vierka10
27.05.10,13:01
Dobrý deň, chcela som sa spýtať zakladám živnosť a budem podnikať cez internet (oblečenie , maličkosti ... ) čo všetko potrebujem na vedenie jednoduchého účtovníctva? Stačí len peňažný denník? Treba viesť skladovú evidenciu? Atd. A mám šancu to zvládnuť sama? Dakujem krásne za rady. Vierka
JAJA11
27.05.10,11:10
Dobrý deň, chcela som sa spýtať zakladám živnosť a budem podnikať cez internet (oblečenie , maličkosti ... ) čo všetko potrebujem na vedenie jednoduchého účtovníctva? Stačí len peňažný denník? Treba viesť skladovú evidenciu? Atd. A mám šancu to zvládnuť sama? Dakujem krásne za rady. Vierka

Veľmi máli informácii, aby sa Vám dalo poradiť. Predpokladám, že vo Vašom prípade, bude potrebné viesť klasické jednoduché účtovníctvo. Okrem peňažného denníka budete mať asi faktúry, takže evidencia odoslaných a prijatých faktúr. Platby budú prebiehať cez pokladňu aj cez účet?
Rovnako budete predávať tovar - evidencia nakúpeného a predaného tovaru.
Dá sa to zvládnuť aj Vami, ale predpokladá to aspoň trochu základných informácii o účtovníctvem dobrý účtovný program a skúsenú účtovníčku, ktorá Vás nasmeruje, aby ste nespravili zbytočné chyby :o
vierka10
29.05.10,09:13
platby budú len cez účet a ešte mám otázočku môžem si uplatňovať aj paušálne výdavky t.j. 40% z výšky ročných príjmov,