zuhl
23.10.05,11:34
Ahojte, prosím poraďte mi.

Firma neplatila havarijné poistenia až ju dala poisťovňa na súd. Teraz to majú doplatiť + súdne trovy + úrok z omeškania. Čo všetko mám dať v JÚ do nákladov?
zuhl
23.10.05,10:12
Ľudia prosím odpovedzte mi, potrebujem to rýchle zaúčtovať.
ondrejvla
23.10.05,11:24
Ahojte, prosím poraďte mi.

Firma neplatila havarijné poistenia až ju dala poisťovňa na súd. Teraz to majú doplatiť + súdne trovy + úrok z omeškania. Čo všetko mám dať v JÚ do nákladov?
Ak máš zmluvu, že v prípade nezaplatenia poistenia bude dlžná suma vymáhaná súdnou cestou, tak by som to do nákladov dala, ale:
- do VOZD - zaplatenia poistenia
- do VNZD - súdne trovy aj úrok z omeškania,
nakoľko by som neverila, že mi to kontrola odobrí. V prípade nesolventnosti podnikateľa nie z vlastnej viny - tzn., že z dôvodu druhotnej platobnej neschopnosti by som to považovala za uznaný výdaj, mám ako dokázať, že nezaplatenie zmluvnej ceny nenastalo mojou vinou, v prípade ignorovania zmluvy by som rozhodne súdne trovy a úroky z omeškania nedávala do VOZD.
zuhl
23.10.05,11:41
Ďakujem Vlasti
Milky110
21.07.11,07:01
Dobrý deň, ja mám taký problém, mal som auto na leasing ktorý som predčastne ukončil ku dňu 6.5. 2011. V zakonnej a havarijnej poistovniach som sa bol informovat este pred ukoncenim ze ci bude zmluva pokracovat dalej povedali mi ze ano. Tak som cakal na sekya bol som v tom ze mam havarijnu poistku. 26.5.2011 sme mali havariu tak som to siel nahlasiť do mojej havarijnej generali spisali sme papiere a odoslalo sa to do Bratislavy,generali mi povedali ze si mozem ist dat opravit auto. Dal som si opraivt auto servis poslal fakturu do generali oni ju zaplatili a mne prisiel papier ze vec je uzavreta. Mesiac na to mi prisiel dalsi papier od generali ze som sa neopravnene obohatil lebo ze medzi mnou a nimi skoncila 5.5.201 zmluva1 a vcase nehody som nemal havarijnu positku u nich aktivnu. A teraz odomna ziadaju naspat peniaze a nie je to mala suma. Jedno nechapem preco mi nepovedali ked som bol u nich nahlasit skodovu udalost ze uz snimi nemam aktivnu zmluvu a ako to mohli riesit tu udalost potom keby som vedel ze ju nemam aktivnu tak by som auto opravovat nedal ale nik mi to od nich nepovedal a nik ma anipisomne neinformoval ze mi skoncila zmluva.Poradte mi ci ma zmysel sudit sa snimi lebo oni sa mi teraz vyhrazaju sudom. :(