gilda
27.11.12,13:35
http://plnielanu.topky.sk/c/1466/prirodna-zbran-proti-rakovine-ochrania-vas-pred-nou-tieto-potraviny

..... zbraň proti vzniku ochorenia. Konzumácia potravín zabraňujúcich vzniku choroby, jedna z potrebných prevencií. Výživa dôležitá počas liečby ochorenia a tiež v remisii ....
buchač
27.11.12,12:36
Technická prestávka ...:-)
VieraPopluharova
30.11.12,09:07
Ahojte všetci,

verím, že sa máte všetci ako tak dobre, chcela by som Vás len poinformovať, že v našej organizácii, ktorú nemenujem z reklamných dôvodov prebehne 7-8.12. konferencia , kde budú odprednášané nové postupy liečby pri rakovine hrubého čreva o ktorých Vás budem na týchto stránkach informovať, pobočka tejto organizácie vznikne i na východe Slovenska v Košiciach, tak i tí ktorí Ste z východu Vám budeme bližšie. Niektoré liečby sa aplikujú už i v praxi, niektoré sa ešte len budú. Čo sa podarilo dosiahnuť je podpora z Bruselu a konečne by sme sa mohli dostať na úroveň EU. Všetci, ktorí by mali záujem stať sa členmi mi môžu napísať do ss-ky, nezaväzuje ich to k ničomu, len, že budú dostávať informácie o liečbach a budú vedieť kam sa obrátiť s problémom, ktorý pri ich ochorení vznikne a, prípadne ak sa im nedostane potrebnej liečby či vyšetrenia , organizácia vie na základe relevantných podkladov zabojovať za pacienta, aby mu bolo dané čo potrebuje.
Verím, že to neberiete ako propagáciu, ale ako pomoc pacientom.

Ďakujem všetkým a držím nám palce.....
Zitulda
30.11.12,17:14
...tiež gratulujem a praje len to najlepšie zdravie a optimizmus nech Ti ostane:)
Zitulda
30.11.12,17:19
prijmi úprimnú sústrasť...a neupadaj do zúfalstva, lebo nie si sám...tu je veľa dobrých človiečikov, čo Ťa podržia, ak Ti bude smutno...
Zitulda
30.11.12,17:39
Naozaj veľmi krásnenapísané aj ja ďakujem...
Zitulda
30.11.12,17:47
držím Ti tiež silne palce, určite sa to musí podariť a konečne vzhrať!ylepšiť....
lapejko
30.11.12,19:21
lapejko,toto vsetko mame na nete uz preluskane,ja hladam niekoho konkretneho-lebo reci sa hovoriaa chlieb sa je...vies ako to je,skusil vsetko ,zabralo,ale predsa...
doktori nie su celkom blbi,takze je to tazke rozhodovanie.

veľmi sa ospravedlňujem všetkým, ktorých som sa neúmyselne dotkol, neriešim tento problém zatiaľ osobne, pracoval som ale tri roky v nemocnici, moja svokra na onkológii upratovala 10 rokov a mala k pacientom bližšie ako niektorí lekári, manželka je sanitárka na chirurgii, takisto sa s tým často stretáva a moja známa lekárka/zákazníčka uznáva a používa kombinácie alternatívnych liečiv s chemickými, koloidné striebro napr. používam na rôzne problémy na jej doporučenie...keď som pracoval v nemocnici, fľašky od chemoterapie sme nosili v dvojitých vreciach do spaľovne bez medziskládky, pri pive nám ukazoval patológ fotky z prekládky cintorína kdesi u nás, zopár zosnulých po pár rokoch nejavili známky rozkladu, boli to pacienti po chemoterapii...ktosi to raz prirovnal k zabitiu muchy na okne kladivom...vyrábať a predávať túto chémiu je lepší biznis ako vyrábať alkohol...na druhej strane mamina sestra odmietla pred tromi rokmi chemo a pred rokom sme ju pochovali, ich mama má 94 rokov, žije s nami a psychicky ju to trochu poznačilo, bola ôsme dieťa, ktoré pochovala, ešte ostali dve.
buchač
30.11.12,20:12
veľmi sa ospravedlňujem všetkým, ktorých som sa neúmyselne dotkol, neriešim tento problém zatiaľ osobne, pracoval som ale tri roky v nemocnici, moja svokra na onkológii upratovala 10 rokov a mala k pacientom bližšie ako niektorí lekári, manželka je sanitárka na chirurgii, takisto sa s tým často stretáva a moja známa lekárka/zákazníčka uznáva a používa kombinácie alternatívnych liečiv s chemickými, koloidné striebro napr. používam na rôzne problémy na jej doporučenie...keď som pracoval v nemocnici, fľašky od chemoterapie sme nosili v dvojitých vreciach do spaľovne bez medziskládky, pri pive nám ukazoval patológ fotky z prekládky cintorína kdesi u nás, zopár zosnulých po pár rokoch nejavili známky rozkladu, boli to pacienti po chemoterapii...ktosi to raz prirovnal k zabitiu muchy na okne kladivom...vyrábať a predávať túto chémiu je lepší biznis ako vyrábať alkohol...na druhej strane mamina sestra odmietla pred tromi rokmi chemo a pred rokom sme ju pochovali, ich mama má 94 rokov, žije s nami a psychicky ju to trochu poznačilo, bola ôsme dieťa, ktoré pochovala, ešte ostali dve.
Nemusíš sa ospravedlňovať ...nie je nutné , aspoň ja si myslím ...
Každý názor ( reklamný odrb nie ) je normálny predsa...
Ide len o to , že nie všetko sa dá aplikovať na všetkých a toto ja zazlievam poniektorým na tých fórach ...tie zaručené prípravky trebárs aj na tú chrípku ...

Čo sa týka patológa , nuž jedného som poznal ...dokonca bol jeden čas ako všeobecný ( podrobnosti nie sú nutné ) ...
Povedal mi nejaké info , tiež zo svojej praxe .....poniektoré som si aj k srdcu vzal ...
VieraPopluharova
02.12.12,07:49
Ja len toľko, naozaj nete na fórach je veľa názorov na alternatívnu medicínu, ale neexistuje podrobná štúdia pri akomkoľvek prípravku, áno tento je ten pravý a zázračný a ľudia nestoja na neho fronty , aby sa k nemu dostali, lebo sa vyliečia. Ak by to bolo také jednoduché tak by sme boli všetci čo sme tu vyliečení a ani jeden z nás by sa nepodroboval operáciam, chemoterapiám a rádioterapiám. Alternatívna medícina je bohužiaľ stále len ako pomocná medicína popri hlavnej onkologickej klasickej liečbe.
Nemôžem sem bohužiaľ z etických dôvodov napísať ako dopadli skutočne prípady, ktoré sa spoľahli len na alternatívnu medicínu, môžem to napísať len takto. Musím rešpektovať jednotlivcov, rodinných príslušníkov i samotných pacientov. No napriek tomu logicky odvodenú alternatívnu medicínu odporúčam naďalej hlavne tú , ktorá podporuje organizmus keď je oslabený, ale zo spoľahlivých zdrojov a hlavne po porade so svojim onkológom.
gilda
02.12.12,15:40
VÝŽIVA AKO ZBRAŇ PROTI RAKOVINE. Kniha pre zdravých, chorých aj vyliečených. Kniha, ktorú by mal prečítať každý, ktorému záleží na ochrane svojho zdravia a zdravia svojich blízkych...
Viac: http://www.martinus.sk/?uItem=51993
http://www.bth.sk/o-nas/8
VieraPopluharova
03.12.12,09:00
VÝŽIVA AKO ZBRAŇ PROTI RAKOVINE. Kniha pre zdravých, chorých aj vyliečených. Kniha, ktorú by mal prečítať každý, ktorému záleží na ochrane svojho zdravia a zdravia svojich blízkych...
Viac: http://www.martinus.sk/?uItem=51993
http://www.bth.sk/o-nas/8

Ďakujem veľmi pekne za užitočnú literatúru.....
maja
03.12.12,09:10
Súhlasím s Vierkou. Keď som bola na gyn.operácii na onkológii v Košiciach, tak mi lekár zakázal brať akékoľvek prípravky voľno predajné v lekárni, pri problémoch spojených s nedostatkom hormónov. Zdôvodnil to tým, že pri vyrobených liekoch sa pred zavedením skúmajú ich liečebné účinky, ale aj ich negatívne. Pri alternatívnych liekoch len liečivé účinky. Keď som mala problémy zašla som za svojou gynekologičkou a tá mi ako prvé ponúkla práve takýto prípravok. Práve na ten som bola upozornená, že spôsobuje rast cýst v prsníkoch...Takže raďte sa vždy so svojím onko lekárom, majú veľké skúsenosti o ktorých iný lekár nemusí vedieť.
gilda
03.12.12,10:40
Ďakujem veľmi pekne za užitočnú literatúru.....
..... slová jedného onkopacienta po prečítaní knihy:"Takto treba robiť už vtedy, keď je človek zdravý." .....
220870
06.12.12,19:35
gilda
11.12.12,05:55
buchač
11.12.12,05:59
https://gerson.org/gerpress/celebrating-charlotte-gersons-90th/
(https://gerson.org/gerpress/celebrating-charlotte-gersons-90th/)
...hm ............

P.S.:
...a to moje " hm " sa dá vyložiť všeliako ....:cool:
gilda
11.12.12,06:13
...hm ............

P.S.:
...a to moje " hm " sa dá vyložiť všeliako ....:cool:

.... 90 je požehnaný vek. Pomôž si človeče sám aj Boh ti pomôže.... Dostali sme rozum a slobodnú vôľu - je na nás čo si vyberieme.
buchač
11.12.12,06:27
.... 90 je požehnaný vek. Pomôž si človeče sám aj Boh ti pomôže.... Dostali sme rozum a slobodnú vôľu - je na nás čo si vyberieme.
gilduš....nepochopila si ma ...:rolleyes:

Je to link v engliš ...ani googoľ ho okamžite nepreloží a nie každému sa chce ( alebo nevie ) dať do prekladača ...

ALE keď som sa viac povenoval , nuž aj na iné " infošky " som došiel ....od GERSON inštitútu ...

Gerson Institute
Za posledných 60 rokov, tisíce ľudí používa terapia Gerson zotaviť sa z tzv "nevyliečiteľných" chorôb, vrátane:
Rakovina (vrátane melanómu, rakoviny prsníka, prostaty, hrubého čreva, lymfómu, rakoviny slinivky brušnej a mnoho ďalších)
Cukrovka
Choroba srdca
Artritída
Auto-poruchy imunity, a mnoho ďalších.

Gerson Inštitút poskytuje odporúčania s povolením kliník , lekári a Home Set-up školiteľov . V súčasnej dobe licenciu na dva Gerson kliniky: Clinica Nutricion y Vida , v Mexiku, a Gerson Health Centre , v Maďarsku.

Ponúkame niekoľko vzdelávacích programov , trénovať Gerson praktizujúci , pacientov a opatrovateľov , a Home Nastavenie tréneri v terapii Gerson.

Štát sa plne vzdelaní o Gerson terapia je prvým krokom k rekultiváciu vaše zdravie a robiť informované rozhodnutia o vašich možnostiach liečby. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako terapia Gerson funguje, navštívte naše Gerson Store pre široký výber výučbových materiálov.


...nuž a také čítať , šak bičak sa mi vo vačku otvára .........
gilda
11.12.12,06:50
Link o Charlotte Gerson som pridala skôr ako aktualizované info k predchádzajúcemu príspevku, ktorý je z r. 2004. V zdraví sa dožila 90. Rozoberať Gerson Institute nebudem, poukazujem na terapiu s dôrazom na stravovanie. Prijať predkladaný model stravovania za svoj to je jedna z ciest prevencie, liečby a v uvedených prípadoch aj vyliečenia. Nič menej, nič viac.:)
VieraPopluharova
11.12.12,08:14
Ahojky všetci,

Juri nevzrušuj sa, veď nech si to prečíta kto chce i keď to zaváňa miernou reklamou na odšťavovače, nič v zlom gilduš, viem , že si to myslela dobre a Ty si z toho pozerala zrejme zo stránky zdravej stravy ako prevencie.....
VieraPopluharova
11.12.12,11:54
Niesisam,

rešpektujem Tvoj citát"Nerob inému to, čo by si nechcel, aby robil on Tebe" a preto prosím nevyužívaj túto tému na reklamu a ešte ku tomu reklamu produktu, ktorý nie je pre onkologických pacientov......prepáčte ostatní, ale to som sa ešte miernila.....
VieraPopluharova
12.12.12,09:09
Juri, ja Ťa zbožňujem.....však Ty to vieš.....či.....
Tweety
12.12.12,09:25
buchač
12.12.12,18:22
A poviem Ti ???.......či ?
Tweety
16.12.12,06:48
plavčík
16.12.12,16:58
http://diva.aktuality.sk/clanok/36093/koniec-mastektomie-rakovina-prsnika-sa-bude-liecit-mrazom/
...je to zaujímvé, len kedy to príde k nám?
pridávam ešte čosi
http://tech.sme.sk/c/6579225/rakovina-ma-svoje-kmenove-bunky.html

toto neznie síce optimisticky, ale vysvetľuje to, prečo vznikajú metastázy....a tie sú najhoršie...lebo rakovinu Ti vyrežú, ale čo s tými ostatnými bunkami, ktoré po čase začnú robiť zle a metastázujú...toto by mali vyriešiť...dúfam, že nám svitne nová nádej - aspoň pre ďalšie generácie.
Držím nám všetkým palce!
Valcake
20.12.12,13:59
...aj v tejto téme by som chcela každému zaželať najmä zdravie, šťastie, splnené sny a všetko čo k tomu patrí..:)


Posielam Vám anjela, aby Vás chránil,
posielam Vám lásku, ktorej veríte,
posielam Vám plamienok, ktorý blikoce
a prajem Vám najkrajšie Vianoce

..KRÁSNE SVIATKY!:)

http://slecinky.eu/images/69943270698194332852.png (http://slecinky.eu/images/69943270698194332852.png)
Eulalia
24.12.12,03:36
Všetkým, ktorí v tejto téme prispievajú, aj tým, čo len potichu čítajú, želám krásne a požehnané Vianoce. Strávte ich v pokoji a so svojimi najbližšími.
pepsikova
24.12.12,07:10
http://www.db45.com/c/christmas/christmas_005.gif

...keby som bola princezná Arabela- tak by som iba prstienkom otočila
a zrušila všetku bolesť a pliagy a choroby
a každému z vás by som dala anjela, nech vám pomáha a chráni vás-
nie iba v tento vianočný čas...
..nerýmuje sa mi to nijako, ale chcela by som, aby ste našli pod stromčekom silu, nádej, podporu najbližších a hlavne chuť zvíťaziť a žiť!...
Tweety
24.12.12,07:13
Všetkým ťažko skúšajúcim prajem zo srdca krásne a požehnané vianočné sviatky v kruhu najbližších.http://img1.obrazkyanimace.com/oa/045/034.gif
Zimama
24.12.12,09:24
...i ja sa pripájam! :) Kdesi som čítala, že priať si treba hlavne šťastie - lebo kto ho má, má aj zdravie... ;):):---
http://www.umele-stromy.sk/soubory/stranky/vesele-vianoce-a-stastny-novy-rok-4.jpg
buchač
24.12.12,09:34
Veru , veru...že jak hentí na Titanicu ...zdravých bolo plno , no šťastie to chýbalo ...
VieraPopluharova
27.12.12,11:10
Moji milí,

najskôr sa ospravedlním za svoju dlhšiu neprítomnosť, dúfam, že mi ju prepáčite a všetkým, ktorí Ste prispievali do tejto témy veľmi pekne ďakujem za hodnotné príspevky, ale hlavne som rada , že som Vás spoznala i keď bohužiaľ prostredníctvom tejto choroby. Prajem Vám všetkým v Novom roku veľa , veľa, veľa zdravíčka aspoň ako tak v rámci možností, veľa lásky, pohody a podporu svojich blízkych a verím, že sa v roku 2013 budeme naďalej stretávať prostredníctvom tejto témy , ale len so samými dobrými správami.

Vaša Viera
plavčík
31.12.12,06:49
Všetkým Vám moji milí "onkáči",chcem z celého srdca popriať do nového roku 2013 hlavne veľa-veľa zdravia a dobrých správ, nech ho prežijete v radosti a spokojnosti!http://amazingmaterial.com/wp-content/uploads/2012/12/2013-New-Year.jpg
VieraPopluharova
31.12.12,09:44
Všetkým Vám,

opäť je za nami ďalší rok, rok 2012 bol pre niektorých ťažký, niektorých ľahší, nuž či už bol taký, alebo onaký všetkým Vám prajem z celého srdca, aby ten nadchádzajúci bol pre všetkých aspoň o kúsok ľahší. Prajem nám veľa zdravia aspoň tak v rámci našich možností, šťastia bez ktorého sa táto hra zvaná život nedá hrať, veľa trpezlivosti a síl a našim blízkym, tiež nemajú to s nami niekedy ľahké.....takže moji milí ak si budete v noci niečo želať, nech sa Vám to všetko splní....

Život je krásny, keď si ho užívane,
Život je boj s citmi , ktoré prežívame,
Život je náš priateľ i nepriateľ.
V blahobyte i chudobe,
v zdraví i chorobe.
Ceňme si svoje zdravie to nám život vraví,
tak sa na rozcestí nezastaví.....

http://nd06.jxs.cz/445/083/17345bf5ad_89995647_o2.png
pepsikova
31.12.12,10:14
...ďakujem, Vieroč...bodaj by sa tvoje písmenká do bodky splnili!...
plavčík
31.12.12,11:14
Vierka - t je krásne aj ja by som si priala aby sa všetko tot, či si navzájom všetci želáme splnilo!
peha133
03.01.13,13:58
Ahojte,pripadalo mi hlupe mať tu cele meno tak som sa znovu registrovala...moje meno je P...a priezvisko Han.....á bola som tu asi pred dvoma troma mesiacmi... tak som bola na tom PET/CT .Vysledky vyšli také nijake takže sa nevedeli pohnuť,ale vzali mi onkomarkery tak tie boli OK.Pokračujem v liečbe Xelodou...Beriem 3tí cyklus a je mi strašne zle..neviete mi povedať prečo len spím a nevladzem ani byť hore? dnes som to spominala dr..len točila hlavou..o týžden po dobratí cyklu pojdem na KO a biochemiu... fuuuu....
peha133
03.01.13,13:58
A prajem vám všetkým Šťastný Nový Rok 2013..hlavne to zdravíčko
Zimama
03.01.13,15:45
Aj Tebe (dvojnásobnú dávku zdravia i šťastia :-) ) a silno držím palce!!!
Valcake
03.01.13,16:29
...pripájam sa ... a drž sa!!!!!
Jarka 1
03.01.13,20:25
Ahojte,pripadalo mi hlupe mať tu cele meno tak som sa znovu registrovala...moje meno je P...a priezvisko Han.....á bola som tu asi pred dvoma troma mesiacmi... tak som bola na tom PET/CT .Vysledky vyšli také nijake takže sa nevedeli pohnuť,ale vzali mi onkomarkery tak tie boli OK.Pokračujem v liečbe Xelodou...Beriem 3tí cyklus a je mi strašne zle..neviete mi povedať Žprečo len spím a nevladzem ani byť hore? dnes som to spominala dr..len točila hlavou..o týžden po dobratí cyklu pojdem na KO a biochemiu... fuuuu....


Petra, prečítala som si o Xelode, že vyvoláva závrate, nevolnosť a únavu. Takže tvoj stav je reakcia na Xelodu. Neboj sa, keď ju prestaneš brať, tak sa dáš zase dokopy. Pre zmenu zase ja točím hlavou nad tou doktorkou. Že ti ani nevie povedať takéto základné veci.
Našla som ti niečo o nej, aby si nemusela teraz sama hladať.

http://onkohb.webnode.cz/products/pro-pacienty-uzivajici-preparat-xeloda/
peha133
03.01.13,20:43
no ale ona si ma obezerala-zas som schudla a fakt spim od rana do večera,potom sa trošku potulam po byte a zas spím...toto nieje normalne asi..a to mam len začiatok tretieho cyklu ale medzi druhým a tretím bola 13 týždnova pauza
peha133
03.01.13,20:47
o xelode je tam malinko :(
buchač
03.01.13,20:53
no ale ona si ma obezerala-zas som schudla a fakt spim od rana do večera,potom sa trošku potulam po byte a zas spím...toto nieje normalne asi..a to mam len začiatok tretieho cyklu ale medzi druhým a tretím bola 13 týždnova pauza
Nuž poviem inak ...

