Susan
27.05.10,13:14
Srdečny pozdrav všetkým. Mam otázku či má niekto skúsenosti ohľadne vystavenia faktúry za reklamy na facebooku? Ja som sa zatial nestretla s danovym dokladom a tak neviem čo s DPH - samozdanenie? Neviem, či sú platcami DPH:-(

Prosim o info ako zaúčtovať úhradu reklamy na facebooku VISA kartou. Pekne dakujem za každú odpoveď:-)
JAJA11
27.05.10,11:18
Srdečny pozdrav všetkým. Mam otázku či má niekto skúsenosti ohľadne vystavenia faktúry za reklamy na facebooku? Ja som sa zatial nestretla s danovym dokladom a tak neviem čo s DPH - samozdanenie? Neviem, či sú platcami DPH:-(

Prosim o info ako zaúčtovať úhradu reklamy na facebooku VISA kartou. Pekne dakujem za každú odpoveď:-)

Predpokladám, že Facebook Vám vystaví fa, (mala by byť bez DPH) a tú si zúčtujete s platbou.
Ak ste platca DPH, ste povinný urobiť samozdanenie. Ak nie ste, musíte sa zaregistrovať pre DPH podľa paragrafu 7a urobiť samozdanenie
Susan
27.05.10,13:14
veľmi pekne dakujem za odpoved. Nieco take ako faktura prislo, ale nie sú na nej údaje dodavatela facebooku ani klienta, cize neobsahuje náležitosti faktúry. Dufam, ze bude ako doklad uznatelný. Pekny den:-)
Rozalka
27.05.10,16:30
Ak tam nie sú údaje dodávateľa a ani klienta, potom to nie je uznateľný doklad.
Za aké služby je faktúra?
KEJKA
27.05.10,16:48
to sú za reklamy na FB. Mám rovnaký problém, nakoľko klient ich netlačí, vraj to "nejde".
Aký je postup, aby sa dala faktúra vytlačiť?
Rozalka
27.05.10,16:53
Ja som si aj myslela, že je to za reklamu.
Prijímateľ služby by sa mal registrovať za platiteľa - predpokladám, že "facebook" je zahraničná osoba.
Mám podobné od Google, normálne klasické faktúry s odkazom na povinnosť odviesť daň.
KEJKA
27.05.10,17:02
prijímateľ je platiteľ DPH. Ale kedže nie je faktúra, tak DPH neriešim. Nie je to správne, ale čo urobiť bez dokladu?
JankaO
27.05.10,17:13
Lucia Červenková
16.06.10,11:35
Diky moc na info - velmi velmi pomohlo :)
Martin Mocko
17.06.10,07:31
Ako vyzerajú vaše faktúry z Facebooku? Mne klient poslal niečo, kde nie je žiadna identifikácia, ani len zmienka o DPH..iba úplne na vrchu je Facebook, California, USA... Tak teraz neviem čo s tým. Dá sa "vyrobiť" i lepší doklad z FB?
martinez
17.06.10,11:11
prijímateľ je platiteľ DPH. Ale kedže nie je faktúra, tak DPH neriešim. Nie je to správne, ale čo urobiť bez dokladu?

takouto cestou by som sa asi nevyberal... to, ze nie je faktura neznamena, ze sa nema urobit samozdanenie... samozdanenie sa urobit musi, ak je miesto dodania na Slovensku, resp. sa danova povinnost prenasa na prijemcu sluzby podla §15,1...

inak, pre ucely odpocitania DPH pri samozdaneni SLUZBY nemusis mat fakturu.. vid §51,1,b (staci mat dan len uvedenu v zaznamoch)... ale v nadvaznosti na §74 by si zasa tu fakturu mat mala..

cize aky je zaver : urobil by som samozdanenie, a ak mam akykolvek doklad, ktory aspon minimalnym sposobom preukazuje rozsah a druh prijatej sluzby zo zahranicia, aj ked nesplna vsetky nalezitosti faktury, odpocital by som si aj DPH v zmysle §51,1,b

ak sa chce niekto uberat konzervativnejsim sposobom... DPH zo samozdanenia si neodpocita... samozdanenie vsak urobit treba a to bez ohladu na to, ci ma alebo nema fakturu
zuzkic
18.06.10,06:52
To naozak kvôli jednej FA z FB za reklamu , sa treba prihlásiť ako prijímateľ služby podľa par.7a, aj keď ide o zanedbateľnú čiastku?
Martin Mocko
18.06.10,08:14
To naozak kvôli jednej FA z FB za reklamu , sa treba prihlásiť ako prijímateľ služby podľa par.7a, aj keď ide o zanedbateľnú čiastku?

