janaanna
27.05.10,12:52
Ahojte, som v tom zaciatocnik, a chcem sa opytat, ci sa moze za sluzobnu cestu firemnym vozidlom pokladat cesta z miesta bydliska do miesta pracoviska(sidla firmy)? Moze sa to, nesmie, alebo je to na dohode? Auto pouziva konatel na sluzobne ale aj na sukromne ucely, ale za sukromne povazuje len to, co jazdi cez vikendy.
Dakujem.
Tweety
27.05.10,10:54
Ahojte, som v tom zaciatocnik, a chcem sa opytat, ci sa moze za sluzobnu cestu firemnym vozidlom pokladat cesta z miesta bydliska do miesta pracoviska(sidla firmy)? Nie, nie je to pracovná cesta podľa Zákona o CN. á Moze sa to, nesmie, alebo je to na dohode? Auto pouziva konatel na sluzobne ale aj na sukromne ucely, ale za sukromne povazuje len to, co jazdi cez vikendy.
Dakujem.
Odpoveď v texte.
JAJA11
27.05.10,10:58
Ahojte, som v tom zaciatocnik, a chcem sa opytat, ci sa moze za sluzobnu cestu firemnym vozidlom pokladat cesta z miesta bydliska do miesta pracoviska(sidla firmy)? Moze sa to, nesmie, alebo je to na dohode? Auto pouziva konatel na sluzobne ale aj na sukromne ucely, ale za sukromne povazuje len to, co jazdi cez vikendy.
Dakujem.

Toto si musí vedieť obhájiť konateľ. Ak mu použitie služobného auta pri ceste domov pomôže vybaviť viac vecí, prečo nie. Aj zamestnancovi môžete poskytnúť auto na služobnú cestu a môže si ho vziať domov a odtiaľ vyraziť na služobnú cestu.... Všetko je to len o tom, či viete dokázať oprávnenosť nákladov :rolleyes:
JAJA11
27.05.10,11:00
Toto si musí vedieť obhájiť konateľ. Ak mu použitie služobného auta pri ceste domov pomôže vybaviť viac vecí, prečo nie. Aj zamestnancovi môžete poskytnúť auto na služobnú cestu a môže si ho vziať domov a odtiaľ vyraziť na služobnú cestu.... Všetko je to len o tom, či viete dokázať oprávnenosť nákladov :rolleyes:
A pravdaže to nie je služobná cesta, ale len použitie služobného auta na firemné účely :rolleyes:
janaanna
27.05.10,11:07
Ok, takze do knihy jazd sa to moze dat ako km na firemne ucely?
janaanna
27.05.10,11:15
A este by som mala jednu otazku. Ak je konatel rakusky obcan, byva vo Viedni, sidlo firmy je na Slovensku. Moze byt zaciatok jeho sluzobnej cesty Vieden, alebo to musi byt sidlo firmy na Sk? Bolo mi povedane, ze to musi byt Slovensko, to by sme vsak potom museli pridavat km, kedze by to zjavne nesedelo.
Vdaka.
Tweety
27.05.10,11:29
A este by som mala jednu otazku. Ak je konatel rakusky obcan, byva vo Viedni, sidlo firmy je na Slovensku. Moze byt zaciatok jeho sluzobnej cesty Vieden, alebo to musi byt sidlo firmy na Sk? Bolo mi povedane, ze to musi byt Slovensko, to by sme vsak potom museli pridavat km, kedze by to zjavne nesedelo.
Vdaka.
Ak je len konateľom, jeho nástup na PC môže byť vo Viedni.
janaanna
27.05.10,11:32
co to znamena, ze je len konatelom? aka by mohla byt ina situacia?
Tweety
27.05.10,11:33
co to znamena, ze je len konatelom? aka by mohla byt ina situacia?
Mohol by byť zároveň aj zamestnancom.
janaanna
27.05.10,11:37
To znamena, ze by mal zaroven aj nejaku pracovnu zmluvu. Ako sa to potom meni, ak by bol aj zamestnancom?
Tweety
27.05.10,11:42
To znamena, ze by mal zaroven aj nejaku pracovnu zmluvu. Ako sa to potom meni, ak by bol aj zamestnancom?
Potom sa posudzuje ako zamestnanec.
janaanna
28.05.10,10:43
odpovedzte mi prosiiim
janaanna
28.05.10,10:45
mohli by ste popisat, aky je to rozdiel? lebo ja som fakt zaciatocnik, a z kratkych vyjadreni nie som velmi mudra...

dakujeeem
marjankaj
28.05.10,11:14
mohli by ste popisat, aky je to rozdiel? lebo ja som fakt zaciatocnik, a z kratkych vyjadreni nie som velmi mudra...

dakujeeem

Pre účely zákona o cestovných náhradách je zamestnancom(§1 ods.1a) aj konateľ. (§1 ods. 2)
Pozri §2 ods(6) zákona 283/2002

A čo je pracovná cesta je v §2 ods(1)

http://www.porada.sk/171306-post1.html
janaanna
28.05.10,11:36
dakujem, cize sa posudzuju v podstate rovnako konatel aj zamestnanec.