Poznal som jedného patológa .
Ten mi raz povedal :
" Spi tak často a toľko , koľko sa len dá ....šlófika si šmar , kľudne aj v robote ...Spánok lieči .."

...a veru , že som si nie raz šmaril deset ( jak bratři říkají ) aj v tej robote ......
peha133
03.01.13,21:56
:D ved ja aj spím stále-už s tým ani nebojujem..nemá to význam...a potom sedim o polnoci na nete :P
Gabhus
04.01.13,03:41
To prejde, veď je to chemoterapia, len v tabletkách a pri chemo je človeku nie dobré. A že spíš - veď to je dobré, aspoň prespíš bolesť a keď spíš, tak nemyslíš na chorobu. Ber to tak, koľkí ľudia spať nemôžu a to je podľa mňa horšie.... ber to tak ako to je, skrátka kým to nedoberieš, bude to takto a lepšie až po dobratí. Ale lepšie bude, to mi verm, okrem klasickej chemo mám za sebou aj dva cykly Xelody a vždy to prešlo. Myslím to zlé a už je dobre. A veď tak to má byť. Drž sa:)
uct2007
04.01.13,04:15
Aj ja som brala Xelodu, presne tak ako píše Gabhus, spi koľko sa ti ráči a páči, neboj po dobratí Xelody budeš fit.

No moji zlatí je načase, aby som sa "pochválila" ako dopadla moja tretia operácia - no žiadna sláva to veru nie je. Nádor, ktorý je na konečníku a prirastený ku kostre sa nepodarilo odstrániť, okrem toho ďalšie MTS v malej panve.
Som doma od 19.12., ale mala som komplikácie s vysokými teplotami a hnisajúcou ranou na bruchu, čo ešte pretrváva. Teploty už našťastie nie.
Čaká ma nový boj - pôjdem na konzultáciu kvôli ožarovaniu hneď 9.1. a potom sa rozhodne, či najskôr ožarovanie a chemoterapia, alebo ako to bude.
Zatiaľ som slabá ako mucha (to z tých horúčiek) ale ide to každým dňom k lepšiemu, hoci mám bolesti, pretože ten nádor potvora tlačí a bolí, sakramentsky bolí, užívam lieky proti bolesti, ktoré niekedy zaberú, niekedy nie. Tak čakám na to ožarovanie, že tým sa podarí hádam nádor zmenšiť a bude to lepšie.
A inak sa teším z každého prežitého dňa čo som tu a ďakujem za to Pánu Bohu.

Držte sa všetci a nedajme sa, v novom roku do útoku s tou mrcha nemocou :)
Barbara
04.01.13,07:17
držím Vám všetkým palce a prajem Vám ten rok aby bol pre Vás aj pre všetkých šťastný keď že je to číslo 13- šťastné
VieraPopluharova
04.01.13,07:56
Ivet,

súkromne som Ti už napísala a všeobecne, hej čaká Ťa nový boj, no skús ho prijať ako súčasť Teba, Ty to v podstate vieš, oddychuj a oddychuj,po 9.1. sa nám určite ozvi ako si dopadla, len ma napadla teraz jedna otázka kde Ťa operovali ak by si mohla napísať. Ďakujem.
Držím Ti palce a všetko ostatné poznáš, si silné žieňa, ktoré dokáže bojovať....
majka 62
04.01.13,08:15
Ivka drž sa! Dnes idem na hodinovú adoráciu, pridávam modlitbu za Tvoje uzdravenie. Konzultácia nech dopadne čo najlepšie pre Teba, nech Ti naordinovaná liečba viac pomôže ako ublíži aby sme Ťa tu mohli vídať častejšie.
peha133
04.01.13,09:27
držím silno palčeky.
peha133
04.01.13,09:33
No..ja už tiež mám za sebou jednu chemoterapiu.Tá bola horšia ako xeloda.Je tomu už vyše roka a verte mi,že som sa s nej ešte nedostala.A Xelodu som brala dva cykli.august ,september 2012..preušili mi ju ,lebo som šla na PET/CT a teraz beriem tretí cyklus.Pauza bola 13 týždnov,ale toto som nemala čo teraz-myslím tu slabosť.Pekne sa povie spí koľko chceš,ale mám dve deti-nieje to možné.A či mi nemá kto pomôccť s nimi?no vlastne ani nie.Len sem tam.takže fungovať musím.Ale verím že sa pozbieram.Začala som Frsubiny,tak včera sa mi zdalo,že som bola silnejšia.Tak skusim dnes znova.No a to že niekto nevie spať-aj to poznám..cez den ako zabitá som a v noci ak si nedám frontin som hotová a na druhý den nepoužiteľná..ale vidím,že sú na tom ľudia horšie..musím to zvládnuť-do mája ju mám brať a je len január-uf
maja
04.01.13,11:56
držím Ti veľmi silno palce
220870
04.01.13,12:33
Citujem z http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1483-jak-se-uzdravit-z-rakoviny-a-jinych-nevylecitelnych-nemoci


Jak se uzdravit z rakoviny a jiných „nevyléčitelných“ nemocí (http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1483-jak-se-uzdravit-z-rakoviny-a-jinych-nevylecitelnych-nemoci)
http://www.ac24.cz/templates/jw_clean_pro/images/pdf_button.png (http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1483-jak-se-uzdravit-z-rakoviny-a-jinych-nevylecitelnych-nemoci?format=pdf)
http://www.ac24.cz/images/M_images/printButton.png (http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1483-jak-se-uzdravit-z-rakoviny-a-jinych-nevylecitelnych-nemoci?tmpl=component&print=1&layout=default&page=)
http://www.ac24.cz/images/M_images/emailButton.png (http://www.ac24.cz/component/mailto/?tmpl=component&link=296f9edc6ab3eedcdb5666f676db1442f9b17955)




Napsal uživatel AC24


Pátek, 04 Leden 2013 09:49


http://www.thetherapybook.com/getattachment/ac758b43-f71e-47f7-b97b-be3450e07043/Healing-the-DNA-that-causes-cancer.aspxChcete-li se uzdravit z tzv. „nevyléčitelné nemoci“, musíte si vytvořit takový systém přesvědčení, ve kterém je to možné. Musíte si najít průvodce, kteří sdílejí vaši víru ve vyléčení. Musíte si svou víru ve vyléčení velmi pečlivě chránit. Musíte si dávat pozor, s kým se radíte, komu co říkáte. Mnoho lidí se podle mého názoru nevyléčilo prostě jen proto, že se radili na nesprávném místě. Chtěli od konvenčního lékaře radu nebo názor, který jim nebyl schopen dát. Místo toho, aby řekl, že o tom nic neví a tudíž se k tomu nebude vyjadřovat, řekne, že „to nebylo vědecky prokázáno“ nebo že to je blbost. V takovém případě je třeba se zeptat: Co znamená „nebylo prokázáno“? Že to bylo zkoumáno a vyloučeno, nebo že se to vůbec nezkoumalo? Budete se divit, jak často to je ten druhý případ.

Nepřítomnost důkazu něčeho ale není důkazem jeho nepřítomnosti. Konvenční medicína si dává velký pozor, aby nezkoumala některé kontroverzní oblasti, jen aby mohla tvrdit, že to nebylo vědecky prokázáno. Jakoby její praxe byla vědecky prokázána. Koncept evidence based medicine, tj. medicíny založené na důkazech je starý pouze cca 20 let. Obzvláště onkologové vynikají v pesimismu. Řeklo by se, že to je logické, protože vidí tolik tragických konců. S tím nesouhlasím, lékaři na jednotkách intenzivní péče taky vidí mnoho úmrtí, ale jsou mnohem více optimističtí. Onkologové dokonce nejen, že pacientům berou naději, ale když se pacient ze zoufalství obrátí na alternativní medicínu a začne se uzdravovat, onkologové jsou schopni zlepšení popřít. Zní to neuvěřitelně, ale jakmile vás lékař odsoudí k smrti, zkuste si mu ukázat, že se mýlil! Raději popře, co vidí, a podtrhne vám nohy, jen aby se jeho předpověď vyplnila. V každém případě se nebude vůbec zajímat o to, co děláte, že se vaše nemoc vyvíjí jinak, než očekával. Je to absurdní postoj. Zažila jsem pacienty s rakovinou, kteří byli na onkologické kontrole a měli poprvé lepší výsledky. Myslíte, že se onkolog radoval? Kdepak! Chmuřil se a říkal: „no, jen aby se to nevrátilo“, „ještě není vyhráno“ atd. Místo toho měl říci: „to je skvělé, že se to lepší, držím vám palce!“ Co by ho to stálo? Zažila jsem případ, kdy došlo ke zmenšení rozsevu na plicích na třetinu, pacient sám viděl snímky a kromě toho na sobě viděl, že je mu podstatně lépe. Zlepšil se teprve poté, co přestal chodit na chemoterapie, začal s dietou, kvalitními výživovými doplňky a pracoval na duševní příčině své nemoci. Chemoterapie (34x podaná) mu nezabírala, proto s ní přestal a jeho onkolog mu ani nebránil. Reakce onkologa na pacientovo odmítnutí další konvenční léčby je dobrým indikátorem, jestli mu ještě vůbec dává naději. Když váš onkolog neprotestuje proti tomu, že už nechcete léčit, vidí vás už pod drnem. Takže tento pacient odmítl, nikdo nic nenamítal a byl poslán domů zemřít, dokonce dostal i morfium. Ukázal se za půl roku výrazně zlepšen, morfium nepotřeboval, neměl bolesti, nebyl dušný, bylo mu fajn. Jeho onkolog se podíval jen na popis rentgenu, zabručel „máte tam nález“ a opět nabízel chemoterapii. Když se mu pacient snažil říci, že mu je lépe a co pro to dělá, vůbec neposlouchal. Vůbec ho nezajímalo, jak to, že před ním stojí člověk, který měl být podle jeho prognózy už mrtvý, v objektivně výrazně lepším stavu, než v jakém ho poslali domů umřít. Nulový zájem o to, co se děje. Žádná reakce ve smyslu „povězte mi, co děláte, abych mohl pomoci i svým dalším pacientům“. Místo toho popření. Pacientovi napsal zprávu, ze které vůbec nevyplývá, že se zlepšil, zpráva je napsaná pesimisticky ve smyslu „čekáme, až umře“. Kdybych toho pacienta neviděla po chemoterapiích, nesledovala jeho léčbu a neviděla jeho snímky, z této zprávy bych čekala na smrt nemocného člověka. Na tomto příběhu je nejstrašnější, že kdyby pacient nebyl dost asertivní a netrval na tom, že se sám podívá na snímky (zlepšení bylo jednoznačně rozpoznatelné i pro laika), mohl by svému lékaři uvěřit. Mohl by si říci, že alternativní terapie nefunguje, mohl by propadnout beznaději a zemřít. Jeho onkologovi zjevně vůbec nedochází, že ho svými slovy mohl doslova zabít! Jiná pacientka se stejnou historií — recidiva rakoviny, neúčinná chemoterapie, jen paliativní léčba a zlepšení po zahájení alternativní terapie — zažila něco podobného. Přestože jim výslovně říkala, že jí je lépe, řekla jim, co dělá a zlepšení bylo objektivně prokazatelné, nikoho to nezajímalo. Jen nabízeli další chemoterapii. Její zlepšení po cca měsíci od poslední chemoterapie přisoudili jejímu opožděnému účinku. To je skutečně zvláštní, dávají chemoterapii několik měsíců bez jakéhokoli efektu a ona začne najednou fungovat měsíc po skončení aplikace? Jsem někdy až šokována, s jakými nehoráznostmi chodí pacienti zejména z onkologie. Jste-li v takové situaci, uvědomte si, že onkolog je expert v jediné oblasti — jak podávat chemoterapii a jak ozařovat. Neví prakticky nic o výživě, vitamínech, antioxidantech a alternativní medicíně vůbec. Pacienty dokonce varuje před užíváním antioxidantů, aby se nenarušil účinek chemoterapie. Zajímá ho jedině, jak zlikvidovat nádor. Že se často současně zlikviduje i pacient, to je asi jedno. Znáte ten vtip: „operace se povedla, ale pacient bohužel zemřel“. Onkolog také neví, že samotný nádor není nemoc, jen projevem nemoci a příčina je někde jinde. Pokud se neodstraní příčina, nádor se vrátí. Jen menšina pacientů s rakovinou zemře na rakovinu, většina zemře na nežádoucí účinky léčby, jejich tělo to prostě nevydrží. Nebo zemřou, protože jim bylo řečeno, že v tu dobu mají zemřít. Onkologové si neuvědomují, že když vidí neúspěšné případy alternativní léčby, že se na neúspěchu mohli zásadně podílet tím, že pacientům systematicky brali naději. Nepíšu to jako obvinění, ale jako varování. Vím, jak se lékařům systematicky vymývají mozky. Jsou učeni, aby věřili jen vědeckým důkazům, ale současně jsou jim předkládány informace v takové podobě, která znemožní jiný způsob myšlení. Když onkologovi pacienti umírají podle předpovědi, je logické, že si myslí, že se prostě trefil. Nezná-li způsob fungování lidské mysli, nedojde mu, že své pacienty v podstatě proklel a odsoudil je k smrti. Když přijmete diagnózu, přijmete i prognózu. Když přijmete prognózu, vyplní se.

MUDr. Eleková: Proč se neočkovat proti chřipce (http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1206-mudr-elekova-proc-se-neockovat-proti-chripce) K uzdravení navzdory prognóze je třeba přesvědčení, že vaše nemoc je vyjádřením vaší individuality, je zcela jedinečná, je projevem vaší duše. K uzdravení navzdory prognóze je třeba věřit, že nic jako skutečná objektivní prognóza neexistuje. Nemoc každého člověka probíhá jen a jen podle jeho systému přesvědčení. Protože většina lidí věří lékařům a ztělesňují sebenaplňující se proroctví, vznikají z toho statistiky a prognózy. Budou-li platit i pro vás, záleží jen na vás. I kdyby na světě existoval jen jediný člověk, který se vyléčil z nemoci, kterou trpíte vy, znamená to, že i vy máte tu možnost. Když se to nepodaří, neznamená to, že to není možné, ale že ve vašem případě to něco znemožnilo. Klíčovou podmínkou nestandardního vyléčení je pokora. Pokora ve smyslu „buď vůle Tvá, ne má“. Mnoho lidí, zejména vychovaných v křesťanské víře, tuto větu chápe nesprávně. Neznamená pasivitu a ztrátu svobody, neznamená snášet utrpení seslané shůry. Bůh nás netrestá. Nemusí, trestáme se dostatečně sami. Trpíte-li, znamená to, že jste se odklonili od své duše a Boha. Věta „buď vůle tvá, ne má“ znamená uznání omezenosti své vůle ve smyslu ega a přenechání vedení tomu nahoře. Můžete mu říkat Bůh, univerzum, energie, zdroj atd., je to jedno. Znamená to napojení na internet univerza a získání odpovědi odtamtud. Naše ego nám brání v uzdravení, protože skutečné vyléčení mu sebere značnou část moci. Když se ztotožníme s větou „buď vůle tvá, ne má“, získáme obrovskou energii a svobodu. Osvobodíme se od úzkosti, že to musíme sami vyřešit, vymyslet, udělat, vědět. Odevzdáme řešení naší nemoci nahoru. Odevzdání uvolní obrovské množství energie, která pak může být použita k léčení. Mám osobní zkušenost na vlastním těle s vyléčením duchovní cestou za pouhou desetinu doby než je u dané nemoci obvyklé. Způsob mého vyléčení je nepřenosný, ale podstatné je, že k němu mohlo dojít pouze proto, že jsem odmítla běžnou prognózu. Vím přesně, jak dlouho měla nemoc trvat a bylo to pro mě nepřijatelné. Odmítla jsem stonat podle tabulek. Ovšem toto nestačí, je třeba přijmout za své přesvědčení, že vaše nemoc je jen komunikační prostředek vaší duše. A začít naslouchat. Duše s námi mluví hlavně skrz bolest. Ne že by to jinak neuměla, to my jen na nic jiného neslyšíme. Jak moc to bude bolet, záleží na nás — kdy začneme poslouchat. Bolest je požehnáním a já vím, že kdyby mě moje nemoc tak příšerně nebolela, kdyby bolest byla potlačitelná, kdybych ji mohla jakkoli ignorovat nebo zmírnit, nebyla bych donucena k procesu, který mě vyléčil. Nešlo o žádné osvícení, ale o metodu „čumák do loužičky“. Kapitulovala jsem před nesnesitelností své bolesti, v momentě naprostého zoufalství jsem ji akceptovala, vzdala jsem se toho, na čem jsem lpěla (a v čem mi bolest bránila) a pak se stal zázrak. Vyléčil mě posun vědomí, pokora a postoj „buď vůle tvá, ne má“. Potlačování bolesti a jiných symptomů léky je potlačováním komunikace s duší. Ucpáváme si uši a bráníme vyléčení. Jak to souvisí s vyslovenou diagnózou a prognózou? Velmi těsně. Když se zabýváme prognózou, vzbudí v nás strach, strach aktivuje ego a ego vyrábí strach. Jsme v začarovaném kruhu a nemáme dost energie na léčení, neustále pochybujeme. Když to pošleme nahoru s vědomím, že naše duše ví přesně, proč na nás tuto nemoc seslala a co se z ní máme naučit, když se necháme vést, máme najednou k dispozici všechnu energii, kterou dříve spotřebovávaly strach a pochyby. Ovšem není to tak jednoduché. Duše od nás požaduje cenu, naučit se lekci. Zde se ke slovu opět dostává pokora. Někdy totiž lekci rozpoznáme až zpětně. A než nám to dojde, musíme s pokorou jít cestou, která se před námi objevuje a přijímat vše, co je potřeba. Až zpětně zjistíme, co jsme se vlastně naučili. V takovém okamžiku jsme často ohromeni dokonalostí celé situace. Lékaři umí diagnostikovat a popsat obvyklý průběh nemoci, ale fakticky neumějí léčit. Umějí poskytnout dočasnou úlevu od příznaků, čímž často oddalují skutečnou léčbu. Když nic nebolí, nezabýváme se tím. Celý proces skutečné léčby začíná někdy nenápadně v okamžiku, kdy prohlédneme a odmítneme vúdú bílých plášťů a rozhodneme se jít vlastní cestou. MUDr. Ludmila Eleková Zdroj: slobodavockovani.sk (http://www.slobodavockovani.sk/news/jak-se-uzdravit-medunka-12-2012/)
VieraPopluharova
04.01.13,13:23
K vyššie uvedenému už neviem koľkýkrát zopakujem liečiť sa onkológom, po porade s ním užívať i podpornú liečbu, zaradiť do jedálnička veľa vitamínov, som i za úpravu stravy, ale vo vyváženej forme , nakoľko som katolíčka - veriaca i neveriaca , každý verí v to svoje, prosím, ale nie som lekár, ani lekár alternatívnej medicíny i keď som jej podporovateľom v rozumnej miere - som onkologickým pacientom 10 rokov s recidívami, momentálne neviem, nakoľko kontrolu mám až v marci , ale toto by som si nedovolila odporučiť a ani len uverejniť sem pre pacientov s onkologickým ochorením......nedám to stiahnuť zatiaľ aj keď ma to poburuje a najradšej by som to dala preč, no urobte si každý svoj osobný názor....pokiaľ si to budete priať dám to nahlásiť, no odporučateľku vyššie uvedeného liečenia by som prosila, aby napísala o sebe a svojej chorobe a jej osobné skúsenosti ......
VieraPopluharova
04.01.13,13:28
No..ja už tiež mám za sebou jednu chemoterapiu.Tá bola horšia ako xeloda.Je tomu už vyše roka a verte mi,že som sa s nej ešte nedostala.A Xelodu som brala dva cykli.august ,september 2012..preušili mi ju ,lebo som šla na PET/CT a teraz beriem tretí cyklus.Pauza bola 13 týždnov,ale toto som nemala čo teraz-myslím tu slabosť.Pekne sa povie spí koľko chceš,ale mám dve deti-nieje to možné.A či mi nemá kto pomôccť s nimi?no vlastne ani nie.Len sem tam.takže fungovať musím.Ale verím že sa pozbieram.Začala som Frsubiny,tak včera sa mi zdalo,že som bola silnejšia.Tak skusim dnes znova.No a to že niekto nevie spať-aj to poznám..cez den ako zabitá som a v noci ak si nedám frontin som hotová a na druhý den nepoužiteľná..ale vidím,že sú na tom ľudia horšie..musím to zvládnuť-do mája ju mám brať a je len január-uf

Prajem Ti,aby si vydržala a hlavne sa riadila pri liečbe vlastným zdravým rozumom , Frsubiny sú dobré majú všetko čo organizmus potrebuje a drž sa....
peha133
04.01.13,14:43
dakujem..musím to proste zvládnuť..inak to nevydím :)
peha133
04.01.13,15:00
Fuu tak ten článok je sila..tiež by ma zaujímalo,či sa 220870 liečil/a alebo lieči na túto chorobu..či by sa len tak vzdala bez boja a nechala aby rozhodol Boh,universum,energia...no ja som optimistka,ale toto by som si netrufla..a moja onkologička sa teší aj z tej namenšej dobrej správy..jasné ked je nález chce to riešiť-a ako inak ked nie chemoterapiou,ožarovanim,alebo chirurgicky..keby inak tak asi nechodíme k onkológovi...Ja teda budem pekne papať Xelodu..zvládnem vdaka tomu hore ju zniesť-na to sa jedine spolieham....veľmi veľa ľudí umiera a dovolím si tvrdiť že nie malá časť boli vrodení optimisti...takže to je môj názor...nech si každý urobí svoj vlastní..a chcem aby tu napísal niekto,kto sa dostal z rakoviny,len vdaka svojej viere a pokore... a som veľmi zvedavá koľko ich je-ja osobne nepoznám nikoho a to som na onkologiu nejaky ten mesiac strávila.hm
Jarka 1
04.01.13,17:02
Dám moj názor na ten článok.
Áno verím, že je veľmi významné, aby človek veril v svoje uzdravenie - to je o tých pozitívnych myšlienkach, nežití v ustavičnom strachu, privolávaní choroby svojim vlastným programovaním sa na ňu ... je to o psychike. Úplne potlačiť strach, ale väčšina ľudí nedokáže.
Áno verím a z vlastnej skúsenosti viem, že človek dokáže niečo robiť s energiami a svojim telom. No to sa človek nenaučí za jeden mesiac, ani takéto schopnosti nezíska za jeden mesiac. Majstri, ktorí majú takéto schopnosti sa tomu venujú celý život a niekoľko hodín denne.
Takže určite prospeje ak človek zmení myslenie, začne sa hoci aj venovať nejakým sposobom tým energiám, ale neverím, že sa sám bez pomoci lekárov s tým sám dokáže vyliečiť z rakoviny. Ak sa tomu bude venovať v rámci podmienok nášho bežného sposobu života , tak si dokáže poradiť napr. pri prechladnutí, chrípke k jej ľahšiemu priebehu, možno ju zvládne bez liekov. Tak nejako to funguje.

