majka 62
08.09.15,20:20
Luji pozdravujem, nech sa nebojí dopredu chemošky....nevie ešte akú bude mať, pri tabletkovej forme jej vlasy nevypadajú, pri ožarovaní taktiež nie, tak sa držte, myslíme tu na vás obe. Veľa síl prajem a pozdravujem maminu.
lujza.j
08.09.15,18:25
majka dakujem ....toto som nevedela...
tiež som jej to povedala...že každý org.je iný...že nech sa nenervuje dopredu....
majka 62
08.09.15,18:51
...presne tak, dobre na to ideš. Škoda, že museli ísť všetky tie lymfatické uzliny preč, musí si dávať veľký pozor aby nepreťažovala tú ruku, nevláčila ťažké tašky a pod. a to nie len teraz po operácii (teraz by sa jej ani nedalo) ale celý život aby nevznikol lymfedém, nepríjemný opuch ruky.
lujza.j
08.09.15,19:00
odkážem dakujem....
willma
08.09.15,22:21
Luji len doplním - na ruke pri operovanej strane nech si nedá ani tlak merať. Maminu na to upozornili, ale bohužiaľ sa našla jedna mladá koza - praktikantka - a to sa vyjadrujem slušne - ktorá toto pravidlo porušila a tlak zmerala práve na tej strane, napriek maminmu nesúhlasu - samozrejme vznikol problém a tú sliepku by som najradšej nakopala. Takže treba byť rázny a akýkoľvek takýto pokus udusiť hneď v zárodku aj za cenu nakričania vynadania aj fyzického napadnutia a nech si myslí potom kto chce čo chce.
buchač
09.09.15,04:57
...presne tak, dobre na to ideš. Škoda, že museli ísť všetky tie lymfatické uzliny preč, musí si dávať veľký pozor aby nepreťažovala tú ruku, nevláčila ťažké tašky a pod. a to nie len teraz po operácii (teraz by sa jej ani nedalo) ale celý život aby nevznikol lymfedém, nepríjemný opuch ruky.

Sorry za (možno) nepríjemné predpovede.
Je veľmi veľká pravdepodobnosť, že lymfedém vznikne...aspoň mne svojho času takto bolo vysvetlené, nakoľko samotnou operáciou došlo k porušeniu systému v blízkosti končatiny.
Behal som s nohou od šavla k pavlovi, po tých špecializovaných ordináciach... nakoľko noha opúchala, bolela, nevládala...
Nakoniec boli nasadené lentilky a je to ako tak v pohode.
majka 62
09.09.15,05:58
Z vlastnej skúsenosti môžem napísať, že nemusí vzniknúť lymfedém ruky po operácii prsníka. Som 6 rokov od operácie, veľmi mi pomohlo pravidelné ranné (ale aj hocikedy počas dňa) rozcvičovanie ruky, spočiatku veľmi pomalé cviky, opatrne iba potiaľ, pokiaľ nám ruka dovolí, nesmie to bolieť. Ono spočiatku je pacientka rada keď môže ako tak s ňou hýbať, umyť sa a pod.
Mali by základné cviky predviesť fyzioterapeuti ešte v nemocnici. Existuje aj brožúrka kde sú vysvetlené cielené cviky na predchádzanie lymfedému.
Neskôr som začala chodiť na pilates a zas po troche pridávať....kopec trpezlivosti treba ale výsledok za to stojí. Ono malý opuch keď vznikne to sa dá napraviť, človek sa stopne v aktivitách povie si prešvihol som, dá si pozor a dá sa to do poriadku ale tu ide hlave o predchádzanie väčším opuchom - keď vznikne tzv. slonia ruka a to už je oveľa ťažšie dostať sa z toho, trvá to veľmi dlho ....
Tak ako wilma píše, nemerať tlak na postihnutej ruke a pridávam, že ani dať si pichať pri odberoch do postihnutej ruky. Ono názory sa menia, niektorí lekári Vám povedia, že je to zastaralý názor, ale nie je to tak. Mám to vyskúšané - 2x mi pichli do postihnutej ruky, kde nie sú lymfatické uzliny a nie je to príjemné. Odporúčam pripraviť si vždy zdravú ruku na odbery.

Pozdravujem vás všetkých diskutujúcich a dúfam, že ste v rámci možnosti všetci v poriadku.
terezamaria
09.09.15,06:06
Lui keď povieš mátinke všetky rady,ktoré tu boli napísané, určite sa podľa nich zariadi a bude to v poriadku. Držím palce a želám jej skoré vyzdravenie.
taiko
09.09.15,06:23
lui ak budu maminku ozarovat tak jej daj predpisat, alebo kup toto. Je to drahe, budu sa zdrahat to predpisat, ale zatlac. Popripade kup za vlastne ak sa nebude dat

1. pri ozarovasni - pchrani moziu pored poskodenim - http://www.molnlycke.cz/produkty-pro-moderni-osetrovani-ran/filmova-kryti/mepitel-film/
2. po ozarovani, ak vzniknu mokvajuce rany - http://www.lekarna.cz/kryti-mepilex-border-ag-antimikro-silikon-7x7-5cm-5ks/

to druhe svokre pomohlo velmi, fajne sa jej vsetko zahojilo

tu je studia, kde to testovali a skumali http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3473726/
majka 62
09.09.15,07:25
Taiko, ono sa to môže fajne zahojiť aj bez drahých produktov, môžeš mi veriť. Niekedy stačí po ožarovaní ožarované miesto posypať obyčajným detským zásypom a okamžite nastane úľava, niekedy ani to netreba. A neskôr po úplnom ukončení ožiarov, vo väčšine prípadoch pomôže imunoglukánová masť, ak je to potrebné.
majka 62
09.09.15,07:51
...ono najlepšie by bolo keby ožarovanie vôbec nebolo potrebné ale po operácii keď sa prsník ponechá, vo väčšine prípadoch nasleduje ožarovanie ale dá sa to v pohode zvládnuť.
taiko
09.09.15,10:31
Taiko, ono sa to môže fajne zahojiť aj bez drahých produktov, môžeš mi veriť. Niekedy stačí po ožarovaní ožarované miesto posypať obyčajným detským zásypom a okamžite nastane úľava, niekedy ani to netreba. A neskôr po úplnom ukončení ožiarov, vo väčšine prípadoch pomôže imunoglukánová masť, ak je to potrebné.
nejde o to ci je nieco drahe, alebo nie. Svokre obycajne zasypy, ci ine babske rady, a to nechcem babske rady dehonestovat, nepomahali. A svojim sposobom aj tie naplaste su "babska rada". To, co je v nich tiez dost podstatne je totiz striebro, ktore napomaha hojeniu a posobi proti zapalom a infekcii.
Samozrejme vsak postupujeme od jednoduchsich (lacnejsich ) rieseni k zlozitejsim (drahsim). Nikto predsa nechce zbytocne vyhadzovat peniaze von oknom.
lujza.j
09.09.15,10:45
ja som pripravená ísť aj do tohto....ak by to doporučili....
http://fit.server.sk/vitaminy/infuziami-vitaminu-c-proti-rakovine/

aj by som teraz kúpila nejaké výživové doplnky len neviem ktoré by boli najvhodnejšie...
Dáša_
09.09.15,11:12
ja som pripravená ísť aj do tohto....ak by to doporučili....
http://fit.server.sk/vitaminy/infuziami-vitaminu-c-proti-rakovine/

aj by som teraz kúpila nejaké výživové doplnky len neviem ktoré by boli najvhodnejšie...

som elkom zvedavá, ako dopadnete s tým c-ckom, lebo podľa mojich skúseností len veľmi, veľmi máličko lekárov s tým súhlasí. Keď som sa pýtala, že prečo, odpoveďou bolo, lebo sa to tak nerobí.
evuš
09.09.15,11:12
Luji, tu Ti veľa ľudí poradí a ochotne, lebo mnohí tým prešli....no, čo jednému môže pomôcť, druhému nemusí, čo jednému zaberie, druhého skoro zloží....ale ver, že najviac teraz pomôžeš mame držať ju v dobrej nálade a pohode:)....Viera-nádej-láska, totiž dokáže spraviť veľké divy.....;)
Držím silno päste, nech je to všetko za Vami a vy sa už budete len tešiť so spoločných kľudných chvíľ....
lujza.j
09.09.15,11:19
evka som tu vdačná za čokoľvek čo mi tu je napísané.....je to velmi cenné pre mňa.....hned to posúvam mame....ale vieš ako je o...rozmýšľaš čo ako by si ...aby ....a ták:)
lujza.j
09.09.15,11:21
ja som pripravená ísť aj do tohto....ak by to doporučili....
http://fit.server.sk/vitaminy/infuziami-vitaminu-c-proti-rakovine/

aj by som teraz kúpila nejaké výživové doplnky len neviem ktoré by boli najvhodnejšie...

som elkom zvedavá, ako dopadnete s tým c-ckom, lebo podľa mojich skúseností len veľmi, veľmi máličko lekárov s tým súhlasí. Keď som sa pýtala, že prečo, odpoveďou bolo, lebo sa to tak nerobí.

?....to čo je za odpoveď....
http://www.slovenskypacient.sk/infuzna-terapia-vitaminom-c/
buchač
09.09.15,11:38
ja som pripravená ísť aj do tohto....ak by to doporučili....
http://fit.server.sk/vitaminy/infuziami-vitaminu-c-proti-rakovine/

aj by som teraz kúpila nejaké výživové doplnky len neviem ktoré by boli najvhodnejšie...

som elkom zvedavá, ako dopadnete s tým c-ckom, lebo podľa mojich skúseností len veľmi, veľmi máličko lekárov s tým súhlasí. Keď som sa pýtala, že prečo, odpoveďou bolo, lebo sa to tak nerobí.

?....to čo je za odpoveď....
http://www.slovenskypacient.sk/infuzna-terapia-vitaminom-c/

Pfúúúúúúúú......
Pán doktor ???...Kua, radšej držím lep...
Ale čítaj aj tento link a podumaj ...
http://www.onkologiaavimed.sk/tim.html

POTOM si prečítaj nasledujúci link, porovnaj s tým,ktorý si dala Ty a podumaj znova...
http://www.zzz.sk/?clanok=13707
lujza.j
09.09.15,11:47
buchi...pána dochtora som dala len akože-medzi rečou ...viem,že neprepláca poisťovňa.....
taiko
09.09.15,11:53
ja som pripravená ísť aj do tohto....ak by to doporučili....
http://fit.server.sk/vitaminy/infuziami-vitaminu-c-proti-rakovine/

aj by som teraz kúpila nejaké výživové doplnky len neviem ktoré by boli najvhodnejšie...
reishi, graviola, beta-glukan
taiko
09.09.15,11:55
ja som pripravená ísť aj do tohto....ak by to doporučili....
http://fit.server.sk/vitaminy/infuziami-vitaminu-c-proti-rakovine/

aj by som teraz kúpila nejaké výživové doplnky len neviem ktoré by boli najvhodnejšie...

som elkom zvedavá, ako dopadnete s tým c-ckom, lebo podľa mojich skúseností len veľmi, veľmi máličko lekárov s tým súhlasí. Keď som sa pýtala, že prečo, odpoveďou bolo, lebo sa to tak nerobí.
niet divu. Konvencne metody su rezat, ziarit, davkovat. :)
buchač
09.09.15,11:59
buchi...pána dochtora som dala len akože-medzi rečou ...viem,že neprepláca poisťovňa.....
Luíííí....si nepochopila asi.
Nejde o love, aj keď o ne ide...tie linky sú také.....oné...

Pán doktor má v tom svojom článku viacmenej LEN pozitíva a upozorňuje (medzi riadkami ) tie financie.
Pani doktorka dáva k dispo oveľa viac informácií...špecifikuje kladné vlastnosti vitamínu. No čo ja považujem za pozitívum, tak sa zmieňuje aj o negatívach...

