zuzi
21.05.04,11:14
Hľadáme nový softvér na účtovníctvo. Môžete mi nejaký osvedčený doporučiť, hlavne aby stíhal reagovať včas na legislatívu.
Dada
21.05.04,09:24
Robila som s MRP, MoneyS3, ale najlepšie sa mi osvedčila Pohoda. :) Som s ním maximálne spokojná. Máme v tom všetko - sklady, mzdy ... atď. Prvý rok máš aktualizácie zdarma. Ďalšie sú už spoplatňované. Zatiaľ včas reagovali na zmeny. Niektoré aktualizácie sú uverejňované aj na ich www stránke.
marika1
23.05.04,16:38
My robíme s MRP DOS , máme jednoduché, podvojné účtovníctvo, mzdy. Sme s nim spokojné. Asi preto, že s ním robíme roky.
Neviem ako sa s ním posielajú výkazy do SP lebo som to ešte nerobila.
porfin
24.05.04,05:21
Súhlasím, že POHODA je veľmi dobrá a prehľadná i rýchlo sa naučí.
Momentálne máme NAVISION - to je úplná pohroma TEN URČITE NIE!!!!!!!!!!!
porfin
24.05.04,05:22
Súhlasím, že POHODA je veľmi dobrá a prehľadná i rýchlo sa naučí.
Momentálne máme NAVISION - to je úplná pohroma TEN URČITE NIE!!!!!!!!!!!
David
24.05.04,14:30
Ahoj Zuzi

my máme BarIS, a sme s ním veľmi spokojní, keď chces dam ti na nich kontakt.
Legislatívu zvládli, aj intrastaty, je to dobrý systém, aj pre veľké spoločnosti.

David
ANNA
25.05.04,05:26
Ja používam DATALOCK. patrí do kategórie finančne drahších softvérov. Ale dá sa naň spoľahnúť, najmá na verziu W.
zuzi
25.05.04,09:19
David, buď taký pošli mi kontakt na tú spoločnosť. Vďaka.
juko
25.05.04,18:34
Nájsť vhodný software pre svoju prácu v dnešnej dobe je základ úspechu. Človek by mal mať možnosť podiskutovať s ľuďmi, ktorí ten či onen software používajú a či je vhodný pre ich firmu. Verím , že nie každému vyhovuje ten istý program. Vo veľkej miere záleží na odporúčaní kamarátov a kolegov a hlavne od ich skúseností s používaním týchto programov.

Ja osobne som začal tento rok robiť na odporúčanie v programe OBERON. Zatiaľ mzdy a JÚ. Spokojnosť na 80%.
Richard
25.05.04,23:09
Slovenský trh je prepchaný konkurenciou, ale žial tentoraz na škodu samotného užívateľa :-( Spoločnosti lepia čo sa dá, podpora minimálna, ceny trúfalé.
Keď hľadáte nový softvér a skúšate demo, manuály su hrozné, možnosti vyskúšania obmedzené.... Pri niektorých demoverziách mám pocit, že demo urobili preto aby ste to nekúpili.
David
26.05.04,06:17
Ahoj zuzi
maju stranku www.baris.sk, a tel 02/57202010

David
Hanka
26.05.04,09:51
My mame Datalock W. Uctujeme v PU, je dobre prepojeny na skladovu evidenciu, reaguju rychlo na zmeny v legislative. Je to prehladne, dobre sa v programe orientuje.
Mame od nich aj mzdy-tam to maju katastrofalne v tlacovych zostavach. Strasne neprehladne!!
Ale vykazy im to robi slusne.
zuzi
26.05.04,11:18
:) Ďakujem pekne, David.

Zuzi :D
ekin
27.05.04,07:34
ja pri praci pouzivam JU - STEP - som spokojna, aj ked mam vyhrady
na PU BW SOFT a tiez aj na mzdy, knihu jazd...
BW soft naviac je aj pre neziskove org. ci spolocenstva

Uzivala som predtym Alfu, Polysoft, MRP - to uz radsej nieeeeee a o POHODE ma kolegynka informovala a bola s nou nadsena