Preto úplne súhlasím s Vierkou.
buchač
04.01.13,19:17
http://www.porada.sk/t140934-p104-onkologicke-ochorenia.html#post2215756


K vyššie uvedenému už neviem koľkýkrát zopakujem liečiť sa onkológom, po porade s ním užívať i podpornú liečbu, zaradiť do jedálnička veľa vitamínov, som i za úpravu stravy, ale vo vyváženej forme , nakoľko som katolíčka - veriaca i neveriaca , každý verí v to svoje, prosím, ale nie som lekár, ani lekár alternatívnej medicíny i keď som jej podporovateľom v rozumnej miere - som onkologickým pacientom 10 rokov s recidívami, momentálne neviem, nakoľko kontrolu mám až v marci , ale toto by som si nedovolila odporučiť a ani len uverejniť sem pre pacientov s onkologickým ochorením....
DETTO ...čiže súhlasím ...
Až na ten fakt , že recidíva/y sa u mňa neprejavili ..................klop , klop ....:)

Fuu tak ten článok je sila.....
Ani veľmi nie :)....na nete Ti ich nájdem viacero a s takými istými názormi...
tiež by ma zaujímalo,či sa 220870 liečil/a alebo lieči na túto chorobu..či by sa len tak vzdala bez boja a nechala aby rozhodol Boh,universum,energia...no ja som optimistka,ale toto by som si netrufla..a moja onkologička sa teší aj z tej namenšej dobrej správy..jasné ked je nález chce to riešiť-a ako inak ked nie chemoterapiou,ožarovanim,alebo chirurgicky..keby inak tak asi nechodíme k onkológovi...Ja teda budem pekne papať Xelodu
Fujtajbl ....to je humus ........ale keď pomôže , čo iné ...
..zvládnem vdaka tomu hore ju zniesť-na to sa jedine spolieham....veľmi veľa ľudí umiera a dovolím si tvrdiť že nie malá časť boli vrodení optimisti...takže to je môj názor...nech si každý urobí svoj vlastní..a chcem aby tu napísal niekto,kto sa dostal z rakoviny,len vdaka svojej viere a pokore... a som veľmi zvedavá koľko ich je-ja osobne nepoznám nikoho a to som na onkologiu nejaky ten mesiac strávila.hm

Len tak na okraj ....220870 už bol pripojil podobný link , niekde je aj ďaľší ...
http://www.porada.sk/t140934-p92-onkologicke-ochorenia.html#post2156796

Nie , nejdem bojovať a či brojiť proti názorom jednotlivca , na to nemám náladu a ani nejak nezvyknem , lebo ani ja nemám rád tlačené kaleráby v hlave ....
Tu ide len o linky ktoré 220870 skopíroval a bez nejakého názoru dal - to mi už ale trochu viac vadí ....
Tie linky sú zo stránky , ktorá už to aj v tom popise práce má ..." Alternativní pojetí zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011 "...prirovnal by som tej slovenskej TV JoJ...

No najviac ma mrzí tá MUDr. Eleková , tie jej vety ... názor je jej , ja a ani nik nevezme ...
Skôr iné je na zamyslenie ... nie tá viera v Boha , skôr niečo iné - neviem ( zvláštne , čo ??? ) nejak vyjadriť tie svoje myšlienky ...
Ale jedným slovom a či dvoma ???
Nuž v niečom súhlasím , no je toho menej ako toho nesúhlasného ....
Rozhodne však nesúhlasím z jedným ... žiaden doktor nemá žiadne právo niekoho na tú vieru obracať ... nik a nič ho k tomu neoprávňuje .
Gabhus
05.01.13,03:59
Drž sa dievča:)
Gabhus
05.01.13,03:59
To patrí Ivke - ale aj ostatným dievčatám a aj Jurajovi
uct2007
05.01.13,06:32
Ivka drž sa! Dnes idem na hodinovú adoráciu, pridávam modlitbu za Tvoje uzdravenie. Konzultácia nech dopadne čo najlepšie pre Teba, nech Ti naordinovaná liečba viac pomôže ako ublíži aby sme Ťa tu mohli vídať častejšie.


Ďakujem Majka !!!!
uct2007
05.01.13,06:33
Ivet,

súkromne som Ti už napísala a všeobecne, hej čaká Ťa nový boj, no skús ho prijať ako súčasť Teba, Ty to v podstate vieš, oddychuj a oddychuj,po 9.1. sa nám určite ozvi ako si dopadla, len ma napadla teraz jedna otázka kde Ťa operovali ak by si mohla napísať. Ďakujem.
Držím Ti palce a všetko ostatné poznáš, si silné žieňa, ktoré dokáže bojovať....

Ďakujem Vierka !!!
uct2007
05.01.13,06:34
Ďakujem Vám !!!
uct2007
05.01.13,06:35
Ďakujem !!!
Tweety
05.01.13,07:11
Aj ja som brala Xelodu, presne tak ako píše Gabhus, spi koľko sa ti ráči a páči, neboj po dobratí Xelody budeš fit.

No moji zlatí je načase, aby som sa "pochválila" ako dopadla moja tretia operácia - no žiadna sláva to veru nie je. Nádor, ktorý je na konečníku a prirastený ku kostre sa nepodarilo odstrániť, okrem toho ďalšie MTS v malej panve.
Som doma od 19.12., ale mala som komplikácie s vysokými teplotami a hnisajúcou ranou na bruchu, čo ešte pretrváva. Teploty už našťastie nie.
Čaká ma nový boj - pôjdem na konzultáciu kvôli ožarovaniu hneď 9.1. a potom sa rozhodne, či najskôr ožarovanie a chemoterapia, alebo ako to bude.
Zatiaľ som slabá ako mucha (to z tých horúčiek) ale ide to každým dňom k lepšiemu, hoci mám bolesti, pretože ten nádor potvora tlačí a bolí, sakramentsky bolí, užívam lieky proti bolesti, ktoré niekedy zaberú, niekedy nie. Tak čakám na to ožarovanie, že tým sa podarí hádam nádor zmenšiť a bude to lepšie.
A inak sa teším z každého prežitého dňa čo som tu a ďakujem za to Pánu Bohu.

Držte sa všetci a nedajme sa, v novom roku do útoku s tou mrcha nemocou :)
Veru tak, nedajte sa, bojujte z celej sily, tú mrchu musíte zlomiť. Prajem vám, aby to bol úspešný boj. Držím teda všetkých dvadsať, prajem vám pevné duchovné zdravie a veľa, veľa štestíčka. Objímam vás všetkých. Maja
pepsikova
05.01.13,07:16
...aj ja sa pridám, budeme držať palčoky spolu, však v jednote je sila a nakoniec sa to podarí!...
Tweety
05.01.13,07:16
uct2007
05.01.13,09:47
Ďakujem, a prajem všetkým aby rok 2013 bol omnoho úspešnejší, ako te predchádzajúci.
Zimama
06.01.13,14:54
...pri nedeľnej kávičke začala som čítať Nota bene, čo si pravidelne kupujem - sú tam zaujímavé články, aj teraz ma zaujal hneď prvý, tak sa s Vami chcem o niečo z neho podeliť:):

Je to rozhovor s novinárkou Janou Shemesh, ktorá pracovala v denníku SME a od r.2006 žije v Izraeli, kde sa vydala, a v r.2009 jej diagnostikovali leukémiu, t.č. je v remisii. V novembri 2012 jej vyšla kniha "Smrť si neškrtne" o jej skúsenostiach s rakovinou - iste by bolo zaujímavé prečítať si ju, teraz len niekoľko otázok a odpovedí zo spomínaného rozhovoru v Nota bene:

otázka: To znie, akoby si mala na mnoho vecí svoje jasné odpovede. A tam, kde ich nemáš, sa prestaneš pýtať? Alebo ako to u teba funguje? Môže to byť ten správny recept pre mnohých...
odpoveď: Mám milión otázok, ale niektoré si nekladiem. Napríklad: Prečo sa to stalo akurát mne? Čím som si to zaslúžila? A tak podobne. To sú také výkriky do tmy. Ja sa radšej pýtam takto: A prečo by som to nemala zvládnuť práve ja? Veď zvládajú aj iní. Oveľa horšie veci. A so cťou.

...a ešte:

otázka: "Prvým krokom k vyliečeniu, nielen z choroby, je pomenovanie reality a toho, že ju akceptujeme. Teraz ľutujem, koľko času som stratila pre seba a iných tým, že som sa hrala na skrývačku, že som si nechcela pripustiť pravdu, že som sa obviňovala, a namiesto toho, aby som si priznala problém, hrala som sa na hrdinku." * Čo bola tá pravda a ten problém?
(* to je zrejme citát z uvedenej knihy)
odpoveď: Dosť dlho som pred všetkými, vrátane mojich najbližších, tajila, v akom stave je moja choroba. Oni, celkom pochopiteľne, nechápali moje správanie. To je celé.
otázka: Čiže podľa tvojich skúseností je potrebné povedať okoliu celú pravdu? Toto by si radila ľuďom s podobným bremenom?
odpoveď: Jasné. Ako môžete od niekoho čakať primeranú reakciu, ak vlastne nevie, čo sa s vami deje? Potom sa nemôžete urážať, že vás ľudia nechápu.

...toľko na inšpiráciu:) - iste stojí za to prečítať si knižku celú, a iste má obrovský význam aj táto téma, kde sa "nehráme na hrdinov" ... teda najmä tí, ktorých sa to bytostne (a bolestne) týka...
branislavp
07.01.13,07:25
mimotemy
K tej nemenovanej dílerke ...duratnakatka...pozmenil by som trochu meno , na ruštinu som dlabal , ale

Durak = hlupák ....

Vieročka ...čo sa týka tej skrytej reklamy , tá bola rýchlo čitateľná , na také sa nereaguje ...;)
A že silné výrazy ???...že silné výrazy ...kua , veď to sa ešte krotím ...mám zakázané nadávať !!!!!;):rolleyes::---:D:D:D
Neskoro som sa k tomuto príspevku dopátrala.
Plne súhlasím s výrokom bucháča. Nedajte sa nalákať na ponuky od "Viem pomňcť" a na rady už tobôž nie. Je to učiteľka základnej školy v Terchovej, ktorá pracuje ako dílerka pre firmu forewer (Aloe vera). To nie je žiadny onkologický odborník, ktorý by mohol poradiť kvalifikovane.
VieraPopluharova
07.01.13,09:11
http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/137595-v-kocke-o-strave-pre-onkologickych-pacientov/

Vďaka konečne za jeden rozumný tip v našich novinách a hlavne, že si ho našla a pripla sem, plne súhlasím cukry sú nebezpečné i pri onkologických ochoreniach, no o tom "Buchy" by vedel hovoriť......všetko s mierou......
buchač
07.01.13,11:36
Vďaka konečne za jeden rozumný tip v našich novinách a hlavne, že si ho našla a pripla sem, plne súhlasím cukry sú nebezpečné i pri onkologických ochoreniach, no o tom "Buchy" by vedel hovoriť......všetko s mierou......
...v článku je spomenutý diétny režim ....

Všetko pekné ...
Ibaže diéty takého typu sú najdrahšie , lebo je nutné kvalitné produkty konzumovať .
A čo si budme nahovárať , nie každý si môže dovoliť každý deň ( povedzme ) šunku alebo králika ...
Na druhej strane to aj omrzí a jeden potom statočne vydrancuje chladničku ...
Vlčí hlad jak z učebnice ... niekedy mám čo robiť , aby som sa ovládol ...:rolleyes:

Ale lesné plody môžem ... tie ja rád , preto na litre kupujem a zaváram ... ;)
...a vraj dobre sú tie moje ...... poniektoré osoby vravia ...:---:D
VieraPopluharova
07.01.13,11:43
Hej poniektorým chutia, nie sú sú dobré , ale výborné.....
gilda
07.01.13,18:12
do pozornosti:
buchač
07.01.13,18:37
do pozornosti:

Gilduš ....odkiaľ je ten link ....
Žeby o nasledovný ....http://www.auvita.sk/

Takže sa ani nečudujem ...ale dosť myšlienok je zaujímavých , no na polemiku a diskusiu stvorených...
gilda
07.01.13,19:47
Gilduš ....odkiaľ je ten link ....
Žeby o nasledovný ....http://www.auvita.sk/

Takže sa ani nečudujem ...ale dosť myšlienok je zaujímavých , no na polemiku a diskusiu stvorených...
áno, zaujímavé tvrdenia, polemika aj diskusia je vždy možná, "ideové" zameranie linku mi nebráni hľadať odpovede ...
buchač
07.01.13,19:50
...ja som bol demokraticky vychovaný ...takže hľadaj kľudne aj nadalej ...hehehhe
branislavp
07.01.13,20:49
Vďaka konečne za jeden rozumný tip v našich novinách a hlavne, že si ho našla a pripla sem, plne súhlasím cukry sú nebezpečné i pri onkologických ochoreniach, no o tom "Buchy" by vedel hovoriť......všetko s mierou......
Aj my máme v rodine onkologického pacienta, mladého človeka. Predtým mal problémy s prekysleným organizmu. Začalo sa to prejavovať bolesťou palca na dolnej končatine. ... a v poslednej dobe urgentné dve operácie tesne za sebou. Aj sám lekár potvrdil a doporučil, v jedálnom lístku obmedziť okrem iného aj príjem cukrov, pretože ich zvýšené hodnoty spôsobujú kyslosť v organizme a potom následne ďalšie problémy.
VieraPopluharova
08.01.13,11:51
Ďakujem adminovi, že túto stránku vyčistil od skrytých reklám a podobne, hlavne mene pacientov.
buchač
08.01.13,22:50
zaujímavo fungujúci blog...čo je nepohodlné to vyhodíme..chápem ským kooperujete...vidno to z toho, že 6 článkov v prvých dvoch som niečo aj propagoval k čomu sa dá doastať za peniaze -potom 4 články neutrálne - bez propagandy...a hľa ... zahodia všeho všudy...
všetko ... ešte budete plakať nad svojimi postojmi,ktoré vás vedú do slepej uličky... no pá ...
Debko ....daj niečo zo svojho portfólia , t.j. osobné skúseností ...bez propagandy

Inak....Porada je fórum , no nie fór ... Blog je niečo iné , tam píš tie svoje fóriky...


...no čauko pupuško ....
avalik
08.01.13,23:12
zaujímavo fungujúci blog...čo je nepohodlné to vyhodíme..chápem ským kooperujete...vidno to z toho, že 6 článkov v prvých dvoch som niečo aj propagoval k čomu sa dá doastať za peniaze -potom 4 články neutrálne - bez propagandy...a hľa ... zahodia všeho všudy...
všetko ... ešte budete plakať nad svojimi postojmi,ktoré vás vedú do slepej uličky... no pá ...

nic ti nebolo vyhodene ale presunute do novej temy http://www.porada.sk/t206985-liecba-alebo-obchod.html ...

mimotemy ak ti porada nevyhovuje ... zaloz si vlastnu stranku a publikuj si tam co chces
majka 62
10.01.13,20:39
Ahoj Ivka,
ako sa máš? ako dopadla konzultácia? Drž sa! Myslíme na Teba. Keby veľmi nezaberali tie lieky proti bolesti čo užívaš, dám Ti kontakt na veľmi dobrého algeziológa - onkológa na liečbu bolesti aby si to mohla prekonzultovať s ním. Je to veľmi príjemný lekár, hlavne s profesionálnym a ľudským prístupom.


Aj ja som brala Xelodu, presne tak ako píše Gabhus, spi koľko sa ti ráči a páči, neboj po dobratí Xelody budeš fit.

No moji zlatí je načase, aby som sa "pochválila" ako dopadla moja tretia operácia - no žiadna sláva to veru nie je. Nádor, ktorý je na konečníku a prirastený ku kostre sa nepodarilo odstrániť, okrem toho ďalšie MTS v malej panve.
Som doma od 19.12., ale mala som komplikácie s vysokými teplotami a hnisajúcou ranou na bruchu, čo ešte pretrváva. Teploty už našťastie nie.
Čaká ma nový boj - pôjdem na konzultáciu kvôli ožarovaniu hneď 9.1. a potom sa rozhodne, či najskôr ožarovanie a chemoterapia, alebo ako to bude.
Zatiaľ som slabá ako mucha (to z tých horúčiek) ale ide to každým dňom k lepšiemu, hoci mám bolesti, pretože ten nádor potvora tlačí a bolí, sakramentsky bolí, užívam lieky proti bolesti, ktoré niekedy zaberú, niekedy nie. Tak čakám na to ožarovanie, že tým sa podarí hádam nádor zmenšiť a bude to lepšie.
A inak sa teším z každého prežitého dňa čo som tu a ďakujem za to Pánu Bohu.

Držte sa všetci a nedajme sa, v novom roku do útoku s tou mrcha nemocou :)
Gabhus
11.01.13,03:33
Ivka drž sa, myslíme na Teba, neboj, dobre to bude, veď zle už bolo...;)
VieraPopluharova
11.01.13,11:22
Aj mňa to zaujíma
ludmilla
11.01.13,14:03
Milí priatelia,
ospravedlňujem sa, že som sa tu dlhšie neukázala a zanedbávala som Vás, mám za sebou problémové obdobie, nie žeby skončilo, ale nejako som sa s tými problémami naučila fungovať, vidím, že budem mať čo robiť, aby som všetko dočítala i keď som sem len niekedy sporadicky nakukla, ale veľa som prečítať nestihla.
no i keď som tu nebola, neznamená to, že som na Vás nemyslela.
V prvom rade Vám chcem z celého srdca zaželať pevné zdravie, , priateľov a príbuzných, ktorí si vždy pre Vás nájdu čas, veľa pekných momentov, ktoré vás posilnia a posunú ďalej, obyčajné šťastie a radosť na každý deň.
pepsikova
11.01.13,14:40
zaujímavo fungujúci blog...čo je nepohodlné to vyhodíme..chápem ským kooperujete...vidno to z toho, že 6 článkov v prvých dvoch som niečo aj propagoval k čomu sa dá doastať za peniaze -potom 4 články neutrálne - bez propagandy...a hľa ... zahodia všeho všudy...
všetko ... ešte budete plakať nad svojimi postojmi,ktoré vás vedú do slepej uličky... no pá .....