Pochopila si ma ?
------------------------------------------------------------

Tu ide hlavne o obličky...ak nie sú v poriadku, tak finito...žiaden vitamínček proste nebude.
buchač
09.09.15,12:02
ja som pripravená ísť aj do tohto....ak by to doporučili....
http://fit.server.sk/vitaminy/infuziami-vitaminu-c-proti-rakovine/

aj by som teraz kúpila nejaké výživové doplnky len neviem ktoré by boli najvhodnejšie...

som elkom zvedavá, ako dopadnete s tým c-ckom, lebo podľa mojich skúseností len veľmi, veľmi máličko lekárov s tým súhlasí. Keď som sa pýtala, že prečo, odpoveďou bolo, lebo sa to tak nerobí.
niet divu. Konvencne metody su rezat, ziarit, davkovat. :)

Niet divu ...nekonvenčné metódy sú konšpirovať, odrbávať, zavádzať, zarábať...MMS-kovať...ale nie zprávy cez mobil, lež sódu do pacienta ládovať.
lujza.j
09.09.15,12:04
viem,že ide o obličky....tie musia byť fit
taiko
09.09.15,12:22
viem,že ide o obličky....tie musia byť fit
a ked nie su, tak im brusnicami pomoct mozno
Jarka 1
09.09.15,12:23
Ja k tomu všetkému len toľko:
- na začiatok kúpiť niečo cez lekáreň
- kúpiť intuitívne to čomu verím, s čím sa stotožním, do čoho vložím svoju dôveru
- kúpiť to úplne najmenšie balenie, lebo ak mi to nesadne, tak bez ohľadu na cenu to skončí aj tak v koši
- kúpiť maximálne dve veci, ktoré sa vhodne dopĺňajú
- veriť svojim inštinktom
- počúvať čo mi hovorí moje telo a tomu sa prispôsobiť
taiko
09.09.15,12:25
ja som pripravená ísť aj do tohto....ak by to doporučili....
http://fit.server.sk/vitaminy/infuziami-vitaminu-c-proti-rakovine/

aj by som teraz kúpila nejaké výživové doplnky len neviem ktoré by boli najvhodnejšie...

som elkom zvedavá, ako dopadnete s tým c-ckom, lebo podľa mojich skúseností len veľmi, veľmi máličko lekárov s tým súhlasí. Keď som sa pýtala, že prečo, odpoveďou bolo, lebo sa to tak nerobí.
niet divu. Konvencne metody su rezat, ziarit, davkovat. :)

Niet divu ...nekonvenčné metódy sú konšpirovať, odrbávať, zavádzať, zarábať...MMS-kovať...ale nie zprávy cez mobil, lež sódu do pacienta ládovať.
nekonvencne meotdy su studovat, klinicke studie citat, porovnavat, situaciu v inych krajinach a na inych kontinentoch zistovat, zistenia s uvedomelejsimi lekarmi diskutovat, predsudkov sa zbavit, zavery urobit a potom aplikovat. ;)
BXLmiami
09.09.15,12:49
viem,že ide o obličky....tie musia byť fit
a ked nie su, tak im brusnicami pomoct mozno
Že na toto tí na dialyzačných jednotkách neprišli,koľko by ušetrili....
korela
09.09.15,13:17
ja som pripravená ísť aj do tohto....ak by to doporučili....
http://fit.server.sk/vitaminy/infuziami-vitaminu-c-proti-rakovine/

aj by som teraz kúpila nejaké výživové doplnky len neviem ktoré by boli najvhodnejšie...

som elkom zvedavá, ako dopadnete s tým c-ckom, lebo podľa mojich skúseností len veľmi, veľmi máličko lekárov s tým súhlasí. Keď som sa pýtala, že prečo, odpoveďou bolo, lebo sa to tak nerobí.
Človek z http://www.nusch.sk/ dal svojmu rodinnému príslušníkovi po operácii (nie kardio ani CA, ešte nevedeli, čo sa z toho vykľuje, dlho sa dg), vybrala sa celá kúra. To je asi tak. Samozrejme, že to telu nemôže uškodiť, iba je to drahé, tak sa to nepropaguje. Vraj v AT lacnejšie v lekárni zakúpiť.
Otcovi po operácii pomohla aloa, čerstvá. Tá ho zachránila. Vtedy sa nevedelo o zásaditých potravinách. Aloa je zásaditá.
lujza.j
09.09.15,13:24
korela ak....tu by som to nekupovala....chlap už kukal v de....a potom ešte mamina kamoška...celý život robí vo farmako fachu....na "staré"kolená aj lekáreň....
taiko
09.09.15,13:45
viem,že ide o obličky....tie musia byť fit
a ked nie su, tak im brusnicami pomoct mozno
Že na toto tí na dialyzačných jednotkách neprišli,koľko by ušetrili....
no ved ale uz, Mudr, noze, ved sa neondej. Ved som nepisal "nahradit funkciu", ani "vyliecit", pisal som len "pomoct". A predpokladam, ze lui-na maminka nema chronicke zlyhanie obliciek.
Ked sa beru vselijake lieky, nezaskodi trosku pomoct oblickam, nejakou brusnicou, ci pupavou, ci petrzlenom. Samozrejme po konzultacii s lekarorm ;)
majka 62
09.09.15,14:06
...nie tak dávno som riešila - zisťovala stav podávania vitamínu C infúzne onkologickým pacientom. Výsledok: onkológovia na Slovensku majú totálny zákaz podávania vitamínu C infúzne popri chemoterapii alebo akokoľvek onkologickým pacientom. Moja kamarátka bola rozhodnutá vybaviť si to stoj, čo stoj, hoci aj na súkromnej klinike. Samozrejme, že viac si čítala o pozitívach ale nevnímala a nechcela pripustiť až natoľko negatíva. Na niektorých súkromných klinikách vám to pokojne budú podávať, bohužiaľ niekde oveľa viac hľadia na biznis ako na človeka a zneužijú situáciu keď človek hľadá záchranné koleso pre seba. Často to ani nie sú onkológovia.
Nakoniec po viacerých konzultáciách s erudovanými onkológmi od toho upustila. V jej prípade by podávanie vitamínu C infúzne mohlo mať veľmi nežiadúce účinky, nebojím sa napísať, že by ju to mohlo zabiť, pretože je to pacientka, ktorá má za sebou aj nádorové ochorenie niektorých vnútorných orgánov. Teraz je po operácii prsníka a berie chemoterapiu infúzne. Toľko moje nedávne zisťovania.
majka 62
09.09.15,14:31
Taiko, ono sa to môže fajne zahojiť aj bez drahých produktov, môžeš mi veriť. Niekedy stačí po ožarovaní ožarované miesto posypať obyčajným detským zásypom a okamžite nastane úľava, niekedy ani to netreba. A neskôr po úplnom ukončení ožiarov, vo väčšine prípadoch pomôže imunoglukánová masť, ak je to potrebné.
nejde o to ci je nieco drahe, alebo nie. Svokre obycajne zasypy, ci ine babske rady, a to nechcem babske rady dehonestovat, nepomahali. A svojim sposobom aj tie naplaste su "babska rada". To, co je v nich tiez dost podstatne je totiz striebro, ktore napomaha hojeniu a posobi proti zapalom a infekcii.
Samozrejme vsak postupujeme od jednoduchsich (lacnejsich ) rieseni k zlozitejsim (drahsim). Nikto predsa nechce zbytocne vyhadzovat peniaze von oknom.

Ten detský zásyp a imunoglukán nie sú žiadne babské rady, sú to odporúčania lekárov - onkológov, rádiologov....tí tomu hádam trocha rozumejú. Iba toľko na vysvetlenie.
taiko
09.09.15,15:06
Taiko, ono sa to môže fajne zahojiť aj bez drahých produktov, môžeš mi veriť. Niekedy stačí po ožarovaní ožarované miesto posypať obyčajným detským zásypom a okamžite nastane úľava, niekedy ani to netreba. A neskôr po úplnom ukončení ožiarov, vo väčšine prípadoch pomôže imunoglukánová masť, ak je to potrebné.
nejde o to ci je nieco drahe, alebo nie. Svokre obycajne zasypy, ci ine babske rady, a to nechcem babske rady dehonestovat, nepomahali. A svojim sposobom aj tie naplaste su "babska rada". To, co je v nich tiez dost podstatne je totiz striebro, ktore napomaha hojeniu a posobi proti zapalom a infekcii.
Samozrejme vsak postupujeme od jednoduchsich (lacnejsich ) rieseni k zlozitejsim (drahsim). Nikto predsa nechce zbytocne vyhadzovat peniaze von oknom.

Ten detský zásyp a imunoglukán nie sú žiadne babské rady, sú to odporúčania lekárov - onkológov, rádiologov....tí tomu hádam trocha rozumejú. Iba toľko na vysvetlenie.
detsky zasyp som babskou radou nazval zo zovialnosti, kedze to je detsky zasyp Aj svokre ho lekarka odporucala, okrem toho jej odporucila aj bravcovu mast :D
Ten beta glukan je znama vec, (imuno glukan je myslim uz konkretny vyrobok) Ak som dobre cital tak v US a v Azii ho lekari predpisuju automaticky u onkologickych pacientov
lujza.j
14.09.15,13:06
ahojte....tak som tu zas....mama dnes na štichoch aj výsledky u histológie...že nádor..by nebol až taký problém,ale uzliny....21.9...začína chemošku....infúznu.....ak vlasy pôjdu het..s čím mama ráta....ako dalej....okrem parochne....čo jej mám kupiť....dakujem
Gabhus
14.09.15,13:40
Ahoj, hlavne nepanikár a ak, tak aby to mamka na Tebe nepoznala, to by sa trápila... Ťažko povedať čo jej máš kúpiť, počas chemo toho veľa asi nenaje, s tým treba rátať. Kúp jej hlavne to, načo bude mať chuť - ak melón tak melón, ak mäso, tak mäso. Tvojou úlohou je teraz voči mamke byť bytosťou, ktorá ju neľutuje (to väčšinou my onkáči radi nemáme), ale ktorá jej splní všetko, čo jej vidí (aj nevidí) na očiach. Parochňu neviem či už treba riešiť, niekomu vlasy ostanú. Skús sa poradiť s lekárom, prípadne so sestričkami. Ale hlavne zabezpeč mamke kľud, pokoj, a môžeš jej aj o nás - dlhoročných onkáčoch - porozprávať;), nech vidí, že sa to dá. Veľmi, ale ozaj veľmi držím palce:):):):):):):):):):):):)
buchač
14.09.15,13:58
Ak bude mať chuť - ak melón tak melón...
...Tvojou úlohou je teraz voči mamke byť bytosťou, ktorá ju "neľutuje" (to väčšinou my onkáči radi nemáme), ale ktorá jej splní všetko, čo jej vidí (aj nevidí) na očiach.
...
Ale hlavne zabezpeč mamke kľud, pokoj, a môžeš jej ju aj...

1. Červené som doplnil ja
2. Nasledujúce čítať veľmi poriadne

Ak bude mať "chuť", tak v podstate bez zľutovania ju môžeš aj zdrbať...tak poriadne.

P.S.:
Žeby vlastná skúsenosť ? ;)
lujza.j
14.09.15,14:07
dakujem:)...nepanikárim...ked revem....mama to nevie:)ani ju neľutujem.....vždy slovne "postrkujem" dopredu ...do boja....
tej nechuti sa obáva aj ona....
..že pravdepodobne príde o vlasy jej povedala dnes lekárka čo bude k nej chodiť na chemo....viem,že je to indi-vindi......ale ráta s tým,že o ne príde ak nie jasné bude fajn....
o vás jej hovorím pravidelne aj,že sem chodím po rady:):)
Jarka 1
15.09.15,16:09
lui, vezmi mamu do obchodu ešte kým má vlasy a kúpte nejaké pekné šatky a iné vecičky na hlávku ... keď bude treba, tak už to bude mať a nebude sa šokovať, že si to má ísť kupovať na holú hlavu ... a kľudne pozrite a vyberte už teraz aj parochňu, tak, aby sa v nej čo najviac podobala na seba ako teraz ... ak bude treba, potom už kúpiš aj bez maminy ... a však daj mame pc a nech si nás čítka aj sama, nemusíš nás len tlmočiť

pozdrav mamu, že držím palce, lebo ak si sa na ňu podala, tak na betón zabojuje
lujza.j
15.09.15,16:19
Jarka dakujem:)mama je iba na mobile na nete...musím jej to tu ukázať:)
lujza.j
19.09.15,16:48
http://www.zdraveprsia.sk/avon-pochod/avon-pochod-2015/
Tento rok ideme....
....tak...bola som s deckom...mama povedala,že by ju boleli nožky a ako moje decko....mala by problém ...."kedy si už pofajčíme":D...decko nefajčilo...celý pochod ...čiže až 1,5h.....bolo super......pre mňa dobrá atmosféra......do roku nám bubnovali....

http://www.afrocampana.sk/sk/campana-batucada/
....takže som si to ako keby odtančila :D...."osobnosti"ktoré kráčali ...neriešim...moje decko na otazku pobehujúceho fotografa "kde sme nechali maroša kramára"....."už len to ma zaujíma kde je maroš kramár":---
...ak ...tak o rok opäť:)
nechcem sa zamyslieť kolko penazí zo štartovného - 2ks tričiek išlo tam kde treba....
buchač
19.09.15,16:55
http://www.zdraveprsia.sk/avon-pochod/avon-pochod-2015/
Tento rok ideme....
....do roku nám bubnovali....