ostatne som skusala cez demo...hm, nie je to celkom ono, akosi to nie a nie prirast k srdcu, ked v tom nemusis robit
Viera J
27.05.04,12:23
Záleží koľko chceš investovať do softwaru ale Softip ma programy, ktore su aktualizovane v zmysle platnej legislativy.
maja
28.05.04,06:49
Ja používam MBM je to skôr pre menšie fa a reagujú celkom rýchlo na zmeny. Majú program aj pre väčšie fa požíva ho aj Jednota-obchodná sieť.
bea
28.05.04,13:25
Všetko závisí od toho, čo človek od SW chce a koľko môže investovať. Kým som bola zamestnaná, robila som na SPIN-e od datalocku. Bol to komfortný program (ale aj tam som mala nejaké výhrady), ale pre mňa ako živnostníčku nezaplatiteľný. Viem, že aj ich účtovnícky SW pod Windowsom je dobrý (vraj mzdy dokonca lepšie), ale pre mňa je to drahé. Preto som sa rozhodla po odporúčaní pre POHODU. Aj keď som bola zvyknutá na niečo iné, tento SW sa mi za tú cenu zdá dobrý.
iva
28.05.04,14:37
Podľa mňa pre účtovníka, ktorý účtuje viacero malých firiem je dobrý aj MRP (pod Win.) - mzdy aj účto, aspoň mne vyhovuje, účtujem v ňom piaty rok. Je cenovo výhodný, v prípade, že sa vyskytnú nejaké problémy, vždy mi promtne a ochotne poradili, dokonca opravili a mailom poslali v priebehu dvoch dní moje opravené súbory, ktoré sa mi "zmršili" pri zamrznutí počítača.
Lenka
01.06.04,07:50
Caute "kolegovci", neuctuje niekto nahodou v ceskom softweri "i6" od fi Cybersoft?.....
Heni
01.06.04,14:59
Ja mam tiez MRP - tomu by som sa vyhla zdaleka, snazim sa presvedcit vedenie, nech objedname iny...
deha
02.06.04,06:48
pohodu nepoznam, ale nazor na Navision súhlasný s Vami!
jess
02.06.04,10:00
A aký názor máte na programy z KROS-u , ALFA, OMEGA a OLYMP?
anina
02.06.04,11:59
Ja robim na Olympe mzdy, ujde, ale zatial nerobi predpisy na uctovanie
miedz do PU, takze sa musia robit rucne. Ale vraj sa na tom pracuje
elPi
02.06.04,16:07
Kros už má na stránke Olymp 5.31 aj s predkonáciami
elPi
02.06.04,16:10
A poznáte niekto EcoSun II od SunSoft Dolný Kubín? Robím s ním už 10 rokov.
Jozef Mihál
02.06.04,18:00
Ach jaj, tak sa mi zdá, že všetci ste tu účtovníci malých firiem, s malými nárokmi na softvér, hlavne aby to bolo lacné...Tak potom pre Vás doporučujem Money, aj keď je to pôvodom české a môžu byť problémy s aplikáciou slovenskej legislatívy. Firma Cígler je podľa môjho názoru najdynamickejšie rozvíjajúca sa v segmente malých firiem.
riuska
03.06.04,19:07
Suhlasim s p.Mihalom, ak ste mala firma a nemate hlavne vela skladovych zasob (xixixi tam obcas ciglerovcom nieco zahapruje, hl.pri hromadnych operaciach) ,tak Money S3. Pouzivam ho 4 roky, aktualizacia online, diskusne forum kde mozte rozobrat svoj problem, dobra cena a pri dobrych nastaveniach pracuje velmi dobre, vystupne zostavy su Ok.
leonq
04.06.04,07:01
Predovsetkym si musite ujasnit na co vsetko ho budete pouzivat.Od velkosti firmy.Poctu predpokladanych zaanamov, velkosti skladu... Nie vzdy potrebujete tan najdrahsi soft. Ceny sa pohybuju od niekolko tisic az po niekolko milionov.Ale hlavne by som si vyberal soft od firmy, ktora je etablovana na trhu a snazil by som sa zistit kolko ma zakaznikov. Od toho nepriamo zavisi ako tu bude este dlho a ci o nejaky cas nebudete musiet prejst na iny soft, lebo na ten, ktory mate uz nebude existovat podpora. Urcite by som si najskor vyskusal dema takmer kazda firma vam ho poskytne.Soft vam musi sadnut.Ostatne je otazka zvyku. Tiez zalezi ako ste PC uzivatelsky zdatny, nie kazdy soft je userfriendly.
zuzi
04.06.04,07:33
:confused: My máme asi 50 užívateľov a stráášne veľa všetkého(rozsiahla výroba atď). Čo viete o programe MAGMA? Aké s ním máte skúsenosti? Bol by pre nás vhodný?
leonq
04.06.04,07:57
Pocul som o nom, ale zial nemam osobnu skusenost. Posudit informacny system je nieco ine ako posudit uctovnicky soft.
Takmer kazdy informacny system sa da do viac ci menej prisposobit poziadavkam buducich uzivatelov, Podstatne je aby buduci uzivatelia vedeli co chcu.Pretoze podla mojich skusenosti to je vzdy ten najvacsi problem.Vecsina ludi pride na to co chceli az ked ho maju implementovany a to je uz neskoro.Kazda zmena stoji nemale peniaze.
Ako prve pri vybere inf sys by som sa snazil vyjasnit si kde sme, co nas tlaci a co by sme chceli zmenou vyriesit.A monzno zistite ze ak nejaky inf sys mate len staci zmenit sposob prace.Je to o procesoch vo firme.
Tatiana
04.06.04,14:23
Účtujem už 4 roky v programe firmy KROS s.r.o. Žilina - PÚ, JÚ a mzdy a som s týmto programom veľmi spokojná. Predtým to bol program Money, ktorý bol celkom tiež vyhovujúci, ale od Kros s.r.o. je to oveľa oveľa lepšie. Dá sa na tom robiť všetko čo potrebuješ v ekonomike.
Fajdy
04.06.04,19:39
Ak si chcete nájsť softwer, ktorý by bol pre Vás "šitý na mieru" musíte podstúpiť takú tortúru ako som podstúpila ja. Otestovala som si mnohé demo verzie, kým som zistila, ktorý je pre mňa najlepší. So softwermi je to ako s autami každému vyhovuje iná značka. Účtujem v POHODE. Rozhodovala som sa skôr ako sa objavil Money.:)
juko
05.06.04,13:01
Už sa tu pospomínalo veľa software a ich pre a proti, ale ešte nik nespomenul program Oberon. Má s ním niekto skúsenosť? Ja som začal v ňom robiť tento rok mzdy. Celkom by ušiel, len ma trápi skutočnosť, že som autorov niekoľkokrát upozornil, že majú v programe neplatný tlačový súbor na "Potvrdenie o zdaniteľnej mzde" pre pracovníka, ktorý sa dáva pri odchode, ale vôbec nechcú so mnou komunikovať. Neviem prečo. Asi preto, že som ich upozornil už na tri chyby v ich programe /2 z nich už odstránili/.
eli
05.06.04,15:23
Máte pravdu s Oberonom. Program celkom ujde, ale komunikácia s nimi je horšia. Na úhrade som sa s nimi dohodla telefonicky (keď som sa konečne dovolala), ale daňový doklad som musela pýtať niekoľkokrát (telefonicky, mailom) kým mi ho po dvoch mesiacoch konečne poslali. Keď sa mi to stalo tretíkrát, prešla ma trpezlivosť. Veď máme kopu iných starostí ako naháňať faktúru za pár stoviek niekoľkokrát.
Danielle369
06.06.04,14:14
skuste fa Datalock,zvladne všetko a je velmi promptny.Robí v DOSE aj vo WINDOUSE. .
Janette
09.07.04,17:17
S Richardom, úplne súhlasím.. mám tiež také skúsenosti. Demo verzie sú nie postačujúce na to, aby sme si tam mohli prezrieť a vyskúšať všetky funkcie programu. A nakoniec naozaj odradia.
Eva Nigel
20.07.04,12:23
Skuste sa pozriet na stranku www.emel.sk. Z vlastnej skúsenosti viem, že kladú veľký dôraz na support. O každej legislativnej zmene som informovana a tieto zmeny su aj promptne do systemu zapracovane.
Aňa
20.07.04,12:36
Ja už som tu niekde spomínala MONEY. Aj p.Mihál pozitívne hodnotí MONEY. Ja na ňom pracujem už 4 rok a ozaj, že cíglerovci sa snažia hneď všetky zmeny zakotviť do programu.
Martinková
21.07.04,12:15
Aj ja doporucujem POHODU . Som spokojna dokonca dnes som obdzala upgrade
na zmenu legislatívy ohladom miezd
Od 01.07.2004 sú v platnosti nové vymeriavacie základy pre odvody do poisťovní, ktoré budú použité prvýkrát pri spracovaní miezd za júl 2004.
Maximálna hranica vymeriavacieho základu zamestnávateľa za každého jeho zamestnanca je od 1. 7. 2004 mesačne:

- na platenie poistného a dôchodkové poistenie, poistného na poistenie v nezamestnanosti a poistného do rezervného fondu najviac 43 095 Sk,
- na platenie poistného na nemocenské poistenie a poistného na garančné poistenie najviac 21 548 Sk.

Betka
ANYMex
16.08.04,17:09
Aj ked odpovedam asi trochu neskor, mozno to bude uzitocne pre dalsich hľadateľov nového softvéru.

Nikto tu zatiaľ nespomenul program WinDUO. Osobne na ňom pracujem už takmer 5 rokov a som s ním nadmieru spokojný. Má pravidelný a včasný upgrade, autori komunikujú bez problémov, dá sa s nimi dohodnúť na rôznych individuálnych úpravách. Majú množstvo rôznych tlačových zostáv, v prípade potreby sa dajú naprogramovať veľmi jednoducho aj rôzne iné zostavy. Majú aj veľmi dobré demo - plne funkčné na dobu 180 dní. Osobne ho odporúčam pre firmy, ktoré spracovávajú účtovnictvo pre ďalšie firmy, pretože obsahuje veľmi veľa funkcii - prečíslovanie dokladov, abezproblémové opravovanie údajov, množstvo rôznych exportov-importov (Excel - grafy,...), a čo ja viem čo ešte - momentálne ma nenapadá. Má bohatý filter.

Čo sa týka ceny, ujde to. Nie je nejako vysoko nákladný.

