Ludmila1
16.10.12,18:37
Velmi Vam vsetkym drzim palce aby ste mali vzdy dost sil odolavat.....
Cajicek21
19.10.12,08:33
VieraPopluharova

Teraz tam budem v útorok 23.10.
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
emilia18
19.10.12,16:29
Neboj plavčík...všetko bude dobré, len to nevzdávaj....popasuješ sa aj s týmto....držím palce:-)
VieraPopluharova
22.10.12,11:23
Tak poslušne hlásim, že moja "koza"(dcéra) má kolonoskopiu za sebou a výsledok je negatívny, dúfam, že Ste počuli ten rachot okolo 10,00 , to mi padol kameň zo srdca a to doslovne.......
Tweety
22.10.12,11:27
Tak poslušne hlásim, že moja "koza"(dcéra) má kolonoskopiu za sebou a výsledok je negatívny, dúfam, že Ste počuli ten rachot okolo 10,00 , to mi padol kameň zo srdca a to doslovne.......
Vierka, teším sa s Tebou, super správa. A nenadávaj koze, nezaslúži si to. Prajem vám obom už len samé pozitívne správy. :)
Ingrid Ondruskova
22.10.12,11:30
Veľmi sa teším s Vami...
Ingrid Ondruskova
22.10.12,11:37
Vierka, som veľmi rada, že to takto dobre dopadlo....ak to nie je príliš súkromná otázka na Vašu rodinu, čo jej vlastne diagnostikovali? V poslednej dobe som čítala na nete, že stúpa počet pacientov na ulcel.kolitídu resp.na Crohna....A aké mala potiaže?
Želám pekný a usmiaty zvyšok dňa..
maja
22.10.12,11:43
Vierka tak vidíš, všetko je tak ako má byť ! Život len predsa nie je kuva, no vie vystrašiť riadne.
VieraPopluharova
22.10.12,11:47
Vierka, som veľmi rada, že to takto dobre dopadlo....ak to nie je príliš súkromné tajomstvo pre Vašu rodinu, čo jej vlastne diagnostikovali? V poslednej dobe som čítala na nete, že stúpa počet pacientov na ulcel.kolitídu resp.na Crohna....A aké mala potiaže?
Želám pekný a usmiaty zvyšok dňa..

Nie , nie je to tajomstvo, na vyšetrenie šla, pretože ma problámy s vyprázdňovaním a nafukovaním, stále jej je špatne čokoľvek zje....nie, nie je tehotná...teraz jej urobili kolonoskopiu a hneď zobrali vzorku zo sliznice a krv....výsledok bude o 14 dní....v našej rodine základná dg. je carcinom hrubého čreva, preto tie obavy z mojej strany.....
Ingrid Ondruskova
22.10.12,11:58
Ďakujem za odpoveď a nech je diagnóza čo najmenej komplikovaná pre dcéru...
Valcake
22.10.12,19:37
...ufff, dnes som dostala do ruky aj ja histológiu....našťastie negatívny výsledok, pritom ma poriadne nastrašili, že to vyzerá hrozne. Zatiaľ to lekár nevidel, ale aj tak som spokojnejšia. Máme tú pliagu tiež v rodine:(
Držím každému palce, nech všetky výsledky sú iba negatívne, len myslime pozitívne.:)
buchač
22.10.12,19:54
Tak poslušne hlásim, že moja "koza"(dcéra) má kolonoskopiu za sebou a výsledok je negatívny, dúfam, že Ste počuli ten rachot okolo 10,00 , to mi padol kameň zo srdca a to doslovne.......
...no fasa .....

To práve mne musel nárt trafiť ???
maja
23.10.12,05:32
Juraj nefrfli :), bodaj by takých kameňov bolo čo najviac...
akeber
23.10.12,06:38
Vierka som rada že sú výsledky ok , dnes operujú otca urobia umelí vývod a potom rádioterapia .....až potom nádor vyoperujú je príliš veľký . Ja som sa včera vrátila z nemocnice , dcérku mi vo štvrtok poslali zo škôlky domov . Doma hneď zaľahla a horúčka na 40 C . :mee: . Z pohotov. do nemocnice urobili nám komplet vyšetrenia moč , krv , sono bruška a nič nezistili ....od piatka ako vymenená bez teploty svieža ako rybička všetky výsledky negatívne . Až keď nás už mali prepustiť ( čo nás aj prepustili ) v Pondelok ...ešte vyšetrenia ORL a nefrológ . Na ORL zistili zväčšené nosné mandle a nefrológ nález dilatovaný močovod , vysvetlili mi to tak že je rozšírený . Som vyžmíkaná bez energie a mám obrovský strach :mee: , máme sa o týždeň objednať nefrologičke.
hnedoočka
23.10.12,07:24
predsa len nejaká spravodlivosť existuje...uff
buchač
23.10.12,07:58
maja 2 Hours Ago #24314
Juraj nefrfli :), bodaj by takých kameňov bolo čo najviac...

...nefrflem ...konštatujem ....:cool:

Pre mňa za mňa ...šak ma môžte aj kľudne ukameňovať ....:rolleyes:
maja
23.10.12,08:26
Neboj neukameňujem;), ale myslím, že Ťa ten kameň potešil, či ?:rolleyes:
Len mi dala Vierka chrobáka veľkého do hlavy, po popise zdrav. problémov jej dcéry. Ja mám s tými hov...problém tiež už dlhšiu dobu a mám od marca aj skúmavku doma na prev. prehliadku hrub. čreva...Som lajdák, čo už...
Tweety
23.10.12,08:32
Neboj neukameňujem;), ale myslím, že Ťa ten kameň potešil, či ?:rolleyes:
Len mi dala Vierka chrobáka veľkého do hlavy, po popise zdrav. problémov jej dcéry. Ja mám s tými hov...problém tiež už dlhšiu dobu a mám od marca aj skúmavku doma na prev. prehliadku hrub. čreva...Som lajdák, čo už...
Tak šup, šup do ordinácie. S takými vecami sa nesranduje.
VieraPopluharova
23.10.12,12:39
Vierka som rada že sú výsledky ok , dnes operujú otca urobia umelí vývod a potom rádioterapia .....až potom nádor vyoperujú je príliš veľký . Ja som sa včera vrátila z nemocnice , dcérku mi vo štvrtok poslali zo škôlky domov . Doma hneď zaľahla a horúčka na 40 C . :mee: . Z pohotov. do nemocnice urobili nám komplet vyšetrenia moč , krv , sono bruška a nič nezistili ....od piatka ako vymenená bez teploty svieža ako rybička všetky výsledky negatívne . Až keď nás už mali prepustiť ( čo nás aj prepustili ) v Pondelok ...ešte vyšetrenia ORL a nefrológ . Na ORL zistili zväčšené nosné mandle a nefrológ nález dilatovaný močovod , vysvetlili mi to tak že je rozšírený . Som vyžmíkaná bez energie a mám obrovský strach :mee: , máme sa o týždeň objednať nefrologičke.

Moja,

držím Ti palce. Pri ocinovi je to štandartný postup ak je nádor veľký, zmenšia ho ožiarmi a bude sa im lepšie operovať, no a dcérka sa z toho dostane uvidíš, detičky sú veľmi rýchlo sa uzdravujúce i keď si viem predstaviť čo prežívaš......daj o sebe vedieť....
Gabhus
23.10.12,12:45
Akeber neboj, dobre bude:)
akeber
23.10.12,13:59
Vierka práve som rozprávala s otcom , má už po .... ale má dva vývody aj z krku :( ? to nechápem ale rozprával cez mobil , no ani on nevie prečo .....žeby ho nevedeli zaintubovať ? je silný fajčiar ....

Gabhus (http://www.porada.sk/member.php?u=56265)
veľmi pekne ďakujem
uct2007
23.10.12,15:42
Držím palčeky a teším sa s Vami.
Valcake
23.10.12,22:00
Ďakujem VÁM, veľmi si to cením a prajem každému iba to naj....
Gabhus
24.10.12,03:03
Ono niektoré vývody sa časom dajú odstrániť, neuškodilo by prestať fajčiť (?) - ak sa dá. Ja som sa zaťala, s fajčením sekla asi pred 5rokmi a je to naozaj lepšie;) Čo na to ocino?
akeber
24.10.12,04:27
No to asi ťažko :-( , to by musel chcieť sám....vďaka
VieraPopluharova
24.10.12,09:28
Vierka práve som rozprávala s otcom , má už po .... ale má dva vývody aj s krku :( ? to nechápem ale rozprával cez mobil , no ani on nevie prečo .....žeby ho nevedeli zaintubovať ? je silný fajčiar ....

Gabhus (http://www.porada.sk/member.php?u=56265)
veľmi pekne ďakujem


Moja,

neviem takto posúdiť, nakoľko môže ísť o sondu do žalúdka na odtok kyselín, aby sa nedostali do tráviaceho traktu, môže ísť o tzv. kaval - ak má zle žily, ale taktiež môže mať kvôli dýchaniu - vtedy síce môže rozprávať, ale je to skôr taký chrapľavý šepot, ak pôjdeš za ním treba sa spýtať sestričky, alebo lekára, ale ani jedno nie je neobvyklé, tieto krčné sa zvyknú od operácie po pár týždňoch - dňoch vyberať, ale naozaj záleží kvôli čomu to má.
Držím palce ockovi i Tebe, aby Ste to zvládli.....
evuš
02.11.12,17:04
..akosi ste tu dlhšie ticho... dúfam, že všetkým sa uľavilo, a všetci sa máte dobre... myslím na Vás všetkých, ktorí ste s tou potvorou v kontakte... Držím päste a veľa síl !!!!!
VieraPopluharova
02.11.12,17:40
Ahojky Evuš,

aj ja dúfam, že je u ostatných všetko OK, a len sa im nechce ako mne skoro nič....len na mňa útočí depka a tak si ticho listujem a pozerám čo kto píše....ale ozvať by sa nám asi z času na čas patrilo...ďakujem, že si mi to pripomenula....
Jarka 1
02.11.12,18:13
Ahojky všetci,
dúfam, že platí: žiadne správy, dobré správy. Vieročka, bráň sa tej depke. Však nezabudni, že nikdy nie je tak zle, aby ... No tak, nechaj si nejakú rezervu ...teda
Gabhus
03.11.12,04:48
Jasné že sme tu, jasné že je nám dobre, jasné že aj depky občas prídu a jeasné je aj to, že sa z nich dostaneme;);) Go onkáči go:);):) Ja by som bola najradšej, keby táto naša pliaga - kamarátka - zmizla z tohto sveta a my by sme sa bavili o chlapoch (babách), písali si recepty a posielali fotky vnúčat. Aj to raz bude;):D:) kto je ZA????????
Tweety
03.11.12,06:38
Ahojky Evuš,

aj ja dúfam, že je u ostatných všetko OK, a len sa im nechce ako mne skoro nič....len na mňa útočí depka a tak si ticho listujem a pozerám čo kto píše....ale ozvať by sa nám asi z času na čas patrilo...ďakujem, že si mi to pripomenula....
Vierka to nič, depku prináša to hnusobné sychravé počasie, možno aj dušičkový čas, ale nevpusti si ju veľmi k telu. Veď bez nej je oveľa krajšie, tak heš, heš hnusoba. Prajem len samé pozitívne myšienky, krásne jesenné dníčky plné pohody.:)
emilia18
04.11.12,17:23
Blahoželám Vierka:-) a hlavne aj naďalej veľa zdravíčka
VieraPopluharova
06.11.12,10:24
Ahojky,

takže dcéra má už výsledky aj krvné a všetko jej spôsobuje získaná alergia na kravské mlieko ako také, nie len na laktózu....takže ideme skúšať čisté ovčie, ale najskôr musím zohnať....ani kozie nemôže, s najväčšou pravdepodobnosťou budeme musieť používať sójové....a ona ho tak strašne "miluje"...no lepšie ako keby to bolo niečo iné.....
maja
06.11.12,10:41
Takže všetko "zlé" je ne niečo dobré...Upraví stravu a všetko bude ako má byť !Držím palce.
Gabhus
07.11.12,04:02
Nemáte nejakú "farmársku" predajňu? U nás nedávno otvorili, je síce draho, ale máš tam rôzne veci čo inde nie - myslím že som tam videla aj nejaké také mlieká, jogurt ovčí určite a tuším aj kozí syr. Lenže poslať sa to asi nedá.....
gilda
07.11.12,06:01
Ahojky,

takže dcéra má už výsledky aj krvné a všetko jej spôsobuje získaná alergia na kravské mlieko ako také, nie len na laktózu....takže ideme skúšať čisté ovčie, ale najskôr musím zohnať....ani kozie nemôže, s najväčšou pravdepodobnosťou budeme musieť používať sójové....a ona ho tak strašne "miluje"...no lepšie ako keby to bolo niečo iné.....

Vierka, sójové mlieko zabralo u netere, ktorá v útlom veku trpela silnou alergiou na mlieko. Tiež žiadne kozie, ovčie. Chuť sóje sa dá prežiť, v dospelom veku sa dá príjem mliečnej bielkoviny obmedziť, živočíšne bielkoviny majú alternatívu v rastlinných, táto alergia je zvládnuteľná úpravou stravy.
osky
07.11.12,20:34
dnes som sa dozvedela smutnu spravu:
maminku mojej byvalej spoluziacky poslali domov-zomriet.ma iba 55 rokov.
uz 10 rokov chodi po doktoroch s bolestami hlavy ale nikto ju neposlal na CT-cko.dokonca ani na invalidku ju nedali a upodozrievali ju so simulantstva.
pred casom mala mozgovu prihodu,ani vtedy by ju neboli poslali na CT,vraj sa to robi len po urazoch.predstavte si!!!
az na vela krku urobili Ct-cko.
neskoro,v hlave i v okoli ,vsade sme metastazy....niet co zachranovat.
tak sa pytam-co to su u nas za ludia????!!!!
co ti doktori robia,co maju za svedomie???!!!!
osky
07.11.12,20:38
Vierka,ak jej nechuti sojove,moze pit ryzove alebo ovsenne,chutia lepsie.
dokonca uz suna trhu i orieskove alebo mandlove.
hod si do google rastlinne mlieka,najdes aj sposob domacej pripravy,je to nenarocne.
ja alergie nemam ale tiez konzumujem prevazne rastlinne mliecka i sojove jogurty.
je to super i do kavy,od kavy s obycajnym mliekom mi je tazko a ked si dam rastlinne,mohla by som aj hektoliter vypit,nic mi neni.
Gabhus
08.11.12,04:10
Nuž Osky, je to smutné, že sa toto vôbec môže stať.:mee: No a potom že zvýšiť platy bez rozdielov. Neviem, hádam by bolo treba rozlíšiť - dobrým pridať, iným ubrať. Problém je, ako rozlíšiť dobrého a nie dobrého. Začarovaný kruh a na všetko doplatí nevinný pacient.... Nech sa Ti kamarátka i jej mamka držia, možno zasiahne vyššia moc...... Držím prsty
VieraPopluharova
08.11.12,06:20
dnes som sa dozvedela smutnu spravu:
maminku mojej byvalej spoluziacky poslali domov-zomriet.ma iba 55 rokov.
uz 10 rokov chodi po doktoroch s bolestami hlavy ale nikto ju neposlal na CT-cko.dokonca ani na invalidku ju nedali a upodozrievali ju so simulantstva.
pred casom mala mozgovu prihodu,ani vtedy by ju neboli poslali na CT,vraj sa to robi len po urazoch.predstavte si!!!
az na vela krku urobili Ct-cko.
neskoro,v hlave i v okoli ,vsade sme metastazy....niet co zachranovat.
tak sa pytam-co to su u nas za ludia????!!!!
co ti doktori robia,co maju za svedomie???!!!!

