Aldan
27.05.10,08:50
viete mi prosím niekto poradiť ako by mala byť fa za sprostredkovanie predaja tovaru na Slovensko . Vystavená bude do Čiech- platcovi DPH, náš je tiež platca DPH. Bude sa fa vystavovať bez DPH? Viete mi aj niekto poradiť kto robí v MRP aký kod DPH tam bude?
Ďakujem.
martinez
27.05.10,08:11
viete mi prosím niekto poradiť ako by mala byť fa za sprostredkovanie predaja tovaru na Slovensko . Vystavená bude do Čiech- platcovi DPH, náš je tiež platca DPH. Bude sa fa vystavovať bez DPH? Viete mi aj niekto poradiť kto robí v MRP aký kod DPH tam bude?
Ďakujem.
Ak je sprostredkovanie poskytnuté zdaniteľnej osobe v inom členskom štáte, postupuje sa podľa §15,1. Miesto dodania je v ČR, fa bude bez DPH, subjekt v ČR to samozdaní.
Aldan
27.05.10,09:42
v tomto mám dosť medzery fakturujeme len u nás. Miesto dodania je ČR? dodanie tovaru sa sprostredkovalo na Slovensko.
Treba do fa napísať aj nejaký text aby bolo jasné že to v ČT samozdaňujú?
Ďakujem
Inga6
27.05.10,09:47
Alan, v MRP pri vystavovanie FA das kod 13 - dodav. tovaru a sluzieb oslobodenych od dane §43, akonahle vystavujes FA do CR za podmienky:
- tvoja firma je registrovanym platcom DPH
- ceska firma je registrovanym platcom DPH.

To, ze si to ceska firma zdani v CR nemusis na FA nikde uvadzat, ona to musi vediet a automaticky si to pri zauctovani FA v uctovnictve aj takto zauctovat.
Musis vsak mat k dispozicii IC DPH pre cesku firmu (CZ......), predpokladam, ze to mas na nejakej objednavke/zmluve.
...a nezabudni potom na sumarne hlasenie k DPH, kedze fakturuje do zahranicia. Mal by si ho vystavit za 2Q do 20. dna v mesiaci, uz sa podava iba elektronicky! Predpokladam, ze limit 100 tis. EUR neprekrocite, kedze nefakturujete do zahranicia, aby ste museli podavat mesacne hlasenie.


A co to vlastne fakturujes? Tovar alebo sluzbu?
Aldan
28.05.10,10:24
dakujem budem fa sprostredkovanie predaja teda službu , tam tiež treba sumárne hlásenie?
To je hrozné stále aby sa človek učil.
jeso
31.05.10,04:38
dakujem budem fa sprostredkovanie predaja teda službu , tam tiež treba sumárne hlásenie?
To je hrozné stále aby sa človek učil.


ak je to podla § 15 ods.1 - do DP DPH sa to neuvádza , ide to len do SV - pre služby sa dáva kód 2
musíš sa registrovať na DU pre podávanie SV elektronicky / bud súhlas, alebo zaručený elektronický podpis /
jess
31.05.10,09:15
Reklamu na bilboarde, ktorý je na Slovensku, chcem vyfakturovať českému obch.partnerovi. Ktorým paragrafom sa prosím mám riadiť a som vôbec povinná podať súhrnný výkaz, keďže miesto dodania nie je iný členský štát, ale SR ? Vďaka. Tiež fakturujem len SR a dodanie Z iného členského štátu, ale s týmto skúsenosti nemám a ďalšiu faktúru už ani nebudem mať.
jess
03.06.10,06:16
posúvam ...
jess
23.06.10,08:29
Reklamu na bilboarde, ktorý je na Slovensku, chcem vyfakturovať českému obch.partnerovi. Ktorým paragrafom sa prosím mám riadiť a som vôbec povinná podať súhrnný výkaz, keďže miesto dodania nie je iný členský štát, ale SR ? Vďaka. Tiež fakturujem len SR a dodanie Z iného členského štátu, ale s týmto skúsenosti nemám a ďalšiu faktúru už ani nebudem mať.

Ak platiteľ poskytuje zdaniteľnej osobe so sídlom v členskom štáte, v ktorom je i registrovaná k DPH službu, pri ktorej sa miesto dodania určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH (napr. reklamné služby) a odberateľ je povinný platiť daň v príslušnom členskom štáte (musí vykonať samozdanenie) potom táto služba má miesto dodania v príslušnom členskom štáte a preto nepodlieha zákonu o DPH platnému v SR; platiteľ službu vyfakturuje bez ?slovenskej? 19% DPH. (Skutočnosť, že bilboard je na území v SR je bezpredmetná).
Platiteľ je povinný túto službu zahrnúť do súhrnného výkazu za príslušné obdobie a vyhotoviť faktúru podľa § 73 zákona o DPH. Viac informácií k tejto problematike nájdete na www.drsr.sk v sekcii a ?Daňové informácie? Pokyny a iné predpisy? DR SR? DPH?.
- Metodický pokyn k podávaniu súhrnných výkazov podľa § 80 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov
- Metodický pokyn DR SR k určeniu miesta dodania služieb a k registrácii zdaniteľných osôb podľa § 7a zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov.

Robím prvý krát faktúru do zahraničia v Omege. Aký typ sumy tam prosím vás má byť ?