ludmilla
01.09.10,10:33
Jarka, drzim ti palce a vsetko dobre dopadne, uvidis.

Ludmila, dakujem. O avastine som si precitala, zarazalo ma len, ze vsade ho pisu, ze spolu s chemo. Ak teda vravis, ze chemo nie je podmienka, tak to je myslim super. Vedlajsie ucinky? Ze by okrem ciev ku nadoru likvidoval aj tie zdrave cievy?
Netuším, či bez chemo má veľký zmysel, respektíve, či je to liečba dostatočná, to presne vedia onkológovia.
Vedľajšie účinky??? Treba veľa zvažovať, je ich naozaj veľa, môže dokonca prísť k perforácii žalúdka ... napr. .... Preto ju predpisujú len lekári, ktorí prípad chorého človeka poznajú.
Babku som nahovorila lihat na druhom boku, som jej dala vankus na druhy koniec postele. Obcas sa mi stane, ze ju najdem prevratenu a je na tom zlom boku, ale to uplne obcas, takze tomu preddekubitu to moc neskodi. Ten sa troska zhorsil, ale je stabilny, len troska krvi, hlbsie uz nejde.
Babka by polohu mala meniť aspoň každé 2 hodiny, neležať stále na jednom mieste a tomu postihnutému sa viac vyhýbať. Ak je koža zružovelá po polohovaní, treba ju zľahka!!! premasírovať. Masírovanie u onkologických pacientov je inak kontraindikované, pretože masáže spôsobujú prekrvenie kože a tým napomáhajú rozširovaniu metastáz do celého tela.
Zato babka sa mi uplne zhorsila. Je velmi pozitivne, ze nema bolesti, aspon to tvrdi a dokonca ani nezje obe polky tablety proti bolesti - ma len mexalen s ucinnou latkou paracetamol. Mame aj silnejsie, dokonca, ak by bolo treba lekar predpise morfiove naplaste, takze samozrejme ak uvidim bolesti, ze su, nevaham, ale zatial ked netreba, netreba. Lekar tu bol vcera, synovi povedal , ze babka ma 2-3 mesiace, ze to pojde rychlo, mne ked som ho vyprevadzala, potichu povedal, ze to bude ovela rychlejsie.
Možno má prah bolesti nastavený vyššie, preto ich nevníma ako silné ...
Fakt je, ze babka sa snad tych velkych bolesti ani nedozije. Snad hovorim naozaj kvoli nej. Ona uz nema buducnost, tak ten kratky cas, nech aspon vela netrpi. Metastazy na plucach jej totiz davaju zabrat. Vcera uz bola slaba a dnes mi uplne prestala chodit. Predtym sice pomalicky, na zachod s choditkom, dnes ani len stat nevladala. Som ju prekladala na stolicku a na wcko to stolickove. Dokonca som ju krmila, ruky sa jej trasu, no obrovske zhorsenie za ten tyzden odkedy som prisla. Kazda, aj najmensia aktivita jej robi srasnu unavu. V plucach jej zacalo chrchlat, rano mala uz druhy den teplotu. Uz ani nekomunikuje, len obcas - "uz nevladzem" a to len z toho ze ju presadnem niekam.
Tým, že viac leží, pľúca sa málo ventilujú, okrem toho nádor môže vytvárať tekutinu v pleurách, preto tén akustický fenomén pri dýchaní, treba trošku zvýšiť podušku pod hlavou, tekutina vplyvom tiaže klesá nadol a uľahčuje chorému dýchanie.
Tak ju trapim co najmenej, ked spi, nechavam ju. Len 3x denne trosku jest, pit, wcko.
Máš môj veľký obdiv, priznám sa neviem či by som toto dokázala 24 hodín. Dávaj si pozor na svoje vlastné zdravie.
Nech sa nik neporovnava s tymto pripadom ajeho rychlostou. Babka scasti pokrocile stadium, bez veskerej liecby.

Som sa dozvedela, ze jej na to prisli, ked sla do nemocnice, druhy den po smrti manzela, kvoli tlaku. Tak jej prisli na ochorenie. O nicom nevedela, netusila, bola mobilna.

Odpovede som dala do textu ...
VieraPopluharova
01.09.10,08:54
Ahoj Jarka,

prajem Ti krasny sviatocny den, vela sil, vidim, ze naberas spravny smer, ja som tiez uctovnicka, a praca ma taktiez motivovala k urcitym vykonom, ale opäť pripomienka vsetko s mierou. Pekne si rozplanuj den, ked Ti bude dobre chvilku rob, ak budes potrebovat oddych oddychuj, ale nie s myslienkami, ze nestihas, uplne vypni a relaxuj. Ja som zacala opäť pliesť, lustiť sudoku a podobne.
Zajtra idem na kontrolu, kde ma cakaju vysledky z PET vystrenia, tak uvidim ako som dopadla.
Este k praci- mozno by bolo dobre keby si zo zaciatku mala laptop, ja som si ho kupila a pomaha mi ked mi nie je dobre sediet, tak lezim , mam ho na kolenach, alebo podlozke a pracujem i takouto formou, mam sice na manzelovej strane urobenu malu pracovnu, ale vecer mi to to pomoze spratat.Vzdy vsetko nejakym spoosobom ide.
Este raz krasny den.
bonita
01.09.10,11:14
Vdaka Ludmila za ucast. Je to fakt, ze sice nepocitujem tie jej problemy osobne, ale vidim to na nej a hlavne to je napor na psychiku. Vidim ako ju kazdy nadych, vydych unavuje, kazde prezutie susta / kasoviteho/, kazde prehltnutie, aj to ze ju nadvihnem a hned prelozim na wc stolicku, aj ked ju na normalnej potiahnem ku stolu. Aj prevratenie na posteli ju unavuje. Skratka, nevladze dychat.

Kozu ma dobru, dokonca aj ten kvazi dekubitus sa zmensil, uz je to len odreta koza, nekrvaca.

No ide dolu s tlakom a hore s pulzom, co zn. ze srdce jej nevladze okyslicovat a tak maka o dusu.

Ale za ten napad s vankusom dakujem, este dnes vypytam dalsi, lebo naozaj lezi len na jednom, bola tak zvyknuta, aj ked takom masivnom.

Lekar jej nepredpisal nic na ulahcenie dychania, asi nic neexistuje. neviem, nemam ani potuchy ako take pluca s metastazami vyzeraju a pracuju. A co za sarapatu tam sposobuju metastazy. Ale uz mam predstavu ako vyzera clovek s obstrukcnou bronchitidou tazkeho stavu.
Valcake
01.09.10,12:47
Zdravím ťa JarkaL, som rada že si po operácii a hlavne, že dobre dopadla. Prajem ti skoré uzdravenie, držím všetky palčeky. Maj sa pekne a drž sa aj naďalej.Valika
tuta
01.09.10,12:57
len malá oprava, po operácií je naša druhá Jarka, Jarka 1, ale palčeky držíme rovnako a prajeme skoré uzdravenie.
Valcake
01.09.10,13:11
Ďakujem, ďakujem za opravu, ale aj tak jej držím palce. Prepáč, JarkaL, že som ťa poslala na operáciu. Dúfam, že sa máš dobre. Ešte raz sa ospravedlňujem. Pekný deň každému!
VieraPopluharova
01.09.10,15:19
Vdaka Ludmila za ucast. Je to fakt, ze sice nepocitujem tie jej problemy osobne, ale vidim to na nej a hlavne to je napor na psychiku. Vidim ako ju kazdy nadych, vydych unavuje, kazde prezutie susta / kasoviteho/, kazde prehltnutie, aj to ze ju nadvihnem a hned prelozim na wc stolicku, aj ked ju na normalnej potiahnem ku stolu. Aj prevratenie na posteli ju unavuje. Skratka, nevladze dychat.

Kozu ma dobru, dokonca aj ten kvazi dekubitus sa zmensil, uz je to len odreta koza, nekrvaca.

No ide dolu s tlakom a hore s pulzom, co zn. ze srdce jej nevladze okyslicovat a tak maka o dusu.

Ale za ten napad s vankusom dakujem, este dnes vypytam dalsi, lebo naozaj lezi len na jednom, bola tak zvyknuta, aj ked takom masivnom.

Lekar jej nepredpisal nic na ulahcenie dychania, asi nic neexistuje. neviem, nemam ani potuchy ako take pluca s metastazami vyzeraju a pracuju. A co za sarapatu tam sposobuju metastazy. Ale uz mam predstavu ako vyzera clovek s obstrukcnou bronchitidou tazkeho stavu.

Ahoj,

najskor Ti poprajem vela sil, hlavne psychickych, budes ich potrebovat, nechcela som reagovat na Tvoj prispevok, nakolko na niektore prispevky mi je tazko pisat, ale predsa skusim, Ty mozes uz urobit len jedno byt pri nej a starat sa tak ako sa staras, tam viac nenarobis bohuzial, ak to postihne pluca, je to svinstvo - prepac, ze tak uprimne pisem,ak mas pocit , ze ma bolesti, mozes jej vypytat naplaste od bolesti, davala som ich otcovi, no nie kazdy ich znasa, alebo tramadol ak dokaze prehlatat mozu byt i kvapky.Ty sa mozes snazit len o jej co najväcsie pohodlie a aby, mala od bolesti nieco.Pokial ma dobre srdiecko .... , prepac, ale dnes mi akosi nejde pisat.Ospravedlnujem sa.
Prajem vsetkym pekny den.
dusansl
01.09.10,20:08
Dobrý večer všetkým návštevníkom portálu,
musím sa priznať naozaj dlho som zvažoval, či sa zapojiť do tejto ,,háklivej“ rozpravy o pôvode a psychike zvládnutia tak vážneho problému, akým je onkologické ochorenie.

Budem o probléme rozprávať otvorene, bez príkras a nemiestneho vymýšľania.
Keď Vám lekár oznámi že diagnostika našla ohraničené ložisko výskytu novotvarových buniek , TO NIE JE KONIEC SVETA!!!!
Našťastie dnes je onkologické odvetvie tak rozvinuté, že dokáže lokalizovať akýkoľvek vznikajúci novotvar. Neznamená to, že každý je zhubný!
Povedzme si ako nádor vzniká.
Ak sa bunka vplyvom zmenených ekologických podmienok, stresu, a ďalších faktorov premení na bunku, ktorá je podobná bunke pôvodne zdravej ale má iné vlastnosti, hovoríme , že vznikla bunka benígna- teda nádorová ale nezhubná. Čím je bunka jednoduchšia, tým sa rýchlejšie množí, teda rastie rýchlejšie ako bunky zdravé.
Našťastie ľudské telo si proti takémuto nekontrolovanému rastu vie vytvárať silnú obranu, tvorbou buniek ochranných, schopných boja s nádorovými bunkami. Voláme ich T-lymfocyty. Oni dokážu novo tvarovú bunku obkolesiť a likvidovať až po vylúčenie z organizmu.
Pretože práve pre zlej životnej ekológii, nesprávnej ,nečistej potrave ,stresom atď..., si ľudské telo tvorí stále menej a menej T lymfocytov cytostatickej rady , telo si s nimi vie poradiť čoraz ťažšie. Preto sa časom aj nezhubný nádor ďalej rozrastá a v istom momente sa premení na nádor zhubný – malígny, úplne s líšiaci od zdravých buniek.

Tento druh bunky
a: zhubná bunka má rýchlejšie delenie, teda rýchlejší rast od buniek zdravých
b: vo svojom medzi bunečnom okolí dokáže zmeniť kyslú bariéru( je potrebné si povedať , že
T- lymfocyty dokážu pracovať len pri PH 7,35). Práve vytvorením kyslej bariéry nemôžu
T –lymfocyty zhubnú bunku zničiť, lebo sa k nej nedokážu pre kyslosť priblížiť.
c: zhubná bunka do svojho okolia vylučuje tzv. rakovinový toxín, nazývaný tiež rakovinový proteín, teda jed ktorý ničivo pôsobí na ľudský organizmus.

Človek začína bezdôvodne chudnúť, stráca chuť k jedlu, prudko mu klesá počet leukocytov v krvi. Pri biochemickom vyšetrení krvi má zvýšenú sedimentáciu. Začína slabnúť! Proces delenia chorých naberá na obrátkach. V tele pacienta vznikajú najprv bližšie neskôr vzdialenejšie metastázy.
Toto je veľmi zjednodušený popis vývoja rakoviny.
Ak je proces metastáz spustený, prudko klesá percento úplného vyzdravenia. Obyčajne sa za úspech pokladá predĺženie života pacienta o neurčenú dobu.
Podľa teórie pána Čerezova DRCS, rakovina vzniká v dôsledkov homeostatických zmien v organizme, teda úplnou poruchou energií JING a JANG.

Za najdôležitejší moment osobne pokladám chuť žiť! Ak sa s rakovinou rozhodnete bojovať, a budete robiť všetko preto aby ste ju premohli, máte veľkú šancu tento boj vyhrať!
Celkom prirodzene objavíte vo svojom tele rezervy , o ktorých prítomnosti ste ešte nedávno nemali ani potuchy.
Som zástancom teórie, že do boja s touto civilizačnou metlou je potrebné zapojiť všetky dostupné prostriedky. Teda modernú medicínu, a to aj s vedomím, že účinné farmakologické preparáty likvidujú nádorové bunky a pri vylučovaní s ľudského organizme ničia ja tie zdravé a potrebné!
Som zástancom teórie , že je potrebné ak je to v záujme veci použiť aj rádioterapiu, lebo jej cielená aplikácia pomôže v boji s nádorom, hoci hromadenie rádioizotopov v orgánoch časom spôsobí ich preťaženie a v nejednom prípade aj kolaps.
Som hlboko presvedčený, že ich škodlivé účinky sa dajú vylúčiť , alebo minimalizovať do takej miery, že sa stávajú zanedbateľnými. V druhom kroku sa dá obnoviť tvorba vlastných T-lymfocytov cytostatickej rady, teda tých ktoré dokážu úspešne potlačiť tvorbu množenia buniek rakovinových.
V kroku treťom , sa dá dosiahnuť dlhodobou aplikaciou prírodných preparátov , že nové –zdravé bunky po doliečení získajú inú preprogramovanú bunečnú pamäť, teda ,,zabudnú na proces bujnenia“! človek je definitívne mimo ohrozenia recidívou.
Rozprávka?
NIE! Skutočnosť!
Východná pologuľa našej planéty takto rieši problémy ľudstva. Nepolemizujú o nich , ale robia. Od roku 1995 aj taký vyspelý štát akým je Japonsko nastúpilo popísanú cestu a má úspechy. Preparáty prastarej Tibetsko- čínskej cisárskej medicíny používa klinicky a s úspechom.
A vážení priatelia, v nejednom prípade vyhrali nad rakovinou už aj v štádiu metastáz.
Môj príspevok k tak závažnej téme , neberte ako pokus Vám čokoľvek podsúvať! Ale nazvime to morálny kódex, mi káže Vám predložiť k úvahe túto informáciu.
bonita
04.09.10,19:19
No tak babka mala stastie v nestasti - tych velkych bolesti, ktore toto ochorenie so sebou ku koncu prinasa, sa nedozila. Vcera navecer mi povedala, ze uz nechce vstat, uz che len spat a dnes poobede sa jej to splnilo.
hanelie
04.09.10,19:30
jarka /bonita/ - úprimnú sústrasť
bonita
04.09.10,19:51
vdaka, aj ked ta patri asi rodine. Neslo o moju babku, ale o tu co som opatrovala. Kedze som tu o jej problemoch pisala, chcela som dat aj vediet, ze uz vlastne skoncili.
VieraPopluharova
04.09.10,20:16
vdaka, aj ked ta patri asi rodine. Neslo o moju babku, ale o tu co som opatrovala. Kedze som tu o jej problemoch pisala, chcela som dat aj vediet, ze uz vlastne skoncili.

Bonita,
prajem v prvom rade uprimnu sustrast, patri i Tebe, nielen celej rodine , nakolko si sa o babicku starala a urcite Ti svojim sposobom prirastla k srdcu, nie kazdy dokaze vykonavat "nechcem to nazvat pracou" je to poslanie.Sama som sa s maminkou starala o svojho otca 8 rokov, väčšinou mamka, ja len poslednych 14 dni, ale to sem teraz nepatri, modlila si sa za babicku a bola si vyslisana, vzdy takto chorym prajem v najtazsich chvilach tichucko zaspat a byt usetrení bolestí.Verím, že i ked teraz mas ine starosti, moznno budes opatrovat iných ludí, mozno deti, ze na nas nezabudnes a sem tam pozries ako sa mame a poradis, ako vzdy mudro a s nadhladom, ktorý je dolezitý.
Prajem touto cestou uprimnu sustrast i rodine babicky.
Viera
Rika
07.09.10,07:29
Zabudla som napísať, je dokázané, že kocky ľadu v ústnej dutine počas infúzie Fluoracilu znižujú závažnosť zápalov ústnej dutiny, znižujú prekrvenie ústnej dutiny a tým záťaž počas chemo, netuším však, či to platí i pri iných typoch chemo.
Kocky ľadu som dávala mojej mame aj vtedy, keď jej bolo zle po chemoterapii. Vždy keď začala cítiť, že bude zvracať dala si rýchlo kocku ľadu, pomáhalo jej to potlačiť to zvracanie.
Rika
07.09.10,08:18
Pekny den vsetkym statocnym ludom, ktori sa dokazu zoci-voci postavit voci tejto pliage a bojovat s trpezlivostou a vytrvalostou do stastneho konca. Mojej mamicke sa to nepodarilo, aj ked lekari a my dve so sestrou sme urobili pre nu maximum. Minuly tyzden to vzdala. Za podpory lekarov sme vsetku starostlivost zvladli doma, a tak mamicka mohla odist za pritomnosti lasky, nehy, starostlivosti a bez pocitu osamotenia. Dnes viem, ze je to takto dobre.


Sledujem túto tému aj keď teraz som tu dlhšie nebola a všetkým, ktorí statočne bojujú s touto chorobou prajem veľa síl.

Wegamizi, aj keď neskoro, ale naozaj z celého srdca Ti prajem úprimnú sústrasť. Som rada za všetkých, ktorí majú pri tom utrpení aspoň to šťastie doopatrovať svojich blízkych doma. Mne zomrela mama minulý rok v lete v nemocnici. Zomrela v ten deň, keď som sa dohodla s lekárkou, že si ju zoberiem domov a tam sa o ňu s ich pomocou budem starať. Nestihla som to a čo ma bolí oveľa viac, že som jej ani nestihla povedať, že o pár dní pôjde domov. Len jedno sa mi splnilo, aby som bola pri nej aspoň vtedy, keď príde tá chvíľa, aby vedela, že som ju neopustila.
Rika
07.09.10,10:26
Este dve otazky by ma zaujimali k prispievatelom tejto temy:

1. ako vam zistili onk. ochorenie? Nahodne pri inom vysetreni, preventivna prehliadka alebo nejake priznaky, bolesti? Ak to tretie - islo o pokrocile stadium?

2. na strankach som zachytila, ze avastin / bezu...ci ako/ sa podava spolu s chemoterapiou. Je to chemoteraupetikum? Kedze rpedpokladam, ze nesposobuje obvykle toxicke potiaze, skor ineho druhu ma vedlajsie ucinky. Ak pacient odmietne chemo a chce len avastin, tak mu ho nedaju? Je spolu - chemo podmienka? Vdaka kto viete odpoved. Len ma to zaujima.

1. Keď mala mama nádor na štítnej žľaze, prejavilo sa to tým, že začalo priberať, spravili jej biopsiu a tam zistili nádor.
Potom na prsníku - začalo ju bolieť vo vnútri, trvalo dlho pokým to zistili, tvrdili najskôr, že tam nič nemá.
Na hrudnej kosti (recidíva od prsníka) - vydúvala sa jej hrudná kosť, nádor jej "zožral" celé vnútro kosti
Nakoniec sa jej dostala znova do kostí - zistili jej to z krvi, mala v krvi veľa kalcia, ktoré sa jej vyplavovalo z kostí

2. Avastin dostávala aj moja mama spolu s chemoterapiou, keď sa poslednýkrát liečila. Podľa dr. Šáleka to nie je´chemoterapeutikum , ale biologická látka, takže má minimálnu toxicitu. Vraj je to niečo, čo má zničiť prísun výživy pre nádor a ten potom odumrie.
ludmilla
07.09.10,14:31
vdaka, aj ked ta patri asi rodine. Neslo o moju babku, ale o tu co som opatrovala. Kedze som tu o jej problemoch pisala, chcela som dat aj vediet, ze uz vlastne skoncili.

Bonita, povedzme si pravdu, tí ľudia, o ktorých sa staráme v ich ťažkých chvíľach nám akosi viac prirastú k srdcu, veľa krát sme im bližšie ako samotná rodina. Mne sa nepodarilo dodnes odosobniť sa od životov mojich dlhoročných známych, jednoducho mi prirástli k srdcu i keď navonok si to nepripúšťam, stáva sa, že sa pristihnem pri spomienke na ktoréhokoľvek z nich, avšak tie spomienky už nie sú také bolestivé ako ich život, ale naopak sú oslobodzujúce. Každý jeden z nich mi dal nejakú skúsenosť do života, ukázal mi cestu a naučil ma vážiť si celkom jednoduché veci.(Preto sa tak dobre dopĺňame s mojim manželom, vidím veci, ktoré on nevníma:))
Bonita úprimnú sústrasť!!
bonita
07.09.10,22:49
U mna toto bolo druhe umrtie pri opatrovani, v oboch pripadoch som vycitila prichadzajuci koniec - nebola som si ista, boli tie pacientky len nejake ine, zrazu nespali, rychlo a plytko dychali otvorene oci, ta prva dokonca vyvalene dolava, aj ked posledne dni uz ich neotvarala. V oboch pripadoch som vyzvala rodinu, nech si k nim sadnu, aby citili, ze tam maju svojich. Neviem ake pocity vtedy clovek ma, ale myslim si, ze blizkost rodiny, moze len pomoct a ulahcit odchod.

Nevravela som, nech k nim idu, ze zomieraju, to som tiez nevedela, snad len podvedome, ale iste nie na vedomej urovni. Pri prvej sedel manzel pol hodiny, kym naposledy vydychla. Pri tejto pani bol prave najstarsi syn, drzal ju za ruku.

Tak toto ma velmi uspokojuje, ked viem, ze nezomierali same Rodina mi vravi, ze mam smolu, ci nieco aj nezacinam pritahovat, ale v tomto som uplne kludna. Rodiny si v rakusku najimaju opatrovatelky casto az vtedy, ked uz ma clovek pred sebou len tyzdne, dni a tak teda nasa sluzba je niekedy aj dost kratka.

Obe pacienky sa vyjadrili, ze uz tu nechcu byt a skoro sa im to splnilo, takze ludske pocity hraju velmi velku ulohu.

Kedze som ten den nemala odvoz, spala som / v smutiacej rodine je uz potom opatrovatelka rusivy prvok a navyse/ u kamaratky, co opatruje uz dva roky pani so stareckou demenciou. Pani nerozprava, je stabilna, silna, dari sa jej, aj ked ma 84 rokov. Napadlo ma, ze tito pacienti, uz uzatvoreni pred vonkajsim svetom, vlastne spokojni, netrapia sa co bude dnes, zajtra, co rodina, co deti - maju velmi dobre fyzicke zdravie . Mam dojem, ze psychika cloveka zavazi v zaciatku ochoreni vacsiu ulohu, nez si vobec uvedomujeme. Bezny clovek ma bezne starosti, bezne trapenia. Asi aj tie male negativne myslienky dost naburavaju imunitu.
VieraPopluharova
14.09.10,19:23
Ahoj "bonita",

prepač, že som sa skor neozvala, ale z urcitych dovodov som sa trosku vyhybala chvilku tejto stranke.Si obdivuhodny clovek, ze sa takto dakazes starat o cudzich, rodinní príslušníci, by mali byť vdacní, ze Ta stretli,viem co je to starat sa o takýchto ludí, uz som spomínala moj ocko bol leziaci 3 roky,mamka sa starala o neho cely cas, ja len poslednych 14 dní, ale boli to pre mna najdlhsie dni v zivote.Mas pravdu ludia, ktorí si uvedomuju skutocnost, ked nevidia vychodisko, sami to vzdajú, tak to bolo aj u nás.Možno sa bude niekomu zdať, že som teraz mimo témy, ale nie, otec bol tiež onkologicky pacient.Ale chcela som povedat, ze je vela chorých, v poslednom štádiu, ktorí nemajú to šťasie, aby bol pri nich niekto blízky, alebo aspon ako tak spriaznený, no Tvoji pacienti maju stastie, ak raz aj ja mozno budem vdacna práve za niekoho takeho ako si Ty.Patri Ti moj obdiv.
ivantt
17.09.10,05:39
Tak prispejem aj ja. Som na tomto portále len pár dni a narazil som na onkologické ochorenia. Nestihol som všetko prečítať ale svoj príbeh povedat môžem. Tiež to začalo nevinne, kkolegov otec plakal nad synom ktorý mal "rakovinu" a povedal aké mal príznaky. Az mi zle ostalo, lebo tie isté príznaky som mal aj ja. Hned som šiel lekarovi a nasadili mi lieky. To bolo začiatkom decembra. V prvý den som sa oplakal, bal som sa ( je hovadina ked niekto povie že chlapi neplačú). Lekár mi vysvetlil, že budú musieť operovať aby presne zistili čo to je. V janurári som bol operovaný a zistili zmiešnaný nádor a rozrastajúce sa metastázy. To ma už oplakávala cela rodina okrem mna. Ja som sa vtedy tomu postavil a silu mi dodalo aj to, že ma preradili na iné miesto lebo si vymýšlam choroby a vyhýbam sa robote. Na silvestra mi priniesli podpísať rozkaz kde som bol preradený na inú funkciu. Počas mojej maródky mi pokradli zo skladov vela materiálu s tým, že veď sa to nejako odpíše po pohrebe, alebo to zaplatí moja rodina. To ma podržalo a dalo silu bojovať. Operovaný som bol 2x a potom chemoterapia. Bolo mi ľúto ľudí ktorých som tam stretával. Bolo im zle, nechceli chodiť... s tým som sa nechcel zmieriť tak po chemoterapii nebola moja cesta na WC ale mimo nemocnicu a dal som si jedno pivko. Verte, aj ked nepijem, chutilo mi. Zle mi bývalo len prvý deň a ostatok týždňa phoda. Dokonca som vypochodoval s infúziami na balkon a pofajcil som si, primár len hlavou krútil. Dalšie 3 roky bolo všetko v poriadku a potom mi oznamili že choroba sa znovu vrátlila. Vtedy som sa dopocul ze tekvicove jadierka obsahuju zinok ktorý ničí rakovinu. Vyluskal som denne hadam pol litra a ked som mal ísť na chemoterapiu, uz som ležal v posteli ked prisla lekárka, podala ruku a povedala, dovidenia, ste zdravy. Odvtedy som nemal problem ani s rakovinou ani so ziadnou inou chorobou. Az teraz cukrovka ale to je dedicne.
Idvtedy ci som sa vyliecil pomáhami iným ľuďom s ich zdravotnými problémami. Napravoval som chrbtice, pomáhal pri migrénach ale aj iných chorobach. Odkedy mam cukrovku tak sa venujem len bolestiam chrbta a som šťastný. Verím, že človek je tak silný, že si dokáže pomôcť najviac sám. Musí v sebe nájsť tú silu a bojovať, nikdy sa nesmie vzdať. Hlavne nie popredu, preto že keď si raz niekto povie, to nezvladnem, ako by mal boj prehratý ale keď si povie to je maličkosť, to zvládnem tak ma vyhraté.
miriza
17.09.10,05:53
Nakoľko ani našu rodinu neobišla táto zákerná choroba, chcem sa opýtať na tie tekvicové jadierka, to ste ich len lúsklai a jedli, alebo ste si z nich niečo pripravovali?
ivantt
17.09.10,05:59
Nakoľko ani našu rodinu neobišla táto zákerná choroba, chcem sa opýtať na tie tekvicové jadierka, to ste ich len lúsklai a jedli, alebo ste si z nich niečo pripravovali?

Ja som ich len luskal.. kupil som si na trhu a luskal. Ale robi sa aj odvar alebo caj zo surových semienok. Vtedy som nemam cas rozmýslať ci čaj alebo luskať surové či pražene. Tak som počul a prvé čo ma napadlo šiel som na trh a kupil som si za 200 sk. Vtedy to nebolo tak drahe ako teraz, je to uz takmer 19 rokov. Možno bolo dôležité práve to, že som tomu veeril.
A ked môzem poradiť, da sa kupit caj a vola sa sayonara ( je to japonsky alebo cinsky pozdrav a má to znamenat nieco ako dovidenia rakovine ).
VieraPopluharova
17.09.10,09:28
Tak prispejem aj ja. Som na tomto portále len pár dni a narazil som na onkologické ochorenia. Nestihol som všetko prečítať ale svoj príbeh povedat môžem. Tiež to začalo nevinne, kkolegov otec plakal nad synom ktorý mal "rakovinu" a povedal aké mal príznaky. Az mi zle ostalo, lebo tie isté príznaky som mal aj ja. Hned som šiel lekarovi a nasadili mi lieky. To bolo začiatkom decembra. V prvý den som sa oplakal, bal som sa ( je hovadina ked niekto povie že chlapi neplačú). Lekár mi vysvetlil, že budú musieť operovať aby presne zistili čo to je. V janurári som bol operovaný a zistili zmiešnaný nádor a rozrastajúce sa metastázy. To ma už oplakávala cela rodina okrem mna. Ja som sa vtedy tomu postavil a silu mi dodalo aj to, že ma preradili na iné miesto lebo si vymýšlam choroby a vyhýbam sa robote. Na silvestra mi priniesli podpísať rozkaz kde som bol preradený na inú funkciu. Počas mojej maródky mi pokradli zo skladov vela materiálu s tým, že veď sa to nejako odpíše po pohrebe, alebo to zaplatí moja rodina. To ma podržalo a dalo silu bojovať. Operovaný som bol 2x a potom chemoterapia. Bolo mi ľúto ľudí ktorých som tam stretával. Bolo im zle, nechceli chodiť... s tým som sa nechcel zmieriť tak po chemoterapii nebola moja cesta na WC ale mimo nemocnicu a dal som si jedno pivko. Verte, aj ked nepijem, chutilo mi. Zle mi bývalo len prvý deň a ostatok týždňa phoda. Dokonca som vypochodoval s infúziami na balkon a pofajcil som si, primár len hlavou krútil. Dalšie 3 roky bolo všetko v poriadku a potom mi oznamili že choroba sa znovu vrátlila. Vtedy som sa dopocul ze tekvicove jadierka obsahuju zinok ktorý ničí rakovinu. Vyluskal som denne hadam pol litra a ked som mal ísť na chemoterapiu, uz som ležal v posteli ked prisla lekárka, podala ruku a povedala, dovidenia, ste zdravy. Odvtedy som nemal problem ani s rakovinou ani so ziadnou inou chorobou. Az teraz cukrovka ale to je dedicne.
Idvtedy ci som sa vyliecil pomáhami iným ľuďom s ich zdravotnými problémami. Napravoval som chrbtice, pomáhal pri migrénach ale aj iných chorobach. Odkedy mam cukrovku tak sa venujem len bolestiam chrbta a som šťastný. Verím, že človek je tak silný, že si dokáže pomôcť najviac sám. Musí v sebe nájsť tú silu a bojovať, nikdy sa nesmie vzdať. Hlavne nie popredu, preto že keď si raz niekto povie, to nezvladnem, ako by mal boj prehratý ale keď si povie to je maličkosť, to zvládnem tak ma vyhraté.

