KlaudiaKK
27.05.10,07:37
Dobrý den, vie mi niekto vysvetli ako na to ? Môj klient plánuje resp. už má dohodnuté nákup resp. realizáciu vybavenia a zriadenia obchodného stánku cez architektonickú kanceláriu v Prahe ČR - realizácia bude u nás v SR . Absolutne netuším ako to bude s faktúrou od nich a odpočtom DPH. Asi ani oni netušia pretože sa pýtajú môjho klienta, že či si želá faktúru v eurách alebo s CZK a či ju chce s DPH alebo bez. Tak teraz čo je výhodnejšie pre nás slovenských klientov - ako to majú češi fakurovať a čo ja spravím s ich DPH ? Vie ma niekto osvietiť lebo čím ďalej pátram, tým viac tomu nerozumiem. Ďakujem pekne.
KEJKA
27.05.10,06:19
nákup, či realizáciu?
Nákup tovaru z ČR od platiteľa DPH platiteľovi DPH - faktúra bez DPH v SR bude samozdanenie.
Nákup tovaru s montážou v SR - prenos daňovej povinnosti na odberateľa v SR, detto samozdanenie.
KlaudiaKK
27.05.10,09:58
dakujem . Nákup alebo realizácia - no neviem čo - komponenty budú zrejme vyrobené v ČR a celé sa to donesie sem, osadí ako predajný stánok vrátane doplnkov - chladiacich zariadení a pod. Teda ak som správne pochopila - češi fakturujú bez DPH a ja to zaúčtujem ako obstaranie HIM 04200 v celej fakturovanej sume a budem odpisovať (predpokladaná cena bude cca 30 tis. eur takže takto to bude dobre ?
KEJKA
27.05.10,11:20
dakujem . Nákup alebo realizácia - no neviem čo - komponenty budú zrejme vyrobené v ČR a celé sa to donesie sem, osadí ako predajný stánok vrátane doplnkov - chladiacich zariadení a pod. Teda ak som správne pochopila - češi fakturujú bez DPH a ja to zaúčtujem ako obstaranie HIM 04200 v celej fakturovanej sume a budem odpisovať (predpokladaná cena bude cca 30 tis. eur takže takto to bude dobre ?
ak nezabudneš na samozdanenie,
následné zaradenie do DM a až potom odpisovanie,
tak áno, bude to tak dobre.
KlaudiaKK
27.05.10,11:30
Dakujem veľmi pekne. :)