buchač
11.07.13,13:25
Hlavne , že tak dlho netrpela od stredy už nevládala vstať z postele.. Štvrtok bola biedna mala teplotu 38, v piatok ožila teplotu nemala,jedla, odpovedala, keď nerozumela spýtala sa ma PROSIM?Aj svoje meno povedala.. Aj sa pýtala kakať na záchod sme museli ísť..Sme sa čudovali a na jedno oko nevidela a nato čo videla si nás tak obzerala,/ ona už vedela že naposledy/.. To viečko sme ani nevideli, čo mala oko také roztvorené.. V sobotu už oči neotvorila, len dýchala a večer zomrela.

Nečuduj sa ...

Je dokázané , že pred tým koncom ten jedinec ( nie síce každý ) doslova pookreje ...
Normálne komunikuje , aj sa naje - napije ...dalo by sa povedať , že ako keby sa posilnil na tú poslednú cestu .
uct2007
11.07.13,19:38
Tak ja sa hlásim, moja bakba/89r/ bola objednaná na ožare na 9.7. jej stav sa tak zhoršil, že už skoro nevníma. Nepôjdeme už.:mee:. Máme ju doma na posteli.. Už len pije vodu, asi dožíva posledné dni...Dostala už aj pomazania od farára, Bože jaká je tá staroba hrozná

Zdenka úprimnú sústrasť !!!!
bea
12.07.13,11:47
Ahoj dievčatá a chlapec,

dúfam, že všetci ostatní Ste v poriadku, teda tak ako sa dá, občas sa ozvite, i keď veľa nepíšem, vždy sem nakuknem.....mám Vás rada....
Ahoj Vierka,
veru tu chýbaš. Ja tiež vždy nakuknem, či sem niečo nepíšeš :) Takže som rada, že si sa aspoň takto ozvala .... A určite vieš, že aj my Ťa máme radi :)
Zitulda
13.07.13,16:38
:mee: Zdenka prijmi moju úprimnú sústrať spolu s celou rodininou.
Zimama
18.07.13,15:56
...Teraz som tu tiež veľmi málo - ten nový výzor Porady mi teda nijako neprirástol k srdcu..., ale ste tu Vy, srdcu môjmu blízki ľudkovia, a tak si aspoň túto tému vždy prečítam, aj keď "potichu"...
...A tak, Zdenka, prijmi aj moju úprimnú sústrasť, je to ťažké, no ja sama sa to snažím brať podobne ako Vierka P. a veľmi mi to pomáha - babička sa dožila požehnaného veku a iste prežila pekný, naplnený život, a už ju naozaj nič nebolí...
A Ivka - Tebe aj všetkým ostatným, ktorí to potrebujú, silno-presilno držím palce a zo srdca želám všetko dobré - nech to napokon príde, hoci aj (zdanlivo) pomaly-pomaličky!

...a naše zdravotníctvo... sama som dnes ležala na operačnom stole, hoci "len" na stomatochirurgii a len v lokálnej anestéze, ale o to viac teraz znovu obdivujem Vašu silu a Váš optimizmus, ktorý stále máte napriek všetkým ťažkostiam a krízam! A určite aj vďaka tejto téme a vďaka Vám, moji milí, cítim, že hoci mám pred sebou ešte cca pol roka čakania a neistoty, kým sa dočkám - dúfam - pozitívnych výsledkov, som pripravená snažiť sa trpezlivo a pokorne to znášať a vydržať, pretože keď Vy ste vydržali to, čo ste vydržali, tak by som sa musela hanbiť, keby som ja nezvládla to svoje...

Držte/me sa a opatrujte/me sa a pekné leto k tomu! :):):)
msa
18.07.13,17:14
ahojte, aj ja som tu po dosť dlhej dobe, nestíham sem chodiť vôbec, do roboty z roboty, variť, prať, deciek plný dvor, záhrada , roľa, foliovník (ktorý som si ja vymyslela, ale vyzerá to dobre, joj svoje vlastné paradajky a papriky) a stále dookola. Otec je na tom relatívne dobre, PSA kleslo na 3,52 (čo je dosť dobre v jeho prípade) aj keď ešte by to mohlo klesnúť. Chodí stále raz mesačne pichať XGEVU, a nejaký hormon mu zmenili z polročnej frekvencie na trojmesačný, ani to som ešte nemala čas poštudovať. Cíti sa celkom fajn, chutí mu jesť, a vládze robiť (čo je pre neho veľmi podstatné), aj keď už to nie je ako predtým, rýchlejšie sa unaví a nevládze. Stravu si nijako neselektuje, na čo má chuť to zje (mali ste všetci pravdu, diky, raz príde čas, keď mu naozaj nebude chutiť nič), k tomu aj pije zeleninové šťavy (teraz už bio - vlastná úroda). Dokonca ho nebolia ruky tak veľmi ako pred časom a ak tak je to vlastne len od roboty chvalabohu. Občas mu príde zle a obleje ho pot, ale vraj je to následok liečby. Všetci sa držte a prospievajte, nech to je lepšie ako doteraz.
Jarka 1
19.07.13,06:34
Nakukla som sem, čo nového a potešila som sa. Som rada, že dávate vedieť, ako sa máte, aj keď to táto "nová" Porada dosť zredukovala. Viem, že na seba všetci vzájomne myslíme, tak poteší, ak sa každý z nás, aspoň občas zahlási. A tak, ako to napísala msa: Držte sa a prispievajte, nech máme z čoho čerpať silu.
uct2007
19.07.13,15:56
Mám "novô" to, že som práve dnes dostala svoju dávku lieku Avastin, ktorý mi po peripetiách poisťovňa nakoniec schválila a schválili mi dokonca ďalších 5 dávok. A to vďaka našej Vierke, ktorá mi pomohla, je úžasná, super baba !!! Ešte raz veľmi pekne ďakujem Vierka !!!!!!!!!!!! Majme sa všetci fajn a zdravotne už len lepšie a "lepšejšie". Pekný večer Vám všetkým želám ! :-) ĎAKUJEM Vám všetkým za podporu.
Tweety
19.07.13,16:00
Super správa, teším sa , že sa to podarilo. Teraz treba len veriť, že sa aj liečba úspešne zavŕši, už máš len krôčik k úplnému vyliečeniu, veď byrokratický šimeľ je zažehnaný. Prajem Ti veľa veľa síl, šťastia aby si bola čím skôr úplne zdravučká. Nedaj sa a vydrž, život predsa stojí zato.Objímam.
uct2007
21.07.13,16:04
Ďakujem, ja stále verím, že zaberie :-)
Gabhus
22.07.13,02:28
Tak ja som stráááááášne rada, že sú tu terza viac-menej pozitívne správy, aj že Ivka liek dostala, aj že dedkovi je lepšie - no čo sa nám chce. len sa držme všetci aj ďalej!!!!!
VieraPopluharova
26.07.13,05:43
Ahoj dievčatá a chlapci,

takže po čase som tu opäť i ja som veľmi rada, že čítam samé dobré správy, viem aj tu máme tzv. uhorkovú sezónu, no je pravdou, že sú dovolenky, iný zasa liečbu, ktorá v týchto teplách dá riadne zabrať, teplá dávajú zabrať i zdravým.....mne tiež táto porada veľmi neprirástla k srdcu, teda jej orientovanie sa v nej a chýba mi dosť poraďákov, ktorí odtiaľto odišli......neviem čím sa to stalo, no ďakujem adminovi za udržanie tejto témy a budem rada ak dáte z času na čas o sebe vedieť, tí čo chodia fc vedia, že ma nájdu i tam, mnohí majú i priamy kontakt.....všetkým prajem čo nakrajšie prežitie prázdnin každému v rámci možností.....a z času na čas sa tu vyskytnem.....
Gabhus
29.07.13,03:22
Vierka ďakujeme, vieš ono táto Porada je taká akási nijaká. Veľa vecí ktoré som zvládala v starej, v tejto neviem a nemám zas toľko času aby som sedela a hľadala nejaké návody. Takže ja sa v tejto vyskytujem pomenej z tohoto dôvodu. Ake inak všetko O.K., vyšetrenia v poriadku, takže fajn. Prajem Tebe aj ostatným onkáčom nech to ešte dlho potiahneme takto spolu
Zimama
31.07.13,09:36
...no, do tejto témy (zatiaľ) vždy bezpečne trafím;):---, a to je hlavné...

...od zajtra sa nám leto prekotúľa do druhej polovice - nech aj v nej pokračujú hlavne dobré správy - pre všetkých a od všetkých!!!:)
uct2007
01.08.13,04:19
Mne sa nový vzhľad Porady nepáči, otvorene poviem, aj sa dosť zle v nej orientujem, a presne ako Gabhus píše, nemám čas, ale ani chuť hľadať návody, ako sa mám tu lepšie vyznať a preto sem chodím menej ako kedysi. Ale samozrejme, že vždy budem zvedavá ako sa Vám všetkým darí a nech je to čo naj-naj-naj a ešte raz najlepšie.
VieraPopluharova
22.08.13,09:12
Pekný deň všetkým,

dávam sem do pozornosti link na putovanie nafukovacieho hrubého čreva po mestách Slovenska, môžte si na uvedenej stránke pozrieť kde všade sa zastaví a prípadne i navštíviť ......

http://www.europacolon.sk/aktuality/68/crevo-tour-startuje-do-regionov-a-miest-slovenska
Viem pomôcť
29.08.13,10:35
Nebudem reagovat na osocovania a urazky.Nechodim sem casto, nemam to za potrebne.Mala som v rodine ludi,ktori mali toto onko ochorenie a tiez som si pritom vytrpela,lebo som hladala nieco, cim by som pomohla.....ti, ktori toto ochorenie mate alebo v rodine blizkeho cloveka, tak viete, ake to je, ked je clovek bezradny....prezivala som to s maminou,takze.......vy ma chcete osocovat a napadat len preto, ze mozem niekomu nieco odporucit, poradit,co nema vedlajsie ucinky a pomoze aj pri klasickej liecbe?Je to len vas uhol pohladu, z akej stranky to beriete a co chcete za tym vidiet, vidite.Mate na to pravo, mna to len zaboli, aki ste nedostupni a mozno aj ubohi pri vyjadreniach a reakciach,ale preniest sa cez to viem, nakolko som nikomu tymito informaciami za 7rokov neublizila, skor naopak.....
mareko
29.08.13,15:55
Pekný podvečer. Kamarátke /37/ v máji zistili a následne aj vyoperovali nádor na mozgu, žiaľ ukázalo sa, že zhubný. Zhruba po dvoch týždňoch po operácii nastúpila na onkologickú liečbu do nemocnice, ešte pred nástupom bola cca 5 dní hospitalizovaná na psychiatrii. Celú liečbu /rádioterapiu/ veľmi zle znáša, z nemocnice aj ušla, následne opäť psychiatria a návrat na onko. Momentálne ukončila hospitalizáciu na regres s tým, že bude dochádzať ambulantne, no dnes už zrušila celú liečbu, nakoľko má z jej dôsledku samé problémy a ďalšie komplikácie /nespavosť, spálené hrdlo-nemôže jesť, stolica, menzes.../. V konečnom dôsledku sa jej ani nečudujem, že sa už nechce liečiť...no rada by som jej pomohla, aj keď momentálne nie je veľmi naklonená žiadnej alternatívnej liečbe. Verím, že sa doma trocha dá dokopy a zmení názor. Viete poradiť, tí čo máte osobné skúsenosti, niečo na zlepšenie jej stavu tak psychického ako aj onkologického? Ďakujem za všetky rady a podnety.
buchač
29.08.13,20:32
Pekný podvečer. Kamarátke /37/ v máji zistili a následne aj vyoperovali nádor na mozgu, žiaľ ukázalo sa, že zhubný. Zhruba po dvoch týždňoch po operácii nastúpila na onkologickú liečbu do nemocnice, ešte pred nástupom bola cca 5 dní hospitalizovaná na psychiatrii. Celú liečbu /rádioterapiu/ veľmi zle znáša, z nemocnice aj ušla, následne opäť psychiatria a návrat na onko. Momentálne ukončila hospitalizáciu na regres s tým, že bude dochádzať ambulantne, no dnes už zrušila celú liečbu, nakoľko má z jej dôsledku samé problémy a ďalšie komplikácie /nespavosť, spálené hrdlo-nemôže jesť, stolica, menzes.../. V konečnom dôsledku sa jej ani nečudujem, že sa už nechce liečiť...no rada by som jej pomohla, aj keď momentálne nie je veľmi naklonená žiadnej alternatívnej liečbe. Verím, že sa doma trocha dá dokopy a zmení názor. Viete poradiť, tí čo máte osobné skúsenosti, niečo na zlepšenie jej stavu tak psychického ako aj onkologického? Ďakujem za všetky rady a podnety.
Máš tak ...jedno ide ruka v ruke s druhým ...
Nečudujem sa teda ani ja kámoške ... niet teda veru čo a ani závidieť - to už vonkoncom nie !
Ja som mal " iba tri " zhubáky ...Nejak som si to všetko nepripustil , no mal som čo robiť so zvládnutím hentej situácie a to som bol teda kua optimisticky naladený ...
Odsral som si to ale neskôr , keď som to najmenej čakal ...život priniesol iné situácie a podvedomie zapracovalo zlým spôsobom ..

Ak sa kámoška nebude chcieť liečiť ( klasika , príroda , alternatíva ....) , tak jej stav nepokročí .
Je ale pravdou , že aj jedinci pozitívne naladení prehrajú ten boj a nepomôže im už nič ...

Ťažká rada , ťažká ............
mareko
30.08.13,08:14
......veď to, ťažká rada, keď sa sama viac menej vzdala . Ako ju naštartovať ?
uct2007
08.09.13,08:32
To je veľmi ťažko niečo radiť, keď to sama vzdala. Jednoducho sa nesmie vzdávať a musí ísť ďalej. Viem o čom hovorím, som po 10.cykle chemoterapie, ktorú som zvládla na figu, skončila som v nemocnici, trvalo 2 týždne, kým som sa z toho vyhrabala, ako tak, ale ešte nie som v poriadku.
Bola som na dne, psychicky aj fyzicky, hlavne v tej nemocnici všetko na mňa padalo a nevedela som ako sa od toho dna odraziť. Pýtala som sa domov, veď to najhlavnejšie s čím ma prijali - vysoké horúčky - s tým mi pomohli a ustúpili a doma za 2 dni som vstala a hovorím si :Musíš, musíš a musíš" ....jednoducho "musíš vstať a ísť"
Lebo ako sa píše : "Nie je hanbou spadnúť, ale je hanbou nevstať a neísť ďalej" a ja ešte stále verím, že to bude OK, a tá moja viera, tá ma posúva ďalej.
A inak mám nové - bola som na CT a nádory oproti aprílu a predtým decembru 2012 sa vôbec nezmenili - ani nenarástli, ani sa nezmenšili a to je myslím úspech.
Ešte ma čaká ďalej chemo a potom ....uvidíme.
Jarka 1
08.09.13,17:34
Drž sa moja, si obdivuhodne silná žena. Držím palce, aby sa to konečne pohlo tým správnym smerom. Veď si to určite zaslúžiš. Drž sa toho svojho: musíš.
220870
08.09.13,18:20
tuta
08.09.13,18:43
a vieš, že nie, Veď ide len o názor dotyčného, citujem: Snažili sme sa v nej upovedomiť ľudí prečo, podľa nášho názoru, je Liga proti rakovine neužitočná, ba priam pre spoločnosť až škodlivá organizácia. Osobne som sa zúčastnila relaxačného pobytu organizovaného LPR a na tento týždeň budem s láskou spomínať do konca života.
veronikasad
08.09.13,18:46
a vieš, že nie, Veď ide len o názor dotyčného, citujem: Snažili sme sa v nej upovedomiť ľudí prečo, podľa nášho názoru, je Liga proti rakovine neužitočná, ba priam pre spoločnosť až škodlivá organizácia. Osobne som sa zúčastnila relaxačného pobytu organizovaného LPR a na tento týždeň budem s láskou spomínať do konca života.
Pozerala si okrem toho článku aj výšku administratívnych nákladov LPR, financovaných z 2 % daní ? Tak tie mi naozaj zdvihli žlč tiež ...Svoje 2 % daní venujem tejto nadácii už niekolko rokov.
(údaje sú z Vestníka, nie sú názorom redaktora)
buchač
08.09.13,19:45
a vieš, že nie, Veď ide len o názor dotyčného, citujem: Snažili sme sa v nej upovedomiť ľudí prečo, podľa nášho názoru, je Liga proti rakovine neužitočná, ba priam pre spoločnosť až škodlivá organizácia. Osobne som sa zúčastnila relaxačného pobytu organizovaného LPR a na tento týždeň budem s láskou spomínať do konca života.
Pozerala si okrem toho článku aj výšku administratívnych nákladov LPR, financovaných z 2 % daní ? Tak tie mi naozaj zdvihli žlč tiež ...Svoje 2 % daní venujem tejto nadácii už niekolko rokov.
(údaje sú z Vestníka, nie sú názorom redaktora)
Poviem tak ...ten môj názor .
Charitu nejak nepodporujem ...hlavne a práve pre takéto informácie , ktoré občas vyplávajú na povrch z toho charitného bahna .
Dá sa povedať , že len jedna organizácia to robí transparentne - Dobrý anjel ...
Ešte aj ten Modrý anjel je čistý biznis ...akože dojáky , to je fakt ......ALE ....