..očúvaj!..ja som tu denne,tí, ktorí sú tu, tak sú tu tiež takmer furt a nikdy nie sú sami...ak plačú, plačeme všetci, ak sa tešia, tešíme sa všetci...tak ti prajem,aby si nikdy nebol sám a hlavne, aby si sa mal s kým tešiť, aj s kým plakať...samota robí z ľudí čudákov s takýmito výrokmi, ako tu dávaš ty...
ludmilla
11.01.13,15:50
Ivka, Majka ti správne radí, nestačí ak liek od bolesti niekedy zaberie a inokedy nie
uct2007
11.01.13,19:23
Ahojte
v Martine mi liečbu ožarovaním neodporučili, mám početné mts v tenkom čreve, aj blízko ľavej ľadviny, p.doktorka mi vysvetlila, že ožarovaním by mi tenké črevo zničili. Tak som začala brať chemoterapiu - teraz ešte beriem tabletkovú Xelodu, ale v pondelok pôjdem na infúznu Xeliri Campto a potom neskôr, budem brať ešte jeden liek,avšak ten musí ešte schváliť poisťovňa, aby mi ho doktor mohol dať.
Už som bola u veľmi dobrého doktora - algeziologa, mám tabletky, ktoré čiastočne miernia bolesť čo mám.
Ďakujem Vám všetkým za povzbudzujúce slová, chodím sem teraz menej, ale myslím na Vás všetkých spoluonkáčov, aby ste sa držali a nech sa Vám všetkým zdravotne polepší.
A hlavne stále myslím pozitívne, verím, že liečba mi zaberie a nič iné si ani nepripúšťam.
Tak sa majte všetci fajn a ešte raz veľké ĎAKUJEM !!!! :)
uct2007
11.01.13,19:25
ďakujem za povzbudenie :)
buchač
11.01.13,19:32
Už som bola u veľmi dobrého doktora - algeziologa, mám tabletky, ktoré čiastočne miernia bolesť čo mám.


Vo viacerých príspevkoch som postrehol , že je po tých chemo nevoľno a iné potiaže ...
Nejak ma trochu zaráža , že lekár nedá , nepredpíše ...

Ja len preto sa interesujem , že keď ja som brával chemo , nuž pred samotnou aplikáciou tej látky mi najprv zo 3 malé fľaštičky infúziek proti nevoľnosti dávali ...
Od bolesti po operáciách šľahli do prdele Dolsin...jak bábo som hajal ...že v limbu bol ...:---
uct2007
11.01.13,19:38
Mňa tlačí ten neoperovateľný nádor, ktorý mám, je prirastený ku kostre, preto mám bolesti, ale s pomocou liekov sa to dá zvládnuť.
Liečbu CHT - tou tabletkovou znášam celkom OK, nemám problémy, ani nevoľnosť. Uvidíme, keď pôjdem na infúznu v pondelok, ale tiež dávajú lieky proti nevoľnosti.
majka 62
11.01.13,19:51
Ivka, tak sa drž aj naďalej. Som rada, že si bola u algeziológa a že to pekne zvládaš ako vždy. Len tak to nevzdávaš a veľmi obdivujem a vyzdvihujem pozitívne myslenie, to veľmi potrebujeme všetci.
ludmilla
11.01.13,21:05
Ivka držím palce, nech infúzie zaberú, Campto je dosť dobre znášané, jeho hlavným neduhom sú hnačky, ale i tie sa dajú dobrým nastavením zvládnuť, určite pred chemo dostaneš úvodnú infúziu proti nevoľnosti a vedľajším účinkom.
Hlavne daj o sebe vedieť ako sa máš, budem po celý čas na teba intenzívne myslieť.
uct2007
14.01.13,13:46
Dakujem Majka :)
uct2007
14.01.13,13:47
Ďakujem Ludmilka :)
Tweety
15.01.13,14:15
emilia18
16.01.13,19:34
drž sa moja, určite to zvládneš!!!
msa
18.01.13,09:16
Pripájam sa do tejto témy, aj keď radšej by som nie. Môjmu otcovi 63r. diagnostikovali z biopsie rakovinu prostaty. Najprv z krvi kde PSA mal hodnotu až vo výške 64,7. Na to mu zobrali vzorku , ktorá je pozitívna. Majú ho objednať do ružomberka na nejaké CT na dôkaz metastáz v kosti. Pracoval do 62r, chodil na pravidelné prehliadky, bol darcom krvi, a nikde žiaden náznak, nič. V septembri spadol a zlomil si 4 rebrá, odvtedy aj po preliačení mal bolesti v oblasti chrbtice. Urobili mu všetky vyšetrenia možné a každý to spájal s tými rebrami. A nakoniec to takto vypálilo, môj predpoklad, je že bolesti má z metastáz v kosti. Som z toho hotová, neviem , iba si nejasne predstavujem, čo nás čaká. Pri odovzdávaní výsledkov z biopsie mu nikto nič nepovedal, nebol tam ani lekár (a to som ho telefonicky objednávala), ktorý by mu niečo povedal čo a ako ďalej, pichli mu nejakú injekciu do brucha, tuším Lucrin . Má len doma čakať na objednávku do Ružomberka a potom asi z výsledkom máme prísť späť do žiliny. Všetkých Vás obdivujem a držím palce. Je to tak, že človek sa vyhýba takýmto témam, pokiaľ sa ho to bytostne netýka. ďakujem, že som sa tu mohla aspoň zveriť.
Tweety
18.01.13,09:18
Pripájam sa do tejto témy, aj keď radšej by som nie. Môjmu otcovi 63r. diagnostikovali z biopsie rakovinu prostaty. Najprv z krvi kde PSA mal hodnotu až vo výške 64,7. Na to mu zobrali vzorku , ktorá je pozitívna. Majú ho objednať do ružomberka na nejaké CT na dôkaz metastáz v kosti. Pracoval do 62r, chodil na pravidelné prehliadky, bol darcom krvi, a nikde žiaden náznak, nič. V septembri spadol a zlomil si 4 rebrá, odvtedy aj po preliačení mal bolesti v oblasti chrbtice. Urobili mu všetky vyšetrenia možné a každý to spájal s tými rebrami. A nakoniec to takto vypálilo, môj predpoklad, je že bolesti má z metastáz v kosti. Som z toho hotová, neviem , iba si nejasne predstavujem, čo nás čaká. Pri odovzdávaní výsledkov z biopsie mu nikto nič nepovedal, nebol tam ani lekár (a to som ho telefonicky objednávala), ktorý by mu niečo povedal čo a ako ďalej, pichli mu nejakú injekciu do brucha, tuším Lucrin . Má len doma čakať na objednávku do Ružomberka a potom asi z výsledkom máme prísť späť do žiliny. Všetkých Vás obdivujem a držím palce. Je to tak, že človek sa vyhýba takýmto témam, pokiaľ sa ho to bytostne netýka. ďakujem, že som sa tu mohla aspoň zveriť.
Držím palce a prajem veľa šťastie na dobrých lekárov.
msa
18.01.13,09:26
ďakujem, budeme to potrebovať.
gilda
18.01.13,11:00
pepsikova
18.01.13,12:22
..nedá..nepredpíše...väčšinou si pacienti sami medzi sebou radia, čo im pomáha,čo škodí, doporučia aj k inému lekárovi ísťaj s bolesťou...lebo niektorá bolesť sa nedá zniesť..
pepsikova
18.01.13,12:29
...musíš mať silu pozitívne myslieť a tú dodať aj svojmu ockovi, je ešte mladý,neboj, zvládnete to, hlavne spolu...držím palčoky..
msa
18.01.13,14:46
ďakujem
msa
18.01.13,14:51
pre msa: Skúste šťastie na dobrého lekára:
http://www.azet.sk/firma/407105/mudr-boris-elias-phd-uromeda-spol-s-r-o/
http://www.lekar.sk/7777/mudr-boris-elias/hodnotenia
http://www.mfn.sk/index.php?m=832
MUDr. Boris Eliáš, PhD

ďakujem ti veľmi pekne, ešte počkáme na ten ružomberok, a potom s výsledkom tam budem určite volať. Ešte raz veľká vďaka. Ružomberok je vraj v tomto rýchlejší a lepšie vybavený ako Martin.
ludmilla
18.01.13,16:31
msa čaká vás dlhá cesta len treba bojovať a povzbudzovať, veľmi držím palce.
buchač
18.01.13,16:50
ďakujem ti veľmi pekne, ešte počkáme na ten ružomberok, a potom s výsledkom tam budem určite volať. Ešte raz veľká vďaka. Ružomberok je vraj v tomto rýchlejší a lepšie vybavený ako Martin.
Ak sa jedná o Ústrednú vojenskú nemocnicu SNP Ružomberok , tak určite je na tom lepšie ako civilná...

mimotemy škoda len , že v Košiciach záujmové skupiny dobabrali to Vojenskú leteckú nemocnicu .......
Gabhus
19.01.13,03:41
Držím palce, čaká dlhá a nepríjemná cesta, ale určite s dobrým výsledkom. Len sa nepoddať, bude lepšie aj horšie, ale tipujem že do roka sa to nejako utrasie a polepší. Držte sa všetci;)
pepsikova
19.01.13,07:48
...toto som našla dnes na face..a stojí mi rozum pri postoji poisťovne...ako je toto možné?..(


https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-ash3/c14.0.47.47/s34x34/600249_1002029915098_1903163647_t.jpg (https://www.facebook.com/maja.kvakavka/posts/390630721032017)Maja Dunaiova Kvakavka (https://www.facebook.com/maja.kvakavka/posts/390630721032017)
Prijemny vecer zelam. Mam dobre spravy a to v tom zneni, ze vsetky nadory sa zmensili b aniektore metastazy sa uplne stratili po nasadeni lieku Zelboraf. Hrozna sprava vsak je, ze dnes Vseobecna zdravotna poistovna napriek odporucaniu a schvaleniu Ministerstvom zdravotnictva, napriek odsuhlaseniu najvyssimi kompetentnymi odbornikmi a ich navrhu na liecbu Zelborafom, napriek preukazatelnym vysledkom po vysetreni PT Ct zamietla ziadost o tento liek, bez uvedenia dovodu. Dosial sme ho mali darom.lebo poistovna dala prislub.Akym pravom niekto, kto sedi za pisacim stolom a v zivote nevidel Robka, napriek preukazatelnym ucinkom lieku sa rozhodol neschvalit tuto liecbu? Lieky nam pomalicky koncia, co bude dalej? Ked ich prestane brat stane sa rezistentny voci Zelborafu a iny liek neexistuje. Pomozte mi prosim ved nemozeme nechat dieta zomriet, len pre to, ze niekto neschvalil ziadost. Poistovna nema byt zarobkova cinnost, poistovna ma chranit zaujem pacienta, kto im dal pravo ho odsudit na SMRT?????????????????????????????????Prosim ako len mama vie prosit o pomoc pre moje dieta !
buchač
19.01.13,10:06
...toto som našla dnes na face..a stojí mi rozum pri postoji poisťovne...ako je toto možné?..(.....


...hm .........žeby cena ????
Net vychrlil množstvo údajov , takže ....


Dávkovanie
Odporúčaná dávka vemurafenibu je 960 mg (4 tablety po 240 mg) dvakrát denne (čo zodpovedá celkovej dennej dávke 1 920 mg). Prvá dávka sa užíva ráno a druhá dávka sa užíva večer, približne o 12 hodín neskôr. Každá dávka ráno/večer sa má vždy užiť rovnakým spôsobom, t.j. buď s jedlom alebo bez jedla.

Čiže 8 kusov denne...
Balenie obsahuje....najmenšie , podotýkam ...na jeden týždeň...

Zelboraf 240 mg filmom obalené tablety
tbl flm 56(7x8)

Doba liečby

Trvanie liečby
Liečba vemurafenibom má pokračovať až do progresie ochorenia alebo do rozvoja neakceptovateľnej toxicity....

.......a cena ???????
Hm , vážení .....tak tá je kuevsky vysoká ....


ALL PRICES FOR: Zelboraf — Brand Version : 240 mg
56 ks = $ 3,999.00
http://www.pharmacychecker.com/compare-drug-prices-online-pharmacies/Zelboraf-240+mg/100049/193033/
uct2007
19.01.13,11:47
Veľmi držím palčeky, neboj zvládnete to, človek vydrží veľa a zvládne veci o ktorých by sa mu dosiaľ ani nesnívalo. Tak bojujte, nevzdávajte sa, držím palce !!!!!!!!!!
Mária Mojžišová
19.01.13,14:45
tak to je sila...
pepsikova
19.01.13,14:57
..a tá stránka neuvádza cenu ľudského života?..načo to potom vyrábajú, keď to nemožno použiť na správnu vec-záchranu?..nájdeš aj na to odpoveď?..
Zimama
20.01.13,18:23
(...tuším som to videla aj v telke.) Alebo niektoré lieky, ktoré môžeš dostať len do určitého svojho veku - potom už nie, už si neperspektívny pacient... Počula som aj výraz, že lekári to volajú napr. infúzie "do zeme"...
majka 62
20.01.13,20:18
Veľa sily a trpezlivosti, zvládnete to, presne tak ako píšu moje predrečníčky.
majka 62
22.01.13,17:46
...toto som našla dnes na face..a stojí mi rozum pri postoji poisťovne...ako je toto možné?..(



https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-ash3/c14.0.47.47/s34x34/600249_1002029915098_1903163647_t.jpg (https://www.facebook.com/maja.kvakavka/posts/390630721032017)Maja Dunaiova Kvakavka (https://www.facebook.com/maja.kvakavka/posts/390630721032017)
Prijemny vecer zelam. Mam dobre spravy a to v tom zneni, ze vsetky nadory sa zmensili b aniektore metastazy sa uplne stratili po nasadeni lieku Zelboraf. Hrozna sprava vsak je, ze dnes Vseobecna zdravotna poistovna napriek odporucaniu a schvaleniu Ministerstvom zdravotnictva, napriek odsuhlaseniu najvyssimi kompetentnymi odbornikmi a ich navrhu na liecbu Zelborafom, napriek preukazatelnym vysledkom po vysetreni PT Ct zamietla ziadost o tento liek, bez uvedenia dovodu. Dosial sme ho mali darom.lebo poistovna dala prislub.Akym pravom niekto, kto sedi za pisacim stolom a v zivote nevidel Robka, napriek preukazatelnym ucinkom lieku sa rozhodol neschvalit tuto liecbu? Lieky nam pomalicky koncia, co bude dalej? Ked ich prestane brat stane sa rezistentny voci Zelborafu a iny liek neexistuje. Pomozte mi prosim ved nemozeme nechat dieta zomriet, len pre to, ze niekto neschvalil ziadost. Poistovna nema byt zarobkova cinnost, poistovna ma chranit zaujem pacienta, kto im dal pravo ho odsudit na SMRT?????????????????????????????????Prosim ako len mama vie prosit o pomoc pre moje dieta !
Takže napokon liek pre Robka Všeobecná zdravotná poisťovňa preplatí. Dúfajme, že aj v budúcnosti budú vydané rozhodnutia v prospech pacientov, ktorí to potrebujú a ktorým ide vyslovene o život.
buchač
22.01.13,17:54
buchač
23.01.13,06:20
Je to proste pako ........a osamotený ....
buchač
24.01.13,18:43
...čo je to ???....ten trranslátor ???
220870
29.01.13,10:09
niesisam
29.01.13,15:32
takže najprv zasa rýpeš ... bože ale si ....
buchač
29.01.13,17:25
...šak môžem aj jednu medzi oči najprv ...či ?
gabicocka
29.01.13,19:37
Ahojte, určite si na mňa nespomínate, ale minulý rok v lete som písala v mene ocka, ktorému diagnostikovali spinalióm pery. Dnes sme dostali výsledky z markerov a jeden marker mal zvýšený (S-100) a druhý mal v norme. Len nerozumiem prečo mu robili ten marker S-100, keď všade som sa dočítala, že týmto markerom sa zisťuje melanóm. A vlastne, čo znamená, ak je zvýšený? Je to recidíva spinaliómu, alebo má neobjavený melanóm? Som nešťastná :( Prosím, povedzte mi svoj názor, lebo sa v tomto nejak strácam
arizona
29.01.13,19:45
ved mne ten link otvara hlavnu stranku Porady :-O
Gabhus
30.01.13,03:46
Odpovedám gabicocke, nie niesisam. Vieš, na Tvojom mieste by som asi neriešila prečo taký marker alebo iný marker. Skús sa porozprávať s lekárom že prečo a čo to znamená. Takto na diaľku ťažko radiť, poradí asi len ten, kto pozná do detailov prípad Tvojho ocka. Určite je dobré, že ten druhý marker mal v poriadku. Ono aj tie markery nemusia byť vždy nejakým presným ukazovateľom. Ja som markery v živote zvýšené nemala a operácia s liečbou pred vyše 11 rokmi a potom 2xrecidíva. Tým je táto choroba zákerná, že človek nikdy nevie.Neštuduj, pýtaj sa lekárov a hlavne buď kľudná a ver vo vyliečenie, lebo potom tú neistotu prenesieš aj na ocka a to mu nepomôže. Snaž sa mu splniť všetko čo chce, rozmaznávaj ho, ale nedaj mu najavo že sa trápiš. Veľmi, veľmi držím palce
buchač
30.01.13,06:02
Ahojte, určite si na mňa nespomínate, ale minulý rok v lete som písala v mene ocka, ktorému diagnostikovali spinalióm pery. Dnes sme dostali výsledky z markerov a jeden marker mal zvýšený (S-100) a druhý mal v norme. Len nerozumiem prečo mu robili ten marker S-100, keď všade som sa dočítala, že týmto markerom sa zisťuje melanóm. A vlastne, čo znamená, ak je zvýšený? Je to recidíva spinaliómu, alebo má neobjavený melanóm? Som nešťastná :( Prosím, povedzte mi svoj názor, lebo sa v tomto nejak strácam

Gabi ... neviem , či si čítala aj toto ...
http://www.ou-nem.cz/lab/prirucka/HVEZDALANR.htm
Citujem len niečo

lokalizace výskytu proteinu S 100 B v organismu lze stanovování tohoto proteinu využít především ve dvou případech :
a) jako marker maligního melanomu – diagnostika a monitorování
b) jako biochemický marker při diagnostice poškození mozkové tkáně

ad a): MALIGNÍ MELANOM
Protein S 100 B bývá prokazován v melanocytech, přechází do séra a je považován za senzitivní marker průběhu onemocnění.

Zvýšené hodnoty zmíněného proteinu nacházíme u pacientů s kožním melanomem ve stadiích II, III a IV a signalizují progresi onemocnění. Během prvních tří let od určení diagnozy se objeví 70 – 80 % metastáz, proto se doporučují frekventní měření S 100 B zejména v tomto období.

Provádějí se nejrůznější studie ke stanovení validity proteinu S 100 B pro recidivu maligního melanomu. Závěr: melanom je nádor s vysokým stupněm malignity, jehož incidence v posledních letech v populaci stoupá. Prognoza závisí na klinickém stadiu a histopatologické klasifikaci. Onkologické společnosti v některých státech již doporučují vyšetřování S 100 B jako rutinní postup u nádoru tloušťky nad 1 mm v prvních 5 letech ve tříměsíčních intervalech a v dalších 5 letech v šestiměsíčních intervalech – k časné detekci návratu choroby.

...mám za to ( IBA môj NÁZOR !!! ) , že vyšetrenie bolo robené z preventívnych dôvodov , kvôli prípadnému včasnému podchyteniu nejakých problémov...
gabicocka
30.01.13,14:01
Gabhus, Buchac, ďakujem Vám pekne za reakcie.. tento článok som čítala, len nerozumiem, keď melanóm nemal, prečo mu robili ten marker, a prečo je vôbec zvýšený.. onkologička nám povedala, že o mesiac musí ísť znova na tie markery, SCC má v norme, a ten s100 má vraj len mierne zvýšený, dvojnásobne, že už sa stretla aj s 10 až 100- násobne zväčšený (nechce sa mi tomu veriť), vraj to môže byť reakcia organizmu na zápal..
VieraPopluharova
30.01.13,14:23
Aj ja Ti držím palce, a budem myslieť na Teba....
VieraPopluharova
30.01.13,14:37
Ahojte všetci vospolok,

najskôr Ťa gabicocka vítam medzi nami a verím, že všetko dopadne dobre, ten marker môže byť zvýšený i v rámci zápalu, ale opatrnosti nikdy nie je dosť a dala by som si to ešte zopakovať , alebo spýtať sa na názor i iného lekára.

Buchac,Gabhus, pepsi a ostatní,
ktorí Ste tu radili ľuďom čo potrebovali tu pomoc Vám veľmi pekne ďakujem, všetkým sa ospravedlňujem za dlhšiu neprítomnosť tu na porade.