Prajem pekny den,

som velmi rada, ze Ste prispel do tejto temy svojou skusenostou s touto chorobou,cením si Vase poznatky i rady. Snad sa neurazíte ked sa trosku pristavím pri lúskaní tých jadierok, súhlasím, ze obsahujú vela uzitocnych prvkov pre organizmus,súhlasím s Vasim postojom , ze ak sa clovek zacne lutovat a nepostavi sa proti akej kolvek chorobe, tak má svoj boj skôr prehraty ako vyhraty, len si myslim, ze za vyliecenim nestoja len tie jadierka i ked urcite svojou mierou prispeli k vyzdraveniu.Súhlasím aj s tým pivkom, nakolko obsahuje vitamíny skupiny B, ktore sú pre organizmus potrebné.
Dovolujem si takto reagovat len z titulu 8-rocneho boja a vlastnymi skusenostami s touto chorou, studovaím vsetkých dostupných materiálov a iformacii o nových liecbach, kombinaciach s alternativnou medicinou, psychologiou a pod.
Este raz vdaka za Vas prispevok a budem rada, ked obcas napisete svoje nove poznatky.
S pozdravom Viera.
Jarka 1
17.09.10,09:29
Tak to pivko po chemoterapii, mimo nemocnice ma dostalo. V pondelok mám konečne prvú chemoterapiu, doteraz to vždy odložili kvôli ďalším vyšetreniam. Hneď po naklušem na jedno malé pivko neďaleko nemocnice. Uvidím, čo to urobí. Ak budem vracať, obviním z toho to pivo. Dám vedieť, či platí: Čo ťa nezabije, to ťa posilní.
VieraPopluharova
17.09.10,09:30
Nakoľko ani našu rodinu neobišla táto zákerná choroba, chcem sa opýtať na tie tekvicové jadierka, to ste ich len lúsklai a jedli, alebo ste si z nich niečo pripravovali?

I Vám prajem pekný den,
a dakujem, ze Ste navstivili tuto temu,prípadne ak by Ste potrebovali nejake rady, pripadne sa chceli spytat i na nieco velmi osobne mozete mi poslat SS.
Drzim Vam palce , s prianim vsetkeho dobreho
Vasa Viera
ivantt
17.09.10,12:09
Tak to pivko po chemoterapii, mimo nemocnice ma dostalo. V pondelok mám konečne prvú chemoterapiu, doteraz to vždy odložili kvôli ďalším vyšetreniam. Hneď po naklušem na jedno malé pivko neďaleko nemocnice. Uvidím, čo to urobí. Ak budem vracať, obviním z toho to pivo. Dám vedieť, či platí: Čo ťa nezabije, to ťa posilní.

Neboj, to malé povko ťa nezabije a čo ťa nezabije to ťa posilní, tak nejak je to, nie ? :) Ja som bol v Blave u MUDr. Mardiaka a považujem ho za veľmi rozumného človeka. Aj on mi dosť pomohol.
VieraPopluharova
18.09.10,18:30
Tak to pivko po chemoterapii, mimo nemocnice ma dostalo. V pondelok mám konečne prvú chemoterapiu, doteraz to vždy odložili kvôli ďalším vyšetreniam. Hneď po naklušem na jedno malé pivko neďaleko nemocnice. Uvidím, čo to urobí. Ak budem vracať, obviním z toho to pivo. Dám vedieť, či platí: Čo ťa nezabije, to ťa posilní.

Jarka 1,

prajem pekny vecer, ak som myslela male pivko, tak som myslela naozaj na male pivko a raz za cas, nie ako terapia pravidelná denná viacnásobná;), ale teraz vázne, ludia sa boja chemoterapie co je prirodzené uz i z toho dôvodu, ze koluju o tejto liecbe vselijake povedzme famy, najlepsie je dat si vysvetlit svojim onkologom co ma caka , t.j., aka je to liecba, ake ma vedlajsie ucinky, ako mi moze pomoct, co sa stane ak ju odmietnem a pod. Ja osobne som clovek , ktory chce mat jasno a od lekara nikdy neodidem a nedam sa odbit, pokial nezodpovie moje otazky. Dalej kazdy organizmus reaguje inak,co jednemu robi tazkosti, druhy zvlada vcelku bez problemov a velmi vela zohrava aj psychika.Ked clovek dopredu pocuva len, po chemoterapii je strasne zle, a pod., tak s najväcsou pravdepodobnostou bude aj Vam. Ja som napr. prve 3 mesiace zvladla vcelku bez nejakych väcsich problemov, neskor samozrejme organizmus reagoval na chemoterapiu nevolnostou a pod., ale skuste napr. jest 3 mesiace stale slaninu, pojde Vam i usami a nebudete ju chciet vidiet, viem prehanam, ale to len, ze organizmus je tymito latkami uz presyteny a reaguje po svojom.Moja rada, nebat sa toho, ale dat si vsetko vysvetlit a este existuje velmi vela prostriedkov na potlacenie nevolnosti.
Drzim palce,prajem vela zdravia a napiste ako Ste sa citil/a.A este jedna rada pozor na zvysenu hygienu, aj ustnu a vyhybat sa v tomto case prechladnutiu a styku s ludmi, ktorý majú vírusove ochorenia,chrípka, nádcha a pod.
S pozdravom Viera
ivantt
18.09.10,19:05
Je pravda ze je potrebne hovorit so svojim lekarom. Ja som spominal primara MUDr. Mardiaka, ktoremu som povedal ze chcem vediet vsetko, ale uplne vsetko. Povedal ze nievie ci to je vhodne tak vtedy som mu povedal zase ja, ze ked mi povie, ze zajtra zomriem tak dnes sa budem tesit zo zivota. Prekvapilo ho to, vraj taky postoj by potreboval od vsetkych pacientov a povedal mi vseko co ma caka, co sa môze ale nemusi stat. Som mu za to vďačný, tak ako som vdacny za kazdy prezity den a odvtedy ich uz vela uplynulo. Jednoducho som sa zamiloval do života :-) Každému pacientovi s onkologickým ochorením želam aby sa uzdravil, aby sa netrápil a žil nadalej životom zdravého človeka. Nech je to katolik, evanielik, clovek bez vierovyznania alebo černoch či cigán... každemu želam aby sa uzdravil. Ale mam aj prosbu, ked sa uzdravi, nech pomôže ďalšiemu pacientovy, na to stačí povzbudenie a niekedy uprimný usmev.
VieraPopluharova
18.09.10,19:32
Je pravda ze je potrebne hovorit so svojim lekarom. Ja som spominal primara MUDr. Mardiaka, ktoremu som povedal ze chcem vediet vsetko, ale uplne vsetko. Povedal ze nievie ci to je vhodne tak vtedy som mu povedal zase ja, ze ked mi povie, ze zajtra zomriem tak dnes sa budem tesit zo zivota. Prekvapilo ho to, vraj taky postoj by potreboval od vsetkych pacientov a povedal mi vseko co ma caka, co sa môze ale nemusi stat. Som mu za to vďačný, tak ako som vdacny za kazdy prezity den a odvtedy ich uz vela uplynulo. Jednoducho som sa zamiloval do života :-) Každému pacientovi s onkologickým ochorením želam aby sa uzdravil, aby sa netrápil a žil nadalej životom zdravého človeka. Nech je to katolik, evanielik, clovek bez vierovyznania alebo černoch či cigán... každemu želam aby sa uzdravil. Ale mam aj prosbu, ked sa uzdravi, nech pomôže ďalšiemu pacientovy, na to stačí povzbudenie a niekedy uprimný usmev.

Ahoj,
p.primara Mardiaka, poznam, mas pravdu je to clovek, ktory zasvätil zivot tomuto ochoreniu, ja osobne chodim prof. Kozovi a taktiez moja prva otazka resp. poziadavka, ze chcem vediet pravdu, co ma caka ked podstupim liecbu a co ked nie. V mojom pripade medzi oboma alternativami nebol velky rozdiel v %, ale zatial som tu a taktiez uz dlhsie, ja tomu hovorim s usmevom, ze nadsluhujem, ale som spokojna a ako pises Ty tesim sa zo zivota, i ked nie vzdy je mi do spevu, to by som klamala, ale co som si uvedomila je to, ze clovek potrebuje zit a tesit sa zo zivota, z drobnych malickostí , samozrejme potrebuje i stastie, lasku,zamestnanie, urcity zivotny standard, peniaze - bez tych sa dnes neda zit, ale onkologicky pacient, dovolim si tvrdit kazdy jeden prehadze rebricek hodnot a zistí, ze co bolo niekedy dolezite pre neho uz nie je, a to naco zabudal, je pre neho prvorade.A plne s Tebou suhlasim, mali by sme si pomahat.
ivantt
18.09.10,19:58
Ahoj,
p.primara Mardiaka, poznam, mas pravdu je to clovek, ktory zasvätil zivot tomuto ochoreniu, ja osobne chodim prof. Kozovi a taktiez moja prva otazka resp. poziadavka, ze chcem vediet pravdu, co ma caka ked podstupim liecbu a co ked nie. V mojom pripade medzi oboma alternativami nebol velky rozdiel v %, ale zatial som tu a taktiez uz dlhsie, ja tomu hovorim s usmevom, ze nadsluhujem, ale som spokojna a ako pises Ty tesim sa zo zivota, i ked nie vzdy je mi do spevu, to by som klamala, ale co som si uvedomila je to, ze clovek potrebuje zit a tesit sa zo zivota, z drobnych malickostí , samozrejme potrebuje i stastie, lasku,zamestnanie, urcity zivotny standard, peniaze - bez tych sa dnes neda zit, ale onkologicky pacient, dovolim si tvrdit kazdy jeden prehadze rebricek hodnot a zistí, ze co bolo niekedy dolezite pre neho uz nie je, a to naco zabudal, je pre neho prvorade.A plne s Tebou suhlasim, mali by sme si pomahat.

Samozrejme že by sme si mali pomáhať. A ani nevieš aký široký úsme si my vykúzlila na tvári. Máme rovnaké pomenovanie, ja tiež nadsluhujem, vždy to tak hovorím ;)
S tým rebríčkokm hodnôt s tebou plne súhlasim, tiež som začal uprednostňovať iné hodnoty než je mamon. Preto som si aj s bývalou ženou prestal rozumieť. Odvtedy čo som bol chory a vyliečil sa začal som pomáhať chorým ľuďom. Len nie pre peniaze a to bol dosť veľký problém. Mne stačil usmev alebo pohľad šťastia a manželka chcela peniaze. Viem že sú potrebné ale keď som niečo dostal do daru nemal by som to meniť na peniaze. Nech si hovorí kto chce čo chce, dar sa nepredáva...:)
Jarka 1
21.09.10,11:49
[QUOTE=Jarka 1;1508930]Tak to pivko po chemoterapii, mimo nemocnice ma dostalo. V pondelok mám konečne prvú chemoterapiu, doteraz to vždy odložili kvôli ďalším vyšetreniam. Hneď po naklušem na jedno malé pivko neďaleko nemocnice. Uvidím, čo to urobí. Ak budem vracať, obviním z toho to pivo. Dám vedieť, či platí: Čo ťa nezabije, to ťa posilní.


Tak dávam vedieť, ako to s tým pivkom dopadlo. Chemo mi skončilo až neskoro večer, tak malý pohárik pivka som si dala až doma. Bola som smädná a hladná ako vlk, takže aj mne pivko chutilo. Potom som zhltla komplet obed s kuraťom na smotane a zaklincovala to celé tvarohovým koláčom. Krátko na to som zaspala. V noci som začala vracať a ráno tiež. Predpokladám, že to v žiadnom prípade nemôžem hodiť na to úbohé, dobré pivo a zrejme ani veľmi na chemoterapiu. V prvom rade viním moju pažravosť a to, že som zaspala s plným bruchom. Niekoľkokrát som držala v ruke Emegar - liek proti zvracaniu, čo som včera dostala. Dvakrát som prečítala príbalový leták a hlavne vedľajšie účinky ako bolesť hlavy, zápcha a nevolnosť. Skonštatovala som, že nevolnosť už mám aj bez lieku a zvolila som radšej to vracanie. Pila som len vodu a čaj, ale od toho ma stále napínalo. Tak prišlo na radu čo ťa nezabije ... a dala som si tri hlty pivka. Zvolila som Plzeň, lebo je horké. Najprv som myslela, že mi vypáli kotol, ale po chvíli to prešlo. Už som aj čosi diétne zjedla, ale viac som nevracala. Ivan vďaka za radu.:)
ivantt
21.09.10,12:13
[QUOTE=Jarka 1;1508930]Tak to pivko po chemoterapii, mimo nemocnice ma dostalo. V pondelok mám konečne prvú chemoterapiu, doteraz to vždy odložili kvôli ďalším vyšetreniam. Hneď po naklušem na jedno malé pivko neďaleko nemocnice. Uvidím, čo to urobí. Ak budem vracať, obviním z toho to pivo. Dám vedieť, či platí: Čo ťa nezabije, to ťa posilní.


Tak dávam vedieť, ako to s tým pivkom dopadlo. Chemo mi skončilo až neskoro večer, tak malý pohárik pivka som si dala až doma. Bola som smädná a hladná ako vlk, takže aj mne pivko chutilo. Potom som zhltla komplet obed s kuraťom na smotane a zaklincovala to celé tvarohovým koláčom. Krátko na to som zaspala. V noci som začala vracať a ráno tiež. Predpokladám, že to v žiadnom prípade nemôžem hodiť na to úbohé, dobré pivo a zrejme ani veľmi na chemoterapiu. V prvom rade viním moju pažravosť a to, že som zaspala s plným bruchom. Niekoľkokrát som držala v ruke Emegar - liek proti zvracaniu, čo som včera dostala. Dvakrát som prečítala príbalový leták a hlavne vedľajšie účinky ako bolesť hlavy, zápcha a nevolnosť. Skonštatovala som, že nevolnosť už mám aj bez lieku a zvolila som radšej to vracanie. Pila som len vodu a čaj, ale od toho ma stále napínalo. Tak prišlo na radu čo ťa nezabije ... a dala som si tri hlty pivka. Zvolila som Plzeň, lebo je horké. Najprv som myslela, že mi vypáli kotol, ale po chvíli to prešlo. Už som aj čosi diétne zjedla, ale viac som nevracala. Ivan vďaka za radu.:)

Drzím palce aby to vsetko dobre dopadlo. Mas pravdu co sa tyka liekov, tieu zprednostnujem nefarmaceuticke liecivo :-)) Mna ked boli hlava ( 2x v zivote ma bolela ) tak si spravim predlkon alebo rozamsitujem. Prietelke tiez dam sage a nie tabletky proti bolesti :-)
Nabuduce zjes menej a nebudee ti spatne. Ja som chodil na chemo vzdy na týzden do nemocnice.. prvý krat aj mne bolo spatne po prvej ale potm som sa rozhodol na to pivko a viac mi spatne nebolo :-)
A keby ti aj nahodou chcelo byt spatne, tak si spomen na mna a na dalsích ludi ktorí sem písu a lahsie to prekonas :-)) Leti k tebe jedno objatie, nie ze sa mu uhnes :-)
Jarka 1
21.09.10,12:33
Ďakujem, ďakujem, neuhla som, ešte Ťa držím a rozmýšľam, kedy mám pustiť.
buchač
21.09.10,18:38
Samozrejme že by sme si mali pomáhať. A ani nevieš aký široký úsme si my vykúzlila na tvári. Máme rovnaké pomenovanie, ja tiež nadsluhujem, vždy to tak hovorím ;)
S tým rebríčkokm hodnôt s tebou plne súhlasim, tiež som začal uprednostňovať iné hodnoty než je mamon. Preto som si aj s bývalou ženou prestal rozumieť. Odvtedy čo som bol chory a vyliečil sa začal som pomáhať chorým ľuďom. Len nie pre peniaze a to bol dosť veľký problém. Mne stačil usmev alebo pohľad šťastia a manželka chcela peniaze. Viem že sú potrebné ale keď som niečo dostal do daru nemal by som to meniť na peniaze. Nech si hovorí kto chce čo chce, dar sa nepredáva...:)

Mamon hore ...mamon dole ...

Včera som sledoval reláciu ...Večer s Adelou "...
Ako hosť tam bol Fedor Flašík ...
Svojím spôsobom ma tento človek dráždi ...za to však ja nemôžem , iné dôvody sú tam ...ale o inom som chcel vravieť ...

Je známe , že má rakovinu lymfatických uzlín , priznal sa k nej tak verejne ako aj napríklad Michael Douglas k rakovine hrtana ...
Adela B. sa ho tiež opýtala na tie priority , či ich aj on zmenil ...vraj nie , on nemusí , čo je fakt pravda ...
No tiež je aj to pravda , že zdravie za peniaze si nekúpi NIK...ako markantný príklad na Slovensku si vezmime toho ... čo "čestnou , statočnou a dlhoročnou prácou" k miliardám prišiel ...pána Rezeša ...
Mal ťažké peniaze , mohol si kúpiť aj XXX sŕdc a už to prvé mu nepomohlo ...

Ale vrátim sa k Flašíkovi ...
Ako vravím , štvali ma jeho reči ...dosť hrdinský bol , ale prosím ...

No na druhej strane oceňujem , čo povedal a aj tá psychologička z onkológie ...
Totiž to , že je potrebné sa o tom zhovárať , zdieľať pocity a podobne ...
O tom to je , aj na toto sú "dobré" celebriti / bože , ako neznášam ten výraz... /...nakoľko veľa "jednoduchých ľudí" si potom povie ..." hm , veď aj X.Y. má to čo aj ja a nebojí sa priznať si to ..."
Jarka 1
23.09.10,10:50
Prosím Vás, skúste mi poradiť, čo sa so mnou deje. Neviem, či to súvisí s chemo. Od včera večera mám pocit , že ma neznesiteľne bolia nohy, kolená, kosti. Ledva sa doplazím na záchod. Som úplne nefunkčná, bez ohľadu na to, ako si ľahnem. K tomu sa mi nežiada nič jesť ani piť. Ešte zvažujem, či to nemôže súvisieť s tým, že ma zrazu obrali o všetky ženské orgány.
buchač
23.09.10,11:00
Prosím Vás, skúste mi poradiť, čo sa so mnou deje. Neviem, či to súvisí s chemo. Od včera večera mám pocit , že ma neznesiteľne bolia nohy, kolená, kosti. Ledva sa doplazím na záchod. Som úplne nefunkčná, bez ohľadu na to, ako si ľahnem. K tomu sa mi nežiada nič jesť ani piť. Ešte zvažujem, či to nemôže súvisieť s tým, že ma zrazu obrali o všetky ženské orgány.

...áno ...

ak Ti ovšem stačí len takáto odpoveď ...

Bohovský súvis to má ...
Predsa len sú tam tie agresívne látky , to nie je len tak ...

Pozri si pozornejšie , viacej je predsa len ...

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=NE%C5%BDIAD%C3%9ACE+%C3%9A%C4%8CINKY+CHEMOTERAPI E&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
Gabhus
23.09.10,11:18
Jarka, to prejde, nevadí že sa ledva doplazíš. Dobré je, že sa vôbec doplazíš, tak sa teš aj z toho. Však ani chemoterapia netrvá večne. Len to pekne vydrž a pripoj sa k nám ostatným, čo už chodíme normálne, už sa neplazíme. Veď my sme sa tiež necítili najlepšie a vidíš že sa dá, človek si zvykne a žena dvojnásobne. DRŽ SA:):):)
BXLmiami
23.09.10,11:36
Prosím Vás, skúste mi poradiť, čo sa so mnou deje. Neviem, či to súvisí s chemo. Od včera večera mám pocit , že ma neznesiteľne bolia nohy, kolená, kosti. Ledva sa doplazím na záchod. Som úplne nefunkčná, bez ohľadu na to, ako si ľahnem. K tomu sa mi nežiada nič jesť ani piť. Ešte zvažujem, či to nemôže súvisieť s tým, že ma zrazu obrali o všetky ženské orgány.
Súvisí to chemotherapiou,celé je to obrovská záťaž na organizmus.Co sa jedenia týka,hlavne si navar veľa hustých polievok a dostatočne pi tekutiny,najlepšie zeleninové šťavy a to čerstvé a čajíčky.
ludmilla
23.09.10,13:00
Jarka môže to súvisieť aj s anémiou, červené krvinky sú zodpovedné za transport kyslíka do tela a pri anémii sa do tela dostáva menej kyslíka a tým aj ubúda síl v svaloch a človek sa cíti slabý. bolí ho hlava a taktiež to môže byť spôsobené zhoršenou funkciou obličiek a zníženou produkciou erythropoietínu. Bohužiaľ je to jeden s tých neželaných vedľajších účinkov.
ivantt
24.09.10,03:34
Po ličbe chemoterapiou bývajú rôzne príznaky, nie sú vždy rovnaké. Záleží na tom čo je v organizme najslabsie a najnáchylnejsie. Ale vsetko treba vydržať a hlavne je dôležité pozitívne myslenie a nikdy sa popredu nevzdávať. Stavy nevonosti prejdú, nevládnosť tiež. Je to ako po opici, tiež to prejde, je to len stav dočasný :-)
Jarka 1
24.09.10,07:58
Ďakujem Vám všetkým za odpovede a za povzbudenie. Nehanbím sa priznať, že včera som si aj poplakala od bolesti. Vôbec som nepredpokladala, že mi môže byť až tak zle. Myslela som, že to zvládnem ako hrdinka. Až večer prišiel manžel s tým, aby som si dala Ibalgin. Ja som úplne zabudla, že mi to popredu povedal aj doktor. Dnes je mi už o niečo lepšie. Ale dnes som si poplakala znovu, keď som prečítala Vaše odpovede. To od šťastia, koľko dobrých ľudí na mňa myslí. Budem veriť, že to najhoršie ma čaká vždy prvý týždeň po chemo a potom budem mať čas dať sa trochu dokopy. Predbežný plán je 6 chemoteratpíí, vždy 1x za tri týždne. Z Vašich odpovedí usudzujem, že ste to mali ešte ťažšie ako ja. Teda buchač určite. Ani si neviete predstaviť, ako veľmi ste mi všetci pomohli. Ešte raz srdečná vďaka.
buchač
24.09.10,11:25
Ďakujem Vám všetkým za odpovede a za povzbudenie. Nehanbím sa priznať, že včera som si aj poplakala od bolesti. Vôbec som nepredpokladala, že mi môže byť až tak zle. Myslela som, že to zvládnem ako hrdinka. Až večer prišiel manžel s tým, aby som si dala Ibalgin. Ja som úplne zabudla, že mi to popredu povedal aj doktor. Dnes je mi už o niečo lepšie. Ale dnes som si poplakala znovu, keď som prečítala Vaše odpovede. To od šťastia, koľko dobrých ľudí na mňa myslí. Budem veriť, že to najhoršie ma čaká vždy prvý týždeň po chemo a potom budem mať čas dať sa trochu dokopy. Predbežný plán je 6 chemoteratpíí, vždy 1x za tri týždne. Z Vašich odpovedí usudzujem, že ste to mali ešte ťažšie ako ja. Teda buchač určite. Ani si neviete predstaviť, ako veľmi ste mi všetci pomohli. Ešte raz srdečná vďaka.

Takýto plán som aj ja mal ...a aj absolvoval ...
Streda nástup , kontrolné odbery krvi a od od 15:00 - presne ma napichli a šup 36 hodín v kuse mi aplikovali látky ...v piatok ráno , už o cca 03:00 som zdrhal z onka ...:D:D:D:D:D
Personál ma už poznal , vedel , že padám ...v pondelok som si prišiel po správu a veget ...:D
Po prvej chemo som na chodbe čakal na prepúšťaciu správu , manželka pri mne ...
Zrazu mi vraví ..." je Ti zle , bledý si ?" ...na viac si len matne spomínam , do limba som sa poberal ...ale len chvíľku to trvalo , pokles tlaku to bol a aj anemický som bol ...

V ďalšom Ťa už asi len poteším ...;):)
Ostatné cyklusy prebehli v pohode , nič sa nedialo ...akurát len tie prvé dávky s infúziami boli blbé , teplo mi od nich bolo ...ale v priebehu dňa aj to pominulo ...
Čo sa týka nevoľností , tak na tieto som dostal tiež infúzie , takže žiadne "šabľové " tanečky sa nekonali ...;)
Čo sa týka nejakých bolestí , kľudne si niečo šľahni ...Paralen , Ibalgin ...
VieraPopluharova
24.09.10,19:00
Pekny vecer vsetkym,

v prvom rade dakujem kamaratovi "buchacovi", ze ma zastupil v radach Jarke 1, samozrejme i ostatním,ja som sa tu dlhsie nezastavila, nakolko som sa opät zaradila medzi vas, pravidelne cucajucich lektvar z onka, takze Jarka 1, mala som to take ako Ty, ale naozaj neboj, zvykneme si na vsetko, ak sa s tym vyrovnas relativne, ze to teraz bude chvilu patrit k Tvojim dennym ritualom a prispôsobis si denny rezim, tomu co Tvoje telo ziada, tak to zvladnes , tak ako vsetci.Co sa tyka stravy: v prvom rade nezabudat na tekutiny, ja som obvykle vystriedala vsetko od mineralky, caju, cez mix dzusov s mineralkou, kofolu, pepsi colu a atd., skratka tu zarucena rada neexistuje co Ti bude robit dobre, musis odskusat, bohuzial na sebe, ale vela pit, papat na co mas chut aj ked len v malych davkach, ale papat.Co sa tyka Tvojich bolestí celeho tela a to co popisujes, u mna to zacalo asi v v priebehu 3-tieho cyklu, takze ako radili daj si od bolesti co treba, ja som osobne zacala paralenom, aby som mala vzdy nejake zadne dvierka, ze je este nieco co si mozem dat ak paralen nezaberie, neboj sa o tom rozpravat a radit sa , kludne tu napis co Ta zaujima, pripadne mozes aj na ss, ak by si chcela nieco osobne.Takze pekne si setri sily,manzel nech sa o teba pekne stara, nerob nic nasilu, i ked nebudes mat napr. 2 tyzdne upratane, nestoji to zato.
Drzim palce a napis ako sa nam mas.
Krasny vecer vsetkým a vela síl.
V.
Jarka 1
26.09.10,11:55
Ďakujem za podporu priatelia. Naozaj sa mám každý deň o trošku lepšie. Vďaka Vám som sa dala dosť rýchlo psychicky dokopy. Tie bolesti na začiatku nastúpili veľmi razantne a nezaberali ani dva Ibalginy po sebe. Budem veriť, že na budúce to bude o trochu slabšie. Je mi veľmi ľúto Vierka, že si sa zase musela zaradiť medzi nás cucajúcich. Ja som dúfala, že keď človek prejde týmto liečebným utrpením, bude mať už pokoj a bude pod neustálou kontrolou lekárov. Ako vidím, situácia sa môže z nejakých dôvodov znovu skomplikovať. Držím Ti palce, aby si to chemo mala rýchlo za sebou a bola si v poriadku.

Vôbec by ma zaujímalo, aká bola situácia po absolvovaní liečby u Vás, čo ste tým prešli. To ste boli po skončení liečby, v tom čase, akože v poriadku a potom sa to znovu nejako vrátilo?
buchač
26.09.10,12:24
Ďakujem za podporu priatelia. Naozaj sa mám každý deň o trošku lepšie. Vďaka Vám som sa dala dosť rýchlo psychicky dokopy. Tie bolesti na začiatku nastúpili veľmi razantne a nezaberali ani dva Ibalginy po sebe. Budem veriť, že na budúce to bude o trochu slabšie. Je mi veľmi ľúto Vierka, že si sa zase musela zaradiť medzi nás cucajúcich. Ja som dúfala, že keď človek prejde týmto liečebným utrpením, bude mať už pokoj a bude pod neustálou kontrolou lekárov. Ako vidím, situácia sa môže z nejakých dôvodov znovu skomplikovať. Držím Ti palce, aby si to chemo mala rýchlo za sebou a bola si v poriadku.

Vôbec by ma zaujímalo, aká bola situácia po absolvovaní liečby u Vás, čo ste tým prešli. To ste boli po skončení liečby, v tom čase, akože v poriadku a potom sa to znovu nejako vrátilo?
Už som bol nikde písal ...

V mojom prípade asi nasledovne , ale len v krátkosti ...:

- najprv bolesti ...potom vyšetrenia od jedného k druhému ...stanovená dg ...
- operácia č. 1 - resekcia cca 30 cm hrubého čreva s nádorom ...veĺkosť nespomínam radšej ...
- zvyšné neboli operovateľné kvôli veľkosti , takže
- chemo 6 cyklusov
- následne okamžitá hospitalizácia a príprava na operáciu

Celá anabáza trvala cca jeden rok ...teraz je tomu 9 rokov ...

...po tomto už len kontrolné vyšetrenia - krv , moč , kolonoskopia , rentgen + USG vnútorných orgánov kvôli prípadným metastázam

Hm ...čo ďalej ...hádam len to , že doteraz sa nič neobjavilo ...:)
ubka
26.09.10,12:27
želám Ti, aby to tak zostalo naďalej..:)
Jarka 1
26.09.10,13:59
Dakujem za odpoved a zelam, aby aj tie kontrolne vysetrenia raz vobec nebolo treba.
Tweety
26.09.10,14:03
Hm ...čo ďalej ...hádam len to , že doteraz sa nič neobjavilo ...:)
Nedovoľ aby sa. Držím prstíky.:)
Tweety
26.09.10,14:04
Jarka 1 Dnes, 04:59 PM

Dakujem za odpoved a zelam, aby aj tie kontrolne vysetrenia raz vobec nebolo treba.