Ak by sa raz zadarilo ( nejaký Jackpot ) , určite by nejaká čiastka šla na ten svoj účel a umiestnenie .
Lenže podmienky by som si kládol ja sám !!!
tuta
09.09.13,06:01
a vieš, že nie, Veď ide len o názor dotyčného, citujem: Snažili sme sa v nej upovedomiť ľudí prečo, podľa nášho názoru, je Liga proti rakovine neužitočná, ba priam pre spoločnosť až škodlivá organizácia. Osobne som sa zúčastnila relaxačného pobytu organizovaného LPR a na tento týždeň budem s láskou spomínať do konca života.
Pozerala si okrem toho článku aj výšku administratívnych nákladov LPR, financovaných z 2 % daní ? Tak tie mi naozaj zdvihli žlč tiež ...Svoje 2 % daní venujem tejto nadácii už niekolko rokov.
(údaje sú z Vestníka, nie sú názorom redaktora)

čítala som...a vieme my, alebo dotyčný, ktorý tento článok písal, čo položka administratívnych nákladov v sebe zahŕňa?
majka 62
10.09.13,08:39
Taktiež som sa zúčastnila relaxačného pobytu, ktorý bol pre onko pacientov zdarma, a ako píše vyššie tuta - nezabudnuteľný zážitok pre všetkých zúčastnených. Okrem toho 4.rok študujem angličtinu v Lige proti rakovine s vynikajúcimi lektormi, taktiež bezplatne. Je tam niekoľko skupín študentov angličtiny a každý rok v septembri pribúdajú ďalší. Nehovoriac o ďalších aktivitách, ktoré sú neustále k dispozícii - program na september má 4, či 5 strán .
Prídite sa na jednotlivé aktivity pozrieť zblízka, jednoducho vyskúšajte a uvidíte, potom nám napíšte svoje zistenia a skúsenosti. Prikladám aj vyjadrenie k 2% dane, dnes som si prečítala na stránke LPR.

http://www.lpr.sk/aktuality/108//hospodarenie-ligy-proti-rakovine-s-2perc-z-dane/
mareko
10.09.13,12:44
a vieš, že nie, Veď ide len o názor dotyčného, citujem: Snažili sme sa v nej upovedomiť ľudí prečo, podľa nášho názoru, je Liga proti rakovine neužitočná, ba priam pre spoločnosť až škodlivá organizácia. Osobne som sa zúčastnila relaxačného pobytu organizovaného LPR a na tento týždeň budem s láskou spomínať do konca života.
Pozerala si okrem toho článku aj výšku administratívnych nákladov LPR, financovaných z 2 % daní ? Tak tie mi naozaj zdvihli žlč tiež ...Svoje 2 % daní venujem tejto nadácii už niekolko rokov.
(údaje sú z Vestníka, nie sú názorom redaktora)

Ďalšia zaujímavá položka je mohutná reklamná kampaň, v nie práve lacných médiách :-(
mareko
10.09.13,12:46
Máte niekto skúsenoti s podkovičníkom - ohňovcom? Dostal sa mi do ruky letáčik, tak skúmam aká je realita
http://www.provitex.sk/pri_onkologickych_ochoreniach

Nik nemá skúsenosti s podkovičníkom?
akeber
11.09.13,13:10
Máte niekto skúsenoti s podkovičníkom - ohňovcom? Dostal sa mi do ruky letáčik, tak skúmam aká je realita
http://www.provitex.sk/pri_onkologickych_ochoreniach

Nik nemá skúsenosti s podkovičníkom?

Mám, teda môj otec. Užíva ho približne pol roka. Ale napíšem len súkromne.
mareko
11.09.13,17:52
OK, buď taká dobrá a napíš mi SS, alebo ak chceš úplne mimo porady tak na jankajankaova@gmail.com Ďakujem
Zitulda
26.09.13,07:52
... sme chválapánubohu už po tom všetkom. Ako bude ďalej?!... pevne veríme, že dobre.
( Iba na vysvetlenie ...sú to rany na oboch stranách krku, vzniknutých počas ožarovaní.
Dgn:CA mäkkých tkanív v ústnej dutine-IIst., nielen z fajčenia, ale hlavne z dráždenia zubom, ktorý sa kýval a nik z nás ho 2 roky nevedel presvedčiť, k návšteve zubára...až potom, keď už bolo neskoro.)
majka 62
26.09.13,08:11
Zitka, nech Vám to dopadne ako len najlepšie môže. Veľmi vám to prajem a silno držím prsty.
akeber
26.09.13,10:18
Zitka držím palce nech to dopadne čo najlepšie.
uct2007
26.09.13,18:43
Zitka aj ja držím palce !!!!!!!!!!!
Zitulda
27.09.13,07:15
Ďakujem Vám dievčatá veľmi, veľmi pekne. Želám Vám pekný piatok a nádherné dni nasledujúceho víkendu, nech sú plné radosti a slnka aj v duši každého z Vás a Vašich blízkych.
LukyKs
27.09.13,11:17
a vieš, že nie, Veď ide len o názor dotyčného, citujem: Snažili sme sa v nej upovedomiť ľudí prečo, podľa nášho názoru, je Liga proti rakovine neužitočná, ba priam pre spoločnosť až škodlivá organizácia. Osobne som sa zúčastnila relaxačného pobytu organizovaného LPR a na tento týždeň budem s láskou spomínať do konca života.
Pozerala si okrem toho článku aj výšku administratívnych nákladov LPR, financovaných z 2 % daní ? Tak tie mi naozaj zdvihli žlč tiež ...Svoje 2 % daní venujem tejto nadácii už niekolko rokov.
(údaje sú z Vestníka, nie sú názorom redaktora)
Poviem tak ...ten môj názor .
Charitu nejak nepodporujem ...hlavne a práve pre takéto informácie , ktoré občas vyplávajú na povrch z toho charitného bahna .
Dá sa povedať , že len jedna organizácia to robí transparentne - Dobrý anjel ...
Ešte aj ten Modrý anjel je čistý biznis ...akože dojáky , to je fakt ......ALE ....

Ak by sa raz zadarilo ( nejaký Jackpot ) , určite by nejaká čiastka šla na ten svoj účel a umiestnenie .
Lenže podmienky by som si kládol ja sám !!!

Lepšie ako anonymná charita je poobzerať sa okolo.
Možno uvidíš niekoho potrebného.
A budeš aj vidieť, že či polovica z tvojho nejde inde ako na pomoc.
Tweety
30.09.13,12:08
mareko
03.10.13,04:28
Toto mi poslali pre chorú kamarátku, tak sa podelím aj s ostatnými. Ak nepomôže, istotne neublíži.

_Tento zázračný nápoj existoval už pred mnohými rokmi, kedysi ho prírodní
liečitelia v Číne odporúčali chorým. Istý pán Seto dokázal, že nápoj funguje
tým, že sa sám vyliečil zo svojej choroby, z rakoviny pľúc. Pán Seto tvrdí,
že nápoj mu odporúčal jeden slávny čínsky herbológ. Pil ho tri mesiace a
jeho zdravie sa obdivuhodne zlepšilo, preto sa rozhodol tento zázrak zdravej
výživy zverejniť.

zdroj: Anam Mare investigaciones
para NCVN TV. 9-11-2012 /-12:06 H.

Je to výživa dosažiteľná pre každého a s minimálnymi výdavkami, preto chce
pán Seto upútať pozornosť tých, čo trpia nejakým druhom rakoviny, alebo
hocakou inou chorobou, upozorniť ich na tento zázračný nápoj (ktorý chráni
organizmus pred rakovinou a inými chorobami), aby sa uzdravili. Podľa neho
tento zázračný nápoj "brzdí rozvoj rakovinových buniek tým, že posilňuje
obranyschopnosť organizmu (imunitu)".

Z čoho sa nápoj vyrába?
Recept je veľmi jednoduchý, potrebujete len:
1 cviklu
2 mrkvy
1 jablko

Postup:
Všetko treba poriadne umyť, očistiť, nakrájať na malé kúsky a zmixovať s
trochou minerálky.
Môžete použiť mixér, prípadne "Frud Juicer". Komu sa žiada, môže pridať aj
trochu citrónu, aby mal nápoj občerstvujúcejšiu chuť. Nápoj treba vypiť hneď
po príprave, neskladovať!

Kedy piť tento nápoj?
Hneď ráno a na prázdny žalúdok! O hodinu by ste sa mali naraňajkovať.
Ak chcete, aby sa výsledky dostavili rýchlo, pite nápoj dvakrát denne:
Jeden pohár ráno a druhý pred 17.00 h.

Je dôležité, aby ste nápoj vypili hneď po jeho príprave, nikdy to nebudete
ľutovať!

Tento zázračný nápoj účinkuje pri nasledujúcich ochoreniach:

1. zabraňuje vzniku rakovinových buniek/už vzniknutým zabraňuje sa ďalej
rozvíjať, 2. chráni pred chorobami:
a) pečene,
b) obličiek
c) pankreasu,
d) tiež pred vredmi.
3. a) Posilňuje pľúca,
b) chráni pred infarktom srdca a vysokým krvným tlakom.
4. Posilňuje imunitný systém.
5. Je dobrý na:
a) oči (zrak),
b) odstránenie červených alebo unavených očí, alebo pocit sucha v
očiach.
6. a) Zlepšuje fyzickú kondíciu,
b) odstraňuje bolesti svalov.
7. Odstráni z tela škodlivé látky:
a) pomáha sa vyprázdniť, (zabraňuje zápche),
b) pokožka bude zdravá a žiarivá, pomáha aj pri akné.
8. Pomôže pri infekcii v hrdle.
9. Tlmí menštruačné bolesti.
10. Odstráni sennú nádchu.

Tento nápoj nemá žiadne vedľajšie účinky a má vysokú výživnú hodnotu.
Je tiež veľmi účinný, ak potrebujete schudnúť. Ak dodržíte správny postup,
už asi po dvoch týždňoch si uvedomíte, že váš imunitný systém sa (vďaka
jablkám) zlepšil.

"To, o čo sa nepodelíš, zmizne. To, o čo sa podelíš, sa zviacnásobí.
Prečo sa nepodeliť o poznatky, dobré rady, veselosť a výbuchy šťastia?
Kto sa podelí, získa dobrú odozvu!"
akeber
07.10.13,08:17
Ja som po zmene porady absolút. magor....neviem sa to orientovať. Sem chodím najčastejšie tak sa o radu pokúsim tu. Potrebovala by som poradiť. Chcem zmeniť deťom lekárku ( pediatra) a neviem ako mám postupovať. A ešte jednu :confused: otec je onko. už som o tom sem dávnejšie písala. Má veľký nádor, nedá sa vyoperovať, liečil sa rádioter. aj chemo ale to sme museli skončiť skoro ho priviedla do hrobu. Teraz mu na základe dobrých výsledkov ( nemá metastázy) navrhli bio liečbu ( infúzie). Ja to nepoznám, viete o tom niečo ? prosím napíšte mi.
VieraPopluharova
14.10.13,06:54
Ahojky všetci,

dlho som tu nebola, nakukla som sem, nakoľko mi prišlo upozornenie na meil, že je tu otázka.

Milaá Akeber,

čo sa týka bioliečby v infúziach, je to už staršia novinka, no ku nám sa konečne tiež dostala, neberte to ako liečbu na podporu imunity, alebo niečo také, táto bioliečba má za účinok podporovať obnovu zdravých buniek , ktoré sú zničené chemo a rádioliečbou, samozrejme má i zakódované v sebe i boj proti rakovine ako takej, sú s tým celkom dobré výsledky a ak má tú možnosť a dostane ju, tak by som ju ja osobne brala, nie včetkým ju predpíšu.
Ak mám dáke chyby v gramatike, ospravedlňujem sa . Všetkých zdravím a verím, že budete v poriadku. ..
Tweety
14.10.13,07:07
Som rada, že si tu nakukla, ani nevieš, ako často na Teba myslím, dúfam, že aj u vás v rodine je všetko v poriadku, držte sa , hlavne sestra. Objímam, Maja.
akeber
14.10.13,07:10
Ahojky všetci,

dlho som tu nebola, nakukla som sem, nakoľko mi prišlo upozornenie na meil, že je tu otázka.

Milaá Akeber,

čo sa týka bioliečby v infúziach, je to už staršia novinka, no ku nám sa konečne tiež dostala, neberte to ako liečbu na podporu imunity, alebo niečo také, táto bioliečba má za účinok podporovať obnovu zdravých buniek , ktoré sú zničené chemo a rádioliečbou, samozrejme má i zakódované v sebe i boj proti rakovine ako takej, sú s tým celkom dobré výsledky a ak má tú možnosť a dostane ju, tak by som ju ja osobne brala, nie včetkým ju predpíšu.
Ak mám dáke chyby v gramatike, ospravedlňujem sa . Všetkých zdravím a verím, že budete v poriadku. ..

Vieročka veľmi pekne ďakujem za info., určite neodmietneme a zatiaľ sa nám celkom darí .....vďaka ♥.
buchač
14.10.13,17:40
No ja teraz neviem ...
Čo je viac ???
Názor alebo fakty .
Názor jednej nejakej Karin , ktorá neuvádza žiadne relevantné dôkazy alebo tie overené fakty buď laboratórnymi výsledkami , či aj praxou ...


Zakázané jedlá pre onko pacientov!

Pacienti s nádorovým ochorením bojujú o svoje životy, a to doslova. Liečba rakoviny často spôsobuje zlyhanie imunitného systému, ktorý je slabý a ohrozený. Aj preto je dôležité vyhnúť sa potravinám, ktoré sú známe karcinogény a vyhýbať sa potravinám, ktoré nepomáhajú liečeniu.

1. „Špinavé“ ovocie a zelenina
Najvyššie koncentrácie rezíduí pesticídov sa podľa štatistík objavujú v jahodách, paprike, špenáte a broskyniach. Onkologickí pacienti by sa preto mali vyhýbať surovému ovociu so štruktúrou ako sú aj maliny a černice, vzhľadom k vysokému potenciálu ochorenia.

2. Ryby a zvieracie mäso nie!
Ani ryby a kôrovce nie sú schválené, pretože v ich tele je veľká koncentrácia toxických látok, hlavne ortuti. Hovorí sa, že tuniak a losos, keď ho je v strave priveľa, spôsobuje poškodenie mozgu. Vyhnúť sa zvieraciemu mäsu môže byť nevyhnutné, pretože pesticídy nájdené v dobytku môžu byť sústredené aj vo zvieracom tkanive a bunkách.


3. Vyhnite sa alkoholu
Riziko rakoviny a konzumácia alkoholu je silná väzba. Je tu veľká šanca ešte väčšieho poškodenia pečene a hrubého čreva. Alkohol je pre telo toxický, produkuje voľné radikály a narúša ochranné mechanizmy kyseliny listovej.

Vyhnite sa všetkým oblastiam, kde existuje potenciál chorôb prenášaných potravinami. Nepasterizované mliečne výrobky, lisované syry, surové alebo nedostatočne tepelne spracované vajcia, nepražené orechy, nepasterizovaný med či ľad zo strojov na výrobu ľadu, sú vo všetkých oblastiach vysoko rizikové potraviny.

Autor: Karin

http://zena.atlas.sk/zakazane-jedla-pre-onko-pacientov/zdravie/vyziva/820743.html

P.S.:
Výraz pasterizácia asi dotyčnej Karinke veľa nevraví ...tým narážam na to pasterizovanie medu ,viď :
http://www.jajsem.com/lecive-vlastnosti-syroveho-medu/

Poznámka :
...a ozaj ,vysvetlí mi niekto výraz " zvieracie mäso " ...???
Bože môj ....tá Karin je ale blbá ...:cool:
buchač
24.10.13,07:45
Bol som sa dnes fotiť ...
Výsledok ?

Jednoducho povedané ...
" Nálezy v medziach normy - bez patologických zmien " ...:)
bea
24.10.13,07:49
Super, veľmi sa teším :)
majka 62
24.10.13,07:49
Super, tešíme sa :)
Mária Mojžišová
24.10.13,09:05
Buchi užitočné sa mi nedá pridať, lebo zároveň s plusom vyskočí aj mínus, tak aspoň takto, čo sa týka zdravia, dobré správy vždy potešia, tak aj ja sa teším a prajem Ti len samé dobré výsledky zakaždým a pokaždé, keď pôjdeš na kontrolu. Mňa už z evidencie po 15-tich rokoch vyradili, aj keď som sa tomu bránila,chodila som na onko 1 krát ročne na kontrolu a tento rok mám ísť na kontroly už len svojmu gynekológovi.
buchač
24.10.13,09:19
Buchi užitočné sa mi nedá pridať, lebo zároveň s plusom vyskočí aj mínus, tak aspoň takto, čo sa týka zdravia, dobré správy vždy potešia, tak aj ja sa teším a prajem Ti len samé dobré výsledky zakaždým a pokaždé, keď pôjdeš na kontrolu. Mňa už z evidencie po 15-tich rokoch vyradili, aj keď som sa tomu bránila,chodila som na onko 1 krát ročne na kontrolu a tento rok mám ísť na kontroly už len svojmu gynekológovi.
Po prvé ...dík..

Po druhé ...aj mňa už z onko v podstate vyradili .
Na tie fotečky ale chodím do " svojej " - VLN KE na ten dispenzár .
Na USG sa ma doktorečka aj pýtala , či ma už vyradili .
Nuž som jej odpovedal , že na onko chodím na nezáväzný pokec ...

...a vonkoncom nemôžem tým " mojím " doktorom uprieť jedno .
Ide o to , že sú aj radi , keď sa dobré správy aj oni dozvedia ...
bea
24.10.13,09:40
Som rada za Vás oboch :) Prajem Vám, aby ste už boli stále len zdraví.

Ja som bola pred týždňom prvý krát na sono po operácii a tiež je všetko v poriadku. V novembri prvá mamografia po operácii, verím, že tiež bude v poriadku.