JO presne..treba.
u.erika
09.07.10,16:11
Podnikateľ mi teraz doniesol doklady za 1. polrok. Našla som faktúry od Google Adwords od februára 2010. všetky bez DPH s odvolaním na smernice Rady podľa článku 196 2006/112/EC.
Podnikateľ je registrovaný ako platca DPH podľa §4 od 4.5.2010.
Faktúra je vystavená za inzertné služby. IČ DPH je tam pre dodávateľskú fy /Írsko/, odberateľom je podnikateľ z SR, ale na FA je len jeho meno a adresa. 4 FA mám, za 2,3,4 a 5. mesiac , čo mám teraz spraviť.
Pomôže mi niekto?
Vopred ďakujem
basha_V
09.07.12,11:32
platca DPH mi doniesol fa z facebooku na ktorych nie je jeho nazov, iba adresa, ziadne iden.udaje, a sú vystavene s dph. zobrali by ste ich? mam dilemu aby potom nemal zle :confused:
JAJA11
09.07.12,12:09
platca DPH mi doniesol fa z facebooku na ktorych nie je jeho nazov, iba adresa, ziadne iden.udaje, a sú vystavene s dph. zobrali by ste ich? mam dilemu aby potom nemal zle :confused:

no mali by obsahovať všetky identifikačné údaje podľa zákona o DPH. Ak ich nemajú, treba si vyžiadať novú fa.... aspoň ja by som žiadala :o
basha_V
22.10.12,09:46
....teraz mi pre zmenu doniesol faktúry z facebook-u od MARCA 2012, sú na nich iden.údaje ale aj vyčíslená DPH!!! mam ich teraz všetky nahadzat do 3Q a potom žiadať vrátenie??? :confused:
Ďakujem :)
JAJA11
22.10.12,10:05
....teraz mi pre zmenu doniesol faktúry z facebook-u od MARCA 2012, sú na nich iden.údaje ale aj vyčíslená DPH!!! mam ich teraz všetky nahadzat do 3Q a potom žiadať vrátenie??? :confused:
Ďakujem :)

dôležité je, kto vystavoval faktúru, s akým VAT.....
basha_V
22.10.12,13:22
fa vystavil facebook z irska
karfiol
17.03.13,09:27
Sám som netušil ako vydolovať faktúru z FaceBooku, tak snáď všetkým pomôže tento odkaz:

http://webtrh.cz/29434-faktura-facebooku?p=576123#post576123
Peter33
24.10.13,07:01
Stačí si vygenerovať faktúru ako je písané tu http://www.tak.sk/fb-faktura/ a potom už len faktúru zaúčtovať
nika.sum
24.10.13,07:24
No mna napadlo, pisali ste, ze dodavatel Facebook je z USA - to nie je IČŠ, tam by nemala byt povinnost sa zaregistrovat podla §7a alebo sa myslim? Ja by som spravila podla toho dokladu samozdanenie + odpocet - az teraz som si vsimla, ze otazka je este z roku 2010.
kobolcs
24.10.13,07:31
fb vystavuje fa s irskou ic dph, takze registraca 7a a samozdanenie
nika.sum
24.10.13,07:39
tak hej, ja som citala ten starsi prispevok ze je z USA, tak preto opravujem, v tomto pripade registracia 7a a samozdanenie
taiko
24.10.13,08:16
a co takto?
Krafcikova
11.01.14,08:13
a ak ide o dodávateľa služby Facebook United States, musí sa registrovať prijímateľ služby, ktorý nie je platcom DPH, podľa 7a ?
nika.sum
12.01.14,05:02
Treba pozerat kto fakturuje resp. pod akym ICDPH fakturuje a FB vraj fakruruje s irskym Ic dph, takze registracia je povinna podla 7a pokial ste si službu objednali ako zdanitelna osoba. Ak by ste ju objednali ako sukromna osoba nepodnikatel, faktúru by vystavili s dph irskou a neregistrovali by ste sa
cinky16
08.02.24,12:00
ahojte, ako si vytlačim fa z facebooku za reklamu? stiahlo mi z bank. uctu peniaze
avalik
08.02.24,12:08
prihlásiš sa do admin konta FB a tam v ponuke nájdeš
... alebo použiješ google kde ti vyhodí návody a videá
cinky16
08.02.24,12:17
samozrejme, ze som hladala na fb, nenasla som
cinky16
08.02.24,12:37
už našla som to...pozeram, ze konatel nevyplnil nase firemne udaje, je to len n a jeho meno, my sme platcovia dph a na fa je irska IC DPH , ako to zauctovat vo vztahu k dph?
avalik
08.02.24,19:10
doklad nie je na firmu, nemáš čo účtovať, ak to platil z firemného účtu, tak nech tú sumu vráti zo svojho a nech urobí registráciu na firmu, aj s komplet firemnými údajmi