andreaS
27.05.10,20:47
Hladam, bludim cez vyhladavace a rozne dokumenty a neviem sa dopatrat k nazvu zivnosti "potapacske prace" alebo nieco v tom zmysle vykonavania prac "pod vodou"

Mam zato, ze to bude viazana alebo koncesovana zivnost ale v ani jednom zozname nie je zmienka o tychto pracach. A zaroven hladam aj podmienky, kt. treba splnat na vykonavanie tejto cinnosti.

Pozerala som aj nazvy tejto zivnosti u firiem, kt. my google vyhodil, ze sa zaoberaju prave tymto druhom prac, no nazov ich zivnosti tak isto neviem najst v aktualnych zoznamoch nazvov zivnosti.

Viete ma niekto nasmerovat? dakujem.
zk24
27.05.10,18:54
Ahoj,

nasla som na orsr.sk jednu firmu ktora ma v cinnosti toto: "poradenská činnosť v oblasti potápačských prác a potápačskej techniky".

Toto nestaci?
andreaS
27.05.10,18:57
takto som nasla aj ja rozne nazvy... ale z toho neviem ani len podmienky (znamy ma aj potapacsky kurz s dvoma hviezdami) ... priznavam, ze sa v tomto nevyznam, ale chce mat zivnost s tymto obsahom... tak mi neostane nic ine len pockat do rana a zavolat na zivnostensky urad...
zk24
27.05.10,19:23
este ma napada ci by to nemohlo byt nieco ako : "Výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry okrem horskej vodcovskej činnosti".


http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/Viazane-zivnosti

bod.26... patri tam aj lyzovanie a take...
andreaS
28.05.10,05:24
volala som na zivnostensky urad...

ze potapacske prace ako take neexistuju... ze musime specifikovat coho sa tie prace budu tykat...

hlavne ze som nasla v inych firmach z pred par rokov zalozenych, kt. maju ako zivnost uvedene

"potapaske prace"

alebo jednu co to mala takto:

"vykonávanie montáže, demontáže a údržby, ukladanie priemyselných rozvodov a inžinierskych sietí, vŕtanie, rezanie, odpaľovanie, zváranie a odsávanie sedimentov, informatívne testovanie, meranie, analýzy, kontroly, vykonávanie inšpekcie a spracovanie dokumentácie pod vodou"

Potom som volala este raz znamemu, ze co presne by teda vykonaval pod vodou a odpoved:
- montaz, demontaz zariadeni
- čistenie pod vodou
- vyhladavanie objektov pod vodou

Tak volam opat na zivnostensky urad a tam si ma zacali prepajat medzi sebou a posledny to nebere... sak su tam od toho a nevedia poradit? asi zdvihnem kotvy a za 5min som tam osobne a uvidime ci si ma budu zase posuvat ako horuci zemiak...
zk24
28.05.10,06:31
Ahaaaa, to tebe ide o potapacske prace, teda ako "cinnost" vykonavana pod vodou... ja ze nieco ako robenie kurzov, ze chce skolit a podobne, preto to prirovnanie s lyzovanim :D :D :D
andreaS
28.05.10,10:01
tak keby niekoho zaujimalo ako som dopadla:

takze... vobec sa nespecifikuju prace vo vyskach ci pod vodou... dolezite je mat zivnostenske opravnenie na tu cinnost kt. sa bude vykonavat... ci to je uz pod vodou, tak to sa nepise...
zk24
28.05.10,10:08
tak akoze kebyze chcem natahovat potrubie pod vodou, tak musim mat zivnost na "potrubie" a to ze som kyslikovu bombu v zivote nevidela, to nevadi, hej?

osobne som myslela ze vyskove prace su urcite niecim specialne...:confused:
andreaS
28.05.10,10:17
presne... aj mna to tahalo smerom koncesie a viazanej, lebo on ma dake kurzy a podla toho ma dake hviezdy... tak som si myslela ze to davaju do podmienok aspon ze musis nieco preukazat...

tak ale tetusky povedali, ze to je tak... ale aj tak napisem asi pisomny dotaz, nech mam v pripade problemu s textom faktury v zneni napr. "fakturujeme vam za montaz zariadenia xy pod vodou" ...

ps: pri tomto si vzdy pomyslim "podvodnik" alebo ze "fakturujeme vam za podvodne prace" :D :D :D
marjankaj
28.05.10,10:54
No ja si myslím, že živnosť sa vydáva na práce, ktoré slúžia na dosahovanie príjmu. Asi nikto neplatí niekomu za to, že sa potápa, ale za to či niečo vykoná.
Teda výnimku by som asi našiel. V nejakom akváriu by sa potápali "akvabely" ako atrakcia.:---


Živnostenský zákon.

Živnosť
§ 2

Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.