"niesisam"

pre Teba len jeden odkaz dala som opakovane zmazať všetky Tvoje príspevky z tejto témy , nehnevaj sa na mňa máš všetky príspevky presunuté do svojej témy biznis,alebo....., tak tam môžeš polemizovať dovtedy, pokiaľ sám nebudeš mať osobnú skúsenosť s touto chorobou, čo Ti naozaj úprimne neprajem, aby sa k nej čo i len okrajom priblížil, zrejme sa na mňa urazíš, že som tvrdá, ale je to tak.
gabicocka
30.01.13,14:47
VieraPopluhárová, ďakujem za reakciu, ocko má ísť o mesiac znovu na krv, kde mu vezmú len ten jeden marker, aby sa niečo nezanedbalo.. pevne verím, že to je len zápal.. asi pred 3 týždňami na mu vyhodili také červené fliačiky na čele (seboroická dermatitída), možno je to nejaký zápal kože a preto boli zvýšené markery.. snažím sa utešiť a hľadať príčinu inde, všade čítam, že zvýšené markery nie sú hneď dôvodom na onkologické ochorenie, tak pevne verím.. ďakujem Vám všetkým, veeeľmi
VieraPopluharova
30.01.13,14:50
drž sa a daj o sebe vedieť....
pepsikova
31.01.13,06:06
...dobre si urobila, Vieroč!..
majka 62
05.02.13,07:11
Všetkých pozdravujem, dúfam, že ste v rámci možností v poriadku. Ivka sa nám dlhšie neozvala...myslíme na Teba, drž sa!
Napíš ako sa máš keď budeš mať chuť, čas a hlavne dostatok síl.
Pekný deň všetkým prajem :).
majka 62
05.02.13,07:14
Vierka, mama tejto témy, budeš tento týždeň na Klenovej? Rada by som sa za Tebou zastavila, budem tam mať cestu.
Samozrejme ak nebudeš proti ;). Taktiež pohodový deň prajem.
maratko
05.02.13,07:19
uct2007
06.02.13,09:23
Všetkých pozdravujem, dúfam, že ste v rámci možností v poriadku. Ivka sa nám dlhšie neozvala...myslíme na Teba, drž sa!
Napíš ako sa máš keď budeš mať chuť, čas a hlavne dostatok síl.
Pekný deň všetkým prajem :).

Ahojte moji milí

som v pohode, beriem chemoterapiu, aj žilovú som mala 31.1. a teraz ešte beriem chemotabletky. Bolesti sú,ale dá sa, chodím na tú algeziologiu a mám lieky ktoré tlmia tie bolesti, tak som rada. Hlavne som rada, že som bola po dlhom čase, niekoľkých mesiacoch s mojim drahým vonku a prešli sme hodný kus, čo sa mi predtým nedalo.

Inak stále pestujeme zdravotnú autoturistiku - nemocnice, doktori, vyšetrenia a tak dookola. Zanedlho som 2 mesiace po tejto tretej operácii a čo ešte dodám ? No proste som šťastná, že som TU, teším sa z každého dňa, a ďakujem za to Pánu Bohu.
Majte sa všetci krásne :)
Tweety
06.02.13,09:26
Ivka, nech je to čím ďalej len lepšie a lepšie. Držím prsty a veľa šťastia. Objímam. Maja
VieraPopluharova
06.02.13,10:45
Ivka,

som šťastná, že si sa ozvala a hlavne, že to zvládaš, i autoturistika patrí do našeho životného scénara, no potešilo ma, že si bola už i na prechádzke...ale skúšaj krôčik po krôčiku....ja momentálne pestujem posteľnú turistiku, jednak veľa práce a potom ma skolila chrípka, neobišla ani mňa.

Majka 62,

veľmi rada by som sa stretla s Tebou, no chrípka mi tento týždeň naordinovala posteľ a úprimne sa priznám i depka ma neobchádza, kamarátka ma chce zobrať budúci týždeň na predlžený víkend do Turčianských, tak snáď tam sa trošku zasa pozbieram.

No sú to pre mňa už celkom normálne stavy, tak ich už ani nespomínam.Všetky Vás objímam a držím palce.
niesisam
06.02.13,11:18
Prajem tiež skoré uzdravenie
msa
06.02.13,12:45
ahojte minule som sa sem pridala, ak si pamätáte, môj otec ma karcinóm prostaty, zajtra ideme na scintigrafiu skeletu do ružomberka, neviete , či nám niečo povedia hneď alebo sa to nejako spracováva dlhší čas? desím sa toho, že to bude horšie ako zlé. Doma zatiaľ zľahčujem situáciu, aj keď som to už všetkým musela povedať, hlavne aby puboši deda zbytočne nerozčuľovali. kúpila som vitamín B17, nakázala užívať vo vyššej miere C-čko a b-komplex forte, neviem , čo by ešte bolo dobré. diky.
majka 62
06.02.13,19:37
Ahojte moji milí

som v pohode, beriem chemoterapiu, aj žilovú som mala 31.1. a teraz ešte beriem chemotabletky. Bolesti sú,ale dá sa, chodím na tú algeziologiu a mám lieky ktoré tlmia tie bolesti, tak som rada. Hlavne som rada, že som bola po dlhom čase, niekoľkých mesiacoch s mojim drahým vonku a prešli sme hodný kus, čo sa mi predtým nedalo.

Inak stále pestujeme zdravotnú autoturistiku - nemocnice, doktori, vyšetrenia a tak dookola. Zanedlho som 2 mesiace po tejto tretej operácii a čo ešte dodám ? No proste som šťastná, že som TU, teším sa z každého dňa, a ďakujem za to Pánu Bohu.
Majte sa všetci krásne :)

Ivka, teším sa, že si v pohode - to sa tak dobre číta. A že už aj po vonku chodíš, to je paráda. Tak len tak ďalej, pekne sa zotavuj ;).
emilia18
06.02.13,19:38
ahoj Ivka....som rada, že sa ti darí.....držím palčeky...neboj-bude lepšie:-)
emilia18
06.02.13,19:42
msa:ja keď som bola na scinti, tak som mala známeho, ktorý mi scinti robil a on mi pošepol do uška, že som ok,ale oficálne výsledky mi prišli na onkoambulanciu. Keď už tam budeš, tak sa opýtaj lekárky, príp. technika, však za opýtanie sa neplatí....želám tebe aj ocinovi veľa šťastia a držím palčeky....zvládnete to!
majka 62
06.02.13,19:45
Ivka,

som šťastná, že si sa ozvala a hlavne, že to zvládaš, i autoturistika patrí do našeho životného scénara, no potešilo ma, že si bola už i na prechádzke...ale skúšaj krôčik po krôčiku....ja momentálne pestujem posteľnú turistiku, jednak veľa práce a potom ma skolila chrípka, neobišla ani mňa.

Majka 62,

veľmi rada by som sa stretla s Tebou, no chrípka mi tento týždeň naordinovala posteľ a úprimne sa priznám i depka ma neobchádza, kamarátka ma chce zobrať budúci týždeň na predlžený víkend do Turčianských, tak snáď tam sa trošku zasa pozbieram.

No sú to pre mňa už celkom normálne stavy, tak ich už ani nespomínam.Všetky Vás objímam a držím palce.

Vierka, v prvom rade prajem skoré uzdravenie. Chrípka aj depka len nech pekne zdupkajú od Teba a nech idú ta het ďaleko od nás všetkých.
Stretnutie počká, keď budeš fit potom si zájdeme na kávičku alebo na čaj. Teším sa.
Prajem Ti príjemný pobyt v Turčianskych :).
majka 62
06.02.13,19:57
vyskúšajte ako vám radila emília, popýtajte sa na scintigrafii, držte sa!
uct2007
07.02.13,05:43
Určite sa na to spýtajte, povedia Vám. Ja som bola na scintigrafii v Nitre, tiež som sa dozvedela hneď výsledky, ale samozrejme pýtala som sa. Výsledky potom prišli na onkologiu, asi za 2 týždne.
uct2007
07.02.13,05:43
Ďakujem za milé a povzbudzujúce slová :)
uct2007
07.02.13,05:44
Ďakujem Majka, si zlatá !!!!
uct2007
07.02.13,05:48
Skúšam a pôjde to pomaly :) Mrzí ma Vierka, že máš depku, dúfam, že predlžený víkend pomože. !!!! Drž sa moja a nedaj sa,si silná žienka, a ja si stále beriem z teba príklad, aká si bojovníčka s touto mrcha nemocou. A nech chrípka je rýchlo preč.
uct2007
07.02.13,05:50
Ďakujem Majka !!!
niesisam
07.02.13,09:30
niesisam, pomôžeš nám najviac tým, keď nám dáš svätý pokoj v tejto téme. Skús byť trocha ohľaduplnejší, ľudskejší, chápavejší voči ostatným.
tu naozaj treba lekárov..ale psychiatrov - aby vás preliečili ..ste vygumovaní - ako vidím ...
Tweety
07.02.13,09:44
Žeby podľa seba súdim teba?
msa
07.02.13,15:18
povedali, že výsledky poštou :(
buchač
08.02.13,07:58
Prosím Vás pekne, pravidelne kupujem čaj Cod, verím že pomáha. Zloženie je : Vilcacora, list mäty priepornej, list žihľavy, koreň lopúcha, plod pestreca mariánskeho , koreň púpavy lekárskej, ľubovník bodkovaný. Čaj je drahý stojí cca 74,-- eur na mesiac. Chcem sa opýtať či niekto nevie, keby som kúpila jeho zložky v akom pomere by som ich mala zmiešať. Vyšlo by ma to asi 15 eur na mesiac. Prosím poraďte ak niekto vie. Vďaka vopred.
Splendi...pozrel som si zloženie a našiel aj niečo iné ...

Čaj CoD je 100 %-ne prírodný rastlinný výťažok z rastlín pochádzajúcich z Južnej Ameriky, ktorý obsahuje viacero zložiek, ako sú mačací pazúr (Uncaria tomentosa) a lapacho (Tabebuia avellanedae).
Ale to je vedľajšie ... nie je problém kúpiť aj tieto rastliny ....

Skôr ide o iné , o ten pomer ...
Ten chceš vedieť ...

Odpoviem inak :
Vieš koľko ľudí by chcelo vedieť pomery Coca Coly , Demänovky , Becherovky , Praděda ....a podobne ???

Nevraviac o tom , že ten čaj sa vyrába vo veľkom množstve a ide už o extrakt vyššie uvedených zložiek - rastlín ...
splendida21
08.02.13,08:47
ja len hľadám , možno mi niekto pomôže :eek:.
splendida21
08.02.13,08:49
uncaria mačací pazúr je vilcacora
buchač
08.02.13,08:56
Odpoviem inak :
Vieš koľko ľudí by chcelo vedieť pomery Coca Coly , Demänovky , Becherovky , Praděda ....a podobne ???

Nevraviac o tom , že ten čaj sa vyrába vo veľkom množstve a ide už o extrakt vyššie uvedených zložiek - rastlín ...

Milí buchačko, vďaka za snahu, ale ja nechcem zbohatnúť na výrobe coca-coly a podobne, ja len hľadám , možno mi niekto pomôže :eek:.
...mám dojem ( alebo sa mýlim ??? ) , že som nebol pochopený ...
Moje prirovnanie , v tom nadsadenom význame by sa dalo preložiť do spisovnej slovenčiny asi nasledovne :

Tieto receptúry sú tajné a vie o nich iba pár ľudí ...zo tych cca 2 - 5 ...
Ide aj o to , že receptúra je aj preto tajná , lebo je jedinečná - trvalo totiž dosť dlho , pokiaľ sa tie pomery do tých ideálnych hodnôt dostali ...
Preto aj ten čaj CoD je v takých cenových reláciách , akých aj je ....

P.S.:
Robil som onehdá domácu Becherovku ( recepty a zloženie sú na nete http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=dom%C3%A1ca+becherovka+recept&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest ) , no nedá sa porovnať s originálom...
Kvaka
08.02.13,09:02
Splendida, kúp si každý jeden čaj samostatne. Pozri si návod na pitie, môžeš ich pri užívaní striedať. Sú to bylinky, žiadna chémia. Ale Lapacho je ten čaj, o ktorom je toho všade dosť popísané, je podľa všetkého aj overený.
Našla som tu http://www.bonsajacaj.sk/cl_byl_5.htm, čítaj najmä časť V centre pozornosti
V súvislosti s nádorovým ochorením, keďže si to dala do tejto témy, stojí za zmienku zložka izolovaná z kôry stromu Lapacho, volá sa lapachol.
splendida21
08.02.13,10:01
vďaka Vám všetkým, ktorý sa mi snažili pomôcť v mojom trápení
ivantt
09.02.13,03:55
Vilcacora je v podstate liana a ked sa robi z nej caj tak by sa mala varit cca 10 - 15 mint. koren lopucha varit dve minuty, žihlava sa len zalieva a mata pieporna, lubovnik ( teda trezalka ) sa zalieva 80°C vodou. Neviem ako mozu byt tieto rastlinky v jednom sacku. Na co ma byt ten caj ? na co ma pomahat ?
ivantt
09.02.13,04:00
Zelam vam tuvsetkym pekny den a pevne zdravie. Dlho som tu nebol, je to zavinene mojou vytazenostou. Takze dakujem vsetky co poslali zelanie k vianociam aj k novemu roku.
splendida21
10.02.13,17:11
je to čaj
buchač
10.02.13,17:29
Prosím Vás pekne, pravidelne kupujem čaj Cod, verím že pomáha. Zloženie je : Vilcacora, list mäty priepornej, list žihľavy, koreň lopúcha, plod pestreca mariánskeho , koreň púpavy lekárskej, ľubovník bodkovaný. Čaj je drahý stojí cca 74,-- eur na mesiac. Chcem sa opýtať či niekto nevie, keby som kúpila jeho zložky v akom pomere by som ich mala zmiešať. Vyšlo by ma to asi 15 eur na mesiac. Prosím poraďte ak niekto vie. Vďaka vopred.


vďaka Vám za info, ale ja verím čaju COD viem okrem mojich rodičov aj o iných ktorí ho že sa majú dobre. Je to pri onkologických chorobách.

je to čaj COD pri onkologických ochoreniach, varí sa v skle 30 minút na miernom ohni, nesmie sa miešať kovovými predmetmi.

Milí buchačko, vďaka za snahu, ale ja nechcem zbohatnúť ....
...čítam , čítam ....

...mám dojem
...a čím ďalej , tým viac iný ...opačný ....hm :rolleyes:
splendida21
10.02.13,17:47
...čítam , čítam ....

...a čím ďalej , tým viac iný ...opačný ....hm :rolleyes:

A niektorí sa mi snažili pomôcť, možno takí čo prežívajú to čo ja.....
buchač
10.02.13,17:52
Buchačko, neviem prečo provokuješ, pani sa pýtala čo je to za čaj a ja som jej odpovedala. Neviem čo hľadáš na tejto téme, ale to je tvoja vec. Neviem akoby som mohla zarobiť na tomto. Práve preto že je to drahé, som hľadala či niekto tuto nevie ako ho namiešať. A niektorí sa mi snažili pomôcť, možno takí čo prežívajú to čo ja, ale tebe to evidentne nič nehovorí. A ked nevieš pomôcť tak nesúď...

....a kúúúúa .......

Nuž čítaj ...príspevok č. 19

http://www.porada.sk/t140934-onkologicke-ochorenia.html#post1415116

a pokračuj v ďaľších príspevkoch pekne po poradí ......

Keď sa dostaneš na koniec ...pokecáme ...OK ???
Ivenka
10.02.13,17:55
mimotemy ... možno preto, že Juraj tuto "tému" zažil....:eek:
buchač
10.02.13,18:04
...žeby ???...najradšej vymazal z pamäte...kua ...
Gabhus
11.02.13,04:36
Chcem poprosiť - neurážajme sa a neurážajme ani iných. O Jurajovu Buchačkovi svoje vieme tí čo to spolu ťaháme a aj iní. Je kámo a verí viac doktorom ako inej liečbe. Ja osobne tiež, ale ak niekto verí inému - prosím. Neznepríjemňujme si život - veď nás už skúšal dosť, majme sa radi - aspoň virtuálne:D aj keď niektorí sa aj osobne poznáme za tie roky. Táto téma má byť o pomoci, o podpore, súdržnosti a nie o urážkach a obchode a nádejou. Ak som sa niekoho dotkla - prepáčte, ale je to môj názor. A určite nie je len pre tých, kto máme skúsenosti, ale aj pra našich ostatných kamarátov a kamky. ;):);)
Gabhus
11.02.13,04:38
Sorry, tretia veta od konca - o obchode S nádejou, nie a nádejou. Chybička se vloudila:D
buchač
11.02.13,06:59
mimotemy

...čítam , čítam ....
...a čím ďalej , tým viac iný ...opačný ....hm :rolleyes:

Chcem poprosiť - neurážajme sa a neurážajme ani iných. O Jurajovu Buchačkovi svoje vieme tí čo to spolu ťaháme a aj iní. Je kámo a verí viac doktorom ako inej liečbe.
Lebo doktori ma z poriadnych sračiek dostali ... v poslednej chvíli ...
Ja osobne tiež, ale ak niekto verí inému - prosím. Neznepríjemňujme si život - veď nás už skúšal dosť, majme sa radi - aspoň virtuálne:D aj keď niektorí sa aj osobne poznáme za tie roky. Táto téma má byť o pomoci, o podpore, súdržnosti a nie o urážkach a obchode a nádejou. Ak som sa niekoho dotkla - prepáčte, ale je to môj názor. A určite nie je len pre tých, kto máme skúsenosti, ale aj pra našich ostatných kamarátov a kamky. ;):);)
Ja som predsa nikoho neurazil , vyslovil som len pochybnosti v súvislosti s postupnosťou príspevkov a aj ich znením ...
Lebo aj také už tu bolo ... že díler sa snažil tlačiť kaleráby do hlavy...
To skôr niekto iný sa urazil...


...ale hento ma zarazilo ...a fest ....reakcia v texte ...

Neviem čo hľadáš na tejto téme, ale to je tvoja vec.
Ako som spomenul ...prečítaj tému a snáď pochopíš ...
Neviem akoby som mohla zarobiť na tomto.
Práve , že tým predajom hentého produktu sa to dá ...
Práve preto že je to drahé, som hľadala či niekto tuto nevie ako ho namiešať. A niektorí sa mi snažili pomôcť, možno takí čo prežívajú to čo ja, ale tebe to evidentne nič nehovorí.
Nič mi to UŽ nehovorí ...chvalabožku , je to za mnou ...
A ked nevieš pomôcť tak nesúď...
Stačí mi ten Tvoj rozsudok ....