A ako sa máte ostatní? Nejako je tu už dlhšiu dobu ticho :(
uct2007
25.10.13,16:25
Ahojte, ja ešte stále beriem chemoterapiu....teraz práve mi schválila poisťovňa ďalšie podávanie lieku Avastin (čo tiež minule schvaľovala, teraz schvaľovala znova) až do apríla 2014, okrem tohto lieku dostávam ešte ďalšie chemo + Xelodu - tbl chemo, od januára 2013. Nádory sú však také odolné, že sa zatiaľ vôbec nezmenšili, ale ani nerastú, ako ukázalo posledné CT, je to také ako pred operáciou, po operácii, bo sa to nedalo zoperovať, po kontrolnom CT v apríli a aj v auguste. A to je vlastne aj pozitívum, že to nerastie, no musím brať ďalej chemoterapiu, lebo keby mi ju vysadili bolo by zle. Tej chémie je vo mne už príliš, ale nemám na výber a stále verím, že sa to raz poddá :-)
majka 62
25.10.13,16:49
Ivka, drž sa moja, nech to ide k lepšiemu. Ja teraz doprevádzam kamarátku na chemoterapiu, má za sebou 5 cyklov, nádor sa zmenšil a čaká ju operácia. Ešte jeden cyklus chemo a ide na operáciu. Veľmi ti prajem, aby sa aj tie tvoje nádory zmenšili a vieš čo? nech sa radšej úplne stratia, nech idú ta het, a nech sa nikdy nevracajú späť. Všetko dobré prajem :)
evuš
25.10.13,16:53
Ahojte, ja ešte stále beriem chemoterapiu....teraz práve mi schválila poisťovňa ďalšie podávanie lieku Avastin (čo tiež minule schvaľovala, teraz schvaľovala znova) až do apríla 2014, okrem tohto lieku dostávam ešte ďalšie chemo + Xelodu - tbl chemo, od januára 2013. Nádory sú však také odolné, že sa zatiaľ vôbec nezmenšili, ale ani nerastú, ako ukázalo posledné CT, je to také ako pred operáciou, po operácii, bo sa to nedalo zoperovať, po kontrolnom CT v apríli a aj v auguste. A to je vlastne aj pozitívum, že to nerastie, no musím brať ďalej chemoterapiu, lebo keby mi ju vysadili bolo by zle. Tej chémie je vo mne už príliš, ale nemám na výber a stále verím, že sa to raz poddá :-)

Viem, ze dlho bojujes, ale vyhras!!! Si statocna...drzim paste !!!
*Pisem z mt, preto bez diakritiky*
Otakar.2
25.10.13,18:55
Ak môžem poradiť máš stránku WWW uncaria.cz alebo sk tam je byliny čaj ktorý sa volá Anona Graviola objednaj si to je to antioxidant proti rakovinový. alebo rob si šťavu mrkva cvikla a jablko najlepší odšťavovač je šnekový ale keď ho nemáš daj si tieto suroviny do mixéru a pridaj tam trocha minerálky aby sa to rozmixovať a potom to vypi toto je najlacnejší antioxidant hlavne mrkva surová aj varená pi to pravidelne je to veľmi zdravé aj chuť to má dobrú mysli, že ti to pomôže
Prajem ti skoré uzdravenie a nestrácaj nádej všetko sa môže obrátiť k dobrému ale zaléži to na tebe aby si silno zabojovala
uct2007
26.10.13,09:03
Dakujem všetkým za podporu, jablko-cvikla + mrkva - to pijem už 2,5 roka, odkedy som ochorela. A aj iné, ktoré mi odporučili známi, i onkolog. No jasné, že nádej nestrácam :-) Keď by sme ju strácali, všetci, čo sme takto chorí, tento boj prehráme !!! a to nesmieme dovoliť.
Pekný deň všetkým.
akeber
28.10.13,18:03
:mee:
Dakujem všetkým za podporu, jablko-cvikla + mrkva - to pijem už 2,5 roka, odkedy som ochorela. A aj iné, ktoré mi odporučili známi, i onkolog. No jasné, že nádej nestrácam :-) Keď by sme ju strácali, všetci, čo sme takto chorí, tento boj prehráme !!! a to nesmieme dovoliť.
Pekný deň všetkým.
Držím palce, nech sa všetko zlé na dobré obráti, prajem veľa, veľa síl. Náš boj už pomaly končí :mee: otec to vzdal o týždeň ho zrejme premiestnia na LDCH :mee:
uct2007
29.10.13,21:23
To mi je úprimne ľúto !!!!!
Tweety
30.10.13,12:51
akeber
30.10.13,19:11
http://www.pluska.sk/izahradkar/okrasna-zahrada/dekoracie-zaujimavosti/lanove-semienka-posobia-zazracne-aj-proti-rakovine.html
Ďakujem Vám, aj ľanové semienka aj podkovičník , cvikľu všetku podpornú stravu jedol ale bohužiaľ nádor začal rapídne rýchlo rásť. Napriek liečbe najskôr rádioterapiou neskôr chemoterapiou to ide dolu vodou :-(.
majka 62
30.10.13,19:16
Je mi to ľúto :(
bea
04.11.13,09:52
Prajem nám všetkým, aby sa nám podarilo nad tou pliagou vyhrať. Nie je to ľahké vyhnať "blbé" myšlienky :(
Tak len bojujme aj tak ďalej :)
akeber
06.11.13,20:07
Dnes sme náš boj prehrali :mee: , otec nás dnes v spánku, potichúčky navždy opustil :mee: :mee:
majka 62
06.11.13,20:19
Úprimnú sústrasť
evuš
07.11.13,05:53
Akeber, úprimnú sústrasť a pre otecka : "ľahké odpočinutie daj mu Pane"...
buchač
07.11.13,05:59
Dnes sme náš boj prehrali :mee: , otec nás dnes v spánku, potichúčky navždy opustil :mee: :mee:

...chválabohu ..........
Tweety
07.11.13,06:03
Dnes sme náš boj prehrali :mee: , otec nás dnes v spánku, potichúčky navždy opustil :mee: :mee:
Príjmi úprimnú sústrasť. Nech je mu zem ľahká.
julysak
07.11.13,06:28
No ja teraz neviem ...
Čo je viac ???
Názor alebo fakty .
Názor jednej nejakej Karin , ktorá neuvádza žiadne relevantné dôkazy alebo tie overené fakty buď laboratórnymi výsledkami , či aj praxou ...


Zakázané jedlá pre onko pacientov!

Pacienti s nádorovým ochorením bojujú o svoje životy, a to doslova. Liečba rakoviny často spôsobuje zlyhanie imunitného systému, ktorý je slabý a ohrozený. Aj preto je dôležité vyhnúť sa potravinám, ktoré sú známe karcinogény a vyhýbať sa potravinám, ktoré nepomáhajú liečeniu.

1. „Špinavé“ ovocie a zelenina
Najvyššie koncentrácie rezíduí pesticídov sa podľa štatistík objavujú v jahodách, paprike, špenáte a broskyniach. Onkologickí pacienti by sa preto mali vyhýbať surovému ovociu so štruktúrou ako sú aj maliny a černice, vzhľadom k vysokému potenciálu ochorenia.

2. Ryby a zvieracie mäso nie!
Ani ryby a kôrovce nie sú schválené, pretože v ich tele je veľká koncentrácia toxických látok, hlavne ortuti. Hovorí sa, že tuniak a losos, keď ho je v strave priveľa, spôsobuje poškodenie mozgu. Vyhnúť sa zvieraciemu mäsu môže byť nevyhnutné, pretože pesticídy nájdené v dobytku môžu byť sústredené aj vo zvieracom tkanive a bunkách.


3. Vyhnite sa alkoholu
Riziko rakoviny a konzumácia alkoholu je silná väzba. Je tu veľká šanca ešte väčšieho poškodenia pečene a hrubého čreva. Alkohol je pre telo toxický, produkuje voľné radikály a narúša ochranné mechanizmy kyseliny listovej.

Vyhnite sa všetkým oblastiam, kde existuje potenciál chorôb prenášaných potravinami. Nepasterizované mliečne výrobky, lisované syry, surové alebo nedostatočne tepelne spracované vajcia, nepražené orechy, nepasterizovaný med či ľad zo strojov na výrobu ľadu, sú vo všetkých oblastiach vysoko rizikové potraviny.

Autor: Karin

http://zena.atlas.sk/zakazane-jedla-pre-onko-pacientov/zdravie/vyziva/820743.html

P.S.:
Výraz pasterizácia asi dotyčnej Karinke veľa nevraví ...tým narážam na to pasterizovanie medu ,viď :
http://www.jajsem.com/lecive-vlastnosti-syroveho-medu/

Poznámka :
...a ozaj ,vysvetlí mi niekto výraz " zvieracie mäso " ...???
Bože môj ....tá Karin je ale blbá ...:cool:

nejako som to neinventarizoval, ale zhruba mi vychádza, že :

- pacient by sa možno aj mohol vyliečiť
- ale potom zomrie od hladu
julysak
07.11.13,06:30
Prajem nám všetkým, aby sa nám podarilo nad tou pliagou vyhrať. Nie je to ľahké vyhnať "blbé" myšlienky :(
Tak len bojujme aj tak ďalej :)

Naozaj nie je veľa tých, ktorým sa podarilo napľuť osudu do ksichtu
bea
07.11.13,07:17
Dnes sme náš boj prehrali :mee: , otec nás dnes v spánku, potichúčky navždy opustil :mee: :mee:
Úprimnú sústrasť :(
Mária Mojžišová
07.11.13,07:48
http://www.pluska.sk/izahradkar/okrasna-zahrada/dekoracie-zaujimavosti/lanove-semienka-posobia-zazracne-aj-proti-rakovine.html
Ďakujem Vám, aj ľanové semienka aj podkovičník , cvikľu všetku podpornú stravu jedol ale bohužiaľ nádor začal rapídne rýchlo rásť. Napriek liečbe najskôr rádioterapiou neskôr chemoterapiou to ide dolu vodou :-(.

Úprimnú sústrasť, je mi to ľúto.
betka631
07.11.13,07:56
Dnes sme náš boj prehrali :mee: , otec nás dnes v spánku, potichúčky navždy opustil :mee: :mee:

úprimnú sústrasť...
maja
07.11.13,08:05
Dnes sme náš boj prehrali :mee: , otec nás dnes v spánku, potichúčky navždy opustil :mee: :mee:
Úprimnú sústrasť...
babka - ježibabka
07.11.13,08:12
Dnes sme náš boj prehrali :mee: , otec nás dnes v spánku, potichúčky navždy opustil :mee: :mee:
Úprimnú sústrasť. Nech odpočíva v pokoji.
akeber
07.11.13,15:30
Ďakujem Vám všetkým ♥ ♥ ♥
Tweety
08.11.13,11:00
Valcake
09.11.13,22:34
Dnes sme náš boj prehrali :mee: , otec nás dnes v spánku, potichúčky navždy opustil :mee: :mee:
..je mi to ľúto, úprimnú sústrasť!
Zitulda
10.11.13,06:35
Dnes sme náš boj prehrali :mee: , otec nás dnes v spánku, potichúčky navždy opustil :mee: :mee:
Úprimnú sústrasť celej rodine a hlavne Tebe...posielam Ti veľa pozitívnej energie a síl, drž sa Jarka sme s Tebou.
Rozalka
10.11.13,06:39
Úprimnú sústrasť.
uct2007
10.11.13,15:40
Úprimnú sústrasť !!!!
Valcake
12.11.13,18:59
Booože, kamoškina sestra /zo štyroch sestier najmladšia/ zomiera:mee:...už nemá ani nádej:mee:..to je hroznéééé. Vôbec sme to nepripúšťali, ale už sa nedá nič robiť...
Tweety
15.11.13,13:55
VieraPopluharova
18.11.13,13:56
ahojte, najskôr pre "akeber" úprimnú sústrasť, je mi to ľúto avšak maj na pamňti, že otec už netrpí, chýba, je to ťažké, no on netrpí a to je najdôležitejšie.....
VieraPopluharova
18.11.13,14:05
Ahojky ešte raz pre všetkých,

dlho som tu nenakukla, prečítala som si príspevky.....no zdá sa mi, že táto téma sa míňa pôvodnemu účinku.......dočítala som sa tu samé "zaručené" liečby no pri tých liečbach nevidím žiadnu relevantnú štatistiku, len jedna pani povedala, samozrejme sa nechcem nikoho dotknúť, práve som sa vrátila z týždňového seminára pacientov s ochorením hrubého čreva.....mala som možnosť počuť rôzne názory z odborných kruhov, z odboru alternatívnej liečby, ak by si niekto z Vás dal námahu a prečítal všetky príspevky čo sú tu urobil by si sám pre seba malú štatistiku a vedel by, že tzv. zaručené prípravky a prostriedky na vyliečenie nie sú, no existujú podporné alternatívne liečby na ktoré sa môžete spýtať i svojho lekára prípadne samotné občianské združenia zamerané na rôzne druhy onkologického ochorenia a tam sú štatistiky presné a samozrejme majú i overené v praxi alternatívne podporné liečby.......ostatné nechávam na každého úsudok......túto tému ja uzatvárať nebudem, nechávam ju , aby pomohla iným, ktorí ju budú potrebovať.....no na dokazovanie čo je zaručené a nie je už nemám trpezlivosť.....prajem všetkým len to najlepšie a všetkým držím palce do budúceho, alebo práve prebiehajúceho boja......
akeber
21.11.13,12:03
ahojte, najskôr pre "akeber" úprimnú sústrasť, je mi to ľúto avšak maj na pamňti, že otec už netrpí, chýba, je to ťažké, no on netrpí a to je najdôležitejšie.....
Ďakujem ♥
Zimama
24.12.13,13:07
http://cloud3.graphicleftovers.com/36798/1280436/1280436_125.jpg

Želám krásne Vianoce a šťastný nový rok 2014, plný (zlepšujúceho sa) zdravia a pohody všetkým Vám! :) Ľuba
majka 62
25.12.13,20:57
Ľubka, ďakujeme za krásne prianie :) Podobne aj Tebe a Tvojím blízkym prajem radostné vianočné sviatky a všetko dobré v novom roku. Taktiež všetkým onkopacientom, prispievateľom aj čitateľom tejto témy prajem požehnané vianočné sviatky a veľa zdravíčka, lásky, sily a iba dobré výsledky a správy v novom roku.
Martin Babčan
30.12.13,14:23
zdravým
Martin Babčan
30.12.13,14:34
chcel by som sa spítať ja už som prežil toho dosť v nemocnici tak isto aj na onkologii a dufam že my pomôžeťe ... mam tu taký problem že z ničoho nič už to bude pomali rok čo my trpne ruka a mávam to raz za týžden niekedy je to pravidelne napriklad od stredi do stredy alebo od stredy do štvrtka a naopak a idemi to vetšinou od prstou a hore k plecu niekedy až k sánke no vetšinov to ide tak a neviem čo sa stým robí mal som už 3 x nador na mozgu a všetky liečbi som už vyskušal tak som len pod kontrolou ale to je fajn no zrazu z ničoho nič my začala ruka tak ako som opisal každy týžden a už ma to nebavi same magneticke rezonancie a žiadni pokrok dakujem
Zimama
30.12.13,22:36
(Bohužiaľ, poradiť Ti neviem, tak len želám všetko dobré a držím palce - aj na to, aby sa našiel niekto, kto Ti odpovie konkrétnejšie a viac k tomu, čo potrebuješ vedieť...:))
buchač
31.12.13,07:58
chcel by som sa spítať ja už som prežil toho dosť v nemocnici tak isto aj na onkologii a dufam že my pomôžeťe ... mam tu taký problem že z ničoho nič už to bude pomali rok čo my trpne ruka a mávam to raz za týžden niekedy je to pravidelne napriklad od stredi do stredy alebo od stredy do štvrtka a naopak a idemi to vetšinou od prstou a hore k plecu niekedy až k sánke no vetšinov to ide tak a neviem čo sa stým robí mal som už 3 x nador na mozgu a všetky liečbi som už vyskušal tak som len pod kontrolou ale to je fajn no zrazu z ničoho nič my začala ruka tak ako som opisal každy týžden a už ma to nebavi same magneticke rezonancie a žiadni pokrok dakujem
Pohľad a názor laika ....

Magnetická rezonancia sa predsa využíva na vyšetrenie ktorejkoľvek časti tela ( Tebe asi nie je potrebné vysvetľovať ) ...
No to trpnutie ruky môže mať aj inú príčinu , ktorú ale rezonancia neobjaví ...
Ak sa jedná o ľavú ruku , tak na Tvojom mieste by som zvážil návštevu internistu - kardiológa .
Ide o to , že to trpnutie od prstov smerom hore je jedným z príznakov nejakých problémov so srdcom ....