Osky,

najskôr je mi veľmi ľúto, že je stav tak mladej ženy, aký je ....a teraz budem možno zlá.....ak je to tak ako si písala tak je to vinou zdravotníctva, pretože aspoň jedno CT hlavy bolo na mieste a tu by som okamžite zoradila všetku zdravotnú dokumentáciu odkedy má problémy a aké boli robené vyšetrenia a dala to na urad nad zdravotnou starostlivosťou, viem argumentácia by možno mohla byť, že jej to už nepomôže, ale môže to pomôcť ďalším, v prípade ak by kamarátka bola ochotná vieme jej s tým pomôcť. Možno sa pamätáš na moju priateľku o ktorej som tu písala, tiež som podala, dlho sa nič nedialo no teraz sa to pohlo a keď nič iné tak aspoň zadosťučinenie, že príslušná lekárka bude mať zakázanú ďalšiu činnosť a dostane finančnú pokutu....dalo by sa súdiť i o odškodné no to nechceme, ľudský život nenahradia peniaze, no ten kto urobil chybu by mal niesť i zodpovednosť.....
osky
08.11.12,06:44
ja neviem ziadne podrobnosti.
so spoluziackou nie som uz dlhe rokyv kontakte, ani s touto zenuskou,viem to len od mojich rodicov,poedali mi to vcera.
no a takto mi to bolo tlmocene.
poznam ju vsak velmi dobre,je to taka vesela kopa....teda,teraz uz asinie,ale vzdy bola.
kontakt by vsak nebol problem,dma navrh a uvidime,ci budu s tym chciet nieco robit.
presne ako hovoris-peniazenepomozu,ale aspon potrestat toho,kto to zanedbal.
p
Zimama
09.11.12,10:07
Pred chvíľou som sa vrátila od kožnej lekárky - už vlani som sa rozhodla, že si aspoň raz ročne dám skontrolovať všetky materské znamienka, tak teraz už len (napriek všetkým podobným príspevkom, ako teraz napr. od Osky...) veriť, že pani doktorka mala dobré zväčšovacie okuliarky:--- a kompetentný pohľad i úsudok:cool:, aby mi mohla povedať - ako mi aj povedala - že všetky znamienka sú "naprosto neaktívne a bezpečné":):):)........ čo samozrejme želám aj Vám všetkým ostatným, a nielen pri znamienkach...!!! :)
Valcake
09.11.12,10:22
Ľubka, veeľmi sa teším, to je dobrá správa...drž sa!!!
evuš
09.11.12,10:34
Pred chvíľou som sa vrátila od kožnej lekárky - už vlani som sa rozhodla, že si aspoň raz ročne dám skontrolovať všetky materské znamienka, tak teraz už len (napriek všetkým podobným príspevkom, ako teraz napr. od Osky...) veriť, že pani doktorka mala dobré zväčšovacie okuliarky:--- a kompetentný pohľad i úsudok:cool:, aby mi mohla povedať - ako mi aj povedala - že všetky znamienka sú "naprosto neaktívne a bezpečné":):):)........ čo samozrejme želám aj Vám všetkým ostatným, a nielen pri znamienkach...!!! :)

..môžem vedieť ako prebieha vyšetrenie...??? Sama mám dosť znamienok a nikdy som nebola na takom vyšetrení.... ďakujem
Zimama
09.11.12,11:30
Vyšetrenie...:--- No, som sa len vyzliekla do spodnej bielizne, pani doktorka si nasadila také špeciálne (zväčšovacie) okuliare (akoby mala rovno na očiach mikroskop:D) a pekne rad za radom popozerala všetky znamienka, ba dokonca mi ich tohto roku aj odborne pomenovala:rolleyes:, aj na 1 či 2 povedala, že keď sa rozhodnem, môžem si ich dať vybrať - takže žiadna veda, chvalabohu...:)
V minulosti som si už dala zo 3 znamienka aj vybrať - jedno som mala napr. na tvári a zachytávala sa mi na ňom retiazka od okuliarov, druhé mi zas zavadzalo pod ramienkom podprsenky a raz som si ho tak aj "zatrhla", nuž som ho radšej dala von a zatiaľ je to bez problémov (vtedy sa to tuším posiela aj na histológiu, a kolegyňu raz poslali pri nejakom podozrení ku "špeciálnej" kožnej lekárke).
Držím palce, aby aj všetky Tvoje znamienka boli v poriadku, ale určite bez váhania a zbytočného odkladania choď na kontrolu! :)
(Mne sa dnes TAK nechcelo ísť, ale keby som nešla, musela by som sa znova objednať a zas by sa to oddialilo - dnes napr. objednávali "až" na 20.11., čo je ale veľmi povzbudivé, lebo kedysi boli aj 3-mesačné termíny...)
evuš
09.11.12,11:55
Zimama, ďakujem za info....Znamienka Ti ako vyberali, vraj to bolí...
Deganova
09.11.12,12:26
... Evuš vôbec nebolí, lokálne sa umŕtvuje... mám vybraté niekoľko a nemala som žiadne bolesti...
Zimama
09.11.12,12:47
Zimama, ďakujem za info....Znamienka Ti ako vyberali, vraj to bolí...

Vieš, čo bola najväčšia "bolesť"? :rolleyes::) Keď mi pri jednom znamienku zabudli vybrať 1 štich a presne cez to miesto mi šiel bezpečnostný pás v aute a stále ma tam niečo pichalo...:---
Robí sa to pri miestnom znecitlivení a ja sa vôbec nepamätám, že by ma to aj potom pri hojení vôbec nejako bolelo, možno ako keď sa hojí akákoľvek malá ranka, naozaj všetko v pohode (asi závisí aj od veľkosti znamienka a od druhu, ale troška bolesti je nič oproti strachu, aby sa to nezvrhlo...).
Zdenka175
09.11.12,13:21
Zimama, ďakujem za info....Znamienka Ti ako vyberali, vraj to bolí...

Ja som si dala vybrať z tváre a z brucha. Robili mi to na 2 termíny. Najprv brucho a o mesiac na tvári..Mňa bolelo len vtedy, Keď to lekár umŕtvoval. Presne pod to znamienko vpichol ihlu a potom to už bolo OK. Som rada,že ich nemám už na tvári :) Jedno som mala vo vlasoch nad uchom, už mi to prekážalo pri česaní. No na tvári mám také malé jazvičky :)Ale radšej malú jazvu , ako tie bradavice čo som mala :)
BXLmiami
09.11.12,15:39
V správach na Joj som zachytila,že sa ozval lekár,ktorý dostal pokutu okolo 1400 euro za to,že napísal lieky ktoré podla neho boli podla smerníc EU a nerešpektoval indikačné obmedzenia poistovní.Nechcete spustiť diskusiu na tému indikačné obmedzenia poistovní?Ak Jojka bude cítiť záujem,pôjde po tom a možno sa niečo posunie .
Stefan2005
09.11.12,15:57
... poisťovňa dá lekárovi pokutu 1.400 € za nadštandartný liek;
... krajský súd dá lekárke pokutu 300 €, lebo zavinila smrť novorodenca pri pôrode.


P.S. nekomentujem (lebo by som musel byť vulgárny) - len podotknem - čudné, veľmi čudné móresy panujú na Slovensku; za liek 4,5 násobný postih ako za život :confused:
Zimama
09.11.12,15:59
Ďakujem! :-) :-) :-)
BXLmiami
09.11.12,16:22
To nie sú nadštandardné lieky.Akurát sú s podmienkou.Napriklad biologická liečba pre sclerosis multiplex bola do 40 rokov.Ak to lekár napísal 41 ročnej ktorá to brala do narodenín,lieky zaplatil lekár,lebo spravil škodu poisťovni.Dali to na sud a vyhrali takže tieto šibnuté vekové obmedzenia už nie sú.Ale sú zas iné.
tom_i
09.11.12,16:29
Rakovina je pliaga ľudstva. A čo mňa najviac vytáča je to , že média sú plné prevencie, zo všetkých strán na vás kričia prevencia a zrazu prídem ku gynekológovi a ten mi povie mali ste dve posebe negatívne cytologické výsledky a poisťovňa (bodaj by ich šľak trafil) najbližšie dva roky vyšetrenie laboratóriu nepreplatí, ale ak chcete môžete si zaplatiť(stojí to vraj niečo do 20€). A to isté aj so sonom prsníka. Ale keď chcete za 10€ vám to urobia . Niekto si povie čo to je, ale pri mojjom príjme a neviem akej snahe šetriť je to veľký peniaz. A pritom poznám prípady, ktoré pravidelne absolvovali negatívnu cytológiu krčka a jedna už nie je medzi nami (mala tak agresívnu formu, že to malo veľmi veľmi rýchli spád) a druhá podstupuje ťažkú liečbu. Lekár sám povedal, že by mali robiť cytológiu každého polroka. Takže sa pýtam je pre poisťovňu lepšie platiť nákladnú liečbu ako prevenciu, alebo sa v tomto našom bananistane spoliehajú na to, že sa všetci poberieme kade ľahšie? A nič nemení na tom fakt, že máme v rodine leukémiu (z nej vraj nevyplýva predispozícia na gynekologické onko ochorenia), ronako mi kožná povedala, že nakoľko mám pehy na perách mám pouťívať OF 50 po celý rok! či svieti slnko, či je pod mrakom. Niekedy mám pocit, že mamon nám prerástol cez hlavu a byť ľudský je už vzácnosť. Za všetkým treba hľadať peniaze.
uct2007
09.11.12,18:10
Aj mne vyberali, neboj nebolí to
uct2007
09.11.12,18:12
Tu panujú nielen čudné móresy, ale aj riadne chorééé !!!!!
Petra Hanzelová
11.11.12,18:34
Ahojte.Ja som tu nová..aj ked s tou pliagou si už takmer dva roky užívam svoje.Vo februari 2011 gastrektomia,teraz v auguste 2012 histerektomia,adnexektomia,appendektomia,lymphaden ectomia..beriem znova chemoterpiu a snažím sa isť dalej..ak niekoho zaujima niečo viac tak nech sa kludne pýta..aaa..aby som nezabudla-CT nebolo idealne tak mam pauzu v chemoterapii a čakam na PET/CT vyšetrenie v BA.Posledný mesiac ma nejak zrádza psychika..sa to ľahko povie že mysli pozitivne.Ináč sa mi konečne podarilo vybojovať si k invalidnemu dochodku a zťp-príspevku na stravu,aj príspevok na benzín a osobneho asistenta.Po roku a pol
Zimama
11.11.12,21:25
Ahojte.Ja som tu nová..aj ked s tou pliagou si už takmer dva roky užívam svoje.Vo februari 2011 gastrektomia,teraz v auguste 2012 histerektomia,adnexektomia,appendektomia,lymphaden ectomia..beriem znova chemoterpiu a snažím sa isť dalej..ak niekoho zaujima niečo viac tak nech sa kludne pýta..aaa..aby som nezabudla-CT nebolo idealne tak mam pauzu v chemoterapii a čakam na PET/CT vyšetrenie v BA.Posledný mesiac ma nejak zrádza psychika..sa to ľahko povie že mysli pozitivne.Ináč sa mi konečne podarilo vybojovať si k invalidnemu dochodku a zťp-príspevku na stravu,aj príspevok na benzín a osobneho asistenta.Po roku a pol

Sú tu vzácni ľudkovia, ktorí Ti určite pomôžu konkrétnymi radami, a my ostatní Ti budeme aspoň silno-silno držať palce! :)

(A keď budeš mať čas, chuť i energiu trochu sa poprehŕňať v týchto stránkach, tiež tu nájdeš iste veľa osožného i povzbudivého...)
buchač
12.11.12,07:01
Sú tu vzácni ľudkovia, ktorí Ti určite pomôžu konkrétnymi radami, a my ostatní Ti budeme aspoň silno-silno držať palce! :)
(A keď budeš mať čas, chuť i energiu trochu sa poprehŕňať v týchto stránkach, tiež tu nájdeš iste veľa osožného i povzbudivého...)
...a občas aj solídnym poddžubom .......to akože JA si dovolím ....:cool: :---
VieraPopluharova
12.11.12,07:37
Ahojte.Ja som tu nová..aj ked s tou pliagou si už takmer dva roky užívam svoje.Vo februari 2011 gastrektomia,teraz v auguste 2012 histerektomia,adnexektomia,appendektomia,lymphaden ectomia..beriem znova chemoterpiu a snažím sa isť dalej..ak niekoho zaujima niečo viac tak nech sa kludne pýta..aaa..aby som nezabudla-CT nebolo idealne tak mam pauzu v chemoterapii a čakam na PET/CT vyšetrenie v BA.Posledný mesiac ma nejak zrádza psychika..sa to ľahko povie že mysli pozitivne.Ináč sa mi konečne podarilo vybojovať si k invalidnemu dochodku a zťp-príspevku na stravu,aj príspevok na benzín a osobneho asistenta.Po roku a pol

Ahoj Petra,

tak Ťa medzi nami vítam, i keď by som Ťa radšej vítala niekde inde.
Zatiaľ sa nebudem vyjadrovať k Tvojmu zdravotnému stavu, neviem čo by Ťa presne zaujímalo, no určite sa na nás čo sme všetci tu môžeš spoľahnúť, ak položíš otázku čo Ťa trápi v rámci Tvojho zdravotného stavu vždy Ti niekto odpovie.
Čo sa týka psychiky, musela by som tu veľa rozpisovať,zatiaľ Ti môžem poradiť najskôr si skús prečítať všetky príspevky čo sú tu, možno v nich nájdeš odpovede na svoje tajné otázky, ktoré sme mali každý bez rozdielu. Môžeš nazrieť i do mojich blogov sú voľne prístupné, nemám sa čím tajiť, ale hlavne ak máš otázky akéhokoľvek druhu pýtaj sa, ak nechceš priamo sem, môžeš si podľa príspevku vybrať niekoho a poslať ss-ku, verím, že každý zo svojej skúsenosti Ti odpovie ako najlepšie bude vedieť.
Náš Juri (buchač)
je tiež veľmi skúsený, len si musíš zvyknúť na jeho štýl odpovedí, sú humorno-podpichovačné, no sú vysoko odborné a hlavne vie pochopiť, tak ako všetci tu.
Držíme Ti všetci palce a prajeme čo najmenej problémov.
Jarka 1
12.11.12,07:43
Bez buchača si to tu neviem ani predstaviť. Však on jediný nás dokáže udržať na uzde:--- a skoro samé baby. Ako paša v háreme.
buchač
12.11.12,10:57
mimotemy


Náš Juri (buchač)
je tiež veľmi skúsený, len si musíš zvyknúť na jeho štýl odpovedí, sú humorno-podpichovačné, no sú vysoko odborné a hlavne vie pochopiť, tak ako všetci tu.
Držíme Ti všetci palce a prajeme čo najmenej problémov.

Bez buchača si to tu neviem ani predstaviť. Však on jediný nás dokáže udržať na uzde:--- a skoro samé baby. Ako paša v háreme.
...hehehe....a koľko to dalo robotýýýýý ....:---
Tweety
12.11.12,11:02
mimotemy


...hehehe....a koľko to dalo robotýýýýý ....:---
Myslíš tým robotu sám so sebou? To Ti verím, na sebe je najviac roboty.
Gabhus
12.11.12,12:59
Ahoj Petra, tak zas niekto nový..... Nuž čo, aj to je život. Petra že Ťa zrádza psychika je úplne normálne, všetci sme si tým prešli. Ono to teraz vyzerá akože nič, ale mne keď pred vyše 10 rokmi doktorka povedala ako dlho trvá chemoterapia, tak som revala ako organ;) že to mi predsa zničí život a všetko..... Nič nezničilo, naučila som sa s tým žiť a tu som. Ak chceš, Betka 631 má asi niekde fotku zo stretka na ktorej sme onkáči a je tam aj Juraj - buchač aj my všetci tu z východu, čo sa spolu trápime, tešíme a už aj kamarátime. Že sa Ti podarilo vyboxovať príspevky je fajn, tak vidíš, predsa niečo pozitívne, teš sa. Ráno svietilo slniečko, tak som sa tešila že svieti. Teraz je už tak pochmúrne, tak sa teším že som doma v teplúčku. Vždy je z čoho sa tešiť. Teraz sa vyplač a potom sa už len teš - ako my všetci. Prikázať pozitívne myslieť sa nedá - ale vieš koľko ľudí na svete je na tom horšie? A koľko ľudí je takých čo nikoho nemajú? Ty máš hoci len nás tak o čo ide? Výsledky sú teraz horšie, potom budú lepšie a tak dokola, to už je tak zariadené a je to O. K. Hocikedy keď Ti bude nanič tak sa ozvi a budeme ešte radšej keď sa ozveš že je lepšie. Tak sa nám drž onkáčka naša nová, sme tu aj pre Teba:);):)
Jarka 1
12.11.12,14:56
Jáj moja, naozaj si to pekne napísala.
ludmilla
12.11.12,19:17
... bez práce nie sú koláče:)
Petra Hanzelová
13.11.12,07:17
jej ste zlatý.Neviem či som to písala,ale pacientkou som takmer dva roky..psychycky sa mi zdalo,že to zvládam dobre..ale posledné dva týždne je mi na figu.Rána sú lepšie,tak teraz píšem ráno :).nech niesom stále len zarytá pesimistka.Včera večer som to sama zo sebou nevedela vydržať.Nepozná niekto v KE alebo okolí nejakého psychológa,alebo psychiatra, ktorý sa venuje onkopacientom?Z vlastnej skúseností viem,že všetci nemajú ten "správny" prístup.V noci som takmer nespala,ešte aj drahý pílil..som sa presťahovala do detskej,lebo som mala nutkanie zadusiť ho vankúšom..taká som bola zúfala,že ma stále chrapotom vyruší..ale žije..je síce naštvaný(neviem prečo-teda viem,lebo som nespala pri nom) ale ja som aspon trolilinku vyspatá.Idem nájsť na nete čislo do PET centa v BA,lebo asi na mňa zabudli..určite sa ešte ozvem ak bude niečo nové..a aj skôr..papa
Jarka 1
13.11.12,07:22
Ahoj Peťka,

si ma rozosmiala, ale hlavne, že ešte žije. :) Do toho PET len pekne vyvolávaj a nedaj sa obiť, vlastne odbiť. Však to poznáš, človeče pomôž si sám, aj...
buchač
13.11.12,07:24
jej ste zlatý.Neviem či som to písala,ale pacientkou som takmer dva roky..psychycky sa mi zdalo,že to zvládam dobre..ale posledné dva týždne je mi na figu.Rána sú lepšie,tak teraz píšem ráno :).nech niesom stále len zarytá pesimistka.Včera večer som to sama zo sebou nevedela vydržať.Nepozná niekto v KE alebo okolí nejakého psychológa,alebo psychiatra, ktorý sa venuje onkopacientom?Z vlastnej skúseností viem,že všetci ne má jú ten "správny" prístup.V noci som takmer nespala,ešte aj drahý pílil..som sa presťahovala do detskej,lebo som mala nutkanie zadusiť ho vankúšom..taká som bola zúfala,že ma stále chrapotom vyruší..ale žije..je síce naštvaný(neviem prečo-teda viem,lebo som nespala pri nom) ale ja som aspon trolilinku vyspatá.Idem nájsť na nete čislo do PET centa v BA,lebo asi na mňa zabudli..určite sa ešte ozvem ak bude niečo nové..a aj skôr..papa
...žeby ja ??? :rolleyes:

....ak máš záujem , dá sa ... snáď má ešte voľnú kapacitu pre nových klientov ( nie je problém cinknúť - zistiť )...
Petra Hanzelová
13.11.12,07:59
Poznáš nejakého,alebo si ním ty ?
VieraPopluharova
13.11.12,09:28
Peťka,

vyhľadať onkopsychológa Ti schvaľujem, no ak nenájdeš a mala by si doporučenie i na bežného psychológa o ktorom vieš, alebo Ti ho niekto odporučí , že je dobrý môžeš navštíviť i jeho, ja osobne chodím ku psychiatrovi, pretože prvé príznaky nespavosti a podobne som zanedbala a myslela som si, že to zvládnem sama, teraz z vlastnej skúsenosti , ale zo skúsenosti, že sa chodím rozprávať s onkologickými pacientami Ti to môžem len odporučiť. Možno to bude prechodné, je jeseň.....možno nie, no určite nie si sama z onkopacientov, ktorí túto pomoc vyhľadajú.
VieraPopluharova
13.11.12,09:29
Náš Juri pozná a má známosti všade a ak Ti on odporučí, tak by som to brala všetkými desiatimi, je to náročný pacient na lekárov.....:)
buchač
13.11.12,10:26
Petra Hanzelová 2 Hours Ago #25912
Poznáš nejakého,alebo si ním ty ?

Aj - Aj ...

Poznám.... šak vyplýva to z odpovede ...;)

JA som psychológ - laik ... ;) :---... nazval by som to aj koníčkom , keďže študovať na VŠ sa nejak ( nazvem ) nezadarilo z objektívnych príčin...
Petra Hanzelová
13.11.12,13:29
no ja už bez liekov nespím hrozne dlho..potom sa mi ale podarilo prejsť na homeopatika a pomáhalo to..už som v stave ked na homeopatiká si dám aj frontin(ked už som z nespania zufala) a aj tak buntoším..
Petra Hanzelová
13.11.12,13:31
môžeš mi nanho poslať kontakt?alebo na ňu...
Gabhus
14.11.12,04:11
Petra, neskúšala si priamo na onkologickom oddelení v nemocnici? U nás je psychologička na tomto oddelení - ľudia hovoria že pomáhajú tie sedenia - osobne neviem, nebola som..... Zachytila som, že aj liga proti rakovine poskytuje takéto služby - že nakontaktujú na psychológa v konkrétnej oblasti. Skús.......:)
buchač
14.11.12,06:26
Petra Hanzelová 16 Hours Ago #25934

môžeš mi nanho poslať kontakt?alebo na ňu...


...prečítaj súkromnú správu ...
Zitulda
14.11.12,13:00
Ahojte.Ja som tu nová..aj ked s tou pliagou si už takmer dva roky užívam svoje.Vo februari 2011 gastrektomia,teraz v auguste 2012 histerektomia,adnexektomia,appendektomia,lymphaden ectomia..beriem znova chemoterpiu a snažím sa isť dalej..ak niekoho zaujima niečo viac tak nech sa kludne pýta..aaa..aby som nezabudla-CT nebolo idealne tak mam pauzu v chemoterapii a čakam na PET/CT vyšetrenie v BA.Posledný mesiac ma nejak zrádza psychika..sa to ľahko povie že mysli pozitivne.Ináč sa mi konečne podarilo vybojovať si k invalidnemu dochodku a zťp-príspevku na stravu,aj príspevok na benzín a osobneho asistenta.Po roku a pol

Peťka, tak ťa vítam aj ja medzi nami, aj keď nie som onkáčka Dnes som nazrela do tejto témy po pár dňoch a uvidela príspevok od Jura s Tvojou citáciou srdce mi poskočilo radosťou potešila som sa keď som uvidela Tvoje meno. Niekto si teraz povie, čo už tá baba má takú radosť z toho, že tu máme novú mladú onkáčku...ale nik zatiaľ ani páru nemá o tom, že my dve sme v ten istý deň - v auguste toho roku nastupovali na operáciu, v jeden a ten istý deň boli operované spolu boli na ÁRE, spolu sme boli 10 dní v jednej izbe a v jeden a ten istý deň odchádzali domov.
Priatelia moji...v izbe sme boli dve mladé ženy, skôr dievčatá 7-čky podľa veku poraďáčok a ja baba najstaršia z nich nie onkáčka. Veľa sme sa rozprávali veľmi často aj v noci, keď Peťku a Soničku trápili bolesti. Vzájomne sme si dodávali silu, pozitívne myšlienky a snažili sme si spríjemniť dni a noci ma lôžku.Ja som sa chválila akú stránku navštevujem, že na porade je táto téma a koľko vzácnych človiečikov je tu, odporúčala som, nech nakuknú a zistia, že v ich probléme nie sú sami. Že tu v tejto téme sa múžu podeliť o svoje starosti, tu im naozaj poradia, potešia a určite pomôžu lepšie znášať svoje problémy.
Dnes mi volala Sonička informovala sa nielen o mne-ako sa mám, ale aj o Tebe Peťka a pripomenula mi poradu a túto tému, tak som potom otvorila túto tému.
VieraPopluharova
14.11.12,18:26
Zitka,

ďakujem za to, že si na nás nakukla a veľmi pekne ďakujem, že radíš kde sa dievčatá môžu obrátiť, som šťastná , že nie si onkáčka, ale, že si naša.
plavčík
14.11.12,19:24
tak k tomuto len veľký súhlas...niekto možno nemá síl toľko písať, ale číta...
Zitulda
14.11.12,20:08
Ďakujem veľmi, veľmiza to, že Vás mám.♥ ♥ ♥
Petra Hanzelová
14.11.12,20:59
no ked pridem na to kde to mam :P
Petra Hanzelová
14.11.12,21:16
Jej...obrovká radosť :---,táto žienka(Zitulda) ináč behala v auguste po izbe,ked ja mladá som ešte ani nevstala z postele..ste ju mali vidieť..určite sa ozvem..aj Sonka mi dnes volala,ale om si ráno buchla Frontin tak som presppala cely deň
Zitulda
14.11.12,21:26
...aj ja mám radosť, že si tu a aspoň vyspatá:)cmuuuk
Petra Hanzelová
14.11.12,21:32
som tu ako v inej galaxii..ani neviem kde si možeme popísať :)
majka 62
14.11.12,21:45
Peťka, aj ja sa pripájam k mojím predrečníkom a vítam Ťa medzi nami :). A spať teraz kto bude? Celý deň si pokojne prespíš a teraz takto ponocuješ ;)
Zitku taktiež pozdravujem, nepoznám ju síce osobne, ale z jej príspevkov cítiť, že má kopec energie, takže verím, že aj v nemocnici behala po izbe ako prvá. Nechýba jej pozitívne myslenie a niet pochýb, že má veľmi dobré srdiečko.
Cajicek21
14.11.12,21:50
Dnes 14.11.2012 asi okolo 16:15 mi zomrela moja milovana matka


Skurveny zivot
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
http://www.porada.sk/ajax.php
majka 62
14.11.12,22:04
Úprimnú sústrasť. Je mi to ľúto, v tejto rubrike sa nám lepšie čítajú pozitívnejšie správy, ktoré nás zároveň posúvajú dopredu. Ale bohužiaľ aj tie smutné prichádzajú, nemáme na výber.
Cajicek21
14.11.12,22:10
Dakujem velmi. Je to velmi tazka situacia. Kde zoberiem na pohreb neviem
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
majka 62
14.11.12,22:17
Je tam nejaký malý príspevok od štátu, predpokladám, že rodina asi nepomôže - teda najbližší, keď vyvstala takáto otázka.
A ešte mi napadlo - Liga proti rakovine vie taktiež finančne pomôcť v ťažkej finančnej situácii keď sa jedná o onkologického pacienta, čo v tomto prípade je na mieste. Možno by pomohla osobná návšteva a promptné vyriešenie tejto situácie, samozrejme je potrebné približenie situácie, v ktorej sa nachádzate. A vedia riešiť veci promptne.
Valcake
15.11.12,00:33
Cajicek21
15.11.12,04:41
buchač
15.11.12,05:32
...prečítaj súkromnú správu ...

Petra Hanzelová 8 Hours Ago #26085
no ked pridem na to kde to mam :P

Celkom hore na stránke :
- klik Moje notifikácie
- klik Prijaté správy
- klik na správu ...
Zitulda
15.11.12,07:44
Dobré ránko:) Peti, vAk si s niekým písať chceš, tak potom ss-kou a to tak, že lkikneš na profil a tam potom na poslať súkromnú správu...cmuk:)
Zitulda
15.11.12,07:51
:) Majkáááá, ako vidím, aj Ty si nočná sova:) Ďakujem za pozdrav,aj chválu potešilo...ale...
maja
15.11.12,07:56
Úprimnú sústrasť
VieraPopluharova
15.11.12,14:03
Dakujem velmi. Je to velmi tazka situacia. Kde zoberiem na pohreb neviem
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934


Najskôr prijmi úprimnú sústrasť, je to bolestné pre Teba, no mysli na to, že maminku už nič nebolí a netrápi sa. Ak budeš potrebovať radu, alebo sa čo i len tak porozprávať, tak sa nám ozvi.
VieraPopluharova
15.11.12,14:06
Peťka,

ak si nás tu čitala, tak si tu píšeme skoro všetko, ak máš však ostych kľudne môžeš ako Ti navrhol Juraj cez ss-ku, no z času na čas sa nám ozvi ako sa Ti darí.
Teraz je momentálne depkové obdobie, ja sama sa trápim už cca mesiac....no s pomocou lekárky a zázračných tabletiek sa mi to ako tak darí zvládať. Sme len ľudia.
buchač
15.11.12,14:41
...prečítaj súkromnú správu ...

Peťka,
ak si nás tu čitala, tak si tu píšeme skoro všetko, ak máš však ostych kľudne môžeš ako Ti navrhol Juraj cez ss-ku, no z času na čas sa nám ozvi ako sa Ti darí.
Teraz je momentálne depkové obdobie, ja sama sa trápim už cca mesiac....no s pomocou lekárky a zázračných tabletiek sa mi to ako tak darí zvládať. Sme len ľudia.
Len na upresnenie ...

Cez ss som poslal iba kontakt , nakoľko nie je mojím zvykom len tak zavesiť na net tie " svoje " telefónne čísla...a o súkromnom mobile ani nevravím ...
Na druhej strane je/sú tí moji dotyční lekári na nete zviditeľnení ... no čo vyhovuje mne , nemusí druhému...

No ak ma niekto osloví aj so svojím konkrétnym problémom ( aj to už bolo ) , nemám problém vyjadriť svoj názor ... samozrejme , v medziach možností a aj znalostí ...
VieraPopluharova
15.11.12,14:57
veď sa s Tebou nehádam....či....
buchač
15.11.12,15:24
Kvôli Petre písané bolo ...:-)
majka 62
15.11.12,18:37
Drž sa Vierka, si mama tejto témy, vždy nájdeš láskavé a vhodné slovo i radu pre toho kto to práve potrebuje a preto Ti posielam jedno veľké objatie. Myslím, že nik nebude proti ak napíšem, že za všetkých :).
Petra Hanzelová
15.11.12,19:29
už sa mi podarilo prečítať si ss(som dobrá)..a ďakujem..nemám ostych sa tu baviť o mojom zdravotnom stave-to vobec nie
Petra Hanzelová
15.11.12,19:30
áno má..veľmi dobré srdiečko...
Petra Hanzelová
15.11.12,19:31
úprimnú sústrasť
Petra Hanzelová
15.11.12,19:32
podarilo sa a ešte raz ďakujem
Petra Hanzelová
15.11.12,19:33
máš nejaké zázračné?ja dupem na frontine-rýchlu pomoc mi poskytla moja neurologička tak spím a spím a je mi dobre
VieraPopluharova
15.11.12,19:35
Peťka,

samozrejme, že si dobrá, a prosím mňa ber trošku z rezervou, vieš ja čo na srdci to na jazyku, alebo tu ......hlavne, že si sa dostala k tomu čo potrebuješ.....
Petra Hanzelová
15.11.12,19:40
Ahojte...chcem sa s vami podaliť,že mi včera volali z PET centra..v pondelok mám vyšetrenie tak som už aj rada-8 týždnov mám prerušenu kvoli tomuto vyšetreniu chemoterapiu...niežeby mi chybala.. tak v nedelu cestujeme z KE do BA..pre mna dosť náročná cesta,ale teším sa na IKEU..vždy si rada tam nakupim nejake drobnosti pre radosť do bytu... V BA som bola vo februari tiež na PET/CT..ja už vám svietim v tme:---
Petra Hanzelová
15.11.12,19:43
to ano
majka 62
15.11.12,20:16
prajem šťastnú cestu do BA aj naspäť domov a hlavne dobré výsledky PET/CT
VieraPopluharova
15.11.12,20:24
Ahojte...chcem sa s vami podaliť,že mi včera volali z PET centra..v pondelok mám vyšetrenie tak som už aj rada-8 týždnov mám prerušenu kvoli tomuto vyšetreniu chemoterapiu...niežeby mi chybala.. tak v nedelu cestujeme z KE do BA..pre mna dosť náročná cesta,ale teším sa na IKEU..vždy si rada tam nakupim nejake drobnosti pre radosť do bytu... V BA som bola vo februari tiež na PET/CT..ja už vám svietim v tme:---

Peti,

má to výhodu ušetríš elektrinu, ja som mala preplatok....;)...no teraz vážne držíme Ti palčeky, aby všetko dopadlo v rámci našich noriem....dúfam, že dáš potom vedieť ako si dopadla....verím, že to bude dobré....
Zitulda
16.11.12,05:27
Peti, aj ja Ti prajem šťastné cestu, som rada, že tak včas si sa dostala na vyšetrenie do Blavy. A ozvi sa hneď áááno:)...
Zitulda
16.11.12,05:30
:) Vierka...dievčence, takže kvôli šetreniu el. energie ste tu takto pred polnocou:) ako sovičky. Také sovičky trochu dávnejšie sme maali na téme CCCC... ale kdesi sa zašili:)
brezňanka
16.11.12,05:33
Doteraz som sem chodila čerpať energiu, lebo som vedela že ju tu získam. Teraz som sa k Vám vrátila ako jedna z Vás. Diagnostikovali mi tubulárny adenokarcinóm hrubého čreva a pripravujem sa na operáciu. Bola to facka, ale v tej chvíli som si spomenula na Vás všetkých a povedala som si že to musím zvládnuť. Neviem čo bude po operácii, ale chcem byť silná. Dúfam, že to aj vďaka Vám zvládnem.
majka 62
16.11.12,07:06
Zvládneš to, nič sa neboj. Ono tá prvá správa - potvrdenie diagnózy prefackala každého z nás, nepoznám človeka, ktorý by tvrdil opak. Pri Tvojom odhodlaní, že chceš byť silná a nevzdať to, zvládneš to, budeme stať pri Tebe. Prajem Ti veľa sily a nech Ti všetko dobre dopadne. Čokoľvek by si potrebovala, píš sem koľko potrebuješ. Vždy je tu niekto, kto vie a môže pomôcť.
brezňanka
16.11.12,07:34
Ja viem, že je tu vždy niekto kto pomôže, preto smerovala táto info práve sem. Ďakujem za podporu.
VieraPopluharova
16.11.12,07:35
Brezňanka,

skúsim takto nebudem Ti písať, že to nič nie je, pri oznámení Ti to bol určite šok, tak ako už vyššie napísala Majka človeka to prefacká a riadne, no ako z Tvojho príspevku cítim si silná a optimistická žena, ktorá to zvládne, je jasné, že operáciu a pooperačný stav si budeš musieť odtrpieť Ty, no inak sme tu všetky + Juraj, pre Teba čímkoľvek , ak sa chceš pýtať pýtaj sa , či už tu, alebo ss-kou hociktorému , ktorého si vyberieš, všetci Ti radi odpovedia. Ak budem môcť pomôžem i vybaviť ak sa bude dať v prípade, že by si si chcela konzultovať s iným lekárom, neviem odkiaľ si, asi som to nepostrehla.
Skrátka ako Majka napísala sme tu pre Teba.....
Petra Hanzelová
16.11.12,08:22
určite dám vedieť..no naposledy som čakala na vysledky skoro mesiac..ale napíšem hned ako bude niečo nové..a aj skôr..musím vám ešte oznámiť,že mi je dnes na dušičke akosi dobre...ta hmla ktora ma akosi zatemňovala zmizla...mám veľku radosť
uct2007
16.11.12,11:28
Doteraz som sem chodila čerpať energiu, lebo som vedela že ju tu získam. Teraz som sa k Vám vrátila ako jedna z Vás. Diagnostikovali mi tubulárny adenokarcinóm hrubého čreva a pripravujem sa na operáciu. Bola to facka, ale v tej chvíli som si spomenula na Vás všetkých a povedala som si že to musím zvládnuť. Neviem čo bude po operácii, ale chcem byť silná. Dúfam, že to aj vďaka Vám zvládnem.