Punktum
splendida21
11.02.13,08:31
Milí buchačko, Ja ťa nepoznám a ty nepoznáš mňa, ......našla som si tento link .........a riadila som prvotným odkazom zakladateľky, hľadala som pomoc, ktorú som dostala.......napriek tomu , že si od začiatku zvádzal so mnou konšpiračné teórie, nevinne... ja sa na nikoho nehnevám a hlavne nie na teba...možno si mi chcel pomôcť....
VieraPopluharova
11.02.13,09:35
Splendida21,

najskôr k Tebe, som rada, že si zavítala do tejto témy, verím tomu , že v dobrom a hľadala si pomoc, čítala som príspevky, ktoré si napísala i čo Ti naši onkáči poradili, pre budúcnosť kým zareaguješ na niektorého podnet, a prišla si hľadať pomoc, prečítaj si celú tému od začiatku a všetky príspevky, buchyho naozaj nepoznáš a ohodnotila si ho, naozaj nesprávne, ja osobne ho považujem a myslím i ostatní za spoluzakladateľa tejto témy, veľa ľuďom už pomohol dobrými radami, podržal psychicky a keď bolo treba i rozosmial.
Budem rada ak budeš rešpektovať, že v tejto téme sú zakázané akékoľvek útoky, ľudia ktorí sa tu nachádzajú a prispievajú si cenia nadovšetko zdravie a život a je to veľmi vážna téme na to, aby sa zvrhla na osobné útoky, alebo reklamu a obchod.
Vymieňame si tu osobné skúsenosti v boji proti rakovine a snažíme sa podporovať jeden druhého.Preto ak hľadáš pomoc si na správnom mieste, ale váž slová skôr ako ich napíšeš.
Ostatným veľmi pekne ďakujem za usmernenie a buchy Ty dúfam, že nebudeš štrajkovať.
Prajem všetkým krásny deň.
niesisam
11.02.13,09:38
tak gratulujem -..to je katastrofa ! buchy ako dobrý radca --- no koment
VieraPopluharova
11.02.13,09:42
sprostosť sa nezaprie ...a neinformovanosť neospravedlňuje:

Prosím presuň si to do témy obchod, alebo.....ja už neviem ako sa volá téma tam sa dá polemizovať či chemo, alebo niečo iné, tu je priestor pre ľudí, ktorí sami osobne bojujú s týmto ochorením, a už som Ti viackrát napísala, že ak budeš bojovať Ty osobne s týmto, čo Ti neprajem potom nám sem príď napísať ako sa cítiš a ako si sa rozhodol, myslíš, že čo je na nete nikto z nás už nepreštudoval? Ak áno tak sa mýliš, sme prví, ktorí hľadáme nové informácie.....takže ak si ho nedáš presunúť sám, urobím to ja.
VieraPopluharova
11.02.13,09:46
Ak si sa riadila prvotným odkazom, treba ho prečítať poriadne...
uct2007
11.02.13,09:49
niesiam nám tu podsúva sústavne nejaké produkty o ktoré nejavíme záujem a on to očividne nevie stráviť, tak sústavne len uráža a posiela nás všetkých psychológovi, ako som tu čítala jeho príspevok.
No ja si myslím "milý" niesisam, že to ty by si mal zmeniť doktora, alebo aspoň prášky.
Mudrovať o tom, čo pomôže nám čo musíme denno - denne bojovať s touto mrcha nemocou a urážať, to proste sem nepatrí, podsúvaj si svoje produkty v inej téme, možno tam budeš úspešnejší.
Ja osobne verím chemoterapii - ona jediná mi môže pomôcť a doplnkové produkty sú len pomocná liečba v boji s rakovinou.
Ale ako raz Buchač napísal: "Kto nezažije ....nepochopí", tak to je teda jedna pravda !!!
Prosím ťa presuň sa už konečne niekde inde...
uct2007
11.02.13,09:52
Presne to si myslím aj ja.
uct2007
11.02.13,09:53
NIESISAM - ty si už fakt chorýýý....čo sústavne len urážaš????????
Jarka 1
12.02.13,07:15
23.01.13 13:03
#11 (http://www.porada.sk/t208171-p2-kto-sa-prida.html#post2232437)
Jarka 1 (http://www.porada.sk/member.php?u=63344)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-online.png
Poraďákhttp://www.porada.sk/images/drak_userV2.gifČlenom od14.10.07MiestoTTPríspevky718Súhlasov:
1,033

Re: Kto sa pridá ?!
Nedozvedeli sme sa síce v čom je biznis zaujímavý, ale do mailovej schránky mi prišlo toto:





čarodej Aladin




11:15 (Pred 1 hodinou)
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif



https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif





komu: mne
https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif












Tieto informácie majú velký význam - preto prosím o opätovné potvrdenie záujmu.


Ďakujem - obratom dostanete odomňa darček - aplikáciu zadarmo - ktorú sa lahko naučíte používať !


Prajem pekný deň !


niesisam
Jarka 1
12.02.13,07:24
Neviem to inak skopírovať viď. príspevok hore.

Prosím Vás, prestaňte už reagovať. Občas dá Vierka presunúť všetko nevhodné a bude vybavené. Ja začínam mať pocit, že " niesisám" naozaj nefunguje sám. Ten mail tomu napovedá. Tým, že naňho reagujeme, len zapelešíme túto tému sajrajtom.

Buchynko môj zlatý a napíš prosím mne neznalej, ako sa to robí, že sem pricapíš konkrétny príspevok z inej témy, ešte doňho aj vlezieš a dopíšeš, čo máš na jazyku. To bude pre mňa užitočnejšie. Prosím v ss, aby sme neboli mimo tému.

Mimochodom, tému Kto sa pridá?! si čítam, keď sa chcem narehotať.
uct2007
12.02.13,08:32
Máš pravdu veru !!! Inak aj mne vypisoval "niesisam" ss, nereagovala som.
buchač
12.02.13,18:07
mimotemy

Neviem to inak skopírovať viď. príspevok hore.
Buchynko môj zlatý a napíš prosím mne neznalej, ako sa to robí, že sem pricapíš konkrétny príspevok z inej témy, ešte doňho aj vlezieš a dopíšeš, čo máš na jazyku. To bude pre mňa užitočnejšie. Prosím v ss, aby sme neboli mimo tému.

..ss nepíšem , nech sú aj iní v obraze ...;)

...šak normál ....označíš komplet príspevok ...na začiatku a aj na konci musí byť to QUOTE a medzi tým to kopírované ..
Viď príspevok od samotného magora ...;)...teda iba čiastočný ..., aby som nazasral tému ..:---:D


Re: Kto sa pridá ?!
kedže sa nesprávaš slušne nemáš brmboš dostať odomňa niečo naviac -dostanú to tí inteligentní, ktorí chcú informácie naozaj -Ty chceš zasa do niečoho kopnúť - prajem Ti skoré dozrievanie zrelý mozog komunikuje inteligentne -to sa o Tebe nedá povedať ...

Ide o príspevok ... http://www.porada.sk/t208171-kto-sa-prida.html#post2233073

Následne dopisuješ a zvýrazňuješ svoje myšlienky ...teda aspoň ja tak robím ...
Ale na brmboša nereagujem ...:cool:
Jarka 1
13.02.13,10:55
Vďaka buchy, a zase sa cerím na monitor.
msa
15.02.13,07:58
tak sa ozývam po dlhšej dobe, otec má už metastázy v kostiach, bola to len telef.informácia, takže neviem v akom rozsahu ani nič bližšie. je mi z toho úplne nanič, vlastne som to čakala, ale v kútiku duše dúfala, že to tak nebude. :mee:
majka 62
15.02.13,08:01
tak sa ozývam po dlhšej dobe, otec má už metastázy v kostiach, bola to len telef.informácia, takže neviem v akom rozsahu ani nič bližšie. je mi z toho úplne nanič, vlastne som to čakala, ale v kútiku duše dúfala, že to tak nebude. :mee:

Je mi to ľúto, že nemáš lepšie správy :(. Drž sa!
msa
16.02.13,09:12
ahojte, chcem sa vás spýtať na názory, prípadne skúsenosti alebo rady na kvapky MMS. myslíte, že je to možné? ja viem, že topiaci sa slamky chytá, ale......, ďakujem. maja
palmik01
21.02.13,06:47
Ahojte
Myslím že budem písať k veci v roku 2008 v žalúdku mi na gastroskopii diagnostikovali obrovský nádor 9x13x5cm Adeno carcinom GIII . Vybrali mi žaludok, slezinu kus bránice a neskor zas kus bránice. Myslel som že zblaznim. po strašných peripetiach radio - chemo reoperaciach recidívach. Práve som oslávil 5 narodeniny. som veľmi štastný. Ale bojujem dalej ešte som nevyhral. Prajem všetkým súputnikom vela odvahy a šťastia. držte sa
buchač
21.02.13,07:04
ahojte, chcem sa vás spýtať na názory, prípadne skúsenosti alebo rady na kvapky MMS. myslíte, že je to možné? ja viem, že topiaci sa slamky chytá, ale......, ďakujem. maja
...ako vždy , iba za seba poviem ...

Neskúšal som , neviem ... ale skeptický som až do het ...
Veď si len vezmi ...

Jedni si s MMS liečia zápaly kĺbov, ďalší boreliózu, epilepsiu, rakovinu, iní si ním len umývajú zuby.
Hoci v internetových diskusiách si vymieňa skúsenosti a rady, ako užívať roztok, množstvo ľudí a cez telefón či elektronickou poštou ho vychvaľovali, stretnúť osobne sa v drvivej väčšine nechceli.

...a hlavne

Úrad verejného zdravotníctva práve pre obsah nepovoleného chloritanu sodného zakázal prípravok predávať ako výživový doplnok. Rovnako sa k nemu postavili v USA, Kanade, Británii či v susednej Českej republike. Varuje pred ním i náš Štátny ústav pre kontrolu liečiv.
MMS, zázračný roztok minerálov, sa nepovažuje za liek. Je to roztok 28-percentného chloritanu sodného, používaného v priemysle, pričom účinkovať by mal uvoľnený chlórdioxid. Pri nesprávnom používaní môže mať nežiaduce účinky, ako napínanie na vracanie, vracanie, hnačku alebo dehydratáciu a hypotenziu. O jeho liečebných účinkoch sa nerobili žiadne výskumy a nepopisujú sa ani v literatúre. Je veľmi pochybné, aby jeden prostriedok mal účinky na širokú paletu rôznych ochorení.


...ale topiaci sa aj stebla trávy chytá ....
buchač
21.02.13,07:05
Ahojte
Myslím že budem písať k veci v roku 2008 v žalúdku mi na gastroskopii diagnostikovali obrovský nádor 9x13x5cm Adeno carcinom GIII . Vybrali mi žaludok, slezinu kus bránice a neskor zas kus bránice. Myslel som že zblaznim. po strašných peripetiach radio - chemo reoperaciach recidívach. Práve som oslávil 5 narodeniny. som veľmi štastný. Ale bojujem dalej ešte som nevyhral. Prajem všetkým súputnikom vela odvahy a šťastia. držte sa
Detto.....................;)
majka 62
21.02.13,07:24
Tak sa držte chlapci, nech máte vždy už iba dobré výsledky a teda dôvody na oslavu. Prajem ešte veľa takých okrúhlych narodenín ;).
majka 62
21.02.13,10:17
Pre istotu pridávam aj sem, neviem, či ste vedeli o pripravovaných zmenách - MHD v Ba a držitelia ŤZP. Zatiaľ budeme aj naďalej cestovať bezplatne.

http://imhd.zoznam.sk/ba/doc/sk/11821/Tazko-zdravotne-postihnuti-budu-nadalej-v-MHD-cestovat-bezplatne.html
niesisam
21.02.13,11:56
Za seba poviem vyskušal som MMS na sebe - je to ok ...iba fakt treba dodržať davkovanie - pomaly po 1 dcl a viac dní - ak to preženieš bude to zlé ...
mám viacero skúseností aj s inými xyz - ale sem už nebudem písať - tu si to nevážia
buchač
21.02.13,12:10
Za seba poviem vyskušal som MMS na sebe - je to ok ...iba fakt treba dodržať davkovanie - pomaly po 1 dcl a viac dní - ak to preženieš bude to zlé ...
mám viacero skúseností aj s inými xyz - ale sem už nebudem písať - tu si to nevážia
Nepíš a fakt dodrž radšej slovo !!!

Pri Tebe si ozaj netreba čo vážiť ....

http://media.tumblr.com/tumblr_mbmtvycCEB1ry5nic.gif

Ja akurát vážim slová , aby som nebol expresívny ...
Jarka 1
21.02.13,17:39
MMS sme vyskúšali v rodine. Zavrhli sme to. Nebudem rozpisovať prečo. A neodporúčam to ani ostatným.
buchač
21.02.13,17:50
MMS sme vyskúšali v rodine. Zavrhli sme to. Nebudem rozpisovať prečo. A neodporúčam to ani ostatným.
...ale šak rozpíš ....

Keďže neodporúčaš , tak mňa by práve tie protiargumenty - záporné skutočnosti zaujímali z pohľadu užívateľa , lebo jeden vidí - číta iba tie klady ...
Zitulda
22.02.13,12:28
,,,aj Ty sa drž a verím, že budeš OK- takže palce pre Teba a všetkým onkáčom držím.
Zitulda
22.02.13,12:36
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: niesisam http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t140934-p217-onkologicke-ochorenia.html#post2257546)
Za seba poviem vyskušal som MMS na sebe - je to ok ...iba fakt treba dodržať davkovanie - pomaly po 1 dcl a viac dní - ak to preženieš bude to zlé ...
mám viacero skúseností aj s inými xyz - ale sem už nebudem písať - tu si to nevážia



Nikdy nikomu som nedala neužitočné, ale tebe áno!...že za čo? lebo si nepoučiteľný a napriek prosbám, aby si s tým prestal, -tak Ty nie a nie. A teraz podľa toho ako súdim, dostanem od Teba to neužitočné čoskoro ja A viac na tvoje príspevky nebudem reagovať, sľubujem, nemá to pre mňa význam.
Jarka 1
23.02.13,16:52
Buchy, chcel si, aby som rozpísala. Najprv som sa musela spýtať zainteresovanej osoby. Takže takto: MMS nevymláti v organizme iba patogény, ale aj prospešné baktérie. Človek má svoje telo harmonizovať a nie mu ubližovať. To ešte neznamená, že keď sa niekto z toho nepose..., že je to pre neho prospešné. V konečnom dôsledku MMS organizmu viac uškodí, ako pomôže. Naruší sa celý tráviaci systém, lebo sú vymlátené aj prospešné baktérie. Neviem to lepšie napísať. Však nech sa každý rozhodne sám.
buchač
23.02.13,17:15
Buchy, chcel si, aby som rozpísala. Najprv som sa musela spýtať zainteresovanej osoby. Takže takto:

MMS nevymláti v organizme iba patogény, ale aj prospešné baktérie.
Človek má svoje telo harmonizovať a nie mu ubližovať.
To ešte neznamená, že keď sa niekto z toho nepose..., že je to pre neho prospešné.
V konečnom dôsledku MMS organizmu viac uškodí, ako pomôže. Naruší sa celý tráviaci systém, lebo sú vymlátené aj prospešné baktérie.
Neviem to lepšie napísať.
Však nech sa každý rozhodne sám.
Vééélmi dôležitá informácia ....

Tiež si myslím ...

Zaujímavé je , že sa poniektorí idú z toho fakt posrať ( doslova , do písmena ...)...

Nuž je síce pravdou ( aby som nebol zaujatý ) , že aj antibiotiká sa takto správajú ...

Úplne stačí ... úplne ......
...k poslednej vete sa nevyjadrujem ( teda radšej ) ... nechcem byť expresívny ...
buchač
23.02.13,17:17
Krátko , heslovite pomaly ...ale výstižne ... :-)
Ivana Huntatová
24.02.13,12:23
Prosím Vás o pomoc - radu. Mám 19 rokov, a včera som si všimla na pravej nohe 3 opuchy, na dotyk bolestivé a akoby to boli veľké pľuzgiere pod kožou. Jednen je pod kolenom vľavo a ďalšie dve sú pri sebe na píštale. Neudrela som sa určite. Celú noc som mala bolesti, ktoré udierali až do stehna, bolesť akoby v kostiach tupá. Ešte som sa s tým nestretla, preto ani neviem do akej témy vlastne napísať. Už dlho mám diagnostikovanú anémiu.
Ak viete, čo by to možno mohlo byť, .. budem Vám vďačná za radu.
Ďakujem
buchač
24.02.13,13:55
Prosím Vás o pomoc - radu. Mám 19 rokov, a včera som si všimla na pravej nohe 3 opuchy, na dotyk bolestivé a akoby to boli veľké pľuzgiere pod kožou. Jednen je pod kolenom vľavo a ďalšie dve sú pri sebe na píštale. Neudrela som sa určite. Celú noc som mala bolesti, ktoré udierali až do stehna, bolesť akoby v kostiach tupá. Ešte som sa s tým nestretla, preto ani neviem do akej témy vlastne napísať. Už dlho mám diagnostikovanú anémiu.
Ak viete, čo by to možno mohlo byť, .. budem Vám vďačná za radu.
Ďakujem
Ivka ... tak poviem ...

Včera bola sobota , dnes je nedeľa ...
Pokiaľ vydržíš do zajtra , tak len k doktorovi zájdi ... iné Ti nik neporadí ...
Kebyže nie - nevydržíš , tak skús na pohotovosť ísť ( ak máš možnosti - nie je jasné , odkiaľ si )...
Inak by to bolo iba také fantazírovanie ... a radšej raz vidieť ( lekár ) , ako x - krát čítať názory ( na nete )...

Spomínaná anémia môže ( nemusí ) byť tým nejakým faktorom na ovplyvnenie ...
Ibaže práve tú anémiu by som nedával na vedľajšiu koľaj ...
Ivana Huntatová
24.02.13,14:40
Ja len, nerada by som chodila k doktorovi ak to nie je v podstate nič. Len som myslela, že ak to už niekto mal. Ale ďakujem krásne, máte pravdu. A na tú anémiu mi neustále dávajú železo. Teda, keď mi raz za pol roka vezmú krv, niekedy ani to, tak hneď mi nasadzujú lieky. Ale potom ani kontrola ani nič.
uct2007
25.02.13,17:23
Ja len, nerada by som chodila k doktorovi ak to nie je v podstate nič. Len som myslela, že ak to už niekto mal. Ale ďakujem krásne, máte pravdu. A na tú anémiu mi neustále dávajú železo. Teda, keď mi raz za pol roka vezmú krv, niekedy ani to, tak hneď mi nasadzujú lieky. Ale potom ani kontrola ani nič.

Rada by som ti poradila čosi na anémiu - tiež som na tom podobne s tou anémiou - ale na radu môjho obvodného lekára som začala jedávať denne tvaroh s nastrúhaným jablkom so škoricou, robím si šťavy z cvikle, jabĺk a mrkvy a odrazu napriek tomu, že teraz chodím na chemoterapiu je môj krvný obraz celkom schopný.
maja
26.02.13,07:53
Ivana,
mám dcéru v cca tvojom veku a tiež sme v tomto období riešili jej anémiu. V prvom rade zájdi za hematológom (nech Ťa pošle obvodný lekár,lebo ten musí urobiť prvé vyšetrenia), ktorý zistí dôvod tvojej anémie. Možno budeš musieť absolvovať ďalšie vyšetrenie. Dcéra bola na gastro a alergológii. Záver je alergia na laktózu. Zatiaľ na 1/2 roka vylúčila zo stravy všetko mliečne a uvidíme, či je to z toho. Ja som bola anemická tiež dlhé roky, u mňa to bolo zo silného krvácania pri menzese, po operácii sa mi to upravilo. Príčin môže byť veľa, preto treba najprv určiť prečo telo neprijíma železo. Si mladá a ak to nebudeš riešiť môžu byť z toho komplikácie v budúcnosti.
1a4ter
26.02.13,22:31
Ja síce s touto chorobou nič nemám, ale niečo som nedávno našiel, myslím že by Vás to mohlo zaujímať a dúfam teda že statočne pomôcť: http://clanky.regeneracnecentrum.sk/2012/04/zabijak-rakoviny-prirozeny-zabijak-rakovinnych-bunek-10-000-krat-silnejsi-nez-chemoterapie/
A ešte jeden zaujímavý článok: http://rakovina.nazory.eu/rubriky/soda-bikarbona
Ten strom plánujem kúpiť v NR. Dúfam, že sa plody podaria. Dám vedieť :)
buchač
27.02.13,05:57
mimotemy
Ja síce s touto chorobou nič nemám, ale niečo som nedávno našiel, myslím že by Vás to mohlo zaujímať a dúfam teda že statočne pomôcť: http://clanky.regeneracnecentrum.sk/2012/04/zabijak-rakoviny-prirozeny-zabijak-rakovinnych-bunek-10-000-krat-silnejsi-nez-chemoterapie/
A ešte jeden zaujímavý článok: http://rakovina.nazory.eu/rubriky/soda-bikarbona
Ten strom plánujem kúpiť v NR. Dúfam, že sa plody podaria. Dám vedieť :)
...nedá mi nevyjadriť sa ...

Poslednou dobou sa v tejto téme furt zadrbú príspevky ospevujúce to či ono ...MMS kvapky , sóda bicarbóna ...proste okamžite nabehnú ezoterické stránky so zázračnými prostriedkami ...

Ale pozor !!!!
Tým nechcem povedať , že matka príroda je nemohúca !!!

1a4ter...a čítaš , čo si napísal ( viď zvýraznené ) ...????
Jarka 1
27.02.13,08:28
mimotemy Pozrela som ten strom. Napísané je to pekne, až má človek chuť ho zasadiť. Lenže, keby som posurfovala na nete, tak by som už nemala kam zasadiť ani mrkvu. Toľko by som toho našla.

Rozmýšľam, či by sa nenašla rastlina, strom s podobnými účinkami pochádzajúca z nášho prostredia. Mám pocit, že sú nám podsúvané cudzokrajné veci a nevážime si to, čo nám ponúka matka príroda u nás doma.

