tinkas
27.05.10,14:46
prosím Vás sofer dostal v madarku pokutu, ktorú zapalil cez účtu...čiže pokuta je vo forintoch a stiahnuté bolo v eurach...to nie je problém...neviem ale teraz ked to chcem refakturovat spoločnosti, ktorá to spôsobila akú cenu mam vyfakturovat...prepočítat tu pokutu na eura? akym kurzom? alebo dat cenu taku ako bolo stiahnute z uctu?
tinkas
27.05.10,12:59
neviete mi poradit?
profesional
27.05.10,13:22
vyfakturuje to normalne v eur v sume ako mu to stiahli..
adi11
27.05.10,14:08
tiez by som ziadala v sume euro a prilozila by som k fakture aj kopiu bank. vypisu a kopiu bloku vo forintoch
Haira
10.05.12,13:19
Ahojte,
ked niekomu dalsiemu refakturujem cast pokuty, ktoru sme dostali od MŽP, je alebo nie je tam DPH?
dakujem
KEJKA
10.05.12,13:30
Ahojte,
ked niekomu dalsiemu refakturujem cast pokuty, ktoru sme dostali od MŽP, je alebo nie je tam DPH?
dakujem
nie je tam DPH, pokuta nie je dodanie.
SilMar Group
10.05.12,13:35
Pokuty a penále nie su predmetom DPH - nie je to úhrada za tovar ani za službu. Ale musí to byť koncipované jednoznačne ako pokuta, pretože podľa §22/1 je základom dane pri dodaní tovaru alebo služby všetko, čo tvorí protihodnotu... a podľa § 22/2 sa do ZD zahŕňajú aj - iné dane, clá a poplatky vzťahujúce sa na tovar alebo službu a súvisiace náklady (výádavky) ako napr. provízia, náklady na balenie, náklady na prepravu, náklady na poistenie.... Je tam to čarovné slovíčko napríklad, takže daňový úrad si to môže vysvetľovať rôzne.
Preto by som asi oddelila fakturáciu za služby a požadovanú platbu za ´pokutu. Pri tej požadovanej platbe za pokutu by som ani nevystavila nejakú faktúru, skôr by som šla cez nejaký list, ktorým požadujem od nich úhradu, teda ak by boli vôbec ochotní mi to preplatiť.
Haira
10.05.12,13:38
myslela som si..... ide totiz o to, ze spominanu pokutu sme dostali uz minuly rok v lete... teraz vo februari sa konatel spamatal a rozhodol sa, ze to vyfakturujeme dalej inej firme (po dohode samozrejme, 1/3 z pokuty)... pricom, kedze sa to tykalo este minuleho roka, vyfakturovala som to proste ako ostatne sluzby, kde bolo DPH.... a vcera za mnou prisiel pan z tej firmy, ktorej sme to fakturovali (brat konatela)...a chcel po mne, aby som v tej fakture zmenila text "refakturujeme Vam pokutu za adaptery"... cize Kejka co navrhujes? co mam robit? mam povedat, ze to uz nezmenim alebo zmenit a tym padom podavat dodatocne DPH?
KEJKA
10.05.12,13:50
myslela som si..... ide totiz o to, ze spominanu pokutu sme dostali uz minuly rok v lete... teraz vo februari sa konatel spamatal a rozhodol sa, ze to vyfakturujeme dalej inej firme (po dohode samozrejme, 1/3 z pokuty)... pricom, kedze sa to tykalo este minuleho roka, vyfakturovala som to proste ako ostatne sluzby, kde bolo DPH.... a vcera za mnou prisiel pan z tej firmy, ktorej sme to fakturovali (brat konatela)...a chcel po mne, aby som v tej fakture zmenila text "refakturujeme Vam pokutu za adaptery"... cize Kejka co navrhujes? co mam robit? mam povedat, ze to uz nezmenim alebo zmenit a tym padom podavat dodatocne DPH?
no netuším o akú pokutu ide a či ide ozaj o pokutu, ja som si zadanie vysvetlila, že ide napr. o pokutu z DU.
ale ak ide o pokutu, tak ani vám nemali vyčísliť DP, alebo nevyčíslili?...................z tohto upresnenia nechápem.
a fakturovala si ako ostatné služby? prečo? ved sa jedná o pokutu. Takže si to dala ako ZD plus DPH?
zmenila text z čoho na čo?...uvádzaš len jeden text, neviem či to je pôvodný či opravený.
slovo "refakturácia" bytostne neznášam.

zmeníš, ak si urobila chybu - dobropis, ťarchopis
alebo nezmeníš, ak to máš správne.