Zvládneš to neboj sa ! Si silná, držíme ti všetci palčeky ako najsilnejšie vieme.
uct2007
16.11.12,11:38
Brezňanka,

skúsim takto nebudem Ti písať, že to nič nie je, pri oznámení Ti to bol určite šok, tak ako už vyššie napísala Majka človeka to prefacká a riadne, no ako z Tvojho príspevku cítim si silná a optimistická žena, ktorá to zvládne, je jasné, že operáciu a pooperačný stav si budeš musieť odtrpieť Ty, no inak sme tu všetky + Juraj, pre Teba čímkoľvek , ak sa chceš pýtať pýtaj sa , či už tu, alebo ss-kou hociktorému , ktorého si vyberieš, všetci Ti radi odpovedia. Ak budem môcť pomôžem i vybaviť ak sa bude dať v prípade, že by si si chcela konzultovať s iným lekárom, neviem odkiaľ si, asi som to nepostrehla.
Skrátka ako Majka napísala sme tu pre Teba.....


Eeeej veru, riadne to človeka prefacká, presne ako píšeš Vierka !!! A facká to furt :)

Ja som bola na sone v pondelok a našli mi nejaké "ložisko" 30x40 mm, ktoré nevedela doktorka na sone upresniť, či je to metastáza, alebo nie. A či je to na hrubom čreve alebo na lymfatickej uzline.
Takže som na 22.11. objednaná na CT-čko brušnej dutiny a malej panvy.
Pred mesiacom tam nebolo nič, tak som strááášne zvedavá, čo to bude.
Začala som mať problémy asi pred mesiacom, šťažovala som sa na bolesti stehna vpravo, tak sa mi to začalo, a potom na sone sa ukázalo, že je to v malej panve - vpravo, to "nejaké to ložisko". Najviac ma teraz štve, že mám bolesti, kvôli ktorým som nemohla spávať, no dnes mi už doktor predpísal niečo silnejšie, ako som brala doteraz a tento liek mi konečne zabral.
Nechcem ani len pripustiť, že by to mohlo byť niečo "zlé", lebo to by som už išla do toho tretíkrát za 1,5 roka. Som 3 mesiace po dobratí chemoterapie, ešte mi ani nestihli narásť vlasy...no uvidíme !! Ale čo tam vlastne po vlasoch, že? :)
VieraPopluharova
16.11.12,13:29
Eeeej veru, riadne to človeka prefacká, presne ako píšeš Vierka !!! A facká to furt :)

Ja som bola na sone v pondelok a našli mi nejaké "ložisko" 30x40 mm, ktoré nevedela doktorka na sone upresniť, či je to metastáza, alebo nie. A či je to na hrubom čreve alebo na lymfatickej uzline.
Takže som na 22.11. objednaná na CT-čko brušnej dutiny a malej panvy.
Pred mesiacom tam nebolo nič, tak som strááášne zvedavá, čo to bude.
Začala som mať problémy asi pred mesiacom, šťažovala som sa na bolesti stehna vpravo, tak sa mi to začalo, a potom na sone sa ukázalo, že je to v malej panve - vpravo, to "nejaké to ložisko". Najviac ma teraz štve, že mám bolesti, kvôli ktorým som nemohla spávať, no dnes mi už doktor predpísal niečo silnejšie, ako som brala doteraz a tento liek mi konečne zabral.
Nechcem ani len pripustiť, že by to mohlo byť niečo "zlé", lebo to by som už išla do toho tretíkrát za 1,5 roka. Som 3 mesiace po dobratí chemoterapie, ešte mi ani nestihli narásť vlasy...no uvidíme !! Ale čo tam vlastne po vlasoch, že? :)

Ivka,

neboj, nebudem Ťa presviedčať, že to nemôže teoreticky byť nič vážne....bavili sme sa o tom...no ak by čiste náhodou, si silná ženská a zvládneš to, na vlasy sa vykašli, vieš ako sa pekne vyníma tvar lebky, pod vlasami to nie je vidieť.....ja som ani parochne nenosila načo.....veď myslím, že i Demi Moorova sa dala pekne vyholiť svojho času a aká bola sexi.....no prvé 2 roky sú asi najhoršie kým vychytajú všetky "muchy", no Teba poučovať nemusím Ty si už skúsená a vieš ako sa s tým vysporiadať i keď naozaj je to za každým riadny preplesk a z káždého je trošku ťažšie sa dostať....no naozaj o Teba nemám strach.....zvládneš.....
ludmilla
16.11.12,13:38
... úprimnú sústrasť, ... maminka už sa netrápi
ludmilla
16.11.12,13:41
... milujem tieto vaše dialógy:)
Valcake
16.11.12,14:14
..veľmi, ale veľmi ti držím palce a posielam pozitívnu energiu a velikánske objatie...
ludmilla
16.11.12,14:17
Dievčence, veľmi veľmi na Vás myslím, držte sa!!!!!

Naše bojovnice onkáčky v nemocnici hovoria: " I keď stojíš až po krk v hov...., daj hlavu hore inak si ušpiníš krk".

... dúfam, že tu budem čítať už len lepšie správy ....
buchač
16.11.12,14:20
Trochu folklóru , aby vás depky prešli .....
Ja sa " liečim " na chalupe , na depky nemám čas...


Brezňanka,
Juraj, pre Teba čímkoľvek ....
...
pre Teba.....
....hehehehe....aj celú Viagru obetujem....:---:D:D

ešte mi ani nestihli narásť vlasy...no uvidíme !! Ale čo tam vlastne po vlasoch, že? :)
...hehehe...20 rokov som vykosený a nik sa zatiaľ nad tým nepozastavil...a ani veliteľ...;)

Ivka,
na vlasy sa vykašli, vieš ako sa pekne vyníma tvar lebky, pod vlasami to nie je vidieť....veď myslím, že i Demi Moorova sa dala pekne vyholiť svojho času a aká bola sexi........
...čistá ja ...:---
Petra Hanzelová
16.11.12,14:43
hm..tak nakoniec sa BA nekoná...volali okolo obeda,že sa im niečo pokazilo na prístroji :(,tak vraj sa ozvu hned ako to opravia..som s toho celkom dosť smutná,ale tak nevadí..hádam im to nebude dlho trvať
Petra Hanzelová
16.11.12,14:45
Strašne držíme palčeky...a zvládneš to...musíš..ale mrzí ma to..prajem veľa sily
Jarka 1
16.11.12,15:12
uct2007 držím palce Tebe aj brezňanke. Určite to zvládnete a na jar už bude všetko na najlepšej ceste. Hlavne sa hneď netreba úplne poddať strachu, ten svi.. jedna niekde za rohom počká, ak by ste chceli:eek:.

Ale kurňa nedá mi. Ten hárem sa buchymu utešene rozrastá. Už mám podozrenie, že zo všetkých mužov onkáčov, je len on jediný chlap onkáč. Ostatní sa ženských asi boja, alebo nemajú ... nóóó šak víte čo myslím ...;):---
buchač
16.11.12,15:29
Ale kurňa nedá mi. Ten hárem sa buchymu utešene rozrastá. Už mám podozrenie, že zo všetkých mužov onkáčov, je len on jediný chlap onkáč. Ostatní sa ženských asi boja, alebo nemajú ... nóóó šak víte čo myslím ...;):---...hlavu na kopasa , osobnosť , charizmu , sexepíl , vypracované telo , múdrosť , gule , atď .......modré oči ???
;):rolleyes::---:D:)


Kúúúa ... ale mi dnes dobre ide ( drbe )....:cool:
pepsikova
16.11.12,15:35
..tak si , mojík, ani nič zlé nepripúšťaj!..myslíme na teba, držíme palčoky, tak musí byť všetko dobre..drž sa!...a vlásky narastú, to nie nie je, podstatné je veriť, že narastú!!..
pepsikova
16.11.12,15:35
..vlásky narastú, to nič nie je- malo byť správne..
Jarka 1
16.11.12,15:47
To sa pani buchačová ale má ...
majka 62
16.11.12,16:49
Ivka, drž sa! Posielam stisk a prajem dobrý výsledok vyšetrenia :)
majka 62
16.11.12,16:58
Pohodový večer všetkým prajem :). V decembri sa uskutoční Fórum onkologických pacientov, chcem sa spýtať, či ste boli niekedy na takomto niečom a ako to splnilo vaše očakávania. Rada by som sa toho zúčastnila, pretože chcem vedieť čo je nové v liečbe onkologických pacientov, čo môžme očakávať. Máte skúsenosti? Vďaka za váš čas.
Valcake
16.11.12,17:04
Jarka1, 100 bodov..
220870
16.11.12,17:36
Reklama!?!?

Léčba rakoviny javorovým sirupem a zažívací sodou

Lze rakovinu vyléčit práškem do pečiva a javorovým sirupem? Očividně ano. Tato informace probleskla novinovými titulky, ale stejně tak rychle byla potlačena. Léčba popularizovaná Jimem Kelmunem, důchodcem žijícím v Asheville v Severní Karolíně, znamená skutečný průlom. Říká: „Podal jsem tu směs více než 200 pacientům, u nichž diagnostikovali rakovinou v konečném stádiu. Z toho 185 lidí pak kupodivu žilo ještě 15 a více let – a téměř polovina se rakoviny úplně zbavila.“

Vypadá to jednoduché až k pláči, ale tato prostá léčba zažívací sodou a javorovým sirupem je nesmírně účinná přírodní chemoterapie, která velmi efektivně hubí rakovinné buňky. Přitom zcela postrádá brutální vedlejší účinky provázející většinu nesrovnatelně méně efektivních „standardních“ chemoterapeutických metod. Za tepla vytvořená směs chemicky čisté jedlé sody (hydrogenuhličitan sodný; NaHCO3) a javorového sirupu je velmi efektivní prostředek proti všem druhům rakoviny. Ohřátím se na sebe pevně navážou molekuly sody a javorového sirupu, a takto vybavená glukóza může zamířit k rakovinovým buňkám. Rakovinové buňky prostě milují cukr, který přímo nezřízeně hltají. V tomto případě je ale na molekuly cukru navázaná silně zásaditá sodíková sloučenina! Kyselé rakovinové buňky absorbují s cukrem i sodu, a to je jejich zkáza…

Recept: Javorový sirup a jedlá soda

3 díly javorového sirupu a jeden díl jedlé sody ( soda bicarbona ) smísit ( např. 15 lžiček sirupu a pět lžiček sody ) a promíchat, dát poté v kastrůlku na sporák, zahřívat 5 minut nepříliš silně, dokud směs poněkud nezahoustne. Na počátku může být užíváno častěji, např.3x denně jedna čajová lžička. Jinak stačí brát 1 čajovou lžičku 1x denně, dlouhodobě. Může být rozpuštěna ve vodě nebo třeba namazána na chléb. Javorový sirup může být případně dočasně nahrazen medem. Obecně platí: nejíst jinak žádný cukr v nápojích ani v pokrmech, s výjimkou trošky ovoce.

Týká-li se tento problém i někoho ve vašem okolí, doporučuji získat tištěný WM magazín č. 80, kde je tématu věnováno několik stran.

Dávkování je důležité, protože v případě jen malého snížení Ph v organismu, se mohou problémy i zesílit. Stejně tak důležité nebo dobré je dbát na to, aby soda neobsahovala hliník, jak se občas může stát, zejména asi ve formě prášku do pečiva. Proto doporučujeme být po dohledem léčitele nebo lékaře, aby vaše uzdravování probíhalo dobře.

RECEPT PROTI RAKOVINE
Nasledujúci recept zverejnil neuropat Dr. Murphy, ktorý tvrdí,
že mu ešte na rakovinu nezomrel žiadny pacient.
Dr. Murphy uvádza, že recept vypadá jednoducho, ale má vedecké
vysvetlenie. Ako prevencia rakoviny sa užíva 1 ČL denne. Odporučil to jednému
svojmu pacientovi s bolesťami brucha, kde už mal metastázy. Bolesti
do troch dní prešli a pacient sa cíti dobre.
Princípom pôsobenia tohto receptu je , že rakovinové bunky neznášajú
zásadité prostredie, ktoré je však človeku prirodzené - zdravý človek má
pH v rozsahu 7,3 až 7,5. Rakovina sa rozvíja len kyslom prostredí - a to s pH
pod 6. Sóda je zásaditá a s pomocou cukru - rakovinové bunky konzumujú
18x viac cukru ako bunky zdravé - prenikne priamo do buniek.
Aj ďalší alternatívni onkológovia už liečia svojich pacientov efektívne
pomocou jedlej sódy.
Spotreba: 3 diely javorového sirupu
1 diel jedlej sódy bikarbóna
Postup:
Tri diely javorového sirupu a jeden diel sódy bikarbóny zmiešame -
napr. 15 dielov javorového sirupu a 5 dielov sódy bikarbóny - a premiešame.
Zmes vložíme do kastrólika a na sporáku ohrejeme - 5 minút ju nie príliš
silne zahrievame, len dovtedy, kým zmes trochu nezhustne.
Na začiatku ju môžeme užívať častejšie, napr. 3x denne 1 ČL. Inak
stačí užívať 1 ČL - dlhodobo. Môžeme ju rozpustiť vo vode, čaji alebo natrieť
na chlieb. Javorový sirup môže byť dočasne nahradený medom.
Obecne platí, že nesmieme jesť ináč žiadny iný cukor v nápojoch či
pokrmoch, s výnimkou trošky ovocia.
buchač
16.11.12,17:59
Fááákt sorry za výrazy , aj za tón.......ale nasral som sa ...

Reklama!?!?
URČITE !!!
Léčba rakoviny javorovým sirupem a zažívací sodou
Chujovina !!!
Lze rakovinu vyléčit práškem do pečiva a javorovým sirupem? Očividně ano. Tato informace probleskla novinovými titulky, ale stejně tak rychle byla potlačena. Léčba popularizovaná Jimem Kelmunem, důchodcem žijícím v Asheville v Severní Karolíně, znamená skutečný průlom. Říká: „Podal jsem tu směs více než 200 pacientům, u nichž diagnostikovali rakovinou v konečném stádiu. Z toho 185 lidí pak kupodivu žilo ještě 15 a více let – a téměř polovina se rakoviny úplně zbavila.“
ZÁZRAK žeby...kua ...skôr tá 3,14čovina...
Ženičky , dievčatá ...od zajtra žerte všetky prášok do pečiva a nie torty pečte ...a drbnite si sirupčoku ...
Tie , čo už prsníky nemáte ???...žiaden problém , narastú nové jak vlasy po chemo ....