Podotýkam a zdôrazňujem , že sú to len dedukcie ......aj keď tie moje príznaky ( trpnutie prstov ) následne na JIS museli riešiť a bola potvrdená arytmia ...
Martin Babčan
31.12.13,10:48
no tak ja neviem niekto my vravi to a ini zase to už som z toho na nervi a to ma zaskočilo čo by to mohlo byt ako si písala .... ja študujem na zdravotnickej škole ako maser tak som sa tiež popital a ze by to mohlo to trpnutie byt aj z krčnej chrbtici no fakt neviem už to mám rok pomali každy týžden a stale ma len posielaju na magnetickú rezonanciu a dookola stale a je my to neprijemne ked ma to chyti aj v škole a to je tak že my to niekedy vyradi reč no to by som ty musel strašne veľa toho napísať od onko liečbi a ožiare a už ma ani nemaju čím liečit lebo som vyskušal všetko tak len pod kontrolou čo som aj chemo vyskušal iba my my to dobre bumky zničilo ale takto nestažujem sa hovori sa 2 opracie nadoru na mozgu a je pokoj no ja som bol ten 3 prípad a zatial mam pokoj ale ta ruka ma sere nenormalne
buchač
09.01.14,17:24
http://www.lovcisarlatanov.sk/wp-content/uploads/2013/12/cropped-cropped-kresba32.png
Lovci šarlatánov
Skoncujme so záplavou medicínskych nezmyslov, absurdít a očividných podvodov, ktoré sa dennodenne kopia a pribúdajú na rôznych weboch, diskusiách a fórach.

http://www.lovcisarlatanov.sk/osudova-rakovina/
AdaMtiM
06.02.14,16:08
Dobrý deň. Poprosím o radu. 10 r. syn bol teraz 4 dni hospitalizovaný v nemocnici pre opakujúce sa horúčky, po dobratí antibiotík Penbene a Dalacin na pneumokoka v hrdle podľa výteru pretrvávali horúčky. Počas 4 dní v nemocnice teploty už nemal, nedávali mu žiadne lieky, len urobili odbery. Dnes som podpísala reverz a sme doma. Doktorka ho chcela ešte nechať v nemocnici pre zlý krvný obraz, vraj sa jej nezdá nízky počet bielych krviniek i doštičiek. Môže to byť vraj spôsobené prekonanou virózou ale vraj to môže znamenať aj rozvíjajúce sa nádorové ochorenie. Nariadila podanie pyridoxínu, ale tak to je aj v liekovej forme a viem, že je to dlhodobejšia záležitosť, zvolila som radšej teda odchod domov s tým, že krv by mu mohla priebežne kontrolovať aj jeho detská lekárka a piridoxín som mu kúpila tablety v lekárni a budem podávať doma. Prosím, vedel by mi niekto poradiť, či sa mám plašiť s tým nádorovým ochorením?
Netuším z tých výsledkov, aká je hodnota krviniek , nevyznám sa v tých skratkách.... viem, že klasické veci ako CRP mal nízke a ASLO má 275 - ale kontrolné výtery hovoria o tom, že streptokok je už zničený.
V správe je napísané : v kontrolných odberoch opätovne leukopénia s prevahou lymfocytov a prehĺbenie trombocytopénie /119..103/. Konzultovaný hematológ, na jeho odporúčanie odobraný krvný obraz do citrátu, kde vylúčená relatívna trombocytopénia, plánované podanie pyridoxínu. Na nete som už teraz, čo sme dve hodiny doma našla čo-to o leukopénii a trombocytopénii, ale keďže nerozumiem skratkám v odberoch, neviem či sú to kritické hodnoty alebo iba nižšia hladina, ktorá môže byť ozaj iba dozvukmi prekonanej virozy. Najprv som sa zľakla, že leukémia - ale to je opačne, to by mal zvýšené biele krvinky. Nízky počet je skôr asi rakovina kostnej drene... . Vďaka za každý názor.... nemám sa s kým poradiť.
buchač
06.02.14,16:19
ale keďže nerozumiem skratkám v odberoch, neviem či sú to kritické hodnoty alebo iba nižšia hladina, ktorá môže byť ozaj iba dozvukmi prekonanej virozy. Najprv som sa zľakla, že leukémia - ale to je opačne, to by mal zvýšené biele krvinky. Nízky počet je skôr asi rakovina kostnej drene... . Vďaka za každý názor.... nemám sa s kým poradiť.

Po prvé ....sadni si a predýchaj ....a VŠETKO !!!

Po druhé ...na rady a názory z internetu sa ( sorry ) totálne vyser ...absolútne nerieš , lebo sa zblázniš ...

Po tretie ...klikni na odkaz a máš tam v podstate všetky základné vyšetrenia a aj hodnoty
http://www.edusan.sk/pacient/vysetrenia/tabulky.htm

Po štvrté ...biele krvinky ...
Moja doktorka hematologička Beáty Beňovej vraví http://primar.sme.sk/c/6136935/ked-ochorie-krv.html
Zitulda
06.02.14,17:48
AdaMtiM v prvom rade sa ukludni a ako Ti radil Buchy predýchaj.to. Neviem kto Ti povedal, že ak je nízky počet bielých krviniek, je to rakovibna kostnej drene, to nie je pravda! Tri orgány v tele človeka vytvárajú biele krvinky a to sú: slezina, pečeň a kostná dreň.Moja rada je...nehľadaj na nete a nie každá rada od iného je možno dobrá pre Tvojho syna, ale priamo sa na to opýtaj pani doktorky ona to vie určite najlepšie...prípadne lekárov internistov a uvidíš, všetko bude dobré, ak sa mu po ATB a viróze zvýši imunita. Synátor má mladý organizmus a ten je naozaj silný .
Gabhus
07.02.14,03:57
V kľude sa porozprávaj s lekárom ktorému veríš a kašli na "odborníkov". Ja som videla pred časom na jarmoku deda, ktorý predával bylinkové čaje, jeden z nich "na rakovinu". Tak som na nasr.... ako ľudia túto pliagu zneužívajú - nechcem krivdiť dedo tomu možno aj veril, ale ak by to bolo také jednoduché, tak toho deda na Nobelovu cenu navrhnúť.... Nedaj na takých mudrlantov a buď hlavne kľudná, ani na dieťa Tvoje znepokojenia nepôsobia dobre a on tiež ten pokoj potrebuje. Všetko bude OK.
Auri
07.02.14,05:07
Ja sa chcem verejne poďakovať Buchačovi.

Ďakujem. Ani nevieš ako mi to vtedy pomohlo.
buchač
07.02.14,05:28
Ja sa chcem verejne poďakovať Buchačovi.

Ďakujem. Ani nevieš ako mi to vtedy pomohlo.

mimotemy
Mňa nerieš , Tvoje ( každého normálneho rodiča ) obavy sú pochopiteľné ...
gilda
27.02.14,16:52
Auri
28.02.14,05:35
Chcela by som Vas poprosit o rady, ako zabranit (ja viem, ze vsetkemu sa neda vyhnut) neziaducim ucinkom z ozarovania. Citala som, ze kozu treba osetrovat detskym pudrom a este? Stiahla som nejaky letak z bratislavskej onkologie.
No co Vam pomohlo. Ci vyhnut sa neziaducim ucinkom uplne neda? Myslim rany na kozi hlavne.
Zaciname v pondelok. Tak ak vieme kozu pripravit dopredu.... .
majka 62
28.02.14,07:19
Auri, prikladám link, na strane 21, 22 sa dozviete viac.

http://www.lpr.sk/subory/publikacie/radioterapia-zhubnych-nadorov/radioterapia--na-web-2008---2vyd.pdf

Z vlastnej skúsenosti, mne postačoval detský púder vždy po ožarovaní. Po úplnom ukončení ožarovania - cca po mesiaci, som používala na odporúčanie onkológa imunoglukánovú masť. Spomínam si, že masť som nezačala používať okamžite po skončení ožarovania ale troška neskôr, možno po týždni, dvoch, tiež po porade s onkológom. Počas ožarovania ani po skončení ožarovania som nemala nejaké závažné problémy. Budete sledovaná počas celého obdobia, nič sa nebojte, zvládnete to.
Auri
28.02.14,07:42
Dakujem. Pozriem si to.

Nejde o mna, ale o mne velmi blizku osobu. O brata. Vzdy bol skor uzavrety, ale svagrinej posuvam informacie. Chceme mu to ulahcit. Jasne, ze vsetko po porade s onkologom. Len ak ma uz nejake info, moze sa pytat dobredu.
majka 62
28.02.14,07:51
...presne tak, treba sa pýtať aj pred aj počas ožarovania, keby mal akékoľvek problémy, veľmi začervenalú pokožku, bolesti, treba to konzultovať s lekárom. Práve včera som sa dozvedela, že mojej kamarátke okamžite stopli ožarovanie - mala príliš začervenalú kožu, ale mala už iba zopár ožarovaní pred sebou. Veľa síl celej rodinke prajem.
Auri
07.03.14,08:25
A co vam pomohlo na nevolnosť a nechutenstvo? Nejake lieky dostal, ale je mu aj tak zle z toho. Mal kombinovane oziare aj chemo. Teraz len oziare, ale traviaci trakt. Cize, asi mu zas len bude zle z toho. Aj ked by sa vraj nevolnosti mali zmiernit, kedze uz nebude brat chemo.
Je niečo, čo keď ste zjedli, vypili, tak sa vam aspon trocha ulavilo? Poradili mu cerstvu stavu z cvikly.
Jarka 1
07.03.14,10:47
Už som to tu v začiatkoch témy písala. Mne pri chemo na nevoľnosť pomáhalo pivo. Kvalitné, chmelové, ale len tak 0,5 - 1 dcl aj to nie denne. Šťavu zo surovej cvikly by som vtedy určite nevypila, ale je to veľmi individuálne. Treba skúšať, každému sadne niečo iné.
Auri
07.03.14,11:19
Dakujem Jarka. Skusime. Aj som zacala citat celu tuto diskusiu, ale nemam sil. Skoncila som niekde okolo str. 10. Su to silne pribehy.
lienocka001
27.03.14,07:57
asi to sem nepatri ale potrebujem ukludnit a preckat cakanie .... dcerke pred tristvte rokom zistili difuznu strumu a hypofunkciu stitnej zlazy ... nakoniec to dali ako autoimunitnu tyreotidu ... v sono bola uz velkost stitky teda objem nad hranicu jej veku teraz mala cerstvo 11 rokov... TSH mala nad 11 nasadili euthyrox, v septembri robili kontrolnu krv TSH sa znizilo na 6 . teraz v stredu sme boli na kontrole na endokrinologii a na sono ... na sone zistili ze stitka sa zvacsila o vyse 7 ml ... uz ju ma 20 ML, a nasli jej soliterny uzol 20 x 10 x 3 mm, hned nas objednali na onkologiu na heydukovu na biopsiu uzla .... tu zvladla len ju trochu pobolieva krk a hlava tak som ju nechala doma dnes zo skoly ... a cakame na vysledky ... snazim sa nestresovat nikto vam nic nechce povedat co aj chapem ... ale ja som rodic a jasne ze si robim starosti ...
buchač
27.03.14,08:09
asi to sem nepatri ale potrebujem ukludnit a preckat cakanie .... dcerke pred tristvte rokom zistili difuznu strumu a hypofunkciu stitnej zlazy ... nakoniec to dali ako autoimunitnu tyreotidu ... v sono bola uz velkost stitky teda objem nad hranicu jej veku teraz mala cerstvo 11 rokov... TSH mala nad 11 nasadili euthyrox, v septembri robili kontrolnu krv TSH sa znizilo na 6 . teraz v stredu sme boli na kontrole na endokrinologii a na sono ... na sone zistili ze stitka sa zvacsila o vyse 7 ml ... uz ju ma 20 ML, a nasli jej soliterny uzol 20 x 10 x 3 mm, hned nas objednali na onkologiu na heydukovu na biopsiu uzla .... tu zvladla len ju trochu pobolieva krk a hlava tak som ju nechala doma dnes zo skoly ... a cakame na vysledky ... snazim sa nestresovat nikto vam nic nechce povedat co aj chapem ... ale ja som rodic a jasne ze si robim starosti ...

Patrí - nepatrí ... a nie je jedno ??? Toto nechaj teraz bokom ...

Tie hodnoty nemá význam riešiť , na to sú povolanejší a múdrejší .
Nepovedia radšej nič , lebo sami ešte presne nevedia a z toho mála infa sa proste asi aj nedá .
Po biopsii budeš/te mudrejšia ...
buchač
03.04.14,05:39
Múdre slová ...

Klinická psychologička NOÚ Bratislava (http://www.porada.sk/bratislava#__AUTOKW) Lucia Vasiľková upozornila, že rodina má s pacientom s uvedeným ochorením vhodne komunikovať, blízki nemajú chorému členovi rodiny vnucovať svoje predstavy, ani im napríklad hovoriť, že za mesiac vyzdravieš a neustále im opakovať, že musia bojovať a pozitívne myslieť.

Poukázala tiež na to, že pacienti sú často preťažení informáciami z internetu, rôznymi "zaručenými" radami, ktoré sú veľakrát zavádzajúce a protichodné.

Psychologička odporúča hovoriť s pacientmi o tom, ako sa cítia, čo by ich potešilo, nechať ich oddychovať, kedy a koľko chcú.

"Často stačí ticho sedieť pri pacientovi a držať ho za ruku, nie je dobre stále niečo rozprávať".
http://aktualne.atlas.sk/pacientov-s-rakovinou-hrubeho-creva-a-konecnika-stale-pribuda-moznosti-liecby-sa-zlepsuju/slovensko/zdravotnictvo/?utm_source=zdravie02&utm_medium=centrum&utm_campaign=hp
akeber
05.04.14,05:17
Auri mne pomohla vajcová zapražená polievka a slepačie vývari. Nemohla som mlieko,mliečne výrobky, zmrzlinu.
Jarka 1
07.04.14,13:58
Ahojte všetci onkáči, blíži sa deň narcisov a tak som si na Vás všetkých spomenula. Bez našej Vierky to tu pomaly začína zapadať prachom. Ozvite sa všetci a dajte vedieť ako sa Vám darí, či už je to dobré, alebo horšie. Táto téma by mala zostať živá, veď Slovensko (http://www.porada.sk/slovensko#__AUTOKW) obsadilo takmer prvú priečku vo výskyte rakoviny hrubého čreva a konečníka.

Prosím všetkých predajcov výživových doplnkov, zaručených "liečiteľov", aby sem nepísali a nezneužívali našu tému na vlastný biznis.
buchač
07.04.14,15:28
Ahojte všetci onkáči, blíži sa deň narcisov a tak som si na Vás všetkých spomenula. Bez našej Vierky to tu pomaly začína zapadať prachom. Ozvite sa všetci a dajte vedieť ako sa Vám darí, či už je to dobré, alebo horšie. Táto téma by mala zostať živá, veď Slovensko (http://www.porada.sk/slovensko) obsadilo takmer prvú priečku vo výskyte rakoviny hrubého čreva a konečníka.

Prosím všetkých predajcov výživových doplnkov, zaručených "liečiteľov", aby sem nepísali a nezneužívali našu tému na vlastný biznis.

Veď preto som som prispel ...trochu zvíril prach .
Nemboj sa - liečiteľov pošlem tam kde si v tej chvíli pomyslím...a nebude sa im to vonkoncom páčiť , budem prudko nepríjemný .
Jarka 1
08.04.14,08:10
Keď si tu Ty, ničoho sa nebojím. Nech všetci vedia, že aj táto téma má rytiera v zbroji.:) A veľmi sa teším, že si v pohode. Kontrolujem Ťa občas na šuťáku, či ako tomu nadávate :---.
Auri
08.04.14,09:01
Akeber, vďaka. Skúsime. Už asi aj sám prichádza nato, čo áno a čo nie. Vyprážané nie napr.
bea
08.04.14,09:13
Som rada, že ste sa ozvali Jarka 1 a buchač v tejto téme. Ozaj mi je ľúto, že už o väčšine prispievateľov nič neviem , ani o Vierke :(
Ja sa mám, chvála Pánu Bohu, momentálne dobre. Pred Veľkou nocou idem na kontrolu a sono, ale verím, že to bude aj naďalej v rámci normy....
buchač
08.04.14,10:16
Keď si tu Ty, ničoho sa nebojím. Nech všetci vedia, že aj táto téma má rytiera v zbroji.:) A veľmi sa teším, že si v pohode. Kontrolujem Ťa občas na šuťáku, či ako tomu nadávate :---.
Nejde o rytierstvo .
Mne osobne ani tak nevadí , ak niekto dá nejaký ten produkt , no nech to činí inteligentným spôsobom . Nie surovo a účelovo sa snažiť za každú cenu zarobiť na nešťastí a zdraví iných .
Takejto osobe som občas aj schopný popriať niečo hnusné , surové , neľudské , neetické ...
Takže to radšej zmiernim v tom klasicky známom podaní .

Kto neprežije , nevie , o čom hovorí ...

Myslím si , ba som dokonca presvedčený , že sa dosť na onkologických pacientoch nahrabú tie poisťovne ....a asi aj najviac , lebo henté špeci medikamenty a samotné operácie , ožiare alebo chemo nie je teda lacný špás .
Svojho času som si prepočítal tú moju anabázu ...cifry sa vyšplhali do až do het - sedem miestne číslo :rolleyes:

K tej mojej osobe ??? ...hehe , radšej nedráždi štrkáča bosou nohou ...;):---:D
Gabhus
09.04.14,02:37
Sme tu, snažíme sa, prežívame viac menej úspešne takže O. K. Teda viac úspešne, len toho času je akosi pomenej. Aspoň mne to zak akosi uteká že je pondelok a zrazu piatok...;););)
demeter
09.04.14,05:27
Od marca patrím aj ja medzi onkologických pacientov,mám nádor na prsníku dnes som po druhej chemoterapii a chcem povedať všetkým aby sa držali a nemysleli ma to najhoršie viem o čom hovorím ,zo začiatku to bolo aj pre mňa veľmi ťažké ale nejako sa snažím cez to preniesť aj zásluhou rodiny.
Jarka 1
09.04.14,05:53
Ďakujem dievčatá, že ste sa ozvali a držím palce. Som rada , že Demeter je pozitívne naladená. Nekonečný strach a stres aj tak ničomu nepomôžu, ale všetko iba zhoršia.
majka 62
09.04.14,05:55
Všetkých pozdravujem, ja som momentálne po dvoch operáciách, tentokrát našťastie mimo onkológie, Núsch. Takže v rámci možností som v poriadku. Všetkým vám prajem veľa zdravíčka, úspešnú liečbu, kto práve ňou prechádza a všetko dobré.
Jarka 1
10.04.14,07:01
Výnimočne som sa hrabala na topky a našla niečo zaujímavé. Šikovní sú naši ľudia.

http://www.topky.sk/cl/10/1390101/Vykum-slovenskych-vedcov-moze-prispiet-k-liecbe-rakoviny
demeter
18.04.14,09:30
Všetkým prajem príjemné prežitie sviatkov a hlavne veľa sily a optimizmu.
Tweety
18.04.14,10:11
Všetkým ťažko skúšaným prajem veľa síl, posilnenie ducha, zdravia a krásnu požehnanú Veľkú noc.

