jana1972
27.05.10,13:31
Chcela by som poradiť: ako zladiť pracovnú zmluvu špeciálnej ped., keď bude vykonávať 50 % ako špec.ped. = odborný zamestnanec a 50% ako vychovávateľka v ŠKD? Myslela som na súbežný pracovný pomer, len neviem, ako bude program akceptovať, že v ŠKD je 45 dní dovolenka a pre špec. pedagóga len 30. Je na to treba jedna pracovná zmluva, alebo treba urobiť 2 pracovné zmluvy - na každú činnosť zvlášť?
Ak máte s podobným problémom skúsenosti, podeľte sa so mnou....
Vopred ďakujem!
zdenka131
27.05.10,15:59
Zamestnávateľ môže uzatvoriť aj viac ako jeden trvalý pracovný pomer súbežne za predpokladu, že každý z pracovných pomerov charakterizuje iný druh vykonávanej práce.

Týždenný pracovný čas súbežného pracovného pomeru býva zvyčajne kratší ako ustanovený týždenný pracovný čas, ale môže sa stať, že uzatvoríte dva súbežné trvalé pracovné pomery u jedného zamestnávateľa, pričom stanovený týždenný pracovný čas je dodržaný pri oboch pracovných pomeroch.

Každý z tých pracovných pomerov je posudzovaný samostatne, napríklad aj z hľadiska:
• rozvrhnutia pracovného času
• dovoleniek
jana1972
27.05.10,17:27
ďakujem veľmi pekne! len si overujem, či urobím správne!
Sabadka
28.05.10,04:37
Chcela by som poradiť: ako zladiť pracovnú zmluvu špeciálnej ped., keď bude vykonávať 50 % ako špec.ped. = odborný zamestnanec a 50% ako vychovávateľka v ŠKD? Myslela som na súbežný pracovný pomer, len neviem, ako bude program akceptovať, že v ŠKD je 45 dní dovolenka a pre špec. pedagóga len 30. Je na to treba jedna pracovná zmluva, alebo treba urobiť 2 pracovné zmluvy - na každú činnosť zvlášť?
Ak máte s podobným problémom skúsenosti, podeľte sa so mnou....
Vopred ďakujem!

V každom prípade budeš mať 2 pracovné zmluvy na kratší pracovný čas, dva platové dekréty, do programu nahráš jeden pracovný pomer ako hlavný pracovný pomer a druhý ako vedľajší, problém bude z riešením dovolenky, pretože pedagogický zamestnanci majú viac dovolenky, teda ako vychovávateľka bude mať dovolenku ako odborný zamestnanec musí byť v práci, ťažko sa to dá skĺbiť.
jana1972
28.05.10,10:16
no, ako vychovávateľka bude doma na dovolenke v lete a ako špec.ped. bude pekne chodiť do práce na 4 hodiny!

ďakujem za pomoc!