Kuwa...len aby aj nie aj " do dňa"...;) :)
Jarka 1
19.09.15,16:57
buchy, ty si strašný kôň :---
lujza.j
19.09.15,17:02
sú písmenká ktoré mi nereagujú...medzi nimi aj "k":---
buchač
19.09.15,17:31
buchy, ty si strašný kôň :---

Hehehe...a zabijem sa ??? ;)
Trochu humoru nezaškodí vo vážnej téme...či ? :)

Teraz vážnejšie.
Lebo keď sa zamyslíš nad tými slovami, snáď je jasná aj tá alegória určitého a jasného výroku...no hlavne v tom dobrom slova zmysle.
buchač
25.09.15,20:46
Och joj. A myslíš, že sú tam hlúposti?
Och, ach, juj, joj...
Veru, myslím si to...nie síce hlúposti, ale nezrovnalosti, alebo nie úplne info.

Ak som dobre pozrel, tak zo 3-4....teda aspoň podľa môjho názoru.
Môžeš napísať konkrétne ktoré ?


Tie jeho všeobecné drísty nemajú ani úroveň a ani odbornosť.


Už som predsa spomenul..."Všeobecné"...citujem :

Tento článok ponúka všeobecné odporúčania na úpravu stravy v rámci podpornej liečby pacientov s diagnostikovaným a liečeným zhubným nádorovým ochorením.
Tým chcem povedať, že jedno a to isté sa nedá aplikovať na rovnakú diagnózu. Iný jedálniček bude mať pacient s melanomom v kostiach a iný pacient s tým nejakým iným nádorom.
Preto ich považujem v určitom zmysle slova za drísty...aj keď sú tie informácie relevantné.
--------------------------------

Z jedálneho lístka dôsledne vylúčte
čiernu kávu.



Ďalšie dôležité opatrenia v strave
- Ako nápoj uprednostnite kvalitný zelený čaj: 2 – 4 šálky denne (bez cukru, radšej si dajte lyžičku - dve medu).
- Poslednú šálku nepite neskôr ako o 15. hod (obsahuje kofeín, ktorý narúša spánok).

Čaj obsahuje teín a nie kofeín...aj keď je to síce jedno (účinok je v podstate rovnaký), len to vstrebávanie je iné, takže aj účinok je trochu iný = výsledok rovnaký.
----------------------------------
Toto ale trochu doktorko mierne prehnal, aj keď úvod vety je už vopred alibistický.


Ak to celkový stav a hmotnosť dovoľujú, skúste dodržiavať pôstny deň 1-krát týždenne – konzumujte len surové ovocie a zeleninu, zriedenú cviklovú šťavu a bylinkové čaje

Nakoľko choroba môže pôsobením samotného nádoru alebo v dôsledku protinádorovej liečby sťažiť príjem potravy, vyvolať rozmanité tráviace problémy, a tak zmeniť pôvodné stravovacie návyky pacienta. Odborníci na výživu onkologických pacientov upozorňujú na tri základné nutričné ciele: udržať si zdravú telesnú hmotnosť, dodržiavať zásady zdravej výživy a znížiť riziko recidívy pôvodného nádoru a sekundárneho nádoru iného orgánu.
---------------------------------
Záver :
Neexistuje žiadna jednotná diéta pri onkologickom ochorení (prípadne aj pri tých určitých procedúrach), vždy je nutné postupovať individuálne.
Poznámka :
Ako som sa nie raz vyjadril, Bukovský je už niekde inde...všetky jeho vyjadrenia a činnosť smeruje k tej zárobkovej činnosti. Na všetkých stránkach, kde sa vyskytne, sú samé reklamy na tie všeliaké podporné lentilky a podobné (nie raz "zázračné") produkty.
Ak by som zvolil silnejší výraz, dostal by sa do kategórie šmejdov...ale až tak zlé to s ním zasa nie je..;)
Proste nie je onkológ a tým to pre mňa osobne hasne.
Je to síce len môj názor, kto chce, vezme...alebo naopak.
-----------------------------------

V roku 2004 otvoril Ambulanciu klinickej výživy v Bratislave
Mimochodom, tie info sú pozbierané zovšadiaľ, sú to staré a overené ... a aj mnou.
Vtedy som bol už tri roky po prechádzke peklom.
Dáša_
26.09.15,03:28
no, ono hlavne bukovský opakovane nespravil atestáciu. takže tie jeho medicínske rady... A stačí pozrieť v registri jeho uzávierku.
veronikasad
26.09.15,06:18
Aký je Váš názor na odporúčanie Bukovského vylúčiť pri onkoochoreniach zo stravy všetky mliečne výrobky (len z dôvodov, ktoré uvádza v článku - obsahujú látku IGF, ktorá podporuje delenie buniek)?
buchač
26.09.15,07:01
Aký je Váš názor na odporúčanie Bukovského vylúčiť pri onkoochoreniach zo stravy všetky mliečne výrobky (len z dôvodov, ktoré uvádza v článku - obsahujú látku IGF, ktorá podporuje delenie buniek)?

Veronka

Názor je doslovne hlúpy.
To isté sa týka aj mäsa, lebo Buky aj toto nedoporučuje.
Ale čo by sme mohli chcieť od vegána ??????
Je to oný....
---------------------------------------------

Preštuduj si link.
Vraví niečo úplne iné v poniektorých súvislostiach v tej diéte...a podotýkam, že sú to špecialisti.

Správná výživa v průběhu chemoterapie
http://www.linkos.cz/rady-pro-nemocne-lecene-chemoterapii-1/spravna-vyziva-v-prubehu-chemoterapie/
Nandrolon
26.09.15,08:23
Ja mam na Bukovskeho taky nazor, ze nieco je mimo, a pod nieco by som sa kludne podpisal.
Podpisal by som sa pod ten clanok o prekysleni organizmu...
V tomto s nim suhlasim na 100,00%
Blbost na entu. Rovnako ako BIO, ktore vymysleli kreativni market. manazeri za ucelom maximalizacie svojho zisku. Cielova skupina su fifleny s kopou penazi od manzela, ktory je stale v praci. Niektori obchodnici to uz vysperkovali do dokonalosti, ze nakupili kvalitne BIO tlaciarne a nalrepkovy papier...
Ps: pisem v autobuse tak asi tam budu zdvojene pismena a tak...
korela
27.09.15,15:39
no, ono hlavne bukovský opakovane nespravil atestáciu. takže tie jeho medicínske rady... A stačí pozrieť v registri jeho uzávierku.
Dáška, prepáč, ale čo dokazuje opakovaná atestácia? Iba sám vie, prečo tomu tak bolo. Za toto by som ho neodsudzovala. Pretože ho môžeme trestať aj za okolnosti zavinením iných, nie priamo ním.
lujza.j
30.09.15,08:00
Ahojte tu...chcem sa spytat...ci niekto neuziva Bio-bran....ak ano ako sa znasa....ci nie je z toho nekludne crevo...alebo neboli zaludok...
Dakujem
buchač
30.09.15,09:17
Ahojte tu...chcem sa spytat...ci niekto neuziva Bio-bran....ak ano ako sa znasa....ci nie je z toho nekludne crevo...alebo neboli zaludok...
Dakujem

Prekročenie doporučených denných dávok nespôsobuje žiadne zdravotné komplikácie.
https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/biobran-1000mg-30-sackov/

Kurňa...ale statočná je cena.
lujza.j
30.09.15,10:44
Buchi dik..secko mam nastudovane.....mama nachystana,ze kupi...a ze budeme to kobinovat s dovozom s anglicka...tam je cena naj.."iba"280e....za 105sackov...
...dala som pokec s jednych dochtorom.....vyjadril sa,ze placebo....:(...a trochu drahe....
lujza.j
12.10.15,10:32
Ahojte...prosim vas uzival niekto....v case mimo chemo toto...dik
http://www.pluska.sk/zena/zdravie/vitamin-b17-je-ucinnejsi-ako-chemoterapia.html
Jarka 1
12.10.15,12:42
lui, keby tu 100 ľudí napísalo, že áno, tak to nič nerieši. Každý organizmus je iný. Ak sa mama rozhodne, že práve niečo takéto chce a tomuto bude veriť, treba ísť do lekárne. Tam vyložia na pult nielen jeden produkt s B17 a nielen od jedného výrobcu. Pozriete zloženie a skontrolujete aj tie sajrajty v zložení, no a potom vyberiete ten správny. K tomu pridáte vyváženú stravu, pozitívnu energiu tým, že si všetci upracete v hlave. To bude určite dobrý začiatok.
buchač
12.10.15,13:20
Hm....

Akoby som to ?......Ááááále, radšej nič ...
lujza.j
12.10.15,13:37
Jarka ....chcela by som aby sme nasli nieco comu by mama verila....ale v priamom prenose zazivame....ze onko pacient ak ma tak da.....a da aj vela.../biobran/kade chodim tade zhrnam info na cokolvek......navsteva v lekarni maminej kamosky dopadla...ako dopadla sklamala ma...a asi aj mamu....prva "facka".....upratane v hlave...snazim sa ....ci mama....?!snazim sa aj o to....uz si vyguglila a precitala o tej svojej rakovine.....vedela.som,ze otazka casu kedy zisti.....ze agresivna forma.....a clanky.naozaj nic moc.....ale ano hlavu hore a.do boja....dnes mala druhu.chemo......na dalsiu uz bez vlasov....aj dnes uz by bola....lebo padaju jak fras....ale dajako.sa.nevie rozlucit.....ked skonci celu snuru chemo....dnes,ze aj oziare.....
Vyvazena strava...ano toto mi iz bolo povedane......ak je chut je vsetko....vela ovka....chcela som kupit masinu na stavu....ze nie...kam by ju dala:D
Bola som u nas na sidlisku v lekarni....v patek na pokec.....tam som nemala pocit,ze chcu predat.za kazdu.cenu......tam by som asi vzala mamu....magister sa mi pozdaval.....
bea
12.10.15,13:48
Ja som po operácii skúšala všetko, o čom som počula, čítala. Nie z lekárne, ale skôr marhuľové jadrá, cviklu, brokolicu, lanový olej a už si ani nepamätám, čo všetko som jedla. Nejedla som skoro žiadne mäso, čím menej múčnych jedál, nič sladké, rôzne "čisté" šťavy ..... Mala som pocit, že niečo robím, čo mi snáď môže pomôcť. Postupne som sa vracala do starých koľají, zase jedávam všetko tak, ako predtým. No, možno nie celkom, lebo napr. vyprážané veci jedávam už ozaj len málokedy.
Viem, že si pacienti kupujú rôzne drahé prípravky, ktorým veria. Ťažko povedať, či niečo z toho pomáha. Veľa robí psychika.
Preto si myslím, že ak by mama niečomu trochu verila, potom to treba kupovať, pripravovať. A uvidí sa..... Lebo nevieme .... :(
lujza.j
12.10.15,13:51
Bea dakujem..ano takto som na tom...neviem co by som pre mamu lepsie spravila....
Jarka 1
12.10.15,14:24
bea, ďakujem, veľmi dobre si to popísala. Doteraz som hľadala pre mňa tie správne slová ako sformulovať odpoveď tak, aby bola pre všetkých a nezobrala nádej. Tajne som dúfala, že ma niekto predbehne a stalo sa.

Pocit, že človek niečo pre seba robí je základ. Je to o tom, že sa nevzdáva, že bojuje a stále verí.