Láska Zeleného štvrtku, viera Veľkého piatku, nádej Bielej soboty a víťazstvo Veľkonočnej nedele, nech Vás posilní a naplní pokojom a dôverou.
jeso
18.04.14,19:07
aj ja sa pripojím ... všetkým prajem príjemné sviatky , hlavne veľa zdravia , toho nikdy nie je dosť...
220870
22.04.14,19:33
Jarka 1
23.04.14,05:27
Už sme tu o tom písali. Čerstvo mleté ľanové semeno + tvaroh / alebo orechy / priaznivo pôsobia na črevá. Znovu upozorňujem z vlastnej skúsenosti, že ak práve beriete liečbu, treba začať veľmi opatrne a riadiť sa vlastným telom. Môže sa stať, že organizmus to nebude dobre, alebo vôbec znášať.
Príjemne to chutí v kombinácii napr. jogurt, miláčik a možno by to bolo dobré aj s bryndzou.

Spoľahnúť sa na to, že sa iba s týmto vyliečim z rakoviny, nikomu neodporúčam!!!

Ako súčasť prevencie áno, ale počúvať svoje telo.

Ale možno vyskúšam to s tým šampanským ;):)
buchač
23.04.14,05:33
Spoľahnúť sa na to, že sa iba s týmto vyliečim z rakoviny, nikomu neodporúčam!!!
Ako súčasť prevencie áno, ale počúvať svoje telo.
Ale možno vyskúšam to s tým šampanským ;):)

220870 je zástancom určitého štýlu .
Beriem a akceptujem , aj keď celkom nesúhlasím ...ale to je jedno .

...a šampáňo ???
Kua , asi som ho málo píjaval - slabá prevencia bola ...??? ;)
Jarka 1
23.04.14,05:38
Nóóó, lenže sme ho nezajedali tvarohom. :---
220870
26.04.14,15:49
Spoľahnúť sa na to, že sa iba s týmto vyliečim z rakoviny, nikomu neodporúčam!!!
Ako súčasť prevencie áno, ale počúvať svoje telo.
Ale možno vyskúšam to s tým šampanským ;):)

220870 je zástancom určitého štýlu .
Beriem a akceptujem , aj keď celkom nesúhlasím ...ale to je jedno .

...a šampáňo ???
Kua , asi som ho málo píjaval - slabá prevencia bola ...??? ;)
Chlast v malých dávkach neškodí v akomkoľvek množstve.
demeter
15.05.14,10:27
Chcem sa spýtať,koľko je pre onkologického pacienta dobre mať onkomarkerov,mala som 57,5 a teraz mám 6,2 a povedali ,že to nieje dobre.Ďakujem!!
buchač
15.05.14,10:30
Chcem sa spýtať,koľko je pre onkologického pacienta dobre mať onkomarkerov,mala som 57,5 a teraz mám 6,2 a povedali ,že to nieje dobre.Ďakujem!!
Pozri sa do tabuľky na rozpätie ...

http://www.edusan.sk/pacient/vysetrenia/tabulky.htm
eri ka
21.05.14,14:17
Ahojte, chcem prispieť aj ja so skúsenosťou s rakovinou....s mojou mamičkou si ideme do konca tohto týždňa vyzdvihnúť výsledky z histologického vyšetrenia od chirurga, ktorý mamičku operoval - laparoskopicky jej odstránil žlčník (z dôvodu, že jej USG vyšetrením zistili žlčníkové kamene)....bohužiaľ už vieme výsledok - je to pozitívny nález, rakovina v stene žlčníka, ktorá vraj ešte neprerastá stenu žlčníka, podľa chirurga je to skoré štádium...viem, že toto bude ťažký boj a s veľkou pravdepodobnosťou neporaziteľný, pretože všetci dobre vieme, čo je rakovina zač ....avšak budem sa snažiť stáť celý čas pri mamičke (ja som jediná, kto s ňou žije v spoločnej domácnosti), ale čo bude potom.....to netuším :(
Zimama
21.05.14,16:22
Eri ka, držím palce a aj v tejto ťažkej situácii Vám želám všetko dobré!
buchač
21.05.14,16:33
Ahojte, chcem prispieť aj ja so skúsenosťou s rakovinou....s mojou mamičkou si ideme do konca tohto týždňa vyzdvihnúť výsledky z histologického vyšetrenia od chirurga, ktorý mamičku operoval - laparoskopicky jej odstránil žlčník (z dôvodu, že jej USG vyšetrením zistili žlčníkové kamene)....bohužiaľ už vieme výsledok - je to pozitívny nález, rakovina v stene žlčníka, ktorá vraj ešte neprerastá stenu žlčníka, podľa chirurga je to skoré štádium...viem, že toto bude ťažký boj a s veľkou pravdepodobnosťou neporaziteľný, pretože všetci dobre vieme, čo je rakovina zač ....avšak budem sa snažiť stáť celý čas pri mamičke (ja som jediná, kto s ňou žije v spoločnej domácnosti), ale čo bude potom.....to netuším :(

Hm , pravdu ??? Teraz myslím na Tvoje myšlienkové pochody .
Radšej nechci môj názor ... možno neskôr , no moje názory sú poväčšinou tvrdé , nepáčia sa každému .


P.S.:
Zatiaľ si daj niečo na ukľudnenie ...
Ak túto poznámku nechápeš , tak aj tú eventuálne neskôr vysvetlím .
Jarka 1
21.05.14,16:40
Eri ka, v Tvojom príspevku mi chýba aspoň trochu optimizmu. Veď píšeš: podľa chirurga je to skoré štádium... , tak prečo nenapísať: viem, že toto bude ťažký boj, ale verím, že to zvládneme...
Ak chceš byť mame oporou, musíš myslieť aj trochu pozitívne, aby si ju svojim optimizmom nakazila. A po radu si sem môžeš predsa prísť vždy, keď budete potrebovať.
buchač
21.05.14,16:43
Eri ka, v Tvojom príspevku mi chýba aspoň trochu optimizmu. Veď píšeš: podľa chirurga je to skoré štádium... , tak prečo nenapísať: viem, že toto bude ťažký boj, ale verím, že to zvládneme...
Ak chceš byť mame oporou, musíš myslieť aj trochu pozitívne, aby si ju svojim optimizmom nakazila. A po radu si sem môžeš predsa prísť vždy, keď budete potrebovať.
BINGO !!!!
eri ka
21.05.14,18:47
Jarka 1 pretože som realistka, ale ďakujem ti za podporu a Zimame taktiež.....bohužiaľ mám aj trafenú švagrinú, ktorá mi dnes do tváre šplechla, že bola u veštkyni a povedala jej ničo zlé, vraj by som skolabovala, ak mi to povie...tak načo do čerta začala o tom hovoriť? ešte aj pred mojou maminou....to nikoho nijak nepodporí...niektorí ľudia majú divnú povahu
Dáša_
22.05.14,03:02
Jarka 1 pretože som realistka, ale ďakujem ti za podporu a Zimame taktiež.....bohužiaľ mám aj trafenú švagrinú, ktorá mi dnes do tváre šplechla, že bola u veštkyni a povedala jej ničo zlé, vraj by som skolabovala, ak mi to povie...tak načo do čerta začala o tom hovoriť? ešte aj pred mojou maminou....to nikoho nijak nepodporí...niektorí ľudia majú divnú povahu

ak ti to dodá odvahy, tak moja svokra má za sebou dve rôzne onkologcké ochorenia. Našťastie obe boli odhalené vo včasnom štádiu. Najskôr rakovina maternice - operácia a stačilo ožarovanie. O dva roky pri prehliadke prsník. Zase radikálna operácia a doživotné užívanie liekov. A drží sa už dosť dlho.

Tiež to bol na začiatku pre nás šok a nevedeli sme, čo bude. nejak sme to ale ustáli. Je to tuším 7 rokov a pravidelné kontroly sú momentálne v poriadku.
Jarka 1
22.05.14,05:22
Eri ka , Ty teraz rieš seba a Tvoju mamu. Na trafenú švagrinú sa zvysoka ..., lebo ona sa o Tvoju mamu starať nebude. A hádam Ťa nerozhodí nejaká veštkyňa, ktorá iba využila získané informácie a použila ich. Povedala len to, čo si myslela, že chce tá Tvoja švagriná počuť. Teraz bude podarená švagriná robiť všade zo seba chuderu a roztrubovať čo jej povedala veštkyňa ... lebo však aj veštkyňa to povedala ... ale inak to má na háku, lebo toto je z jej strany len gesto ... inak by nikdy tak necitlivo nepovedala pred svojou svokrou to, čo povedala.

Radšej si pekne s mamou začnite čítať túto tému od začiatku. Bude vedieť, že nie je sama a že všetci čo sem píšu žijú .. inak by sme museli písať zo záhrobia.
Snažte sa zmeniť svoj prístup k celej situácii, aj keď je to v prvotnom šoku veľmi ťažké. A každý deň si povedzte, že to určite zvládnete ...
Gabhus
23.05.14,02:45
Erika, keby si vedela, čím prešlo mnoho z nás. Ak Ti napíšeme niečo, tak je to naša skúsenosť, nie načítané z kníh. Vieš, čaká Teba aj mamku ťažké obdobie, ale to prejde. Prešli sme tým, vieme. Je to zlé, ale nie až tak, aby sa nedalo. A ber to tak, že po každej prípadnej chemoterapii síce mamke bude zle, budú bolesti, nevoľnosti, ale zároveň to bude krok dopredu. No a musíte vidieť to svetlo na konci tunela a tým tunelom prechádzať s odhodlaním, že bude dobre. A ono bude. P.S. Na veštice zvysoka s.... - vieš čo.
220870
23.05.14,03:42
Odporúčam kúpte si túto knihu a prečítajte si ju. http://www.martinus.sk/?uItem=12785
je aj na nete ale na nete aspoň ja osobne nedokážem tak dobre pochopiť text kniha je jednoducho len kniha.tu : http://www.olgabufkova.cz/files/duchovni/Jak_se_zbavit_bryli.pdf
Mám ju doma už skoro prečítanú a hlavné je to že funguje.Je to kniha o ľudskom vedomí a podvedomí vysvetľuje ,ako náš organizmus bojuje s chorobou ,ako prehráva a vyhráva.je to návod na samoliečbu ,ktorý funguje.Je to kniha ktorú napísal človek s veľkým Č a je o vás ,nás všetkých.
Mali by si ju prečítať všetci bez rozdielu.Mala by byť povinné čítanie na školách.
Je to najlepšie investovaných 13€ v mojom živote.
Kúpte ju ako darček chorým.Je jedno či na hlavu,dušu ,alebo telo.
osky
23.05.14,03:56
220870-fiha to znie ako vseliek :-)
nemam rakovinu ale mrknem sa na to ked to tak chvalis.som zvedava
eri ka
23.05.14,11:10
Ahojte, ďakujem všetkým za povzbudenie, mamičkina diagnóza je C23 - zhubný nádor na žlčníku (T1b, N0, Mx) - je to 1 štádium, v pondelok mamička podstúpi vyšetrenia, kde jej zistia onkomarkery a CT brucha. Ak budú výsledky v poriadku, bude iba sledovaná, ak budú nafigu nasadia jej liečbu....ja pevne verím, že to bude tá prvá možnosť....Chcela by som Vám ešte popísať mamičkine príznaky, ktoré sú príčinou C23, snáď Vám to trošku pomôže včas rozpoznať tieto príznaky aj na sebe (nikomu to však neprajem - nech sme všetci ZDRAVÍ).
PRÍZNAKY: žiadne zdravotné problémy celý život, v roku 2007 zistený vysoký krvný tlak - lieči sa naň, počas roka 2013 mala 3krát (s niekoľkomesačnou prestávkou, kedy problémy nemala) po ťažšom jedle (cesnak, kapustnica...) TRÁVIACE ŤAŽKOSTI - nafukovanie brucha, tlak v bruchu, nedalo sa jej odgrgnúť, v roku 2014 zistená najprv cukrovka - je na diéte, potom sa objavili ťažkosti z predchádzajúceho roka (2krát - znova to bolo nafúknutie a tlak v bruchu a nevedela si odgrgnúť), o pár dní pocítila aj mierne pichnutie pod pravým rebrom. Kvôli tomu pichnutiu pod rebrom, sme jej vybavili USG - zistené žlčníkové kamene, žlčník bol odoslaný na histológiu, kde "náhodne" objavili tumor ...
Držím palce každému, a veľa zdravia prajem, ale v tejto chvíli hlavne mojej mamičke a sebe, aby sme to úspešne zvládli.
Tweety
23.05.14,11:13
Erika, v prvom rade vám prajem veľa duševných a fyzických síl počas neľahkých chvíľ. Mamke prajem dobré výsledky, šťastie na správnych lekárov a skoré uzdravenie.
demeter
24.05.14,19:19
Erika prajem vám vela sily a optimizmu a tiež aj vašej mamičke,neverte žiadnej veštkyni, treba veriť ,že všetko dobre dopadne i ja som už po 4 chemoterapii a verím že sa s toho dostanem.Začiatok bol aj pre mňa veľmi ťažký ,držte sa.
buchač
24.05.14,20:14
Ahojte, ďakujem všetkým za povzbudenie, mamičkina diagnóza je C23 - zhubný nádor na žlčníku (T1b, N0, Mx) - je to 1 štádium, v pondelok mamička podstúpi vyšetrenia, kde jej zistia onkomarkery a CT brucha. Ak budú výsledky v poriadku, bude iba sledovaná, ak budú nafigu nasadia jej liečbu....ja pevne verím, že to bude tá prvá možnosť....Chcela by som Vám ešte popísať mamičkine príznaky, ktoré sú príčinou C23, snáď Vám to trošku pomôže včas rozpoznať tieto príznaky aj na sebe (nikomu to však neprajem - nech sme všetci ZDRAVÍ).
PRÍZNAKY: žiadne zdravotné problémy celý život, v roku 2007 zistený vysoký krvný tlak - lieči sa naň, počas roka 2013 mala 3krát (s niekoľkomesačnou prestávkou, kedy problémy nemala) po ťažšom jedle (cesnak, kapustnica...) TRÁVIACE ŤAŽKOSTI - nafukovanie brucha, tlak v bruchu, nedalo sa jej odgrgnúť, v roku 2014 zistená najprv cukrovka - je na diéte, potom sa objavili ťažkosti z predchádzajúceho roka (2krát - znova to bolo nafúknutie a tlak v bruchu a nevedela si odgrgnúť), o pár dní pocítila aj mierne pichnutie pod pravým rebrom. Kvôli tomu pichnutiu pod rebrom, sme jej vybavili USG - zistené žlčníkové kamene, žlčník bol odoslaný na histológiu, kde "náhodne" objavili tumor ...
Držím palce každému, a veľa zdravia prajem, ale v tejto chvíli hlavne mojej mamičke a sebe, aby sme to úspešne zvládli.

eri ka

Nemaj mi za zlé moju kritičnosť , ale ja proste čítam Tvoj príspevok a vidím tam dosť veľa nepresností .
Konkrétne myslím na to zvýraznené .
Tým chcem povedať - upresniť , že tieto príznaky sú bežné pri podráždenom žlčníku , respektíve aj pri pankrease ( mal som tú česť - poznám príznaky záchvatov ) .
To znamená , že nie každý , kto má takéto príznaky , má teda aj diagnózu C 23 ...
Podľa týchto príznakov by mali rakovinu môj brat , švagriná , sused , atď ... lebo aj oni mali laparoskopicky odstránený žlčník .
No histológia nepotvrdila túto diagnózu .
P.S.:
Snáď sa chápeme ... mamča nech sa drží , Ty tiež .
eri ka
25.05.14,05:35
buchač - ĎAKUJEM a buď len rád za dobrú histológiu..ja som vo svojom príspevku, chcela len poukázať na príznaky mojej maminy, ktoré nakoniec viedli k odhaleniu C23, tak sa ospravedlňujem, že som sa vyjadrila "nemožne" (som rada, že vôbec o tom dokážem písať...) a jasne som sa vyjadrila v "zátvorke", že to neprajem nikomu - čiže neprajem nikomu tieto príznaky a následne, aby to viedlo k odhaleniu zlej diagnózy....taktiež poznám veľa ľudí, ktorí mali tieto príznaky a každému komu vyoperovali žlčník, mal dobrú histológiu, čo už, bohužiaľ moja mamina je prvý prípad zlej histológie, o ktorej viem....najviac ma však hnevá, že celá rodina aj moji známi žlčník brali na ľahkú váhu, vraj to nie je nič a smiali sa z toho, že sa o maminu bojím - a nakoniec sa prestali smiať aj oni, pri zistení, že je to vážnejšie....
eri ka
25.05.14,05:46
ďakujem Demeter, aj Vám prajem, aby všetko dobre dopadlo a aby ste náročnú liečbu zvládli.
buchač
25.05.14,08:26
buchač - ĎAKUJEM a buď len rád za dobrú histológiu..ja som vo svojom príspevku, chcela len poukázať na príznaky mojej maminy, ktoré nakoniec viedli k odhaleniu C23, tak sa ospravedlňujem, že som sa vyjadrila "nemožne" (som rada, že vôbec o tom dokážem písať...) a jasne som sa vyjadrila v "zátvorke", že to neprajem nikomu - čiže neprajem nikomu tieto príznaky a následne, aby to viedlo k odhaleniu zlej diagnózy....taktiež poznám veľa ľudí, ktorí mali tieto príznaky a každému komu vyoperovali žlčník, mal dobrú histológiu, čo už, bohužiaľ moja mamina je prvý prípad zlej histológie, o ktorej viem....najviac ma však hnevá, že celá rodina aj moji známi žlčník brali na ľahkú váhu, vraj to nie je nič a smiali sa z toho, že sa o maminu bojím - a nakoniec sa prestali smiať aj oni, pri zistení, že je to vážnejšie....

eri ka .... si až príliš negatívne naladená ( aj keď je to pochopiteľné s ohľadom na všetky skutočnosti a aj okolnosti ).
Gabhus píše

Erika, keby si vedela, čím prešlo mnoho z nás. Ak Ti napíšeme niečo, tak je to naša skúsenosť, nie načítané z kníh.