Držím prstíky aj Tebe. Maja
mysimis
26.09.10,14:10
Jarka, držím Ti palce.....uzdrav sa moja čo najskôr.....
JarkaL
26.09.10,16:33
Vôbec by ma zaujímalo, aká bola situácia po absolvovaní liečby u Vás, čo ste tým prešli. To ste boli po skončení liečby, v tom čase, akože v poriadku a potom sa to znovu nejako vrátilo?
Mne sa to po prvom "vyliečení" vrátilo po 3 mesiacoch, znova vyšetrenia, operácia a CHT liečba, ktorá trvala vyše roka, keď povedali, že je možné ju ukončiť. Do mesiaca sa zas objavili bolesti a po vyšetreniach zistili, že je to tu zas... Takže od 10/2008 prakticky len asi s 2-mesačnou prestávkou sa vkuse liečim a beriem CHT. Už som z toho dosť unavená, lebo tam chodím každú stredu a kým sa spamätám, treba tam ísť zas... Nestíha sa telo regenerovať a dosť som schudla, lenže som zistila, že chudnúť je oveľa ľahšie ako pribrať. Nedarí sa mi to, som slabá a rýchlo sa unavím. Ale nevzdávam to. Asi prvýkrát odkedy som ochorela (3/2007) som mala zrejme krízu a prestala som to v lete zvládať, začala som vracať (dovtedy som z CHT nikdy nevracala), ale zistila som, že to bolo psychického pôvodu, stačilo vidieť budovu NOU v TV novinách a už som musela bežať...Nemala som pocit, že mi CHT pomáha a v podvedomí som si k nej vytvorila odpor. To je zle. Dovtedy som ju brala ako kamošku, ktorá mi pomôže sa vyliečiť. Takže som sa zamyslela, popracovala som trochu na sebe a myslím, že už to je OK. Jarka 1, takže aj Ty nechoď na liečbu s tým, že Ti z nej bude zle, ale s tým, že Ti pomôže vyzdravieť. Buďte s infúziou kamarátky. Určite to potom budeš lepšie znášať. Prajem Ti veľa sily a verím, že vyzdravieš a že budeme chodiť už len na kontroly ako buchač.
evuš
27.09.10,05:07
Občas zavítam do tejto témy, a vždy na Vás myslím. Keď čítam, čo všetko musíte pretrpieť, tak s Vami všetkými súcitím a držím Vám päste, aby ste s tou pliagou riadne zatočili. Želám Vám veľa veľa síl v ďalšom boji - verím, že úspešnom...
ludmilla
27.09.10,06:23
Navštívila som zaujímavú onkologickú prednášku, kde sa okrem iného hovorilo o enzýmoch v onkológii. Mňa zaujal hlavne ananás, ktorý obsahuje enzým bromelín. Enzýmy sú látky, ktoré štartujú procesy, pričom sa same nemenia. Regulujú látkovú výmenu - okrem zrážanlivosti krvi, hojenia rán ovplyvňujú aj imunitný systém. Napr. spomínaný ananás a jeho enzým bromelín podporuje imunitný systém a zmierňuje vedľajšie účinky chemoterapie a ožarovania - hlavne zápaly slizníc a podobne. Rakovinové bunky sú rafinované a kryjú sa bielkovinovými obalmi, práve tieto enzýmy sa starajú o to, aby ich imunitný systém rozpoznal a mohol na ne vplývať, pretože zrieďujú krv a tým znižujú priľnavosť z nádoru odpadnutých buniek, tým majú tieto bunky sťažené podmienky presunu do iných miest v tele - tvorbu metastáz.

Ten ananás ma zaujal, pretože mi o ňom rozprávali dve pacientky nezávisle od seba. Jedna, ktorá mala ako vedľajší účinok po chemo zápal v ústnej dutine a práve kocky ananásu jej pomáhali čistiť ústnu dutinu a zbavovať ju tých povlakov.
Druhá pacientka cmúľala zmrazené ananásové kocky aj pred chemoterapiou, vraj to veľmi pomáha zmierniť následky chemo - poradil jej to onkológ. Zmrazené preto, pretože čerstvý ananás spôsobuje podráždenie ústnej dutiny, ale v zmrazenom stave ananás neobsahuje tieto dráždiace látky. (táto pacientka ak ma pamäť neklame brala 5 FU)

Držím vám všetkým palce a posielam objatia :)
Jarka 1
27.09.10,09:31
Mne sa to po prvom "vyliečení" vrátilo po 3 mesiacoch, znova vyšetrenia, operácia a CHT liečba, ktorá trvala vyše roka, keď povedali, že je možné ju ukončiť. Do mesiaca sa zas objavili bolesti a po vyšetreniach zistili, že je to tu zas... Takže od 10/2008 prakticky len asi s 2-mesačnou prestávkou sa vkuse liečim a beriem CHT. Už som z toho dosť unavená, lebo tam chodím každú stredu a kým sa spamätám, treba tam ísť zas... Nestíha sa telo regenerovať a dosť som schudla, lenže som zistila, že chudnúť je oveľa ľahšie ako pribrať. Nedarí sa mi to, som slabá a rýchlo sa unavím. Ale nevzdávam to. Asi prvýkrát odkedy som ochorela (3/2007) som mala zrejme krízu a prestala som to v lete zvládať, začala som vracať (dovtedy som z CHT nikdy nevracala), ale zistila som, že to bolo psychického pôvodu, stačilo vidieť budovu NOU v TV novinách a už som musela bežať...Nemala som pocit, že mi CHT pomáha a v podvedomí som si k nej vytvorila odpor. To je zle. Dovtedy som ju brala ako kamošku, ktorá mi pomôže sa vyliečiť. Takže som sa zamyslela, popracovala som trochu na sebe a myslím, že už to je OK. Jarka 1, takže aj Ty nechoď na liečbu s tým, že Ti z nej bude zle, ale s tým, že Ti pomôže vyzdravieť. Buďte s infúziou kamarátky. Určite to potom budeš lepšie znášať. Prajem Ti veľa sily a verím, že vyzdravieš a že budeme chodiť už len na kontroly ako buchač.


Ďakujem za Tvoju veľmi múdru radu. Určite sa jej budem držať. Verím, že s takýmto myslením a silou akú máš, určite tú pliagu porazíš.
buchač
27.09.10,11:01
Mne sa to po prvom "vyliečení" vrátilo po 3 mesiacoch, znova vyšetrenia, operácia a CHT liečba, ktorá trvala vyše roka, keď povedali, že je možné ju ukončiť. Do mesiaca sa zas objavili bolesti a po vyšetreniach zistili, že je to tu zas... Takže od 10/2008 prakticky len asi s 2-mesačnou prestávkou sa vkuse liečim a beriem CHT. Už som z toho dosť unavená, lebo tam chodím každú stredu a kým sa spamätám, treba tam ísť zas... Nestíha sa telo regenerovať a dosť som schudla, lenže som zistila, že chudnúť je oveľa ľahšie ako pribrať. Nedarí sa mi to, som slabá a rýchlo sa unavím. Ale nevzdávam to. Asi prvýkrát odkedy som ochorela (3/2007) som mala zrejme krízu a prestala som to v lete zvládať, začala som vracať (dovtedy som z CHT nikdy nevracala), ale zistila som, že to bolo psychického pôvodu, stačilo vidieť budovu NOU v TV novinách a už som musela bežať...Nemala som pocit, že mi CHT pomáha a v podvedomí som si k nej vytvorila odpor. To je zle. Dovtedy som ju brala ako kamošku, ktorá mi pomôže sa vyliečiť. Takže som sa zamyslela, popracovala som trochu na sebe a myslím, že už to je OK. Jarka 1, takže aj Ty nechoď na liečbu s tým, že Ti z nej bude zle, ale s tým, že Ti pomôže vyzdravieť. Buďte s infúziou kamarátky. Určite to potom budeš lepšie znášať. Prajem Ti veľa sily a verím, že vyzdravieš a že budeme chodiť už len na kontroly ako buchač.

...ver tomu , že to tak je ...

A ver tomu ...že .............nejak sa mi do toho nechce , nakoľko by to boli iba prázdne slová ...

Ale skúsiť veriť nielen druhým , ale aj sebe ...povedal by som , že skôr hlavne sebe ...
U mňa to fungovalo a aj stále funguje na 100 % ...snažím sa o to ...
VieraPopluharova
27.09.10,18:23
Ďakujem za podporu priatelia. Naozaj sa mám každý deň o trošku lepšie. Vďaka Vám som sa dala dosť rýchlo psychicky dokopy. Tie bolesti na začiatku nastúpili veľmi razantne a nezaberali ani dva Ibalginy po sebe. Budem veriť, že na budúce to bude o trochu slabšie. Je mi veľmi ľúto Vierka, že si sa zase musela zaradiť medzi nás cucajúcich. Ja som dúfala, že keď človek prejde týmto liečebným utrpením, bude mať už pokoj a bude pod neustálou kontrolou lekárov. Ako vidím, situácia sa môže z nejakých dôvodov znovu skomplikovať. Držím Ti palce, aby si to chemo mala rýchlo za sebou a bola si v poriadku.

Vôbec by ma zaujímalo, aká bola situácia po absolvovaní liečby u Vás, čo ste tým prešli. To ste boli po skončení liečby, v tom čase, akože v poriadku a potom sa to znovu nejako vrátilo?

Jarka1,

dovol aby som odpovedala i ja na Tvoju otazku i ked tu uz viac odpovedí od mojich spolubojovníkov odznelo.
Ja som po 1 operacii absolovovala 9 mesiacov chemo, stavy boli rozne, dobre i zlé, psychicky tiez ako na hojdacke, skoncila som chemo a zacala sa davat do poriadku, zacala som sa citit dobre a myslela , ze mam vyhrané.No mylila som sa presne o 2 roky som sa podrobila dalsej operacii a naslednej 6 mesacnej chemo a uprimne az v tom case mi prislo, ze to nebude take lahke ako som si predstavovala, vtedy som pochopila, ze zivot je uplne o niecom inom ako praca 18 hodin denne, nasledne po nociach varit a rano utekat do firmy, ano snazila som sa to robit dalej i po prvej operacii, ako som neskor zistila, teraz prepacte urobí to len totálny so..m..r,takze opät som sa pozbierala, nato mi zomrel otec a uz som sa viezla pre zmenu v tazkej depresii, ktora zasa spustila ochorenie, na jesen po roku dalsia operacia, nastastie podchytene vcas, takze chemo nebolo potrebne,ako tak som sa pozbierala fyzicky i psychicky, ale kedze som bola nepoucitelná myslela som si, ze najlepsia terapia je práca, tak opät kolotoc. Ano praca je pre nas dolezita, ale v rozumnej miere, nie tak ako som to predvadzala ja, takze po roku dalsia operacia a aby toho nebolo malo este resekcia 4 neprerezanych osmiciek s hospitalizaciou behom jedneho roka a nasledne zistenie autoimunitneho ochorenia - odumieranie tenkých nervových vlakien /oslabená celá ľava strana, odumieranie ocnej sietnice, stracanie jemnej motoriky/.Takze vsetci mi daju urcite za pravdu, ze bojovat proti chorobe vsetkymi prostriedkami, hlavne svojou vlastnou osobou, tym myslim psychiku, snazit sa najst si konicky, resp. lahku pracu, pripadne zahradku, hocico co nas privedie nemysliet cele dni nato co nam je, ale to sme sa tí, ktorí sme to naozaj chceli museli naucit, to sa neda si len povedat ano budem bojovat.Takze v takejto kratkosti, nakolko tam bolo este vela ineho som dokazala byt tu od roku 2002 a verim, ze dokazem i dalsie roky prezit tak ako som sa to naucila zit posledny rok, vsetko s mierou a mysliet hlavne pozitivne, nerozculovat sa nad malickostami, prestalo ma vytacat ak sme jeden vikend nepovysavali, ale miesto toho isli na zahradu, netrapia ma take malickosti ako to ci ma sused nove auto a ja nie, alebo a to hlavne, sused je zdravy a ja nie.Prepacte, ze som sa takto rozpisala, ale Jarka1 sa pytala na pocity a ako vlastne zijeme.Tvrdím že ja žijem normalne.
Vasa V.
buchač
27.09.10,18:42
Jarka1,

dovol aby som odpovedala i ja na Tvoju otazku i ked tu uz viac odpovedí od mojich spolubojovníkov odznelo.
Ja som po 1 operacii absolovovala 9 mesiacov chemo, stavy boli rozne, dobre i zlé, psychicky tiez ako na hojdacke, skoncila som chemo a zacala sa davat do poriadku, zacala som sa citit dobre a myslela , ze mam vyhrané.No mylila som sa presne o 2 roky som sa podrobila dalsej operacii a naslednej 6 mesacnej chemo a uprimne az v tom case mi prislo, ze to nebude take lahke ako som si predstavovala, vtedy som pochopila, ze zivot je uplne o niecom inom ako praca 18 hodin denne, nasledne po nociach varit a rano utekat do firmy, ano snazila som sa to robit dalej i po prvej operacii, ako som neskor zistila, teraz prepacte urobí to len totálny so..m..r,takze opät som sa pozbierala, nato mi zomrel otec a uz som sa viezla pre zmenu v tazkej depresii, ktora zasa spustila ochorenie, na jesen po roku dalsia operacia, nastastie podchytene vcas, takze chemo nebolo potrebne,ako tak som sa pozbierala fyzicky i psychicky, ale kedze som bola nepoucitelná myslela som si, ze najlepsia terapia je práca, tak opät kolotoc. Ano praca je pre nas dolezita, ale v rozumnej miere, nie tak ako som to predvadzala ja, takze po roku dalsia operacia a aby toho nebolo malo este resekcia 4 neprerezanych osmiciek s hospitalizaciou behom jedneho roka a nasledne zistenie autoimunitneho ochorenia - odumieranie tenkých nervových vlakien /oslabená celá ľava strana, odumieranie ocnej sietnice, stracanie jemnej motoriky/.Takze vsetci mi daju urcite za pravdu, ze bojovat proti chorobe vsetkymi prostriedkami, hlavne svojou vlastnou osobou, tym myslim psychiku, snazit sa najst si konicky, resp. lahku pracu, pripadne zahradku, hocico co nas privedie nemysliet cele dni nato co nam je, ale to sme sa tí, ktorí sme to naozaj chceli museli naucit, to sa neda si len povedat ano budem bojovat.Takze v takejto kratkosti, nakolko tam bolo este vela ineho som dokazala byt tu od roku 2002 a verim, ze dokazem i dalsie roky prezit tak ako som sa to naucila zit posledny rok, vsetko s mierou a mysliet hlavne pozitivne, nerozculovat sa nad malickostami, prestalo ma vytacat ak sme jeden vikend nepovysavali, ale miesto toho isli na zahradu, netrapia ma take malickosti ako to ci ma sused nove auto a ja nie, alebo a to hlavne, sused je zdravy a ja nie.Prepacte, ze som sa takto rozpisala, ale Jarka1 sa pytala na pocity a ako vlastne zijeme.Tvrdím že ja žijem normalne.
Vasa V.

...hm ...

Ako tak pozerám ...ani písať nie je čo potrebné ...
Už som mal aj citáciu otvorenú ...aj zvýraznené slová , pasáže ...hlavne jedna veta / jej časť / je tak pravdivá , ako keby som ju ja napísal ...o mne je to ...aj ...
Len odoslať ...

Ale inak ...nezávidím ...niet totiž čo ...
ivantt
28.09.10,04:20
...ver tomu , že to tak je ...

A ver tomu ...že .............nejak sa mi do toho nechce , nakoľko by to boli iba prázdne slová ...

Ale skúsiť veriť nielen druhým , ale aj sebe ...povedal by som , že skôr hlavne sebe ...
U mňa to fungovalo a aj stále funguje na 100 % ...snažím sa o to ...


To je nás takých viac čo verime okrem iného aj seba a hlavne sebe a funguje to na 100%. Ja si verím už takmer 20 rokov a úspešne. Kdeesi som čítal, že viera uzdravuje ale biblia to nebola a zistil som že je to pravda. Keď si v niečo verím vždy to dokážem a keď si poviem že to nezvládnem, tak to ide veľmi ťažko a nezvládam to. Nikdy netreba hovoriť popredu že to nezvládnem. Treba si veriť a povedať si, to ja zvládnem alebo sa o to aspoň pokpúsim.;)
Jarka 1
28.09.10,07:46
Jarka1,

dovol aby som odpovedala i ja na Tvoju otazku i ked tu uz viac odpovedí od mojich spolubojovníkov odznelo.
Ja som po 1 operacii absolovovala 9 mesiacov chemo, stavy boli rozne, dobre i zlé, psychicky tiez ako na hojdacke, skoncila som chemo a zacala sa davat do poriadku, zacala som sa citit dobre a myslela , ze mam vyhrané.No mylila som sa presne o 2 roky som sa podrobila dalsej operacii a naslednej 6 mesacnej chemo a uprimne az v tom case mi prislo, ze to nebude take lahke ako som si predstavovala, vtedy som pochopila, ze zivot je uplne o niecom inom ako praca 18 hodin denne, nasledne po nociach varit a rano utekat do firmy, ano snazila som sa to robit dalej i po prvej operacii, ako som neskor zistila, teraz prepacte urobí to len totálny so..m..r,takze opät som sa pozbierala, nato mi zomrel otec a uz som sa viezla pre zmenu v tazkej depresii, ktora zasa spustila ochorenie, na jesen po roku dalsia operacia, nastastie podchytene vcas, takze chemo nebolo potrebne,ako tak som sa pozbierala fyzicky i psychicky, ale kedze som bola nepoucitelná myslela som si, ze najlepsia terapia je práca, tak opät kolotoc. Ano praca je pre nas dolezita, ale v rozumnej miere, nie tak ako som to predvadzala ja, takze po roku dalsia operacia a aby toho nebolo malo este resekcia 4 neprerezanych osmiciek s hospitalizaciou behom jedneho roka a nasledne zistenie autoimunitneho ochorenia - odumieranie tenkých nervových vlakien /oslabená celá ľava strana, odumieranie ocnej sietnice, stracanie jemnej motoriky/.Takze vsetci mi daju urcite za pravdu, ze bojovat proti chorobe vsetkymi prostriedkami, hlavne svojou vlastnou osobou, tym myslim psychiku, snazit sa najst si konicky, resp. lahku pracu, pripadne zahradku, hocico co nas privedie nemysliet cele dni nato co nam je, ale to sme sa tí, ktorí sme to naozaj chceli museli naucit, to sa neda si len povedat ano budem bojovat.Takze v takejto kratkosti, nakolko tam bolo este vela ineho som dokazala byt tu od roku 2002 a verim, ze dokazem i dalsie roky prezit tak ako som sa to naucila zit posledny rok, vsetko s mierou a mysliet hlavne pozitivne, nerozculovat sa nad malickostami, prestalo ma vytacat ak sme jeden vikend nepovysavali, ale miesto toho isli na zahradu, netrapia ma take malickosti ako to ci ma sused nove auto a ja nie, alebo a to hlavne, sused je zdravy a ja nie.Prepacte, ze som sa takto rozpisala, ale Jarka1 sa pytala na pocity a ako vlastne zijeme.Tvrdím že ja žijem normalne.
Vasa V.


Bože, Vierka akoby si písala o mne, čo sa tej práce týka. Vidím ale,takých je nás tu viac. Už som si plánovala, či budem na rok stíhať ako doteraz, keď budem zdravá. Prečítala som si niekoľkokrát, čo si napísala. Potrebovala som sa tým viackrát prefackať, aby som sa konečne spamätala. Od zajtra riešim počet mojich klientov do budúcna.
Želám Ti silnú vôľu, aby si to všetko dokázala zmeniť k lepšiemu. Drž sa moja a
ďakujem Ti za túto založenú tému. Keďže som na začiatku, pomohla najviac mne. Žiaden lekár by mi nedal toľko rád, informácií a skúseností naraz.
Ešte raz srdečná vďaka za Vaše otvorené srdcia.
buchač
28.09.10,09:58
viackrát prefackať

...šak dôjdi ...nemám problém ...;):D
buchač
28.09.10,15:27
Dnes som si trochu pobehal po vyšetreniach ...
Klasika , STK po roku ...

Dnešok bol o odberoch , USG a rentgene ...CT sa akosi nekonalo , nemá význam sa o tom zmieňovať ...:rolleyes:

Keď som sa na rentgene pýtal laborantky , či sa môžem aj usmievať , či bude dobrá fotka ...do kolien išla :---:---:D:D:D...vraj nie som normálny ...:D
...he , ale vydarila sa ....čistá bola ...:)

Nebudem dlho napínať , potešili ma ...:)

Ešte o tri týždne o panenstvo prídem , ako každý rok a pokoj mám zasa...;):rolleyes:...už na furt...
tuta
28.09.10,15:59
Juraj, teším sa z Tvojej ročnej STK :)
Jarka 1
28.09.10,16:43
Teším sa s Tebou, aj som dobre zasmiala.
Jarka 1
28.09.10,16:49
Len pre zaujímavosť. Zajtra /v stredu/ budú v Piknik klube na STV 1 hovoriť o nejakej hube Podkovičník. Vraj podľa doterajších skúmaní má veľmi silné detoxikačné účinky na onkologických pacientov. Tak som zvedavá, čo to bude.
buchač
28.09.10,17:10
Len pre zaujímavosť. Zajtra /v stredu/ budú v Piknik klube na STV 1 hovoriť o nejakej hube Podkovičník. Vraj podľa doterajších skúmaní má veľmi silné detoxikačné účinky na onkologických pacientov. Tak som zvedavá, čo to bude.

...no Jarka ...topiaci sa stebla chytá ...

Zadaj ten výraz do googla a uvidíš ...už len odkaz na http://www.nahuby.sk/atlas-hub-zoznam?pismeno=P Ťa musí správne viesť ...takáto huba nejak neexistuje ...
Aj toto si prečítaj ...
http://www.nahuby.sk/diskusia.php?parent_message_id=865596

A ďalej ...ak si otvoríš túto stránku http://www.provitex.sk/index.php?action=pripravky tak uvidíš fajn drist ....

Potvrdili sme zosilňujúci efekt Podkovičník MIX-u na celkový zdravotný stav onkologických pacientov počas onkologickej liečby a podstatné zníženie škodlivých vedľajších účinkov chemoterapie a ožarovania." Na základe klinický štúdií a pokusoch na zvierat môžu byť účinné látky Podkovičník MIX-u účinné aj pri doplnkovej terápií cukrovky II.stupňa a vysokom krvnom tlaku. Môžu znížovať priebeh virálnej a bakteriálnej infekcie, ďalej môžu byť účinné pri doplnovej terápíí pri liečbe chronického zápalu horných ciest dýchacích a asthme.
Aj touto cestou vyzdvihujeme, že na základe údajov medzinárodnej vedeckej literatúry sa oproti niektorým účinným polysacharidom účinné látky Podkovičník MIX-u vstrebávajú aj orálnou cestou. Stupňovanie vstrebávania Podkovičnika MIX je možné v kombinácií s užívaním Aceroly, ktorý obsahuje prirodzený C vitamín a minerálne látky.

Našim cieľom bolo so vznikom Podkovičník-a MIX, aby sme na liečbu nádorov a na posilnenie imunitného systému ponúkli pre pacientom v Európe preskúmanú, účinnú , širokospektrú a medzinárodne vedecky overenú alternatívu na báze prirodzených účinných látok.
...len jedna otázka ma v tejto súvislosti napadá ...

Kto , koho , kde , ako ?????.....nejak mi tieto údaje unikajú , chýbajú ...a do úst sa mi tlačí len jedno slovo .....................biznis ...

Huba , huby ...hej , nevravím , že nie ...ale stačí aj obyčajná Hliva ustricovitá ...pod túto sa už renomované štúdie podpísali...;)
VieraPopluharova
28.09.10,17:26
Juraj,
gratulujem, som stastna s Tebou, si take moje slniecko, vzdy sa chechcem na Tvojich prispevkoch, ale v dobrom, pretože ja to tak neviem podať ako Ty.Dakujem.
VieraPopluharova
28.09.10,17:30
Jarka1,
len si pekne planuj, ale s rozumom, ja som dnes 1. krat absolvovala seminar, dala som sa na skolenie uctovnikov, musim trosku oprasit zavity a predstav si, pekne som to zvladla, sice odkedy som prisla domov som nic neurobila, ale zvladla.
JarkaL
28.09.10,17:36
Dievčatá, ja som prvý rok a pol liečby ďalej normálne pracovala a potom som si vstúpila do svedomia, odovzdala som 80 % firiem a nechala som si len také 4-5 maličké, aby som nevyšla z praxe a necítila sa zbytočná a neužitočná, ale aby ma to nezaťažovalo. Takže už nie kôli peniazom, ale aby som sa mala kam vrátiť, preto pracujem. Ale len doma, doklady mi nosia v igelitke.
JarkaL
28.09.10,17:38
Juraj, veľmi si ma dnes potešil, úprimne Ti blahoželám a teším sa s Tebou.
ivantt
29.09.10,04:36
Och ľudkovia, toto mi pripomenulo že aj ja by som mal ísť konečne na nejakú kontrolu. HOršie je, že neviem kam. V Bratislave ma nechcú a Trnavu nechcem ja. Tak poradte, mám ísť či nemám ? nebol som už 8 rokov.... hmmm...
JarkaL
29.09.10,04:52
Jednoznačne áno.
Gabhus
29.09.10,08:24
K hubám toľko: Moja príbuzná v čase medzi CHT brala výťažok z hlivy ustricovej
(Betaglukan 160) - to jej poradila doktorka - a markery jej klesli o 5,5, ale iným hubám ja osobne neverím. Tejto áno, je to u nás v rodine oskúšané. Ja som to brala tiež, ale u mňa to bolo iné, ja som mala markery v norme po CHT a tento hlivový výťažok bol len ako prevencia. Hlive verím :):)
Jarka 1
29.09.10,08:40
Buchač... páči sa mi Tvoj nick. Sedí ako uliaty. Vždy ma včas uzemníš. Nestačím googlit, ani sa učiť na vlastných chybách. Vďaka.
ivantt
29.09.10,19:25
Tak si predstavte čo som sa dozvedel. Že vraj rakovinu dostávajú ľudia, ktorým sa už nechce žiť. A najčastejšie u ľudí ktorí sa už pokúsili nejakým sppôsobom ýbaviť sa života alebo nad tým rozmýšľali. Viem že rakovina je zakerná, že v človeku čiha na okamih kedy je najslabší a vtedy zaútočí ale že by to dostávali ludia ktorý stracajú chuť do života ? Veď tom by musel každý človek za života mať rakovinu nespočetne veľa krát. Veď keby človek nestrácal občas chuť do života tak by ju nemohol znovuobnoviť :-)
VieraPopluharova
29.09.10,19:35
Och ľudkovia, toto mi pripomenulo že aj ja by som mal ísť konečne na nejakú kontrolu. HOršie je, že neviem kam. V Bratislave ma nechcú a Trnavu nechcem ja. Tak poradte, mám ísť či nemám ? nebol som už 8 rokov.... hmmm...

Nuz tu by som Ti poradila len jedno, ak chces Bratislavu, nedaj sa odbit, popros Tvojeho obvodaka ak si nebol uz 8 rokov, nech Ti napise vymenny listok kde ziada kontrolne onkologicke vysetrenie v NOU a tam, Ta na zaklade toho musi niektory lekar zobrat, najlepsie by bolo ak si tam uz chodil, tak k poslednemu co si u neho bol.
VieraPopluharova
29.09.10,19:37
Tak si predstavte čo som sa dozvedel. Že vraj rakovinu dostávajú ľudia, ktorým sa už nechce žiť. A najčastejšie u ľudí ktorí sa už pokúsili nejakým sppôsobom ýbaviť sa života alebo nad tým rozmýšľali. Viem že rakovina je zakerná, že v človeku čiha na okamih kedy je najslabší a vtedy zaútočí ale že by to dostávali ludia ktorý stracajú chuť do života ? Veď tom by musel každý človek za života mať rakovinu nespočetne veľa krát. Veď keby človek nestrácal občas chuť do života tak by ju nemohol znovuobnoviť :-)

Tu sa pokusim napodobnit kamarata:

hm......., ktorý dobrák Ti to povedal?:eek::eek::eek:

to bol pekny b....c, zrejme nevie co to je r....a, a ak to bol lekar, tak nemam co viac dodat:cool:
VieraPopluharova
29.09.10,19:39
K hubám toľko: Moja príbuzná v čase medzi CHT brala výťažok z hlivy ustricovej
(Betaglukan 160) - to jej poradila doktorka - a markery jej klesli o 5,5, ale iným hubám ja osobne neverím. Tejto áno, je to u nás v rodine oskúšané. Ja som to brala tiež, ale u mňa to bolo iné, ja som mala markery v norme po CHT a tento hlivový výťažok bol len ako prevencia. Hlive verím :):)

Hej s tymto suhlasim i ja, vytazok z hlivy ustricovej je dobry ako doplnok vyzivy pri tomto ochorení, ma podporne ucinky, ale len nato sa nemozeme spoliehat.
Saurinne
29.09.10,20:09
Môžem potvrdiť, že liečba stravou funguje - veľké množstvá surovej zeleniny dokonca "vysušili" nádor na pankrease kolegyninmu priateľovi. Tento typ liečby mu naordinoval lekár v Prahe, kam sa uchýlil s prosbou o pomoc, keďže na Slovensku mu povedali, že má cca mesiac, max 2 života a nádor sa nedá vyoperovať. Dnes je to už rok a 2 mesiace, čo sú všetky jeho výsledky negatívne. Ďalší známy mal zase nádorové zmeny na pľúcach a pečeni, surovou stravou sa z toho behom 3 mesiacov dostal a dnes je to 8 rokov, čo je úplne zdravý (ak obezitu nepovažujeme za chorobu :) Odporúčam ale nepodceňovať toto ochorenie alebo príznaky či zistené zápalové procesy v tele. Je veľmi dôležité podchytiť to na začiatku. Chcela by som sa spýtať - podstúpil niekto genetickú diagnostiku? Máte niekto prosím skúsenosti s týmto vyšetrením a kde oň môžem požiadať? Ďakujem
VieraPopluharova
29.09.10,20:22
Môžem potvrdiť, že liečba stravou funguje - veľké množstvá surovej zeleniny dokonca "vysušili" nádor na pankrease kolegyninmu priateľovi. Tento typ liečby mu naordinoval lekár v Prahe, kam sa uchýlil s prosbou o pomoc, keďže na Slovensku mu povedali, že má cca mesiac, max 2 života a nádor sa nedá vyoperovať. Dnes je to už rok a 2 mesiace, čo sú všetky jeho výsledky negatívne. Ďalší známy mal zase nádorové zmeny na pľúcach a pečeni, surovou stravou sa z toho behom 3 mesiacov dostal a dnes je to 8 rokov, čo je úplne zdravý (ak obezitu nepovažujeme za chorobu :) Odporúčam ale nepodceňovať toto ochorenie alebo príznaky či zistené zápalové procesy v tele. Je veľmi dôležité podchytiť to na začiatku. Chcela by som sa spýtať - podstúpil niekto genetickú diagnostiku? Máte niekto prosím skúsenosti s týmto vyšetrením a kde oň môžem požiadať? Ďakujem

Geneticku diagnostiku som podstupila i ja, vykonava sa v NOU v Bratislave, je moznost sa tam objednat. 5.10. idem na NOU a napisem tel. kontakt a presny nazov, nakolko genetika nepatri priamo NOU Bratislava.
Saurinne
29.09.10,20:42
Ďakujem veľmi pekne. Matke zistili (bohužiaľ až pri pitve) rakovinu pankreasu v rannom štádiu a dočítala som sa, že deti by mali podstúpiť genetickú diagnostiku, navyše matka bola relatívne mladá, keď zomrela. O mňa by ani tak nešlo, ale mám 16 ročnú sestru, ktorá má život pred sebou a ak to má v sebe, chcem to sledovať. A pri tej príležitosti by som toto vyšetrenie podstúpila aj ja. Hradí to prosím poisťovňa alebo si mám pripraviť nejaký väčší obnos? Neviem, čo je na tom pravdy, ale v Čechách to vraj stojí 1500 € (neviem za akých podmienok). Informovala som sa u svojej obvodnej lekárky, ktorá mi povedala, že tento problém ešte neriešila, že sa musí informovať.
Jarka 1
30.09.10,10:25
Nuz tu by som Ti poradila len jedno, ak chces Bratislavu, nedaj sa odbit, popros Tvojeho obvodaka ak si nebol uz 8 rokov, nech Ti napise vymenny listok kde ziada kontrolne onkologicke vysetrenie v NOU a tam, Ta na zaklade toho musi niektory lekar zobrat, najlepsie by bolo ak si tam uz chodil, tak k poslednemu co si u neho bol.