Viem, že blízky to majú veľmi, veľmi ťažké a urobili aby aj nemožné, aby pomohli tým, ktorých milujú.
Sú však veci, ktoré za onkáča urobiť nemôžu. Sú to rozhodnutia, postoje , ktoré musí urobiť sám a musia prísť z jeho vnútra.

Za seba môžem povedať, že počas liečby som nijako neupravila stravu. Nebolo čo upraviť, keď som bola na jednej mafine denne. Telo si žiadalo aspoň nejakú energiu. Odšťavovač mi kúpili, ale tiež bol zapadnutý prachom. Stravu som začala riešiť až po skončení liečby.

Toto sa však nedá zovšeobecniť. Veď ako by to bolo potom u onkáčov, kde liečba trvá celé mesiace? Kedy by potom oni niečo urobili pre seba?

Na základe mojich terajších vedomostí však môžem jednoznačne a zodpovedne povedať, že odporúčam prijímať čo najviac stravy v teplej forme. Jesť čo najmenej studenej stravy a potravín, ktoré ochladzujú.

Takže piť len teplé nápoje vrátane vody. Zo surového ovocia radšej urobiť kompót, ale len tak, aby sa to trochu zohrialo a nebolo to studené. Hlavne teraz v zime. Vylúčila by som citrusové plody, zelený a mätový čaj. Zaradila by som na raňajky nejaké redšie rôzne obilninové kaše, podľa chuti. Pozor na ovsené vločky, nie každému robia dobre na črevá. Treba opatrne skúšať. Kúpila by som už počas liečby niečo na podporu imunity a detox pečene.

Ja som si vybrala cez net, čo sa mi pozdávalo a potom mi kúpili v lekárni. Ak som mala pochybnosti o pôvode, spýtala som sa môjho obvodného lekára. Poslal som mu z toho nejaký reklamný leták. Nikdy ma naši nezobrali na rady do lekárne. To by bolo pre mňa skôr deprimujúce. Ak som si vybrala nejaký výživový doplnok na nete, tak potom nákup bol len z lekární v našom meste.
arizona
21.10.15,16:12
Dnes som sa rozpravala s jednym le!arnikom z Viedne. Hovoril,ze vela ludi s rakovinou zachranilo uzivanie Petroleja. Aj v lekarnach sa predava nejaky petrolejovy roztok na uzivanie. Robia sa dve kury rocne.
Poculi ste uz o tom? Ja veru nie...

Len ma neukrizujte prosim ;-)

Ak by niekoho zaujimalo...https://www.google.at/search?q=petroleum&oq=petroleum&aqs=chrome..69i57j0l3.9754j0j4&client=tablet-android-lenovo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#newwindow=1&q=petroleum+krebstherapie
buchač
21.10.15,17:36
Dnes som sa rozpravala s jednym le!arnikom z Viedne. Hovoril,ze vela ludi s rakovinou zachranilo uzivanie Petroleja. Aj v lekarnach sa predava nejaky petrolejovy roztok na uzivanie. Robia sa dve kury rocne.
Poculi ste uz o tom? Ja veru nie...

Len ma neukrizujte prosim ;-)

Ak by niekoho zaujimalo...https://www.google.at/search?q=petroleum&oq=petroleum&aqs=chrome..69i57j0l3.9754j0j4&client=tablet-android-lenovo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#newwindow=1&q=petroleum+krebstherapie
Nepredáva...aspoň na Slovensku nie.

Lekárnik s Wiedne rozprával ?...ja som sa minule rozprával so svojim chirurgom a ten mi spomenul, že robil operáciu pľúc cez prdel.

Chystaj klince a kladivo...urvem Ťa na vlastné dvere.
;) :D :D :D

Mimochodom...link hádže na ťažbu ropy...:rolleyes:
arizona
21.10.15,20:44
Dnes som sa rozpravala s jednym le!arnikom z Viedne. Hovoril,ze vela ludi s rakovinou zachranilo uzivanie Petroleja. Aj v lekarnach sa predava nejaky petrolejovy roztok na uzivanie. Robia sa dve kury rocne.
Poculi ste uz o tom? Ja veru nie...

Len ma neukrizujte prosim ;-)

Ak by niekoho zaujimalo...https://www.google.at/search?q=petroleum&oq=petroleum&aqs=chrome..69i57j0l3.9754j0j4&client=tablet-android-lenovo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#newwindow=1&q=petroleum+krebstherapie
Nepredáva...aspoň na Slovensku nie.

Lekárnik s Wiedne rozprával ?...ja som sa minule rozprával so svojim chirurgom a ten mi spomenul, že robil operáciu pľúc cez prdel.

Chystaj klince a kladivo...urvem Ťa na vlastné dvere.
;) :D :D :D

Mimochodom...link hádže na ťažbu ropy...:rolleyes:

Ale no, Buchy! Viem, ze nie si zastancov takychto metod,ale mozno niekoho ineho zaujme,alebo ma niekto skusenosti...

Ja som tiez pozerala ako puk, lebo som o tom nepocula. Myslela som, ze sa jedna o nejaku liecebnu metodu typu MMS,ktoru si ludia robia doma. Preto som sa pytala, ci sa to aj v lekarnach predava. Povedal, ze ano. Preto ma to prekvapilo este viac...A pozna osobne aj ludi, co si to chodia kupovat,takze asi na tom nieco bude...

...a onééé...zroluj nizsie,su tam fora a debaty o piti toho Petroleja,zial v nemcine,ale ved translator prelozi .-)
buchač
21.10.15,21:03
Dnes som sa rozpravala s jednym le!arnikom z Viedne. Hovoril,ze vela ludi s rakovinou zachranilo uzivanie Petroleja. Aj v lekarnach sa predava nejaky petrolejovy roztok na uzivanie. Robia sa dve kury rocne.
Poculi ste uz o tom? Ja veru nie...

Len ma neukrizujte prosim ;-)

Ak by niekoho zaujimalo...https://www.google.at/search?q=petroleum&oq=petroleum&aqs=chrome..69i57j0l3.9754j0j4&client=tablet-android-lenovo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#newwindow=1&q=petroleum+krebstherapie
Nepredáva...aspoň na Slovensku nie.

Lekárnik s Wiedne rozprával ?...ja som sa minule rozprával so svojim chirurgom a ten mi spomenul, že robil operáciu pľúc cez prdel.

Chystaj klince a kladivo...urvem Ťa na vlastné dvere.
;) :D :D :D

Mimochodom...link hádže na ťažbu ropy...:rolleyes:

Ale no, Buchy! Viem, ze nie si zastancov takychto metod,ale mozno niekoho ineho zaujme,alebo ma niekto skusenosti...

Ja som tiez pozerala ako puk, lebo som o tom nepocula. Myslela som, ze sa jedna o nejaku liecebnu metodu typu MMS,ktoru si ludia robia doma. Preto som sa pytala, ci sa to aj v lekarnach predava. Povedal, ze ano. Preto ma to prekvapilo este viac...A pozna osobne aj ludi, co si to chodia kupovat,takze asi na tom nieco bude...

...a onééé...zroluj nizsie,su tam fora a debaty o piti toho Petroleja,zial v nemcine,ale ved translator prelozi .-)

Onééé....šak si prdel robím.

Toto, čo spomínaš, už prebehlo netom dávnejšie.
Môj názor je na to asi takýto.
Radšej ten petrolej chlastať ako tie zázračné MMS kvapky.

Ale šak sa na to pozri očami onko pacienta, prípadne jeho rodiny (ja nemusím, poznám) a nie z počutia lekárnika. On len vraví, že sa to predáva, nič iné...

Veď každý vyskúša všetko možné a aj nemožné, len aby dobre bolo...či ?
Jeden sa láduje MMSom, druhý chlastá petrák, tretí navštívi liečiteľa...a ten štvrtý skombinuje všetko dokopy.
Nadnesené povedané, keby prebehlo netom, že liečia aj výkaly zo šakala, tak tieto zvieratá majú problém...jak nosorožce, lebo prášok z roha je dobrý na oné...

Vieš, ja som taký neveriaci Tomáš v určitých oblastiach.
Čomu neverím, respektíve, čo si neviem overiť reálne alebo aspoň od relevantných zdrojov, tak info beriem maximálne na 50 %.
-----------------------------------
Nejde o to, čoho som zástancom...ide o to, čomu verím.

HLAVNE som názoru, že nie všetko, čo sa týka medikamentov, sa dá aplikovať všeobecne.

Vo všeobecnosti sa dá akceptovať aplikovanie vyváženej stravy, dobrej nálady, psychickej podpory, rodinnej pohody...takéto liečebné postupy v spojení s primeranou liečbou dokážu zázraky.
lujza.j
03.11.15,15:52
pacienta sa to pýtam ja každe ráno.....nechcem si prestaviť ten chemický bordel.....včera dostala o "bandasku" viac 5+1.....ale čo už....včera som sa tešila,že ju mama vôbec dostala,že výsledky boli "ok"....a ešte,že markery klesli....
buchač
03.11.15,16:20
"Vo všeobecnosti sa dá akceptovať aplikovanie vyváženej stravy, dobrej nálady, psychickej podpory, rodinnej pohody...takéto liečebné postupy v spojení s primeranou liečbou dokážu zázraky. "
Dobrá nálada, psychická podpora a rodinná pohoda naozaj dokáže zázraky. ......Čo je však vyvážená strava, keď pacient počuje od lekára na tému strava akurát, že jedzte všetko na čo máte chuť (vrátane všetkého pre onkologického pacienta dokázateľne škodlivého)? ......Aká liečba je primeraná, keď chemoterapia a ožarovanie je jednoznačne radikálna liečba? Škodí nádoru ale škodí aj telu......"Keď pacient podstupuje chemoterapiu alebo ožarovanie, jediná kladená otázka je „Ako sa darí nádoru?“. Nikto sa nikdy nepýta, ako sa darí pacientovi." .................", že chemoterapia robí oveľa, oveľa viac zlého ako dobrého." - to nie je témou..........

Oki, tak doplním.

...lekársky prístup doktora.
---------------------
Jedlo, ktoré je dokázateľne škodlivejšie nemá až tak škodlivé účinky, ako choroba samotná.
Ale je predsa aj jasné, že vyvážená strava..."jedzte, na čo máte chuť"...predsa obnáša aj to správne vedomie ohľadom stravovania a aj jeho samotnej aplikácie. Lebo jeden pacient si môže a druhý pacient nemôže dovoliť vyprážaný rezeň.
lujza.j
04.11.15,09:00
Myslim,ze to ako sa bude onko stravovat je na ňom...,ze kazdy vie co ano a co nie...ale neviem si predstavit...aby mama na moj zakaz...nieco nejedla....aj ked co jej "naordinujem" uziva-robi:)
je fajciarka sama povedala,ze by chcela obmedzit....ale ci sa jej to podari netusim.....a prestat....si neviem predstavik....myslim...ze šoking by bol pre organizmus....
Jarka 1
07.11.15,10:59
gilda, nemá zmysel s tebou polemizovať. Tebe ide iba o jedno, aby akýkoľvek pacient, alebo nepacient nedal už nikdy viac do úst ani kúsok rezňa, alebo údeného. Prišla si sem vlastne iba súdiť.

Až budeš mať za sebou vlastnú skúsenosť so sebou, alebo niekým milovaným, o koho sa budeš starať v období, keď bude prechádzať peklom, potom pochopíš o čom píšem.

Až budeš chcieť zniesť aj modré z neba a naveľa, aby mal o teba pokoj povie, že by si dal rezeň, lebo práve videl v telke rezeň. V skutočnosti naň vôbec nemá ani chuť a ledva si z neho 3x odhryzne, aby ti urobil radosť.

Potom mi sem napíš, či si tomu človeku dala prednášku o zdravej výžive a poučila ho, že už nikdy žiaden rezeň nedostane, ani keby to malo byť jeho posledné jedlo. Začneš pitvať jeho úmysly?

Svoj názor si už napísala a prosím ťa, nesnaž sa v téme vyvolať v každom pacientovi bez rozdielu pocit viny.

Poobzeraj po témach o notorických alkoholikoch, feťákoch,, drogovo závislých a tam začni súdiť. Nám daj pokoj.

