Lenka526
27.05.10,20:56
Aký máte názor na prezeranie Vášho mobilu inou osobou?Myslím tým kontrolovanie vašej schránky sms(prijaté,odoslané), hovory...či azda galériu s fotkami? Máte s tým niekto skúsenosti? Je to protiprávne, či nie? Pýtal sa ma môj rodinný priateľ,no nevedela som mu na to presne odpovedať.No môj názor je taký, že prezeranie si cudzieho mobilu bez súhlasu a "za chrbátom" je protiprávne.Rodinný priateľ(dajme tomu p.T) pristihol opakovane svoju manželku,ako sa mu "hrabe" v mobile, keď je on napr.v sprche,na WC... Podozrievala ho dokonca i vtedy,ak mu našla mobil vymazaný.Neviem, no mne osobne by sa to nepáčilo.Súkromie je súkromie.Nezahŕňa náhodou i tento spomenutý problém zákon o ochrane súkromia? :confused:
doktor23
27.05.10,19:00
Niekde som už čítal o rozsudku, na základe ktorého odsúdili manželku za to, že čítala sms manžela
zdenka131
27.05.10,19:07
Niekde som už čítal o rozsudku, na základe ktorého odsúdili manželku za to, že čítala sms manžela

http://krimi.cas.sk/clanok/162438/ceska-sliedila-manzelovi-v-mobile-hrozia-jej-dva-roky-v-base.html
Darina1234
27.05.10,19:17
Velmi hlupa tema. Už len za toto,aby ludi zatvarali, to by boli basy plne.
zk24
27.05.10,19:18
Mne osobne by nevadilo keby si priatel pozeral moj mobil... nemyslim tym ze by som mu musela hlasit kazdu sms co pisem, ale keby ho mal v ruke, bolo by mi jedno co si tam cita... pride mi to asi ako keby ma niekto obvinil ze pocujem o com telefonuje...

Mne osobne to nevadi, nic neskryvam. Hlavne nie pred priatelom. Keby mi niekto cudzi cital "zalubene" sms, to by mi vadilo... trebars kolegovia v praci alebo tak, ked odidem od stola...

Aj ked mi pride domov list, tak mu poviem nech ho otvori a precita mi co tam je...

Mne to nevadi.
Mária27
27.05.10,19:31
Toto tajomstvo je zaručené Listinou základných ľudských práv a teda aj Ústavou SR. Náhodným čítaním (napr. otvorený list) sa však neporušuje listové tajomstvo ani tajomstvo dopravovaných správ. Nesmie sa však obsah správ zverejňovať ani na iné účely využívať.

Ústava:
Čl.22

(1) Listové tajomstvo, tajomstvo dopravovaných správ a iných písomností a ochrana osobných údajov sa zaručujú.

(2) Nikto nesmie porušiť listové tajomstvo ani tajomstvo iných písomností a záznamov, či už uchovávaných v súkromí, alebo zasielaných poštou, alebo iným spôsobom; výnimkou sú prípady, ktoré ustanoví zákon. Rovnako sa zaručuje tajomstvo správ podávaných telefónom, telegrafom alebo iným podobným zariadením.
Lenka526
27.05.10,19:31
Velmi hlupa tema. Už len za toto,aby ludi zatvarali, to by boli basy plne.
Milá Darina.Nechápem, prečo označuješ tému za hlúpu.Hlavne,ak ide ozaj o porušenie zákona.Nesnažím sa tu nikoho prehovárať,že to je dobrá téma.Máš vlastný názor,ok beriem.Ja sa snažím len zistiť, čo je správne a čo nie. Svedčí o tom aj výňatok z článku, na ktorý bol uvedený predchádzajúci príspevok pred tvojim. "Listové tajomstvo platí aj v mobiloch! Zabudla na to 35-ročná Češka, ktorá sa snažila nájsť dôkazy mužovej nevery." ;)
Lenka526
27.05.10,19:33
Toto tajomstvo je zaručené Listinou základných ľudských práv a teda aj Ústavou SR. Náhodným čítaním (napr. otvorený list) sa však neporušuje listové tajomstvo ani tajomstvo dopravovaných správ. Nesmie sa však obsah správ zverejňovať ani na iné účely využívať.

Ústava:
Čl.22

(1) Listové tajomstvo, tajomstvo dopravovaných správ a iných písomností a ochrana osobných údajov sa zaručujú.