V prípade potreby sa ma môžete pýtať mailom na čokoľvek ohľadom uvedeného SW.
Ego
18.08.04,11:01
Je zaujímavé čítať skúsenosti, čo jeden chváli, iného neuspokojí. O POHODE som

počula, kde sa dá nájsť DEMO? Robím roky JÚ a PÚ na programe L.E.A. fi Arkos, som spokojná, lebo pod Windows je rýchly a spoľahlivý, má výborné prepojenie s Obchodom a skladom. Rada by som porovnala. MONEY nie. Výstupy má dobré, ale tá rýchlosť a komplikovanosť!
Dada
18.08.04,11:08
Je zaujímavé čítať skúsenosti, čo jeden chváli, iného neuspokojí. O POHODE som

počula, kde sa dá nájsť DEMO? Robím roky JÚ a PÚ na programe L.E.A. fi Arkos, som spokojná, lebo pod Windows je rýchly a spoľahlivý, má výborné prepojenie s Obchodom a skladom. Rada by som porovnala. MONEY nie. Výstupy má dobré, ale tá rýchlosť a komplikovanosť!
Súhlasím s tebou, že Money nie. :-((( brrr..... Ale koľko ľudí, toľko chutí. Tretí rok robím v Pohode a som ozaj v pohode. :-)))) Skús si stiahnuť štart verziu na www.stormware.sk (http://www.stormware.sk) , poprípade si ju aj telefonicky objednaj, všetko je na uvedenej stránke.
sway
24.08.04,11:47
;) mozno pisem moc neskoro, ale mozem VRELE doporucit zdatnejsim v praci na PC programy ALFA - jednoduche, OMEGA - podvojne, OLYMP - mzdy, vsetko sa da poprepajat SUUUUPER programy, som moc spokojna, najdete verzie v ktorych sa da aj ihned robit na www.kros.sk.
:)
Yvvetta
25.08.04,06:32
Ja sa chcem opýtať na SOFTIP pre podv. účto.
Softipáci nám ho teraz dávajú so zľavou, lebo máme od nich jednoduché a tak je to cenovo veľmi výhodne.

Odporúčate ho ? Poznáte tento program ?
Lídia
25.08.04,06:44
Na mzdy máme program SOMI Trenčín-veľmi spoľahlivý!!!, na PÚ od 1.1.2004 máme nový program LCS Helios IQ- neprehľadný, náročný na ovládanie-no trávime pri obrazovke celých 8 hod. a na štúdium nových zmien zostáva čas až doma. Tiež by som rada kúpila nový software - kvôli prechodu z JU na PU, nirčo spoľahlivé a prijateľná cena.
Luckasari
25.08.04,06:47
ja pracujem so SOFTIPOM, mame uctovnictvo, pokladnu, financovanie (evidencia a rozuctovavanie faktur), ban (rozuctovavanie bankovych vypisov), dlhodoby majetok, mzdy - proste komplet, az na obchodny program, ten mame vlastny

nepracuje sa s tym programom zle, aj ma vela moznosti, co sa tyka vystupov, jeho prevadzka je dost draha, urcite sa nevyplati pre nejaku malu firmu, a niektore veci mi na tom programe vadia, su take "tazkopadne"
zatial som co sa tyka podvojneho uctovnictva nemala moznost tak poriadne vyskusat iny, takze sa mi tazko porovnava, trochu som si omrkla OMEGU, ale neviem porovnat rozdiel
ANNA
25.08.04,08:51
Ja som prevzala účtovníctvo so Softipom. Robila som na ňom rok a pol. Povedala by som to čo Lucka. Mne sa na ňom nepáčilo hlavne to, že pri účtovaní som zadala číslo účtu a názov sa mi nezobrazil. Veľmi mi to vadilo. Ak som využívala číselník bolo to zdĺhavé. A aj keď si veľa účtov pamätám, môže prísť z zámene AE. Potom som prešla na iný program a skoro pol roka som si nahrala nanovo. Ale ináč Softip má dobré výstupy, a sklad má výborný. Mala som aj kontrolu z DU, nemali námietky na výstupy s tohto programu.
Ego
25.08.04,12:15
Dada, ďakujem za radu. Prešla som si trochu POHODU - JÚ, na viac som čas nemala. Mám pocit (možno je to tým, že pochádza z ČR) že je to oveľa lepšia odnož MONEY. Určite, ak sa človek prehryzie úvodnými zadaniami, samotná práca je dobrá. Na môj vkus sa však priveľa vypytuje a žiada potvrdiť tú-ktorú operáciu, nemám rada takých ukecancov. Je fajn, že v jednom balíku ponúka aj sklady, mzdy, ale rozhodla som sa neexperimentovať. Už som zvyknutá na bleskovú obsluhu soft. L.E.A. Pre mňa je to veľká pohoda. Skús si pozrieť DEMO, je prístupné na stránke ARKOS. Je vhodné aj pre veľké firmy. Na naučenie sa ani netreba absolvovať (pri našej šikovnosti) zvláštne školenia.
Dada
26.08.04,03:52
Dada, ďakujem za radu. Prešla som si trochu POHODU - JÚ, na viac som čas nemala. Mám pocit (možno je to tým, že pochádza z ČR) že je to oveľa lepšia odnož MONEY. Určite, ak sa človek prehryzie úvodnými zadaniami, samotná práca je dobrá. Na môj vkus sa však priveľa vypytuje a žiada potvrdiť tú-ktorú operáciu, nemám rada takých ukecancov. Je fajn, že v jednom balíku ponúka aj sklady, mzdy, ale rozhodla som sa neexperimentovať. Už som zvyknutá na bleskovú obsluhu soft. L.E.A. Pre mňa je to veľká pohoda. Skús si pozrieť DEMO, je prístupné na stránke ARKOS. Je vhodné aj pre veľké firmy. Na naučenie sa ani netreba absolvovať (pri našej šikovnosti) zvláštne školenia.
Všetko je v nastaveniach. Môžeš si to nastaviť aj tak, aby sa ťa to zbytočne nevypytovalo. Ale podstatne menej sa uklikáš ako v Money, lebo kým sa chcem v Money k niečomu dopracovať, tak klikám a klikám donemoty.....
Takže ozaj je to len v nastaveniach, veď ten program má služiť nám a nie my jemu. :-)))) Veľa Pohody prajem :-))))
Jamka
31.08.04,05:56
A čo takto firma COMPEKO??? Ani raz sa tu neobjavila! ja účtujem v tomto programe dlho a som spokojná.
Jarka
31.08.04,07:01
Aj ja účtujem v COMPEKO, som spokojná, som rada ze sa objavil niekto kto pracuje s týmto programom. Som účtovník začiatočník a niekedy sa stane, že sa mi vyskytne problém a vtedy dobre padne, keď sa človek môže poradiť.
Yvvetta
31.08.04,13:20
Ja som bola odhodlaná zakúpiť PU od Softipu. Ako som už písala dajú nám dobrú cenu, lebo máme od nich JU.

Ale teraz neviem. Najviac bodov z tohto rozprávania by som dala programu OLYMP alebo POHODA.

Softip tu málokto chválil.

Tak ktorýže program mám zakúpiť ????
Fidlo
31.08.04,14:22
Ja som jednoznačne za Pohodu, dá sa v nej robiť veľmi rýchlo, šikovne, je prehľadná a má veľa možností v nastavení, komu čo vyhovuje. Pozri aj otázku : Členenie DPH v Pohode, je tam tiež veľa vyjadrení k programom.
Martinková
14.09.04,10:41
Ja som bola odhodlaná zakúpiť PU od Softipu. Ako som už písala dajú nám dobrú cenu, lebo máme od nich JU.

Ale teraz neviem. Najviac bodov z tohto rozprávania by som dala programu OLYMP alebo POHODA.

Softip tu málokto chválil.

Tak ktorýže program mám zakúpiť ????