S týmto úplne súhlasím. Keď som bola v nemocnici, pýtala som sa lekárov, ako to bude do budúcna s vyšetrením v NOU. Povedali mi, že keď som tam raz zaregistrovaná, tak je to navždy. Ak mi dá lekár výmenný lístok na nejaké vyšetrenie, mám možnosť ho absolvovať u nich. Poradili mi objednať sa popredu telefonicky. Takže Ivan, švihni so sebou nech nám čím skôr napíšeš, že si v úplnom poriadku :).
Nezabudni sa najprv po príchode do NOU zaregistrovať a vyzdvihnúť kartu z archívu, nech Ťa potom nepreháňajú.
ivantt
30.09.10,15:16
Nuz tu by som Ti poradila len jedno, ak chces Bratislavu, nedaj sa odbit, popros Tvojeho obvodaka ak si nebol uz 8 rokov, nech Ti napise vymenny listok kde ziada kontrolne onkologicke vysetrenie v NOU a tam, Ta na zaklade toho musi niektory lekar zobrat, najlepsie by bolo ak si tam uz chodil, tak k poslednemu co si u neho bol.

Ja to skusim, aj ked viem ze kontrolu nepotrebujem. Je to uz vela rokov co som v pohode a nemam strach z rakoviny, prestal som sa jej bat, zacal som si s nou rozumiet a nema na mna ;)
ivantt
30.09.10,15:18
Tu sa pokusim napodobnit kamarata:

hm......., ktorý dobrák Ti to povedal?:eek::eek::eek:

to bol pekny b....c, zrejme nevie co to je r....a, a ak to bol lekar, tak nemam co viac dodat:cool:

Nebol to lekar, skôr by som povedal za mudra a vzdelana žena to bola ale aj mudremu a vzdelanemu cloveku ked niekto nieco povie môze naletiet. Ona pozera na svet trosicku inymi ocami ale to neva, jednoducho som len napisal co som sa dozvedel a chcel som vediet aka bude reakcia ludit a nech si z toho vezmu len to najlepsie a neuveria hned kazdej hluposti.
ludmilla
01.10.10,21:00
Malinké zamyslenie:

Jedného dňa sa v zámotku objavil malý otvor; človek sedel a niekoľko hodín pozoroval motýľa, ako sa usilovne snaží pretlačit telo týmto malým otvorom von.
Potom sa zdalo, ako by bol stále na jednom mieste.
Zdalo sa, že sa dostal tak ďaleko, ako mohol a že sa už ďalej dostať nemôže.
Človek sa teda rozhodol motýľovi pomôcť: vzal nožničky a zámotok rozstrihol.
Motýľ sa z neho potom ľahko dostal.
Mal však scvrknuté telo, bol drobný a mal zvraštené krídla.
Človek pokračoval v pozorovaní, pretože čakal, že sa krídla každú chvíľu roztvoria, zväčšia a rozšíria, aby boli schopné niesť telo motýľa a aby boli pevné.
Nič z toho sa nestalo! Motýľ v skutočnosti strávil zbytok života lozením so scvrknutým telom a zvraštenými krídlami. Nikdy nebol schopný lietať.
Človek vo svojej láskavosti a dobrom úmysle nepochopil, že omedzujúci zámotok a zápas nutný k tomu, aby sa motýľ dostal cez drobný otvor, je spôsob, akým príroda vytláča tekutinu z tela motýľa do jeho krídel, aby bol schopný lietať, až sa raz zo zámotku oslobodí.
Niekedy sú zápasy presne tým, čo v živote potrebujeme.
Pokiaľ by nám bolo umožnené ísť životom bez prekážok, tak by nám to mohlo uškodiť. Neboli by sme tak silní, ako by sme mohli byť. Nikdy by sme neboli schopní lietať.
Chcel som silu...... a dostal som potiaže, aby ma posilnili.
Chcel som múdrosť... a dostal som problémy, aby som ich riešil.
Chcel som blahobyt... a dostal som mozog a silu, aby som mohol pracovať.
Chcel som odvahu .... a dostal som prekážky, aby som ich prekonával.
Chcel som lásku..... a dostal som strápených ľudí, aby som im pomáhal.
Chcel som výhody............ a dostal som príležitosti.


”Nedostal som nič z toho, čo som chcel......, ale dostal som všetko, čo som potreboval.”



Ži život bez strachu, postav sa všetkým prekážkam a vedz, že si schopný ich prekonať.
buchač
04.10.10,11:49
Malinké zamyslenie
...
...


Minule mi poslala bývalá kolegyňa .
Jedna z mála osôb , čo ma držali v oných chvíľach nad vodou .
Pre mňa vzácna osoba ...vzácne myšlienky mi poskytla .
ivantt
04.10.10,18:45
Minule mi poslala bývalá kolegyňa .
Jedna z mála osôb , čo ma držali v oných chvíľach nad vodou .
Pre mňa vzácna osoba ...vzácne myšlienky mi poskytla .

Práve teraz, keď sa dozvedám čo všetko sa deje vo farmaceutickom priemysle, keď sa dozvedám ako sa liečia onkologicke ochorenia v amerike, keď sa dozvedám že hrozba sklenníkoveho efektu je blud a keď som počul že za lieky, recepty sa bude viac doplácať, teraz, keď sa naša vláda rozhodla za nás že na nás uštria mi prišla vhod prezentácia ktorú si sem dal a ĎAKUJEM.;)
buchač
04.10.10,18:59
Práve teraz, keď sa dozvedám čo všetko sa deje vo farmaceutickom priemysle, keď sa dozvedám ako sa liečia onkologicke ochorenia v amerike, keď sa dozvedám že hrozba sklenníkoveho efektu je blud a keď som počul že za lieky, recepty sa bude viac doplácať, teraz, keď sa naša vláda rozhodla za nás že na nás uštria mi prišla vhod prezentácia ktorú si sem dal a ĎAKUJEM.;)

Never všetkým bludom ....

A poniektorým "Bludným holanďanom"...s velkým "H". ;)
ivantt
04.10.10,19:08
Never všetkým bludom ....

A poniektorým "Bludným holanďanom"...s velkým "H". ;)

Veď všetkému neverím... ale niečo pravdy v tom bolo. Preto hovorím že mi dobre padla tvoja prezentacia. Este aby dobre dopadla zajtrajsia kontrola cukrovky a bude lepsie ako bolo :-)) Myslím ze aj lekárka bude prekvapena a dostanem nižšie dávky inzulínu :-)
VieraPopluharova
04.10.10,19:14
Veď všetkému neverím... ale niečo pravdy v tom bolo. Preto hovorím že mi dobre padla tvoja prezentacia. Este aby dobre dopadla zajtrajsia kontrola cukrovky a bude lepsie ako bolo :-)) Myslím ze aj lekárka bude prekvapena a dostanem nižšie dávky inzulínu :-)

Drzim Ti palce, aby Ti kontrola dopadla dobre a daj vediet ako si dopadol/dla. Viem, ze co sa teraz u nas deje, je znepokojujuce, ale treba si pockat az na definitivny vysledok a myslim, ze sme vsetci take osobnosti, ze ked sme prezili do teraz, tak to ostatne prezijeme.Ved slovak je tvor prispôsobivy,inde svorne strajkuju a my svorne cakame co bude. Prepacte mi, ze som trosku odbocila od temy, ale tieto udalosti sa nas bytostne dotykaju.
Prajem pekny vecer a vsetkym dobre vysledky z kontrôl,ja idem zajtra tiez.
buchač
04.10.10,19:21
Veď všetkému neverím... ale niečo pravdy v tom bolo. Preto hovorím že mi dobre padla tvoja prezentacia. Este aby dobre dopadla zajtrajsia kontrola cukrovky a bude lepsie ako bolo :-)) Myslím ze aj lekárka bude prekvapena a dostanem nižšie dávky inzulínu :-)

Staraj sa , ja už od jari fungujem na nižšom režime .
Diabetologička celá happy bola , keď ma videla a aj zvyšné výsledky .
ivantt
04.10.10,19:29
hmmm.... aj ta moja bude ked zbada hodnoty. A to som si kupil bicykel a teraz na zimu bežecke tenisky a na stare kolena idem davať dolu cukor pohybom :-) Ale povec, nie je to dobra kombinacia zacukrovany rak ale da sa s tym vybabrť, no nie ? Ja sa uz ani tej cukrovkynebojim tak som zvedavy co na mna nastražia dalej aby som sa bal :-))
Jarka 1
05.10.10,06:58
Aj staré kolená tromfnú mladé a lenivé kolená.
maja
05.10.10,10:45
To ozaj pri leukémii nič nebolí ? V utorok minulý týždeň môjho uja hospitalizovali pre zápal pľúc a zajtra mu idem na pohreb :mee:. Mal leukémiu a nikto z nás nechápe, ako je to možné, na nič sa nesťažoval a choroby primerane veku (vysoký tlak), mal 64 rokov.
buchač
05.10.10,10:56
To ozaj pri leukémii nič nebolí ? V utorok minulý týždeň môjho uja hospitalizovali pre zápal pľúc a zajtra mu idem na pohreb :mee:. Mal leukémiu a nikto z nás nechápe, ako je to možné, na nič sa nesťažoval a choroby primerane veku (vysoký tlak), mal 64 rokov.

Inak sa opýtam .

Ako vieš , že ho nič nebolelo ? Že sa nesťažoval , ktožho vie , čo sa mu v hlave preháňalo .
Možno nechcel zaťažovať okolie , možno mal už aj obavy , možno ...
V takýchto chvíľach je každý jednotlivec ako zranené zviera , pudy hrajú rolu . Najradšej by vtedy zaliezol do "diery" a lízal si rany .
Ale veď kto vidí do hlavy jednotlivca ? Nik , iba ak v amerických filmoch ...

Len tak mimochodom , vysoký tlak nie je choroba primeraná veku , aj mladší ho majú , oveľa mladší .
maja
05.10.10,13:05
Možno,možno....
Už je neskoro, v hlave máme tisíc otázok a odpovede už nezistíme...

Držím Vám všetkým, ktorí s týmto s týmto ochorením bojujete palce.
VieraPopluharova
07.10.10,13:05
Možno,možno....
Už je neskoro, v hlave máme tisíc otázok a odpovede už nezistíme...

Držím Vám všetkým, ktorí s týmto s týmto ochorením bojujete palce.

Majka,

najskôr dovol, aby som Ti popriala uprimnu sustrast, otazkami sa netrap, nakolko nimi nic nezmenis, mysli skôr nato, ze to tak muselo byt,K tomu ci mal bolesti, alebo nie sa vyjadril môj kolega "buchač", neostava mi nic ine len s nim suhlasit.
Vies, kazdy je ina osobnost a kazdy si svoje problemy rieši po svojom.
Prajem Ti všetko dobre.
Viera
bonita
07.10.10,17:02
Leukemiu mu mohli zistit, kedze ho vysetrovali, ale zrejme to nebol dovod jeho umrtia. Bolesti a pod. by mozno este len prisli. Je pravdepodobne, ze zomrel na zapal pluc, to sa casto stava pri leziacich ,starsich pacientoch.
Valcake
07.10.10,20:34
Už som písala, že mamka má agresívny adenokarcinóm na hrubom čreve. Má 81r. a veľmi ťažko chodí. Lekár ju nahovára na operáciu. Podľa mňa to bude len urýchlenie, ..či?...Má aj miernu Alzh.ch., porážku, infarkt...okrem iného. Mám obavy.
Gabhus
08.10.10,03:08
Valčake, neboj sa, našu mamku operovali keď mala 83, žila ešte 2,5 roka a to bez väčších problémov. Zomrela bez bolesti na mozgovú príhodu, mala 85 rokov, doopatrovali sme ju a popritom všetkom teraz už po čase mám dobrý pocit, že sme to všetko zvládli a že netrpela. Aj keď je prázdno....
Vieš, pri starých ľuďoch človek nikdy nevie, ale však pri mladých tiež. Záleží od mamky, od detí, od lekárov, od okolností a od tých hore či ju už chcú alebo ju ešte nechajú. Ja osobne by som súhlasila s lekárom a dúfala by som... Ale rozhodnúť musíš sama. Držím palce aj Tebe aj mamke.:o
Zdenka175
08.10.10,05:01
mimotemyNaša babka má 86r a má na bruchu pruch./vychádzajú jej čreva z brucha a vyzerá to ako veľká hrča/. Má to asi 7 rokov. Lekári jej to nedoporučili operovať pre vysoký vek, srdce má zdravé, bije jej pravidelne.:)
maja
08.10.10,06:03
Všetkým Vám ďakujem za Vaše odpovede.
Je to všetko veľmi čerstvé a hlavne pre nás nepochopiteľné. V dôsledku veľmi silnej leukémie ( o aký druh ide ani nestihli zistiť) mu zlyhali pľúca, obličky,...
V pondelok idem na operáciu ja, tak mi prosím držte palce, nech to všetko dobre dopadne, lebo psychická pohoda je vraj polovica úspechu a tá mi teraz chýba.
Maja
ludmilla
08.10.10,06:47
Už som písala, že mamka má agresívny adenokarcinóm na hrubom čreve. Má 81r. a veľmi ťažko chodí. Lekár ju nahovára na operáciu. Podľa mňa to bude len urýchlenie, ..či?...Má aj miernu Alzh.ch., porážku, infarkt...okrem iného. Mám obavy.

Určite v tomto veku je veľké riziko a nikto nevie dopredu ako operácia dopadne, ale ak chcú mamku operovať určite majú k tomu dôvod, predpokladám, že tým dôvodom je prechodnosť čreva, pretože karcinóm môže zapríčiniť jeho nepriechodnosť a v konečnom dôsledku prinesie so sebou veľké komplikácie, bolesti, zvracanie, krvácanie .... :mee::mee: . Zrejme tu nepôjde o veľkú radikálnu operáciu, ale skôr o odľahčujúcu, poraď sa s lekárom ... budem na vás myslieť v modlitbách.
VieraPopluharova
08.10.10,07:53
Všetkým Vám ďakujem za Vaše odpovede.
Je to všetko veľmi čerstvé a hlavne pre nás nepochopiteľné. V dôsledku veľmi silnej leukémie ( o aký druh ide ani nestihli zistiť) mu zlyhali pľúca, obličky,...
V pondelok idem na operáciu ja, tak mi prosím držte palce, nech to všetko dobre dopadne, lebo psychická pohoda je vraj polovica úspechu a tá mi teraz chýba.
Maja

Pekny den Majka,

viem, že ťažko Ti budem radiť nestresuj sa, ale ak si sa uz raz odhodlala na operaciu, choď, neviem sice aka Ťa čaká, možno si ju spomenula, ale ak ma byť treba ju podstupiť,maš našu pnú podporu a určite môžem povedať za všetkých ako sme tu, že Ti držime palce a čokoľvek sa budeš potrebovať spytať, spytaj sa i keď sa Ti to bude zdať malichernosť.Na to sme tu, aby sme poradili a podporili sa jeden druheho.
Moja drž sa a mysli na to, že čo Ťa teší deti, rodina, zaľuby a pod.
Pa, V.
maja
08.10.10,08:37
Ďakujem,
je to gyn. operácia, priebežné výsledky sú OK, tak verím, že to bude tak aj po operácii. Dôverujem lekárovi, takže odkladať ju už nemôžem.
Keď už budem doma, ozvem sa ako som dopadla.
Maja
tuta
08.10.10,10:31
držím palce a posielam veľa pozitívnej energie :)
VieraPopluharova
08.10.10,10:45
Majka,

drž sa, ja ju mam tiež za sebou, pokial sa budes riadit pokynmi lekarov tak by si to mala prezir celkom v pohode,bolesti budu, ale ako klasicke pri pooperacnych ranach.Este jedna vec Majka, neviem ci Ta upozornili, ze treba tlakove obväzy na nohy, neviem ako to je u Vas, ale ja som bola operovana na Kramaroch a tam si bolo treba priniest tlakove obvúzy na nohy, kvoli tomu, aby si nedostala trombozu po operacii. Niekde bandazuju nohy automaticky.
Drzim palce.V.
Majka
08.10.10,11:02
Pridam sa tiez s mojou skusenostou s tymto ochorením i ked sa netyka priamo mna ale mojho stryka s kt. som to ja a jeho syn prezivali osobne a boli v kontakte s lekarmi.
Po mesiaci bojovania s kaslom a prechladnutim,kasel neutichal po roznych sirupoch /ved naco pojde k dr. ked mu nic nie je nema teplotu bol to chlap ktory neumieral na soplik ako niektorí / , zacal vykasliavat krv,tak siel k dr. nech ho posle na vysetrenia obvodny ho poslal na rtg, a tam sa zistil rozsiahly karcinom prluc na lavej strane prechadzajuci do pravej cez dych. trupicu, operacia bola hned vylucena, v obvodnej nemocnici vyliecili za tri tyzdne zapal pluc a nasledne s velkymi cakacim dobami objednavali v obvod.nemocniciach na onkolog.vysetrenie bronchoskopiu,raz bol pristroj pokazeny onokedy mali surny pripad nebol tam primar... Tak sme nevahali a vybavili na NOU v BA vysetrenia,vysetky vysetrenia ukazovali max. najvysie hranice, karcinom bol tak vo vysokom stadiu, ked sa dostal na Interne odd. NOU k Dr. Godalovi /uzasny lekar / povedal na rovinu ake to je kriticke, kolko tyzdnov zivota zostava nelieceny a lieceny karcinom, on to prijal obdivuhodne my sme padali z noh pri tych slovach, a uz sa to viezlo zo dna na den rychlo porobili desitaky vysetrení ,CT, na druhy den mu uz tiekla 3dnova chemoterapia. Zacali sme s tou pliagou bojovat liecenim s nim 15.2.2010 a prehrali sme to 26.9.2010 Bojoval uspesne karcinom pluc sa tak zmensil ze lekar bol max. nadseny s uspechom liecby, po 1,5mes. mestastazy na peceni, tiez ok po chemo uspesna liecba, po 2mes. pokoja metastazy na stavcoch tiez chemo zabrala,citil sa perfektne na chemo do BA chodil ako na vylet obcas ho tu nehali na tri dni inokedy bola chemo podana ambulantne, po 2mes. odpadol to bol koniec juna, no prebrali ho objavil sa nador na mozgu, nasledovalo ozarovanie,chemo, v juli dalie nadory na stavcoch a to uz dr. povedal ze aj uspesnou liecbou zvladne zivot tak 1,5-2mes. aj tak bolo presne, nikdy vsak nemal bolesti nic ho nikdy nebolelo, staral sa sam o seba, na chemo chodil bez sprievodu,my sme ho vzdy cakali ale nepotreboval nasu pomoc isli sme len pre spolocnost sa s nim porozpravat, avsak poslednych 10dni jeho zivota ho zacali boliet ruky,nohy, perstal chodit, hlava bolievala obcas, az prestal vnimat,vidiet,tazkych bolo tych 10dni hlavne poslednych 4dni ked uz sam vedel ze to prehravame tieto 4dni stravil v nemocnici a v tichosti mu odislo srdiecko ....
vzdy sme si priali len nech sa netrapi.. netusili sme ze to pride takto rychlo jemu je dobre lebo tych poslednych 4 dni boli velmi velmi zlych a nad jeho hrdost aby ho prebalovali a proste nevnimal....
v decembri by bol mal 55r. Takze na zaciatku dr. povedal s tymto typom rakoviny ludia ziju plnohodnotny lieceny zivot cca 8-10mes. v ojedinel.pripadoch 1-1,5r. Skutocne to tak bolo zacali sme vo februari skoncili v septembri.
Velka vdaka patri hlavne dr. Godalovi z NOU BA a vobec su to skutocní specialisti aj ked povedia na rovinu aj pacientovi aj rod. prislusnikom aky je stav vazny ako sa to vyvíja maju moj obdiv robia vsetko co je v ich moznostiach.
Je to smutne ale keby niekto padal a rutil sa mu svet pri slovach mate tri tyzdne zivota, po dalsom nadore, mate 1,5mes. zivota a takto to prezivat... nevzdavajte sa da sa tak zit ak hlavne nie su bolesti...
vsetkym posielam pozitiv.energiu a uspesnu liecbu co najdlhsiu
VieraPopluharova
08.10.10,19:08
Majka ,

prajem pekny vecer, Ty sa teraz uz netrap a mysli na seba, potrebujes teraz zvaldnut svoju operaciu , vsetci Ti drzime palce a cakame , ze sa co skoro ozves. Co sa tyka stryka, mas pravdu tak to chodi v nemocniciach, no co sa tyka NOU v BA ja mam tiez len dobre skusenosti.Dakujem, ze si sa s nami podelila i tento svoj zivotny pribeh i ked je este dost cerstvy a urcite si velmi smutna.
Este raz drzim palce a coskoro sa ozvi.
Pa. V.
Valcake
08.10.10,19:30
Určite v tomto veku je veľké riziko a nikto nevie dopredu ako operácia dopadne, ale ak chcú mamku operovať určite majú k tomu dôvod, predpokladám, že tým dôvodom je prechodnosť čreva, pretože karcinóm môže zapríčiniť jeho nepriechodnosť a v konečnom dôsledku prinesie so sebou veľké komplikácie, bolesti, zvracanie, krvácanie .... :mee::mee: . Zrejme tu nepôjde o veľkú radikálnu operáciu, ale skôr o odľahčujúcu, poraď sa s lekárom ... budem na vás myslieť v modlitbách.

Ďakujem Ľudmilka, budeme to potrebovať.
ivantt
09.10.10,05:57
Určite v tomto veku je veľké riziko a nikto nevie dopredu ako operácia dopadne, ale ak chcú mamku operovať určite majú k tomu dôvod, predpokladám, že tým dôvodom je prechodnosť čreva, pretože karcinóm môže zapríčiniť jeho nepriechodnosť a v konečnom dôsledku prinesie so sebou veľké komplikácie, bolesti, zvracanie, krvácanie .... :mee::mee: . Zrejme tu nepôjde o veľkú radikálnu operáciu, ale skôr o odľahčujúcu, poraď sa s lekárom ... budem na vás myslieť v modlitbách.


Nikdy to nie je bez rizika, či už v detskom, dospelom alebo pokročilom veku. Zákrok do ľudského tela nikdy nie je bez rizika. Ale sila ľudskej vôle, sila túžby po živote má zázračnú moc a v každom veku. Sila viery je neuveriteľná, ale nie len viery čo sa týka náboženstva, tento krát som mal na mysli vieru v seba samého, vieru v lepší a zdravší život, vieru vyliečenia. A táto viera sa mení na istotu a istota je život. Preto je dôležité nikdy anestratiť vieru a oživiť ju v človeku, ktorý ju stráca. Takže odovzdaj kpsok tvojej viery osobe, ktorá ju práve potrebuje a pomôžeš jej a ja držím palce.
Lulu56
11.10.10,07:39
Ahojte všetci,
nedá mi nereagovať na túto tému, s ktorou mám tiež osobné skúsenosti. Myslím si, že najdôležitejšie je neignorovať akúkoľvek zmenu "správania" organizmu. Čiže čokoľvek, čo sa vymyká normálu môže (nemusí) signalizovať, že sa deje niečo, čo môže byť vážne. Ja sama mám skúsenosti s rakovinou krčka maternice. Jedna menštruácia bola iná ako predchádzajúce - krv bola svetlá akokeby z rany a mala som príšerné kŕče. Hneď som si myslela, že je to niečo abnormálne a po skončení som okamžite išla k lekárovi. Asi to bol rozhodujúci moment. Bolo to počiatočné štádium 1B dostala som po radikálnej operácii rádioterapiu - a bolo to pred 15-timi rokmi. Netvrdím, že som mimo nebezpečenstva, ale nemyslím, žeby bolo správne odkladať nejaké vyšetrenia. Niekto prisahá na ľudové liečiteľstvo, ale pokiaľ viem, zatiaľ zaberá najmä rádioterapia a chemoterapia. Všetko ostatné je skorej podporná liečba, moja nebohá sestra sa pokúšala tiež liečiť cez nejaké zaručené vitamínové prípravky - 4 roky sa trápila. Inak mi vyšla kniha o tejto skúsenosti pod názvom Druhá šanca a som presvedčená, že som sa uzdravila vďaka viere v Boha, ktorého som spoznala vďaka rakovine.
ivantt
11.10.10,17:40
Ahojte všetci,
nedá mi nereagovať na túto tému, s ktorou mám tiež osobné skúsenosti. Myslím si, že najdôležitejšie je neignorovať akúkoľvek zmenu "správania" organizmu. Čiže čokoľvek, čo sa vymyká normálu môže (nemusí) signalizovať, že sa deje niečo, čo môže byť vážne. Ja sama mám skúsenosti s rakovinou krčka maternice. Jedna menštruácia bola iná ako predchádzajúce - krv bola svetlá akokeby z rany a mala som príšerné kŕče. Hneď som si myslela, že je to niečo abnormálne a po skončení som okamžite išla k lekárovi. Asi to bol rozhodujúci moment. Bolo to počiatočné štádium 1B dostala som po radikálnej operácii rádioterapiu - a bolo to pred 15-timi rokmi. Netvrdím, že som mimo nebezpečenstva, ale nemyslím, žeby bolo správne odkladať nejaké vyšetrenia. Niekto prisahá na ľudové liečiteľstvo, ale pokiaľ viem, zatiaľ zaberá najmä rádioterapia a chemoterapia. Všetko ostatné je skorej podporná liečba, moja nebohá sestra sa pokúšala tiež liečiť cez nejaké zaručené vitamínové prípravky - 4 roky sa trápila. Inak mi vyšla kniha o tejto skúsenosti pod názvom Druhá šanca a som presvedčená, že som sa uzdravila vďaka viere v Boha, ktorého som spoznala vďaka rakovine.

Ty sa máš.... ja som mal napísanú knižku a nenašiel som sponzora. Dokonca uz som mal vsetko odkontrolovane co sa tyka stylistiky aj pravopisu. Asi nie som tak šikovný ako ty ;)
buchač
11.10.10,17:48
Ahojte všetci,
nedá mi nereagovať na túto tému, s ktorou mám tiež osobné skúsenosti. Myslím si, že najdôležitejšie je neignorovať akúkoľvek zmenu "správania" organizmu. Čiže čokoľvek, čo sa vymyká normálu môže (nemusí) signalizovať, že sa deje niečo, čo môže byť vážne. Ja sama mám skúsenosti s rakovinou krčka maternice. Jedna menštruácia bola iná ako predchádzajúce - krv bola svetlá akokeby z rany a mala som príšerné kŕče. Hneď som si myslela, že je to niečo abnormálne a po skončení som okamžite išla k lekárovi. Asi to bol rozhodujúci moment. Bolo to počiatočné štádium 1B dostala som po radikálnej operácii rádioterapiu - a bolo to pred 15-timi rokmi. Netvrdím, že som mimo nebezpečenstva, ale nemyslím, žeby bolo správne odkladať nejaké vyšetrenia. Niekto prisahá na ľudové liečiteľstvo, ale pokiaľ viem, zatiaľ zaberá najmä rádioterapia a chemoterapia. Všetko ostatné je skorej podporná liečba, moja nebohá sestra sa pokúšala tiež liečiť cez nejaké zaručené vitamínové prípravky - 4 roky sa trápila. Inak mi vyšla kniha o tejto skúsenosti pod názvom Druhá šanca a som presvedčená, že som sa uzdravila vďaka viere v Boha, ktorého som spoznala vďaka rakovine.

Môžem Ťa doplniť ???

Len jedno malé , bezvýznamné " aj " mi tam chýba ...v tom texte ,ale schválne som ho nedoplnil .
Ale aj to "aj" má veľký význam , aj v tom Tvojom príspevku .
Lulu56
15.10.10,07:01
Pre Ivantt Škoda, že si sa vzdal. Ja som cez cirkevné kontakty vydala knižku, takže viera v Boha mi pomohla dvojnásobne :) Možno by si to tiež mal skúsiť.
Lulu56
15.10.10,07:03
buchač - neviem, či si narážal na "aj" v súvislosti s tým, že aj viera v Boha ma uzdravila. Ak áno - na vysvetlenie môjho postoja - vnímam to tak: Lekár lieči - ale Boh uzdravuje. Všetko dobré.
VieraPopluharova
15.10.10,09:04
buchač - neviem, či si narážal na "aj" v súvislosti s tým, že aj viera v Boha ma uzdravila. Ak áno - na vysvetlenie môjho postoja - vnímam to tak: Lekár lieči - ale Boh uzdravuje. Všetko dobré.



Lulu56=

nemas sa naco hnevat, v nasich pripadoch nejde len o vieru v Boha, ale ide o vieru v hocico, kazdy si moze najs to svoje co mu pomoze, pravdepodobne to kolega myslel tak, ja napr. som katolicka , ale nie 100% a myslim to tak, ze v nieco z biblie verim a nieco nie, to je jedna vec, ale pri uzdravovaní z nasich chorob stacia aj take viery ako su viera v nase deti, viera buducnost, viera , ze sa uzdravim a pod.Tu nejde o ziadne nábozenstvo, kazdy si pomáha tym svojim vlastnym spôsobom, ktorý ak si ho nájde a pomáha mu, drží sa ho.
ivantt
15.10.10,09:04
Pre Ivantt Škoda, že si sa vzdal. Ja som cez cirkevné kontakty vydala knižku, takže viera v Boha mi pomohla dvojnásobne :) Možno by si to tiež mal skúsiť.

Tiež mám ten názor že viera uzdravuje ale nemusí to byť práve viera v Boha. V prvom rade človek musí veriť sám sebe a tomu že sa vylieči. Niekto by mohol povedať ze uzdravuje viera v alaha alebo budhu, niekto viera v manitua a čo ja viem koho. Jednoducho treba veriť. Jasom veril že sa uzdravím a uzdravil som sa. A čo sa týka knižky, nuž čo, nevyšlo to ale život ide ďalej ;):)
220870
17.10.10,06:01
220870
17.10.10,06:02
VieraPopluharova
17.10.10,06:16
Toto nedokážu ani prasce.
http://ziar.sme.sk/c/5587918/podvodnicka-zbiera-v-ziari-peniaze-na-chore-dievcatko.html


Nuz bohuzial to je jedna tiez z ludských vlastností ako zarobiť na cudzom nesťastí, bojovať sa dá protitomu len tak, ze ak take nieco zistíme, ihneď to treba ohlásiť polícii.
buchač
17.10.10,06:16
buchač - neviem, či si narážal na "aj" v súvislosti s tým, že aj viera v Boha ma uzdravila. Ak áno - na vysvetlenie môjho postoja - vnímam to tak: Lekár lieči - ale Boh uzdravuje. Všetko dobré.