RECEPT PROTI RAKOVINE
Nasledujúci recept zverejnil neuropat Dr. Murphy, ktorý tvrdí,že mu ešte na rakovinu nezomrel žiadny pacient.Ja tvrdím, že iba debil s onkologickým ochorením by sa šiel liečiť k neuropatovi ...!!!!
Samozrejme , že mu žiaden neumrel ...na to by predsa musel mať aj atestáciu z onkológie .....či ???
Obecne platí
Všeobecne platí , že aj obecné tvrdenia nie sú vždy kóšer ...


...a ozaj ....Neuropatia je zbierka porúch, ktoré nastanú, keď nervy periférneho nervového systému (časť nervového systému, mimo mozgu a miechy) sú poškodené.



...od Murphyho uznávam tak akurát

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=murphyho+z%C3%A1kony&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
tuta
16.11.12,18:11
Pohodový večer všetkým prajem :). V decembri sa uskutoční Fórum onkologických pacientov, chcem sa spýtať, či ste boli niekedy na takomto niečom a ako to splnilo vaše očakávania. Rada by som sa toho zúčastnila, pretože chcem vedieť čo je nové v liečbe onkologických pacientov, čo môžme očakávať. Máte skúsenosti? Vďaka za váš čas.
Majka, i ja som dostala pozvánku, bohužiaľ mi to časovo nevychádza. Určite to splní účel, už len tým, že sa stretne skupina rovnako vyvolených ľudí, ktorí sa vedia navzájom pochopiť, podržať... Minulý rok v septembri som sa zúčastnila relaxačného pobytu v Štrbe a poviem Ti keď mám blbú chvíľu, spomeniem si na tie krásne chvíle a hneď mi je lepšie.
emilia18
16.11.12,18:16
Ahoj Petra, aj ja ťa vítam medzi nami a čo sa týka toho pozitívneho myslenia (ja som zarytý optimista a tak ma tu asi aj ľudia poznajú) tak máš pravdu, že sa nedá rozkázať byť pozitívnym a pozitívne myslieť, ale u mňa je to nasledovné: včera som bola na sociálke (konečne ma predvolali na posudkovú kvôli invalidnému dôchodku) a ako som si tak stála na chodbe, tak prišla ku mne asi 30 ročná mamina s asi 8 ročným synom. Keď som si lepšie pozrela to vychudnuté chlapča, tak som ďakovala Bohu, že mám IBA rakovinu: ten chlapec totiž nemal rúčky, len také kýptiky namiesto dlaní a prštekov. Keď som sa dozvedela po desiatich rokoch, že sa mi rakovina vrátila, tak som nevyronila ani jednu slzu a včera mi nechýbalo veľa a bola by som plakala ako malá. A aj preto som životný opitimista: viem, že sú ľudia, ktorí sú na tom oveľa horšie ako ja. Ja vo všetkom zlom hľadám niečo dobré a ver mi, že sa vždy niečo nájde. A s manželom si nerob ťažkú hlavu: vysťahuj ho do inej miestnosti....xixi....držíme ti všetci veľmi veľmi palčeky a keď sa budeš potrebovať vyrozprávať, tak ku nám zavítaj. A tiež doporučujem prečítať si predchádzajúce príspevky....sú veľmi poučné a užitočné. Ja som tiež tak začínala. A ostatným poraďákom oznamujem: " od včera ma prosím oslovujte pani RENTIER-ová".....podarilo sa mi vybaviť si plný invalidný dôchodok.....:-) Pekný večer všetkým...
emilia18
16.11.12,18:23
úprimnú sústrasť Cajicek21
majka 62
16.11.12,18:36
aj ja som bola minulý rok na relaxačnom v Štrbe a v septembri :D
Valcake
16.11.12,18:57
Milá Emilia, hovoríš mi z duše;)..a k tomu rentieru ti gratulujem..zaslúžiš si to..:) Prajem ti veľmi veľa zdravíčka, síl, pohody a naďalej, nech ťa optimizmus neopúšťa nikdyyy...cmuk
emilia18
16.11.12,19:20
Veľmi ti držím palčeky a myslím, že píšem za všetkých nás...zvládneš to!!!
emilia18
16.11.12,19:23
Milá uct2007, veľmi ti držím palčeky, aby ti CT dobre dopadlo a budem na teba myslieť:-)
emilia18
16.11.12,19:44
ďakujem ti, moja a tiež ti želám hlavne veľa zdravíčka:-)
Petra Hanzelová
16.11.12,22:30
ináč neuropatiu mám ako pridruženu dg...vraj mi chemoška poškodila nervy v mieche a lavej polovici mozgu..bez liekov nezaspim..
Petra Hanzelová
16.11.12,22:35
ďakujem..
uct2007
17.11.12,05:53
Ja tiež, takisto mi povedala neurologička, že to chemo poškodila.
VieraPopluharova
17.11.12,14:55
Ahojky dievčence,

napriek osudu Vás humor neopúšťa a to som rada, pretože to býva 50% úspechu, ale ako píšete nedá sa to na povel, ja som teraz tiež nie v najlepšej forme - je jeseň-nikdy som ju nemala rada a ešte pri depke je to niekedy o držku....
No gratulujem Emilke k rente.....
A chcem sa spýtať, ktoré onkologické dni myslíte a kde sa budú konať, nakoľko i naša organizácia koná také dni tiež v decembri, tak či sa tam náhodou nestretneme.....
bajam
17.11.12,17:00
Ahojte,aj sa trochu citim trapne,ze som sa dlho neozvala,ale citam skoro vzdy,ale nejak stale som sa k pisaniu nedostala,no dnes uz k tomu doslo.Vsetkym, ktori tu pisu prvy krat odkazujem, nebojte sa najdete tu vzdy podporu i radu.Drzim aj ja palce vsetkym,ktory zacali bojovat s tou piagou,ale aj tym ktori stale bojuju .Ja som skoncila chemo zaciatkom oktobra,potom som mala ist hned na oziare,ale som ochorela a drzalo ma to do minuleho tyzdna.Tak tento tyzden som zacala.Zabudla som povedat ,ze po chemo som mala vysledky v poriadku ta dufam,ze to tak ostane i ked clovek nikdy nevie, ako sa dozvedam s pribehov.A medzitym som sa osobne zoznamila s UCT2007 je velmi mila a tymto ju zdravim a myslim na nu aby vysledky s ct boli dobre.Prajem vsetkym vela sily v dalsom lieceni a tiez vela pozitivneho myslenia.
Cajicek21
17.11.12,17:07
Ja asi stracam zmysel bytia, lebo mi zomrela matka 14.11.2012...Som doma sam. mam sice 2 sestry, ale maju svoje rodiny a zivot. Samota velmi boli
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
bajam
17.11.12,17:21
Prajem Ti uprimnu sustrast,no samota je asi to najhorsie pri vsetkom,prajem ti aby si sa neuzatvaral do seba,ale isiel medzi ludi a myslim si,ze ked aj sestry maju svoje rodiny, aj ty patris do ich rodiny tak sa od nich nevzdaluj.Prajem ti ,aby si to zvladol a zmysel sa vzdy najde.
Tweety
17.11.12,17:22
Príjmi moju úprimnú sústrasť. Strata najbližšieho bolí a u Teba je to ešte veľmi čerstvé. Aj bolesť treba precítiť. Skús myslieť na všetko to krásne, čo ste spolu prežili. To. že sestry majú svoje rodiny neznamená, že už nie ste rodina, tak sa im pripomeň aj viackrát ako doteraz. Veľa duševných síl a pozitívnej mysle.
Cajicek21
17.11.12,17:28
Tweety
17.11.12,17:31
Dakujem Vam. Strasne to boli
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934

Viem, viem, ale musíš tým prejsť, nedá sa nič robiť, život je už raz taký. Raz je láskavý, inokedy krutý, veľmi krutý. Hlavne keď strácame svojich blízkych. Treba sa vyplakať, nedusiť v sebe smútok.
Valcake
17.11.12,17:42
Milý Cajícek21, ...ťažko niečo radiť, nevieme toho veľa o tebe samom. Tie čísla znamenajú tvoj vek?
Viem, že sa cítiš osamotený, ale iste máš okrem sestier aj nejakých kamarátov. Rada by som napísala kamarátku, aby si mal po boku niekoho ďalšieho blízkeho človeka.
Napíš niečo o sebe, vyrozprávaj sa a nedus svoj bôl v sebe.. vieš ako to tu chodí.. tu nikdy nezostaneš sám...
Iste, samota bolí, ale neupadaj do depresie...sme aj my všetci tu pre teba..píííš, ak ti je smutno a vydaj zo seba žiaľ.
Teraz je to pre teba ešte veľmi čerstvé, ale ver mi, čas lieči ..to sa nehovorí iba tak...
Prajem ti veľmi veľa síl, aby si to prekonal a sme s tebou v tvojom žiali.. Drž sa!!!
Cajicek21
17.11.12,17:58
Valčake... mám 43 rokov. kamaratku nemam. Je to strasny pocit. Moja milovana matka bude mat pohreb v utorok 20.11. na pohreb mi prispel obecny urad, lebo bohuzial ani pracu nemam. Tak ze je to velmi zla situacia. Neviem, ci to vsetko zvladnem, ten tlak zo vsetkych stran. Vianoce sa blizia a uz ten pocit, ze budem sam ma ubyja. Mozno pojdem k sestre do Brna. Ale nemozem tam byt dlho, lebo mam doma sliepky a psa vlciaka Kenny. Dnes som sa bol zo psom trocha priejst, aby som prišiel na ine myslienky. Ale teraz, ked je tma a blizi sa vecer mi je strasne smutno
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
VieraPopluharova
17.11.12,18:16
Čajíček,

ja Ti môžem pomôcť len tak, ak prídeš niektorý utorok, alebo štvrtok na NOU a môžeme sa porozprávať a prebrať to všetko, nie je to ľahká situácia, no čas trošku zbrúsy tie ostré hrany bolesti, no dovtedy by bolo dobré ak by si šiel raz jednej sestre a potom druhej, aby si nebol sám. Ak mi napíšeš , ktorý deň by si prišiel tak prídem i ja i keď mám november a december voľno, no určite napíš rada sa stretnem a porozprávam.
Cajicek21
17.11.12,18:29
Neviem este isto. Mozno vo stvtok, by som prisiel do Blavy. Lebo chcem skusit zaziadat o dajaky prispevok z ligy proti rakovine. Som bez prace, na pohreb mi prispel obecny urad. tak chcem skusit zaziadat o ten prispevok
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
VieraPopluharova
17.11.12,18:53
Neviem este isto. Mozno vo stvtok, by som prisiel do Blavy. Lebo chcem skusit zaziadat o dajaky prispevok z ligy proti rakovine. Som bez prace, na pohreb mi prispel obecny urad. tak chcem skusit zaziadat o ten prispevok
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934


Možno Ti v tomto budeme vedieť pomôcť, s papiermi i na koho sa obrátiť,aby si dostal niečo, podporu v hmotnej núdzi máš?
Cajicek21
17.11.12,19:01
Podporu asi nedostaneem, lebo nie som evidovany na urade prace. Samozrejme, ze zdrav. si platim. Len este nemam umrtny list matky. Asi bude treba aj dajaku zdrav. dokumentaciu, ohladne toho, ze moja matka mala onkologicky problem, ze? Inak, ked som sa staral o matku a chodil s nou po vysetreniach a potom ju navstevoval v nemocnici, tak nebolo kedy si hladat pracu

http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
Valcake
17.11.12,19:11
Cajícek, nemysli teraz dopredu..až tak, že blížia sa Vianoce...veď to ťa iba ubíja.
Iste na Vianoce nebuď sám. Raz u jednej sestry, raz u druhej sestry.
Moja mama tiež zomrela ani nie pred rokom na rakovinu. Tiež sme mali mizerné Vianoce a pohreb mala tesne po novom roku. Presne na synove narodeniny a tri dni pred mojimi.
Vieš, život ide ďalej ...ja viem ľahko sa mne rozpráva, keď mám rodinu ..si povieš, ale aj ty si musíš nájsť zmysel života...máš svojho napr.psíka a nie hocijakého, ale určite inteligentného keď môžem tak napísať vlčiaka Kennyho...veď ťa potrebuje. Aj on cíti, že sa niečo udialo, niekto chýba.
Boli ste asi s mamkou veľmi naviazaný na seba.
No teraz je na tebe, aby si sa nevzdával. Nebooooj, my všetci aj na Vianoce sme tu..
brezňanka
17.11.12,19:21
Vierka ďakujem za ochotu, zatiaľ to budem riešiť cez Banskú Bystricu, som z Brezna, tak je to najbližšie. Ak bude niečo treba ďalej ozvem sa.
brezňanka
17.11.12,19:22
ďakujem veľmi pekne
brezňanka
17.11.12,19:24
Držím palce a dopadne nám to obom dobre. Ja tu načerpám toľko sily a aj túto facku od života pri Vás človek berie akosi ľahšie.
Cajicek21
17.11.12,19:29
Ano. Bol som velmi naviazany na matku. mal som ju rad, aj ked sme sa niekedy pohadali. Ale to neznmena, ze by som ju nemal rad. Prave naopak. Psik asi tiez vycitil, že sa niečo deje, ked som plakal pri jeho ohrade. Matka ho totiz obcas hladkala za úška a mal to velmi rad. Ešte v sobotu, ked som bol za matkou, som jej povedal, že ja to tak neviem, ako ty. Ked ho hladila mama, tak sa pes pritisol na nu. Psik tiež cítil, že mama ho má rada. Ešte som v sobotu mamku krmil takymi vytamýnmi, čo jej dali v nemocnici. Aj bylinkový čaj som jej doniesol, ktory chcela priniest. Pozerali sme TV spolu. Povedal som jej, že aj drevo som porubal doma. Tieto veci mi zostanú v srdci. Ale velmi jej nechutilo. Aj obed, ked jej dali, tak to vyvratila! Už nemala v krku tú trubku (trachetomiu). Mohla rozpravat pekne. Už sa to všetko javilo, že bude lepšie. Ale jej srdce to v stredu vzdalo! Ešte som jej v sobotu povedal, že asi pridem na druhú sobotu, lebo aby mi peniaze zostali. Ale tu stredu ma to akosi tam tahalo. Ešte aj mobil som jej tam chcel zaniest. Ale som tam nešiel...
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
brezňanka
17.11.12,19:30
Od piatka som tu nebola, ďakujem všetkým za podporu. Ešte musím vydržať týždeň, kým nastúpim na operáciu a dúfam, že na Vianoce budem doma. Vaša podpora je úžasnou vzpruhou, ďakujem za ponúknutú pomoc, a ochotu. Ste úžasní.
brezňanka
17.11.12,19:34
Juraj, tieto komentáre nás z depiek určite dostanú, beriem si príklad. Úžasný prístup k životu napriek všetkému. A tie komentáre vždy presné a trefné.
majka 62
17.11.12,19:51
Neviem este isto. Mozno vo stvtok, by som prisiel do Blavy. Lebo chcem skusit zaziadat o dajaky prispevok z ligy proti rakovine. Som bez prace, na pohreb mi prispel obecny urad. tak chcem skusit zaziadat o ten prispevok
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934


Zdravím Čajíček, predpokladám, že si už kontaktoval ligu ohľadom finančnej pomoci keď tam chceš ísť vo štvrtok. Vo štvrtok totiž v lige je aj sociálna sestra pani Baranová, ktorá v tejto veci vie pomôcť. Určite si so sebou prines správu od lekára, ktorá potvrdzuje, že Tvoja mamina bola onkologickou pacientkou. Drž sa!
Cajicek21
17.11.12,19:55
majka 62 dakujem...ešte som ju nekontaktoval. je tam dajake tel. číslo. Skúsim tam najprv v pondelok zavolať. Spravu od lekara mám, ohladne úmrtia. Aj dajake papiere doma.
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
http://www.porada.sk/ajax.php
majka 62
17.11.12,20:02
Ahojky dievčence,

napriek osudu Vás humor neopúšťa a to som rada, pretože to býva 50% úspechu, ale ako píšete nedá sa to na povel, ja som teraz tiež nie v najlepšej forme - je jeseň-nikdy som ju nemala rada a ešte pri depke je to niekedy o držku....
No gratulujem Emilke k rente.....
A chcem sa spýtať, ktoré onkologické dni myslíte a kde sa budú konať, nakoľko i naša organizácia koná také dni tiež v decembri, tak či sa tam náhodou nestretneme.....

