katrine
27.05.10,11:38
Ahojte poradaci, chcem sa opytat, ci ste sa uz niekto stretol s niecim takymto...Podavala som si druhy krat na zvysenie vyzivneho, dnes mi doslo predvolanie na pojednavanie a sudkyna chce aby som jej vydokladovala prijem za kazdy mesiac zvlast brutto a netto od 01/2000 :confused:.Je to normalne? Ved to je uz 10 rokov, syn sa narodil dva a pol roka po tom v 2002...pri predoslom zvyseni chceli tusim dva roky spatne, ale desat sa mi zda uplne nepochopitelne...polsedne zvysenie bolo pred tromi alebo styrmi rokmi tusim a tie doklady o prijme by mali byt v spise...
pepsikova
27.05.10,12:27
..ani nevieš, len tušíš, kedy ti naposledy zvyšovali výživné na dieťa?..musíš mať predsa rozhodnutie o zvýšení výživného..a tam to je napísané, aký príjem si mala, no tak si vyžiadaj od zamestnávateľa len od toho času,od kedy ti bolo priznané posledné výživné a tie predchádzajúce môžeš doložiť tými rozhodnutiami...prípadne, ešte z dokladov, ktoré si dávala pri predchádzajúcich zvyšovaniach, ak pozrieš na súde do svojich spisov (viem, že niekde to umožnia..a sudca sa predsa nebude zaťažovať hladaním v tvojich spisoch..)...dobré je robiť si kópie takýchto dokladov, lebo jeden nikdy nevie, kedy to bude potrebovať, aj za 10 rokov spätne..
katrine
27.05.10,12:40
..ani nevieš, len tušíš, kedy ti naposledy zvyšovali výživné na dieťa?..musíš mať predsa rozhodnutie o zvýšení výživného..a tam to je napísané, aký príjem si mala, no tak si vyžiadaj od zamestnávateľa len od toho času,od kedy ti bolo priznané posledné výživné a tie predchádzajúce môžeš doložiť tými rozhodnutiami...prípadne, ešte z dokladov, ktoré si dávala pri predchádzajúcich zvyšovaniach, ak pozrieš na súde do svojich spisov (viem, že niekde to umožnia..a sudca sa predsa nebude zaťažovať hladaním v tvojich spisoch..)...dobré je robiť si kópie takýchto dokladov, lebo jeden nikdy nevie, kedy to bude potrebovať, aj za 10 rokov spätne..


samozrejme, ze mam vsetky rozsudky, len som to nepisala s rozsudkom v ruke a uz si presne nepamatam, kedy to bolo...myslim, ze je to nepodstatne ci 3, ci 4...skor ma zaujimalo, ci sa s takymto niecim uz niekto stretol, ze by si sud pytal dokladovanie prijmu za obdobie 10 rokov, ked uz nejake tie sudy prebehli, vzdy si pytali dva roky spatne a hlavne za obdobie, ked dieta nebolo este ani len v plane....ved ja som v tom roku iba koncila strednu skolu a o dietati som ani len nerozmyslala....tak som chcela vediet, ci je to naozaj bezny postup, lebo mi neni jasne z akeho dobvodu si pytaju prijem z pred desiatich rokov....
veronikasad
27.05.10,12:53
katrine, nie je tam preklep v dátume ? Skús zavolať na súd
katrine
27.05.10,13:01
katrine, nie je tam preklep v dátume ? Skús zavolať na súd

no tiez ma to napadlo, tak som hned volala a povedali mi, ze aj tam to tak maju, ze tak to asi sudkyna tak chce...ale nevedeli mi povedat preco ani ci je to bezne....mne to bezne nepride
misoft
27.05.10,13:01
Veru, to by bolo veľmi divné, aby súd vyžadoval dokladovanie príjmov za 10 rokov dozadu, keď sa dieťa narodilo až v 2002. Buď je to preklep, alebo sudkyňa prestáva byť nestranná a robí obštrukcie.
Prípadne (len môj osobný názor) ak by sa ukázalo to druhé, žiadať o zmenu sudcu z dôvodu zaujatosti. Predĺži sa tým celý proces, ale môže byť záruka nestrannosti.
katrine
27.05.10,16:38
Veru, to by bolo veľmi divné, aby súd vyžadoval dokladovanie príjmov za 10 rokov dozadu, keď sa dieťa narodilo až v 2002. Buď je to preklep, alebo sudkyňa prestáva byť nestranná a robí obštrukcie.
Prípadne (len môj osobný názor) ak by sa ukázalo to druhé, žiadať o zmenu sudcu z dôvodu zaujatosti. Predĺži sa tým celý proces, ale môže byť záruka nestrannosti.