Ďakujem
gilda
07.11.15,20:29
Jarka 1, téma je verejná a ako napísala jej autorka, verejné je aj ochorenie, ktorému je venovaná. Registrovaným členom je umožnené do témy prispievať a diagnóza nie je podmienkou.. Ak sú moje príspevky v rozpore s pravidlami Porady, zariaď potrebné.

Rezeň to pekne roztočil, pričom prvý ho spomenul buchač a ty si pridala údené. Keby ako príklad uviedol alkohol, schytala by som, že nedoprajem ani glg.

Neviem kto koho súdi a odkiaľ tá istota, že som bez skúsenosti. Mojou „minimálnou“ skúsenosťou je, že som bola presne ako píšeš „s niekým milovaným v období, keď prechádzal peklom“. ....... Keď je už reč o strave, čo sa jej týka, povedal: „Je to tak, len začať treba kým sme zdraví.“ ..... Nemám ilúzie. Rakovinové bunky sú v každom z nás, iba dobrý imunitný systém ich udržiava na uzde. Všetko je bez záruky. Napriek tomu máme možnosť určitej prevencie, voľba je na nás.

Aké závery si vyvodila z môjho príspevku mi pripadá ako prejav strážcu ideologickej čistoty témy. ....Túto tému nečítajú len členovia Porady.
willma
07.11.15,21:03
Gilda prepáč, ale prikláňam sa ku tým, čo už čo- to s touto diagnózou preskákali. Skrátka ak má pacient chuť na čokoľvek, treba mu to dopriať bez akýchkoľvek poznámok a pripomienok a prednášok o tom ako mu to škodí. Prvoradá je psychická podpora. Pacient má problém vyrovnať sa s diagnózou a nemá chuť počúvať "dobre" mienené rady o tom čo mu škodí a čo nie.
gilda
07.11.15,21:19
Myslím, že slovami chorého bolo dosť povedané: „Je to tak, len začať treba kým sme zdraví.“ Jeho choroba aj potreby boli rešpektované.
majka 62
07.11.15,22:00
Gilda, tak začni kým si zdravá a nech ti to zdravie vydrží čo najdlhšie. Nie všetci onkologickí pacienti preháňali či už v stravovaní, hazardovaní so zdravím a čo ja viem v čom ešte. Dovolím si tvrdiť, že väčšina z nás je tu zodpovedných a triezvo uvažujúcich, s prehľadom a dokonca s pozitívnym prístupom k svojmu zdraviu, telu i k ľuďom. A predsa sme ochoreli.....takže nebude to iba o rezníkoch, ty máš ešte šancu tak to zmeň, žačni kým si zdravá. Dúfam, že sa nikdy nestretneme na onkológii. Ja si skôr myslím, že tu ani nejde o to, čo píšeš, pretože sa už opakuješ .... ale hlavne o to, aby si mala posledné slovo a hlavne pravdu. Mám z toho taký pocit.
gilda
08.11.15,19:36
majka 62, začala som už veľmi dávno, napriek tomu by som si nedovolila tvrdiť, že mám vyhrané. Niečo môžeme ovplyvniť, ostatné ide mimo nás. Keďže sa opakujem, znova píšem, je to bez záruky.
Oliwa
09.11.15,14:06
Ahojte, neviete náhodou niekto, čo je s Vierkou - zakladateľkou témy? Už to bude pomaly rok, čo sa na Porade naposledy ozvala. Dúfam, že je v poriadku...
Jarka 1
09.11.15,14:35
Keď som s ňou hovorila asi pred 2 mesiacmi, tak bola v porádečku. :):):)
buchač
09.11.15,15:17
Ahojte, neviete náhodou niekto, čo je s Vierkou - zakladateľkou témy? Už to bude pomaly rok, čo sa na Porade naposledy ozvala. Dúfam, že je v poriadku...

Je aj nie.
Na prípadné otázky neodpovedám.
Tweety
09.11.15,15:25
Neozvala sa odvtedy, čo písala, že musí pod nôž.
willma
09.11.15,20:50
Vierka žije, zbytok bez komentára
veronikasad
17.11.15,09:54
Ahojte, má niekto skúsenosti s užívaním 100 %-nej pasterizovanej šťavy z Gravioly počas liečby ?
buchač
17.11.15,10:39
Ahojte, má niekto skúsenosti s užívaním 100 %-nej pasterizovanej šťavy z Gravioly počas liečby ?
Ja osobne nie.

Je potrebné si uvedomiť, že to nie je liečivo samotné, ale používa sa ako podpora...tak to uvádzajú aspoň nešmejdovské zdroje.

Ale ak by som sa tak mierne zamyslel, ide predsa o ovocie a to predsa neškodí pri rakovine samotnej...skôr pomôže, ako by mala poškodiť. Ba dokonca má aj iné vlastnosti, priaznivo pôsobiace na iné problémy.



Hlavnými látkami, ktoré sa nachádzajú vo všetkých častiach rastliny, sú tzv. anonové acetogeníny. Práve tie stoja v popredí záujmu, pretože u nich sa predpokladajú protinádorové účinky so selektívnou toxicitou voči nádorovým bunkám. Na základe štúdií v troch samostatných laboratóriách sa zistilo, že acetogeníny spomaľujú enzymatické procesy, ktoré sa odohrávajú len v membránach nádorových buniek. To je dôvod, prečo sú toxické pre rakovinové bunky, ale nemajú toxicitu na bunky zdravé. Purdue University v Indiane (USA) zdokumentovala poznatky, že určité acetogeníny sú účinné aj pri usmrtení nádorov, ktoré sa ukázali ako odolné proti cytostatikám.
lujza.j
17.11.15,10:48
Čo obsahuje graviola?

Bielkoviny, sacharidy, tuk, vláknina, železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinok, vitamín B, C, kyselina pantoténová a kyselina listová


Účinky graviola (anona) – zdravie

Najsilnejšie antioxidačné účinky
Môže spomaliť rast nádorov a rakovinových buniek
Antibakteriálne, antibiotické a antivírusové účinky
Prevencia kardiovaskulárnym ochoreniam
Znižuje vysoký krvný tlak a cholesterol
Znižuje hladinu cukru v krvi
Podporuje imunitu
Podporuje trávenie
Podporuje pravidelnú stolicu
Vhodný pri kŕčových žilách (rozširuje cievy)
Upokojuje nervový systém

http://www.peknetelo.eu/exoticke-ovocie/graviola-zdravie/#se-close
taiko
17.11.15,11:04
Ahojte, má niekto skúsenosti s užívaním 100 %-nej pasterizovanej šťavy z Gravioly počas liečby ?
my sme davali gravioulu v tabletkach + reishi + zeleninove stavy + betaglukan a z leziacej, na smrt zoslabnutej pacientky, ktorej sa lekari ani nedotkli, davali jej tri tyzdne a len cakali a ktorej sa nemohol nik kvoli bolestiam chrbtice (metastazy na stavcoch) ani dotknut, sa za tri tyzdne stala pacientka chodiaca, schopna podstupit liecbu navrhovanu lekarmi. Odvtedy ubehlo uz 19 mesiacov a pacientka, ktora podla lekarov prezila len zazrakom je stale medzi nami. Aj ked sa boj este neskoncil
ale mozno by to bolo tak aj bez gravioly, ktovie

PS: aby som bol korektny. Tym ze sa jej lekari nedotkli som chcel povedat, ze nemohli, lebo bola tak zoslabnuta, ze by tu nimi navrhovanu "konvencnu" liecbu podla lekarov nemusela prezit
bojujeme
18.12.15,07:06
Ahojte, má niekto skúsenosti s užívaním 100 %-nej pasterizovanej šťavy z Gravioly počas liečby ?
my sme davali gravioulu v tabletkach + reishi + zeleninove stavy + betaglukan a z leziacej, na smrt zoslabnutej pacientky, ktorej sa lekari ani nedotkli, davali jej tri tyzdne a len cakali a ktorej sa nemohol nik kvoli bolestiam chrbtice (metastazy na stavcoch) ani dotknut, sa za tri tyzdne stala pacientka chodiaca, schopna podstupit liecbu navrhovanu lekarmi. Odvtedy ubehlo uz 19 mesiacov a pacientka, ktora podla lekarov prezila len zazrakom je stale medzi nami. Aj ked sa boj este neskoncil
ale mozno by to bolo tak aj bez gravioly, ktovie

PS: aby som bol korektny. Tym ze sa jej lekari nedotkli som chcel povedat, ze nemohli, lebo bola tak zoslabnuta, ze by tu nimi navrhovanu "konvencnu" liecbu podla lekarov nemusela prezit


prosím odkial ste graviolu kupovali ?
veronikasad
18.12.15,11:11
Ahojte, má niekto skúsenosti s užívaním 100 %-nej pasterizovanej šťavy z Gravioly počas liečby ?
my sme davali gravioulu v tabletkach + reishi + zeleninove stavy + betaglukan a z leziacej, na smrt zoslabnutej pacientky, ktorej sa lekari ani nedotkli, davali jej tri tyzdne a len cakali a ktorej sa nemohol nik kvoli bolestiam chrbtice (metastazy na stavcoch) ani dotknut, sa za tri tyzdne stala pacientka chodiaca, schopna podstupit liecbu navrhovanu lekarmi. Odvtedy ubehlo uz 19 mesiacov a pacientka, ktora podla lekarov prezila len zazrakom je stale medzi nami. Aj ked sa boj este neskoncil
ale mozno by to bolo tak aj bez gravioly, ktovie

PS: aby som bol korektny. Tym ze sa jej lekari nedotkli som chcel povedat, ze nemohli, lebo bola tak zoslabnuta, ze by tu nimi navrhovanu "konvencnu" liecbu podla lekarov nemusela prezit


prosím odkial ste graviolu kupovali ?
Pozri na stranke wew.ekomedica.sk , je uvedena v pribalovom letaku a je tam aj zoznam predajcov
majka 62
01.01.16,14:34
Všetkým onko aj neonko, ktorí sem prispievate alebo iba tak si čítate chcem popriať šťastný nový rok, pevné zdravie, Božie požehnanie, veľa lásky, pohody a porozumenia v novom roku. Takto krásne sme to zvládali tento rok, s Božou pomocou (viď obrázok) tí, ktorí sme tu zostali, hoci sme to niekedy mali nahnuté....a prajem nám všetkým aby sme sa o rok aspoň takto písomne mohli pozdraviť. Ešte raz všetko najlepšie v novom roku. Silno myslíme na tých, ktorí práve podstupujú liečbu. Zvládnete to.
Valcake
01.01.16,14:57
buchač
14.01.16,18:16
Bol som dnes na RTG a USG...akože STK po roku.

Výsledok som síce očakával ako zvyčajne (optimizmus a ostatné náležitosti nepustia), ale predsa aj tak potešil. :)
Tweety
14.01.16,18:19
Ešte to, aby nepotešil. Tak do daľších STK taky tak.
majka 62
14.01.16,18:21
Super správa, blahoželám :) Kiežby sme v tejto téme iba takéto správy mohli písať po celý rok, držme si palce navzájom.
demeter
15.01.16,09:22
Blahoželam,aby ste mali len dobre vysledky tie nas vzdy len potesia.
lujza.j
12.06.16,08:16
http://www.zdraveprsia.sk/avon-pochod/
Tricka kupene....s deckom buducu sobotu "pochodujeme".....:)
majka 62
15.10.16,20:07
Všetkých vás pozdravujem, dúfam, že ste v rámci možností v poriadku. Prajem vám peknú farebnú jeseň :) Pevné zdravíčko prajem všetkým onko i neonko prispievateľom do tejto rubriky. Držme sa!
bea
16.10.16,16:02
Ďakujem a prajem aj Tebe dobré zdravie.
Jarka 1
16.10.16,16:33
Majka ďakujem, že si sa ozvala a dala nám príležitosť dať o sebe vedieť. Po onko stránke som dúfam - verím v poriadku. Kontrola teraz na jeseň. Všetkých pozdravujem a držím palce všetkým onkáčom.
majka 62
16.10.16,20:02
Teším sa, že ste sa ozvali baby :) Kým sme schopné takto si dať o sebe vedieť, je to dobrý signál. Ja mám v novembri nejaké stroje - kontrola kostí a vo februári ďalšie stroje. Som rada, že ste v poriadku a iba dobré výsledky vám prajem naďalej.
katkager
13.12.16,18:07
Ahojte, ja mám rodičov, ktorí sú v strednom veku a už sú obaja onkologickí pacienti. Ani pri diagnostike ochorenia, ani počas priebehu liečby nebol nikto kto by im pomohol ani poradil ani ohľadom dostupných príspevkov, dávok ani sociálnych služieb v zákonnej rovine, rozhodla som sa písať o tejto téme diplomovú prácu s názvom: Možnosti sociálnej práce pri pomoci so zabezpečovaním sociálnych potrieb ľudí s onkologickým ochorením.