Lulu56=
nemas sa naco hnevat, v nasich pripadoch nejde len o vieru v Boha, ale ide o vieru v hocico, kazdy si moze najs to svoje co mu pomoze, pravdepodobne to kolega myslel tak, ja napr. som katolicka , ale nie 100% a myslim to tak, ze v nieco z biblie verim a nieco nie, to je jedna vec, ale pri uzdravovaní z nasich chorob stacia aj take viery ako su viera v nase deti, viera buducnost, viera , ze sa uzdravim a pod.Tu nejde o ziadne nábozenstvo, kazdy si pomáha tym svojim vlastnym spôsobom, ktorý ak si ho nájde a pomáha mu, drží sa ho.

Tiež mám ten názor že viera uzdravuje ale nemusí to byť práve viera v Boha. V prvom rade človek musí veriť sám sebe a tomu že sa vylieči. Niekto by mohol povedať ze uzdravuje viera v alaha alebo budhu, niekto viera v manitua a čo ja viem koho. Jednoducho treba veriť. Jasom veril že sa uzdravím a uzdravil som sa. A čo sa týka knižky, nuž čo, nevyšlo to ale život ide ďalej ;):)

...ja už nič nemusím dodávať ...

Ale vedel by som .
Aj zdôvodnil , no nemienim .
Táto téma - choroba je dosť citlivá záležitosť .
VieraPopluharova
17.10.10,06:17
Pomôžem.
http://www.saskawagnerova.sk/index.php#image001

A zasa tento príspevok, myslim, ze tiez nepotrebuje slová , ale ciny.Inak vďaka za upozornenie, nestíham ich sledovať všetky a budem rada ak ktokoľvek na tieto príspevky upozorní.
Ďakujem za všetkých.
ivantt
17.10.10,08:27
...ja už nič nemusím dodávať ...

Ale vedel by som .
Aj zdôvodnil , no nemienim .
Táto téma - choroba je dosť citlivá záležitosť .

Tak dobre dedo, uz nehovor, vieme co más na mysli :)
ale mimotemy... ako hovorit mne ??? môs syn ma priatelku ktoru si bude brat a ta uz ma dieta... ja mam priatelku ktora je babicka, uz asi rok a ja si pripadam ako adpotivny dedo :D
ivantt
17.10.10,08:33
Jedna zlá ľudská vlastnosť je chamtivosť. Ľudia ( mam na mysli chamtivcov ) spravia pre svoj mamon všetko možne a niekedy aj nemožné. Niviem pochopiť a nikdy nepochopím ako dokážu zneužívať nešťastie iných pre svoje peňaženky. Ja len verím, že sa im to všetko vráti. Nikdy by som nemal radosť zo zlých peňazí. Ja uprednostňujem iné bohatstvá než je mamon a preto to nikdy nepochopím.Keď niekto Ťaží z toho, že vyberá peniaze za choré dieťa a je to len a len pre jeho porebu, malo by to byť prísnejšie trestané ako to je. Možno sa tej žene ani nič nestane, veď jej nemôžu dokázať koľko nahrabala. Takže podľa mna, bol tam úmyslel tak nech si do vyžerie...
buchač
17.10.10,08:40
Tak dobre dedo, uz nehovor, vieme co más na mysli :)
ale mimotemy... ako hovorit mne ??? môs syn ma priatelku ktoru si bude brat a ta uz ma dieta... ja mam priatelku ktora je babicka, uz asi rok a ja si pripadam ako adpotivny dedo :D

mimotemy
Moja dcéra má priateľa / zať - čakateľ / , nemajú papier na legalizáciu ...ale vnučku už nám darovali .;)

Takže Ty máš nevestu - čakateľku , ktorá Ti už vnúča darovala....a zároveň možno prejdeš z funkcie dedo - adoptívny cez dedo - čakateľ na dedo - oficiálny ...;):D

Len tak , mimochodom som sa minule dozvedel , že mladí plánujú naučiť vnučku , aby ma Giorgio volala . Oni ma už tak nazývajú , práskla to na nich mladšia dievka ;):)
ivantt
17.10.10,10:01
mimotemy
Moja dcéra má priateľa / zať - čakateľ / , nemajú papier na legalizáciu ...ale vnučku už nám darovali .;)

Takže Ty máš nevestu - čakateľku , ktorá Ti už vnúča darovala....a zároveň možno prejdeš z funkcie dedo - adoptívny cez dedo - čakateľ na dedo - oficiálny ...;):D

Len tak , mimochodom som sa minule dozvedel , že mladí plánujú naučiť vnučku , aby ma Giorgio volala . Oni ma už tak nazývajú , práskla to na nich mladšia dievka ;):)
Ale to dieťa co ma synova priatelka nie je jeho, ona ho uz mala ked sa zoznamili. Ja s mojou priatelkou spolu deti nemáme. takze odvcera som v podstate 3-oj násobny dedo ale nie pokrvny... asi sa budem musiet spravit dedom sam :-))))):D:D:D
petruska000
17.10.10,11:15
viem ake tazke je najst silu bojovat . ja chora nie som ale moji rodicia obaja pocitili silu tohto zakerneho ochorenia a aj ked tento nerovny boj obaja prehrali prave vdaka pozitivnemu mysleniu , podpory rodiny a velkej chuti zit dokazali statocne bojovat az do konca. drzim palce vsetkym statocnym a prajem im aby sa chorobe nikdy nepoddali a vzdy mysleli pozitivne lebo vzdy maju pre koho bojovat a ZIT
irve
17.10.10,23:25
K tejto téme pridávam svoj príbeh ... Mám 39 rokov a rakovinu prsníka... Som presvedčená, že prevenciu som nepodcenila, pretože som si robila samovyšetrenie prsníkov a hneď, ako som si nahmatala hrčku, tak som išla ku gynekologičke. Práve som menila gynekológa, ktorý zrejme pracoval "len pre peniaze", nie z presvedčenia ľuďom pomáhať ... Mala som problémy s vynechávaním menštruácie - po zápale obličiek a zníženej imunite - teda neviem, či to nejako spolu súviselo..., no pán doktor to riešil predpísaním antikoncepcie... nemal záujem môj problém inak riešiť. Preto som chcela zmeniť lekára, a tak som na odporučenie známej tohto lekára vymenila za lekárku...hneď pri tej prvej návšteve som jej povedala, že som si nahmatala hrčku. Lekárka so mnou spravila vstupnú prehliadku, založila kartu a dala mi žiadanku na ultrazvuk prsníkov. Z ultrazvuku bol nález: solídny útvar benígneho typu FIA??? Keď som sa spýtala lekára na ultrazvuku, že čo s tým, povedali mi, že ma usmerní lekárka. S nálezom som išla k nej, no ona ma uistila, že to je bežný nález, nemusím sa báť a začala riešiť moje problémy s vynechávajúcou menštruáciou. Vôbec som nemala pocit, žeby ma nejako "odbila", dôverovala som jej. Pýtala sa na všetko, zdravotný stav, rodinu, pri vyšetreniach bola vždy precízna... Z vyšetrení zistila, že mám poruchu cyklu a dala mi na výber, buď hormonálne tabletky, alebo antikoncepciu...vraj to je pri tom len bonus, pretože aj jedno aj druhé sú hormóny... Na môj problém s prsníkom to nemalo ma žiaden zlý vplyv. Na ďalší ultrazvuk som išla po 3 mesiacoch - nález bol rovnaký, potom po 6 mesiacoch, ale pre lepší pocit, som si vybrala iné pracovisko, s modernejšie vybaveným ultrazvukom. Bola tam pani lekárka, ktorá sa so mnou porozprávala, mala som z nej veľmi dobrý pocit, nález bol takmer zhodný, takže ma objednala k nim na kontrolu o 6 mesiacov len s tým, že mi urobia aj mamografiu toho prsníka (mamografia sa robí preventívne ženám nad 40 rokov, takže som do tej kategórie ešte nepatrila).
O výsledku som informovala gynekologičku a bola som spokojná...a to až do chvíle, keď som pri samovyšetrení zbadala zmenu - asi po 3 mesiacoch od toho posledného ultrazvuku. Pokožka pri bradavke sa mi začala akoby vťahovať ...tak so išla ku gynekologičke. Pozrela sa na to, spýtala sa ma, kedy mám ďalší ultrazvuk...mala som ísť až o 3 mesiace... Povedala, že veď počkáme... Ešte som sa jej spýtala, a to aj predtým, či by som nemala ísť na nejaké odborné vyšetrenie - do prsníkovej poradne..
No ona ma ubezpečila, že to ešte nie je potrebné...a že je niekedy lepšie do TOHO nepichať .
Dnes, ale na každé odborné vyšetrenie potrebujete odporúčanie lekára...bez toho vás nevyšetria...
No mne to nedalo...bola som na akcií "Pochod za zdravé prsia" (organizuje ju u nás AVON). Nakontaktovala som sa na web Ligy proti rakovine a tam som zadala otázku pre lekára...lekár mi odpísal - dal mi termín vyšetrenia priamo u neho.
A potom to začalo...
17.8.2009 cytológia...4.9.2009 výsledok, ktorý potvrdil, že sa jedná o zhubný nádor... zrútil sa mi svet ....
Nasledovala séria nepríjemných vyšetrení, o mojom psychickom stave zrejme nemusím ani písať ... a 26.10.2009 operácia... o deň neskôr sme s manželom mali osláviť 19. výročie svadby ... no preplakala som 3 dni a noci ...
Odstránili mi celý prsník.. aj s uzlinami pod pazuchou...mala som ich tam 11 a 9 bolo pozitívnych... Pred operáciou som mala 1 štádium rakoviny, po operácií, vzhľadom na výsledok 3 štádium.
Prešla som liečbou 8 chemoterapií a ožarovanie. Vypadali mi vlasy, schudla som takmer 10 kg (to je však pozitívne:)). Zatiaľ mám všetky výsledky dobré, ale strach z objavenia metastáz je veľký, keďže som mala nález aj v uzlinách ... Veľmi mi pomáha rodina, manžel stojí pri mne, choroba náš vzťah ešte viac utužila .... stále som na PN, takže pracovné stresy nemám, neviem ako to bude, keď sa vrátim do práce... jedno ale viem ... pomáha mi pozitívne myslenie a viera.
Chcem vás poprosiť o radu ohľadom genetických testov, keďže mám dcérku ... čo mám robiť ak by som tieto testy s ňou chcela podstúpiť? Ďakujem za radu
Všetkým, ktorí majú skúsenosti s touto zákernou chorobou, či už sa podrobujú liečbe, alebo sú v remisií ... prajem návrat trvalého pevného zdravia a pozitívne myslenie.
petruska000
18.10.10,14:18
ahoj v prvom rade ti chcem zazelat vela zdravia a optimizmu v boji s touto zakernou chorobou. polovicu mas uz vyhratu lebo mas uzastnu rodinu ktora pri tebe stoji. a co sa tyka tych genetickych testov moji obaja rodicia mali rakovinu a tak isto aj stari rodicia. testy som odmietla lebo sa nechcem zozierat strachom a cakat kedy to pride. ak bude dcerka chodit na preventivky a bude sa sledovat tak to bude lepsie ako keby si sa zozierala testami ktore potvrdia ze na napr. 70 percent bude chora. a co potom aj tak to nezmenis. ja by som to nechcela vediet tolko rokov dopredu hlavne ked vlastne vobec nemusim byt chora. drzim palce
VieraPopluharova
18.10.10,15:02
Prajem pekny vecer,

nebola som tu par dní, vidí, že chlapci si spestrjú život, takže obom dedkom-nededkom gratulujem a teraz vaznejsie.Najskôr
"irve"
ďakujem, že si s nami podelila o svoj pribeh, ktorý ma zaujal po viacerých stránkach, najskôr to, že Ty ako žena si nezanedbala žiadnu prevenciu, robila si nad rámec svojich tzv. "povinností" voči svojmu zdraviu, potom som sa pozastavila nad prístupom lekárov k Tvojmu problému, hlavne teraz v dobe kedy sú dostupné už dosť moderné vyšetrovacie prístroje , ale hlavne ma zarazilo to, že Ti neurobili biopsiu, ktorá je jednou z najpresnejších vyšetrení samozrejme ak to robí odborník, Ty si dávno mala navstevovat prsnikovu ambulanciu.Hocijake celebrity si nahmataju malu uzlinku na prsnikovej zlaze a hned si ju daju celu vybrat preventivne.Radsej to nebudem rozoberat, pretoze to nepomože ani Tebe ani nám ostatným.
Myslím, že si dostatočne silná žena, ktorá sa dokáže postaviť čelom tejto chorobe.Prvý boj máš za sebou: operáciu , šok z diagnózy, chemoterapiu.
Prijmi chorobu za svoju, zmier sa s tym, že to patrí k Tvojmu osudu a ak sa nebudeš stresovať a nebudeš sa zožierať čo by mohlo byť, keby bolo. Ver mi nepomôže to. Máš to najdôležitejšie : podporu a lásku rodiny, to je nadovšetko.
Teraz k "petruske000"
tiež jej ďakujem za to, že sa s nami podelila o svoju skusenosť, má svojim spôsobom pravdu i nemá a zdôvodnim.
Ja ako matka mám tiež dceru, ktorú už 8 rokov prosím, aby išla na vyšetrenie hrubého čreva a na genetiku, mňa to trápi nakoľko si naivne myslím, že ak by sa zistila nejaka predispozicia tak, ba som tomu mohla zabraniť, teraz, keby ma počul moj pan profesor asi by som dostala po zadku - je to blbosť.Ničomu by som nezabranila, nakoľko sa niečo nevyskytne nie je čo liečiť a prevencia voči rakovine ako takej neexistuje.
Na druhej strane je pravdou to čo hovorí dcéra, ale mamina ved som este mlada, nemam tolko co Ty ked Ti to zistili a davam si pozor, chodim na prehliadky a pod., aspon sa netrapim, že či ma niečo čaká, alebo nie, žijem normalny život.
Záver: každý si musí vybrať sám, nemôžeme nikoho do ničoho nútiť, ale môžeme pomáhať druhým spolupacientom radami a tym čo si daju povedať i prevenciou . Pokial by si , ale mala zaujem o genetické testy tak sa robia na onkologickom ustave na Klenovej v Bratislave na I. poschodí.Treba sa objednať a trvá to, to Ťa nepoteším asi rok, základné genetické vyšetrenia a špeciálne tak na tie čakam ja už 3-tí rok.
Dúfam, že som Vás dnes veľmi nenahnevala a nepokazila náladu.
Všetkým držím palce.
bonita
18.10.10,16:26
Mne zase hned udrelo do oci, ze viacerymi pracoviskami bol potvrdeny nezhubny nador a dokonca aj mamografom a az 3 mesiace po mamografii bol zhubny. Ked som bola mlada, tak ma mama upozornovala, uz neviem pri akej prilezitéosti to bolo, ze treba si davat pozor na uder do prsnika, elbo z toho moze byt rakovina. Mamograf nie je nic ine, len silne stlacenie, co sa moze rovnat uderu. ja viem, ze vsetci tu asi budete za mamograf, ale citam po nete dost a vidim, ze na prvej prehliadke nic a potom casto zhubny nador. Navyse stalcenim sa moze ohraniceny nadorcek rozprsknut do okolia. Tot moj nazor, verim tomu, co tu ored casom na porade prebehlo / upozornenie pred mamografiou/ a teda som aj toto vysetrenie odmietla a navyse svoje dcery upozornujem, ze ak tak, len ultrazvuk.
betka631
19.10.10,05:11
Mne zase hned udrelo do oci, ze viacerymi pracoviskami bol potvrdeny nezhubny nador a dokonca aj mamografom a az 3 mesiace po mamografii bol zhubny. Ked som bola mlada, tak ma mama upozornovala, uz neviem pri akej prilezitéosti to bolo, ze treba si davat pozor na uder do prsnika, elbo z toho moze byt rakovina. Mamograf nie je nic ine, len silne stlacenie, co sa moze rovnat uderu. ja viem, ze vsetci tu asi budete za mamograf, ale citam po nete dost a vidim, ze na prvej prehliadke nic a potom casto zhubny nador. Navyse stalcenim sa moze ohraniceny nadorcek rozprsknut do okolia. Tot moj nazor, verim tomu, co tu ored casom na porade prebehlo / upozornenie pred mamografiou/ a teda som aj toto vysetrenie odmietla a navyse svoje dcery upozornujem, ze ak tak, len ultrazvuk.


Ja si myslím, že mammografia ako prevencia ma určite opodstatnenie. Vychádzam z vlastnej skúsenosti: V ľavom prsníku som si nahmatala hrčku, absolvovala som ultrazvuk a ten potvrdil, že je to fibroadenom. Pravý prsník bez nálezu. Vzhľadom na to, že v rodine bol výskyt nádoru prsníka, rozhodol lekár, že ma pošle na mammograf. Tak sa prišlo na to, že mám nález aj v pravom prsníku a ten bol zhubný. Nenahmatala som si tam žiadnu hrčku, nevidela som žiadne zmeny, nič mi nebolo. Mala som tesne po 40-tke a dnes som tomu lekárovi vďačná, že ma na mammograf poslal.
ivantt
19.10.10,08:23
Vážení ľudkovia, niekde som sa dočítal či dopočul že okrem rakoviny hrubého čreva žiadna rakovina nie je dedičná. Ale keď sa začne človek báť že má rakovinu, lebo ju mal aj jeho rodič, je tu nádej že si ju dokonca sám privolá. Preto, keď máte niekto strach, treba si dať spraviť vyšetrenia a byť si istý ýe nič nehrozí.
Milé dámy, zamýšľali ste sa niekedy nad antikoncepciou ? ktorá je vhodná a ktorá nie ??? A prečo antikoncepciu predpisujú len ženám a nie chlapom ??? Nie je príčina onkologických ochorení práve v tých tabletkách, ktoré Vám tak doporučujú lekári ? Veď si zoberte : antikoncepcia, zlé stravovanie, stres a uponáhľanosť. Nie je to ten najlepší základ pre zhubné chorobý ??? Ja osobne som proti každej chemickej antikoncepcii. Aj keď je to fain že to môžem pustiť ale radšej by som riskoval že budem mať dieťa ako by mala riskovať partnerka rakovinu. S dieťaťom sa totiž to dá žiť po celý život a radostne žiť. S rakovinou človek už len celý zbytok života bojuje.
A také malé zamyslenie : Poznáte nejakú romku, čo berie antikoncepciu ? ja nie, ved by ju partner zabil a to doslova. Ci sa jedná o natikoncepciu, podviacňzanie alebo umysleny potreat, u nich je to odsudenie k smrti ked na to partner príde. No, a keďže nepoznime žiadnu romku, čo berie antikoncepciu, poznáme nejakú čo má rakovinu ??? Je to len vzácnosť stretnúť onkologicky chorú romku. Uf, ale sa mi to ťažko píše, ja som bol zvyknutý na cigánky a nie romky :-)
bonita
19.10.10,10:00
S tou romkou je to zaujimavy postreh. Osobne si myslim, ze asi maju tiez rakoviny, ale ci aj prsnikov a zen. pohlavnych organov a kolko?

Urcite, ze vsetky hormony iduce umelo do ludskeho tela su skodlive, asi snad len okrem tych, co telo prestane samo vyrabat a musia sa doplnat.

Geneticky prenosna je hlavne rakovina prsnika a s tym spojenych vajecnikov.

Osobne si myslim, ze najvacsou pricinou a spustacom je stres - ten jediny oslabuje imunitu a telo straca cast potrebnu na vysporiadanie sa s rakovinovymi bunkami v zaciatkoch. Na druhe miesto by som dala ziv. styl - stravovanie a ine skodliviny a asi az na tretie genetiku.
buchač
19.10.10,10:12
Vážení ľudkovia, niekde som sa dočítal či dopočul že okrem rakoviny hrubého čreva žiadna rakovina nie je dedičná.
Ale keď sa začne človek báť že má rakovinu, lebo ju mal aj jeho rodič, je tu nádej že si ju dokonca sám privolá. Preto, keď máte niekto strach, treba si dať spraviť vyšetrenia a byť si istý ýe nič nehrozí.
Milé dámy, zamýšľali ste sa niekedy nad antikoncepciou ? ktorá je vhodná a ktorá nie ??? A prečo antikoncepciu predpisujú len ženám a nie chlapom ??? Nie je príčina onkologických ochorení práve v tých tabletkách, ktoré Vám tak doporučujú lekári ? Veď si zoberte : antikoncepcia, zlé stravovanie, stres a uponáhľanosť. Nie je to ten najlepší základ pre zhubné chorobý ??? Ja osobne som proti každej chemickej antikoncepcii. Aj keď je to fain že to môžem pustiť ale radšej by som riskoval že budem mať dieťa ako by mala riskovať partnerka rakovinu. S dieťaťom sa totiž to dá žiť po celý život a radostne žiť. S rakovinou človek už len celý zbytok života bojuje.
A také malé zamyslenie : Poznáte nejakú romku, čo berie antikoncepciu ? ja nie, ved by ju partner zabil a to doslova. Ci sa jedná o natikoncepciu, podviacňzanie alebo umysleny potreat, u nich je to odsudenie k smrti ked na to partner príde. No, a keďže nepoznime žiadnu romku, čo berie antikoncepciu, poznáme nejakú čo má rakovinu ??? Je to len vzácnosť stretnúť onkologicky chorú romku. Uf, ale sa mi to ťažko píše, ja som bol zvyknutý na cigánky a nie romky :-)
S tou dedičnosťou by som nejak neexperimentoval ...jedna štatistika to a druhá onô ...

Rómka /cigánka , deg.... , ..../ a rakovina ?
Ale hej , aj oni majú , ibaže tieto sa dožívajú pomerne menšieho veku života a preto sa to až tak u nich neprejavuje .
Ale na onko som ich zopár videl ...

Rómka a antikoncepcia ???...hej , nejak sa k činu nemajú , to je fakt , muž by ju spráskal jak koňa .
Lenže u tejto populácie sa je potrebné aj z iného hľadiska na to pozerať .
Je ich viacero :
- zaostalosť
- nevedomosť
- prostredie
- manžel , druh
- v neposlednej miere aj viera
Jarka 1
19.10.10,11:56
Určite nie v poslednom rade peniaze. Toť sa jedna vyjadrila ...deti treba, aby boli peniaze.
ivantt
20.10.10,04:43
Jarka 1
Tak ano, to sa da casto pocut od nich... ale od gadžov počuť presný opak, treba prachy aby mohli byt deti :mad: teraz rozmyslam, ktora skupina je na tom lepsie ??
katarina.j
20.10.10,05:53
Jarka 1
Tak ano, to sa da casto pocut od nich... ale od gadžov počuť presný opak, treba prachy aby mohli byt deti :mad: teraz rozmyslam, ktora skupina je na tom lepsie ??
No my pracujúca inteligencia sme na tom lepšie-podla mna...ved medzi romami (vezmi si napr.nejaku romsku osadu)-kde sa priemer IQ pohybuje v medziach -debilita. A vezmi si napr. nejaký činžiak intelig.ludí-tak si urob priemer IQ tu. No nie je to tak? Viem, aj medzi inteligentami sa nájdu "svetlé či tmavé" výnimky, ale jednoznačne tvrdím, že sme na tom lepšie my-biely. Oni nevedia čo je praca, len robit deti kvoli dávkam a príspevkom, štát ich naučil na peniaze bez práce(dávky,podpory) tak by boli hlupi robiť a až tak brat peniaze, ked nemusia robit a peniaze k nim idu same. Sú aj medzi nimi výnimky, ale to by som hladala asi ako ihlu v kope sena-velmi málo.
ivantt
20.10.10,06:02
No my pracujúca inteligencia sme na tom lepšie-podla mna...ved medzi romami (vezmi si napr.nejaku romsku osadu)-kde sa priemer IQ pohybuje v medziach -debilita. A vezmi si napr. nejaký činžiak intelig.ludí-tak si urob priemer IQ tu. No nie je to tak? Viem, aj medzi inteligentami sa nájdu "svetlé či tmavé" výnimky, ale jednoznačne tvrdím, že sme na tom lepšie my-biely. Oni nevedia čo je praca, len robit deti kvoli dávkam a príspevkom, štát ich naučil na peniaze bez práce(dávky,podpory) tak by boli hlupi robiť a až tak brat peniaze, ked nemusia robit a peniaze k nim idu same. Sú aj medzi nimi výnimky, ale to by som hladala asi ako ihlu v kope sena-velmi málo.

mimotemyAle ved ja viem, to ja len tak ironicky som poznamenal... na druhej strane romovia nie su blby.. to sme skôr naopak.. oni nerobia a kto za nich robi ? hmmmm.... kto sa narobi aby sa oni mali dobre... ale to sem nepatri, to patri niekam uplne inam...
Llívia
20.10.10,06:04
Katarina.j, príď k nám - ako ihlu v kope sena budeš hľadať tých, čo sú výnimky a nič nerobia, len čakajú na nejaké sociálne dávky. Len neviem, do ktorej kategórie radíš mamičky na materskej, keď sú Rómky, ak predtým pracovali, a Rómov/ky, ak predtým pracovali a nie vlastnou vinou prišli o prácu.
buchač
20.10.10,06:10
Politiku z tejto témy radšej vypustite ...

Na tom trvám !!!!!!!!!!
ivantt
20.10.10,08:33
Môže mi niekto prosim povedasť, ako sa prejavujú prvé príznaky rakoviny hrubého čreva ?
JarkaL
20.10.10,10:07
Môže mi niekto prosim povedasť, ako sa prejavujú prvé príznaky rakoviny hrubého čreva ?

Vraj sa strieda zápcha s hnačkami, nadúvanie, krv v stolici, ceruzkovitá stolica...
Ja som nemala ani jeden z týchto príznakov a mám ju (zistili mi to v 4. štádiu, keď mi narástla v bruchu mts o veľkosti detskej hlavy).
buchač
20.10.10,11:08
Môže mi niekto prosim povedasť, ako sa prejavujú prvé príznaky rakoviny hrubého čreva ?

Choď niekde do histórie ...nájdi si môj , jeden z mojich príspevkov , tam som to opísal .
Podotýkam , že moje príznaky to boli .
irve
20.10.10,11:21
Mne zase hned udrelo do oci, ze viacerymi pracoviskami bol potvrdeny nezhubny nador a dokonca aj mamografom a az 3 mesiace po mamografii bol zhubny. Ked som bola mlada, tak ma mama upozornovala, uz neviem pri akej prilezitéosti to bolo, ze treba si davat pozor na uder do prsnika, elbo z toho moze byt rakovina. Mamograf nie je nic ine, len silne stlacenie, co sa moze rovnat uderu. ja viem, ze vsetci tu asi budete za mamograf, ale citam po nete dost a vidim, ze na prvej prehliadke nic a potom casto zhubny nador. Navyse stalcenim sa moze ohraniceny nadorcek rozprsknut do okolia. Tot moj nazor, verim tomu, co tu ored casom na porade prebehlo / upozornenie pred mamografiou/ a teda som aj toto vysetrenie odmietla a navyse svoje dcery upozornujem, ze ak tak, len ultrazvuk.
ja som v svojom príspevku písala, že ma objednala lekárka na o 6 mesiacov aj na mamografiu ... no ešte predtým ako som ju absolvovala (po 3 mesiacoch po poslednom USG) tak sa mi hrčka začala meniť, takže NEBOLO to spôsobené mamografom ... inak ja počúvam v OUSA, že USG nie je také presné ako MAMOGRAF a CT ... takže nech si urobí každý svoj vlastný názor, ja som to len chcela upresniť .... ale určite mladým ženám, ktoré namajú problémy s prsníkmi by som odporúčala IBA USG, pretože ani nie tak tlak mamografu, ale jeho žiarenie by mohlo mať vedľajšie účinky ......
ivantt
20.10.10,12:52
Vraj sa strieda zápcha s hnačkami, nadúvanie, krv v stolici, ceruzkovitá stolica...
Ja som nemala ani jeden z týchto príznakov a mám ju (zistili mi to v 4. štádiu, keď mi narástla v bruchu mts o veľkosti detskej hlavy).

Dakujem za info, pošlem dalej ;)
ivantt
20.10.10,12:53
Choď niekde do histórie ...nájdi si môj , jeden z mojich príspevkov , tam som to opísal .
Podotýkam , že moje príznaky to boli .

To sa pytal kamarat tak mu doporucim nech sa sem prihlasi a hlada, ved je to jeho zdravie. on sa boji a nedá si povedat, dokonca ani lekarovi nechce ist.
Jarka 1
20.10.10,14:21
Prosím, máte niekto skúsenosti s lymfomasážou pri chemoterapii?
Nakontaktovala som sa na masérku, ktorá robí tieto masáže. Vymyslela som to tak, že prídem na masáž po ďalšej chemoterapii tesne pred tým, ako mi zvykli prepuknúť bolesti. Upozornila ma, že vraj niektorí pacienti hovorili, že im to lekár zakazoval.
buchač
20.10.10,16:09
Prosím, máte niekto skúsenosti s lymfomasážou pri chemoterapii?
Nakontaktovala som sa na masérku, ktorá robí tieto masáže. Vymyslela som to tak, že prídem na masáž po ďalšej chemoterapii tesne pred tým, ako mi zvykli prepuknúť bolesti. Upozornila ma, že vraj niektorí pacienti hovorili, že im to lekár zakazoval.

Skôr inak by som povedal , odborník - masér na lymfomasáž by Ťa nemal vziať , pokiaľ to neodporučí angiológ ....
Takže , pokiaľ ma vezmeš vážne , nič nevymýšľaj a ani s masérkou nedumajte ...

Pekne krásne vyhľadaj angiológa , ktorý Ti vysvetlí všetky možné okolnosti okolo lymfomasáže .

Aj na rôznych stránkach , kde sa o tom pojednáva , je skoro vždy táto podmienka , t.j. konzultácia s odborníkom.
Chodím na angio , ešte ma na masáž nepoukázali .

Spomínaš bolesti po chemo , tak vedz aj to , že pokiaľ masér kvalitne odvádza svoju robotu , tak aj táto masáž je aj bolestivá .
Jarka 1
21.10.10,07:12
Ďakujem buchač, vždy ma dobre usmerníš.
VieraPopluharova
21.10.10,07:25
Môže mi niekto prosim povedasť, ako sa prejavujú prvé príznaky rakoviny hrubého čreva ?


