zk24
26.05.10,18:12
Ahojte,

chcela by som Vas poziadat o nazor na danu vec.

Byvame v novostavbe, kde su dva vchody, dokopy mozno 100 bytov. Oba vchody maju spolocneho spravcu a a pred barakom je parkovisko s rezervovanymi parkovacimi miestami, ktore vsak nie su pre vsetkych. cca 10 bytov nemalo narok na parkovacie miesto. K niektorym bytom pri kupe patrilo miesto, ku niektorym nie. My desiati teda nemame kde parokvat ani na okoli, nikde. tieot parkovacie mista neboli ponukane na predaj, boli "sucastou" bytov.

Chcem sa ale spytat. Vlastnici parkovacich miest sa rozhodli ze im rampa a zabezpecovacie zariadenie parkoviska nepostacuje a chcu tam dat novy zabezpecovaci system. Ma sa to platit zo spolocneho fondu oprav. Ja miesto parkovacie nemam, ale mam sa skladat na zabezpecovaci system parkoviska
ostatnych. Je jednoznacne ze nas prehlasuju, lebo je cca 100 bytov, a z toho 90 bytov ma miesto. Ale je to fer? Len zaloha na novy system bola 10.000 eur, nechcem vediet co to stoji cele, tipujem tak 40-50.000 eur. Kedze je nas 100 bytov to je na byt 500 eur.

Mam pravo sa nejako branit, ked ma to este aj obmedzuje pri vstupe k svojmu bytu? neviem prist autom ku brane a nalozit veci do auta, lebo musim prejst cele parkovisko, ktore ma rampu a kedze ja sa tam autom nedostanem, nosim tazke veci v rukach. taky isty problem mali aj ti ktori nemaju byt a stahovali sa... ivete si predstavit nedojst nakladnym autom az k brane, ale nosit vsetok na rukach cez cele cca 100 metrove parkovisko?

nesuhlasim s tym aby som ja davala 500 eur na zabezpecovaci system pre inych, ked mne to nesluzi a vyslovene ma to obmedzuje...

Ja ked sa rozhodnem ze mi prsi n abalkon a dam ho zasklit, nikto sa mi na neho neposklada z fondu oprav (to len ako priklad).

aky je vas nazor?
Halli
26.05.10,16:49
Ahojte,

chcela by som Vas poziadat o nazor na danu vec.

Byvame v novostavbe, kde su dva vchody, dokopy mozno 100 bytov. Oba vchody maju spolocneho spravcu a a pred barakom je parkovisko s rezervovanymi parkovacimi miestami, ktore vsak nie su pre vsetkych. cca 10 bytov nemalo narok na parkovacie miesto. K niektorym bytom pri kupe patrilo miesto, ku niektorym nie. My desiati teda nemame kde parokvat ani na okoli, nikde. tieot parkovacie mista neboli ponukane na predaj, boli "sucastou" bytov.


aky je vas nazor?

Predpokladám, že v cene bytu sa odzrkadlilo aj parkovacie miesto a preto ja by som taktiež nesúhlasila so zabezpečovacím zariadením ak som nemala možnosť ho využívať. Jednoznačne sa majú na to poskladať tí, ktorých sa to týka. Nieje to predsa problém vo vyúčtovaní zadať ako novú službu a rozpočítať medzi tých, ktorým to prináleží. Určite by som nesúhlasila s postupom , ktorý si zvolila väčšina , lebo im to tak vyhovuje. Pohrozte im , že to budete riešiť cestou súdu a napadnete rozhodnutie zhromaždenia vlastníkov.