V rámci práce budem robiť výskum zameraný na pomoc ľuďom s onkologickým ochorením v rámci skvalitnenia ich života. Preto chcem poprosiť všetkých, ktorí trpíte onkologickým ochorením (alebo ste 3 roky po liečbe), či by ste mi pomohli a vyplnili dotazník k výskumu : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdHE3rEPOZpL57OwHTUzQqT0InmA4SHw29CS1Fwq2Me 0B3N-g/viewform?c=0&w=1
Mojich rodičov to síce nevylieči, ale pevne dúfam, že to prinesie viac možností pomoci pri zvládaní tohto ochorenia. Ďakujem všetkým, ktorí budú takí láskaví a zapoja sa. Dotazník je anonymný.
buchač
13.12.16,19:21
Ahojte, ja mám rodičov, ktorí sú v strednom veku a už sú obaja onkologickí pacienti. Ani pri diagnostike ochorenia, ani počas priebehu liečby nebol nikto kto by im pomohol ani poradil ani ohľadom dostupných príspevkov, dávok ani sociálnych služieb v zákonnej rovine, rozhodla som sa písať o tejto téme diplomovú prácu s názvom: Možnosti sociálnej práce pri pomoci so zabezpečovaním sociálnych potrieb ľudí s onkologickým ochorením.

V rámci práce budem robiť výskum zameraný na pomoc ľuďom s onkologickým ochorením v rámci skvalitnenia ich života. Preto chcem poprosiť všetkých, ktorí trpíte onkologickým ochorením (alebo ste 3 roky po liečbe), či by ste mi pomohli a vyplnili dotazník k výskumu : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdHE3rEPOZpL57OwHTUzQqT0InmA4SHw29CS1Fwq2Me 0B3N-g/viewform?c=0&w=1
Mojich rodičov to síce nevylieči, ale pevne dúfam, že to prinesie viac možností pomoci pri zvládaní tohto ochorenia. Ďakujem všetkým, ktorí budú takí láskaví a zapoja sa. Dotazník je anonymný.
Hm...

1. Kde si bola Ty alebo kde boli/sú ostatní príbuzní ?
2. Myslíš, že nejaký dotazník vyrieši a zvládne pomoc ?
3. Henten dotazník (ako v podstate všetky podobné) sú na trt.
4. Na jednú kratučkú otázku chceš zafajknutie príslušného okienka ?
Veď neblázni...to jedno okienko by sa dalo nahradiť kľudne aj pár popísaných A4 alebo jednoliaty monológ o dĺžke cca 1/2 hodiny.
...a tých otázok je tam viacero.
5. Dotazník som nevyplnil...nevidím dôvod o opaku.
Ale miesto dotazníka sa najprv radšej povenuj problematike o tom, ako by si pomohla rodičom.
Môžeš kľudne začať na Úrade práce, kde zistíš, čo a ako s tými príspevkami...http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/tazko-zdravotne-postihnuti/penazne-prispevky-na-kompenzaciu-tazko-zdravotne-postihnutych.html?page_id=1218
katkager
13.12.16,19:32
Hmm - buchač - ja som bola presne tam, kde som potrebovala byt. Pri svojich rodičoch. Som tiež len obyčajný človek, ale dala som výpoveď v aktuálnej práci, aby som bola takpovedia "poruke". Nepatrim medzi tych čo sa nestarajú. Ďakujem za tvoje úprimné "odsúdenie", čakám však pomoc od ostatných, ktorých sa táto téma týka dosť bytostne, tak ako mňa. Nakoľko ten, kto má raz v rodine onkologické ochorenie, vie že ešte nič nevyhral. A ďakujem všetkým, ktorí už dotazník stihli napriek tvojej reakcii vyplniť.
buchač
13.12.16,19:57
Hmm - buchač - ja som bola presne tam, kde som potrebovala byt. Pri svojich rodičoch. Som tiež len obyčajný človek, ale dala som výpoveď v aktuálnej práci, aby som bola takpovedia "poruke". Nepatrim medzi tych čo sa nestarajú. Ďakujem za tvoje úprimné "odsúdenie", čakám však pomoc od ostatných, ktorých sa táto téma týka dosť bytostne, tak ako mňa. Nakoľko ten, kto má raz v rodine onkologické ochorenie, vie že ešte nič nevyhral. A ďakujem všetkým, ktorí už dotazník stihli napriek tvojej reakcii vyplniť.

Len na upresnenie, aby si bola v obraze, je to na prvej strane témy.




29.05.10 17:57
Ja len tak v krátkosti , aby sa nepovedalo ....:rolleyes:

10 rokov som čistý ...a nič nenasvedčuje o opaku ...:)
----------------------------------------------
NEDOVOLIL by som si srandovať v tak ošemetnej téme...takže ani to "odsúdenie" neber vážne. Nik predsa nevie, že si dala výpoveď...atď.
Môj príspevok ber skôr ako len radu, dotazník by nič neriešil.
A ak máš chuť a aj čas, tak si prebehni celú tému...dozvieš sa viac, ako keby Ti každý z prispievateľov ten dotazník vyplnil.
katkager
14.12.16,13:10
Moja skúsenosť s rodičmi ma presvedčila o tom, že žiaľ v SR celý systém viac nefunguje ako by mal fungovať a chýba styčný dostojník, ktorý by jednak pacientov aj ich blízkych odnavigoval a ukľudnil. Veď asi sám vieš, že najhoršie čo pri tejto diagnóze môžeš urobiť je googliť (získaš tým rôzne informácie, často aj úplne irelevantné a hlavne nepravdivé). Preto som začala študovať a plánujem sa aj v budúcnosti venovať tejto problematike, veď nič sa nezmení len tak zo dňa na deň a začínať treba od malých vecí (hlavne v SR)
Jarka 1
14.12.16,13:33
Katka, skús sa pozrieť napr. na stránku europacolon.sk. Iste tam nájdeš niečo podnetné z toho, čo Ti chýba v našom zdravotníctve. Minimálne dievčatá, ktoré sú ochotné poradiť a podeliť sa o vlastné skúsenosti s chorobou.
katkager
14.12.16,13:46
Jarka 1, dakujem pekne, idem sa pozriet
majka 62
01.01.17,00:22
Pozdravujem Vás všetkých a prajem veľa zdravia v novom roku a nech sa Vám darí na každom kroku. Dúfam, že ste všetci v rámci možností v poriadku. Všetko dobré.
demeter
02.01.17,18:14
Všetkým prajem do nového roku hlavne veľa zdravia.
buchač
11.01.17,12:13
STK po roku.

Záver : Oblasti bez patologických zmien. RTG a USG nálezy v norme.
;) :)
lujza.j
11.01.17,12:23
Buchi....superske spravy:) len tak dálej....
Jarka 1
11.01.17,12:31
Veľmi dobrá správa. Nech poteší aj tých, ktorí práve prechádzajú liečbou a dá im nádej, že všetko môže dobre skončiť.
majka 62
11.01.17,14:02
Blahoželám Buchi, drž sa aj naďalej. Mňa to ešte len čaká, všetko vo februári.
lujza.j
22.02.17,17:10
mama na kontrole od septembra....mamoška ok,sono ok,sono brucha ok....krv a rtg pluc výsledok buduci týžden...som štastna:)
len jej zas tahali "vodu"z prsa....už tretí krat.....
Jarka 1
22.02.17,17:28
lui, čo to znamená ťahať "vodu z prsa"? To sa tvorí tekutina, alebo cysta v operovanom prsníku? Čo hovoria lekári, že prečo sa to deje.
lujza.j
22.02.17,18:07
lui, čo to znamená ťahať "vodu z prsa"? To sa tvorí tekutina, alebo cysta v operovanom prsníku? Čo hovoria lekári, že prečo sa to deje.
Ano z.operovaneho......po operacii...si omylom zavadila a vytrhla jednu odtokovu hadicku....skor ak jej ich dali prec...myslim,ze to je nasledok...ze sa tam vytvara tekutina.....dnes jej tam jedna sestricka hovorila,ze jej mame aj tri roku po operacii tahali vodu...
lujza.j
01.03.17,11:09
Tak aj zbytok ok...rtg pluc aj onko markery ok....tak mama "cista" najnaj sprava:)moc sa tesim
evuš
01.03.17,11:13
Tak aj zbytok ok...rtg pluc aj onko markery ok....tak mama "cista" najnaj sprava:)moc sa tesim

Luj, teším sa s Tebou a mame kopec zdravíčka želám...
Tweety
01.03.17,11:13
Tak aj zbytok ok...rtg pluc aj onko markery ok....tak mama "cista" najnaj sprava:)moc sa tesim
Lui, veru tak, naj naj naj správa pre celú rodinu. Tak nech to tak s tým zdravím aj zostane. Mamke gratulírujem, isto je šťastná jak blcha.
Valcake
01.03.17,11:57
Také správy sú tie najlepšie, najkrajšie...teší ma to:)
majka 62
01.03.17,12:10
Perfektná správa :) Pozdravujem maminu a nech jej iba také dobré výsledky oznamujú aj naďalej. Vystískaj ju, ale nezadus :DDD
lujza.j
01.03.17,12:59
Holky dakujem:)v telefone ziarila uplne.....lebo nie je to vzdy tak....
lujza.j
03.03.17,09:23
veronikasad
06.03.17,18:12
Možno niekomu táto informácia pomôže. Liga proti rakovine organizuje v mesiacoch máj a jún 4 turnusy bezplatných relaxačných pobytov.

Viac info tu :
https://www.lpr.sk/relaxacne-pobyty/
majka 62
07.03.17,13:26
Môžem iba odporučiť, bola som na jednom z nich ešte v roku 2011 a bolo super :) Treba sa ale čím skôr prihlásiť. Krásny deň všetkým prajem
buchač
10.03.17,18:59
Čo nás učí rakovina o sebe samých?
Lekcie z návštev onkológie pre skúsených i neskúsených pacientov.
https://komentare.sme.sk/c/20476326/co-nas-uci-rakovina-o-sebe-samych.html?ref=tit

Učíme sa aj na najnepravdepodobnejších miestach. V hraničných situáciách, keď si uvedomíme svoju krehkosť alebo tých, ktorých milujeme. Spočiatku si myslíme, že skúsenosti, ktoré sa do nás zarývajú ako ostne, sú nám nanič. Len otvárajú rany a my krvácame. Odvraciame tvár a zatvárame oči. Málokedy chceme byť vedome bohatší o bolesť, ktorá prehlbuje.

Onkológia je ako pútnické miesto, kam prichádzajú vystrašení ľudia po nádej uzdravenia. Ale vedia, že to nebude len tak. Nebude to len zašepkaná modlitba. Jedno vyšetrenie, potom predpísaný liek, lekáreň, posteľ a horúci čaj. Budú skúšaní. A nielen oni, ale aj ich blízki. Onkológ neobchoduje s nádejou či beznádejou. Určite nie na počkanie.
....
....
....
....
atď....

Veľmi dobré myšlienky.
Len škoda, že hento dali pod Piano....veľká škoda.
Jarka 1
10.03.17,20:46
buchy, ani neviem čo povedať ... veľmi, veľmi silné myšlienky ... kto nebol veľmi blízko, možno veľmi ťažko pochopí ... a ten, kto pochopí aj bez tej blízkosti, bude šťastný človek
buchač
10.03.17,21:03
buchy, ani neviem čo povedať ... veľmi, veľmi silné myšlienky ... kto nebol veľmi blízko, možno veľmi ťažko pochopí ... a ten, kto pochopí aj bez tej blízkosti, bude šťastný človek
Hm...a to napísala dcéra, ktorá doprevádza matku "LEN" na tie kúry.
...a čakáva ju "LEN" na chodbe.