Neviem či potrebuješ aj účtovnictvo,lebo OLYMP je program na mzdy. Ja som
na tom robila. Na mzdy je to program,kde nepotrebujes vediet moc zakony
vsetko Ti program urobi, ked zadás správne údaje.
Teraz mám POHODU,kde robim účtovnictvo aj mzdy. Jednoznačne by som Ti
poradila POHODU. Dá sa v ňom robit rýchlo a šikovne ako píše Fidlo.
A ešte naviac majú tam velmi ochotných ľudí, ked potrebujes pomoc aj aktualizacie dostanes vždy včas.
Betka
Yvvetta
14.09.04,10:49
Ďakujem za vyjadrenie.

Pomýlila som sa nemala som písať OLYMP ale OMEGA je tuším na podv. účtov.

Ale asi je to bezpredmetné, keďže bol zrušený zákon o povinnom účtovaní v PU.
GejzaH
17.09.04,16:53
Zuzi, tvoja otázka je veľmi obecná. Potrebuješ len softver, alebo systém? Koľko na to chceš minúť (5.000 alebo 50.000 či viac)? Dobrých programov je veľmi mnoho, dôležité je, čo ty si predstavuješ ako dobrý pre teba. Čo považuješ za dôležité: prístup k zákazníkovi, cenu, funkčnosť, zabezpečenie, aktualizáciu, ďalšie služby (školenie, konzultácie, hot-line)?

Rozdiel medzi softverom a systémom v mojom čítaní by som definoval takto: účtovný softvér mi pomáha v tom, aby som daňovému úradu dával správne podklady k daniam (napr MRP). Informačný systém mi poskytuje priame a nepriame informácie o tom, ako prevádzkujem svoj podnik, dáva správne podklady k správnemu rozhodnutiu, včas a v potrebnom rozsahu a to všetko bez nutnosti zásahu do systému zo strany programátorov (napr. Navision).

Nepoviem ti aký si kúp, ale viem ti poradiť ako kúpiť. Dnes už máme takú širokú a neprehľadnú ponuku, že sa nedá rozhodovať len podľa jedného kritéria. Ja sa živím predajom informačného systémov pre ekonomiku a ľudské zdroje od r. 1994, nepoviem ktorého, (nechcem si tu robiť lacnú reklamu) ale v tejto diskusii to ešte nebolo spomenuté. U nás je zažitý postup: osobne predviesť, prekonzultovať požiadavky zákazníka, ponúknuť mu riešenie na jeho problémy a až následne predáme a postaráme sa o neho.

Niekoľko tu spomenutých softverov poznám, a mnoho z nich má zásadný problém: zadávaš údaje od rána do večera a potom keď z nich chceš vykúzliť neštandartný výstup príp. pohľad na svoje údaje, na ktoré programátor nepomyslel, si vedľa, jednoducho nemáš možnosť.
Mnohí tu chválili Money. Ja s ním pracujem v JU od r. 1999 a musím ťa upozorniť, že má jeden veľmi závažný nedostatok: nie je možné vytlačiť štatistické výkazy spätne v čase. Napr. máš zaúčtované 10 mesiacov, a potrebovala by si výkaz k 30.6. daného roku - neurobíš. Jedine k aktuálnemu dátumu.:( Takisto hotline - nedobré skúsenosti.

Možno by bolo dobré postaviť úvodnú otázku takto: Ktorý účtovný softver by ste nekúpili a prečo? Určite sa dozvieš zaujímavé veci aj z tohto pohľadu. Keď si prečítaš odpovede, väčšinou každý chváli to, s čím pracuje, ale nevieme aké špecifické situácie potrebuješ vyriešiť ty a aké riešia oni. Základné funkcie u každého programu sú rovnaké: účtovníctvo účtuje, fakturácia vystavuje a prijíma faktúry, pokladňa prijíma a vydáva peniaze atd. Rozdiel je v detailoch a to nepoznáš na prvý pohľad. Pre zaujímavosť, minulý rok som mal zákazníka, kde sme jeho potreby pred predajom konzultovali cca 10 dní v celkovom trvaní 90 hodín.

Vždy sa opýtam zákazníka: prečo chce zmeniť existujúci systém? Však s tým si zarobí na problémy v závislosti od počtu zamestnancov, ktorých sa to týka. Vieš odpovedať na túto otázku? Si si istá, že nový systém odstráni staré problémy a neprinesie nové? A tých otázok tu ešte by bolo....
Ak by si potrebovala ďalšie rady, ozvi sa súkromne.
brm
12.10.04,17:07
na navision mám sialené refencie ohladne miezd...šoky
sway
15.10.04,11:43
:confused:

ZDRAVIM POHODU !!!