Len pre úplnosť a presnejšie info Ti dám .
Nezvyknem trieskať hlúposti vo vážnych debatách , aj keď inokedy som srandista .
P.S.:
Prečítaj si celú tému a zistíš viac .
eri ka
25.05.14,09:22
Prosím Vás, vie mi niekto povedať, koľko sa čaká na výsledky onkomarkerov a CT brucha? Či budú výsledky v ten deň, alebo až o niekoľko týždňov? ďakujem
demeter
25.05.14,10:55
Na CT brucha,prsnika a panvi som čakala asi týždeň.
taiko
25.05.14,11:00
Velmi zaujimavy clanok o tom ako viete napomoct liecbe rakoviny pomocou roznych potravin, doplnov, zivotnym stylom atd.
Chlapi pisu ze vsetky tvrdenia su podporene vedeckymi studiami. Popisuju, co s cim kombinovat, ako veci funguju atd. Niekto si dal skutocne velku namahu zosumarizovat znacne nozstvo informacii.
http://www.chemotherapy-support.com/
eri ka
28.05.14,19:02
Ahojte máte niekto skúsenosti s MMS kvapkami, ak áno, tak aké?
Valcake
28.05.14,22:22
Ahojte máte niekto skúsenosti s MMS kvapkami, ak áno, tak aké?

...pozri... MMS (Miracle Mineral Supplement)
...aj inde nájdeš na Porade, len daj hore do vyhľadávača ...
eri ka
30.05.14,08:43
Ahojte, ako sa vám všetkým darí? Dúfam, že dobre a zdravie slúži tak, ako má. S maminkou sme už po odberoch onkomarkerov - tie sú v poriadku. 11.júna nás čaká CT - hrudníka, brucha a malej panvy (vedel by mi niekto povedať kvôli čomu si musí mamina zaviesť tampón do pošvy?). Onkologička nám povedala, že sa nám ozve jeden špecialista z BA, ktorý by sa chcel pozrieť na maminu, nakoniec som zistila, že je to neurológ a nerozumiem akú súvislosť má neurológ s rakovinou? Mohol by mi to niekto vysvetliť? Ďakujem a prajem každému hlavne veľa zdravia!
Jarka 1
30.05.14,13:25
Ten tampón si musí dať každá pacientka, aby bolo pri CT malej panvy všetko dobre vidieť. V NOÚ Blava sa dá kúpiť aj 1 ks tampónu v novinovom stánku, predáva tam chlap, ale veľmi dobre sa zorientoval. Často sa stáva, že pacientky na to zabudnú a zistia to, až keď sa ich sestrička pýta.
Na toho neurológa neviem odpovedať, ale berte takúto ich iniciatívu všetkými desiatimi. Ja som po chemo mala problémy práve patriace neurológovi, ale veru nikto sa na mňa len nepozrel.

A keď tak sledujem Tvoje príspevky, ešte je asi šanca, že mamine problémy vôbec nemusia mať zhubný charakter.
buchač
30.05.14,14:34
Na toho neurológa neviem odpovedať, ale berte takúto ich iniciatívu všetkými desiatimi. Ja som po chemo mala problémy práve patriace neurológovi, ale veru nikto sa na mňa len nepozrel.

Neurológia (gr.) je náuka o nervovej sústave a nervových chorobách; odbor medicíny, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou a liečením ochorení nervového systému, spojených s poruchami hybnosti a citlivosti a poruchou funkcií zmyslových a vnútorných orgánov; navyše sem patria niektoré choroby svalov a žliaz s vnútornou sekréciou, ak sa prejavujú nervovými príznakmi, a niektoré funkčné poruchy centrálneho nervového systému.
Neurológia je odbor pomerne mladý, ale rozsiahly a neustále sa vyvíjajúci. Úzko súvisí s inými odbormi, najmä s vnútorným lekárstvom, psychiatriou a endokrinológiou, čo vyplýva i z toho, že neurológia sa formovala súčasne s nimi a v určitom štádiu vývoja sa osamostatnila.

Predmetom neurológie nie sú duševné choroby, ako sa niekedy chybne usudzujeme. Duševné choroby, t. j. choroby prejavujúce sa poruchou správneho vzájomného vzťahu človeka k prostrediu, poruchou poznávnia prostredia, správania sa a pod., ich diagnostika, prevencia a liečba, patria do oblasti psychiatrie.

Okrem spomínaných odborov neurológia súvisí s očným, krčným a detským lekárstvom, s traumatológiou a chirurgiou, sexuológiou a pod. Zasahuje prakticky do všetkých lekárskych disciplín.
eri ka
02.06.14,17:37
Ďakujem Jarka 1 a bodaj by si mala pravdu (i keď histologické vyšetrenie hovorí samo za seba), aj napriek tomu pevne dúfam a prajem si, aby CT bolo v poriadku....
eri ka
04.06.14,15:36
ahojte ....dnes som bola na vyšetrení u očnej, mám zvýšený očný tlak (viem, že tu hrozí glaukóm - doktorka mi radšej nič nepovedala)....toho nepríjemného "fúknutia" do oka som sa fakt zľakla (bohužiaľ som slabá povaha po babke)....zľakla sa aj samotná doktorka, že tlak vystúpil na 25, čo je podľa nej hraničná hodnota....máte s týmto niekto skúsenosti? už neviem čo si mám myslieť, nestačí, že mamina má rakovinu, teraz mne zistili aj vysokú hodnotu vnútroočného tlaku + krátkozrakosť "- 0,5" dioptrie ...keď sa niečo serká, tak PORIADNE ...ja už ani nemám chuť plakať, ja sa už len smejem :))))
Jarka 1
04.06.14,16:45
Erika, nuž takto moja ... príbuzní onko pacientov sú tiež len ľudia, ktorí môžu a nemusia mať rôzne choroby ... len ja si začínam myslieť, že už je naozaj čas, aby si sa vyrovnala s celou situáciou okolo mamy ... treba ubrať z tej dramatičnosti, lebo si len privoláš ďalšie a ďalšie zdravotné problémy ... takže prestaň sa pozerať len cez slzy, potom bude aj lepšie
eri ka
04.06.14,17:08
Jarka 1, chcela som sa len vyrozprávať (rozpísať) a nie niečo dramatizovať...nič zlé na tom nie je...
buchač
04.06.14,17:13
... nuž takto moja ...
... len ja si začínam myslieť

...hm... ;)
demeter
09.06.14,09:37
Dnes mi doktor povedal,že po operácii prsnika budem brať hormonálnu asi chemoterapiu,rozprávala som sa s ním po telefone nechcel to rozoberať.Chcela by som vedieť ako formou sa podáva,doteraz beriem chemoterapie ešte mám 2 pred sebou.Ďakujem!!!
betka631
09.06.14,10:18
Dnes mi doktor povedal,že po operácii prsnika budem brať hormonálnu asi chemoterapiu,rozprávala som sa s ním po telefone nechcel to rozoberať.Chcela by som vedieť ako formou sa podáva,doteraz beriem chemoterapie ešte mám 2 pred sebou.Ďakujem!!!

Hormonálna liečba spočíva v užívaní liekov, ktoré blokujú prirodzený hormón (spravidla sa jedna o Tamoxifén alebo Letrozol).
demeter
09.06.14,11:46
Ďakujem,som rada,že sú to lieky a nebudem musieť chodiť na tie infúzie ako do teraz dúfam,že mi ta operácia dobre dopadne.
Tweety
09.06.14,11:55
Neboj, bude dobre, držím prsty a prajem veľa šťastia.
bea
09.06.14,12:47
ahojte ....dnes som bola na vyšetrení u očnej, mám zvýšený očný tlak (viem, že tu hrozí glaukóm - doktorka mi radšej nič nepovedala)....toho nepríjemného "fúknutia" do oka som sa fakt zľakla (bohužiaľ som slabá povaha po babke)....zľakla sa aj samotná doktorka, že tlak vystúpil na 25, čo je podľa nej hraničná hodnota....máte s týmto niekto skúsenosti? už neviem čo si mám myslieť, nestačí, že mamina má rakovinu, teraz mne zistili aj vysokú hodnotu vnútroočného tlaku + krátkozrakosť "- 0,5" dioptrie ...keď sa niečo serká, tak PORIADNE ...ja už ani nemám chuť plakať, ja sa už len smejem :))))
K tomu očnému tlaku Ti môžem niečo povedať. Mne zistili zvýšený pri normálnej kontrole u očného. Poslali ma na rôzne prístroje, kde zistili, že mám glaukóm. Zatiaľ "v norme" - tiež asi také hodnoty, ako píšeš. Ale asi tým, že vyšetrenia ukázali už iné, tak je potvrdený glaukóm. Pravidelne štvrťročne chodím na kontroly očného tlaku, beriem kvapky do očí a ročne chodím na periskop. Lekárka mi povedala, že keď budem dodržiavať liečbu, tak sa to nemusí zhoršiť. Inak už sa dá vraj aj glaukóm operovať.... Takže toto nech Ťa vôbec netrápi, treba sa liečiť.....
A tak, ako Ti iní píšu, prosím, nebuď taký pesimista. Treba vo všetkom hľadať to lepšie. Ja som aj po operácii karcinómu prsníka, beriem vyše roka lieky .... Jasné, pred každou kontrolou sa bojím, či zase niečo neprepuklo. Ale inak sa netreba vopred báť a čakať práve to najhoršie. Každý deň má svoje starosti :)
eri ka
10.06.14,05:56
Demeter, držím Ti palce, aby všetko dopadlo dobre a aby si liečbu úspešne zvládla.
Bea, ďakujem za povzbudenie - obávam sa len kvôli jedinému, a to, zatiaľ tu každý píše, že sa dostal z takej a takej rakoviny, resp. že sa úspešne lieči/vyliečil...no nenašla som nikoho s CA žlčníka, nikoho konkrétneho (človeka) kto by ma povzbudil, že aj táto rakovina sa dá liečiť, alebo aspoň predĺžiť život o niekoľko rokov...takáto správa by ma povzbudila viac a dodala mi silu... :)
Jarka 1
11.06.14,18:23
Každá rakovina má šancu, že sa dá liečiť, ale záleží na štádiu choroby, na veku pacienta, na psychike pacienta, na celkovom fyzickom stave, na ...
To, že tu medzi členmi nie je práve taký, ktorý má/mal CA žlčníka na tom vôbec nič nemení. Tvoja nádej nemôže stáť na tom, že sa tu náhodne bude čo i len jeden taký nachádzať. Ak chceš merať nádej práve týmto, tak si na veľmi zlej ceste.
Myslím, že my sme ti tu už dodali sily dosť. Je na čase, aby si ty teraz túto silu dodala svojej mame. Vzchop sa už konečne, si nám to už tak trochu aj dlžná.
buchač
11.06.14,18:52
Demeter, držím Ti palce, aby všetko dopadlo dobre a aby si liečbu úspešne zvládla.
Bea, ďakujem za povzbudenie - obávam sa len kvôli jedinému, a to, zatiaľ tu každý píše, že sa dostal z takej a takej rakoviny, resp. že sa úspešne lieči/vyliečil...no nenašla som nikoho s CA žlčníka, nikoho konkrétneho (človeka) kto by ma povzbudil, že aj táto rakovina sa dá liečiť, alebo aspoň predĺžiť život o niekoľko rokov...takáto správa by ma povzbudila viac a dodala mi silu... :)

Každá rakovina má šancu, že sa dá liečiť, ale záleží na štádiu choroby, na veku pacienta, na psychike pacienta, na celkovom fyzickom stave, na ...
To, že tu medzi členmi nie je práve taký, ktorý má/mal CA žlčníka na tom vôbec nič nemení. Tvoja nádej nemôže stáť na tom, že sa tu náhodne bude čo i len jeden taký nachádzať. Ak chceš merať nádej práve týmto, tak si na veľmi zlej ceste.
Myslím, že my sme ti tu už dodali sily dosť. Je na čase, aby si ty teraz túto silu dodala svojej mame. Vzchop sa už konečne, si nám to už tak trochu aj dlžná.

Nezvýrazňujem nič konkrétne .
Ale nedá mi vyjadriť svoj názor , aj keď bude asi len ako lístok vo vánku .

Mojím koníčkom je tá psychológia ... nezvyknem sa veľmi mýliť v človeku .
Niekedy nie je dobré príliš veľa ľútosti ... a to zo žiadnej strany , ani z tej vlastnej .
Lenže tu je tej ľútosti a sebaľútosti až priveľa , ba neúrekom ... a to škodí - všetkým .

Požaduješ , chceš , vyžaduješ , pomaly prosíš o povzbudzujúce slová ...nechcem rovno vravieť o ponižovaní samej seba .
Myslíš si , že ak Ťa niekto z netu povzbudí , naleje do Teba nádej , že sa niečo zmení ?

Radšej sa tu nejdem rozpisovať o tom alebo onom ... ale dali by sa aj tie pozitíva , no samozrejme , že aj negatíva ...
Pozitíva chceš , no nedám .
Negatíva zasa ja nechcem .
Jarka 1
11.06.14,19:23
Erika, možno sa ti budeme zdať tvrdí, ale nie je to tak. Nevieš si ani predstaviť, akým peklom sme si prešli. To peklo nás naučilo snažiť sa stáť nohami pevne na zemi. To sa snažíme dosiahnuť aj u teba. To je to najlepšie, čo ti môžeme dať.
KristianBB
11.06.14,19:31
Ahojte máte niekto skúsenosti s MMS kvapkami, ak áno, tak aké?
Funguje to. Mojej mami priatel si tym vyliecil rakovinu a uspesne vyliecil aj dalsich ludi. Aj s pomocou upravy jedalnicka a dalsich prirodnych lieciv
buchač
11.06.14,19:55
Ahojte máte niekto skúsenosti s MMS kvapkami, ak áno, tak aké?
Funguje to. Mojej mami priatel si tym vyliecil rakovinu a uspesne vyliecil aj dalsich ludi. Aj s pomocou upravy jedalnicka a dalsich prirodnych lieciv

Ale Tebe to asi veľmi nepomohlo ...či ?
Lebo ako tak pozerám , následky ostali ...vypálilo Ti to mozok ...
KristianBB
11.06.14,19:58
Takeho primitiva by mal admin odtialto zmazat. Mas aj nieco k teme ? Alebo si len prisiel ukazat svoju inteligenciu ? Mimochodom, mozog sa pise s G
Dam sem link na najvacsie forum o MMS v CZ/SK, snad to tu ostane, ked to moze niekomu pomoct
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=120480#p120480
alebo http://upramene.cz/forum/viewforum.php?f=36
buchač
11.06.14,20:13
Takeho primitiva by mal admin odtialto zmazat. Mas aj nieco k teme ? Alebo si len prisiel ukazat svoju inteligenciu ? Mimochodom, mozog sa pise s G

Primitív si TY !!!

Ja či mám niečo k téme ???????

TY DEBIL , oveľa viac , ako si myslíš !!!

Prečítaj pár stránok od začiatku témy ...potom pokračuj ďalej a ( možno aj ) pochopíš ...

Milujem takýchto , čo iba drístajú a snažia sa zarobiť na nešťastí druhých ...

Radšej si urob koktail z MMS kvapiek , do ktorého nadrbeš prášok bhupi ...

Budeš potom za totálne vymletého uja ...
KristianBB
11.06.14,20:16
Zarobit ? Ako prosim ta ? MMS je prakticky zadarmo a nic s nim nemam. Precitaj si linky vyssie.
Hej cital som na zaciatku tvoj citat: ,,Keď človek niečo odmieta, musí to najprv vyskúšať, aby vedel o čom hovorí."
Vidim, ze sa nim aj riadis, aj s tym bhipom...
Nechce sa mi s takym primitivom ani zaoberat uz
Jarka 1
12.06.14,06:16
Hej, chlapci klídek. Čo sa týka kvapiek MMS, tak čítala som, že to niekomu aj pomohlo. Na druhej strane mám zaručené info o pacientoch s rakovinou, u ktorých spôsobili totálny rozvrat oslabeného organizmu a tak len urýchlili ich koniec.
Takže nech si každí rozhodne sám na vlastné riziko, či to skúsi. Ale brať chemo a popri tom kvapky MMS a nepovedať to lekárovi, tak to teda neviem. Čo ak bude treba riešiť nejaký problém a lekár nebude vedieť, že ho mohli spôsobiť kvapky MMS. To bude pacient pchať do seba ďalšie lieky, budú vznikať ďalšie problémy a ... No nemá zmysel to tu ďalej rozoberať a žiadam o to aj ostatných. Táto téma má iný cieľ.
Všetci sme svojprávni, len sa bojím toho, že rodina v dobrej viere podstrčí pacientovi niečo bez toho, aby vedel o čo ide, bez toho, aby sa sám mohol rozhodnúť. Toho sa vyvarujte, lebo svedomie vie poriadne hrýzť.
buchač
12.06.14,07:00
Zarobit ? Ako prosim ta ? MMS je prakticky zadarmo a nic s nim nemam. Precitaj si linky vyssie.
Hej cital som na zaciatku tvoj citat: ,,Keď človek niečo odmieta, musí to najprv vyskúšať, aby vedel o čom hovorí."