(2) Nikto nesmie porušiť listové tajomstvo ani tajomstvo iných písomností a záznamov, či už uchovávaných v súkromí, alebo zasielaných poštou, alebo iným spôsobom; výnimkou sú prípady, ktoré ustanoví zákon. Rovnako sa zaručuje tajomstvo správ podávaných telefónom, telegrafom alebo iným podobným zariadením.
Mária, ĎAKUJEM ! ! !;)
Lenka526
27.05.10,19:35
Niekde som už čítal o rozsudku, na základe ktorého odsúdili manželku za to, že čítala sms manžela
I ja som mala ten pocit,že som to niekde čítala.Zdenka mi ten článok pripomenula...;)
Lenka526
27.05.10,19:38
Velmi hlupa tema. Už len za toto,aby ludi zatvarali, to by boli basy plne.
Niekedy sa stane,že sú basy plné ľudí,ktorí tam sú bezdôvodne(tzv.biely kôň). Alebo pochybenie.Tak prečo tam nezatvoriť niekoho,kto ozaj porušil opakovane zákon? ? ?
Darina1234
27.05.10,19:54
Ale pri bielych konoch zomieraju ludia, takže netreba si pliesť hrušky s jablkami, to je o niečom uplne inom ako o čitani SMS a podobne
Lenka526
28.05.10,06:46
Ale pri bielych konoch zomieraju ludia, takže netreba si pliesť hrušky s jablkami, to je o niečom uplne inom ako o čitani SMS a podobne
Milá Darinka.Nikto si tu nepletie hrušky s jablkami.Dobre viem,čo som napísala, i to, o čom to je.Nechápem,čo Ťa tak rozčúlilo.Bol to len príklad . Nič viac. Nechcela som poukazovať priamo na bielych koňov. O tom už predsa bolo písané aj na porade v téme "Konatel" . Ale ak sa Ti zdá,že je samozrejmosť to,že sa niekomu niekto hrabe v mobile len tak, ok. Chcela som len pomôcť a poradiť zároveň. Nie sa tu s niekým naťahovať.;)
Danila
04.06.10,14:36
Niekde som už čítal o rozsudku, na základe ktorého odsúdili manželku za to, že čítala sms manželaMáš odpustené, lebo si doktor a doktor všetko vie. Keby sa za toto zatváralo, tak ja sedím v base ako Američan 1200 rokov aj dvadsať mesiacov. Lebo keď mu to huláka tridsiaty raz, tak to chcem plesknúť o zem, ale predtým prečítam, ak by náhodou vyhral v bytománii.....;)
Laco-monter
04.06.10,14:43
Aj moja babka celý život ťažko pracovala...

Pýtate aký súvis ma tento moj príspevok s témou ???

Asi taký ako väčšina predchadzajúcich prispevkov vyššie .
Halli
04.06.10,15:08
Aký máte názor na prezeranie Vášho mobilu inou osobou?Myslím tým kontrolovanie vašej schránky sms(prijaté,odoslané), hovory...či azda galériu s fotkami? Máte s tým niekto skúsenosti? Je to protiprávne, či nie? Pýtal sa ma môj rodinný priateľ,no nevedela som mu na to presne odpovedať.No môj názor je taký, že prezeranie si cudzieho mobilu bez súhlasu a "za chrbátom" je protiprávne.Rodinný priateľ(dajme tomu p.T) pristihol opakovane svoju manželku,ako sa mu "hrabe" v mobile, keď je on napr.v sprche,na WC... Podozrievala ho dokonca i vtedy,ak mu našla mobil vymazaný.Neviem, no mne osobne by sa to nepáčilo.Súkromie je súkromie.Nezahŕňa náhodou i tento spomenutý problém zákon o ochrane súkromia? :confused:

Ja ti poviem len toľko, keby som bola kruto zamilovaná do partnera/manžela:D a nemala žiadne bočné záujmy nevadilo by mi to a dala by som to manželovi aj sama popozerať,ale pozor ...na požiadanie, alebo vrámci debaty, respektíve by som ho upozornila, že sa má spýtať... Keby som však niečo tajila a mala "iné záujmy" :D, tak by mi to vadilo strašne :D
buchač
04.06.10,15:10
Aký máte názor na prezeranie Vášho mobilu inou osobou?Myslím tým kontrolovanie vašej schránky sms(prijaté,odoslané), hovory...či azda galériu s fotkami? Máte s tým niekto skúsenosti? Je to protiprávne, či nie? Pýtal sa ma môj rodinný priateľ,no nevedela som mu na to presne odpovedať.No môj názor je taký, že prezeranie si cudzieho mobilu bez súhlasu a "za chrbátom" je protiprávne.Rodinný priateľ(dajme tomu p.T) pristihol opakovane svoju manželku,ako sa mu "hrabe" v mobile, keď je on napr.v sprche,na WC... Podozrievala ho dokonca i vtedy,ak mu našla mobil vymazaný.Neviem, no mne osobne by sa to nepáčilo.Súkromie je súkromie.Nezahŕňa náhodou i tento spomenutý problém zákon o ochrane súkromia? :confused:

Nie je to náhodou aj o tej dôvere ???

Neraz sa mi stalo , manželka ma požiadala , aby som jej podal z kabelky peňaženku ...he , doniesol som jej ju kompletnú , Tvoja je a nie moja ...


Velmi hlupa tema. Už len za toto,aby ludi zatvarali, to by boli basy plne.

Téma ani tak nie ...skôr ľudia...ja viem , niektorí sú veľmi zvedaví , no čo už ??...nezmeníme ...


Mne osobne by nevadilo keby si priatel pozeral moj mobil... nemyslim tym ze by som mu musela hlasit kazdu sms co pisem, ale keby ho mal v ruke, bolo by mi jedno co si tam cita... pride mi to asi ako keby ma niekto obvinil ze pocujem o com telefonuje...

Mne osobne to nevadi, nic neskryvam. Hlavne nie pred priatelom. Keby mi niekto cudzi cital "zalubene" sms, to by mi vadilo... trebars kolegovia v praci alebo tak, ked odidem od stola...

Aj ked mi pride domov list, tak mu poviem nech ho otvori a precita mi co tam je...

Mne to nevadi.
Keby sa mi kolega len dotkol mobilu , prichytil by som pri čine ...hm , asi by som sa ho tiež " dotkol "...

A najmenší problém vidím v utajení ...proste vypnem , prístupový kód viem len ja a hotovo .
Je síce pravdou , že sú programy na sledovanie , ale bežný žiarlivec na to nemá ...;):rolleyes:
Halli
04.06.10,15:28
A najmenší problém vidím v utajení ...proste vypnem , prístupový kód viem len ja a hotovo .
Je síce pravdou , že sú programy na sledovanie , ale bežný žiarlivec na to nemá ...;):rolleyes:

načo vypínať, stačí automaticky blokovať tlačítka...;)