UCTUJETE NIEKTO NA SW HELIOS IQ ??? - MUSIM NA NOM ZACAT ROBIT A CHCELA SOM NEJAKE INFO OD UZIVATELOV. DAKUJEM.
SWAY
ORLEN
29.10.04,06:12
Ja som s oberonom tiez maximálne spokojná. Je skvelý
Jozef Mihál
25.11.04,20:15
...reklamný blok...:
Ak máte pochybnosť, či Váš software bude stíhať legislatívne zmeny platné od 1.1.2005...
...pokojne kliknite na moju homepage. Váš NOVÝ software to stíhať bude. A je aj vo verzii pre LINUX.
aladin
26.11.04,10:18
mal som program od softipu... ked to bolo tak že budem potrebovat softver na PU (potom sa to zrusilo) povedali že daju zlavu.... nakoniec to bolo cca 32 tisic... tak som presiel k pohode.. Inak pristup softipu k svojim zakaznikom mozem naozaj iba chvalit.. su fajn firma... žial trocha drahý...
cca pre mesiacom ci dvoma mi prisla ponuka od soft firmy , ktora prebrala licenciu od softipu na JU a dalej ju bude sirit ako svoju. , tusim podpisanz bol programator zo softipu Tarhovický ?? Tarnovský ?? ale to som uz mal Pohodu. A abz som nexvalil POHODU o 106 tak vadilo mi že cca po 1 roku od zakupenia mi zaslali slovenský manuál, doteraz bol ibva ceský , na PU je dokonca stale iba ceský... všetko som sa musel učit od pikz, prevolal som do Blavy hrbu penazí... Jasne mohol som ist na skolenie za cca 2000 + dph, no jasne 2000 na sklad, 2000 na PU, 2000 na JU... a kedže som z kosic tak to je minimalne na týžden... školenia maju tusim pondelok až štvrtok... No v tom bol prístup od softipu lepsí.... takže som sa všetko učil na kolene... a abz som ešte podotkol stale su veci v ktorých mam nejasno ... kompenzacia (zapocet pohladavok a zavazkov)v JU... v priručke bol opisaný ako na to ale v programe nie.. :-))) , až po telefonate som zistil že v JU to nie je iba v PU...(iste ak ste dobrý účtovník a ak viete kde sa to ma premietnut , v ktorej evidencii , tak sa to stale da urobiť aby ste dostali ten výsledok ktorý chcete... ) ,a le inak aj na rok 2005 budem mat pohodu teraz už 2.rok. Inak softip som používal od 1996 do 2003
vgabka
26.11.04,10:32
Mám taký dojem, že nikto tu nespomínal program MK SOFT. Je pravda, že jeho autormi sú tuším východniari, tak preto pravdepodobne je asi málo známy. My ho používame v škole na výuku, podobne deti s ním maturujú a môžem povedať, že má všetko, čo bežný podnikateľ potrebuje. Všetko je pravidelne aktualizované, je tam aj kniha jázd, cesťáky, veľmi jednoduché spracovanie miezd, jednoduché aj podvojné účtovníctvo a myslím si, že aj cenovo je v pohode. Demo si môžte stiahnuť z www.mksoft.sk (http://www.mksoft.sk) a je plne funkčné 30 dní. Dá sa urobiť, že bude funkčné aj dlhšie, ale s obmedzením, že cez tlačové zostavy je vytlačený určitý text. Ale tieto informácie tu asi nemôžem podávať.
aladin
26.11.04,10:42
je možne tu hlasku vyfajknut a už sa nabuduce neobjavi, vedela bz si to keby si citala prirucku -len v dobrom - (cesku) resp F1 , ale tam toho vela napovede nie je.. a co je to pre mna nie je celkom prehladne... existuje
Dada, ďakujem za radu. Prešla som si trochu POHODU - JÚ, na viac som čas nemala. Mám pocit (možno je to tým, že pochádza z ČR) že je to oveľa lepšia odnož MONEY. Určite, ak sa človek prehryzie úvodnými zadaniami, samotná práca je dobrá. Na môj vkus sa však priveľa vypytuje a žiada potvrdiť tú-ktorú operáciu, nemám rada takých ukecancov. Je fajn, že v jednom balíku ponúka aj sklady, mzdy, ale rozhodla som sa neexperimentovať. Už som zvyknutá na bleskovú obsluhu soft. L.E.A. Pre mňa je to veľká pohoda. Skús si pozrieť DEMO, je prístupné na stránke ARKOS. Je vhodné aj pre veľké firmy. Na naučenie sa ani netreba absolvovať (pri našej šikovnosti) zvláštne školenia.
Dada
26.11.04,11:09
je možne tu hlasku vyfajknut a už sa nabuduce neobjavi, vedela bz si to keby si citala prirucku -len v dobrom - (cesku) resp F1 , ale tam toho vela napovede nie je.. a co je to pre mna nie je celkom prehladne... existuje
Troška by som chcela uviesť používanie programov na spracovanie účtovníctva na "pravú mieru". Každý program sa dá naučiť. A treba vziať samozrejme do úvahy, že žiaden program neurobí účtovníctvo správe a je mu treba pomôcť. A na to sú účtovníci, ktorí si poradia a vedia ako na to, aby ten program pracoval pre nich a nie oni pre neho.
Stretla som sa totiž už aj s takým prípadom, keď si laik kúpil program s tým, že veď on do neho len nahádže údaje a vybavená vec. A ten program predsa už všetko urobí sám. A to je veľký omyl tých, čo si pri kúpe nového programu toto myslia.
Ináč pracujem s Pohodou tretí rok - aj JU aj PU. Predtým som robila aj v iných programoch, ale s Pohodou som maximálne spokojná. Nebola som na žiadnom školení a príručku som mala v rukách jedine, že som nevedela ako používať cudziu menu.
Myslím si, že všetko je o chuti chcieť niečo vedieť a niečo ovládať.
Walker
03.04.05,07:31
Existuje nejaky softver na ctovnictvo aj pod iny operacny system ako Win a Dos. Mam konkretne na mysli LINUX.
Miroslav
09.04.05,12:48
Skpúste aj WinDUO od A-cory na www.acory.sk maju demo
KEJKA
29.05.05,09:41
my mame NAVISION a je to perfektne. Trapili sme sa pri zavadzani, ale je to super - bomba, ked uz vsetko funguje. sme online, mozem uctovat cez internet aj z domu, prepojene su prevadzky z celej republiky, kazdy urobi svoju robotu a uctovnicka nemusi vsetko nahadzovat znova,... atd.
ale je to pre firmy, nei pre tych ktorí robia ucto externe!

Súhlasím, že POHODA je veľmi dobrá a prehľadná i rýchlo sa naučí.
Momentálne máme NAVISION - to je úplná pohroma TEN URČITE NIE!!!!!!!!!!!
KEJKA
29.05.05,09:54
pri auditoch sa stretavam s roznymi SW. Tiez uctujem a posudzujem SW aj z pozicie uctovnika. Pripajam par poznamok

HELIOS IQ - hrozné, tazkopadne, nepruzný hotline, lepsie povedané nijaký
NAVISION - perfektný infosystém, komplexný. Mzdy sa dajú riesit elegantne mimo s automatizovaným prevodom do ucto. Niekto pouziva HUMAN (neodporucam, drahé a nevyhovuje hotline najmä pri potrebe nieco zmeniť opraviť okamžite). Ale odporúčam OMEGU - mzdy, výstupy ma použitelne pre konverziu do NAV.

MONETA - nikto to nespomínal, ale teraz je vo WIN, v dos bol tiež pohodlný, ale teraz ma vsetko mozné prepojene na excel. Výhodné pre reporty vedeniu spol., pre audity, iné kontroly, inventarizácie uctov atd.
(podobne aj NAVISION, ale to je infosystém), MONETA je pre externých uctovnikov. A ma multiverziu v rovnakej cene, netreba kluce ap.

SOFTIP - zda sa mi prezity a drahy, pod. COMPEKO
MRP DOD i WIN je OK, pohodicka
DATALOCK - servis upgrate i hotline prilis drahe

OMEGA ucto, je OK ale neviem, zatial mi nikde nevedeli dať pozadované výstupy v exceli, s ktorými by som dalej mohla pracovať. Výstupy su pekne no co z toho..... mozno niekto poradí?
Leila
01.06.05,10:06
Pripajam svoje poznatky.

MONETA - pod DOS to je veľmi rýchly, pohodlný, prehľadný a jednoduchý program. Teraz rozmyšľam nad tou WIN verziou.
Lida, prosim ťa, máš s ňou dobré skúsenosti ??? Už som si preklikala demo, je v podstate o tom istom ako Dos, ale ocenila by som nejaké poznatky od tých, čo už s tým trošku pracujú.

NAVISION - 2 roky používania a rovnako ako väčšina ľudí tu ... HRÚUUUZA. Zavádzanie programu som nestihla, možno by sa dalo všeličomu predísť, nastúpila som do firmy neskôr. Čo sa týka imidžu vyzerá to fajn, ale veľa vecí vôbec nefungovalo, a veľa vecí sa robilo zbytočne zložito napr. evidencia majetku, odpisy - no jedna neverending story. Support otrasný, naše požiadavky nikto neriešil, a ľudia vo firme, ktorá nám ho predávala za ťažké prachy sa tiež menili ako na bežiacom páse. Prepojenie pobočiek tiež nefungovalo. Myslím že tento program po mojom úpornom 2-ročnom boji ledva splňal najnutnejšie požiadavky slovenskej legislatívy. Tak keby ste chceli vedieť... 1.5 roka neobsahoval výpočet daňového priznania DPH a my firma s veľkými obratmi, kým sme ich k tomu dokopali - no des.

Asi nikto nespomínal SAGE Sybel - francuzsky program - tiež slabota. Zdá sa mi, že úžasné zahraničné programy za obrovské peniaze, sú to najhoršie, čo môže byť. Česť výnimkám.

V-SOFT Vanek - pohodička pod DOS, ale Moneta sa mi zdala lepšia.

