LuciinkAA
27.05.10,06:28
Ahojte,
potrebovala by som poradiť. Včera som si kúpila botasky. Mala som ich obuté len pár hodín a jedna z nich ma začala tlačiť na malíček vo vnútri pri prešive. Chcem sa opýtať, či je možnosť tieto botasky reklamovať, alebo vrátiť? AK áno do koľkých dní?
VOpred veľká vďaka
zdenka131
29.05.10,04:54
Pokiaľ sa jedná o chybu výrobku, na ktorú sa vzťahuje reklamácia počas záručnej doby, je možné botasky reklamovať.

Kupujúci je povinný chybu reklamovať bez zbytočného odkladu, ihneď ako sa chyba prejaví.

Pri uplatnení reklamácie sa postupuje v súlade so Zákonom č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a OZ.

Spotrebiteľ má právo, aby bola jeho reklamácia vybavená najneskôr do 30 dní odo dňa nasledujúceho po dni prevzatia veci predávajúcim. V prípade, že predávajúci túto zákonnú lehotu nedodrží, má spotrebiteľ právo rozhodnúť sa, či bude požadovať výmenu tovaru alebo vrátenie peňazí (§ 623 OZ).

Pri výskyte neodstrániteľnej chyby, ktorá bráni riadnemu užívaniu veci na daný účel, má spotrebiteľ právo buď na výmenu veci alebo na odstúpenie od zmluvy (vrátenie peňazí).
Andy Kralik
29.05.10,16:32
Poriadni si pozri čo ťa tam tlačí. Ak je príčinou zlé zošitie, vyčnievajúci šev na tom mieste - teda jedna topánka je iná ako druhá - mali by to uznať ako reklamaciu, lebo ide o chybu výrobku.

Ak je to jednoducho taký model ktorý ti nepasuje na nohu, je to na obchodnikovi či tu tú reklamáciu uzná. Ak si topánku neznečistila, nenosila vonku, máš celkom dobrú šancu že sa s ním dohodneš na výmene tovaru za iný. Ale nevyplýva ti na to právo. Je to len na jeho rozhodnutí.