Kiara22
26.05.10,14:56
Ahojte Poradaci,

chcela by som sa Vas spytat, ci mate skusenosti s cerpadlom na odpadovu vodu v kupelni. Planujeme rekonstrukciu bytu a chcem kupelnu presunut na miesto, kde nie su stupacky. Vraj sa to da riesit tak, ze sa odpad vyvedie pod podlahou (to by nam ale vytvorilo kopcek,kt. by sme museli prekracovat), alebo sa tato voda vraj sa cerpadlom “vymrstit” hore a doviest do stupaciek pod stropom.

Ma niekto z Vas nieco podobne? Ak ano, nie je to prilis hlucne? Nezerie to vela elektriny? (V tej nasej kupelni nebude pracka ani wc, takze na to vraj staci neajky jednoduchsi typ cerpadla)

Dakujem!
Flinstone
26.05.10,15:28
http://www.sanibroy.sk/Vybra%C5%A5v%C3%BDrobok.aspx

predpokladám, že by to nemalo byť hlučnejšie ako umývačka riadu
Kiara22
25.06.10,05:36
Takze take cerpadlo ma (podla vyrobcu:) hlucnost 37dBa, co je asi ako chaldnicka. Problem s nim ale je, ze si vyzaduje pravidelne inspekcie, ma nejaku spotrebu a ked nejde elektrina, nemate ani vodu:)
lubko6394
25.06.10,12:54
Takze take cerpadlo ma (podla vyrobcu:) hlucnost 37dBa, co je asi ako chaldnicka. Problem s nim ale je, ze si vyzaduje pravidelne inspekcie, ma nejaku spotrebu a ked nejde elektrina, nemate ani vodu:)

Ja mám čosi podobného , ale na WC a od firmy WILO. Na inšpekciu sa môžem vykašlať, ved viem, či mi funguje, alebo nie. A pozrieť raz za rok, či je všetko v poriadku tiež nie je problém. Ja to čerpadlo mám dokonca vonku je na betóne s vyhrievaním aby mi nezamrzlo v zime a je obložené 10 cm polystyrénom a zakryté plastom. Z tých dB si nerob problém, ono ide len ak sa mu zvýši hladina, takže ak netečie voda, čerpadlo len čaká a nežerie elektriku. Ked nie je elektrika, tak vodu síce máš, ale problém je s odpadom, takže žiadna sprcha a pod. ale mne tam vojde cca 10 litrov bez toho aby bol problém s pretečením.
Kiara22
01.07.10,07:26
Dakujem za info lubko6394...este som by ma zaujimalo co sa tej hlucnosti tyka - mozem si dat take nieco do panelaku? Nebudu to pocut susedia?
lubko6394
01.07.10,08:32
Dakujem za info lubko6394...este som by ma zaujimalo co sa tej hlucnosti tyka - mozem si dat take nieco do panelaku? Nebudu to pocut susedia?

Asi budú. Nehučí to ako mixér, ale aj ten asi používaš. Konieckoncov to môžeš ešte zvukovo zaizolovať ( vatou, molitánom... ). Najdôležitejšie asi v tomto prípade bude najmä mäkkosť prívodu a odtoku, aby neprenášali chvenie.
Kiara22
15.07.10,07:31
tak ak nam stavebny urad povoli presun kupelne, skusime to radsej vyriesit zdvihnutim casti chodby...dakujem za rady!
Kiara22
09.04.11,20:12
Tak nakonoiec sme ten odpad predsa riesili cerpadlom a zatial som s tym rozhodnutim spokojna. Prekvapilo ma, ze to vobec nie je velmi hlucne, na ten zvuk sme si rychlo bez problemov zvykli. Zatial ho mame len pol roka, tak este sa trochu bojim ako dlho vydrzi fungovat (kvoli vlasom napr) a co potom dalej, ak prestane...ale verim, ze v dnesnej pokrokovej dobe nejake cerpadlo nemoze byt problem:-)
leader1234
06.01.14,22:10
Mohli by ste mi dat blizsie informacie, ake cerpadlo ste pouzili a ake su skusenosti s odstupoma casu?
My tiez chceme prerabat, ale planujeme to urobit tak, ze to potrubie dame do poteru, neviem vsak este, ci bude dost vysoky, aby tam ta odpadova rura vosla.


Dakujem.