Ešte ma zaujali Vaše chvály na Pohodu. Idem si obkuknúť DEMO a uvidím.
Torhorc
16.06.05,10:43
Prehľadal som celý web ale žiadny soft MONETA som nenašiel. Kto to vyrába alebo distribuje?
Jara
16.06.05,12:03
Suhlasim s p.Mihalom, ak ste mala firma a nemate hlavne vela skladovych zasob (xixixi tam obcas ciglerovcom nieco zahapruje, hl.pri hromadnych operaciach) ,tak Money S3. Pouzivam ho 4 roky, aktualizacia online, diskusne forum kde mozte rozobrat svoj problem, dobra cena a pri dobrych nastaveniach pracuje velmi dobre, vystupne zostavy su Ok.Každý hovorí o tom svojom SW ale Money používam tak som prekvapená, lebo je to dobrý program, ale mzdy sú hrozné. Bavili sme sa o tom aj v tému VZ za 01.05. keď od 02.05. do 31.05. je PN. VZ tento program D Á V A nulový. Tak aký je dobrý? Robím tretí rok a máme problémy v mzdách a tiež so skladmi. Stavali sa problémy aj so saldokontom a vôbec si nemyslím, že je dobrý. Tiež sme ho kupovali s tým že v ČR je najpoužívanejší tak bude aj u nás skvelý. No ja som robila aj SOFTIP aj MRP a neviem, ale mzdy sa mi páčia viac v Pohode, čiže asi kombinovať ale potom to nebude asi prenášať z miezd automaticky do účtovníctva. Neviem, ale tiež rozmýšľam na zmene.
Leila
17.06.05,17:56
Prehľadal som celý web ale žiadny soft MONETA som nenašiel. Kto to vyrába alebo distribuje?
Torhorc, Monetu ani na webe nenajdes. Podla mojich informacii ju vytvorili 2 pani - sukr. osoby. Ak chces napis mi na mail, alebo posli spravu a dam ti na nich kontakt.
sway
18.06.05,07:52
Prehľadal som celý web ale žiadny soft MONETA som nenašiel. Kto to vyrába alebo distribuje?
a prečo chceš robiť na SW s ktorým máš problém hneď na začiatku? - nemôžeš ho nájsť a tak...., Ak môžem dobre poradiť (vlastná skúsenosť) skús ALFA-JÚ, Omega-PÚ, Olymp-mzdy všetko od Krosu www.kros.sk (http://www.kros.sk), ja si ich neviem vynachváliť..., všetko fajn, prepojenia, upgrade..., demo zdarma do 200 dokladov...,;)
slnko
18.06.05,08:55
a prečo chceš robiť na SW s ktorým máš problém hneď na začiatku? - nemôžeš ho nájsť a tak...., Ak môžem dobre poradiť (vlastná skúsenosť) skús ALFA-JÚ, Omega-PÚ, Olymp-mzdy všetko od Krosu www.kros.sk (http://www.kros.sk/), ja si ich neviem vynachváliť..., všetko fajn, prepojenia, upgrade..., demo zdarma do 200 dokladov...,;)súhlasím so Sway, a okrem toho dosť ľudí, ktorí pracujú v tomto SW a sú ochotní poradiťhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Torhorc
18.06.05,10:55
Tú Omegu už lúskam už niekoľko týždňov. Páči sa mi ich riešenie - všetko je v jednej evidencii, doklady si urobím aké chem, mám relatívnu voľnosť v nastaveniach. Čo ma však vytáča do biela, je absolútna ignoranica klávesnicového ovládania. Všetko je to riešené cez myš, ani len základné windows skratky Alt+podčiarknuté písmeno nefunguje. A totálne ma rozčúlilo, keď som sa v manuáli dočítal aby som sa naučil pracovať s myšou - vraj je to rýchlejšie. Mám taký pocit že v Krose asi nikdy neúčtovali 10-15 firiem mesačne s množstvom dokladov. Veď nie je nic pomalšie ako neustále behať rukou na myš a klávesnicu - alebo snáď aj údaje z faktúry zadám myšou? Ďalej ma dosť zarazilo, že Omega je urobená v MS Access ale exportovať údaje do Excelu je takmer nemožné (ak sa mýlim tak ma opravte). Taktiež neviem pochopiť prečo tlač účtovných výstupov nie je možná z evidencie účtovných dokladov ale musím sa prepínať do nejakého prehľadu-naozaj veľmi "praktické"
anto
18.06.05,16:55
My sme stredne veľká firma a používame už viac ako desať rokov informačný a účtovný program, ktorý sa volá Chemat, je to skupina ľudí z Prievidze. Maju veľmi dobrý hotline, kedykoľvek su na drôte. Pravidelne robia upgrade, informujú nás o zmenách. Máme od nich aj mzdy, sklady, výrobu, pokladňu, zapojené je to do siete, kde pracujú štyria užívatelia. Keď nám niečo nesedí, tak im voláme. Naša pani účtovníčka nechce ani za svet iný, pozná MRP aj robí v ňom externe, ale tento náš jej najlepšie sedí.
sway
18.06.05,17:54
Tú Omegu už lúskam už niekoľko týždňov. Páči sa mi ich riešenie - všetko je v jednej evidencii, doklady si urobím aké chem, mám relatívnu voľnosť v nastaveniach. Čo ma však vytáča do biela, je absolútna ignoranica klávesnicového ovládania - 1. Všetko je to riešené cez myš, ani len základné windows skratky Alt+podčiarknuté písmeno nefunguje - 2. A totálne ma rozčúlilo, keď som sa v manuáli dočítal aby som sa naučil pracovať s myšou - vraj je to rýchlejšie. Mám taký pocit že v Krose asi nikdy neúčtovali 10-15 firiem mesačne s množstvom dokladov - 3. Veď nie je nic pomalšie ako neustále behať rukou na myš a klávesnicu - alebo snáď aj údaje z faktúry zadám myšou - 4? Ďalej ma dosť zarazilo, že Omega je urobená v MS Access ale exportovať údaje do Excelu je takmer nemožné -5(ak sa mýlim tak ma opravte). Taktiež neviem pochopiť prečo tlač účtovných výstupov nie je možná z evidencie účtovných -6 dokladov ale musím sa prepínať do nejakého prehľadu-naozaj veľmi "praktické"
Tak to musím oponovať,
reagujem na červené polia:
1- ako že ignorácie, ja účtujem na klávesnici, využívam makro - automatické predkontácie, používam prednastavené texty, čo som si pozadávala do každého menu a keď začnem písať texty sa mi automaticky zobrazujú, a potom len odentrovávam, behám po doklade cem makro a tam sa to dá prostredníctvom šípky na klávesnici po celom doklade...
4-ako že myšou tomu nerozumiem, všetky údaje si pozadávaj do menu cez lupu na klávesnici F7 a potom zasa len doplňuješ, musíš si zadať možnosť doplňovania "zo všetkých taxtov" - a funguje to super, ja veľmi využívam všetky možné prednastavena, je pravdou ža OMEGU je treba "nakŕmiť prvotnými údajmi, textami a tak a potom je to super rýchla robotaka!
3- ja účtujem veľké firmy tisíce dokladov a práve na to sa mi páči Omega, lebo dovolí množstvo automatického účtovania - predkontácií pri účtovaní dokladov rovnakého typu, ale zasa je to vec pohrania sa nazačiatku a nakŕmenia SW údajmi ktoré budem využívať, od textov, cež automatické zadávanie riadkov do dokladov...- som už v štádiu, že mi trvá zaúčtovať napríklad došlú faktúra, alebop odoslanú tak 3 sec., lebo mám všetúčko poprednastavované...
2- a kedy prosím ťa v účtovníctve využívaš podčiarknutý text? - účtujem 15 rokov a takúto potrebu som ozaj nikdy nemala...hm?
5- potreba exportu do excelu? - je taká možnosť cez tlač do okna a potom uložiť do súboru a zvolíš si formát, ale tiež som nikdy nemala potrebu to urobiť.., neviem na aké účely to potrebuješ...
6- do menu tlače sa dostaneš aj priamo z dokladov a v rolete si vyberieš čo chceš tlačiť, nemám časové straty ak idem tlačiť niečo z iných prehľadov..., možno vec zvyku...