Ahoj Vierka,
je to III. Fórum onkologických pacientov, organizuje Liga proti rakovine a koná sa 14. a 15. decembra v Bratislave, v hoteli Double Tree by Hilton, Trnavská 27.
majka 62
17.11.12,20:04
Čokoľvek by si potreboval v tejto veci, pokojne sa pýtaj.
uct2007
18.11.12,06:14
Ahojte,aj sa trochu citim trapne,ze som sa dlho neozvala,ale citam skoro vzdy,ale nejak stale som sa k pisaniu nedostala,no dnes uz k tomu doslo.Vsetkym, ktori tu pisu prvy krat odkazujem, nebojte sa najdete tu vzdy podporu i radu.Drzim aj ja palce vsetkym,ktory zacali bojovat s tou piagou,ale aj tym ktori stale bojuju .Ja som skoncila chemo zaciatkom oktobra,potom som mala ist hned na oziare,ale som ochorela a drzalo ma to do minuleho tyzdna.Tak tento tyzden som zacala.Zabudla som povedat ,ze po chemo som mala vysledky v poriadku ta dufam,ze to tak ostane i ked clovek nikdy nevie, ako sa dozvedam s pribehov.A medzitym som sa osobne zoznamila s UCT2007 je velmi mila a tymto ju zdravim a myslim na nu aby vysledky s ct boli dobre.Prajem vsetkym vela sily v dalsom lieceni a tiez vela pozitivneho myslenia.

Aj ty si veľmi milá a rada som sa s tebou stretla, dúfam, že sa nám to ešte podarí zopakovať :)
Ďakujem a držím ti palčeky !!!
uct2007
18.11.12,06:17
Ja asi stracam zmysel bytia, lebo mi zomrela matka 14.11.2012...Som doma sam. mam sice 2 sestry, ale maju svoje rodiny a zivot. Samota velmi boli
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934


Úprimnú sústrasť ti prajem !!
uct2007
18.11.12,06:24
Ďakujem Vám všetkým za podporu, ste úžasní !!! a samozrejme držím palce všetkým, ktorí bojujú s touto pliagou. Verím že všetko bude OK. Držme sa a nedajme sa !!! :)
Cajicek21
18.11.12,07:42
VieraPopluharova
18.11.12,07:57
Od piatka som tu nebola, ďakujem všetkým za podporu. Ešte musím vydržať týždeň, kým nastúpim na operáciu a dúfam, že na Vianoce budem doma. Vaša podpora je úžasnou vzpruhou, ďakujem za ponúknutú pomoc, a ochotu. Ste úžasní.

Ahoj ,

týždeň utečie ako voda a do Vianoc? Čo sa chceš toľko povaľovať v posteli v špitáli hmmmm? Odoperujú, postavia Ťa na vlastné a hajde najneskôr po 14 dňoch domov....ale nie že budeš potom umývať okná keď prídeš.....:)
Držím silno palce.
brezňanka
18.11.12,10:29
Ďakujem ešte raz veľmi. Keď sa vrátim zo špitála určite sa ozvem.
Petra Hanzelová
19.11.12,13:02
úprimnú sústrasť
osky
21.11.12,20:55
vyliecil sa niekto z vas bez ozarovania,chemo,ci radioterapie?

myslim len tak,alternativnou liecbou.
pacient o ktoreho ide,mal na zaciatku hodnoty 137,po 6 mesacnej liecbe alternativnou medicinou klesol na 1,3 a po mesiaci ma uz iba necelych 0.9,s tym ze kazde 3 mesiace mu bola pichnuta hormonalna injekcia.
teraz stoji pred rozhodnutim-lekar tvrdi,ze ak nepojde na ozarovanie,uz mu tu hormonalku nepichne a tym padom sa mu automaticky vytvoria metastazy.
pacient i my v rodine sme proti ozarovaniu ale toto sa mi zda ako nepriamy natlak.
co poradite?
alternativna liecba nie je lacna,no je setrna.
ked pojde na ozarovanie,boli to zbytocne vyhodene peniaze,lebo imunita sa mu uz iste natolko neobnovi.
prosim,vyjadrite sa cim skor a v co najväcsom pocte.ti ktori mate s niecim podobnym skusenosti.jedna sa o rakovinu prostaty,zatial bez metastaz,no neoperovatelnu.
buchač
21.11.12,22:04
Plno otázok , takže v príspevku odpovede...

vyliecil sa niekto z vas bez ozarovania,chemo,ci radioterapie?

myslim len tak,alternativnou liecbou.
JA osobne žiadneho nepoznám , takže neviem , ale možné to je .
pacient o ktoreho ide,mal na zaciatku hodnoty 137,po 6 mesacnej liecbe alternativnou medicinou klesol na 1,3 a po mesiaci ma uz iba necelych 0.9,s tym ze kazde 3 mesiace mu bola pichnuta hormonalna injekcia.
Aké hodnoty ???
Markery ??? ...a ktorých ???...PSA ???
teraz stoji pred rozhodnutim-lekar tvrdi,ze ak nepojde na ozarovanie,uz mu tu hormonalku nepichne a tym padom sa mu automaticky vytvoria metastazy.
Lekár by mal predsa len vedieť viac ako pacient a spol .
Ak sa nejaká buňka vyberie zlým smerom , tak sa predsa množí ako aj zdravá a následok sú tie metastázy .
pacient i my v rodine sme proti ozarovaniu ale toto sa mi zda ako nepriamy natlak.
co poradite?
Ožiar alebo chemo ..............
alternativna liecba nie je lacna,no je setrna.
Ožiar a chemo tiež nie je lacné , no na rozdiel od alternatívy platí poisťovňa tie tisíce éčiek ...takže ???
ked pojde na ozarovanie,boli to zbytocne vyhodene peniaze,lebo imunita sa mu uz iste natolko neobnovi.
prosim,vyjadrite sa cim skor a v co najväcsom pocte.ti ktori mate s niecim podobnym skusenosti.jedna sa o rakovinu prostaty,zatial bez metastaz,no neoperovatelnu.
No názor a hlavne skúsenosti Ti ženské osadenstvo asi nepovie ...a ja detto , nakoľko ( chvalabožku ) tento problém nemusím riešiť...
lapejko
22.11.12,04:12
takéto niečo som našiel, pôvodne som sa ale snažil vygúgliť kliniku v Peru, ktorú založil poľský misionár, kde vraj dokážu liečiť rakovinu prírodnými liekmi, ktoré podporujú imunitu, pacient by však nemal absolvovať deštrukčnú chemoterapiu ani ožarovanie - táto informácia pochádza z časopisu Expres international, ktorý ktovie prečo 2x po sebe zrušili...
osky
22.11.12,05:08
ano Juraj,su to hodnoty PSH.vdaka za prispevok.
osky
22.11.12,05:09
lapejko,toto vsetko mame na nete uz preluskane,ja hladam niekoho konkretneho-lebo reci sa hovoriaa chlieb sa je...vies ako to je,skusil vsetko ,zabralo,ale predsa...
doktori nie su celkom blbi,takze je to tazke rozhodovanie.
Barbara
22.11.12,06:07
vyliecil sa niekto z vas bez ozarovania,chemo,ci radioterapie?

myslim len tak,alternativnou liecbou.
pacient o ktoreho ide,mal na zaciatku hodnoty 137,po 6 mesacnej liecbe alternativnou medicinou klesol na 1,3 a po mesiaci ma uz iba necelych 0.9,s tym ze kazde 3 mesiace mu bola pichnuta hormonalna injekcia.
teraz stoji pred rozhodnutim-lekar tvrdi,ze ak nepojde na ozarovanie,uz mu tu hormonalku nepichne a tym padom sa mu automaticky vytvoria metastazy.
pacient i my v rodine sme proti ozarovaniu ale toto sa mi zda ako nepriamy natlak.
co poradite?
alternativna liecba nie je lacna,no je setrna.
ked pojde na ozarovanie,boli to zbytocne vyhodene peniaze,lebo imunita sa mu uz iste natolko neobnovi.
prosim,vyjadrite sa cim skor a v co najväcsom pocte.ti ktori mate s niecim podobnym skusenosti.jedna sa o rakovinu prostaty,zatial bez metastaz,no neoperovatelnu.

toto sú čo za reči???? toto je čisto vydieranie.......moja rada nech zmení lekára!!!!!! Pacient sám musí vedieť a sa rozhodnúť, že či to ožarovanie alebo chemo chce postúpiť, alebo nie.
buchač
22.11.12,07:02
toto sú čo za reči???? toto je čisto vydieranie.......moja rada nech zmení lekára!!!!!! Pacient sám musí vedieť a sa rozhodnúť, že či to ožarovanie alebo chemo chce postúpiť, alebo nie.

Barborka ...myslím si , že či ten alebo onen lekár rieši podľa laboratórnych výsledkov , USG , RTG , atď ...prípadne aj vizuálom v rane .

Čo môže , tak skalpelom vyberie a zároveň sa aj posúdi následný vývoj liečby ...čo bol aj môj prípad . Jeden nádor aj kusom čreva šiel von a tie dva boli neoperovateľné , takže brutál chemo nasadené a znova pod nôž ...výsledok je väčšine prispievajúcich známy...

So zvýrazneným nesúhlasím s reálnych dôvodov ...
Príklad :
Onkológ príde do autoservisu s mašinkou ...tam mu auto pripoja na diagnostiku a táto v priebehu pár minút vychrli údaje o závadach ..
Onkológ má z tých údajov mišung , nakoľko tomu rozumie ako maročan hokeju ..

Mechanik vie a doporučí , čo a ako ...
Onkológ nevie - nemusí vedieť , no rozhodnúť sa musí .

Buď sa bude voziť , alebo MHD bude využívať .....ale aj chôdza je zdravá ...
Môže aj servis zmeniť , no aj v tých druhých pochodí rovnako ...
VieraPopluharova
22.11.12,08:24
Osky, Lapejko, Barborka,

Juraj to vystihol presne a vysvetlil na príklade....ja budem možno trošku tvrdšia......

Ja napíšem ako som bola na tom ja : má právo rozhodnúť sa, ale je silný natoľko , aby vedel potom znášať všetky dôsledky......ja keď som začínala tiež som radikálne odmietala liečbu, no našťastie som mala lekára, ktorý mi vysvetlil, že ak podstúpim liečbu mám cca 40% šancu na zastavenie choroby, alebo dlhšiu remisiu, ak nezoberiem, mám možno 60% šancu . Spýtala som sa či má význam sa trápiť za tých "možno" 20% navyše, alebo vôbec tých 40%, ktoré i tak nie sú isté. Nechal to na mňa s vetou: rozmyslite si či to chcete skúsiť a dúfať, alebo neskúsiť a dúfať, kde je väčšia šanca na remisiu.
Naschvál hovorím o remisii, pretože ak sa u človeka prejaví onkologické ochorenie, stále bude onkologický pacient v remisii, možno rok, možno 20 rokov.
Ale nikdy som sa nestretla s prípadom vyliečenia bez chemo a ožarovania.
Použijem ešte jeden príklad alternatívnej medicíny "zaručenej" kolega mal brata s onkologickým ochorením, keďže klasická liečba zaberala pomaly a je devastačná i k zdravím bunkám, rozhodol sa ho dať "liečiť" na Filipínach, niektorí Ste už o tom možno počuli, že bez klasického operačného zásahu vyberie tento liečiteľ nádor, metastázy a človek sa uzdraví, boli to nemalé peniaze, ktoré investoval a výsledok : nechám na Vás skúste hádať či sa zázrak konal, alebo nie....
ludmilla
22.11.12,08:25
Osky pripájam sa k Jurimu veľmi pekne to napísal, vieš okolo takýchto diagnóz je veľa emócií a plne rozumiem, že chcete pre neho to najlepšie. S mojich vlastných skúseností viem, že ovplyvňovať liečbu niekoho druhého t.j. vyjadrovať svoj názor či s tým alebo tamtým okolo liečby nesúhlasím nie je správne, k tomu by sa mal vždy vyjadriť ten, ktorého sa to týka a samozrejme lekár, ktorý má pred sebou výsledky.
Na výsledky nemôžeme pozerať len spôsobom to kleslo a pod., pretože nepoznáme zámer prečo tá liečba je takto nastavená a nie inak.
U tvojho známeho môže ísť o nastavenie hormonálnej liečbe ako podpory k ožarovaniu, čo pri karcinómov prostaty býva, totiž tá hormonálna dávka pred, počas alebo po ožarovaní má znížiť počet rakovinových buniek prostaty, čiže zvýši účinok ožarovania. Takáto terapia sa dáva pred ožarovaním, potom sa kontroluje hormonálny status a hormonálna liečba podľa výsledkov pokračuje aj počas aj po ožarovaní.
Toto som sa len snažila o vysvetlenie určitých myšlienkových pochodov, ktoré môžu viesť lekára k jeho rozhodnutiu, nemusí to však byť pravda. Myslím si, že tu ide len o nesprávnu komunikáciu.
Rozumnejšie by bolo poprosiť pána doktora o rozhovor, predtým si napísať všetky otázky na papier, zároveň poprosiť lekára o kópie všetkých vyšetrení výsledkov, aby ste mohli poprosiť o iný názor iného lekára. k tomu rozhovoru by si mal ten pacient zobrať niekoho blízkeho, s ktorým potom môže znovu prebrať výsledky rozhovoru a taktiež pero a papier na zapísanie dôležitých informácii, potom neskôr sa človek má o čo oprieť. Treba sa pýtať, pýtať, .... prečo práve tento postup??? či má hormonálna liečba zmysel aj bez ožarovania? Ako spoznáš či je liečba úspešná? čo sa ožarovania týka - aká forma ožarovania tu má zmysel?? a prečo??? Kde nájdem najlepšiu nemocnicu pre tieto ožiare???? prečo práve túto nemocnicu??? ako bude ochránené tkanivo okolité pred ožiarmi?? a podobne .....
V žiadnom prípade netvrdím, že tá alebo iná liečba je správna, ale nie je správne porovnávať výsledky dvoch rôznych ľudí, pretože každý na liečbu zareaguje inak.
ludmilla
22.11.12,08:29
Vierka písali sme naraz:)
VieraPopluharova
22.11.12,08:34
Ešte na zaklade Ludmillkiného príspevku: ak sa pacient rozhodne, že odmietne liečbu, je to jeho rozhodnutie a bude sa s tým musieť vyrovnať sám, nik za neho nemôže rozhodovať a určite nie rodina, alebo známi i keď mu chcú len to najlepšie.
Položím otázku: je natoľko silný, aby psychicky zvládol niesť potom všetky dôsledky svojeho rozhodnutia?
Alternatívnu liečbu ja osobne pripúšťam len ako podpornú liečbu a to po porade s lekárom, bez lekára nikdy, zažila som dôsledky alternatívnej liečby od liečiteľa so "zaručeným" liekom na vyzdravenie. Z etických dôvodov nepíšem konkrétne, ale dá sa čítať i medzi riadkami.
Barbara
22.11.12,09:45
nepochopili ste ma, takže ste medzi mojími riadkami nevyčítali ništ, takže napíšem po lopate

obdivujem Vás, že ste takí silní a dokážate s tou chorobou bojovať, ja som chcela s tým mojím príspevkom iba to povedať, že ja vôbec nie som silná a zdesím sa aj z tej myšlienky , že.........
ludmilla
22.11.12,12:41
Barbarka myslím si, že sú skôr "ošľahaní životom", prežili to o čom sa nám ani nesníva a preto sú o krok vpredu.
Nemusíš sa báť nie je to chyba, som podobne slabá ako ty a zdravá, ale práve títo skvelí ľudia, ktorých denno denne stretám ma naučili o čom vlastne život je a dnes po rokoch môžem povedať, že odkrojili kus môjho strachu.
Keď som pred rokmi začínala a do môjho života vstupovali onkologicky chorí ľudia bola som zmätená z ich osudov, mala som strach čo ak niekto z mojich blízkych, čo ak ja ..... už len tie myšlienky ma ubíjali.
Rokmi sme sa spolu smiali, spolu plakali a veľa veľa sme sa rozprávali .... vieš tí, ktorí sa dokážu podeliť o svoje pocity majú aj schopnosť naberať novú silu. Jedna pacientka mi darovala knihu a napísala mi tam takúto krásnu myšlienku:
Keď sa narodíš a prídeš na tento svet
ty plačeš a všetci okolo sa tešia a smejú.
Ži tak, aby raz, keď tento svet budeš opúšťať
všetci plakali a ty jediná sa budeš usmievať.
Myslím si, že je to vynikajúce nastavenie do života. Malo by nám byť jedno koľko na tejto zemi budeme ale keď žijeme a môžme sa obzrieť s úsmevom dozadu a vidieť ľudí, ktorí nás milujú, ktorí pri nás stoja v dobrom i zlom sme milovaní, máme rodinu, ktorá nás miluje a priateľov, pre ktorých sme dôležití a sami robíme všetko, čo najlepšie vieme potom aj v budúcnosti, keď nás stretne niečo zlé máme o čosi menej strachu. Uvedomujeme si aké je naše šťastie pominuteľné.
A tak je to i tu na porade všetci tu spolu prežívame dobré i zlé správy, žijeme žialime a tešíme sa spolu. Majú sa naši "onkáči" zle sme smutní, majú dobré výsledky?? vyplavujeme adrenalín, načerpávame spolu s nimi novú silu do života, znovu veríme, dúfame - veď práve od tých dobrých správ sme priam závislí.
gilda
22.11.12,14:03
vyliecil sa niekto z vas bez ozarovania,chemo,ci radioterapie?

myslim len tak,alternativnou liecbou.
pacient(vek?) o ktoreho ide,mal na zaciatku hodnoty 137 (?) ,po 6 mesacnej liecbe alternativnou medicinou klesol na 1,3 (?) a po mesiaci ma uz iba necelych 0.9(?),s tym ze kaz de 3 mesiace mu bola pichnuta hormonalna injekcia.
teraz stoji pred rozhodnutim-lekar tvrdi,ze ak nepojde na ozarovanie,uz mu tu hormonalku nepichne a tym padom sa mu automaticky vytvoria metastazy.
pacient i my v rodine sme proti ozarovaniu ale toto sa mi zda ako nepriamy natlak.
co poradite?
alternativna liecba nie je lacna,no je setrna.
ked pojde na ozarovanie,boli to zbytocne vyhodene peniaze,lebo imunita sa mu uz iste natolko neobnovi.
prosim,vyjadrite sa cim skor a v co najväcsom pocte.ti ktori mate s niecim podobnym skusenosti.jedna sa o rakovinu prostaty,zatial bez metastaz,no neoperovatelnu.

