohovarat, na zaklade toho mozes podat na sud zalobu ktorou sa zakaze ex-svokrovcom styk s tvojimi detmi. A sud ti pravdepodobne vyhovie. Tym padom tvoj ex-manzel sa bude moct s detmi stretavat len bez ich pritomnosti. V pripade ak by ich zobral k svojim rodicom, mozes na neho a aj na nich podat trestne oznamenie pre marenie vykonu rozhodnutia. A caka ich trestne stihanie a trest.
Takze da sa zakrocit.
Petra Nová
30.05.10,12:02
Jedno riesenie by som tu predsa len videl. Vnukla si mi ho tou myslienkou, ze ex-svokrovci ta pred tvojimi detmi ohovaraju.
Podal by som zalobu na ochranu osobnosti. Nakolko ty mas pravo na cohranu svojho mena nie len pred dospelymi osobami, ale aj pre maloletymi. A teda by som podal zalobu na ex-svokrovcov, pricom by som ziadal aby deti vysetril psycholog a socialny pracovnik aby zistil stav co o tebe svoktovci tvojim detom rozpravaju. Deti sa dokazu zvycajne odviazat pred socialnym pracovnikom. A budes mat v rukach dokaz ze ta tvoji ex-svokrovci pred tvojimi detmi ohovaraju. Sud im ulozi povinnost zdrzat sa takehoto konania. Tym ze vo vyrokovej casti verdiktu bude popisane co sa dialo a preco im sud zakazal ta pred detmi ohovarat, na zaklade toho mozes podat na sud zalobu ktorou sa zakaze ex-svokrovcom styk s tvojimi detmi. A sud ti pravdepodobne vyhovie. Tym padom tvoj ex-manzel sa bude moct s detmi stretavat len bez ich pritomnosti. V pripade ak by ich zobral k svojim rodicom, mozes na neho a aj na nich podat trestne oznamenie pre marenie vykonu rozhodnutia. A caka ich trestne stihanie a trest.
Takze da sa zakrocit.

Toto je rada hodná profesionála:eek::mad:. Aj cez mŕtvoly je treba obhájiť svoju pravdu!!! Čo z toho, že kým skončí spor, deti budú možno dospelé a budú mať na vec svoj názor. Hlavná vec, že detstvo budú tráviť tým, že budú chodiť od psychológov po sociálnych pracovníkoch a tak dookola. Všimla som si, že dnes mimoriadne táraš.Ten zákaz ozaj všetko vyrieši!