Záver:
Je pravdou, že Omega je trochu náročnejšia pri otváraní firmy, pozadávaní si údajov a textov, ktoré chce potom človek používať - to sa dá aj priamo pri práci cey ikonku lupy..., ale musím zdôrazniť, že túto náročnosť Omega tisícnaásobne vráti už v ďalšej práci, práve na veľké firmy je ideálna.., pri záujme vrelo odporúčam úvodné školenie ktoré je zdarma - vynaložený čas fakt vráti!!! a potom... Prečítanie si manuálu...
fuj..., to som sa rozhovorila - ale je to len pre poradenie, fakt nedám dopustiť na tento SW... - možno je len pre "zdatnejších...?" - ále nie, je treba sa ho naučiť. A ktorý SW nie?
len mi nedala tá kritika.:)
slnko
18.06.05,21:16
opäť musím súhlasiť so sway a ešte by som doplnila, že práve v Omege je možné
klávesnicové ovládanie. Medzi jednotlivými políčkami sa dá pohybovať pomocou klávesu Enter, čo je výhodné, pretože pri použítí numerickej klávesnice je Enter hneď po ruke. Predkontácie sú nastavené tak, že po ukončení stojí kurzor na "OK" a následne na Tlačidle "Pridaj" takže môžem bez použitia myši hneď zadávať ďalší doklad. Takže myš naozaj moc nepotrebujem a práca ide veľmi rýchlo.
Vyskúšala som aj Alt+podčiarknuté písmeno, mne to nefunguje.
Pri exporte do excelu by možno bolo dobré presnejšie popísať problém. Možno by sme poradili. A v programe sa nachádzajú aj niektoré editovateľné zostavy (prostredníctvom excelu). http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Torhorc
19.06.05,12:03
Vdaka za obsiahlu radu. Vedel som že tak, ako som štylizoval moj prispevok, nemože pravoverného Omegáča nechať chladným a hodí do pľacu pár sqelých rád. Ja som makal 5 rokov v otrasnom softe KODAS teraz asi 5 rokov v MRP DOS. Všetko nosím v hlave, takmer vôbec nepoužívam predkontácie ani rôzne prednastavenia, preto ma aj dosť odrádzalo to komplikované nastavovanie na začiatku. Je pravda, že kým človek nechápe cekom princíp, zdajú sa mu aj jednoduché veci komplikované.
slnko
19.06.05,20:04
Vdaka za obsiahlu radu. Vedel som že tak, ako som štylizoval moj prispevok, nemože pravoverného Omegáča nechať chladným a hodí do pľacu pár sqelých rád. Ja som makal 5 rokov v otrasnom softe KODAS teraz asi 5 rokov v MRP DOS. Všetko nosím v hlave, takmer vôbec nepoužívam predkontácie ani rôzne prednastavenia, preto ma aj dosť odrádzalo to komplikované nastavovanie na začiatku. Je pravda, že kým človek nechápe cekom princíp, zdajú sa mu aj jednoduché veci komplikované.veď práve o to ide, že väčšina vecí je v Omege už štandardne nastavená. Stačí si prispôsobiť analytiku, doplniť ju v číslovaní dokladov do jednotlivých okruhov (OF,DF, PD, BV....) a doplniť niektoré individuálne číselníky, napr. Bankové účty, pokladnice... Potom už stačí len používať pripravené predkontácie a práca bude hračkou. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
sway
19.06.05,20:39
Vdaka za obsiahlu radu. Vedel som že tak, ako som štylizoval moj prispevok, nemože pravoverného Omegáča nechať chladným a hodí do pľacu pár sqelých rád. Ja som makal 5 rokov v otrasnom softe KODAS teraz asi 5 rokov v MRP DOS. Všetko nosím v hlave, takmer vôbec nepoužívam predkontácie ani rôzne prednastavenia, preto ma aj dosť odrádzalo to komplikované nastavovanie na začiatku. Je pravda, že kým človek nechápe cekom princíp, zdajú sa mu aj jednoduché veci komplikované.
:) ........nič sa neboj poď medzi nás a o pol roka budeš chváliť ako my !!!! ;)
Torhorc
20.06.05,11:23
Asi vyskúšam. Ešte ma trošku odrádza cena. Robím účto viacerím firmám (15), multiverzii sa nevyhnem a tam to rastie do pekných sumičiek. Dosť ma odrádza spôsob stanovenia ceny za soft. Napríklad valutové pokladnice. To keď si zaplatím napr. 2 val. pokladne tak môžem robiť akurát CZK a EUR? A je vôbec modul pokladnice potrebný? Nemôžem to všetko zadávať do EUD? Keď si nezaplatím kurzový lístok tak nemôžem do Omegy zadať žiaden kurz, alebo iden len o to automatické naplnenie z NBS?
slnko
21.06.05,19:58
Asi vyskúšam. Ešte ma trošku odrádza cena. Robím účto viacerím firmám (15), multiverzii sa nevyhnem a tam to rastie do pekných sumičiek. Dosť ma odrádza spôsob stanovenia ceny za soft. Napríklad valutové pokladnice. To keď si zaplatím napr. 2 val. pokladne tak môžem robiť akurát CZK a EUR? A je vôbec modul pokladnice potrebný? Nemôžem to všetko zadávať do EUD? Keď si nezaplatím kurzový lístok tak nemôžem do Omegy zadať žiaden kurz, alebo iden len o to automatické naplnenie z NBS?Modul val.pokladnice je potrebný, pokiaľ máš valuty v hotovosti, je potrebné o nich aj účtovať. V Omege je možnosť výberu 1 val. pokladnica a potom sú 4, takže by si mohol účtovať 4 meny, kurzový lístok nie je nutný, ide len o automatické napĺňanie z NBShttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Monita
21.06.05,22:23
Hľadáme nový softvér na účtovníctvo. Môžete mi nejaký osvedčený doporučiť, hlavne aby stíhal reagovať včas na legislatívu.V každom prípade odporúčam POHODU. V Pohode ide všetko v pohode. Legislatívu majú slušne prepracovanú, upgrady sú pravidelné a paltí sa za ne iba raz ročne. Sú veľmi flexibilní.
syamlee
22.06.05,06:10
Tú Omegu už lúskam už niekoľko týždňov. Páči sa mi ich riešenie - všetko je v jednej evidencii, doklady si urobím aké chem, mám relatívnu voľnosť v nastaveniach. Čo ma však vytáča do biela, je absolútna ignoranica klávesnicového ovládania. Všetko je to riešené cez myš, ani len základné windows skratky Alt+podčiarknuté písmeno nefunguje. A totálne ma rozčúlilo, keď som sa v manuáli dočítal aby som sa naučil pracovať s myšou - vraj je to rýchlejšie. Mám taký pocit že v Krose asi nikdy neúčtovali 10-15 firiem mesačne s množstvom dokladov. Veď nie je nic pomalšie ako neustále behať rukou na myš a klávesnicu - alebo snáď aj údaje z faktúry zadám myšou? Ďalej ma dosť zarazilo, že Omega je urobená v MS Access ale exportovať údaje do Excelu je takmer nemožné (ak sa mýlim tak ma opravte). Taktiež neviem pochopiť prečo tlač účtovných výstupov nie je možná z evidencie účtovných dokladov ale musím sa prepínať do nejakého prehľadu-naozaj veľmi "praktické"