Ak uvádzaš hodnoty PSA, potom PSA 1,3 a 0,9 ng/ml sú nízke hodnoty. Hormonálna liečba je zameraná na zníženie hodnôt PSA? Potom pri takýchto nízkych hodnotách býva prerušená a opäť zahájená pri vzostupe hodnôt nad 5 - 10 ng/ml. Ak udávaš hodnoty PSA, potom sú to nízke hodnoty a metastázy sú vylúčené. .... Hormonálna liečba ochorenie definitívne nevylieči, len ho spomaluje.
buchač
22.11.12,14:14
Ak uvádzaš hodnoty PSA, potom PSA 1,3 a 0,9 ng/ml sú nízke hodnoty. Hormonálna liečba je zameraná na zníženie hodnôt PSA? Potom pri takýchto nízkych hodnotách býva prerušená a opäť zahájená pri vzostupe hodnôt nad 5 - 10 ng/ml. Ak udávaš hodnoty PSA, potom sú to nízke hodnoty a metastázy sú vylúčené.

PSA karcinóm prostaty do 4,5 µg/l

http://www.edusan.sk/pacient/vysetrenia/tabulky.htm
gilda
22.11.12,14:32
PSA karcinóm prostaty do 4,5 µg/l

http://www.edusan.sk/pacient/vysetrenia/tabulky.htm

..... konzultované s lekárom (isté rozpätie, hodnota nie je presne definovaná)
buchač
22.11.12,14:36
..... konzultované s lekárom (isté rozpätie, hodnota nie je presne definovaná)

V linku ... celkom dole je poznámočka :rolleyes:

Poznámka:
Uvedené referenčné hodnoty sú len orientačné, každé laboratórium uvádza svoje vlastné referenčné hodnoty, ktoré sú smerodajné pre hodnotenie výsledku.

...vo VLN sú dokonca jedny z najprísnejších ...;)
osky
22.11.12,14:38
dakujem velmi pekne vsetkym za reakcie.
my by sme sa tej klasickej liecbe ani tak nebranili,len liecitel ku ktoremu chodi a vela inych odkr´torych berie alternativne preparaty tvrdia,ze chemo,ci radio mu tak oslabia imunitu,ze uz je potom zbytocne pokracovat v alternativach popri klasike.

Gilda-je to PSH,ale ci to kleslo vdaka hormonom alebo alternativke,to nemoze s istotou povedat nikto z nas.
tvrdis ze metastazy su vylucene,ale doktor povedal.ak odmietnete ozarovanie,zomriete.nepichnem Vam uz totiz hormonalku a automaticky sa vam vytvoria metastazy....?????????

Juraj-co je to vsak pre cloveka ktory uz raz v sebe nador ma,NORMALNA hodnota???znamena to ze je zdravy,alebo ze sa ma cely cas obavat ze sa to vrati,alebo ...???
buchač
22.11.12,14:47
dakujem velmi pekne vsetkym za reakcie.
my by sme sa tej klasickej liecbe ani tak nebranili,len liecitel ku ktoremu chodi a vela inych odkr´torych berie alternativne preparaty tvrdia,ze chemo,ci radio mu tak oslabia imunitu,ze uz je potom zbytocne pokracovat v alternativach popri klasike.
To máš tak ...nechcem krivdiť žiadnemu z liečiteľov , no poznáme sví lidi - jak by pravil čech ...
Jasné že chemo a či ožiar oslabí imunitu , šak normálka ...veď obyčajné antibiotikum niečo povystrája , tak potom tie agresívnejšie metódy musia viac ...
Gilda-je to PSH,ale ci to kleslo vdaka hormonom alebo alternativke,to nemoze s istotou povedat nikto z nas.
tvrdis ze metastazy su vylucene,ale doktor povedal.ak odmietnete ozarovanie,zomriete.nepichnem Vam uz totiz hormonalku a automaticky sa vam vytvoria metastazy....?????????
Metastázy sa môžu , no nemusia vytvoriť ... no je to dosť malý pomer ...
Juraj-co je to vsak pre cloveka ktory uz raz v sebe nador ma,NORMALNA hodnota???znamena to ze je zdravy,alebo ze sa ma cely cas obavat ze sa to vrati,alebo ...???
NORMÁL je predsa normál ...že si v tom rozpätí ...
Ak má jedinec nádor , tak nezvykne mať normálne hodnoty , tie sú vždy mimo limitu .
No neplatí vždy ...niektoré limity sú aj posunuté ( či smerom dole , alebo hore )...
Príkladne , moje hodnoty cukru sú posunuté hore , mám limit a ten sa snažím držať v NORMÁLE , lebo inak je to na trt ...

...a obávať sa ???

KTO SA NEOBÁVA , NIE JE NORMÁLNY !
gilda
22.11.12,15:18
Gilda-je to PSH,ale ci to kleslo vdaka hormonom alebo alternativke,to nemoze s istotou povedat nikto z nas.
tvrdis ze metastazy su vylucene,ale doktor povedal.ak odmietnete ozarovanie,zomriete.nepichnem Vam uz totiz hormonalku a automaticky sa vam vytvoria metastazy....?????????


Lekár tvrdí. Pri hormonálnej liečbe dochádza v priebehu 6 mesiacov u pacientov k 50% poklesu hodnôt PSA, na podstatu ochorenia však nemá vplyv. Pri uvedených hodnotách podľa lekára sú metastázy vylúčené.
ludmilla
22.11.12,15:44
Rada by som sa spýtala Osky táto normálna hodnota sa vyskytla počas celého roka? Ak je zatiaľ nameraná len jedna normálna hodnota, tá nemá ešte výpovednú hodnotu. Dôležitý je priebeh počas celého roka.
Ďalšia dôležitá vec je, že pri sledovaní účinnosti hormonálnej liečby treba myslieť na hormonálnu blokádu produkcie PSA a preto normalizácia jeho hodnôt nemusí byť prejavom remisie. Bolo by vhodné u neho sledovať aj doplnkové markery, ako CEA alebo TPSA.
Samotná hormonálna liečba veľmi pomáha udržovať priebeh ochorenia pod kontrolou ale ako taká karcinóm nelieči.
Mária Mojžišová
22.11.12,16:04
Breussovu kúru 42 dní som taktiež absolvovala, viedla som si aj denník, ale nie až takýto rozsiahly. zaujímavé je, že po ukončení kúry mi namerali cholesterol až 13. Poslali ma na hematológiu do nemocnice. Bolo to však len prechodné.
Jarka 1
22.11.12,16:47
dakujem velmi pekne vsetkym za reakcie.

Juraj-co je to vsak pre cloveka ktory uz raz v sebe nador ma,NORMALNA hodnota???znamena to ze je zdravy,alebo ze sa ma cely cas obavat ze sa to vrati,alebo ...???


Čo sa týka tej obavy, tak záleží len na nás, ako sa s ňou popasujeme. Ak si zlomím nohu v zime na chodníku, tak je jasné, že už navždy si budem dávať väčší pozor ako a kam stúpam. Ale môžem to vyhnať až do extrému, že keď bude zima, nebudem radšej chodiť von. No aj tak nemám zaručené, že si zlomím nohu, keď vybehnem vyniesť smeti.

Takže obavy už budú vždy, ale ako veľké, je len na nás.
uct2007
22.11.12,17:16
Dnes som bola na tom CT-čku, čo som písala. Potvrdilo nález nádoru na sone, + MTS na močovode. Začiatkom decembra pôjdem na 3. operáciu v priebehu posledných 18.mesiacov, 3. operácia by sa mala uskutočniť presne o 10 mesiacov na deň po druhej.
Keď som bola po druhej operácii tak som si hovorila, že i keby som sa po dlážke plazila vydržím - aj operáciu aj chemoterapiu. Všetko som to prežila a napriek tomu je tu tá mrcha rakovina zas a ja som znova na štartovacej čiare.
Verím, že do tretice všetko dobré a už po tejto operácii sa mi to už podarí vyhrať.
Tak sa držme všetci a nedajme sa !!
osky
22.11.12,17:25
ach Uct,drzim ti silno,siln päste,nech ta potvora uz zmizne a navzdy!
osky
22.11.12,17:26
ked mu zistili nador,mal hodnoty 137,pred mesiacom okolo 1,9-neviem presne a teraz min.tyzden uz len necelych 0,9-pisem zaokruhlene je to nieco 0,8....neviem
Valcake
22.11.12,17:31
uct2007 (http://www.porada.sk/member.php?u=63685) ... bisťu, tak to ma naozaj mrzí...čakala som ooooveľa lepšiu správu, no ako píšeš ...do tretice všetko dobré...ty to vydržíš a my všetci budeme myslieť na TEBA v ten op.deň..napíš presný deň, aby sme mysleli všetci spoločne a pozitívna energia prekoná hocijakú vzdialenosť.. drž sa!
Ja osobne držím všeeeetky palce a určite nie som sama..
Jarka 1
22.11.12,19:02
Už zase to ten život niekde pos..., uct2007 držím Ti palce, aby to tentokrát už naozaj bolo naposledy. Viem že to teraz nemáš ľahké, ale vedz, že budeme pri Tebe stáť, že nás tu vždy nájdeš. Nezabudni nám napísať den D, aby sme na Teba mysleli a tak Ti dodali silu.
ludmilla
22.11.12,19:23
... silno držím palce osky
ludmilla
22.11.12,19:26
Ivka dochádzajú mi slová .... posielam silné objatie a chcem len povedať: Bojuj, bojuj, budem, budeme na teba myslieť
Barbara
23.11.12,04:52
Ludmilka ďakujem za ten Tvoj príspevok a za tú krásnu myšlienku, budem to mať na pamäti, áno som slaboch, a keď si otvorím túto tému, vidím, že netreba byť slabý a keď človeka stretne niečo zlého treba bojovať, a preto obdivujem týchto ľudí, lebo sú statoční a sú veľkí bojovníci,.

Držím silno všetkým palce.
Barbara
23.11.12,04:55
držím ti silno palce
brezňanka
23.11.12,06:10
Držím palce a nech si nemyslí my sa len tak ľahko nedáme.
Zdenka175
23.11.12,07:54
držím palce
maja
23.11.12,08:05
Krásne napísané, až mám slzy v očiach....
maja
23.11.12,08:08
tak to ma mrzí, veľmi silno Ti držím palce
VieraPopluharova
23.11.12,10:06
Lidmillka, krásne si to napísala, ďakujem....
VieraPopluharova
23.11.12,10:08
Ivka,

držím palce, nemaj strach dokážeš to si silná ženská a ostatné som Ti napísala v ss-ke.Viem, že je to momentálne podpásovka, ale nevyberieme si, no nevzdáme sa, treba bojovať ďalej, kto bojuje má šancu, kto to vzdá vopred....
uct2007
23.11.12,10:49
Ďakujem Vám všetkým !!!
KatarinaNR
23.11.12,10:52
uct2007, drž sa, vydž, si silná bojovníčka!
Tweety
23.11.12,10:53
Dnes som bola na tom CT-čku, čo som písala. Potvrdilo nález nádoru na sone, + MTS na močovode. Začiatkom decembra pôjdem na 3. operáciu v priebehu posledných 18.mesiacov, 3. operácia by sa mala uskutočniť presne o 10 mesiacov na deň po druhej.
Keď som bola po druhej operácii tak som si hovorila, že i keby som sa po dlážke plazila vydržím - aj operáciu aj chemoterapiu. Všetko som to prežila a napriek tomu je tu tá mrcha rakovina zas a ja som znova na štartovacej čiare.
Verím, že do tretice všetko dobré a už po tejto operácii sa mi to už podarí vyhrať.
Tak sa držme všetci a nedajme sa !!
No veru nepotešila si ma, nepotešila. Ale čo už, nenavyberáme si ako sa hovorí. Treba to prijať a nepoddať sa, iná možnosť veru nie je. Pozbieraj všetky sily, uvidíš bude už dobre, fakt nie nadarmo sa hovorí, že to tretice všetko dobré. Prajem Ti veľa veľa šťastia do tretice, veľa pozitívneho myslenia a vieru v konečné uzdravenie. Držím všetkých dvadsať prstov, určite tú pliagu porazíš. Objímam Maja
Cajicek21
23.11.12,13:50
Dobrý deň...

Prepáčte mi moju trúfalosť. Ale moja matka zomrela 14.11.2012. Bola liečená na onkológii v Blave na Klenovej. Nemám prácu a pomoc som nedostal ani z ligy proti rakovine. Na pohreb mi prispel obecný úrad Sekule.

Nejaká práca sa mi rysuje, ale som v takej situácii, že nemám veľa prostriedkov na živobytie! Áno ja 43 ročný chlap nemám na živobytie! Volám sa Peter Studenič a pochádzam z obce na záhorí Sekule...

Preto Vás veľmi prosím, keby Ste boli súcitný a ochotný mi niečím prispieť, hoci aj niečím na jedenie, alebo aj finančne...

Peter Studenič
Sekule 63
908 80

číslo účtu: 2391720759/0200 VUB banka
...Ďakujem Vám velmi
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
Jarka 1
24.11.12,07:53
mimotemy Peter, priznám sa , že si ma prinajmenšom zaskočil. Žiadaš o pomoc onkologických pacientov, ktorý väčšinou žijú len z péénky, alebo invalidných dôchodkov, lebo Tvoja mama bola onkologický pacient. Táto téma slúži na iný účel, tak by bolo vhodné, keby si svoj príspevok presunul do vhodnejšej témy na Porade.. Nemáme o Tebe žiadne informácie. Nevieme ako dlho si bez práce, ako dlho bola chorá Tvoja matka a iné, ktoré mnoho napovie. Čosi sa dá vyčítať z Tvojich príspevkov napr. to že máš dve sestry. Takže ak chceš pokračovať, presuň sa do správnej témy, alebo založ vlastnú. Už sa stalo, že sa ľuďom dostalo pomoci, pokiaľ poraďáci boli presvedčení, že je naozaj potrebná.
Mária27
24.11.12,07:58
lujza.j
24.11.12,08:10
Dobrý deň...

Prepáčte mi moju trúfalosť. Ale moja matka zomrela 14.11.2012. Bola liečená na onkológii v Blave na Klenovej. Nemám prácu a pomoc som nedostal ani z ligy proti rakovine. Na pohreb mi prispel obecný úrad Sekule.

Nejaká práca sa mi rysuje, ale som v takej situácii, že nemám veľa prostriedkov na živobytie! Áno ja 43 ročný chlap nemám na živobytie! Volám sa Peter Studenič a pochádzam z obce na záhorí Sekule...