Tak tu sa to vsetko rôzni:

mozes mat problemy a nemusis: ja osobne som problemy nemala, mna len odviezli priamo do nemocnice, nakolko som dostala bolesti do dutiny brusnej.
Ak si si nie isty/istá a máš nejake príznaky od kolegov uz popísané, odporucam jednoznacne urobit kolonoskopiu a na nic necakat, je to jedine smerodatne vystrenie co sa tyka hrubeho creva.
VieraPopluharova
21.10.10,07:29
Skôr inak by som povedal , odborník - masér na lymfomasáž by Ťa nemal vziať , pokiaľ to neodporučí angiológ ....
Takže , pokiaľ ma vezmeš vážne , nič nevymýšľaj a ani s masérkou nedumajte ...

Pekne krásne vyhľadaj angiológa , ktorý Ti vysvetlí všetky možné okolnosti okolo lymfomasáže .

Aj na rôznych stránkach , kde sa o tom pojednáva , je skoro vždy táto podmienka , t.j. konzultácia s odborníkom.
Chodím na angio , ešte ma na masáž nepoukázali .

Spomínaš bolesti po chemo , tak vedz aj to , že pokiaľ masér kvalitne odvádza svoju robotu , tak aj táto masáž je aj bolestivá .


Súhlasím: je to veľmi dôležité
buchač
21.10.10,17:19
Liečba detskej leukémie v 21. storočí

Citát : „ Liečba akútnej lymfoblastickej leukémie u detí patrí k najväčším úspechom a pokrokom v liečbe onkologických ochorení v poslednom období... Súčasnou úspešnou terapiou dokážeme trvale vyliečiť viac ako 80 % detí...“ toľko citát z odbornej medicínskej literatúry.
Čo znamená tá úspešná terapia v praxi ? (z vlastných skúseností s našim dieťaťom). (Česť jeho pamiatke! Veríme, že „odchod“ tohto dieťaťa poukáže na krutú pravdu o detskej onkológii. Pozn. Kampane za pravdu v medicíne).
V prvom rade zdesenie pri oznámení, o akú chorobu sa jedná a následné utešovanie onkológom a prezentovanie čísel úspešnosti liečby, čo rodiča trochu upokojí. Nasleduje ešte stále v šoku a cez slzy pod nátlakom, čo najrýchlejší podpis rodiča so súhlasom s liečbou (že vraj informovaný súhlas) a zaradenie do protokolu (podotýkam štúdie alebo inak povedané pokusu). O tejto štúdii sa lekár nezmieni ani slovkom, pretože by mu musel zapadnúť jazyk ak by mal povedať pravdu, čo sa za tou štúdiou skrýva a aké skutočné vedľajšie účinky táto terapia má... (neznalosť našich možností z nás rodičov žiaľ robí nástroj k manipulácii) ...No a potom dieťa postupne podstupuje neuveriťeľné a dostáva nasledovné:
...20... odberov kostnej drene (spýtajte sa nejakého dospelého, kto to absolvoval, aká je to hrôza ...)
...160... dávok jedovatej chemoterapie (intravenózne), ktorá pri kvapnutí na podlahu rozleptá lynoleum, pri vytečení mimo žilu spôsobí odborne nekrózu tkaniva, v ľudskej reči vyžratie mäsa až do kosti (diera v tkanive, resp. orgáne ako po kyseline, no ako v horore, ale toto je skutočnosť) Personál, čo ju podáva, má predpísané nosiť ochranu dýchacích ciest a rukavice kvôli vysokej toxicite, ...a deti dostanú tieto jedy priamo do krvi...
...xx... najrôznejších hrozných vedľajších účinkov a komplikácií tejto toxickej terapie prežitých s utrpením
...380... odberov krvi buď priamo z detskej ručičky, alebo z katétra
..2 krát... zavedenie CVK v celkovej anestézii na priamu možnosť dávkovania týchto jedov do krvného riečišťa a pri zbabranom zavedení, čo nie je výnimkou, opakované bezprostredné nasledujúce dvojnásobné zavedenie CVK a rýchle následné podávanie chemoterapie do čerstvo zavedeného katétra.
...každý deň ...(niekoľko rokov nepretržite)... xx... tabletiek najrôznejšieho druhu chemických liekov včítane ďalšej + tbl. chemoterapie (s ohľadom na ľudí, ktorí majú problémy so srdcom nebudem písať kumulatívnu dávku všetkých jedov v gramoch alebo kilách, ktoré naše dieťa dostalo aby nepoodpadávali)
...každý týždeň... kontrolné odbery krvi počas tzv. udržiavacej liečby, viete si predstaviť tú psychickú záťaž pre dieťa, ako aj pre rodiča? Pravdepodobne aj zdravý človek by musel psychicky a telesne ochorieť pod tlakom týchto neustálych kontrolných odberov a šikany – a to v mene štúdie.
...30... lumbálných punkcíí do detskej chrbtice + aplikácia chemoterapie do nej
...20... rontgenov a množstvo iných vyšetrení (sono, CT atď.), xx ...krvných konzerv
...xx.... vizít aj s prítomnosťou nových adeptov dávkovania chemoterapie s kamennými tvárami a prezeranie si detí ako opíc s absenciou jediného milého pohľadu alebo slova.
...xx...pokusov rodiča dožadovania sa dôkladných vyšetrení na mikroorganizmy a mykózy v krvi, čo vyvoláva u onkológov zdesenie a nervozitu na tvárach, ako keby rodič zaklepal na trinástu komnatu, za ktorej dverami sa ukrýva tajomstvo správnej terapie tohoto ochorenia... V nemom úžase si rodič vypočuje spŕšku nezmyselných reakcií a argumentov lekára na upratanie tejto témy... (veď pre onkológa hematologický pacient zalievaný chemoterapiou má zrejme krištáľovo čistú krv a žiadne mikroorganizmy ani mykózy nehrozia, veď chemoterapia to istí, a strašenie alternatívnym lekárom (riadným doktorom, len na trochu inej úrovni poznania a svedomia) na mykózy a mikroorganizmy v krvi je veľmi nezodpovedné - toľko postoj onkológa, alebo na zbavenie sa rodiča sa používa ešte lepšia formulácia „...čo chcete veď ste na onkológii!“).
...xx... zakazovaní lekárov - onkológov užívať doplnky výživy a životne dôležitých vitamínov, ako keby chemoterapia toto všetko nahrádzala a aby sme deťom vitamínmi náhodou neublížili! Predovšetkým vitamín B12 a kyselina listovú, ktoré sú základným predpokladom zdravej krvotvorby.
...stovky... strávených dní v nemocnici medzi štyrmi stenami na malom priestore, ako aj bezosných nocí a strachu z tejto choroby a strachu dieťaťa o vlastný život! A prosieb dieťaťa: prosím vás pomôžte mi ja nechcem zomrieť, ja chcem žiť........(ale toto onkológovia neradi počúvajú, lebo len oni sú tí, ktorí vo svojích dezilúziách trvalo vyliečia 80% detí, za čo ich treba velebiť).
V prípade návratu choroby, čo je vo väčšine prípadov, ako aj v našom, ako bonus navyše je indikovaná transplantácia kostnej drene, ktorej v rámci prípravného režimu predchádza celotelový ožiar v intenzite 12 Gy (kto ste odborník v práci so žiarením, posúďte si to sám, dávka 5 Gy má za následok fatálne poškodenie životne dôležitých orgánov s následkom smrti) + fatálna vysokodávková chemoterapia s následným úplným zničením kostnejdrene. Po transplantácii, ak ju dieťa vôbec prežije (inak to pri tejto terapii ani nemôže byť), sa ochorenie so železnou, pravidelnosťou vracia (ako aj v našom prípade), a šialenstvo terapie začína odznova (niekoľko rokov nepretržite!!) ...Špičkoví odborníci a demolátori detského organizmu zrazu zalezú do myšacích dier a po vychvaľovaní úspešnosti ich jedinej správnej terapie zostane iba smrad. Kde sa podelo tých 80% trvalého vyliečenia ktorým doslova zvábili a oklamali rodičov? A kde je úspech transplantácie ako kuratívnej metódy? Bezradne krčia ramenami a vytasia na vás okrídlenú vetu na onkológii „Uvedomte si, že ste na onkológii a smrť patrí k životu! Môžete lekárom len poďakovať, že vášmu dieťaťu predĺžili život.„

Normálny človek si musí klepnúť prstom po čele, že sa asi zbláznil, alebo pozerá seriál Akty X!
Ale nie, je to bohužiaľ realita ktorá sa deje s jeho vlastným dieťaťom! Zákonom prinútená realita, aby sa rodičia náhodou nerozhodli nesprávne v neprospech dieťaťa! Takže toto je výsledok zákonom riadeného úspechu a ochrany dieťaťa, lebo rodič by svojim rozhodovaním mohol vlastnému dieťaťu poškodiť! (a to vo svete vyspelej demokracie a pokroku - údajne).
Ak budete mať doma psa a budete ho týrať môžete za to dostať trest odňatia slobody. Za uvedené terapie a údajné úspechy lekári dostávajú „Krištálové krídla“, pozvánky na kongresy (skúsme hádať kým sponzorované ...) a vyžadujú si oslovenia a uznania ako špičkoví odborníci, bezhraničnú dôveru v ich schopnosti, múdrosť a účinnosť terapie. Ja by som pre nich mal titul, ktorý sa ale používal v 40- tych rokoch minulého storočia a na ktorý netreba ani študovať (na ten stačí plniť len príkazy) ako aj odporúčanie použiť uvedenú terapiu napr. na slonoch. Majú cca 100 x väčšiu hmotnosť ako dieťa, čo umožňuje použiť oveľa vyššie dávky jedov, čo by bol aj oveľa lepší biznis pre farmaceutický priemysel. Avšak má to jeden háčik, spolky na ochranu zvierat by im rýchlo klepli po prstoch. U detí je toto dokonca zákonom vynútené a klepnúť po prstoch im nemá kto! Hrôza! Ak sa rodič v určitej fáze remisie ochorenia rozhodne odmietnúť pokračovať v tejto devastujúcej terapii, tak sa mu vedenie onkológie vyhráža súdom a zastrašovaním, že keď dieťa nebude pokračovať v prevencii chemoterapiou, že mu rodič veľmi ublíži a tak mu zoberie šancu na prežitie... (pričom informovaný súhlas udáva právo rodiča kedykoľvek odvolať súhlas so štúdiou (pokusom) a vybrať si iný typliečby.) Neuveriteľné však? Nie, to nie je sen, to je tvrdá a skutočná realita na detskej onkológii.
A aký je teda zvýčajný výsledok tejto štandardnej, údajne jedinej úspešnej a zákonom prinútenej liečebnej metódy? (desiatky rokov bez dôkazov presadzovanej a v skutočnosti neúčinnej, podvodnej a na utrpení detí udržovanej terapie). Vo väčšine prípadov (tak, ako aj v tom našom) totálne zdecimovanie detského organizmu a v konečnom dôsledku sepsa, krutá bolesť..., smrť a prázdna detská izba........................... (výsledok práce špičkových odborníkov šialene obhajujúcich len toximolekulárnu medicínu).

Ďakujeme...páni onkológovia už by ale stačilo, preberte sa neobávajte sa nevedomosti, ale falošného poznania. Lepšie je nevedieť nič, ako pokladať za pravdu to, čo pravdou nie je!
A pravda je taká že väčšina detí vôbec nezomiera na vysoký počet tzv. blastov, ale na následky CHEMOTERAPIE spôsobujúcej sepsu a následné zlyhanie orgánov.
Zaujímalo by ma, či by onkológovia aplikovali túto tak úspešnú metódu bez podpisu rodiča a či by sa ponáhľali aplikovať túto terapiu vlastným deťom? Odpoveď je jasná, na základe možnosti právnych následkov pri zlyhaní liečby (pokusu) by ju bez podpisu rodiča určite neaplikovali. Preto podpis rodiča má pre onkológa hodnotu poslaneckej imunity v parlamente.
Nájde sa konečne niekto, kto toto šialenstvo zastaví, alebo sa budeme mlčky, donekonečna a nečinne prizerať na toto utrpenie detí (dovolím si povedať že týranie) a na ich smrť, na nerešpektovanie práv pacienta, práva na život, zdravie a na zamlčovania dokázaných vedeckých poznatkov a účinných metód na riešenie liečby týchto ochorení? HODNÉ ZAMYSLENIA A ČINU.






...na základe týchto skutočností beriem tie moje tvrdšie / dalo by sa povedať / vyjadrenia sa späť ...
Zo začiatku , na základe prvých príspevkov sa nedalo nejak vytušiť , že Tvoje reakcie sú opodstatnené , respektíve už asi aj iný pohľad mám na Tvoje názory a vyjadrenia , postrehy ...
Sú pochopiteľné ...

Ospravedlňujem sa :)

Zasa som o niečo múdrejší , skúsenejší ...

Žiaľ neučil som sa na chybách cudzích , ale svojich ...:(

Čiže , na pravú mieru dávam ...negujem .
ivantt
21.10.10,18:41
v com negujes ??? tento krat ti nerozumiem.
buchač
21.10.10,18:47
...čítaj , dumaj , súvislosti hľadaj.....
ivantt
22.10.10,11:03
buchač, habbs čital som, hladam suvislosti. Ja viem, je to smutne ked niekomu zomrie clen rodiny, mne tak zomrela mam ale nesmie sa za to postavit proti celemu svetu. Bolest rodicov je nepredstavitelna, aj to poznam... ale mne chemoterapia zachranila zivot. Možno má na svedomi zlyhanie pankreasu, schytal som cukrovku ale žijem už takmer 20 rokov po chemoterapii. Ja verim tomu, ze lekari robia vsetko co môzu pre záchranu ludskeho zivota, navratenie mu zdravia ( niktorí lepšie, iní horšie, aj to je o ludoch ) a nikdy nerobia s umyslom ubliziť, ani rodičom ani nikomu. Sú to takí istý ludia ako my. Ine je to s farmaceutickým priemyslom, to je ozaj o prachoch, nie o zachrane zivotov. Mne lekari tzivot zachranili, mojej mame ho zobrali... aleživot ide dalej a treba ho žit. Hovorí sa že čas rany zhahojí.. to je rpavda ale jazvy ostanu. Ale nie je to dôvod zanevret na cely svet, znenavidiet lekarov a zavrhnut každp pravdu okrem tej svojej.
Je mi ozaj luto co musel habbs prezit a co muselo prezit jeho dieta ale ten osud ma vela dalsich iných rodin. a vela idých rodin ma osud so stastnym koncom. Preco rozhosievať semienka nenávisti ???
buchač
22.10.10,18:28
buchač, habbs čital som, hladam suvislosti. Ja viem, je to smutne ked niekomu zomrie clen rodiny, mne tak zomrela mam ale nesmie sa za to postavit proti celemu svetu. Bolest rodicov je nepredstavitelna, aj to poznam... ale mne chemoterapia zachranila zivot. Možno má na svedomi zlyhanie pankreasu, schytal som cukrovku ale žijem už takmer 20 rokov po chemoterapii. Ja verim tomu, ze lekari robia vsetko co môzu pre záchranu ludskeho zivota, navratenie mu zdravia ( niktorí lepšie, iní horšie, aj to je o ludoch ) a nikdy nerobia s umyslom ubliziť, ani rodičom ani nikomu. Sú to takí istý ludia ako my. Ine je to s farmaceutickým priemyslom, to je ozaj o prachoch, nie o zachrane zivotov. Mne lekari tzivot zachranili, mojej mame ho zobrali... aleživot ide dalej a treba ho žit. Hovorí sa že čas rany zhahojí.. to je rpavda ale jazvy ostanu. Ale nie je to dôvod zanevret na cely svet, znenavidiet lekarov a zavrhnut každp pravdu okrem tej svojej.
Je mi ozaj luto co musel habbs prezit a co muselo prezit jeho dieta ale ten osud ma vela dalsich iných rodin. a vela idých rodin ma osud so stastnym koncom. Preco rozhosievať semienka nenávisti ???
Zvýraznené je dôležité ....

Čo prežil ????....to neviem posúdiť ...

Jeho dieťa ???...tak to viem úplne presne ...

Totiž žiadne NEMÁ....to sú tie súvislosti ....
Habbs
22.10.10,20:29
Zvýraznené je dôležité ....

Čo prežil ????....to neviem posúdiť ...

Jeho dieťa ???...tak to viem úplne presne ...

Totiž žiadne NEMÁ....to sú tie súvislosti ....


Mal som to dat v podobe linku
http://www.cez-okno.net/clanok/serial-preco-mi-je-zle-ked-pocujem-je-to-vedecky-dokazane/vii-preco-umrelo-nase-dieta-alebo-liecba-detskej-leukemie


A mimochodom,meni natom nieco,ze to nieje moje dieta?Urcite nie.Stale budem tvrdit,ze dnes sa ludia neliecia.Tento clanok nema nic spolocne s liecenim.Predstav si kolko penazi to stoji poistovnu taka liecba.Poistovnu,ktoru platime povinne vsetci aj ti ktori dodrzuju zivotospravu a nepotrebuju lekarov.Cim viac a dlhsie clovek znesie taku drahu liecbu ,tym lepsie,pre ten priemysel,bez ohladu nato,ci to ten clovek prezije.Kto prezije je dieta stasteny v takom pripade.

Preco sa nespytate ludi,ktori sa vyliecili z rakoviny bez tychto chemickych jedov a bez celeho toho rakovinoveho priemyslu?To Vas nezaujima?Obhajujete tu chemoterapiu a tvrdite,ze vdaka nej ste prezili.Ti co prezili bez chemoterapie a vsetkych tych vedlajsich ucinkov ,co by vam nato povedali?
Bohuzial tento system je tu tak nastaveny,ze clovek si nemoze vybrat liecbu,jemu ponuknuta iba ta,ktora vynasa najviac penazi a je aspon z troch percent uspesna.
pe.pe
22.10.10,21:21
Habbs, len jedna otázka:

Ak chemoterapeutikum spôsobí nekrózu tkanív "až po kosť" v prípade, že sa dostane mimo vény, znamená to, že zničí aj kopu ciev (aj vén aj artérií) medzi pokožkou a kosťou. Ako je možné, že pri podaní do vény nenekrotizuje ani samotnú vénu, ani krvné bunky?

Určite si nad tým rozmýšľal. Však?
Habbs
22.10.10,23:20
Habbs, len jedna otázka:

Ak chemoterapeutikum spôsobí nekrózu tkanív "až po kosť" v prípade, že sa dostane mimo vény, znamená to, že zničí aj kopu ciev (aj vén aj artérií) medzi pokožkou a kosťou. Ako je možné, že pri podaní do vény nenekrotizuje ani samotnú vénu, ani krvné bunky?

Určite si nad tým rozmýšľal. Však?

Jasne,ze som rozmyslal aj nad tym a tiez mi to neslo do hlavy.Ale ked,si uvedomim,preco sa dodrziavaju popri tom ochranne opatrenia asi to bude mat s tym nieco spolocne.V tomto videu ukazuju ako vyzera poleptana ruka od chemo.Mozno si niekto povie,ze je to ako sa hovori bluff.Ja nemam preco tomu neverit.
http://www.mustwatch.cz/film/lecba-rakoviny-zevnitr-healing-cancer-from-inside-out/

Najlepsie si je vyskusat sam na sebe,ale kto bude riskovat?
Zrejme poliat si ruku chemoterapiou a pustat si do zily chemo po kvapkach ,ktora sa riedi hned krvou nieje to iste.;)
Gabhus
23.10.10,02:09
Prosím Ťa, to máš odkiaľ tie vedomosti? To si vážne myslíš, že rakovina je vecou životosprávy? Teda najmä životosprávy. Mali sme známeho, pre ktorého bola najväčšou pochúťkou žihľava a šalát zo sedmikrások, behával maratón a čo si myslíš že na akú chorobu pošiel? Na rakovinu pľúc. Odkiaľ ju mal? Žil až nezdravo zdravo. Pokiaľ si to nezažil, tak nerozprávaj. A že je liečba drahá. Nie si ty minister zdravotníctva? To akože postaviľ onkologických k múru? Fuj. A čo alkoholici, narkomani, duševne chorí, postihnutí tých tiež? Mengele? O čom neviem, o tom nerozprávam. Mysli si o o mne čo chceš. Kto ma pozná, vie. Prvý raz na tomto fóre som za za tie roky rozčúlila. Maj sa a prosím Ťa, nereaguj.
Habbs
23.10.10,03:48
Prosím Ťa, to máš odkiaľ tie vedomosti? To si vážne myslíš, že rakovina je vecou životosprávy? Teda najmä životosprávy. Mali sme známeho, pre ktorého bola najväčšou pochúťkou žihľava a šalát zo sedmikrások, behával maratón a čo si myslíš že na akú chorobu pošiel? Na rakovinu pľúc. Odkiaľ ju mal? Žil až nezdravo zdravo. Pokiaľ si to nezažil, tak nerozprávaj. A že je liečba drahá. Nie si ty minister zdravotníctva? To akože postaviľ onkologických k múru? Fuj. A čo alkoholici, narkomani, duševne chorí, postihnutí tých tiež? Mengele? O čom neviem, o tom nerozprávam. Mysli si o o mne čo chceš. Kto ma pozná, vie. Prvý raz na tomto fóre som za za tie roky rozčúlila. Maj sa a prosím Ťa, nereaguj.

Ty to vies urcite lepsie nez svetovy lekari,ktory sa tym zaoberaju desiatky rokov a maju viac ako 50 % uspechy v liecbe alternativou.
Mozno to nieje vecou zivotospravy,mozno sam Boh zosiela na ludi rakovinu a vsetke mozne choroby.Mozes to tak brat.A nerozculuj sa,lebo si privodis vazne zdravotne problemy.
betka631
23.10.10,05:21
Mal som to dat v podobe linku
http://www.cez-okno.net/clanok/serial-preco-mi-je-zle-ked-pocujem-je-to-vedecky-dokazane/vii-preco-umrelo-nase-dieta-alebo-liecba-detskej-leukemie


A mimochodom,meni natom nieco,ze to nieje moje dieta?Urcite nie.Stale budem tvrdit,ze dnes sa ludia neliecia.Tento clanok nema nic spolocne s liecenim.Predstav si kolko penazi to stoji poistovnu taka liecba.Poistovnu,ktoru platime povinne vsetci aj ti ktori dodrzuju zivotospravu a nepotrebuju lekarov.Cim viac a dlhsie clovek znesie taku drahu liecbu ,tym lepsie,pre ten priemysel,bez ohladu nato,ci to ten clovek prezije.Kto prezije je dieta stasteny v takom pripade.

Preco sa nespytate ludi,ktori sa vyliecili z rakoviny bez tychto chemickych jedov a bez celeho toho rakovinoveho priemyslu?To Vas nezaujima?Obhajujete tu chemoterapiu a tvrdite,ze vdaka nej ste prezili.Ti co prezili bez chemoterapie a vsetkych tych vedlajsich ucinkov ,co by vam nato povedali?
Bohuzial tento system je tu tak nastaveny,ze clovek si nemoze vybrat liecbu,jemu ponuknuta iba ta,ktora vynasa najviac penazi a je aspon z troch percent uspesna.

Mení sa na tom minimálne to, že sa Ti buchač ospravedlnil a Ty si nemal ani len toľko slušnosti, aby si vysvetlil, že sa nejedná o Tvoje dieťa. Mne stačí i to, aby som si urobila názor.
betka631
23.10.10,05:29
Prosím Ťa, to máš odkiaľ tie vedomosti? To si vážne myslíš, že rakovina je vecou životosprávy? Teda najmä životosprávy. Mali sme známeho, pre ktorého bola najväčšou pochúťkou žihľava a šalát zo sedmikrások, behával maratón a čo si myslíš že na akú chorobu pošiel? Na rakovinu pľúc. Odkiaľ ju mal? Žil až nezdravo zdravo. Pokiaľ si to nezažil, tak nerozprávaj. A že je liečba drahá. Nie si ty minister zdravotníctva? To akože postaviľ onkologických k múru? Fuj. A čo alkoholici, narkomani, duševne chorí, postihnutí tých tiež? Mengele? O čom neviem, o tom nerozprávam. Mysli si o o mne čo chceš. Kto ma pozná, vie. Prvý raz na tomto fóre som za za tie roky rozčúlila. Maj sa a prosím Ťa, nereaguj.


Ty to vies urcite lepsie nez svetovy lekari,ktory sa tym zaoberaju desiatky rokov a maju viac ako 50 % uspechy v liecbe alternativou.
Mozno to nieje vecou zivotospravy,mozno sam Boh zosiela na ludi rakovinu a vsetke mozne choroby.Mozes to tak brat.A nerozculuj sa,lebo si privodis vazne zdravotne problemy.

Dnes ráno som sa už rozčúlila i ja, a to sa len tak nepodarí hocikomu.
Vierka túto tému založila s úmyslom, aby si ľudia, ktorí prešli alebo prechádzajú onkologickým ochorením vzájomne poradili.
Habbs neprežil a neprešiel si tým, tak si nechaj svoje rady z knižky pre seba. Ktovie, či by si bol taký hrdina, s takými silnými rečami aj vtedy, ak by sa to dotýkalo priamo Tvojej osoby.
Ak máš toľko rokov ako som tu niekde zaregistrovala, tak ešte ani poriadne nevieš o čom je život.
buchač
23.10.10,10:25
A mimochodom,meni natom nieco,ze to nieje moje dieta?Urcite nie.Stale budem tvrdit,ze dnes sa ludia neliecia.Tento clanok nema nic spolocne s liecenim.Predstav si kolko penazi to stoji poistovnu taka liecba.Poistovnu,ktoru platime povinne vsetci aj ti ktori dodrzuju zivotospravu a nepotrebuju lekarov.Cim viac a dlhsie clovek znesie taku drahu liecbu ,tym lepsie,pre ten priemysel,bez ohladu nato,ci to ten clovek prezije.Kto prezije je dieta stasteny v takom pripade.


Gabhus Re: Onkologicke ochorenia
Prvý raz na tomto fóre som za za tie roky rozčúlila. Maj sa a prosím Ťa, nereaguj.

Habbs
Member
Mozno to nieje vecou zivotospravy,mozno sam Boh zosiela na ludi rakovinu a vsetke mozne choroby.Mozes to tak brat.A nerozculuj sa,lebo si privodis vazne zdravotne problemy.

Rozčúlila ???...ja ani nie ...

Ale do jazyka si momentálne nekusnem...zariskujem , že mi Richard ban dá ...

Habbs ...poznáš to ,že ...skratku MBB???...." mladej , blbej , bažant ...

Kriste pane , to chceš povedať , že len ten chytí raka , kto nedodržuje životosprávu ????
Ty si ale blbec na kvadrát ...
Niekedy rozmýšľam , prečo sa berú pokrvní príbuzní ...vždy je to na škodu spoločnosti .
Si predstav , že ak by to malé dieťa na jednej Tvojej fotke malo túto chorobu ???
Kua , hádam nedodržiavalo to dojča životosprávu ??? Alebo jeho mama sa počas tehotenstva schválne dala , povedzme , vystaviť rádioaktívnemu žiareniu ????

Boha si spomenul ...možno on zosiela na ľudí choroby ...
Hm , možno ...možno áno , možno nie ...ale ver tomu , že v tých ťažkých chvíľach sa aj bezbožník na NEHO obráti ...

Vraj sa nemá Gabhus rozčúliť , lebo si zdravotné problémy privodí ...
Ten pravý sa ozýva ...veď kto si Tvoje "múdrosti" prečíta , šak o toho sa normál klepka pokúša...

Kto prežije , je dieťaťom šťasteny ...

Tak s týmto , len s týmto súhlasím , som jej dieťa ...ale nie v súvislosti s Tvojim príspevkom...
Gabhus
23.10.10,12:14
Ja si nič privádzať nemusím, ja som tým prešla. Nefajčila som, som absolútny abstinent, žijem v relatívne zdravom prostredí, stravujem sa možno zdravšie ako väčšina populácie. Som večne vysmiata, problémy si nepripúšťam. o strese som počula zdiaľky. Tak mi povedz, z čoho som to dostala. Pána Boha nechaj bokom. Ak mi to vysvetlíš, navrhneme Ťa kolektívne na Nobelovú cenu za medicínu, veď to nevedia ani svetové kapacity aký je tam vlastne mechanizmus vzniku. Až si sa zjavil a je Ti to jasné......
Gabhus
23.10.10,12:18
Pre upresnenie - môj predchádzajúci príspevok bol reakciou na Habbsa:).
buchač
23.10.10,12:47
Habbs
23.10.10,14:16
Este dodam k objektivite na tomto fore vasich prispevkov ,ktori ste prezili zakernu chorobu a liecbu ku ktorej vam blahozelam..Vy vsetci,ktori tu pisete o zdolani svojej choroby pomocou vrazednej liecby chemoterepie si uvedomte,ze patrite iba medzi 3 percenta ludi,ktory prezili viac ako 5 rokov.Vy 3% si tu mozte medzi sebou nahravat proti mne,mne to nevadi. 97% ludi sa tu nemoze vyjadrit ,pretoze su mrtvy.Ak by sa mohli vyjadrit s toho druheho sveta,urcite by sa nepriklonili na vasu stranu a urcite by si v zivote druhykrat taku istu "liecbu" nezopakovali.

Siroka verejnost a ludia ,ktory maju s tou chorobou do cinenia alebo ich tato choroba a liecba zaujima a chceli by vediet viac mali by hladat inde po internete.Napr.napisat do googla The Gerson therapy. Gersonova terapia ma viac ako 50% uspesnost liecby.Pozostavala z prisnej diety na zeleninovych a ovocnych stavach.Ludom sa to zda az velmi jednoduche a lacne aby tomu verili,ze to moze fungovat.Kto rozumie trochu po polsky
http://www.youtube.com/watch?v=ZjR6lkFaTfo

Tu je jeden z mnoha pribehov
http://www.somvprahe.sk/forum/precitaj-si-prosim-aby-si-tiez-nedoplatil-na-naivitu

Dalsiu vec ktoru spominate ohladom deti chorych na rakovinu a spajate to stym,ze to nieje chyba zivotospravy.Pytam sa coho je to chyba?
Snad je Vam jasne,ze cez plod prechadza matkina krv.Generaciou a generaciou je to s detmi horsie a horsie,Ludia su otraveny chemiou z potravin,ktora obsahuje len malo zivin,otraveny vodou ,otraveny zivotnym prostredim.To znecistenie matky krvou prechadza cez plod.Tazke kovy prechadzaju aj cez placentu.Z toho zamoreneho toxickeho tela sa im vytvori toxicke materske mlieko,ktorym krmia potomok.Pride chemicka vakcina a skok z biologicky danej potravy materskeho mlieka na stravu chemicku-varenu,bez zivin s vysoko alergennymi nahrazkami mlieka.Potom sa uz iba ostava modlit aby dieta to vsetko znieslo a bolo zdrave.Kazda zena by sa mala pred otehotnenim detoxikovat od tychto jedov,v dnesnom svete je to uz potrebne.
buchač
23.10.10,14:37
...
Tu je jeden z mnoha pribehov
http://www.somvprahe.sk/forum/precitaj-si-prosim-aby-si-tiez-nedoplatil-na-naivitu

Dalsiu vec ktoru spominate ohladom deti chorych na rakovinu a spajate to stym,ze to nieje chyba zivotospravy.Pytam sa coho je to chyba?
Snad je Vam jasne,ze cez plod prechadza matkina krv.Generaciou a generaciou je to s detmi horsie a horsie,Ludia su otraveny chemiou z potravin,ktora obsahuje len malo zivin,otraveny vodou ,otraveny zivotnym prostredim.To znecistenie matky krvou prechadza cez plod.Tazke kovy prechadzaju aj cez placentu.Z toho zamoreneho toxickeho tela sa im vytvori toxicke materske mlieko,ktorym krmia potomok.Pride chemicka vakcina a skok z biologicky danej potravy materskeho mlieka na stravu chemicku-varenu,bez zivin s vysoko alergennymi nahrazkami mlieka.Potom sa uz iba ostava modlit aby dieta to vsetko znieslo a bolo zdrave.Kazda zena by sa mala pred otehotnenim detoxikovat od tychto jedov,v dnesnom svete je to uz potrebne.