no to je dost mozne, nakolko ked som sa s nim bavila o zvyseni vyzivneho pred pol rokom mi povedal, ze kludne si to mozem podat, ze uz tam ma znameho:(...ale zas ved sudcu "losuje" pocitac:confused:...ako teraz zistim, ci naozaj nie je nejaka jeho znama a nie je zaujata? ci az na pojednavani??? treba poziadat o zmenu sudcu este pred pojednavanim, ci pockat ako to bude tam?
misoft
27.05.10,19:19
ale zas ved sudcu "losuje" pocitac
Si si tak istá? Tu na Slovensku je možné všetko! Aj to vyberanie sudcu cez počítač môže byť "akože".
Podaj námietku zaujatosti predsedovi súdu (musí to riešiť, pretože sa to podáva cez podateľňu a tam sa všetko musí evidovať) a pokiaľ by nereagoval, podať to vyššie, prípadne žiadať, aby spor (pojednávanie) bolo riešené na inom súde.
katrine
27.05.10,19:29
Si si tak istá? Tu na Slovensku je možné všetko! Aj to vyberanie sudcu cez počítač môže byť "akože".
Podaj námietku zaujatosti predsedovi súdu (musí to riešiť, pretože sa to podáva cez podateľňu a tam sa všetko musí evidovať) a pokiaľ by nereagoval, podať to vyššie, prípadne žiadať, aby spor (pojednávanie) bolo riešené na inom súde.

cize este pred pojednavanim ak som spravne pochopila....alebo da sa pockat na to pojednavanie a potom to podat?? nerada by som zas nieco neuvazene urobila...no ista som si neni v nicom, preto som sa pytala, ci ma s tym niekto skusenost, ci to je normalne alebo to aj ostatnym bije do oci ako mne:confused:...a je pravda, ze doteraz (mali sme asi 5 pojednavani) sme mali stale tu istu sudkynu a teraz prvy krat mame inu, ale to som skor brala ako nahodu...no kazdopadne sa z prveho pojednavania musim ospravedlnit, nakolko je v case, kedy sme na dovolenke
iriska
27.05.10,19:33
1. aj ja myslím, že je to preklep (to, že aj na súde to majú tak napísané, je jasné, lebo tam majú presne to, čo vytlačili a poslali - inak už neviem o lepšej možnosti ako tam zavolať, takže jedine priamo na pojednávaní sa treba opýtať :( )

2. zvýšenie výživného nie je nové konanie a prideľuje sa k už existujúcej značke a tomu sudcovi, ktorý prejednával výživné v minulosti
katrine
27.05.10,20:10
1. aj ja myslím, že je to preklep (to, že aj na súde to majú tak napísané, je jasné, lebo tam majú presne to, čo vytlačili a poslali - inak už neviem o lepšej možnosti ako tam zavolať, takže jedine priamo na pojednávaní sa treba opýtať :( )

2. zvýšenie výživného nie je nové konanie a prideľuje sa k už existujúcej značke a tomu sudcovi, ktorý prejednával výživné v minulosti

Iriska, tak teraz si ma zaskocila...ako je potom mozne, ze mame zrazu inu sudkynu? Hmmm, tak tomuto uz potom vobec nechapem...Je to tak naozaj vzdy? Mohla by som sa na to opytat na sude? No a k tomu datumu, je tam dopisany perom, zeby to dopisali perom na vsetky tie papiere? Cele je to divne:(
iriska
28.05.10,06:27
Iriska, tak teraz si ma zaskocila...ako je potom mozne, ze mame zrazu inu sudkynu? Hmmm, tak tomuto uz potom vobec nechapem...Je to tak naozaj vzdy? Mohla by som sa na to opytat na sude? No a k tomu datumu, je tam dopisany perom, zeby to dopisali perom na vsetky tie papiere? Cele je to divne:(

Iná sudkyňa je v tomto konaní možno preto, lebo ten senát, ktorý patril niekomu inému, teraz prebrala iná sudkyňa, alebo tá predchádzajúca odišla na iný súd alebo .... Tipujem, že sú to organizačné zmeny, ale nechytajte ma za slová, lebo nepoznám podrobnosti a sú to moje domienky.

p.s. na základe uvedeného už vôbec nechápem, prečo za také obdobie chce príjmy
rennka
28.05.10,06:35
Mali sme zamestnanca, ktory platil na dieta. Firma mu davala potvrdenie brutto/netto, ako pises, zhruba kazde 2 roky, ale potvrdenie vzdy len za 1 kal. rok dozadu. Pokial tie minule roky bolo riadne platene, nie je dovod sa k tomu vracat. Pockaj, co sa z toho vykluje a porad sa s pravnikom.