Len k môjmu citátu .
Vidím , že si nepochopil .
" Vyskúšaj " si rakovinu , zaži peklo onkológie ... potom , až POTOM sa môžeme - budeme rovnocenne baviť . Inak nemá význam .
Tie netové stránky ...alebo zaručené správy od agentúry " Jedna pani povedala " ja osobne mám v trubke .



No nemá zmysel to tu ďalej rozoberať a žiadam o to aj ostatných. Táto téma má iný cieľ.


Presne ... táto téma má iný cieľ ...a podľa mňa propagácia všeliakých všeliekov ( medzi ktoré radím aj MMS ) tu absolútne nepatrí .
Tie linky na tému ohľadom MMS ( čistá fantazmagória ) nech si číta , kto len chce .
Pozrel , prebehol som si nie jeden ...reakcia ???

http://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo
Jarka 1
12.06.14,09:10
Keby to bolo možné, dala by som každému, kto sem chce prispieť, povinne prečítať aspoň časť tejto témy.
Každému, kto si na vlastnej koži neodžil rakovinu, nevyskúšal nejakú tú alternatívu, nestál pred rozhodnutím či odmietnuť chemo a liečiť sa len alternatívou, nemusel podstúpiť riziko vlastného rozhodnutia a niesť prípadné následky sa veľmi ľahko napíše: funguje to.

Ak by tento človek rozhodoval sám o sebe, tak by sa spytoval sám seba mnoho a mnoho nocí, či to naozaj funguje a čo ak to práve na neho nebude fungovať, čo ak potom už bude neskoro, na koľko percent asi funguje to zaručene fungujúce, čo ak mi to viac uškodí, ako pomôže ... Vtedy by napísal, že to možno u niekoho funguje, lebo zovšeobecniť sa to naozaj nemôže.

Buchač tu veľakrát napísal, že kto nezažil, nepochopí. Toto platí nie na 100%, ale na 1000%.
eri ka
12.06.14,15:57
ahojte všetci, dnes som bola pre výsledky z CT, ihneď som ich vzala ku chirurgovi (deň predtým ma kontaktoval, či už maminka absolvovala CT a že s výsledkami mám ísť za ním), chirurg si výsledky pozrel, zhodnotil CT ako negatívne, tým pádom by sa mohlo podľa neho pristúpiť k reoperácii, čo však ešte chce konzultovať s onkologičkou a neurochirurgom, či je táto operácia možná vzhľadom na vek maminky (63)..taktiež mi dnes povedal, že počas laparoskopii žlčníka odstránil aj jednu uzlinu (o čom som doteraz netušila), uzlinu asi tiež poslali na histológiu - bola negatívna...reoperovať by vlastne teraz chceli tkanivo pri pečeni, ale nevedia sa rozhodnúť...síce tomu už prestávam rozumieť, ale veľmi ma potešilo a upokojilo, že aspoň krv a CT je negatívne (bodaj by to tak bolo vždy a pravdaže aj u každého z vás) :) prajem Vám všetkým veľa zdravia a o tom, čo bude ďalej, určite dám vedieť ...
Jarka 1
12.06.14,17:15
Erika, tak to sa veľmi teším :) a určite daj vedieť ako to celé bude pokračovať. Niekomu inému takéto informácie môžu pomôcť.
lujza.j
12.06.14,18:15
Ahoj Erika...držím palce aby dopadlo všetko čo najlepšie...ja len k tomu veku som...moju babku operovali teraz v máji na Kramároch....vzali jej prsník tumor 4x5....operovali ju vo veku 89r...vysoko rizikový pacient...vek xy diagnoz...2x embolia.....bolo to bud alebo....babka prežila!....výsledky z histo.samozrejmé zlé...dalšiu liečbu odmietla.
po čakaní na onko ústave v BA....omylom do inej ambulancie , kde sa konzultujú operácie....nakoniec vyšlo najavo, že asi by ju ani nezoperovali...pri čítaní jej anamnézy ....až ked lekárka prišla k poslednej správe a zistila, že operácia už bola...
eri ka
13.06.14,06:05
ahojte, krásny deň želám všetkým :) Dnes mi zavolal chirurg, v pondelok máme ísť pre výsledky k onkologičke (povedala, že je všetko OK) a v stredu ideme do BA NOÚ za Mudr. Romanom Dovalom, ktorý sa na maminu pozrie. Máte s ním niekto skúsenosť?
Jarka 1
13.06.14,07:52
Doktor, ako doktor. Dám ti dobrú radu, ktorú som dostala ja na začiatku mojej choroby, od pacoša, ktorý tam už dlho chodil. Keď ideš do NOÚ, nikdy si nič neplánuj, nikdy nevieš ako dlho tam v ten deň budeš.
Tí, ktorí sú tam prvý krát sú často vyvalení z toho, ako to tam funguje. Plné chodby onkáčov, väčšinou trpezlivo, bez stresu čakajú, kedy na nich príde rad, kedy sestrička zavolá ich meno. To čakanie je niekoľko hodinové. Tí čo nejdú na chemo, čakajú dlhšie.
Vždy mi je do smiechu, keď prídem k bežnému lekárovi a tam niekto čaká pol hoďku až hodinu a sťažuje sa tam na celú čakáreň , že toto už nie je normálne. Vtedy si pomyslím, že by ho bolo treba poslať na onkológiu, aby si vážil čo má.
lujza.j
13.06.14,09:28
Moja mama z babkou...tam bola aj ked sme logicky usudili,ze netreba na Kramaroch,ze treba aj ked odmieta dalsiu liecbu.....ze aby bola niekde evidovana.....ano plne chodby...nekonecne cakanie......nakoniec aj tak zbytocne...
demeter
15.06.14,11:26
Erika som rada,že výsledky ma mamina negatívne a prajem jej aby jej všetko dobre dopadlo a nech sa drží,musíme to všetci vydržať.
eri ka
15.06.14,16:37
ďakujem demeter. tebe sa ako darí? dúfam, že dobre a tiež ti prajem, nech je všetko v poriadku. ano musíme to vydržať.
demeter
15.06.14,17:24
V stredu som bola na 5 chemoterapii,ale po tej mi už bolo dosť zle,na druhý deň som dostala infúziu,ta mi pomohla,že mi je trochu lepšie,ešte jednu chemoterapiu mám pred sebou a už len čakať na operáciu.Verím,že to dobre dopadne.
eri ka
16.06.14,10:35
držím ti palce demeter, aby si to zvládla a uzdravila sa! nás čaká v stredu konzultácia s chirurgom, tak som zvedavá, čo nám povie, či odporučí ďalšiu operáciu, alebo čo bude nasledovať ďalej...
eri ka
18.06.14,12:56
... prichádza týždňové čakanie na rozhodnutie chirurga z BA NOÚ, či maminku operovať, alebo nie...ak áno, tak odoberie maminke pečeňové tkanivo 2cm do hĺbky, kde bol predtým umiestnený žlčník...síce sme tam nečakali dlho a ani tam neboli plné chodby onkáčov (ako spomínala Jarka - asi sme mali "šťastie"), ale predsa nemám dobrý pocit z tejto onkológie...nepáči sa mi ani samotný chirurg, ledva nám povedal jednu kompletnú vetu a keď som sa ho spýtala, akú operáciu chce zvoliť pri maminke (či klasickú), tak sa len usmieval ako taký šašo a vôbec mi to nevysvetlil....jedno čo si o tomto myslím je: či je to pacient, alebo rodinný príslušník, tak každý z nich má právo pýtať sa lekára na všetko čo ho ohľadom ochorenia zaujíma, vrátane samotnej operácie, a lekár by mal byť TEN, kto vypočuje, poradí, pochopí a úprimne odpovie............namiesto toho som sa dočkala z jeho strany "veľkého ticha" :)))
Jarka 1
18.06.14,13:17
Erika a čo si chcela počuť? Veď píšeš, že chirurg ešte len rozhodne, či bude operovať. Ak áno, odoberie tkanivo.Podľa výsledkov sa posúdi rozsah a následne zvolí vhodný spôsob operácie. To ako má už teraz vedieť, akú operáciu zvolí pri maminke? Uznaj, že je zbytočné, aby teraz vymenoval všetky možné spôsoby. Ale aspoň povedať, že sa rozhodne, až keď bude mať všetky výsledky Ti mohol. Ak to teda nepovedal.
eri ka
18.06.14,13:45
Jarka, chirurg má hneď vedieť na základe príslušných výsledkov a stavu pacienta, akú operáciu (pečene) má zvoliť (presne preto budúci lekár študuje medicínu)...sú dva spôsoby - laparotomia a laparoskopia....pri veku 63 by mala byť zvolená laparoskopia, ale čo ja ako LAIK mám mudrovať v NOÚ, však? (aj tak si svoje poviem, nech si každý myslí, čo len chce) ..
BXLmiami
18.06.14,13:56
Pri veku 63rokov možno,ale ked si chce poriadne prezrieť brušnú dutinu tak ani nie.Nechaj ho robiť si svoju prácu.
eri ka
18.06.14,14:00
BXL, nie je CT hrudníka, brucha a malej panvy (nedávno vykonané) dostatočné vyšetrenie na prezretie?
BXLmiami
18.06.14,14:37
Nechaj ich robiť svoju prácu,robia to dobre.
buchač
18.06.14,14:37
Doteraz som takpovediac mlčal .
Ale už sa nejak nedá , lebo jeden tu číta sprostosti od výmyslu sveta , takže sa laicky pokúsiť vysvetliť a priblížim ten svoj názor .


ahojte všetci, dnes som bola pre výsledky z CT, ihneď som ich vzala ku chirurgovi (deň predtým ma kontaktoval, či už maminka absolvovala CT a že s výsledkami mám ísť za ním), chirurg si výsledky pozrel, zhodnotil CT ako negatívne, tým pádom by sa mohlo podľa neho pristúpiť k reoperácii, čo však ešte chce konzultovať s onkologičkou a neurochirurgom, či je táto operácia možná vzhľadom na vek maminky (63)..taktiež mi dnes povedal, že počas laparoskopii žlčníka odstránil aj jednu uzlinu (o čom som doteraz netušila), uzlinu asi tiež poslali na histológiu - bola negatívna...reoperovať by vlastne teraz chceli tkanivo pri pečeni, ale nevedia sa rozhodnúť...síce tomu už prestávam rozumieť, ale veľmi ma potešilo a upokojilo, že aspoň krv a CT je negatívne (bodaj by to tak bolo vždy a pravdaže aj u každého z vás) :) prajem Vám všetkým veľa zdravia a o tom, čo bude ďalej, určite dám vedieť ...

... prichádza týždňové čakanie na rozhodnutie chirurga z BA NOÚ, či maminku operovať, alebo nie...ak áno, tak odoberie maminke pečeňové tkanivo 2cm do hĺbky, kde bol predtým umiestnený žlčník...síce sme tam nečakali dlho a ani tam neboli plné chodby onkáčov (ako spomínala Jarka - asi sme mali "šťastie"), ale predsa nemám dobrý pocit z tejto onkológie...nepáči sa mi ani samotný chirurg, ledva nám povedal jednu kompletnú vetu a keď som sa ho spýtala, akú operáciu chce zvoliť pri maminke (či klasickú), tak sa len usmieval ako taký šašo a vôbec mi to nevysvetlil....jedno čo si o tomto myslím je: či je to pacient, alebo rodinný príslušník, tak každý z nich má právo pýtať sa lekára na všetko čo ho ohľadom ochorenia zaujíma, vrátane samotnej operácie, a lekár by mal byť TEN, kto vypočuje, poradí, pochopí a úprimne odpovie............namiesto toho som sa dočkala z jeho strany "veľkého ticha" :)))

BXL, nie je CT hrudníka, brucha a malej panvy (nedávno vykonané) dostatočné vyšetrenie na prezretie?

NIE , NIE JE !!!!!!!!!

Viď vyššie Tvoje príspevky , tu ide o to , že chirurg mlčí ( pre dobro pacienta a rodiny ) , lebo možno aj sám nevie , čo ho čaká na stole a aký postup zvolí .
Chirurg možno mlčí aj preto , lebo usúdil , že pacient a rodina by proste nezvládli tú holú pravdu .
Mne primár povedal na rovinu , že nález je pozitívny . Manželke zasa dal info , že mám 5 % nádeje .
Pýtam sa , zvládla/ li by ste všetci naokolo takúto infošku ?
Ja si myslím , že ( ako Ťa tak čítam ) asi nie ... položila by si sa na totál .
Tkanivo pri pečeni ???
Nuž tie prístroje veľa ukážu , no oko nič nenahradí . Chirurg vyberie z dutiny a pozrie a prezrie ...následne usúdi , či z pečene odreže 1/10 alebo trebárs 1/2 ...
P.S.:
Za toho šaša mi v poslednej dobe pripadáš Ty .
buchač
18.06.14,14:42
Jarka, chirurg má hneď vedieť na základe príslušných výsledkov a stavu pacienta, akú operáciu (pečene) má zvoliť (presne preto budúci lekár študuje medicínu)...sú dva spôsoby - laparotomia a laparoskopia....pri veku 63 by mala byť zvolená laparoskopia, ale čo ja ako LAIK mám mudrovať v NOÚ, však? (aj tak si svoje poviem, nech si každý myslí, čo len chce) ..
Fakt mudruješ ...
Ja si nemyslím ...ja som Ti ( ešte ) slušne napísal , čo si myslím .

Pri veku 63rokov možno,ale ked si chce poriadne prezrieť brušnú dutinu tak ani nie.Nechaj ho robiť si svoju prácu.
...a just nenechá ... a just bude mudrovať ...
Aj keby maminka mala umrieť ...
P.S.:
Pííííííííp.....
eri ka
18.06.14,17:09
BUCHAČ - neboj sa, už som "domudrovala" a "došaškovala"...(raz ti napíšem, prečo som sa teraz takto vyjadrila)....nech sa Vám všetkým darí v zdraví a šťastí...
buchač
18.06.14,17:18
BUCHAČ - neboj sa, už som "domudrovala" a "došaškovala"...(raz ti napíšem, prečo som sa teraz takto vyjadrila)....nech sa Vám všetkým darí v zdraví a šťastí...

Ale veď sa neurážaj ... mne nešlo o to .
Ide o niečo úplne a úplné niečo iné .
Ale ako sledujem , pozorujem a čítam zároveň ...asi ( skôr určite ) si nepochopila obsah mojich pár myšlienok .
Holt , čo už ... vedomosti sa dajú naučiť , no skúsenosti nadobudneš jedine prežitím určitých situácií ... a jeden aj prežije .
Jarka 1
18.06.14,17:19
NO, začínam mať toho už dosť aj ja. Neviem načo sem vôbec píše, keď tak dobre všetko vie z netu. Kurňa, vôbec tá baba netuší o súvislostiach, ale zrazu ako všetko dobre vie.

Nemá ani páru o tom, aký význam bude mať vzorka tkaniva, či čo to ešte potrebujú. Veď tá veľa napovie k tomu, či stačí to laparo, alebo treba otvoriť a zrevidovať celú brušnú dutinu. Nemá ani páru o tom, že čo sa tvári nevinne, môže byť metastáza a nemá ani páru o tom, že tam môže byť ešte aj iná rakovina napr. rakovina na žalúdku môže metastázovať na vaječník a pritom to môže vyzerať, že treba len vybrať ten vaječník. Ak by sa lekári rozhodli len tak, môžu pacienta začať rezať dolu a až potom by zistili, že mali rezať hore. Takže ho potom musia rezať "durch".

Ak Erika reaguje pred lekárom tak, ako sa tu prezentuje od začiatku, ani sa mu nečudujem, že radšej mlčí. Vedia veľmi dobre, ako ťažko sa znášajú zlé informácie a ešte horšie plané nádeje.

Erika sklapni a ozvi sa , keď budeš naozaj potrebovať poradiť. A sorry, ale tvoja mama má len 63 rokov a píšeš o nej, ako by mala 90. Keby si ona sama začala čítať túto tému, tak jej to pomôže viac, ako tie tvoje kecy.
Jarka 1
18.06.14,17:41
A keď som sa už tak rozparádila, tak to dotiahnem až do konca.Tuším, že Erika je ten typ, ako žena s ktorou som sa rozprávala nedávno. Má onkologicky chorú dcéru, ktorá berie už 5 rokov liečbu a nádor jej doteraz nevyoperovali. Sťažovala sa, že :
na ňu kašlú a ani netušila, že nádor je neoperovateľný
že dcéra už smrdí, lebo ten nádor v nej musí už hniť, a ani netušila, že to už organizmus smrdí od toľkej toxickej chemoterapie
že dcéra je nervózna, niekedy na ňu /na mamu/ kričí, alebo len leží a pozerá do plafóna a ani len netušila, ako strašne pôsobí taká dlhoročná liečba na psychiku

Nakoniec to vyzeralo tak, že ona je asi väčšia chudera, ako ten pacient. A toto je bežná realita, s ktorou musia onkáči bojovať. Píšem to sem pre to, aby si to prečítali aj takí, ako je Erika, aby pochopili, že sú veci, ktoré si môžu nájsť na nete, ale pokiaľ im to niekto takto po lopate nevyklopí, tak tomu nebudú rozumieť!