Pani z príbehu by som doporučil aj nejaké iné oddelenie nemocnice navštíviť ...zvyknú mreže na oknách mať ...

K tej veci ...

Matka kontra dieťa ...budiž , beriem ...no so značnou rezervou , ale vysvetľovať sa mi nechce , na dialóg - diskusiu sú potrební dvaja...
Habbs
23.10.10,14:43
Dnes ráno som sa už rozčúlila i ja, a to sa len tak nepodarí hocikomu.
Vierka túto tému založila s úmyslom, aby si ľudia, ktorí prešli alebo prechádzajú onkologickým ochorením vzájomne poradili.
Habbs neprežil a neprešiel si tým, tak si nechaj svoje rady z knižky pre seba. Ktovie, či by si bol taký hrdina, s takými silnými rečami aj vtedy, ak by sa to dotýkalo priamo Tvojej osoby.
Ak máš toľko rokov ako som tu niekde zaregistrovala, tak ešte ani poriadne nevieš o čom je život.

Mam 26 rokov.Majstri sveta su mladsi odomna.Ak si myslis,ze starsi clovek musi mat pravdu len preto,ze sa skôr narodil si na omyle.Mlady clovek este nieje tak zmanipulovany televiziou ako starsi.Vsetke media vlastnia iba 6 ludi a su cenzurovane.Tazko ste sa mohli dozvediet pravdu pocas vasho zivota.Mladi ludia uz vyrastaju s internetom,kde sa pravda celeho politickeho systemu odhaluje.A Vas presvedcit je ako staru krestansku babku presviedcat ,ze Boh neexistuje.:DMoznoze by ta zaujimalo co sa vlastne deje vo svete.
http://www.mustwatch.cz/film/big-picture/
Lenka1979
23.10.10,14:52
Odpoviem úplne mimotemy ,ktorá je tu založená za iným účelom.... ale "idem" s témou od začiatku a čítam každý príbeh a Habbs, nehnevaj sa, ale už musím na Teba reagovať, lebo mi pripadáš ako z inej planéty...:mad: Tie Tvoje múdrosti sa nedajú prehliadnuť... len by som bola zvedavá, či by si sa s nimi stotožnil a využil ich aj keby tá hnusná pliaga prišla na Teba - čo Ti samozrejme nikdy neželám a tak isto žiadnemu človeku na tejto našej biednej zemi... sto krát by som bola radšej, keby stačilo podať človeku proti tej pliage paralen ako na horúčku... Ty si myslíš,že tí ľudia umierajú dobrovoľne? a chemo podstupujú len tak z radosti... aby im bolo zakaždým na zvracanie a vypadali všetky vlasy lebo budú vyzerať "cool"? Bože, kde to žiješ, človeče??? Mali sme stretko v PO, keby si vedel, koľko ľudí tam bolo, ktorí týmto peklom prešli a predsa sa stále usmievajú a majú energie sto krát viac ako ktorýkoľvek iný človek,ktorý tým neprešiel a je zdravý. Ja skladám obdivu a klobúk dolu pred všetkými,ktorí to zvládli alebo bojujú s tým aj teraz, lebo človek nikdy nevie a môže si "sadnúť" aj naňho. Toť vsjo...
buchač
23.10.10,15:20
Mam 26 rokov.Majstri sveta su mladsi odomna.Ak si myslis,ze starsi clovek musi mat pravdu len preto,ze sa skôr narodil si na omyle.Mlady clovek este nieje tak zmanipulovany televiziou ako starsi.Vsetke media vlastnia iba 6 ludi a su cenzurovane.Tazko ste sa mohli dozvediet pravdu pocas vasho zivota.Mladi ludia uz vyrastaju s internetom,kde sa pravda celeho politickeho systemu odhaluje.A Vas presvedcit je ako staru krestansku babku presviedcat ,ze Boh neexistuje.:DMoznoze by ta zaujimalo co sa vlastne deje vo svete.
http://www.mustwatch.cz/film/big-picture/
Majstri sveta ???
V kulturistike ??? :---:D

Tento citát určite poznáš....


Neobávaj sa nevedomosti, ale falošného poznania. Lepšie je nevedieť nič, ako pokladať za pravdu to, čo pravdou nie je.

...jak vyšitý ....PRE TEBA ...

Mladí ľudia s internetom vyrastajú , fakt je to ...TY máš celý Google v malíčku ...od Teba len Chuck Norris je lepší ...;)
ivantt
23.10.10,17:46
Mam 26 rokov.Majstri sveta su mladsi odomna.Ak si myslis,ze starsi clovek musi mat pravdu len preto,ze sa skôr narodil si na omyle.Mlady clovek este nieje tak zmanipulovany televiziou ako starsi.Vsetke media vlastnia iba 6 ludi a su cenzurovane.Tazko ste sa mohli dozvediet pravdu pocas vasho zivota.Mladi ludia uz vyrastaju s internetom,kde sa pravda celeho politickeho systemu odhaluje.A Vas presvedcit je ako staru krestansku babku presviedcat ,ze Boh neexistuje.:DMoznoze by ta zaujimalo co sa vlastne deje vo svete.
http://www.mustwatch.cz/film/big-picture/

Clovece, a ty akym právom beries ludom vieru ??? je jedno aku, ci uzh v boha alebo vieru vo vyliecenie !!! AQkým právím osocujes starsich a starych ludí ??? Kde si vyrastal ??? v dretskom domove urcite nie, ale v rodine asi tiez nie, to by si sa spraval k ludom inak... ze by v diagnostickom ústave ?? tam vacsinou vyrastaju ludia ktorý nenávidia cely svet. Presviečaš ľudí o pravde ale len o tej tvojej. Veď na nete najdeš viac bludov ako v časopisoch. Vyberáš si len čo tebe vyhovuje a miešaš sa do témy založenej pre ľudí ktorí skutočne trpeli a sú vďačnzý za každý deň života a života si vážia. Neberú nikomuj vieru v Boha ani vieru vo vyliečenie... sú to ľudia ktorí veria v lásku ale to asi nevieš čo je. nemáš asi rád nikoho okrem seba. Táto miestnosť má ľuďom pomáhať, rozhdeliť sa o svoje zážitky, či už tie najbolestnešie alebo menej bolestné... niekedy mi je doplaču keď tu čítam životnuý príbeh a nehambím sa zha svoje slzy... ale vieš ty vôbec čo je to slza ??? asi vieš, ale len slza bezmocnosti ovládať ineho... nepíš do témy onkologické ochorenia a tým najviac všetkým pomôžeš....
buchač
23.10.10,18:04
Clovece
...
... nepíš do témy onkologické ochorenia a tým najviac všetkým pomôžeš....
A nielen do tejto...

Doplním ešte aj inak a netajím sa tým ...

Mám dojem , že požiadam adm. aby Habbsa z PORADY vylúčil , dôvodov je habadej ...

Určite nie som sám , kto so mnou súhlasiť bude ...
bonita
23.10.10,20:01
Habs ta magdalena, co si dal link, to je ine psycho. Ak je toto tvoj vzor, tak pekne dakujem.

Pooprac si info o statistike, nie su to iba 3% s prezitim 5 rokov. Je to ovela viac, kedze do statistiky sa beru aj rakovinove ochorenia organov velmi dobre liecitelne, / kde je vye 90 % prezitie ,stitna zlaza napr./

Na tvojom mieste by som sem uz nic nepisala, strapnil si sa riadne a tato tema je pre dospelych a nie pre fanatikov, pre radu tym, co ju hladaju.

Linky co si sem popridaval predtym, poznam aj ja a predsa nezavrhujem nazory a skusenosti ludi tu. Aj ja uvazujem ci by som podstupila chemo, ak by som mala tu smolu a jedine co viem teraz uz , po precitani si skusenosti ludi, co tym presli, povedat, je ze neviem. Mozno ano, mozno nie. Viem si vsak predstavit, ze cloveku ide vtedy o zivot a teda reaguje a rozmysla inak.

Dnes si vravim, ze nie, ale ak by bolo treba sa rozhodnut - neviem, dala by som v sadzku svoj vlastny zivot a odmietla to? Lebo ak by som sa rozhodla zle, mohla by som prist o zivot, bez moznosti to napravit. Preto je vtedy to rozhodovanie velmi tazke a nik nemoze povedat, ako by sa vtedy rozhodol. Ani ty.

Dufam, ze sa nikdy nebudem musiet rozhodovat a verim, ze viera tychto ludi tu bola velmi podstatna v ich liecbe. Nezalezi vtedy comu veris, hlavne ze to pomoze.
betka631
24.10.10,05:26
Mam 26 rokov.Majstri sveta su mladsi odomna.Ak si myslis,ze starsi clovek musi mat pravdu len preto,ze sa skôr narodil si na omyle.Mlady clovek este nieje tak zmanipulovany televiziou ako starsi.Vsetke media vlastnia iba 6 ludi a su cenzurovane.Tazko ste sa mohli dozvediet pravdu pocas vasho zivota.Mladi ludia uz vyrastaju s internetom,kde sa pravda celeho politickeho systemu odhaluje.A Vas presvedcit je ako staru krestansku babku presviedcat ,ze Boh neexistuje.:DMoznoze by ta zaujimalo co sa vlastne deje vo svete.
http://www.mustwatch.cz/film/big-picture/

Myslela som, že na Teba nebudem reagovať, nemám chuť plytvať svojim časom a energiou na tak zaslepeného človeka, akým si Ty.
Ale neodpustím si, keďže toto si adresoval mne.
Akurát na Teba som čakala, aby si mi ukázal čo sa vlastne vo svete deje...sorry,ale tak dobre som sa už dávno nepobavila. Od smiechu som sa skoro zosypala zo stoličky.
Máš pravdu, vy mladí vyrastáte na internete, poznáme to...pokec, FB, primitívne bojové hry atď.Podľa teba všetko v TV je blud a všetko na nete je písmo sväté.
Ja som prístupná akejkoľvek liečbe, ak som presvedčená, že mi môže pomôcť. To čo sa nám tu snažíš podsúvať ty, však už hraničí s fanatizmom.
Zaujíma ma, čo si vyštudoval, keď sa v tejto problematike tak vyznáš. Dedukujem, že si asi nejaký vedec a všetko, čo tu prezentuješ, máš aj overené vlastnou praxou a skúsenosťou.

Takže:
- máš osobnú skúsenosť s onkologickým ochorením?
- liečíš alebo vyliečil si sa ty sám z rakoviny, nech už to bolo akokoľvek?
- vieš tu ostatným poradiť na základe vlastnej skúsenosti s týmto ochorením?
Ak áno, tak to urob!

V opačnom prípade by som ocenila a trúfnem si povedať, že nie len ja, aby si bol taký láskavý a neprispieval do tejto, pre mnohých z nás dosť citlivej témy. Nechaj si svoje "múdrosti" stiahnuté z internetu pre seba, to si tu dokážeme...a to by si sa čudoval, že i my starší...pohľadať aj sami, myslím, že na to ťa tu nepotrebujeme.

A keď som pri tom surfovaní, stačí si troška posurfovať...predstav si, že i keď som vyrastala podľa teba na jednom televíznom kanáli, tak viem čo je internet...a záporných reakcií na tvoje príspevky je i na iných fórach neúrekom. Prajem ti, aby si nikdy nebol prinútený udalosťami, prehodnotiť svoje tvrdenia a prejsť si tým, čím prešli a prechádzajú ľudia v tejto téme.
VieraPopluharova
24.10.10,07:38
Prajem pekny deň,

vsetci prispievatelia k teme od "habs" má síce npravo na svoj názor, ale vsetci mate pravdu táto tema bola založena za inym účelom.Takže idem poprosit admina, aby prispevky od habs, nedaval do tejto temy.
Inak ďakujem všetkym, ktorí sa k tomuto vyjadrili, nakoľko ja by som sa asi vyjadrila oveľa drsnejšie a nechcem nikoho uraziť.
Vážim si kazdy prispevok k tejto teme, ale ludia, ktorí nezažili a píšu niečo čo ... , ale necham to radšej tak.
Este vsetkym vdaka.
Vasa V.
maja
24.10.10,12:28
Ahojte moji milí,
uf ale sa tu zamračilo nad tou témou:(.
Tak som 13 deň po operácii a som veľmi šťastná, lebo moje hist. výsledky sú dobré. Nemusím postúpiť ďalšiu liečbu, len doliečiť, čo bolo dorezané a potom sa uvidí, ako si moje telo s toľkou zmenou poradí.
Všetkým Vám ešte raz ďakujem.
Maja
Gabhus
24.10.10,13:20
No vidíš, dobrá správa, slniečko vyšlo, potešila si hádam všetkých Tak sa nám drž.:):):)
buchač
24.10.10,14:45
Ahojte moji milí,
uf ale sa tu zamračilo nad tou témou:(.
Tak som 13 deň po operácii a som veľmi šťastná, lebo moje hist. výsledky sú dobré. Nemusím postúpiť ďalšiu liečbu, len doliečiť, čo bolo dorezané a potom sa uvidí, ako si moje telo s toľkou zmenou poradí.
Všetkým Vám ešte raz ďakujem.
Maja
Tému nerieš , s takouto "boľačkou" sa dá vždy vysporiadať , to je to najmenej ...;):rolleyes::D

Čo bolo dorezané , zahojiť sa musí ...doliečuj sa naďalej :)
ivantt
24.10.10,15:25
AAAAby som nezabudol... doma si pestujem aloe, ale 3 druhy. Jeden z nich, ktorého listky dorastaju tak do 20cm, nie viac pouzívam na hojenie rán a dokonca to vyhladí jazvy. ja to skusim nafotit a hodim to potom sem. Pri natierani s lístkami sa rany ovela rýchlejsie hoja a jazvy sa stracaju, niekedy ani ziadna neostane.
buchač
25.10.10,06:56
Mladí ľudia s internetom vyrastajú , fakt je to ...
mimotemy
...ale aké nástrahy sa vyskytujú , to je už ale iná otázka ...

Lenže , hm , čo už s nami , tzv. "starými" ???
Asi nič , nám už len ten zdravý rozum ostáva , cez net si len obzory rozširujeme , informácie dopĺňame ...no zároveň aj rozmýšľame , selektujeme ..

Len diletant sa takéto niečo dá ...:eek:

http://krimi.noviny.sk/krimi-clanky/24-10-2010/falosny-gynekolog-odhaleny-na-co-treba-davat-pozor.html
VieraPopluharova
31.10.10,11:20
Ďakujem pekne všetkým, ktorí prispeli svojimi skusenosťami a poznatkami do tejto temy a budem rada ak naďalej budete písať a podelíte sa so svojimi skusenosťami s nami ostatnými.
lupa
01.11.10,12:32
Milá Vierka aj ostatní, sú dušičky a ja som zapálila sviečky za kámošky a kámošov, známych, ktorí tu už nie sú. Mám šťastie, že to nie je blízka rodina. Ale aj tak som ich obdivovala. A Vy všetci máte moju úctu. Ako to zvládate, ako bojujete, ako ste nám príkladom... Ďakujem. A ak môžem nejako pomôcť, rada.
irve
09.11.10,22:53
Milá pani Vierka aj všetci diskutujúci :) ... obraciam sa na vás s prosbou ... otázkou ...
Som onkologická pacientka (svoj príbeh som tu pred cca mesiacom zverejnila-som po amputácií prsníka nález aj v uzlinách 9/11, štádium III.a, v 5/2010 po CHT a RAT, teraz hormonálna liečba)... dnes som bola pred komisiou v SP ... posudkový lekár mi uznal 50% ... povedal, že pri mojej diagnóze je rozpätie 50-70, takže ho určuje na spodnej hranici, povedal, že to bolo podchytené v počiatočnom štádiu ... hovoril o 2. štádiu ... hoci v lekárskych správach mám 3. štádium ... mala som z neho veľmi čudný pocit ... jednal so mnou, akoby sa ponáhľal na vlak, vypočul si len to čo chcel ... chcem vás poprosiť o radu ... mám sa voči rozhodnutiu odvolať ... má to význam? Prosím poraďte, ak máte s niečim podobným skúsenosť. Veľmi pekne ďakujem za rady.
ivantt
10.11.10,06:32
Milá pani Vierka aj všetci diskutujúci :) ... obraciam sa na vás s prosbou ... otázkou ...
Som onkologická pacientka (svoj príbeh som tu pred cca mesiacom zverejnila-som po amputácií prsníka nález aj v uzlinách 9/11, štádium III.a, v 5/2010 po CHT a RAT, teraz hormonálna liečba)... dnes som bola pred komisiou v SP ... posudkový lekár mi uznal 50% ... povedal, že pri mojej diagnóze je rozpätie 50-70, takže ho určuje na spodnej hranici, povedal, že to bolo podchytené v počiatočnom štádiu ... hovoril o 2. štádiu ... hoci v lekárskych správach mám 3. štádium ... mala som z neho veľmi čudný pocit ... jednal so mnou, akoby sa ponáhľal na vlak, vypočul si len to čo chcel ... chcem vás poprosiť o radu ... mám sa voči rozhodnutiu odvolať ... má to význam? Prosím poraďte, ak máte s niečim podobným skúsenosť. Veľmi pekne ďakujem za rady.

Jas by som sa urcite odvolal a ziadal ineho posudkoveho lekara na objektívne posudenie. Myslm si ze cakal nejake peniaze do vacku. Posudkovy lekar podla mna je na to aby sosudil ako na tom pacien je ale podla lekarskej spravy, nemoze ju predsa menit. On nie je odborny lekar a co som poznal posudkovych lekarov, boli to lekari ktory sa neveedeli uchytit tak to bola ich konecna stanica. Potom si svoje ego vyzdvihovali na pacientoch... Jemu by som doprial nech mu nieco vyrezu, bol by som zvedavy aky postoj by zaujal voci sebe. Je to svinstvo a urcite ziadaj nové posudenie, ved nic tym nemozes stratit.
gardenia
12.11.10,20:50
Milá Irve, ja som tiež žiadala o ID - počiat. štádium karcinómu prsníka, negat. uzliny. Posudková lekárka mi povedala, že na moju diagnózu je rozpätie 50-60 %, nakoľko som nemala postihnuté uzliny. Keďže som ešte mala nejaké nálezy z chrbtice, dala mi 60 %. Ja som vôbec nemala pocit, že by lekárka čakala odo mňa nejaké peniaze, tu v Prešove som sa s tým ešte nestretla.

Myslím, že by si sa mala odvolať, zdôrazniť, že ide o III.štádium a postihnuté uzliny. Prajem ti všetko dobré.
Gabhus
13.11.10,11:39
Pripájam sa, v PO asi ozaj peniaze nečakajú pokiaľ je človek naozaj na tom tak nie veľmi dobre - mierne povedané. Ja som bola na posudkovej už viackrát, aj na prehodnotení a nestálo ma to nič. To môžem povedať. Ale ak je niekde tak, ako písala pani predtým, tak by som sa odvolávala až neviem kde. Ono je to dosť ťažké asi aj pochopiť, čo táto diagnóza s človekom urobí, že to je aj o psychike, atď., atď. Ale my vieme svoje a DRŽÍME sa. A ak nás nepodporia doktori, podporíme sa navzájom. No nie je to fajn že je tu toľko dobrých ľudí?;);)
VieraPopluharova
13.11.10,12:48
Milá pani Vierka aj všetci diskutujúci :) ... obraciam sa na vás s prosbou ... otázkou ...
Som onkologická pacientka (svoj príbeh som tu pred cca mesiacom zverejnila-som po amputácií prsníka nález aj v uzlinách 9/11, štádium III.a, v 5/2010 po CHT a RAT, teraz hormonálna liečba)... dnes som bola pred komisiou v SP ... posudkový lekár mi uznal 50% ... povedal, že pri mojej diagnóze je rozpätie 50-70, takže ho určuje na spodnej hranici, povedal, že to bolo podchytené v počiatočnom štádiu ... hovoril o 2. štádiu ... hoci v lekárskych správach mám 3. štádium ... mala som z neho veľmi čudný pocit ... jednal so mnou, akoby sa ponáhľal na vlak, vypočul si len to čo chcel ... chcem vás poprosiť o radu ... mám sa voči rozhodnutiu odvolať ... má to význam? Prosím poraďte, ak máte s niečim podobným skúsenosť. Veľmi pekne ďakujem za rady.


Prajem pekny deň,

ospravedlňujem sa, že odpovedám až teraz, ale nebola som dlhší čas na porade, rozhodne suhlasim s ostatnými, aby si sa odvolala na III. štadium podľa lekarskej spravy a nalezu, prípadne si ešte vyžiadala od svojho onkologa spravu a ak sa liečiš ešte na iné ochorenia tak i od ostatných ošetrujúcich lekárov správy a nálezy, za tieto možeš dostať ďaľších 10%, nemyslím si, že je to o peniazoch, ale je to o tom ako si posudkovy lekár naštuduje Tvoju diagnózu a tak trošku musíš počúvať i Ty čo tam on diktuje do zápisnice a ak sa Ti niečo nezdá hneď na mieste si to vydiskutovať.Ak Ti na posudkovej komisii povedal II. štádium mala si si dať vysvetliť prečo hovorí o II. štádiu keď Ty maš potvrdené III. štádium a mala si trvať, že chceš uviesť do zápisu III. štádium podľa nálezu. Viem, že ľahko sa to hovorí a ťažšie koná, ale keď sa neozveme tak niektorí posudkári bohužial tak s nami jednajú.Prepáčte preklepy,ale mam posledny deň v Turč. Tepliciach.
Prajem pekny deň.
irve
14.11.10,17:47
Ďakujem vám všetkým za rady a povzbudenie ... odvolám sa, neviem síce, či uspejem, ale posnažím sa ... je smutné, že hoci je zákon rovný pre všetkých, tak jeden človek má aj tak moc rozhodnúť ako sa mu chce ...
Prajem vám všetkým všetko dobré a hlavne pevné zdravie;)
ivantt
14.11.10,18:18
Ďakujem vám všetkým za rady a povzbudenie ... odvolám sa, neviem síce, či uspejem, ale posnažím sa ... je smutné, že hoci je zákon rovný pre všetkých, tak jeden človek má aj tak moc rozhodnúť ako sa mu chce ...
Prajem vám všetkým všetko dobré a hlavne pevné zdravie;)
Držím Ti palce aby to všetko dobre dopadlo pri odvolani a dožadovaní sa spravodlivosti.;)
JarkaL
16.11.10,09:22
Ahojte. My, ktorí s touto chorobou bojujeme, prežívame zvlášť citlivo niektoré udalosti v našom rodinnom živote - rôzne sviatky, narodeniny, Vianoce atď., lebo nikdy nevieme, či nie sú posledné, ktorých sa zúčastníme aj my. A preto by sme si mali dávať aj také dlhodobejšie ciele, odporúča sa to aj v literatúre a ja s tým mám len tie najlepšie skúsenosti. Keď som pred 3,5 rokmi ochorela, moja dcéra nemala ani 3 roky a vtedy som si veru nepomyslela, že ju vyprevadím do školy ako hrdú prváčku. Veľmi som však po tom túžila a splnilo sa mi to minulý rok. A teraz cez víkend sa mi splnil ďalší sen - bola som na stužkovej slávnosti svojmu staršiemu synovi, dokonca som zvládla aj rodičovský tanec, aj keď v sobotu doobeda som bola strašne slabá a bála som sa, či do večera pookrejem. Ale akoby mi niekto nalial novú silu, hodinu pred odchodom som sa vychystala a bavili sme sa do 1 hod po polnoci. Teraz mám pred sebou ďalší cieľ - stužková mladšieho syna o 2 roky. A možno aj tanečný venček mojej dcéry, ale to je fakt veľmi ďaleko...
Držím Vám všetkým palce.
betka631
16.11.10,12:11
Ahojte. My, ktorí s touto chotobou bojujeme, prežívame zvlášť citlivo niektoré udalosti v našom rodinnom živote - rôzne sviatky, narodeniny, Vianoce atď., lebo nikdy nevieme, či nie sú posledné, ktorých sa zúčastníme aj my. A preto by sme si mali dávať aj také dlhodobejšie ciele, odporúča sa to aj v literatúre a ja s tým mám len tie najlepšie skúsenosti. Keď som pred 3,5 rokmi ochorela, moja dcéra nemala ani 3 roky a vtedy som si veru nepomyslela, že ju vyprevadím do školy ako hrdú prváčku. Veľmi som však po tom túžila a splnilo sa mi to minulý rok. A teraz cez víkend sa mi splnil ďalší sen - bola som na stužkovej slávnosti svojmu staršiemu synovi, dokonca som zvládla aj rodičovský tanec, aj keď v sobotu doobeda som bola strašne slabá a bála som sa, či do večera pookrejem. Ale akoby mi niekto nalial novú silu, hodinu pred ochodom som sa vychystala a bavili sme sa do 1 hod po polnoci. Teraz mám pred sebou ďalší cieľ - stužková mladšieho syna o 2 roky. A možno aj tanečný venček mojej dcéry, ale to je fakt veľmi ďaleko...
Držím Vám všetkým palce.

Jarka, máš môj veľký obdiv. Mňa čaká 3.12. operácia a potom sa uvidí, čo bude ďalej. Snažím sa nemyslieť na to dopredu a veriť, že je to len zlý poplach. Je tam maličká nádej a tej sa nemôžme nikdy vzdať.
Mám podobný postup ako ty. Stanovím si nejaký cieľ a na ten sa upnem. Tiež to bolo tak: najprv dcerin večierok na konci deviatky, potom synova stužková a podobne. Teraz si hovorím, že na budúci rok budem na synovej promócii, tam predsa nemôžem chýbať. Možno nepremýšľam až veľmi dopredu, ale aj tieto malé ciele mi v mojom boji veľmi pomáhajú.
plavčík
16.11.10,12:25
Betka631 ...ideš na operáciu??? Čo sa stalo??
VieraPopluharova
16.11.10,12:28
Pekny deň všetkým,

dlho som nebola na nete, tak sa ospravedlňujem, že som sa nezapajala do "debaty", plavčík mi zobral otázku z úst:betka631 co sa deje? A taktiež by som chcela pogratulovať majke k uspešne zvládnutej operácii a už len naberanie síl.
betka631
16.11.10,12:33
Mám nový nález, tentokrát na druhom prsníku.
plavčík
16.11.10,12:36
Tak sa DRŽ!!! Ja som tiež po operácii OBOCH prsníkov... a totálnej - operovali ma 3/2009 a rok liečby- Herceptín, teraz na Tamoxiféne a Lucrine.
Tiež nemám stále dobré onkomarkery a v jednej jazve sa mi urobila hrčka...ale na USG to zhodnotili ako nezhubné.
betka631
16.11.10,12:40
Tak sa DRŽ!!! Ja som tiež po operácii OBOCH prsníkov... a totálnej - operovali ma 3/2009 a rok liečby- Herceptín, teraz na Tamoxiféne a Lucrine.
Tiež nemám stále dobré onkomarkery a v jednej jazve sa mi urobila hrčka...ale na USG to zhodnotili ako nezhubné.

Ďakujem Ľubka, ja dúfam, že bude dobre...musí byť. Tamoxifen som užívala i ja, našťastie o prsník som neprišla. Uvidíme ako to dopadne teraz, ale verím, že dobre. Potom sa ozvem.
Aj ty sa drž!
VieraPopluharova
16.11.10,12:44
Ahojte dievčence,

moje zlaté držte sa mi obe, ja som tiež tak trošku odskočila, ale už som doma a pokračujem ďalej.Tie naše drinky nie sú síce to čo by boli niekde v bare,ale myslím, že tiež mame občas po nich riadnu opičku.
Pekny deň.V.
lusielaL
16.11.10,17:36
Ahojte,dovolte aby som sa ku Vasej debate pridala,dnes som sa na nu pozrela prvy krat.Nam,,zdravim,,sa niekedy tazsie prihovara ludom ktori takto ochoreli z toho dôvodu,ze sa bojime ako budu reagovat.Ale uz som aj cez toto preskocila vdaka susedke ktora ma rakovinu hrubeho creva.Obdivuhodne silno sa ku tomu stavia a hovori o tom a je vdacna za kazdu pomoc ked sa snazim jej posunut hned nejaky recept na vyliecenie.Vie ze za vyskusanie nic neda a su to pre zdravie aj prevenciu dobre veci.Najnovsie som citala ze je velmi vhodny javorovy sirup zohriaty so sodou bikarbonou a pridavany do napoja.Ja mam uz 18 rokov hrcky v oboch prsnikoch,zatial nezhubne a kazdy den sa modlim nech to tak zostane,tiez mam dve nezaopatrene deti.Drzte sa vsetci a hlavu hore,to je polovicny uspech-tak hovoria ti co tym presli.Pekny vecer.
ivantt
16.11.10,18:02
Mám nový nález, tentokrát na druhom prsníku.

Je mi to ľúto a držím palce.
Skus si niekde zohnat surove tekvicove jadierka a splraviť odvar. Potm je zeleny čaj a vola sa SAYONARA, skus si o zohnat v cajovni. Sayonara je japonsky pozdrav a je to vlastne vyjadrenie " dovidenia rakovine ". A tie dinové jadierka som ja zacal luskať ked mi povedali ze sa mi vrátila choroba... po dvoch tyzdnoch, ked som prisiel do nemocnice, mal som pripravenu chemoterapiu, prisla lekarka a povedala " dovidenia, ste zdravý " Len Ťa prosím, nepoddávaj sa a ziadne negatívne myslenie. Drzim nie len palce ale cele päste...
ivantt
16.11.10,18:06
Ahojte,dovolte aby som sa ku Vasej debate pridala,dnes som sa na nu pozrela prvy krat.Nam,,zdravim,,sa niekedy tazsie prihovara ludom ........................................zaopatrene deti.Drzte sa vsetci a hlavu hore,to je polovicny uspech-tak hovoria ti co tym presli.Pekny vecer.