Na druhej strane viem pochopiť, že niekoho láka pestovať niečo nové, nevyskúšané. Goji už máme úspešne v záhrade a nie mojou zásluhou.
majulik09
27.02.13,08:40
Ahojte, rada by som aj ja prispela svojim príbehom. Od roku 2012 patrím i ja k pacientom bojujúcim s rakovinou. Nebolo a nie je to ľahké a to hlavne kvôli tomu, že moji blízki a známi sa trápia oveľa viac. Stojí ma to niekedy veľa síl dať im najavo, že sa to dá zvládnuť. V roku 2010 sme sa s priateľom vzali, zobrali si úver, a s nadšením plánovali rodinu. Lenže rok 2011 začal niečím úplne iným. Namiesto pozitívnych tehotenských testov prichádzala únava, 2-týždňová PN-ka opakujúca 5-krát do roka. Zvýšené teploty, sťažené dýchanie, potenie sa už len pri malej námahe, atď. Prosila som lekára aby ma poslal na rtg, bez úspechu, vraj na čo. Zmenila som lekára, ten ma liečil penicilínom. Znovu som zmenila lekára. Ten tvrdil, že je to stresom. Ibaže nadišiel deň, keď moje telo povedalo dosť. Ľavá strana tela mi ochrnula, neprijímala som potravu, len vodu. Inak to nešlo. Manžel ma musel polohovať, lebo som nebola schopná sa sama otočiť. Navštívili sme obvodného najbližší deň a našťastie bol zastupovaný iným lekárom (inak by som domov šla opäť s diagnózou, nestresujte sa). Okamžite (s výraznou červenou pečiatkou, SÚRNE) ma poslal na sono brucha. Výsledok negatívny ale všimli si medzi žalúdkom a pľúcami veľkú bublinu plnú vody. Hneď sa ma pýtali či som sa neudrela. Zastupujúci lekár ma okamžite poslal do nemocnice. A začal sa kolotoč, punkcia (ťahali mi vodu z pľúc, 7,3dcl vody). Diagnóza znela: prechodený zápal pľúc a pohrudnice. Testy boli ale pozitívne, mne začali stúpať teploty a hlavne v spánku. Lekári začali tápať, posielali ma na rtg (ľavá strana pľúc z časti čierna, vyzeralo to fakt desivo), potom ma chceli poslať na gyndu, kolonoskopiu, gastro.... no nevedeli čo so mnou robiť, jednoducho. Prišla na rad bronchoskopia, ktorú som absolvovala. Výsledok pozitívny, CT pozitívne. Ale stále nevedeli čo mi je. Jedinou zárukou pre nich bola biopsia (vzorka z pľúc). Po troch týždňoch: diagnóza Hodgkinov lymfóm. Nasledovala chemka, potom rádioterapka. Tam, čuduj sa svete, môj stav zhoršili. Prístroje sa pravidelne kazili a mne pľúca spálili. Zle sa mi dýcha, musím sa obmedzovať v činnostiach, lebo sa rýchlo zadýcham. Posledné CT (PET), mi zase našlo ďalšie choroby resp. neduhy. Operáciu cysty na vaječníku som odmietla, o dva dni ma čaká posudková komisia, zamestnávateľ ma núti k výpovedi.
No pozitívum je, že som radikálne zmenila stravu. Nechcela som tomu veriť, ale veľmi to pomáha.
Ak niekto budete čítať tieto riadky, vedzte že som sa potrebovala vyrozprávať ;D. Ale dám radu, ak má niekto záujem. Venujem sa asi mesiac alternatívnej medicíne, úprava stravy (úplne vynechať bielu múku, a múčniky z nej a akékoľvek pečivo či chlieb. Zabudnite na sýtené a hlavne sladké nápoje, džúsy, kávu a hlavne s mliekom) a z vlastnej skúsenosti Vám poviem, že sa cítim lepšie ako po tých všetkých neznesiteľných terapiách. Papajte veľa surovej zeleniny, ovocia. Zamerajte sa na celozrnné veci, múky, cestoviny. Veľmi chutné je aj proso, špalda, pohánka. Dajú sa nájsť chutné recepty kdekoľvek.
Asi pred dvomi rokmi som si kúpila jednu knihu. Ibaže v tom čase, mi už po prvých stránkach "nevoňala". Dnes som po nej siahla v čase keď už dodržiavam nejaké tie veci a skutočne som v nej našla čo som hľadala. Potvrdilo sa mi tam kopec vecí.
Ak Vás môj príbeh zaujal a máta nejaké otázky, rada odpoviem. Ak by mi však vedel niekto pomôcť ohľadom posudkovej komisie a ako postupovať pri ukončení alebo neukončení PN atď, veľmi mi to pomôže.
Prajem Vám veľa zdravíčka, síl bojovať a nevzdávať sa. Každý máme strážneho anjela, ktorý na nás dáva pozor :D
Jarka 1
27.02.13,09:13
Ahoj majulik09, páči sa mi tvoj príspevok. Cítim v ňom pozitívnu silu, chuť zabojovať. Aj ty si sa zaradila medzi nás, ktorí začali niečo meniť, až keď prišla choroba. Tvoj príspevok len potvrdzuje všetko to, čo je už napísané v celej tejto téme. Keď budeš mať čas. tak po troške tu čítaj.

V žiadnom prípade sa nedaj dotlačiť k výpovedi. PN ti ukončí lekár, keď bude treba. Ty to neriešiš.Ak už nebudeš mať nárok na platenú PN, to ešte neznamená, že ti ju lekár ukončí. Budeš na neplatenej PN a keď ti priznajú ID, tak ti ho vyplatia spätne. Vtedy zvyknú aj ukončiť PN. Predpokladám, že dostaneš invalidný dôchodok. Ak budeš v stave pracovať, tak aj počas poberania ID môžeš nastúpiť späť do zamestnania.
uct2007
27.02.13,12:29
Čo píšeš o tom stravovaní - presne tak !! Aj ja som radikálne zmenila stravu, jem veľa zeleniny, ovocia, mäso málokedy a vyhodila som absolútne cukor - prijímam ho iba v ovocí a verím tomu, že aj úprava stravy pri tejto chorobe je dôležitá.
Držím ti palce a prajem veľa sily do ďalšieho boja !! A zamestnávateľ ťa v žiadnom prípade nemôže nútiť dať výpoveď - ani ju v žiadnom prípade nedávaj.
U mňa to bolo tak, že po roku PN mi priznala posudková komisia SOCP ID a potom sme sa so zamestnávateľom dohodli na ukončení PN, dostala som aj odstupné aj odchodné.
delonka
28.02.13,08:18
Majulík, klobúk dole, prepáč za tak sprofanované slová, to boli však prvé, ktoré ma napadli., chcem sa ale vyjadriť k tej PN., určite ju neukončuj! po roku platenej PN som pokračovala v neplatenej, pokým mi nebol priznaný invalidný dôchodok., áno, bolo obdobie, že som bola bez príjmu, určite však máte "železnú rezervu"., ID som začala vybavovať hned po skončení platenej PN a bol mi priznaný v relatívne krátkej dobe., hned som požiadala zamestnávateľa, v zmysle vyjadrenia a doporučenia posudkovej komisie o vytvorenie pracovného miesta resp. prácu, ktorá zodpovedá môjmu zmenenému zdravotnému stavu., zamestnávateľ nemal takú možnosť ani také pracovné miesto a tak sme sa dohodli na výpovedi a aj odstupnom., až vtedy som ukončila PN a zaregistrovala som sa na úrade práce., o invalidný dôchodok som požiadala presne k dátumu, kedy mi končila platená PN a tak mi aj bol priznaný a dodatočne vyplatený, takže sa mi opäť doplnila aj železná rezerva., bolo to veľmi ťažké obdobie, tak ako aj tebe, aj mne telo a zdravie zavelilo, že musím niečo zmeniť., stalo sa, a osud mi dal ešte ďalšiu pripomienku, ja tomu hovorím facku aj na druhé líce, aby som bola v rovnováhe - po dvoch rokoch na ID som prekonala cievnu príhodu., veľký zázrak, bez následkov, nález mám v centre rovnováhy, nebolo poškodené tkanivo, tak len cvičiť, chodiť a žiť, t.j. tešiť sa z každej maličkosti.,
Majulík, želám veľa, veľa, veľa zdravia a síl.,
majka 62
28.02.13,08:45
Odporúčam ID začať vybavovať ešte pred uplynutím platenej PN. Niekedy skompletizovanie podkladov pre posúdkovú komisiu trvá dlhšie. Teraz nemám na mysli iba správy od lekárov ale všetky podklady pre sociálnu poisťovňu tak ako keby si išla do starobného dôchodku. Ono to síce majú v počítači - jednotlivé doby zamestnania, štúdium a úhrady poistného ale niekedy sa stane, že to nesedí s tými potvrdeniami čo máme doma a z jedného sedenia sú 2,3, a čas uteká. Tým sa predlžuje aj doba bez príjmu keď je už platená PN ukončená. Síce sa to potom dorieši a peniažky sa pošlú neskôr ale niekedy to trvá aj niekoľko mesiacov.
uct2007
28.02.13,15:07
Súhlasím s Majkou, aj ja som si to začala vybavovať pred uplynutím platenej PN-ky.
msa
28.02.13,19:22
ahojte, stále čítam nové príspevky, tiež som nastolila otcovi prísnu diétu, zeleninové šťavy od minulého týždňa, žiadny cukor, výrazné zníženie soli, a aj som mu vylúčila červené mäso (napriek tomu, že máme mäso len domáce jahňacina, baranina, kozie, príp. bravčové a že ho ľúbi), biele pečivo preč, žiadne sladkosti. prvý týždeň sa pár dní držal statočne len na tých šťavách a tekutinách, ale potom mu už bývalo dosť nevolno, a keďže dochádza ešte opatrovať každý druhý deň svojho otca, musela som mu zaradiť aj niečo sýtejšie, tak zatiaľ sa drží, šťavy má 3-4x denne, pomedzi to sem-tam varené zemiaky v šupke, sem-tam misku ryže, pohánky alebo krúpov, na raňajky celozrnné pečivo trošku šmahnuté maslom alebo syrom a v nedelu sme mu "dovolili" kus ryby na troške masla, rasci a vode,, skúšam sa aj ja takto živiť podobne (ale v robote aj zhreším), tie šťavy sa dajú, ale neviem si predstaviť, byť len na tom niekoľko týždňov, obdivujem tých čo to dokázali. Spravila som mu aj sirup so sody bicarbony a javorového sirupu (aj keď to práve beží v telke, že to nie je žiaden zázrak), ale verím, že niečo na tom bude , ako by inak mohla soda zahnať žalúdočnú kyselinu. Za ten týždeň čo sme začali môžem povedať jednu výraznú zmenu, a to, že sa mu znížila tvorba žalúdočnej kyseliny, ktorú mal už takmer každý deň z úplne všetkého. Neviem, či je to tou diétou alebo tým sirupom, možno obojím, ale som rada aspoň za to. Neviem ešte aké úpravy by som mala ohla zaradiť, poraďte, prípadne, čo by som mu pre zmenu ešte mohla zaradiť do jedálnička, alebo naopak úplne vyradiť. Veľmi pekne Vám ďakujem. Inak je "sranda" ako jedna informácia zmení komplet pohľad na život, a prevráti celý život jemu aj najbližším. Doteraz sa mi zdalo , že najhoršie je ak nestihnem odovzdať výkazy načas, alebo mi nejaká kontrola niečo nájde, prípadne pohovor v riaditelni školy so synom. Áno aj to je dôležité , ale na to sa nezomiera. Vždy som si myslela, že nám sa niečo takéto nemôže stať, že keď si pestujeme prevažne všetko svoje, žijeme dostatočne bio a eko. Možno by to aj stačilo nebyť zanedbanej prevencie. Ale nad tým už teraz neuvažujem, prvé noci som vôbec nespávala, a budila som strhaná s myšlienkou rakoviny. Ale čas beží, pre nás to je už druhý mesiac čo o tom vieme, a človek je fakt tvor, čo si zvykne na všetko a prispôsobí sa danému spôsobu života. Obdivujem Vás, ktorí sem prispievate a radíte iným, dávate sem svoje rady a osobné skúsenosti, všetkým vám držím palce a prajem len tie najlepšie možné výsledky v danej situácii. ĎAKUJEM.

P.S. myslíte, že pol deci domácej večer do čaju, môže až tak veľmi ublížiť? (viem, že alkoholl sa má vylúčiť samozrejme, ale...)
buchač
28.02.13,19:37
tak sa ozývam po dlhšej dobe, otec má už metastázy v kostiach, bola to len telef.informácia, takže neviem v akom rozsahu ani nič bližšie. je mi z toho úplne nanič, vlastne som to čakala, ale v kútiku duše dúfala, že to tak nebude. :mee:

ahojte, chcem sa vás spýtať na názory, prípadne skúsenosti alebo rady na kvapky MMS. myslíte, že je to možné? ja viem, že topiaci sa slamky chytá, ale......, ďakujem. maja

ahojte, stále čítam nové príspevky,tiež som nastolila otcovi prísnu diétu, zeleninové šťavy od minulého týždňa, žiadny cukor, výrazné zníženie soli, a aj som mu vylúčila červené mäso (napriek tomu, že máme mäso len domáce jahňacina, baranina, kozie, príp. bravčové a že ho ľúbi), biele pečivo preč, žiadne sladkosti. prvý týždeň sa pár dní držal statočne len na tých šťavách a tekutinách, ale potom mu už bývalo dosť nevolno, a keďže dochádza ešte opatrovať každý druhý deň svojho otca, musela som mu zaradiť aj niečo sýtejšie, tak zatiaľ sa drží, šťavy má 3-4x denne, pomedzi to sem-tam varené zemiaky v šupke, sem-tam misku ryže, pohánky alebo krúpov, na raňajky celozrnné pečivo trošku šmahnuté maslom alebo syrom a v nedelu sme mu "dovolili" kus ryby na troške masla, rasci a vode,, skúšam sa aj ja takto živiť podobne (ale v robote aj zhreším), tie šťavy sa dajú, ale neviem si predstaviť, byť len na tom niekoľko týždňov, obdivujem tých čo to dokázali. Spravila som mu aj sirup so sody bicarbony a javorového sirupu (aj keď to práve beží v telke, že to nie je žiaden zázrak), ale verím, že niečo na tom bude , ako by inak mohla soda zahnať žalúdočnú kyselinu. Za ten týždeň čo sme začali môžem povedať jednu výraznú zmenu, a to, že sa mu znížila tvorba žalúdočnej kyseliny, ktorú mal už takmer každý deň z úplne všetkého. Neviem, či je to tou diétou alebo tým sirupom, možno obojím, ale som rada aspoň za to. Neviem ešte aké úpravy by som mala ohla zaradiť, poraďte, prípadne, čo by som mu pre zmenu ešte mohla zaradiť do jedálnička, alebo naopak úplne vyradiť. Veľmi pekne Vám ďakujem. Inak je "sranda" ako jedna informácia zmení komplet pohľad na život, a prevráti celý život jemu aj najbližším. Doteraz sa mi zdalo , že najhoršie je ak nestihnem odovzdať výkazy načas, alebo mi nejaká kontrola niečo nájde, prípadne pohovor v riaditelni školy so synom. Áno aj to je dôležité , ale na to sa nezomiera. Vždy som si myslela, že nám sa niečo takéto nemôže stať, že keď si pestujeme prevažne všetko svoje, žijeme dostatočne bio a eko. Možno by to aj stačilo nebyť zanedbanej prevencie. Ale nad tým už teraz neuvažujem, prvé noci som vôbec nespávala, a budila som strhaná s myšlienkou rakoviny. Ale čas beží, pre nás to je už druhý mesiac čo o tom vieme, a človek je fakt tvor, čo si zvykne na všetko a prispôsobí sa danému spôsobu života. Obdivujem Vás, ktorí sem prispievate a radíte iným, dávate sem svoje rady a osobné skúsenosti, všetkým vám držím palce a prajem len tie najlepšie možné výsledky v danej situácii. ĎAKUJEM.

P.S. myslíte, že pol deci domácej večer do čaju, môže až tak veľmi ublížiť? (viem, že alkoholl sa má vylúčiť samozrejme, ale...)
Ako Ti to v súvislosti s vyššie napísaným ....????

MMS je blud ... ale čo už ???

Otec má metastázy a TY si mu nasadila diétu ???....zdôrazňujem a podčiarkujem to TY ...
Neviem síce , že čo podstupuje otec ( chemo , rádio ....) a čo bolo spúšťatdlom vytvorenia metastáz ...ale diéta nie je rozhodne to pravé orechové na stav onko pacienta ... dosť ho vyšťaví samotná choroba a z niečoho je potrebné sily nabrať ...

Štamprlík snáď nepoškodí ...
Gabhus
01.03.13,03:56
Súhlasím s Jurajom, MMS - nuž čo, ak tomu veríš. Verí tomu aj otec? Vlastná skúsenosť a skúsenosť viacerých z onkológie - človek musí byť aj telesne silný a pri takej diéte - neviem. Otcovi dávaj jesť to, na čo má chuť, ono ani na psychiku nevplýva najlepšie ak sa mu odopiera niečo.... Rob tak, aby bol psychicky, ale aj fyzicky O. K.. Ja viem, úmysel je dobrý, človek načíta aj to, aj to, chytá sa každej slamky. Ale vyberaj a nechaj otca jesť tak, aby bol spokojný on. Pri tejto chorobe je to buď - alebo a aj anjelíček strážniček do toho hovorí, nielen my...... Tak nech ten otcov len chráni a nič nehovorí. Držte sa;)
msa
01.03.13,04:33
Ako Ti to v súvislosti s vyššie napísaným ....????

MMS je blud ... ale čo už ???

Otec má metastázy a TY si mu nasadila diétu ???....zdôrazňujem a podčiarkujem to TY ...
Neviem síce , že čo podstupuje otec ( chemo , rádio ....) a čo bolo spúšťatdlom vytvorenia metastáz ...ale diéta nie je rozhodne to pravé orechové na stav onko pacienta ... dosť ho vyšťaví samotná choroba a z niečoho je potrebné sily nabrať ...

Štamprlík snáď nepoškodí ...

teraz som už úplne zmätená, takže k veci, nepodstupuje nič, ani chemo, ani rádioterapiu, len mu raz pichli hormonálnu injekciu , a vraj za pol roka ďalšiu a teraz budúci týždeň mu majú nasadiť liečbu kostí. tak nám povedal doktor, že so samotným nádorom sa teraz nedá robiť nič, keďže má tie metastázy, rakovina prostaty v pokročilom štádiu ide rovno na kosti,a čo bolo spúšťadlom? V oktobri spadol a zlomil si 4 rebrá, má ich práve tam. ťažko povedať, či je toto tým spúšťadlom, ale je to viac ako možné a možno nie. Všetko zlé je na niečo dobré, a ak by si ich nezlomil, možno by sme doteraz netušili o tomto. Neviem.
ďalej, áno ja som mu nastolila diétu, ale SAMOZREJME, že po dohovore s ním, ak by s tým nesúhlasil, nenútila by som ho do toho. Bavili sme sa o tom dlhšie a až keď nám potvrdili tie metastázy pristúpili sme k takému radikálnemu riešeniu. Veľa som čítala a študovala, prevažne na nete. Očistenie organizmu mi príde správne, teraz som si už ale neni istá, či je toto tá správna cesta. čo máme teda robiť? Je fakt, že tie záhy mu ustúpili, takže určite to bude aj tým. MMS kvapky-normálne som realistka a keby sa nám toto neprihodilo, nikdy by som o tom ani len nečítala. Takže toto sme vypustili. Takže ak by som Vás mohla poprosiť rady na úpravu jedálnička, bola by som fakt rada. ďakujem vám.
maja
01.03.13,05:41
Ahoj msa,
musím súhlasiť s Jurajom. Ak nám v rodine ochorie niekto blízky, tak v tejto dobe internetu hneď zháňame informácie, že čo a ako. Je toho strašne veľa, vyberieme to, čo nám je "najsympatickejšie" a hurá pomáhať chorému....On väčšinou podľahne nášmu nadšeniu, presvedčovaniu a veľa krát naliehaniu a ide do toho, lebo nás má rád a vidí, čo s nami jeho choroba spravila....Ako tu už bolo veľa krát písané, treba sa poradiť hlavne s jeho onko-lekárom. Prešla som si tým s mojou mamou (aj keď nebola onko pacient, ale chorôb je veľa). Vydržala nás deti "počúvať" cca rok, potom robila to, čo ona chcela. Vtedy sme to nechápali, že ako môže....Dnes je mesiac čo zomrela a mne to spätne príde všetko od nás detí také trochu sebecké....
Tweety
01.03.13,06:00
Ahoj msa,
musím súhlasiť s Jurajom. Ak nám v rodine ochorie niekto blízky, tak v tejto dobe internetu hneď zháňame informácie, že čo a ako. Je toho strašne veľa, vyberieme to, čo nám je "najsympatickejšie" a hurá pomáhať chorému....On väčšinou podľahne nášmu nadšeniu, presvedčovaniu a veľa krát naliehaniu a ide do toho, lebo nás má rád a vidí, čo s nami jeho choroba spravila....Ako tu už bolo veľa krát písané, treba sa poradiť hlavne s jeho onko-lekárom. Prešla som si tým s mojou mamou (aj keď nebola onko pacient, ale chorôb je veľa). Vydržala nás deti "počúvať" cca rok, potom robila to, čo ona chcela. Vtedy sme to nechápali, že ako môže....Dnes je mesiac čo zomrela a mne to spätne príde všetko od nás detí také trochu sebecké....
Maja, prijmi úprimnú sústrasť.
buchač
01.03.13,06:17
teraz som už úplne zmätená, takže k veci, nepodstupuje nič, ani chemo, ani rádioterapiu, len mu raz pichli hormonálnu injekciu , a vraj za pol roka ďalšiu a teraz budúci týždeň mu majú nasadiť liečbu kostí. tak nám povedal doktor, že so samotným nádorom sa teraz nedá robiť nič, keďže má tie metastázy, rakovina prostaty v pokročilom štádiu ide rovno na kosti,a čo bolo spúšťadlom? V oktobri spadol a zlomil si 4 rebrá, má ich práve tam. ťažko povedať, či je toto tým spúšťadlom, ale je to viac ako možné a možno nie. Všetko zlé je na niečo dobré, a ak by si ich nezlomil, možno by sme doteraz netušili o tomto. Neviem.
ďalej, áno ja som mu nastolila diétu, ale SAMOZREJME, že po dohovore s ním, ak by s tým nesúhlasil, nenútila by som ho do toho. Bavili sme sa o tom dlhšie a až keď nám potvrdili tie metastázy pristúpili sme k takému radikálnemu riešeniu. Veľa som čítala a študovala, prevažne na nete. Očistenie organizmu mi príde správne, teraz som si už ale neni istá, či je toto tá správna cesta. čo máme teda robiť? Je fakt, že tie záhy mu ustúpili, takže určite to bude aj tým. MMS kvapky-normálne som realistka a keby sa nám toto neprihodilo, nikdy by som o tom ani len nečítala. Takže toto sme vypustili. Takže ak by som Vás mohla poprosiť rady na úpravu jedálnička, bola by som fakt rada. ďakujem vám.
Nechcem Ťa teraz zmiasť už úplne ... preto si prečítaj svoj príspevok raz , dva krát a zamysli sa nad tou realitou ...

