marianna
06.08.04,13:10
Poraďte mi prosím Vás, mám si službu samozdaniť, ak pre nás vykonal službu neplatca DPH v Čechách? Ide o opravu stroja. Oprava bola vykonaná v ČR a stroj bol prevezený na slovensko. Platí samozdanenie pri službe aj vtedy ak ju poskytuje neplatca? (Nejde o §15 ods.8)
Mickya
06.08.04,11:30
Podľa môjho názoru tu nejde o samozdanenie, keďže miestom dodania služby je v Čechách.- §15 ods. 1.
Ja si myslím, že žiadnu daň neplatíte.
Ale bola by som rada, kebyže to niekto potvrdí, pretože nie som si 100 % istá.
Beata
06.08.04,12:08
Keďže táto oprava spočíva v oprave hnuteľného hmotného majetku, miestom dodania takejto služby je podľa §16 odst. 7 členský štát, ktorý pridelil odberateľovi IČ, čiže v tomto prípade je to SR.
Mickya
06.08.04,12:15
Beatka, mate pravdu. Ospravedlňujem sa za mylnú info. Veď preto som tam radšej napísala, že nie som si istá.
marianna
06.08.04,12:54
Beata, je to tak ako uvádzaš. Miestom dodania služby je SR. Len neviem, či to mám dať do DP, keď poskytovateľ - ČR je neplatca.
VieraM
06.08.04,12:54
Keďže táto oprava spočíva v oprave hnuteľného hmotného majetku, miestom dodania takejto služby je podľa §16 odst. 7 členský štát, ktorý pridelil odberateľovi IČ, čiže v tomto prípade je to SR.Beatka, ale mna by tiez zaujimalo ci to teda ma zdanit a ako to bude uvadzat
v dan.priznani DPH.
ELAST
05.06.09,09:34
Beata, je to tak ako uvádzaš. Miestom dodania služby je SR. Len neviem, či to mám dať do DP, keď poskytovateľ - ČR je neplatca.

So značným odstupom času by sme Vás chceli poprosiť o radu, ako máme v tomto prípade prijatia opravy z Čiech od neplatiteľa DPH (dodávateľ opravy nie je registrovaný pre DPH ani v ČR ani v inej krajine) postupovať.

Sme slovenská s.r.o. registrovaná pre DPH na Slovensku.

Prosím Vás pomôžte!
ELAST
10.06.09,11:49
So značným odstupom času by sme Vás chceli poprosiť o radu, ako máme v tomto prípade prijatia opravy z Čiech od neplatiteľa DPH (dodávateľ opravy nie je registrovaný pre DPH ani v ČR ani v inej krajine) postupovať.

Sme slovenská s.r.o. registrovaná pre DPH na Slovensku.

Prosím Vás pomôžte!

Prosím, neviete nám, poradiť? Nemali ste takýto prípad?
evamikulas
21.10.09,11:30
Práve si trápim hlavičku makovičku. Tiež mám českú fa od neplátcu DPH, ktorý robil montáže na území SR a neviem, či to vstúpi do daňového priznania alebo nie????? Pomôže niekto?????