ludka09
26.05.10,21:13
Ahojte poraďáci,

neviete mi prosím poradiť? Dnes som dostala z obecného úradu doklad z vyúčtovaním za hroby starých rodičov, kde nám podľa VZN obce, ktoré bolo schválené v roku 2009, kde sa píše koľko sa má platiť nájom za miesto na cintoríne. Problém je v tom , že mi vyúčtovali 20 rokov dopredu, čomu rozumiem, ale aj 20 rokov spätne. Žiadnu zmluvu som nepodpisovala, tak ako mi také nehorázne peniaze môžu len tak vyúčtovať? Existuje nejaká premlčacia doba?
Ľudka
wagner
26.05.10,19:39
Ahojte poraďáci,

neviete mi prosím poradiť? Dnes som dostala z obecného úradu doklad z vyúčtovaním za hroby starých rodičov, kde nám podľa VZN obce, ktoré bolo schválené v roku 2009, kde sa píše koľko sa má platiť nájom za miesto na cintoríne. Problém je v tom , že mi vyúčtovali 20 rokov dopredu, čomu rozumiem, ale aj 20 rokov spätne. Žiadnu zmluvu som nepodpisovala, tak ako mi také nehorázne peniaze môžu len tak vyúčtovať? Existuje nejaká premlčacia doba?
Ľudka

Neviem prečo by Ti mali vyučtovať aj 20 rokov spätne. Vyučtovať Ti môžu len od doby schválenia VZN, ak bolo schválené v roku 2009, tak len od toho roku. Na 20 rokov do predu musíš zaplatiť preto, lebo to je asi určené vo VZN. Buď choď na Obecný úrad osobne a vyrieš si to tam, alebo sa písomne odvolaj voči tým 20 rokom spätne s tým, že budeš ochotná platiť iba od doby právoplatnosti schváleného VZN.