Táto téma je o tom, aby sme sa onkologickí pacienti podržali navzájom a poradili si svojimi vlastnými, prežitými skúsenosťami. Držať nad vodou rodinných príslušníkov je až druhoradé. No, myslím, že už stačilo,
buchač
18.06.14,17:50
A keď som sa už tak rozparádila, tak to dotiahnem až do konca.Tuším, že Erika je ten typ, ako žena s ktorou som sa rozprávala nedávno. Má onkologicky chorú dcéru, ktorá berie už 5 rokov liečbu a nádor jej doteraz nevyoperovali. Sťažovala sa, že :
na ňu kašlú a ani netušila, že nádor je neoperovateľný
že dcéra už smrdí, lebo ten nádor v nej musí už hniť, a ani netušila, že to už organizmus smrdí od toľkej toxickej chemoterapie
že dcéra je nervózna, niekedy na ňu /na mamu/ kričí, alebo len leží a pozerá do plafóna a ani len netušila, ako strašne pôsobí taká dlhoročná liečba na psychiku

Nakoniec to vyzeralo tak, že ona je asi väčšia chudera, ako ten pacient. A toto je bežná realita, s ktorou musia onkáči bojovať. Píšem to sem pre to, aby si to prečítali aj takí, ako je Erika, aby pochopili, že sú veci, ktoré si môžu nájsť na nete, ale pokiaľ im to niekto takto po lopate nevyklopí, tak tomu nebudú rozumieť!

Táto téma je o tom, aby sme sa onkologickí pacienti podržali navzájom a poradili si svojimi vlastnými, prežitými skúsenosťami. Držať nad vodou rodinných príslušníkov je až druhoradé. No, myslím, že už stačilo,

Súhlasím a doplním :

Erika si proste pomýlila hentú tému s Pokecom ...
Alebo by sa dalo aj povedať , že každodenné vylievanie boliestok , respektíve informovanie o zdravotnom stave nepatrí na net ...už mi pomaly chýbala farba moču a konzistencia niečoho iného .
Takéto niečo sa skôr hodí do denníka ...

Aby som ale nebol za grobiana alebo sviniara ... ja v tej samotnej podstate chápem jej rozpoloženie , no moje dievky boli ( mali vtedy 20 a 14 rokov ) o veľa statočnejšie v tom pohnutom roku .
Podržali mňa , manželku a sami seba navzájom .
lujza.j
18.06.14,18:42
preto som tu spomenula moju "iba"89 ročnú babku..., že čo to je 63 rokov....že mladica.
mrzí ma to, že babka dala do operácie asi všetkú energiu a teraz je taká nijaká...alebo sa niekde niečo "pohlo"....ale tým, že dalšie vyšetrenia a liečbu odmietla nevieme.....či je niekde ešte niečo.....
maja
19.06.14,11:50
Dievčatá moje zlaté:) a chlapec ;) nerozčuľujte sa, uberá to energiu a Vy ju potrebujete pre seba a rodinu.
Trochu chápem aj Eriku, je vyplašená a chce riešenie hneď.
Na sme má blog táto pani, píše o tejto chorobe z pohľadu pacientov a niekedy aj ich rodín. Mne jej príbehy spolu s touto poradou pomohli.
http://shemesh.blog.sme.sk/c/359274/dafna.html?ref=wid
Prajem veľa síl všetkým, lebo táto choroba je bez pravidiel.
Jarka 1
19.06.14,19:07
Majka, ďakujem. Už mi je aj ľúto, že som sa nechala tak uniesť. Na druhej strane sa tu takto napísalo aj to, čo sa roky jemne obchádzalo, aby sme chránili svojich blízkych. Možno mala Erika v tejto téme nejaké "poslanie" a vďaka nej sme tu napísali aj to, s čím by sme inak otáľali. Nakoniec, všetko to, čo sa tu zomlelo patrí k diagnóze z názvu témy.
Viem, že väčšinou je to tak, že pacient povzbudzuje a drží nad vodou svojich blízkych, ktorí to všetko z pochopiteľných príčin znášajú oveľa ťažšie. Pacient sa so všetkým vyrovná a zmieri, príjme svoj osud, len aby chránil svojich milovaných. Teda, v drvivej väčšine to tak je.
babka - ježibabka
19.06.14,19:22
Príbehy od pani Janky Shemesh sú skutočne dobré a poučné. Čítam ich pravidelne každú sobotu v prílohe SME.
betka631
21.06.14,07:00
Je ťažké posúdiť konanie človeka, ktorý sa bojí o svojho príbuzného...pozeráme sa na vec z tej našej stránky, zo stránky človeka, ktorý to prežil alebo práve prežíva a bojuje....ale nevidíme do mysle našich blízkych a nášho okolia...často krát mám pocit a myslím si, že to aj tak je, že naši blízki to všetko prežívajú horšie ako my sami...boja sa o nás, chcú nám pomôcť a nevedia ako...cítia sa bezmocní a tak sa snažia ako najlepšie vedia...možno aj tak ako Erika.
V tom istom roku ako ja, ochorel aj môj otec a verte mi, že naozaj som sa o neho viac bála ako o seba...
Z môjho pohľadu môj manžel bral moje ochorenie v pohode...mne to veľmi pomáhalo, pretože som si tak v kútiku duše hovorila, no asi to nie je až také zle, veď sa ku mne správa tak ako vždy....asi po roku som to spomenula medzi rečou sestre a tá mi vtedy povedala, že myslíš? v živote som ešte nevidela chlapa tak plakať ako tvojho muža...mňa to zaskočilo a uvedomila som si, koľko síl ho to muselo všetko stať...za to som mu neskutočne vďačná a prajem každému, aby dokázal svojim blízkym pomôcť aj takto...ak by môj muž behal za doktorkou s tým, že chce vedieť ako som na tom, na čo by to bolo dobre? aby sa ešte viac trápil, pretože mám pred sebou rok života? odpočítaval by mi dni? ...no to nehrozí pokiaľ som ešte svojprávna a viem otvoriť ústa...a napokon, koľkí z nás už tu nemali podľa lekárov byť a stále sú? a koľkí z nás mali dobre vyhliadky na vyliečenie a už tu nie sú?
Niekedy držať niekoho za ruku a len tak tíško pri ňom sedieť je viac ako čokoľvek iné.....

Natrafila som tiež na Janu Shemesh a kúpila som si od nej knihu Smrť si neškrtne. Pre mňa to bolo veľmi poučné čítanie....pohľad ženy, ktorá prežíva svoje ochorenie, všetky pády, vzostupy, depresie...a pohľad na tu istú situáciu ako ju vníma a posudzuje jej manžel a blízke okolie...odporúčam.
220870
22.06.14,10:50
lujza.j
23.06.14,17:45
ahojte....chcem sa spýtať...moj tatko chodí raz ra pol roka na odbery kvôli prostate...stále ok v norme...teraz mi volala mama, že onkomarkery zvýšené.....musí ísť na biopsiu....je to zle?dakujem...
buchač
23.06.14,17:51
Jarka 1
24.06.14,06:28
Lujza, snaž sa byť zatiaľ veľký optimista. Tie zvýšené markery môžu naozaj súvisieť len so zápalom. Už tu bolo viac takých prípadov, keď nakoniec všetko dobre dopadlo. Aj môj známy bol na tom rovnako, zatiaľ je pod kontrolu a všetko v poriadku. Držím palce, aby to bol aj Váš prípad.
lujza.j
24.06.14,06:33
Jarka dakujem....ja som strasny pesimista....vcera som nieco pocitala....dnes volala mame a toto co pises som jej povedala....tatko si uz vcera aj poplakal....
Kvaka
24.06.14,06:57
Lujza, môj manžel mal pred 10 rokmi zápal, tiež mal zvýšené PSA, teraz pravidelne chodí na kontroly, niečo aj užíva na BHP, nemusí to byť hneď zle. PSA stúpa aj vekom, aj zápalom, treba byť optimista. Ak by aj bolo to onko, chodí predsa každého pol roka na kontroly, takže aj to je zvládnuteľné.
Jarka 1
24.06.14,06:57
Poplakať si je akosi súčasťou nielen tejto choroby. Človek vyplaví emócie a potom nastúpi racio. Niekedy je lepšie sa najprv vyplakať, lebo keď sa človek ukľudní uvažuje triezvejšie.

Práve minulý týždeň som sa škerila, keď som kosila na chalupe. Spomenula som si, ako som hneď v prvom momente po oznámení diagnózy chcela všetko predávať, aby som to ešte stihla zariadiť sama.
lujza.j
24.06.14,07:32
Dievcata dakujem...ked este aj babka sa ci byt divna....
AdaMtiM
26.06.14,16:05
zdravím vás tu všetkých a poprosím o radu, resp. objasnenie nálezu môjho otca, niečo som hľadala už na nete a už mi je jasné aspoň to, že to je rakovina močového mechúra, ale chcela by som vedieť o tom čo najviac, tak ak nebodaj máte niekto viac info, budem rada, ak mi napíšete - najmä postup liečby a či treba čo najskôr, lebo je objednaný na chirurgický zákrok až na 4.8...... citujem: "v probatornej biopsii sliznice močového mechúra zastihnutý stredne diferencovaný invazívny uroteliálny karcinóm invazujúcu do subepiteliálneho väziva" .... otcovi lekár povedal, že tam má "polipy" a tie mu budú "vypaľovať" ale keď som dnes čítala tú lekársku správu.....no .....ďakujem za každé info, články som si už pozrela, základ mi je jasný ... vlastne neviem čo konkrétne chcem od vás.....proste čo najviac info... neviem či som to dobre napísala, lebo lekárska správa je v češtine....otec bude mať 60rokov.....
vďaka
Jarka 1
26.06.14,16:32
Ada, viac info ako ty nemá určite nikto. Ty máš zdr. dokumentáciu. Postup liečby zatiaľ ťažko určíme, lebo to musí lekár a vyzerá to tak, že najprv bude operácia, histológia a podľa toho čo nájdu sa určí postup liečby.
Poznám prípad s rakovinou na močáku, kde najprv bola chemoterapia a až potom operácia. U tvojho otca je postup opačný. Rozhoduje o tom mnoho faktorov. Lekári vedia v ktorom prípade aký postup zvoliť.
A ten termín 4.8. nie je vôbec zlý. Mne od zistenia, že tam niečo je až do operácie prešli skoro 4 mesiace.
Viem, že otec teraz určite stratil aj chuť do jedla, ale nech si to jedlo ešte pekne do operácie užije.
buchač
26.06.14,16:35
zdravím vás tu všetkých a poprosím o radu, resp. objasnenie nálezu môjho otca, niečo som hľadala už na nete a už mi je jasné aspoň to, že to je rakovina močového mechúra, ale chcela by som vedieť o tom čo najviac, tak ak nebodaj máte niekto viac info, budem rada, ak mi napíšete - najmä postup liečby a či treba čo najskôr, lebo je objednaný na chirurgický zákrok až na 4.8...... citujem: "v probatornej biopsii sliznice močového mechúra zastihnutý stredne diferencovaný invazívny uroteliálny karcinóm invazujúcu do subepiteliálneho väziva" .... otcovi lekár povedal, že tam má "polipy" a tie mu budú "vypaľovať" ale keď som dnes čítala tú lekársku správu.....no .....ďakujem za každé info, články som si už pozrela, základ mi je jasný ... vlastne neviem čo konkrétne chcem od vás.....proste čo najviac info... neviem či som to dobre napísala, lebo lekárska správa je v češtine....otec bude mať 60rokov.....
vďaka

..." v skúšobnom ( kontrolnom ) odbere zo sliznice močového mechúra je presne ohraničený prenikajúci nádor , ktorý sa nachádza pod tkanivom "...


Nádor močového mechúra najčastejšie vychádza zo sliznicovej výstelky mechúra. Býva označovaný ako karcinóm z prechodných buniek alebo uroteliálny karcinóm. Pokiaľ je iba na sliznici a neprerastá do hlbších vrstiev steny, nazýva sa povrchový alebo superficiálny. Nádor, ktorý zasahuje svalovú vrstvu alebo cez ňu prerastá do okolitých orgánov sa nazýva nádor invazívny. Taktiež sa nádorové bunky môžu šíriť do uzlín v okolí mechúra a do iných orgánov, ako je pečeň, pľúca a kosti – metastázy. Stále sa však jedná o jeden a ten samý nádor.
Jarka 1
26.06.14,16:37
Ešte radšej upresním. Neviem či to vypaľovanie polipov je operácia, ani ako sa to urobí. Ale mňa by to až tak do detailov nezaujímalo. Hlavne, že otca uspia a nech si potom robia čo chcú.:)
AdaMtiM
26.06.14,17:36
Ďakujem za reakcie. Práve, že je tam to slovo invazívny - čo mi evokuje, že prerastá a to je to horšie. Vraj nebude pod narkózou, iba lokálne nejako. On je práve typ, ktorý sa na nič nevypytuje, ani o tom nechce hovoriť vôbec, tak len čo sme s mamou vyčítali z tej správy z urologie. Nuž viem, že ho čaká ťažká cesta, len dúfam, že sa to podarilo včas zachytiť a dajú správnu liečbu a bude lepšie a lepšie.
lujza.j
27.06.14,06:16
Ahojte...prosim vas ...s babkou je zle /po odstraneni prsa v maji,teraz petastazy na chrbtici/potrebuje predpisat opiatove naplaste... Ze tie predpise iba onkolog,ale ona ziadneho nema....su nejaky akoze obvodny...dakujem
buchač
27.06.14,06:29
Ahojte...prosim vas ...s babkou je zle /po odstraneni prsa v maji,teraz petastazy na chrbtici/potrebuje predpisat opiatove naplaste... Ze tie predpise iba onkolog,ale ona ziadneho nema....su nejaky akoze obvodny...dakujem

Samozrejme , že sú .

Bratislavskí onkológovia - hľadaj podľa kritérií , ktoré vyhovujú najviac babke

https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=onkol%C3%B3g+bratislava&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
lujza.j
27.06.14,07:15
Buchi dik....teraz som zistila u mojej sestricky obvodaka,ze su aj take opiatove...co na odporucanie predpise obvodak....to by bolo uplne ideal...babka prevoz iba sanitkou...a takto by to máti aj bez nej....
betka631
09.07.14,07:07
S hlbokým smútkom v srdci oznamujem, že jedna z nás, Ivka – uct2007 prehrala svoj boj dňa 18.6.2014...už nie je medzi nami, odišla navždy, jej statočné srdiečko dotĺklo.

Zbohom Ivka, lúčim sa s Tebou, nikdy, nikdy na Teba nezabudnem, v mojom srdci ostaneš navždy.
Odpočívaj v pokoji!

http://img15.dreamies.de/img/751/b/9waeu7bcgbu.gif
Tweety
09.07.14,07:12
Veľmi, veľmi smutná správa. Zbohom Ivka. Ľahké odpočinutie jej daj Pane.https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQzroaIghohEEi81C5b9U9P7JQmui_AT eGHB3yxLMMm7LVRctw2
Nandrolon
09.07.14,07:18
Odpočívaj v pokoji....
Zita5
09.07.14,07:52
Úprimnú sústrasť
evuš
09.07.14,08:32
To snáď nie :mee:!!! Ivka, nech Ťa sprevádza na Tvojej ďalšej púti Božie milosrdenstvo a láska.... Úprimnú sústrasť pozostalým !!!
Žabinka
09.07.14,08:44
Úprimnú sústrasť..
Zdenka175
09.07.14,09:28
Odpočívaj v pokoji,,,
Danielle369
09.07.14,09:53
Odpočívaj v pokoji...
babka - ježibabka
09.07.14,10:02
Odpočívaj v pokoji.
katka50
09.07.14,10:02
Odpočívaj v pokoji...
Anja111
09.07.14,10:35
Odpočívaj v pokoji...
demeter
09.07.14,10:55
Odpočívaj v pokoji...
rodina1
09.07.14,14:59
odpočívaj v pokoji ...
ludmilla
09.07.14,15:01
Ivka odpočívaj v pokoji
Valcake
09.07.14,15:27
Odpočívaj v pokoji a úprimnú sústrasť pozostalým...
buchač
09.07.14,15:48
Jana1303
09.07.14,15:54
Odpočívaj v pokoji... a úprimnú sústrať celej rodine....
Zitulda
09.07.14,17:15
RIP
eri ka
09.07.14,17:23
úprimnú sústrasť
Tamila
09.07.14,17:56
úprimnú sústrasť rodine
Gabhus
10.07.14,03:17
Úprimnú sústrasť, Ivka, odpočívaj v pokoji...
Zdenka175
10.07.14,05:40
čo čítam aj na iných stránkach, tento rok zomrelo veľa mladých na rakovinu...:confused:
maja
10.07.14,06:26
odpočívaj v pokoji a celej rodine úprimnú sústrasť...
terezamaria
10.07.14,06:58
Úprimnú sústrasť celej rodinke, Ivka odpočívaj v pokoji.
majka 62
10.07.14,10:48
Ivka, tak statočne si sa držala, stále som verila, že ešte je nádej na zlepšenie stavu .........

Keď som si prečítala správu od Betky, nevládala som hneď odpísať, otriaslo to mnou asi ako s každým kto si prečítal túto smutnú správu a poznal Ťa.
Znova som si uvedomila, že sme tu na tomto svete iba ako na dovolenke, niekto na kratšej, iný na dlhšej.
Budeš nám tu chýbať, Ivka.
Odpočívaj v pokoji.
Celej rodinke vyjadrujem úprimnú sústrasť.
vieraaaa
10.07.14,11:25