Nik nepochopí...nik nevie, čo sa preháňa v určitých chvíľach jedincovi v hlave.
Nevedia, nepochopia ani najbližší...a pacient, ktorý je v týchto ťažkých chvíľach normálny, tak sa snaží ochrániť svojich blízkych od toho najhoršieho.
lujza.j
02.06.17,09:26
http://www.zdraveprsia.sk/category/novinky/
Keby niekto...vidime sa:)
trička kupene,oprate-nachystane....tento rok na ba hrade....
emadri
04.08.17,05:46
ahojte, prosim, vie niekto poradit? ca hrubeho creva, mts na peceni. ci mozem uzivat lagosu aj pri chemo tbl? dalsiu navstevu na onko mam az o tri tyzdne. dakujem
Jarka 1
05.08.17,13:46
emadri, neviem či môžeš užívať aj lagosu. Nemám skúsenosť. Zavolaj na ambulanciu tam, kde chodíš onkoloógovi a spýtaj sa po telefóne. Držím palce pri liečbe, nech všetko ide k zlepšeniu.
Jarka 1
05.08.17,13:55
emadri, ešte doplním odpoveď. Niečo som si prečítala na nete, lebo kdesi mi blikala kontrolka, že Lagosa zoslabuje účinok chemoterapie. A naozaj som sa dočítala, že by sa pestrec mariánsky nemal užívať 5 dní pred a 5 dní po chemoške.
buchač
05.08.17,14:49
emadri, neviem či môžeš užívať aj lagosu. Nemám skúsenosť. Zavolaj na ambulanciu tam, kde chodíš onkoloógovi a spýtaj sa po telefóne. Držím palce pri liečbe, nech všetko ide k zlepšeniu.

Niečo v podobnom duchu som napísal aj ja...no okamžite som dostal nesúhlasné !!!
Hepatoprotektíva ako Lipovitan, Liv 52, Lagosa, Esenthiale a viac - silnejšie účinkujúce majú pozitívum po ukončení chemoliečby a nie počas nej.
Zbytočne by dochádzalo k zaťažovaniu pečene, ktorá má robiť s tou chémiou, ktorú je potrebné odbúrať.
Nevravím ani o tom, že jedinec do infúzneho roztoku nevidí (alebo sa nezaujíma), takže nevie o tom, že v jednom roztoku môže byť kľudne koktail viacerých látok.
-----------------------------------------------

ahojte, prosim, vie niekto poradit? ca hrubeho creva, mts na peceni. ci mozem uzivat lagosu aj pri chemo tbl? dalsiu navstevu na onko mam az o tri tyzdne. dakujem

Takže sa vyjadrim znova aj k tomuto.
Neviem prečo, ale kto a prečo dal k tejto otázke 4x užitočné...lebo je to hlúposť ako traky.
Neviem prečo, ale mám silný ciťák pri zlatej žile, že si niekto robí prdel. Myslel som si, že táto téma bude ušetrená stupídnych príspevkov a aj toho hodnotenia...ale opak je asi pravdou.
No robiť si prdel z takejto ošemetnej, vážnej témy - situácie vyžaduje teda solídne silný žalúdok, aroganciu a chrapúňstvo. Spojenie v jedno dáva výsledok o jedincovi...nazvem exemplárne hovado.

P.S.:
Pre tých 4 hodnotiteľov odkaz.
Nie je potrebné len hodnotiť...
Treba zažiť, vidieť, prežiť...potom, až potom sa vyjadrovať.
Dovtedy radšej mlčať a šúchať nohami pod stolom.
Kuwa....alebo nezažiť.
Jarka 1
05.08.17,15:08
emadri, keďže si tu nový, tak chcem Ťa uistiť, že buchačov príspevok sa nijako netýka Tvojej osoby. Píše to síce jasne, ale len pre istotu. Veľmi dobre viem, ako som bola citlivá v čase choroby a liečby.

buchy, kašli na to, nič nezmôžeme. Nevedela som, že si už predtým dal aj Ty odpoveď. Už som ju tu nevidela. Samozrejme s Tebou úplne súhlasím, čo sa týka toho, že táto téma by naozaj mala byť až výsostne ušetrená stupidity.

Buchy, najprv som myslela, že fakt je blbosť dávať užitočné aj k otázke. NO, ale keď som sa zamyslela, tak dá sa to vysvetliť aj tak, že 4 ľudí zaujíma odpoveď na zadanú otázku. Takže to až taká blbosť byť nemusí.

A už som si spomenula, prečo mi blikala kontrolka. Na to, že nielen lieky, ale aj niektoré výrobky alternatívnej medicíny môžu ovplyvniť účinok chemošky nás na seminári upozorňoval primár onkológ.
buchač
05.08.17,15:17
emadri, keďže si tu nový, tak chcem Ťa uistiť, že buchačov príspevok sa nijako netýka Tvojej osoby. Píše to síce jasne, ale len pre istotu. Veľmi dobre viem, ako som bola citlivá v čase choroby a liečby.

buchy, kašli na to, nič nezmôžeme. Nevedela som, že si už predtým dal aj Ty odpoveď. Už som ju tu nevidela. Samozrejme s Tebou úplne súhlasím, čo sa týka toho, že táto téma by naozaj mala byť až výsostne ušetrená stupidity.

Buchy, najprv som myslela, že fakt je blbosť dávať užitočné aj k otázke. NO, ale keď som sa zamyslela, tak dá sa to vysvetliť aj tak, že 4 ľudí zaujíma odpoveď na zadanú otázku. Takže to až taká blbosť byť nemusí.

A už som si spomenula, prečo mi blikala kontrolka. Na to, že nielen lieky, ale aj niektoré výrobky alternatívnej medicíny môžu ovplyvniť účinok chemošky nás na seminári upozorňoval primár onkológ.
- niekedy zaobalím, niekedy až príliš jasne ;)
- veď aj kašlem...proti hlúposti sa nedá a cez net už vôbec nie.
Na reál by som brízgol teda fest do ksichtu...
- možno to bude tým, že sa až príliš zamýšľame ?
- zo mňa/otázok boli lekári nešťastní ;) ...ALE aspoň som bol v obraze.
Jarka 1
05.08.17,15:27
Pri stave nášho slávneho zdravotníctva by som dnes povedala ... že možno je lepšie pýtať sa lekárov na každú hovadinu, ktorá sa týka zdravotného stavu a ktorej nerozumiem ... lebo to zvyšuje šancu na prežitie ... niekedy sa fakt vyplatí kontrolovať aj to, čo so mnou robia a plánujú robiť lekári ... aj oni sú len omylní ľudia ... aj medzi nimi sú čierne ovce, ktoré majú pacoša viac menej na háku

Sorry za príspevok, lebo je už mimo tému, aj keď asi mnohým pomôže.

Prosím nereagovať a nehodnotiť tento príspevok!!! Ďakujem všetkým, ktorí to pochopili.
emadri
08.08.17,06:37
dakujem .aj ja zelam vsetkym mnoho zdravia,pozitivne myslenie :)
majka 62
30.12.17,21:34
Srdečne Vás všetkých pozdravujem a prajem Vám v novom roku 2018 pevné zdravíčko, aby Vás v novom roku nič nebolelo, veľa šťastia, lásky, pohody a silu zvládať neraz ťažké situácie a stavy.
Gabhus
31.12.17,04:05
Ďakujeme a tiež všetkým len to naj, naj, naj
Jarka 1
31.12.17,07:18
Prajem všetkým pevné zdravie a čo najviac veselú myseľ.
Tweety
31.12.17,09:00
Prajem všetkým veľa šťastia a pevnejšie zdravie, ako v tomto roku.https://cdn.pixabay.com/photo/2017/12/24/08/22/new-years-eve-3036573__340.jpg
demeter
31.12.17,10:06
Prajem všetkym hlavne zdravie a len same dobre spravy
lujza.j
31.12.17,10:38
Prajem všetkým pevné zdravie a čo najviac veselú myseľ.
Som si pri tej veselej mysli spomenula na moje decko....ktora mi:mama nestresuj...keby neco dame ich fiknut a hotovo....myslela moje prsička:D
lujza.j
31.12.17,10:47
Vsetkym zelam hlavne vela zdravia....dobre spravy musia byt...s inymi ani neratam...
akeber
14.02.18,15:39
Som tu po dlhšej odmlke, nevedomosť ma dohnala. Ako každý rok absolvujem vyšetrenia keď že som už 38 r. onko.....všetko v poriadku až na ...pri vyšetrení štítnej žľazy sono krku objavil sa u mňa nález nehomogénneho parenchýmu dostala som lieky na podporu štítnej žľazy L-THYROXIN 50 BERLIN CHEMIE sledovaná endokrinologičkou. Nikdy som zo štítnou žľazou problém nemala. Ani len netuším čo to je dá ma niekto do obrazu? Goglila som a prt som vygoglila. Prosím nech viem spávať:(
buchač
14.02.18,16:38
nález nehomogénneho parenchýmu
Taký základnejší preklad by bol vo význame :

Štruktúra nie je pravidelná, sú tam nejaké zmeny
------------------------------------
Thyroxin sa užíva na
https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/l-thyroxin-50-berlin-chemie-970929.html
akeber
14.02.18,18:51
Ďakujem buchač, aj som sa utešovala že keby tam nejakú špatu našli predpokladám že by ma otočili na biopsiu. Aj lekárka ma utešovala že to nie je nič vážne no...ver lekárom. :)
buchač
14.02.18,19:23
Ďakujem buchač, aj som sa utešovala že keby tam nejakú špatu našli predpokladám že by ma otočili na biopsiu. Aj lekárka ma utešovala že to nie je nič vážne no...ver lekárom. :)
Veriť treba, veriť musíš...:)

P.S.:
Mne nemusíš...niekedy dokonca ani nesmieš ! ;)
arizona
19.02.18,11:21
Poradaci,chcem vas poprosit o pomoc pre moju kamaratku.

Je onkopacient,byva a lieci sa v meste X.

Chcela by si najst ineho lekara na konzultacie,prip.dalsiu liecbu,najradsej v BA,kde si mysli, ze su lepsi specialisti a ze by jej mozno vedeli pomoct.
Ale nevie,aky je postup...Moze si sama najst nejakeho lekara a zavolat mu a objednat sa na konzultacie a vysetrenia? Alebo ako by mala postupovat? Vedeli by ste mi prosim poradit?
buchač
19.02.18,11:29
Ale nevie,aky je postup...Moze si sama najst nejakeho lekara a zavolat mu a objednat sa na konzultacie a vysetrenia? Alebo ako by mala postupovat? Vedeli by ste mi prosim poradit?

Môže, samozrejme, že sa MOŽE realizovať aj u iného lekára...šak podobne, ako aj pri iných lekároch.
No príslušný lekár NEMUSÍ prijať nového pacienta.

Najlepšie urobí, ak sa obráti priamo na Národné onko centrum.
arizona
19.02.18,11:40
Dik buchy.To vieme, ze moze...ale zistujeme,ako postupovat. To iba tak jednoducho moze zavolat nejakemu lekarovi,na ktoreho nasla napr.pozitivne hodnotenia na nete a spytat sa ho, ci ju nebude liecit?
Jarka 1
19.02.18,11:42
Zavolať najlepšie ku koncu ordinačných hodín a spýtať sa či berie nových pacientov.
Katy a R
19.02.18,11:45
. To iba tak jednoducho moze zavolat nejakemu lekarovi,na ktoreho nasla napr.pozitivne hodnotenia na nete a spytat sa ho, ci ju nebude liecit?