Preto Vás veľmi prosím, keby Ste boli súcitný a ochotný mi niečím prispieť, hoci aj niečím na jedenie, alebo aj finančne...

Peter Studenič
Sekule 63
908 80

číslo účtu: 2391720759/0200 VUB banka
...Ďakujem Vám velmi
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934

http://www.edata.sk/ico/34734058/Peter-Studenic :eek:


http://www.google.sk/#hl=sk&gs_nf=3&pq=peter%20studeni%C4%8D&cp=21&gs_id=y&xhr=t&q=Peter%20Studeni%C4%8D%20sekule&pf=p&tbo=d&sclient=psy-ab&oq=Peter+Studeni%C4%8D+sekule&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=ee886c7c043b49fc&bpcl=38897761&biw=1366&bih=643
lujza.j
24.11.12,08:15
Dobrý deň...

Prepáčte mi moju trúfalosť. Ale moja matka zomrela 14.11.2012. Bola liečená na onkológii v Blave na Klenovej. Nemám prácu a pomoc som nedostal ani z ligy proti rakovine. Na pohreb mi prispel obecný úrad Sekule.

Nejaká práca sa mi rysuje, ale som v takej situácii, že nemám veľa prostriedkov na živobytie! Áno ja 43 ročný chlap nemám na živobytie! Volám sa Peter Studenič a pochádzam z obce na záhorí Sekule...

Preto Vás veľmi prosím, keby Ste boli súcitný a ochotný mi niečím prispieť, hoci aj niečím na jedenie, alebo aj finančne...

Peter Studenič
Sekule 63
908 80

číslo účtu: 2391720759/0200 VUB banka
...Ďakujem Vám velmi
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934


mimotemytiež mám 43r....som zamestnaná, ale napriek tomu raz týždenne upratujem jeden rodinný dom.....tak ty si zdvihni ten zadok a neplač tu a chod niečo robiť...... že nemáš hanbu...fuj!
majka 62
24.11.12,08:24
mimotemy Peter, priznám sa , že si ma prinajmenšom zaskočil. Žiadaš o pomoc onkologických pacientov, ktorý väčšinou žijú len z péénky, alebo invalidných dôchodkov, lebo Tvoja mama bola onkologický pacient. Táto téma slúži na iný účel, tak by bolo vhodné, keby si svoj príspevok presunul do vhodnejšej témy na Porade.. Nemáme o Tebe žiadne informácie. Nevieme ako dlho si bez práce, ako dlho bola chorá Tvoja matka a iné, ktoré mnoho napovie. Čosi sa dá vyčítať z Tvojich príspevkov napr. to že máš dve sestry. Takže ak chceš pokračovať, presuň sa do správnej témy, alebo založ vlastnú. Už sa stalo, že sa ľuďom dostalo pomoci, pokiaľ poraďáci boli presvedčení, že je naozaj potrebná.
Všimla som si, že Peter žiada pomoc na viacerých fórach, tiež sa nad tým zamýšľam kde je pravda...
Nepomohlo ani Modré z neba, ani Liga proti rakovine, ani motoristi, no neviem...niekde asi bude nejaký zádrheľ.
Vierka naša, tiež bola ochotná stretnúť sa s ním a pomôcť, poradiť,no neviem, či využil túto možnosť. Mám zmiešané pocity z toho.
buchač
24.11.12,10:47
Všimla som si, že Peter žiada pomoc na viacerých fórach, tiež sa nad tým zamýšľam kde je pravda...
Nepomohlo ani Modré z neba, ani Liga proti rakovine, ani motoristi, no neviem...niekde asi bude nejaký zádrheľ.
Vierka naša, tiež bola ochotná stretnúť sa s ním a pomôcť, poradiť,no neviem, či využil túto možnosť. Mám zmiešané pocity z toho.
Pre Modré nezaujímavá téma , sú totiž aj iné - že horšie príbehy...
Liga nestíha ...
Motoristi sú darcovia orgánov a nie peňazí ...

Zvyšok ( moje rozumy - dumky ) nechávam na pokoji ....
Cajicek21
24.11.12,14:40
Zivnost som mal len kratko a to len ako vodič vysokozdvizneho vozika! Ziadne milionove ksefty! len na zaklade toho, ze som mal zivnost na VZV som na jaro ziskal pracu. A ked som z matkou chodil po vyšetreniach, tak sa firma v ktorej som pracoval obratila chrbtom! Taka bola realita!

lujza.j zadkom som zdvihal, ked som sa staral o matku. A ver tomu, ze uz ani neviem, kde som vasde pisal ziadosti a bol som aj na pohovoroch

majka 62 bol som z pani Vierkou

Viete čo? Jedna z mojich sestier sa nezaujimala o moju matku cez 20 rokov! Tak už nečakám asi pomoc od nikoho! Ludia boli kedysi bliššie k sebe. Nikto nikomu neveri a len svoje blaho a karieru nahanaju!

Tak sa Vám odporučam a mozete si o mne mysliet, čo len chcete! ...zbohom
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
http://www.porada.sk/editpost.php?do=updatepost&postid=2189752

http://www.porada.sk/editpost.php?do=updatepost&p=2189752
http://www.porada.sk/ajax.php
Valcake
24.11.12,14:55
Milý Cajícek ..nehádž každého do jedného vreca ...vybavil si sociálku? príspevok na bývanie?..nevieme o tebe toho veľa...
Určite si sa dobre staral o mamku, ale mohol si aj na ňu brať opatrovateľské..
Neviem, či bývaš v dome, bytovke, ale keď máš veľkého psa, predpokladám, že v dome.
Keď si sám, nebolo by vhodné predať a presťahovať sa do niečoho menšieho?
Veď sa neurážaj, ale popíš svoje starosti...lebo tak nastanú pochybnosti...
Zatiaľ sa drž ...
Cajicek21
24.11.12,15:04
Ked mi nie je schopna pomoct jedna zo sestier, tak urcite necakam uz pomoc od nikoho! Ked si nenajdem v najbližšej dobe pracu, tak končim...

Ja nemam velky dom! 2 izby, kuchyna, chodba, kupelka

Bol som aj v lige proti rakovine na Brestovej ul. v Blave a až tam som sa dozvedel, že som mal zažiadat o prispevok ešte, ked matka žila! Ale nikto ma na Klenovej onkologii neinformoval o niečom takom!

Z uradu prace by som nedostaval nic, ked som mal zivnost, tak naco tam pojdem? Opatrovatelske som si chcel vybavit, uz som mal aj papiere doma, Ale osud to zariadil inak! A co teraz? Iba ak štranek! ...z bohom
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
http://www.porada.sk/ajax.php

http://www.porada.sk/ajax.php
Valcake
24.11.12,17:29
Cajicek, prečo hádžeš flintu do žita...tak skoro...písal si, že máš certif. na VZV. Veď takých ľudí hľadajú, čo to majú..VZV..
Nemáte v blízkosti Baumax, Metro, rôzne sklady, kde by sa mohol zamestnať?
Postav sa na nohy a ukáž, že nie si slaboch...či ten nick nie je náhoda? ...a žiadne zbohom..
..
Aj keď nemáš veľký dom, aj tak máš nárok na príspevok na bývanie...ale to nie je moja parketa...
Zadaj otázku do príslušnej témy v každom prípade...!!
Tam ti poradia skúsenejší poraďáci, čo v tom vedia chodiť...

...V tejto téme to už nemôžeme rozoberať, ale chcem ťa vidieť v inej..!!!
Valcake
24.11.12,17:44
..na niečo som zabudla..NECHAJ SI svoj nick, aby sme ťa našli..
buchač
24.11.12,18:18
Zvyšok ( moje rozumy - dumky ) nechávam na pokoji ....
Dumkujem už hodnú chvíľu ....

Takže , Peter , nečuduj sa - nezavrhuj nedôveru poniektorých ...
Jeden , dvaja Ti niečo pošlú ... lež každý na éčko dnes hľadí ...
Jeden tŕň z päty vytrhnutý , lež v prdely je ich zabodnutých ešte mnoho ...

Inak trochu poviem ...a ZA SEBA vravím .
Síce príjem bol , no manželka dostala kopačky kvôli svojej mame z roboty , tiež onkologický pacient a k tomu aj tí dvaja kamoši - že Alzík a Parki...
Robila na zodpovednom mieste , takže tým pádom aj tie love šli do hája ...a hypotéka na krku ...
Jak had som sa krútil , kúúúa ... a to nespomínam iné , ďaľšie skutočnosti finančného rázu ...
Spomínaš sestru ...nemusíš , poznám ... švagrinka si po letoviskách vegetovala a my po špitáľoch ...


Nikto nikomu neveri
Jak bolo niekde spomenuté ...Milanom ...
" ...že pozriem do zrkadla a dumem , či mám vôbec tomu obrazu veriť ..."
Ja som človek nedôverčivý , preverujem a či skúmam ...no keď si niekto moju dôveru získa , má aj mňa ...
Lenže sorry , cez net sa dôvera nejak nedá získať ...

Bývaš na dedine ...obec pomohla s pohrebom ...
Nuž nevedel by starosta pomôcť ?...povedzme s VPP ...
Ja len preto spomínam , že na chalupe v tej mojej maličkej obci to aj tak funguje ...normál je akože bitka o fleky .
Tohto roku sa vysadilo cca 150.000 sadeníc stromčekov ...biely vedľa cigána fungoval ...denne si jeden zarobil tých 40 € ...



...a nehnevaj sa ...ale na úradoch Ti nikto nič nepovie , pokiaľ s niečim konkrétnym - žiadosťou neprídeš...skôr Ťa niekde do teplých oných pošlú ...
bonita
24.11.12,19:03
Mne neda neporovnat 43 r. dospeleho muza s vlastnym domom s ludmi, ktori zostali bez strechy nad hlavou, s detmi. S ludmi , ktori ochoreli a naozaj nemaju ani len na lieky, so starymi ludmi, ktori zivoria z maleho dochodku, po desiatkach rokoch odpracovanych.

Neviem ako pomenovat tuto ziadost a prave v tejto teme. Zdravy muz a zobre o peniaze u ludi, ktori by dali posledne, len aby boli rovnako zdravi. Tomuto ja hovorim - nemat kozu na papuli.

Mam jedno rcenie /neviem ci je moje, ci som niekde skopirovala/ : Ked mas zdravie, mas vlastne vsetko. Zdravy clovek si najde pracu vzdy, ked sa snazi. Ale ja mam pocit, ze niekto sa snazit nechce, ze chce prist len tak k dakym peniazom a zial je to asi tak, ze na dakych hlupakov naozaj narazi.
buchač
24.11.12,19:08
VŠEOBECNE a pre VŠETKÝCH ....

Požiadam o ten KĽUD v príspevkoch a určitú mieru ovládania vo výrazoch....:rolleyes:
Zimama
24.11.12,19:16
A riešiť to niekde inde - sem to naozaj nepatrí...
majka 62
24.11.12,20:28
"Ja nemam velky dom! 2 izby, kuchyna, chodba, kupelka"

A čo auto? Predaj a už máš na prežitie tie prvé mesiace kým si nájdeš prácu. píšeš, že v dnešnej dobe nikto nikomu neverí a ty sa divíš? nezmienil si sa ani slovkom, že vlastníš auto? Ako ti máme teda verit?
Cajicek21
24.11.12,21:57
uz sa k tomu nebudem vyjadrovat. Nema to cenu
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
uct2007
25.11.12,10:53
uz sa k tomu nebudem vyjadrovat. Nema to cenu
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934


Veru to naozaj nemá cenu...aj ja som si prečítala, ako si žiadal o finančnú výpomoc na viacerých fórach. Všetci na svete máme problémy, zdravotné, finančné, s deťmi, s prácou, alebo sme mnohí bez práce, ale ja osobne by som sa nikdy neznížila k tomu, aby som žobrala o peniaze na internete, od neznámych ľudí a apelovala na ich spolucítenie.
Si mladý zdravý chlap - tak choď a hľadaj si prácu v inom regióne, neseď doma v kúte a nenariekaj.
Ľudia tu píšu o svojom boji s rakovinou, takže môj názor je, že žiadne žiadosti o finančné výpožičky sem absolútne nepatria !!!
Ja by som sa od hanby prepadla, keby som mala takto žobrať o peniaze.
VieraPopluharova
25.11.12,14:50
Ahojky deti moje (dúfam, že som Vás neurazila),

chvíľku tu nie som a už je tu prudká debata, takže, aby som to dala na správnu mieru Čajíček mi viackrát písal, osobne sme sa nestretli, no navštívil náš klub, kde ho moje kolegyne vypočuli a pokúsili sa poradiť, iste viete, že náš klub nie je liga proti rakovine a nie sme ani organizácia, ktorá by mohla robiť verejné zbierky a pomáhať občanom v núdzi, sme organizácia, ktorá skôr pomáha psychicky, radami, alebo návštevami chorých ak niečo potrebujú, prípadne sa pokúsime vybaviť vyšetrenie na ktoré sa dlho čaká.
Ďakujem všetkým za príspevky ku tomuto problému, máte v podstate pravdu a ja som chcela tento Čajíčkov prispevok dať moderátorovi prehodiť do inej témy-
Bohužiaľ naozaj nevieme finančne pomôcť nakoľko sme sami chorí a na ID. Myslím, že to Čajíček pochopil, no tiež musíme pochopiť jeho, stratil matku o ktorú sa staral a ostal bez prostriedkov teraz pred vianocami, iste mu nie je ľahko, ale takáto možnosť pomoci u nás nie je, musí sa obrátiť na sponzoeské organizácie, ktoré niečo takéto podporujú.
Ďakujem Vám všetkým, že Ste ma zastúpili a vysvetlili mu situáciu.
niesisam
27.11.12,01:28
Je to fajn ak si ludia pomáhajú.Ja mám tiež podobné ambície, hoci nie som profesionálny zdravoťák -resp. moje vzdelanie v tomto smere som si nadobil samoštúdiom a nemám o tom papiere, a ani je nepotrebujem.
http://youtu.be/NMUFUTcBKOI štefan Sz.
Tweety
27.11.12,06:55
VieraPopluharova
27.11.12,08:07
niesisam

prepáč, no tento prípravok považujem za výživový doplnok pre aktívných športovcov a pre zdravých ľudí .

Twety:

plne súhlasím so zdravou čerstvou stravou či už v upravenom, alebo neupravenom stave, veľmi pekne ďakujem.Pomáha doplniť vitamíny a látky, ktoré naše telo stráca pri chemoterapiách a ožarovaniach.
niesisam
27.11.12,10:08
Kedže sa tu nespomína liečba alebo samoliečba doma - prevencia,ani životný štýl -musím dodať,že nechať riešiť rovnováhu iba lekárom je málo...kde je vlastná zodpovednosť? vlastný prístup alebo práca na sebe? ak si toto chorý uvedomí má väčšiu šanc
niesisam
27.11.12,11:10
Tak to je smutné,že si sa viac neoboznámila s týmto prípravkom (http://youtu.be/1p3OEJMZ3F4), s ktorým mám už viac mesačné skúsenosti, poznám onkologičku z maďarska,ktorá má s onkologickými pacientmi a aj inými viac mesačné skúsenosti pri podávaní týchto redox signaling molekú (http://pracujtenainternete.webnode.sk)l, a je viacero prípadov - (už sa zbiera dokumentácia od konkrétnych osôb) keď nádory miznú a netreba operovať a pod. Je to podľa mná ja to nazývam turboregenerátor buniek - lebo si imunita pomocou týchto molekúl vlastne robí konečne svoju pôvodnú prácu.
buchač
27.11.12,12:08
Je to fajn ak si ludia pomáhajú.Ja mám tiež podobné ambície, hoci nie som profesionálny zdravoťák -resp. moje vzdelanie v tomto smere som si nadobil samoštúdiom a nemám o tom papiere, a ani je nepotrebujem. štefan Sz.

Pišta ...chceš adekvátnu odpoveď , mám sa hlbšie ponoriť do Tvojho myslenia ???

Radšej nechci ....ale ako vzorku , že ktorým smerom by som sa vybral snáď postačí nasledujúci link ...
http:XXXX1webnode.sk/

Ale TOTO ma fakt dostalo

postup registrácie je dôležitý - nedá sa zmeniť - keď sa niečo zle vyplní ..
preto ju robíme pre menej zbehlých spoločne - cez internet


...a radšej nepokračujem ...
VieraPopluharova
27.11.12,12:11
Ty čo tu robíš?????
buchač
27.11.12,12:12
..... si sám ???

Tak to je smutné