Dám Ti LEN svoje " múdrosti " , že ohľadom toho stravovania ...
Dohodli ste sa s otcom na tom , či onom ...šak jasné , foter pristúpi na všetko , len aby mal pokoj od každého ( prežil som tie stavy )...
Keďže budúci týždeň nastupuje na tú liečbu , to bude už iná káva - nebude mu asi veľmi chutiť ...
Otcovi nedávaj žiadnu diétu ... proste sa ho opýtaj na čo má chuť a keď sa nevyjadrí , tak vtedy polož pred neho tanier s už hotovým jedlom ...
Niekedy je ale potrebné nanútiť - doslovne ( hehe...žena , dcéry nado mnou s vareškou stáli ....že jedz !!!! :rolleyes: :--- )...
Jedným slovom , nech si dá to , na čo má tú chuť ..... a kľudne aj ten štamperlík , dva ...

Spomínaš jednu skutočnosť , že si normálna realistka ... ale znesieš aj krutú pravdu ???
msa
01.03.13,06:26
ja viem, že to je sebecké, ale kto chce blížnemu zle? možno sme na to vhupli až príliš, a na základe vašich reakcií vidím, že hej. ale na druhej strane myslím, že taká detoxikácia organizmu môže pomôcť aj zdravému nie? a obmedzenie príp. vylúčenie mäsa, cukru, údenín, a zaradenie zeleniny, či štiav , cereálnych potravín, nemôže byť na škodu. Preto vás poprosím o radu, čo je alebo vôbec nie je vhodné. ďakujem.
msa
01.03.13,06:34
Nechcem Ťa teraz zmiasť už úplne ... preto si prečítaj svoj príspevok raz , dva krát a zamysli sa nad tou realitou ...

Dám Ti LEN svoje " múdrosti " , že ohľadom toho stravovania ...
Dohodli ste sa s otcom na tom , či onom ...šak jasné , foter pristúpi na všetko , len aby mal pokoj od každého ( prežil som tie stavy )...
Keďže budúci týždeň nastupuje na tú liečbu , to bude už iná káva - nebude mu asi veľmi chutiť ...
Otcovi nedávaj žiadnu diétu ... proste sa ho opýtaj na čo má chuť a keď sa nevyjadrí , tak vtedy polož pred neho tanier s už hotovým jedlom ...
Niekedy je ale potrebné nanútiť - doslovne ( hehe...žena , dcéry nado mnou s vareškou stáli ....že jedz !!!! :rolleyes: :--- )...
Jedným slovom , nech si dá to , na čo má tú chuť ..... a kľudne aj ten štamperlík , dva ...

Spomínaš jednu skutočnosť , že si normálna realistka ... ale znesieš aj krutú pravdu ???

Keď čítam tvoje príspevky, vždy ma udivuje, ako dokážeš na tú istú vec hodiť úplne iný pohľad, (nemyslím len v tejto téme), ktorý by mňa ani nenapadol, asi musí ešte veľa vody pretiecť, kým aj ja budem takto myslieť. Takže odo mňa máš diky a som rada, že mi občas otvoríš oči a pozerať iným smerom.
buchač
01.03.13,06:41
ja viem, že to je sebecké, ale kto chce blížnemu zle? možno sme na to vhupli až príliš, a na základe vašich reakcií vidím, že hej. ale na druhej strane myslím, že taká detoxikácia organizmu môže pomôcť aj zdravému nie? a obmedzenie príp. vylúčenie mäsa, cukru, údenín, a zaradenie zeleniny, či štiav , cereálnych potravín, nemôže byť na škodu. Preto vás poprosím o radu, čo je alebo vôbec nie je vhodné. ďakujem.
Detox nie je na škodu ... chorý a či zdravý ???...vsio rovno - obaja na tom môžu ( ale nemusia ) získať ...

Ja vždy súhlasím s tým starým názorom ...." všetkého veľa škodí "......" všetko s mierou "......:rolleyes:
bonita
01.03.13,07:41
Msa, kolko rokov ma tvoj otec? Pytam sa len preto, ze mala som pacienta s rakovinou prostaty, este zije, len ja tam uz nerobim, chemo bral v tabletkach, dake hormonalne a inak nic a myslim, ze aj zabudl ze ma rakovinu a mozno len preto, ze ma cievku- vyvod v mocovom mechuri , si na to obcas spomenie. Dostal ju asi vo veku 75 rokov a teraz ma uz 86.

Jeho jedalnicek bol dost striedmy - ranajky jedna zemla s maslom a dzemom, rokrojena na polku a obe strany teda potrete, doobeda dake ovocie, podla jeho chuti a miloval dynove semiacka, ale tie male zelene, aj normalne orechy. Obed - rozne, ale ked som varila maso, tak to ani nedojedol, okrem kuracieho na rozne sposoby, to zjedol. Ale bravcove, hovadzie to naozaj minimum, takze som ho ani moc nevarila. Olovrant - kava, kolacik daky, vecera hocico lahke.

Myslim to, ze sa svojou choroou uz nestresoval a ze naozaj jedol striedmo ho este drzi tu na zemi. Poharik si dal tiez, ked dosla navsteva.

Sledujem zdrave stravovanie, aj ked ho nedrzim, zatial je na mna moc narocne - hlavne co sa pripravy tyka a myslim si, ze si celkom dobre sa do toho vrhla, len by som dolozila tvojmu otcovi ten obed, podla jeho chuti. Teda kludne vepro, knedlo, zelo, ak to ma rad, teda tak 2x do tyzdna by som mu kludne pripravila obed od masa, ale snazila by som sa od bieleho, alebo teda malo tucneho. To je hydina, a trebars kralik, ine neviem zhodnotit, len nie bravcovina, hovadzina, aj ked raz za cas mu ani to neuskodi. Ohladom masa ide o to, ze telo musi vyvijat ovela vacsiu namahu, ked sa ma zbavot skodlivin z neho. Hlavne creva maju vtedy co robit a tie povazujem za velmi podstatne v chorom organizme. Stavy , zelenina a stiredmo ovocie su velmi vyznamne, hlavne stavy z cervenych plodov - repa, mrkva, cucoriedky, brusnice, lebo dodavaju telu potrebne antioxidanty, zvlast teraz velmi ziaduce. Ryby len striedmi, nakolko maju zial velky obsah tazkych kovov, leda ze by ste mali vlastny rybnik a nie kupovane morske ryby. Ak nemate, ja by som mu kupila rybi tuk v bio kvalite v tobolkach alebo omega3 mastne kyseliny v tobolkach. Lebo ak nema ryby, tak niekde musi ziskat dost velku cast tychto kyselin, jedna tobolka denne uplne staci / ak ma mat liecebny ucinok mali by byt 3 denne s obsahom 1000 mg omega 3/. Ja osobne mam dobre vyskusany vit. C, drzi ma uz 4 roky kazdu zimu zdravu. Odporucana davka je 3x denne tableta 1000 mg. V strave ho taku davku nema sancu dostat, leda ze by denne zjedol 5 kg papriky. Ak inak nepomoze, tak sa ptec vyhne chripke, prechladnutiu v case, ked potrebuje svoje obranne mechanizmy sustredit na iny boj a nie na virusy.

Tieto dva doplnky / vit a omega3/ nevyliecia, ale telu velmi pomozu.

Suhlasim s tym, ze clovek nema drzat dietu, ale nesmie sa prejedat, nakolko stravenie jedla a zvlast tazkych jedal / hlavne cervene maso/ mu beru velmi vela energie na ich spracovanie a tym ju odburavaju z inych casti tela. zeleninove stavy vnimam ako take pohladkanie pre telo :).

Drzim otcovi silno palce a verim, ze este vela rokov sem obcas zbehnete do temy podelit sa s tym ako sa otcovi dari.
Jarka 1
01.03.13,08:54
Úplne, ale úplne súhlasím s buchačom. Žiadna drastická úprava stravy. Keď sa začne liečba, tak si telo aj tak nasadí vlastnú diétu. Neviem si predstaviť, že by som musela hneď po zistení ochorenia začať s takou diétou. Počas liečby išli kilečká dolu a bola som rada, že som vôbec mala som z čoho zhadzovať.

msa, môžem ťa ubezpečiť, že tvoj otec pri tom čo prežíva nebude mať ani chuť sa nejako prejedať a napchávať nezdravými jedlami. A čo sa týka ovocia, zeleniny a štiav, tie by som ponúkala každý deň, ale nie ako náhradu jedla. Každučký deň na desiatu, olovrant, alebo keď dostane chuť. Aj nejaké tie výživové doplnky z lekárne kľudne môžete. Podľa toho, čo si písala sa otec aj tak nestravoval nejako nezdravo.

A tá štamperla, alebo červené vínko, alebo pivko s mierou ho tiež nezabije. Budú dni, keď na to nebude mať ani pomyslenie.
msa
01.03.13,09:49
ďakujem Vám dievčatá - bonita a jarka 1, aj jurajovi, človek sa snaží urobiť to najlepšie , aby pomohol, a nie vždy to dobre vypáli, tak ako u mňa. ďakujem aj za jednoduchý príklad jedálnička. som taká rada, že existuje táto stránka, kde sa môžem "porozprávať" s ľuďmi, ktorí to ozaj zažili a zažívajú. ďakujem maja.

bonita - otec má 64, horšie sú tie metastázy. Schudol odkedy si zlomil tie rebrá v oktobri cca 8kg. bojím sa čo bude ďalej, ak to bude metastázovať ďalej, on má zatiaľ dosť roboty, určite , že ho to tiež zaskočilo, ale možno to ja beriem horšie ako on. Chováme kozu a ovce, zajace a sliepky, a chodí sa ešte starať o svojho otca, v chalupe s ním sme dve segry spolu so štyrmi deťmi, dvomi pubošmi a dvomi malými, takže možno nemá toľko času, aby nad tým tak rozmýšľal, a možno to je aj lepšie.
kaivorus
02.03.13,18:05
ak dávajú železo, a anémia neustupuje, tak je tam veľa hávede- haemolytické pažery, a tým je nedost. tvorba bielych krviniek, znížená imunity, a potom sa to vezie...
maja
04.03.13,07:57
Neviete čo je s Vierkou, dlhšie tu nebola ?
Jarka 1
04.03.13,11:18
Hlásim, že Vierka je v rámci možností v poriadku. Momentálne má aj veľa práce, ale iste sa nám sem ohlási, keď bude mať čas. Nemusíme sa o ňu báť. :)
Tweety
04.03.13,11:28
Hlásim, že Vierka je v rámci možností v poriadku. Momentálne má aj veľa práce, ale iste sa nám sem ohlási, keď bude mať čas. Nemusíme sa o ňu báť. :)
Pozdravuj pekne, nech sa šetrí a s prácou nech to nepreháňa.
maja
04.03.13,13:04
To som rada,tak ju pozdrav.
gilda
04.03.13,14:51
P.S. myslíte, že pol deci domácej večer do čaju, môže až tak veľmi ublížiť? (viem, že alkoholl sa má vylúčiť samozrejme, ale...)
Tvoj otecko má do kostí metastázujúci karcinóm, tvrdý alkohol ublíži určite. Kosti sú narušené, riziko zlomenín, treba sa vyhýbať alkoholu, kofeínu a nadbytočnému príjmu vitamínu A. Kompromis možno s červeným vínom, kde "reservatrol obsiahnutý vo víne zabíja rakovinotvorné bunky. Pomáha to najmä pri niektorých špecifických druhoch rakoviny ako rakovina prostaty, vaječníkov a prsníka."
Prečítaj si:http://www.webnoviny.sk/zdravie/pre-pacientov-s-kostnymi-metastazami-e/505886-clanok.html
buchač
04.03.13,15:44
Spomínaš jednu skutočnosť , že si normálna realistka ... ale znesieš aj krutú pravdu ???

Tvoj otecko má do kostí metastázujúci karcinóm, tvrdý alkohol ublíži určite. Kosti sú narušené, riziko zlomenín, treba sa vyhýbať alkoholu, kofeínu a nadbytočnému príjmu vitamínu A.
...hm ...


.....a včul čítajte .................................................. .................................................. ................atď.......
gilda
04.03.13,16:41
...hm ...


.....a včul čítajte .................................................. .................................................. ................atď.......

Prečítaj si:http://www.webnoviny.sk/zdravie/pre-...86-clanok.html (http://www.webnoviny.sk/zdravie/pre-pacientov-s-kostnymi-metastazami-e/505886-clanok.html) stačí posledný odstavec, ak je na to dobrý alkohol .... hm ....
Jarka 1
04.03.13,17:02
gilduš, nečítala si medzi riadkami ... nečítala si pozorne ...
buchač
04.03.13,17:50
...hmmmmmmmmmmmmmmmm........
gilda
04.03.13,18:38
Jarka, viem, je to ťažké a bolí to. Myslím, že msa je silná osobnosť, dokáže uniesť pravdu. Veľmi jej prajem, aby vedela uľahčiť otcov údel.
VieraPopluharova
05.03.13,12:52
Ahojky,

hlásim i tu, že som rel. OK, práce vyše hlavy..... a k ostatným príspevkom, hlavne pre msa.....najskôr držím palce.....i keď .....ale skomentujem len, že súhlasim s buchym a Jarkou1.......nestiham všetko teraz čítať.....no s tým štamperlíkom do čaju?......poviem pravdu ja som išla na chemo a pred ňou som si na radu lekára občas aj jeden malý dala....no musí to byť kvalitný biely aspoň tak som bola poučená, a naozaj všetko s mierou.....viac ak stihnem napíšem neskôr....
msa
06.03.13,09:21
Ahojky,

hlásim i tu, že som rel. OK, práce vyše hlavy..... a k ostatným príspevkom, hlavne pre msa.....najskôr držím palce.....i keď .....ale skomentujem len, že súhlasim s buchym a Jarkou1.......nestiham všetko teraz čítať.....no s tým štamperlíkom do čaju?......poviem pravdu ja som išla na chemo a pred ňou som si na radu lekára občas aj jeden malý dala....no musí to byť kvalitný biely aspoň tak som bola poučená, a naozaj všetko s mierou.....viac ak stihnem napíšem neskôr....

ďakujem, neboj neopíjame sa po večeroch, ale dáme si po deci vína alebo chlapi po pol deci (domáca slivka, alebo jablko, či je kvalitná neviem, ja to nepijem).

Viem čo nás čaká pri metastázach na kostiach, nechávam to , ale plynúť, zatiaľ je to relatívne dobre, viem, že sa to môže rýchlo zvrhnúť a zmeniť, rapídne zhoršiť (tomu sa mi ešte nechce veriť, aj keď viem, že to tak bude), teraz sa sťažuje, že má slabé ruky niekedy a že ho často bolievajú, ale berie to ako súčasť života a myslí si , že to nejako samo prejde. Horšie bude na jar, keď bude chcieť robiť na poli ako po iné roky, to neviem ako bude. Musíme to trošku zminimalizovať. Uvidíme, nechceme mu zatiaľ v ničom brániť, sám uvidí ak nebude vládať toľko.
Zvykla som si už na tú myšlienku, asi aj on , a dokonca , ked mu nenachystám zeleninu na odšťavenie, sa sám pýta, či dnes nebude žiadny "koktejl". hehe.
Aankaa
07.03.13,07:57
Dovolím si otázočku - kde zvyknete nakupovať doplnky výživy, alebo vitamíny naviac? V lekárňach, alebo u sprostredkovateľov alternatívnej medicíny?
Akých výrobcov uprednostňujete? Začínam byť zmätená ...:( Konkrétne potrebujem vitamín C, vápnik a horčík a vitamíny sk. B.
Ďakujem.
Estetic
07.03.13,08:07
Kúpte si Bion 3,je to všetko v jednej tbl aj s probiotikami.Netreba zbytočne veľa tabletiek,v každej sú aj balastné látky ktoré tiež treba spracovať.
Aankaa
07.03.13,08:26
Kúpte si Bion 3,je to všetko v jednej tbl aj s probiotikami.Netreba zbytočne veľa tabletiek,v každej sú aj balastné látky ktoré tiež treba spracovať.

Ďakujem, nechcem komplexy - zaujíma ma, či sa mám vo výbere orientovať v ponuke lekární a "reklamných značiek" alebo napr. badatel.sk, zore.sk, ....atď
buchač
07.03.13,08:45
Ďakujem, nechcem komplexy - zaujíma ma, či sa mám vo výbere orientovať v ponuke lekární a "reklamných značiek" alebo napr. badatel.sk, zore.sk, ....atď
...ani ja nechcem tie komplexy ....skôr sa zameriavam na kompletky ... ;)
Komplexy mám práve z tých poniektorých ( podľa mňa - drbnutých ) stránok .....:rolleyes:
Ale pokiaľ som si všimol v iných príspevkoch , tak Ty už aj tak si rozhodnutá .....a dávno ...teraz len , takpovediac , mútiš vodu ...
Aankaa
07.03.13,08:59
...ani ja nechcem tie komplexy ....skôr sa zameriavam na kompletky ... ;)
Komplexy mám práve z tých poniektorých ( podľa mňa - drbnutých ) stránok .....:rolleyes:
Ale pokiaľ som si všimol v iných príspevkoch , tak Ty už aj tak si rozhodnutá .....a dávno ...teraz len , takpovediac , mútiš vodu ...

Že práve Ty musíš odpovedať! Nemám záujem o Tvoju odpoveď, Všadebol-Všetkovie-Všetkozažil. Skús sa občas zdržať komentárov o ničom. Potrebujem túto radu pre niekoho, koho nechcem ovplyvňovať svojimi názormi - pre onkologického pacienta, preto píšem tu.

Ľudia s touto diagnózou skúšajú všetko možné aj nemožné, a som na Porade, nie na diskusnom fóre o mútení vodou..
Estetic
07.03.13,09:28
Ďakujem, nechcem komplexy - zaujíma ma, či sa mám vo výbere orientovať v ponuke lekární a "reklamných značiek" alebo napr. badatel.sk, zore.sk, ....atď
Všetko sú reklamné značky.Aj tie čo sa tvária že nie sú.Môj názor je ten,že je dosť dôležité,aby bolo liekov čo najmenej,nakoľko balastné látky lieku je potrebné tiež netabolizovať a pri 10 jednotlivých liekoch je podstatne väčšia pravdepodobnosť zlej či alergickej reakcie ako pri jednom lieku.Taktiež pri metabolizovaní je to menšia záťaž pre pečeň.Toľko odôvodnenie mojej rady.