V podstate môžeš osloviť hocijakého lekára - LENŽE tí lekári s pozitívnymi hodnoteniami väčšinou majú plný stav, prípadne sa vyhovoria na rajonizáciu ... je to len na ňom, či a vezme, alebo nie.
Jarka 1
19.02.18,11:51
A mám pocit, že asi nebude ani dobré sa príliš sťažovať na doterajší priebeh liečby. Skôr to skúsiť odzadu - že cez odbornosť a odporúčania pacientov.
arizona
19.02.18,11:58
Dakujem Vam.Volala som do tohu Onko-ustavu,povedali,ze oni maju taky postup, ze jej pridelia volneho lekara podla cisla Dg-podla specializacie.
Tak som cislo dala tej kamaratke,skusi tam teda zavolat a objednat sa.
majka 62
19.02.18,21:00
Na stránke Ligy proti rakovine je onkoporadňa, kde odpovedajú lekári -onkológovia rôznych špecializácií. Je tam rozpis podľa hodín, kto kedy má službu. Linka je bezplatná. Je možné prekonzultovať liečebný postup, poradiť sa, prípadne dohodnúť si osobné stretnutie. Odporúčam.
lujza.j
08.03.18,09:24
Tak..dnes su to dva tyzdne co mi vrtali do prsa-vakuova mamotomia....kontrolne sono miesta odberu a aj histologia...mala byt.......nezhubne....uf....tesim strasne moc.....aj ked som to na 99,9%:)
Na zamyslenie je to....ze na mamo ani na sono nic nebolo vidno....iba na mr-ku....svina zakerna rakovinova ..
Tweety
08.03.18,09:29
Tak..dnes su to dva tyzdne co mi vrtali do prsa-vakuova mamotomia....kontrolne sono miesta odberu a aj histologia...mala byt.......nezhubne....uf....tesim strasne moc.....aj ked som to na 99,9%:)
Na zamyslenie je to....ze na mamo ani na sono nic nebolo vidno....iba na mr-ku....svina zakerna rakovinova ..
Lui, parádna správa. Teším sa s Tebou.
Valcake
08.03.18,11:14
Tak..dnes su to dva tyzdne co mi vrtali do prsa-vakuova mamotomia....kontrolne sono miesta odberu a aj histologia...mala byt.......nezhubne....uf....tesim strasne moc.....aj ked som to na 99,9%:)
Na zamyslenie je to....ze na mamo ani na sono nic nebolo vidno....iba na mr-ku....svina zakerna rakovinova ..

Lui, dostala krásny darček k MDŽ. Želám všetko dobré naďalej.:)
lujza.j
08.03.18,11:43
Val...veru ano...:)
vicktor
08.03.18,11:52
..dnes su to dva tyzdne ... nezhubne....uf....tesim strasne moc...
To by chcelo obcas pomasirovat. Kontaktuj ma sukromnou spravou. :D
evuš
08.03.18,12:04
Tak..dnes su to dva tyzdne co mi vrtali do prsa-vakuova mamotomia....kontrolne sono miesta odberu a aj histologia...mala byt.......nezhubne....uf....tesim strasne moc.....aj ked som to na 99,9%:)
Na zamyslenie je to....ze na mamo ani na sono nic nebolo vidno....iba na mr-ku....svina zakerna rakovinova ..

Luj, teším sa s Tebou..veľmi...
majka 62
08.03.18,20:50
Luji, blahoželám a iba dobré výsledky aj naďalej prajem :)
lujza.j
07.06.18,17:53
Tricka oprate nachystane ...keby niekto buduca sobota...
http://www.zdraveprsia.sk/avon-pochod/avon-pochod-2018/
vicktor
08.06.18,05:48
Hrde majitelky zdravych prs by mali pochodovat bez tricka.
evuš
08.06.18,07:26
Hrde majitelky zdravych prs by mali pochodovat bez tricka.

Mínusku Ti nedám, viem, že si sa pokúšal o humor, ale keby si videl, čo to vie behom pár týždňov urobiť s človekom, tak pri tejto téme by si už nikdy nezažartoval...:cool:
evuš
08.06.18,07:30
Tricka oprate nachystane ...keby niekto buduca sobota...
http://www.zdraveprsia.sk/avon-pochod/avon-pochod-2018/

Luj, veru kto môže, nech ide...včera sme sa práve rozlúčili s mojou susedkou kvôli tejto zákernej chorobe /mladá 37ročná žena/ a po sebe nechala iba 7 ročnú prváčku - nedožila sa ani jej prvého vysvedčenia :mee::mee::mee:
buchač
08.06.18,08:34
Tricka oprate nachystane ...keby niekto buduca sobota...
http://www.zdraveprsia.sk/avon-pochod/avon-pochod-2018/

Luj, veru kto môže, nech ide...včera sme sa práve rozlúčili s mojou susedkou kvôli tejto zákernej chorobe /mladá 37ročná žena/ a po sebe nechala iba 7 ročnú prváčku - nedožila sa ani jej prvého vysvedčenia :mee::mee::mee:

Skôr by som povedal...." Kto môže, nech pomôže."
Ale aj táto a podobné akcie majú svoj určitý zmysel.
Horšie je, že niekto si povie..." Mňa sa to netýka." ...Veľa bolo takých, čo kričali hop....no nejak skok nezvládli.
V tejto súvislosti mi vždy prídu na um dvaja...Rezeš a Flašík.
Flašík bol dlho veľký mág...no pobyt na patričných oddeleniach ho teda fest zmenil.
Rezeš si mohol kúpiť aj 100 sŕdc...a ani to prvé mu nepomohlo.

Evuš...vravíš susedka ? Včera bola u nás manželka môjho adoptívneho syna. Ten išiel vonku na 6 týždňový turnus...a ona ostala doma. Behá vyše mesiaca po doktoroch a vyšetreniach. Už čaká len na MR...a potom sa uvidí, či pod nôž alebo na chemo (ožiar)...alebo aj - aj.


P.S.:
Srandičky, srandičky...ale šak OK...tie patria k životu. Akurát tie srandy veľmi rýchlo prejdú (jak psa motor), keď jedného vykuchajú a naládujú chémiou. Toto málokto zvládne.
vicktor
08.06.18,09:03
... keby si videl, čo to vie behom pár týždňov urobiť s človekom, tak pri tejto téme by si už nikdy nezažartoval...:cool:
Predpokladam, ze sa zidu damy s pozitivnym pribehom.
Zo smutnych si zarty nerobim.
Myslim ze motto nie je zrovna stastne, ludom choreju aj ine organy. A chlapi su diskriminovani.
lujza.j
08.06.18,09:06
Evka...uz doma 4te tricko....neviem ci chodia iba tie a tí muzi...co sa ich to tyka....alebo ....ale mozem povedat....ze ma to taku energiu-atmosferu...neviem neist.....aj ked tricko za 15e uz len na spanie
Paci sa mi moje decko.....ked sa jej opytam ci ideme...ziadne kedy to je....automaticky ano....ale za tie roky sa k nam veru nik z jej okolia nepridal...
mamy sa vzdy pytam...ona by to s kolenami nedala...ale atmoška by sa jej pacila...
lujza.j
08.06.18,09:10
Viki...ale toto je o prsiach...ake ma byt moto....uz sedel so mnou u dochtora chlap co bol po operacii a oziaroch....tricka su aj panske....
Tweety
08.06.18,09:17
... keby si videl, čo to vie behom pár týždňov urobiť s človekom, tak pri tejto téme by si už nikdy nezažartoval...:cool:
Predpokladam, ze sa zidu damy s pozitivnym pribehom.
Zo smutnych si zarty nerobim.
Myslim ze motto nie je zrovna stastne, ludom choreju aj ine organy. A chlapi su diskriminovani.
Bohužiaľ, aj chlapi môžu dostať rakovinu prsníkov. Tiež majú cicušky.
lujza.j
08.06.18,09:17
Buchi ako moje decko povie...."mama keby nieco fiknut prec a hotovo" to je to najmenej ked to zachrani zivot...
byvaly kolega doma caka na smrt...nador na mozgu neda sa operovat:(
Inak kocke.drzim palce ...ak nahodou zle...tak nech rychlo zoperuju...lebo darmo skora diagnostika...ked operacia za dlho ako u mojej máti a a svina agresivna uz bola aj pod pazuchou..
lujza.j
15.08.18,12:07
Tak zas ja tu:)
Potesilo...bola som si po vysledok z mri prsíčok....lebo po vakuovej mamotomii dali,ze v juni zas kontrolne mri...ale bolo az juli.....tak vsetko v porádku:) uf...tesim moc... aj ked som tam isla spokojna ...ze bude vsetko ok.....tak som sa dockala a na onko az v januari:) na mamo.....
Zaujimave...ze tkannivo ...este stale po vakuovej mamot.nie je uplne v poradku.....
Jarka 1
15.08.18,12:54
Dobrý výsledok je vždy veľká radosť a úľava. Potešil aj iných :)
majka 62
24.10.18,19:06
Pozdravujem všetkých v tejto téme a prajem aj naďalej iba dobré výsledky :)
Bol niekto z Vás na onkoolympiáde minulý víkend?
BXLmiami
25.10.18,04:58
Tak zas ja tu:)
Potesilo...bola som si po vysledok z mri prsíčok....lebo po vakuovej mamotomii dali,ze v juni zas kontrolne mri...ale bolo az juli.....tak vsetko v porádku:) uf...tesim moc... aj ked som tam isla spokojna ...ze bude vsetko ok.....tak som sa dockala a na onko az v januari:) na mamo.....
Zaujimave...ze tkannivo ...este stale po vakuovej mamot.nie je uplne v poradku.....
Aj hojenie piercingu či tetovania trvá 6-7 mesiacov.
veronikasad
29.10.20,14:49
Toto mi odpísali z Ministerstva zdravotníctva k (ne)povinnému testovaniu onkologických pacientov :

Výnimku majú aj osoby, ktorých zdravotný stav alebo zdravotná kontraindikácia neumožňuje vykonanie testu na ochorenie COVID-19

Výnimky majú aj:

- osoby dispenzarizované pre stredne ťažké a ťažké mentálne postihnutie,

- osoby dispenzarizované so závažnými poruchami autistického spektra,

- osoby dispenzarizované pre ťažký, vrodený alebo získaný imunodeficit,

- onkologickí pacienti po chemoterapii a transplantácii, ktorí majú leukopéniu alebo osoby, s onkologickou a inou liečbou ovplyvňujúcou imunitný systém (napr. biologickou liečbou) z dôvodu rizika z omeškania potrebujú pravidelné podanie liečby, rádioterapie alebo inej napr. onkológom, hematológom alebo rádiológom plánovanej liečby.

S pozdravom
komunikačný odbor
buchač
29.10.20,16:42
Toto mi odpísali z Ministerstva zdravotníctva k (ne)povinnému testovaniu onkologických pacientov ..

Viď uznesenie vlády, kde je to rozpísané.

https://rokovania.gov.sk/download.dat?id=7108FCA7A5414BECBBA3643EAC70622A-A88C7055C41FECC969F47619469527EC
marjankaj
29.10.20,18:17
Viď uznesenie vlády, kde je to rozpísané.

https://rokovania.gov.sk/download.dat?id=7108FCA7A5414BECBBA3643EAC70622A-A88C7055C41FECC969F47619469527EC
C.odporúčahlavnémuhygienikovi SRC.1.vydať vyhlášku, ktorou uloží povinnosť relevantným subjektom (zamestnávateľom, prevádzkovateľom, atď.) vyžadovať potvrdenieonegatívnom výsledku RT-PCR testu alebo certifikát vydaný Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 vykonanýsubjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“ pri vstupe do ich objektov.
--------------------------------------------
Juraj a od koho majú vyžadovať to potvrdenie? :eek:
buchač
29.10.20,18:55
Dalo by sa chápať, že zamestnávateľ (a iní) od zamestnacov...a podobne.
Dozvieš sa, keď Mikas@spol. dajú slint na papier ...
marjankaj
29.10.20,20:57
Dalo by sa chápať, že zamestnávateľ (a iní) od zamestnacov...a podobne.
Dozvieš sa, keď Mikas@spol. dajú slint na papier ...
Prípadne o dva týždne povie ako to myslel.
misoft
30.10.20,10:25
Dalo by sa chápať, že zamestnávateľ (a iní) od zamestnacov...a podobne.
Dozvieš sa, keď Mikas@spol. dajú slint na papier ...
.... ale radosť z toho slintu bude mať akurát Mudrosráč, Mikas& spol. Ostatní horko zaplačú....
korela
22.11.21,14:15
V Česku sa podaril priam zázrak: Vyliečili umierajúceho pacienta, vďaka tomuto mu zmizli metastázy
https://www.topky.sk/cl/1000680/2217199/V-Cesku-sa-podaril-priam-zazrak--Vyliecili-umierajuceho-pacienta--vdaka-tomuto-mu-zmizli-metastazy