Pre chorého človeka je dôležité komunikovať o svojich problémoch, nie len s chorými ale aj so zdravými ľudmi. Ono to pomaha tak nech to nie je pre teba ťažké. A je to dobre nie len pre chorého ale aj pre zdravého. Sú to skúsenosti chorého človeka ktoré môžu pomôcť včas odhaliť chorobu ked sa este clvoek cíti byť zdravý a už nie je...
betka631
16.11.10,18:13
Je mi to ľúto a držím palce.
Skus si niekde zohnat surove tekvicove jadierka a splraviť odvar. Potm je zeleny čaj a vola sa SAYONARA, skus si o zohnat v cajovni. Sayonara je japonsky pozdrav a je to vlastne vyjadrenie " dovidenia rakovine ". A tie dinové jadierka som ja zacal luskať ked mi povedali ze sa mi vrátila choroba... po dvoch tyzdnoch, ked som prisiel do nemocnice, mal som pripravenu chemoterapiu, prisla lekarka a povedala " dovidenia, ste zdravý " Len Ťa prosím, nepoddávaj sa a ziadne negatívne myslenie. Drzim nie len palce ale cele päste...

Ivan, ďakujem za tvoju podporu, ja sa nepoddávam,to jediné určite nie. Inač ja čaj SAYONARA poznám a mám ho aj doma, sem tam ho pijem, ale vidíš, jeho pravý význam som nepoznala. Ďakujem aj za tip na dyňové jadierka, niekde si ich tu už spomínal, určite vyskúšam.
Ja ešte vždy verím, že napokon mi povedia, že ma len strašili.:)
ivantt
16.11.10,18:16
Ivan, ďakujem za tvoju podporu, ja sa nepoddávam,to jediné určite nie. Inač ja čaj SAYONARA poznám a mám ho aj doma, sem tam ho pijem, ale vidíš, jeho pravý význam som nepoznala. Ďakujem aj za tip na dyňové jadierka, niekde si ich tu už spomínal, určite vyskúšam.
Ja ešte vždy verím, že napokon mi povedia, že ma len strašili.:)

Jasné že ťa len strašili.. ani o tom nevedeli, jednoducho sa pomylili..
betka631
16.11.10,18:30
to si píš, že áno...radi strašia...;):)
betka631
17.11.10,05:41
Ahojte. My, ktorí s touto chorobou bojujeme, prežívame zvlášť citlivo niektoré udalosti v našom rodinnom živote - rôzne sviatky, narodeniny, Vianoce atď., lebo nikdy nevieme, či nie sú posledné, ktorých sa zúčastníme aj my. A preto by sme si mali dávať aj také dlhodobejšie ciele, odporúča sa to aj v literatúre a ja s tým mám len tie najlepšie skúsenosti. Keď som pred 3,5 rokmi ochorela, moja dcéra nemala ani 3 roky a vtedy som si veru nepomyslela, že ju vyprevadím do školy ako hrdú prváčku. Veľmi som však po tom túžila a splnilo sa mi to minulý rok. A teraz cez víkend sa mi splnil ďalší sen - bola som na stužkovej slávnosti svojmu staršiemu synovi, dokonca som zvládla aj rodičovský tanec, aj keď v sobotu doobeda som bola strašne slabá a bála som sa, či do večera pookrejem. Ale akoby mi niekto nalial novú silu, hodinu pred odchodom som sa vychystala a bavili sme sa do 1 hod po polnoci. Teraz mám pred sebou ďalší cieľ - stužková mladšieho syna o 2 roky. A možno aj tanečný venček mojej dcéry, ale to je fakt veľmi ďaleko...
Držím Vám všetkým palce.


Ja som vďačná Vierke, že túto tému založila, nielen preto, že si tu môžu ľudia vymeniť informácie a rady ale aj preto, že sa vlastne môžu vzájomne podporiť.
Jarka ja ti veľmi držím palce od začiatku tejto témy, pretože ty máš podobný postup ako ja. Verím, že všetko zvládneš a tá hnusná pliaga odíde navždy preč z tvojho života.
Však to bol dobrý pocit a stalo to zato, byť na stužkovej svojho syna a pozerať na neho s hrdosťou?
No,ale Jarka, o 2 roky čakáme správičku o stužkovej tvojho mladšieho syna, tak nie, že zabudneš nám to tu napísať!
buchač
18.11.10,11:50
Po roku ...

Po dvoch dňoch užívania Senného listu a Šaratice ...

Po hodine /cca/ strávenej v čakárni ...

Po aplikácii 0,25 Dolsin a 0,25 Dormicum som bol jak bábä ...

Po polhodine na vyšetrovacom lôžku ...

Po 5 minútach písania zprávy...

No čo už .....chválabožku ...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s3565.gif

Někdy příšte ...o rok ...;):rolleyes:
betka631
18.11.10,15:10
Po roku ...

Po dvoch dňoch užívania Senného listu a Šaratice ...

Po hodine /cca/ strávenej v čakárni ...

Po polhodine na vyšetrovacom lôžku ...

Po 5 minútach písania zprávy...

No čo už .....chválabožku ...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s3565.gif

Někdy příšte ...o rok ...;):rolleyes:

Juraj, tak to je super správa! Teším sa s tebou, len tak ďalej! ;):)
VieraPopluharova
18.11.10,20:18
Ahojte,

najskôr "betka631" , nemáš sa čoho báť, vieš čo Ťa čaká, operácia a potom šup sa dávať do poriadku po nej, pomaličky cvičiť, možno si dať ten náš drink, ale ideme ďalej, snáď sme nejaké baby a mame svoje ciele i keď nám to ide už pomalšie, ale sú pre nás dôležité.Raz som to už písala Betka, par % je liečba, ostatné je na nás, na našej viere v uzdravenie, ale hlavne pozitívne myslenie.Viem, že nie vždy to ide, sú i chvíľky kedy by sme najradšej zaliezli do myšacej dierky, ale neviem ako Vy ja som i za túto skutočnosť vďačná, uvedomila som si, že sú na svete i dôležitejšie veci ako to či má sused nové auto, alebo suseda nový kožuch.Teraz vnímam veľmi prírodu, každú rastlinku sledujem ako sa borí s počasím a to tiež nie je niekedy ideálne, a tak by som mohla pokračovať ďalej.Viem, že peniaze sú dôležité v živote, ale sú dôležité na prežitie, nie, aby sme kvôli nim žili a verte mi , že tieto veci si bežný človek málokedy v dnešnej dobe uvedomuje.Betka vnímaj všetko okolo seba, všetko krásne a pozitívne, z toho budeš naberať silu a nepodstatné veci púšťaj jedným uchom dnu a druhým von.
Pardon, zasa som raz rozkecala, ale po kratkej pauze som už zasa i ja vo svojej kožke, ako hovorieva moja dcéra, ktorá začala ďalšiu VŠ a to som si myslela , že nebudem ani na maturitnom plese a vidíte opica nijako mi to neulahčí, veď mamka to vydrží tak budem študovať, samozrejme , že toto som myslela zo srandy.
Juraj,
Tebe závidim to dormikum a dolsin, potom sa krásne sníva,samozrejme, že Ti gratulujem a teším sa na Tvoje úžasne príspevky, ktoré ma vždy dostanú do tej správnej formy.
JarkaL,
neboj sa Ty moja, ešte Ty budeš lamentovať nad stužkovou, koľko Ťa to bude stáť.Jednu už máš za sebou, bola si do jednej na druhej budeš možno do rána, ja som odchádzala z dcérinej po štvrtkovom drinku, v sobotu teda už v nedeľu ráno domov, bola som síce akoby som prišla na maškarný a hrala sa na anorektičku, ale aspoň bola sranda.Načo by som teraz spomínala.
LusielaL,

Tebe ďakujem, že si aspoň pozrela našu stránku a "ivantovi" ďakujem, že Ti v krátkosti vysvetlil, čo je pre nás dôležité, viem, že niekedy sa iným zdá, že je to nezvládnuteľné, ale verte, že sa to dá.Človek zapne všetky svoje skryté rezervy a dokáže i nemožné.

Tak a dosť už môjho vykecávania, som rada, že sem prispievate i keď to niekedy nie je ľahké , ale ako sa hovorí : ve dvou se to lépe táhne a nás je viac, ako dvaja, tak to zvládneme.

Prajem krásny večer všetkým.
Vaša V.
buchač
18.11.10,20:42
Ahojte,
Juraj,
Tebe závidim to dormikum a dolsin, potom sa krásne sníva,samozrejme, že Ti gratulujem a teším sa na Tvoje úžasne príspevky, ktoré ma vždy dostanú do tej správnej formy.

ROZPRÁVKA - či ....???

Kde bolo , tam bolo ...
V jednom meste na Východnom Slovensku ,
príliš ďaleko od hlavného mesta Bratislavy , kde nie sú k tomuto mestu postavené žiadne diaľnice a ostatné dobré komunikácie potopy vzali ...
Ajhľa , bola tam jedna vynikajúca nemocnica .
No zlí ujovia z Bratislavy tak rozhodli , že táto vysoko špecializovaná nemocnica nie potrebná a tak ju premenili na akciovú spoločnosť ...
Jeden zo zlých ujov ale mal túto nemocnicu obzvlášť rád , predsa pochádza z tohoto mesta .
Tak prijal rozhodnutie v tajnom kruhu určitého SMERu , že táto jeho bude ...
No stalo sa nestalo nemožné ...časť poddaných sa vzbúrila a zvolila si inú vládu ...
No aj napriek týmto všetkým zlým ujom ostalo v tejto nemenovanej nemocnici jedno pravidlo ...že je potrebné aj ľuďom pomáhať ...


P.S.:
Bez toho by som ani na stôl neľahol ...;)
VieraPopluharova
18.11.10,20:46
ROZPRÁVKA - či ....???

Kde bolo , tam bolo ...
V jednom meste na Východnom Slovensku ,
príliš ďaleko od hlavného mesta Bratislavy , kde nie sú k tomuto mestu postavené žiadne diaľnice a ostatné dobré komunikácie potopy vzali ...
Ajhľa , bola tam jedna vynikajúca nemocnica .
No zlí ujovia z Bratislavy tak rozhodli , že táto vysoko špecializovaná nemocnica nie potrebná a tak ju premenili na akciovú spoločnosť ...
Jeden zo zlých ujov ale mal túto nemocnicu obzvlášť rád , predsa pochádza z tohoto mesta .
Tak prijal rozhodnutie v tajnom kruhu určitého SMERu , že táto jeho bude ...
No stalo sa nestalo nemožné ...časť poddaných sa vzbúrila a zvolila si inú vládu ...
No aj napriek týmto všetkým zlým ujom ostalo v tejto nemenovanej nemocnici jedno pravidlo ...že je potrebné aj ľuďom pomáhať ...


P.S.:
Bez toho by som ani na stôl neľahol ...;)

Nemôžem si pomôcť, aj keď mi manžel pozerá cez plece, si môj poklad....:);):)
JarkaL
22.11.10,13:33
bonita
22.11.10,20:19
http://www.cas.sk/clanok/185606/cesi-objavili-liek-na-rakovinu-no-nemaju-peniaze-na-jeho-dokoncenie.html


"Okolo vedcov krúžia zahraničné firmy, ale vedci by kvôli pacientom

(javascript:void(0))uvítali, aby sa našiel sponzor, ktorý zaručí, že liek

(javascript:void(0))bude skutočne plniť svoj účel. Teda liečiť tých, ktorým môže pomôcť."

Toto mi pride velmi vyrecne.
VieraPopluharova
28.11.10,06:12
"Okolo vedcov krúžia zahraničné firmy, ale vedci by kvôli pacientom

(javascript:void(0))uvítali, aby sa našiel sponzor, ktorý zaručí, že liek

(javascript:void(0))bude skutočne plniť svoj účel. Teda liečiť tých, ktorým môže pomôcť."

Toto mi pride velmi vyrecne.


Ahoj,

ďakujem za vystižný príspevok, bohužial máš pravdu. keby všetci rozmyšlali normálne a triezvo tak by tento svet i vyskum okolo nových liekov vyzeral trošku inak, lenže vieš každého v dnenej dobe zaujíma len čo najskôr zbohatnúť /česť výnimkám/, lieky a výskumy a všetko čo sa týka zdravotníctva začne človeka bytostne zaujímať až vtedy keď sa to začne týkať jeho alebo jeho najbližších, no potom už je neskoro a nepomôžu mu ani tie nahonobené bohatstvá.A hlavne sa to týka dnešných lobistických skupín a ľudí, ktorí rozdeľujú peniaze na výskum liekov, zlepšenie zdravotníctva a pod.
Prajem krasnu 1. adventnú nedeľu.
Vaša V.

PS: bohužiaľ niekedy som tak premýšľala i ja, ale život a okolnosti ma zmenili, prečo nie priznám si to.
ivantt
28.11.10,06:36
Ahoj,

ďakujem za vystižný príspevok, bohužial máš pravdu. keby všetci rozmyšlali normálne a triezvo tak by tento svet i vyskum okolo nových liekov vyzeral trošku inak, lenže vieš každého v dnenej dobe zaujíma len čo najskôr zbohatnúť /česť výnimkám/, lieky a výskumy a všetko čo sa týka zdravotníctva začne človeka bytostne zaujímať až vtedy keď sa to začne týkať jeho alebo jeho nyjbližších,................................... ..

Asi 10 rokov do zadu som bol svedkom zaujímaveho rozhovoru. Nejaký rus mal liek ktorý bol účinný na veľa druhov rakoviny a dal sa užiť aj ako prevencia. V rusku ho z určitých dôvodov "odstrčili ". chcel sa pokúsiť pokračovať tu na slovensku, dokonca mal aj dost velku podporu, sponzorov a jedna žena vybavila všetko potrebne... stačil jeden podpis a dnes by bolo veľa onkologických problemov vyriešených. Žiaľ, ten jeden podpis chyba doteraz a žiadosť je "AA" . Zamietnute bez možnosti odvolania sa. Už vtedy nám diktovali zahranične farmaceuticke firmy čo môžeme a čo nie. A možno je to prave ten istý liek čo "vymysleli" v Čechách. Proste na niečom to pohorieť musi. Populáciu obyvateľstva treba regulovat a tých 20 % zvyšných ... ale čo budem hovoriť, sme len bábky s ktorýmá sa vrchných 10 pohráva a je mi z toho vsetkeho smutno.
Marína
03.12.10,12:34
Jarka, máš môj veľký obdiv. Mňa čaká 3.12. operácia a potom sa uvidí, čo bude ďalej. Snažím sa nemyslieť na to dopredu a veriť, že je to len zlý poplach. Je tam maličká nádej a tej sa nemôžme nikdy vzdať.
Mám podobný postup ako ty. Stanovím si nejaký cieľ a na ten sa upnem. Tiež to bolo tak: najprv dcerin večierok na konci deviatky, potom synova stužková a podobne. Teraz si hovorím, že na budúci rok budem na synovej promócii, tam predsa nemôžem chýbať. Možno nepremýšľam až veľmi dopredu, ale aj tieto malé ciele mi v mojom boji veľmi pomáhajú.

Betka631 ...ideš na operáciu??? Čo sa stalo??

Mám nový nález, tentokrát na druhom prsníku.

Ivan, ďakujem za tvoju podporu, ja sa nepoddávam,to jediné určite nie. Inač ja čaj SAYONARA poznám a mám ho aj doma, sem tam ho pijem, ale vidíš, jeho pravý význam som nepoznala. Ďakujem aj za tip na dyňové jadierka, niekde si ich tu už spomínal, určite vyskúšam.
Ja ešte vždy verím, že napokon mi povedia, že ma len strašili.:)

Jasné že ťa len strašili.. ani o tom nevedeli, jednoducho sa pomylili..

to si píš, že áno...radi strašia...;):)
Prišla som vás navštíviť s veľmi potešujúcou správou.:)
Betka všetkých veľmi pekne pozdravuje, má to za sebou, s negatívnym výsledkom.:):):)
Dnes mám veľmi pekný deň.:)

Nestrácajte nádej, býva často posledným kľúčom z celého zväzku a zámka sa ním otvorí.
(Helen Rowlandová)
danushka
03.12.10,12:38
Prišla som vás navštíviť s veľmi potešujúcou správou.:)
Betka všetkých veľmi pekne pozdravuje, má to za sebou, s negatívnym výsledkom.:):):)
Dnes mám veľmi pekný deň.:)

Nestrácajte nádej, býva často posledným kľúčom z celého zväzku a zámka sa ním otvorí.
(Helen Rowlandová)

Betuška, všetci Ti posielame veľa pozitívnej energie a veľmi sa tešíme dobrým správam !
A pridaj k tým cieľom, práve oni nás ženú vpred :).
Marína
03.12.10,12:41
Danuška a Peti, tvoje prianie posuniem ďalej, k Betke.:)
Petra Nová
03.12.10,12:46
Evka, rovnako ako Danuška veľmi držím palce a želám Betke, aby tých cieľov mohla splniť bezpočet.:)
janka67
03.12.10,12:48
Srdečne Betku zdravím a teším sa na skoré stretnutie na porade. :)
tuta
03.12.10,12:59
I ja pozdravujem Betušku, od včera večera moje myšlienky patrili jej.
Najkrajšia správa dnešného dňa. Hurá:):):):):):):):):):):):):):):)
trisestri
03.12.10,13:07
Je to odporná pliaga na ktorú mohli vynajst už nejaký účinný liek,naštastie úplne priamo sa ma netýka,ale svokrovci jej podlahli,minimalne 4 susedia zo vchodu a zopár znamých,videl som ako mení ludí,ako mladý chlap ani 30 nemál jeden den my nosil vrecia zemiakov do pivnice a o dva týždne na to podlahol rakovine,videl som susedu ktorá verila poverám a famám,bala sa chorob a potom ju ta choroba zmenila na nepoznanie,bola zo všetkým vyrovnaná,bez obáv a strachu zo smrti.Nie je to tabu,len mnohým sa o tom tažko komunikuje-želám všetkým vela dobrej energie a uzdravenie,dufám že sa vyvinú vysoko účinné lieky,ktoré nás v dohladnej dobe zbavia tejto pliagy.Najhorší je asi ten okamih,ktorý sa to človek dozvie,takisto je to aj pre najbližších,no niekedy aj ludia sú zlomyselný,ked šíria neoverené fámy a klebety,ktorými zbytočne traumatizujú-zažil som to ako dieta,ked sestru operovali,tak spolužiak my vravel a hádal sa zo mnou že ma rakovinu,len rodičia my to nechcú povedat,naštastie doteraz sa táto diagnoza u sestry nepotvrdila,samozrejme aj operacia bola pre inú pričinu.Som rád že aspon postoj ludí sa k chorým zlepšil a nie ako volakedy,ked čast zdravých k nim pristupovalo ako k malomocným.
Gabhus
03.12.10,13:51
Betka hurááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!! :) dobrá správav tejto téme.Taká som rada, že ani nevieš.;):):):):)
pepsikova
03.12.10,19:20
..posielam pozdrav a objatie Betke..veru dobrá správa....
Marína
03.12.10,19:25
Zajtra odovzdám.:)
VieraPopluharova
03.12.10,19:55
Prišla som vás navštíviť s veľmi potešujúcou správou.:)
Betka všetkých veľmi pekne pozdravuje, má to za sebou, s negatívnym výsledkom.:):):)
Dnes mám veľmi pekný deň.:)

Nestrácajte nádej, býva často posledným kľúčom z celého zväzku a zámka sa ním otvorí.
(Helen Rowlandová)

Prajem pekny večer,

veľmi pekne Ti ďakujem za vynikajucu správu a ak budes s Betkou pozdrav ju odo mna i od nás od vsetkých, velmi si ma potesila.Tiez je to jeden z dokazov,že naozaj sa netreba nikdy vzdavať .
Marína
03.12.10,20:01
Vierka, zajtra Betke, od vás všetkých, pozdrav odovzdám. Určite sa veľmi poteší.:)
tuta
03.12.10,20:07
odovzdaj, odovzdaj ja som sa dnes veľmi potešila a verím, že aj ostatní priatelia :):)
Valcake
03.12.10,21:04
Hurrrráááá.:)Tešííííím sa veeeeľmi.:):) Pozdrav Betku za nás všetkých, pokiaľ sa neobjaví na PORADE, aby sme jej mohli popriať veeeeeľa zdravíčka.:):)
Marína
04.12.10,09:02
Práve som dohovorila s Betkou, ďakuje za pozdravy, aj podporu, tiež vás veľmi pekne pozdravuje.:)
terezamaria
04.12.10,10:54
Práve som dohovorila s Betkou, ďakuje za pozdravy, aj podporu, tiež vás veľmi pekne pozdravuje.:)

Evička až budete spolu ešte hovoriť, prosím o vrúcne pozdravy pre Betku:):):), želám jej skoré uzdravenie a nezabudni jej povedať, že na ňu všetci, ktorí ju " poznáme " myslíme.:):):) Ďakujem za sprostredkovanie.
ivantt
04.12.10,14:32
Betuška, všetci Ti posielame veľa pozitívnej energie a veľmi sa tešíme dobrým správam !
A pridaj k tým cieľom, práve oni nás ženú vpred :).

Ved som hovoril ze sa lekari mylili :-)) tesim sa spolu s nou :-) ;)
betka631
05.12.10,13:24
Dnes som sa vrátila z nemocnice, cítim sa dobre, tak ma pustili o deň skôr. Som síce ubolená, ale veľmi, veľmi šťastná, že tá malá iskrička nádeje, ktorú som mala a ktorej som verila, napokon nezhasla.
Stará otrepaná fráza, že nádej zomiera posledná, sa potvrdila už pred operáciou, keď mi ešte robili USG a lekárka mi povedala, že nález hodnotí inak ako kolega. Ani si neviete predstaviť, aká som bola šťastná, keď mi prišli po operácii povedať, že nález bol napokon negatívny.
I napriek tomu, že ma nik z vás okrem Maríny nepozná, dodávali ste mi toľko pozitívnej energie, že to ani nemohlo inak dopadnúť.:)
Je to úžasný pocit a pre mňa veľmi veľa znamená, tá spolupatričnosť a povzbudenia, ktorých sa mi od vás dostalo, som naozaj a úprimne šťastná, že ste.
Neviem nájsť tie správne slová aby som vyjadrila svoju vďaku, tak len jednoducho, pritom však z celého môjho srdca ĎAKUJEM všetkým, ktorí na mňa mysleli a držali mi palce.
Maríne-Evke velikánska vďaka za všetku podporu, obavy, ktoré so mnou prežívala a telefonáty, ktorými ma povzbudzovala. Evička, mám veľké šťastie, že som Ťa mala možnosť stretnúť a spoznať Tvoje veľké a dobré srdiečko.
Lilka 1
05.12.10,13:30
Betka, myslím, že môžem hovoriť za všetkých, sme veľmi radi, že ti operácia dopadla dobre, že máš vynikajúci výsledok a si tu opäť medzi nami. Tak vitaj! :):):)
hnedoočka
05.12.10,16:14
betka, to sa ti teda podarilo....ty sa vytešuješ a mňa si rozplakala....ale sú to slzy šťastia,tak ti tú rozmazanú špirálu odpustím ;) prajem nám všetkým,aby sa lekári často mýlili /ale len v zlých prognózach/ a aby sme tu mohli častejšie čítať také povzbudivé správy...:)
VieraPopluharova
07.12.10,19:59
Ahoj Betka,

som veľmi šťastná, že si už doma a všetko Ti dopadlo dobre, teraz musiš už len
naberať silu a rýchle sa postaviť na nohy. Ani nevieš aká som šťastná, že máš dobré výsledky.
Prajem Ti rýchle uzdravovanie a krásne /pre Teba, asi najkrajšie/ predvianočné obdobie.
Pa.V.
VieraPopluharova
07.12.10,20:06
Prajem všetkým pekný večer,

práve som si všimla, že pri tejto téme je zadané vyriešené od neviem či ešte člena porady "karla41", neviem ako Vy všetci ostatní, ktorí navštevujete túto tému, ale ja ju nepovažujem za vyriešenú, táto téma bude vyriešená až sa nájde účinný liek proti tejto chorobe.
Vaša V.
buchač
07.12.10,20:28
Prajem všetkým pekný večer,

práve som si všimla, že pri tejto téme je zadané vyriešené od neviem či ešte člena porady "karla41", neviem ako Vy všetci ostatní, ktorí navštevujete túto tému, ale ja ju nepovažujem za vyriešenú, táto téma bude vyriešená až sa nájde účinný liek proti tejto chorobe.
Vaša V.

Jeden člen už bol "poriešený"....vyriešime aj tento "problém" ...:D;):rolleyes::D
VieraPopluharova
07.12.10,20:44
Jeden člen už bol "poriešený"....vyriešime aj tento "problém" ...:D;):rolleyes::D

Ďakujem, Ty ma vieš vždy povzbudiť a podporiť :):):)
lenkak
07.12.10,21:07
Však keď tému dajú 3x vyriešenú, a téma sa tým pádom uzavrie, veľmi rýchlo bude znovu otvorená, a potom nech už klikajú na vyriešené koľko chcú....
Pekný večer všetkým. :)
ivantt
08.12.10,05:12
Na druhej strane by som sa chcel dožiť toho aby bola táto téma skutočne vyriešená a keď sa toho náhodou dožijem tak to asi vďaka tomu že sa dožijem môjho vysnívaného veku 120 rokov :D
VieraPopluharova
08.12.10,08:48
Betka,

pre Teba,že Ti všetko tak dobre dopadlo, mala si nad sebou anjelikov, možno i takýchto:

http://patty64.p.a.pic.centerblog.net/phqeogxc.gif

Viera
betka631
08.12.10,13:12
Vierka, ĎAKUJEM...za tých anjelikov nado mnou som Bohu nesmierne vďačná.
bonita
10.12.10,17:18
Prepacte, ze tu dam otazku trochu mimo temy, ale mozno mi prave tu budete vediet dat tip - chceme s par psickarmi vyzbierat nejake peniaze a darovat ich na vianoce nejakej jednej, mozno dvom rodinam / zalezi od toho kolki sa pridaju a kolko s avyzbiera/.

Ja som to nasmerovala na typ rodiny, kde jeden z rodicov ochorel / pripadne je samozivitel / a ma deti. Viem si predstavit ako taky prijem v tomto obdobi chyba a mozno taky prispevok potesi a deti budu moct mat normalne vianoce.

Povodne myslienka vznikla emocne po zhliadnuti reflexu o rodine na orave s vela detmi, ale kedze boli v tv prezentovani, sa tam nazbierala dost znacna pomoc a pritom su rodiny, co neboli v tv a su mozno na tom este horsie. Napisala som aj do dobreho anjela, ci mi nedaju daky tip, no len dnes, tak neviem ci mi odpovedia.

Mozno niekto z vas, kto chodi na vysetrenia vie o nejakej rodine, ktora je na tom fin. zle a ktorej by sme takto vedeli aspon trosku pomoct.
ivantt
10.12.10,17:52
Prepacte, ze tu dam otazku trochu mimo temy, ale mozno mi prave tu budete vediet dat tip - chceme s par psickarmi vyzbierat nejake peniaze a darovat ich na vianoce nejakej jednej, mozno dvom rodinam / zalezi od toho kolki sa pridaju a kolko s avyzbiera/.

Ja som to nasmerovala na typ rodiny, kde jeden z rodicov ochorel / pripadne je samozivitel / a ma deti. Viem si predstavit ako taky prijem v tomto obdobi chyba a mozno taky prispevok potesi a deti budu moct mat normalne vianoce.

Povodne myslienka vznikla emocne po zhliadnuti reflexu o rodine na orave s vela detmi, ale kedze boli v tv prezentovani, sa tam nazbierala dost znacna pomoc a pritom su rodiny, co neboli v tv a su mozno na tom este horsie. Napisala som aj do dobreho anjela, ci mi nedaju daky tip, no len dnes, tak neviem ci mi odpovedia.

Mozno niekto z vas, kto chodi na vysetrenia vie o nejakej rodine, ktora je na tom fin. zle a ktorej by sme takto vedeli aspon trosku pomoct.

Tazko hladat rodiny ale poznam jeden velikansky dom v Bratislave a hovoria mu detska onkologia... co tak zajst prave tam a potesiť deticky ktoré sa tam liecia ?
bonita
10.12.10,19:05
ospravedlnujem sa za vlozenie otazky, kedze som bola upozornena, ze sa sem nehodi, takze ju ignorujte.

Ivantt, do toho domu pred sviatkami asi poputuje viacero - darov, ci darcov, rozne charity. Nam ide o jednorazovu pomoc, preto som ani nechcela zakladat novu temu a o pomoc niekomu na koho nemyslia ani charity, ale predsa by chcel svojim detom dopriat take normalne vianoce, ale nie je z coho, ked vypadne jeden zarabajuci clen rodiny.
VieraPopluharova
10.12.10,19:28
ospravedlnujem sa za vlozenie otazky, kedze som bola upozornena, ze sa sem nehodi, takze ju ignorujte.

Ivantt, do toho domu pred sviatkami asi poputuje viacero - darov, ci darcov, rozne charity. Nam ide o jednorazovu pomoc, preto som ani nechcela zakladat novu temu a o pomoc niekomu na koho nemyslia ani charity, ale predsa by chcel svojim detom dopriat take normalne vianoce, ale nie je z coho, ked vypadne jeden zarabajuci clen rodiny.

Bonita,

je to sice prispevok, ktorý sa netýka priamo tejto témy, ale i týka, je veľa onkologických pacientov, kde majú v rodinách po výpadku rodiča z pracovného procesu problémy, ak je váš záujem o pomoc naozaj a chcete venovať niečo priamo konkrétnej rodine môžem sa spýtať priamo na onkológii u p. Prof. Kozu, ktorý pozná zázemie svojich pacientov a určite sa tam nájdu nejakí, ktorí potrebujú pomoc.
Ďakujem, že myslíš na ľudí i týmto smerom a teraz ma napadá, že pokiaľ by bol váš záujem priamo o rodiny s deťmi tak toto bude vedieť určite p. Siracká, ktorá je predstavitelkou boja za onkologických pacientov.
Ak sa niečo dozviem napíšem Ti.
Ešte raz veľmi si cením i takýto záujem o pomoc.
Viera.
bonita
14.12.10,22:46
Tak sme dostali tip od dobreho anjela:
Pani Erika má 28 rokov, je rozvedená a sama vychováva dve deti vo veku
5 a 8 rokov.
V 04/2009 jej bola diagnostikovaná rakovina. Doposiaľ podstupuje
liečbu, pociťuje
strach, obavy a bezmocnosť z budúcnosti. Napriek všetkému sa snaží
bojovať
so všetkých síl so zákernou rakovinou. Silou a energiou ju napĺňajú
jej dve
deti,
ktoré nesmierne ľúbi. Nepriaznivá je aj jej finančná situácia. Pani
Erika je
nezamestnaná,
jej príjem 230 € tvoria rodinné prídavky, výživné na deti a dávky
v hmotnej
núdzi.



Dakujem Vierka, uz sa nemusite pytat.
alabut
17.12.10,04:54
Odkial pochadza?
bonita
17.12.10,09:00