Presne.... tak úplna ignorancia klavesnice v prípade krosu .... V prípade viacerých firiem je to skôr mučenie ako práca.... Ja som začínal so Softipom Prometeus / DOS/ PU, Mzdy, MTZ, FIN.... nakoľko ponúkli prechod na Hercules tak som sa obával presne podobnej veci.... Veľká firma alebo viacero tak by som pri tom spával.... Ale v Softipe.... je úplna podpora klávesnice / sem tam aj nie :) /, klavesove skratky ... proste vsetko.... Nesťažujem sa ... teraz majú 50% zľavy....
juliska
22.06.05,07:44
všetko je to asi otázkov zvyku. Ja som robila na MRP, Softip, Kodas, Datalock a teraz Kros. Každý z nich bol v niečom dobrý viac či menej. Ono to je hlavne asi v prístupe pracovníkov keď máš problém ako Ti vedia rýchlo poradiť a v tomto je kros bezkonkurenčný a hlavne pre mňa keďže sú v ŽIline. Máš úplnú pravdu, že začínať v tomto programe bol pre mňa úplný horor a najmä keď máš viac firiem a musíš si vytvoriť knihy. Postupne to však začalo byť lepšie. S tým ovládaním myšou by sme ich mali dáko tlačiť k náprave, lebo ono sa to nezdá, ale z vlastnej skúsenosti viem, keď prišli koncoročné uzávierky a máš viac firiem, to jednostranné zaťaženie spôsobilo u mňa opotrebenie kĺbu a mesiac ruka v ortéze a 2 mesiace rehabilitácie. Ale inak sa s nimi dá a práve tie predkontácie dosť veľa uľahčia prácu.
syamlee
22.06.05,08:19
všetko je to asi otázkov zvyku. Ja som robila na MRP, Softip, Kodas, Datalock a teraz Kros. Každý z nich bol v niečom dobrý viac či menej. Ono to je hlavne asi v prístupe pracovníkov keď máš problém ako Ti vedia rýchlo poradiť a v tomto je kros bezkonkurenčný a hlavne pre mňa keďže sú v ŽIline. Máš úplnú pravdu, že začínať v tomto programe bol pre mňa úplný horor a najmä keď máš viac firiem a musíš si vytvoriť knihy. Postupne to však začalo byť lepšie. S tým ovládaním myšou by sme ich mali dáko tlačiť k náprave, lebo ono sa to nezdá, ale z vlastnej skúsenosti viem, keď prišli koncoročné uzávierky a máš viac firiem, to jednostranné zaťaženie spôsobilo u mňa opotrebenie kĺbu a mesiac ruka v ortéze a 2 mesiace rehabilitácie. Ale inak sa s nimi dá a práve tie predkontácie dosť veľa uľahčia prácu.
Predkontacie sú aj v Softipe ... na všetko :), neznižujem kvalitu Krosu, ale naozaj si neviem predstaviť odklikavať všetko myšou... Proste som vyšiel z Dosáckych programov.... Jednoznačne by tam však to ovladanie klávesnicou byť malo.... JE TO RYCHLEJŠIE!!!! Dať tam jednoducho ENTER! MRP mi vyhovuje v DOSE / až na tu aktualizáciu / , SOFTIP vo Windows... / upgrade pravidelny / ... ale asi najviac si vážim ich Saldokonto... to ma predovšetkým drží pri nich....
UCET
22.06.05,09:25
všetko je to asi otázkov zvyku. Ja som robila na MRP, Softip, Kodas, Datalock a teraz Kros. Každý z nich bol v niečom dobrý viac či menej. Ono to je hlavne asi v prístupe pracovníkov keď máš problém ako Ti vedia rýchlo poradiť a v tomto je kros bezkonkurenčný a hlavne pre mňa keďže sú v ŽIline. Máš úplnú pravdu, že začínať v tomto programe bol pre mňa úplný horor a najmä keď máš viac firiem a musíš si vytvoriť knihy. Postupne to však začalo byť lepšie. S tým ovládaním myšou by sme ich mali dáko tlačiť k náprave, lebo ono sa to nezdá, ale z vlastnej skúsenosti viem, keď prišli koncoročné uzávierky a máš viac firiem, to jednostranné zaťaženie spôsobilo u mňa opotrebenie kĺbu a mesiac ruka v ortéze a 2 mesiace rehabilitácie. Ale inak sa s nimi dá a práve tie predkontácie dosť veľa uľahčia prácu.
A skúšala si klávesnicu skratky pomocou ALT. Napríklad chceš ísť do skladu ALT+S .... atď
syamlee
22.06.05,11:43
A skúšala si klávesnicu skratky pomocou ALT. Napríklad chceš ísť do skladu ALT+S .... atď Myslim ,ze zrovna nemyslela taketo skratky.... :). Ale to nic....
slnko
22.06.05,19:21
Presne.... tak úplna ignorancia klavesnice v prípade krosu .... V prípade viacerých firiem je to skôr mučenie ako práca.... Ja som začínal so Softipom Prometeus / DOS/ PU, Mzdy, MTZ, FIN.... nakoľko ponúkli prechod na Hercules tak som sa obával presne podobnej veci.... Veľká firma alebo viacero tak by som pri tom spával.... Ale v Softipe.... je úplna podpora klávesnice / sem tam aj nie :) /, klavesove skratky ... proste vsetko.... Nesťažujem sa ... teraz majú 50% zľavy....Myslím, že ste nečítali príspevky predtým, kros neignoruje klávesnicové ovládanie, práve naopak. Myslím, že sa téma zvrhla na ohováranie SW, skrátka niet na to slov......Nech si každý vyskúša, čo mu vyhovuje a vyberie si podľa toho.
syamlee
22.06.05,19:57
Myslím, že ste nečítali príspevky predtým, kros neignoruje klávesnicové ovládanie, práve naopak. Myslím, že sa téma zvrhla na ohováranie SW, skrátka niet na to slov......Nech si každý vyskúša, čo mu vyhovuje a vyberie si podľa toho..... Oh preboha nie.... nechcel som aby mal niekto pocit, ze ohovaram nejaky software.... sam mam doma Omegu /DEMO/ len to, ze klavesove ovladanie vyzera podla mna trosku inak.... To je môj názor a nikomu ho nevnucujem....
Pitt
23.06.05,05:19
ahoj,

skus Helios IQ, mame s nim velmi dobre skusenosti.Sice patri do kategorie drahsich SW ale myslim ze pomer cena a vykon je velmi priaznivy.
juliska
23.06.05,07:01
.... Oh preboha nie.... nechcel som aby mal niekto pocit, ze ohovaram nejaky software.... sam mam doma Omegu /DEMO/ len to, ze klavesove ovladanie vyzera podla mna trosku inak.... To je môj názor a nikomu ho nevnucujem....Presne toto som mala na mysli aj ja, ja na KROS nenadávam, veď som si ho sama vybrala a dokonca vo všetkých firmách, kde robím poradenstvo som ho odporučila, len to ovládanie mi prekáža, keď je veľký nápor práce, ale časom verím že tam ten enter proste pridajú.
willy
06.07.05,19:51
My robíme s MRP DOS , máme jednoduché, podvojné účtovníctvo, mzdy. Sme s nim spokojné. Asi preto, že s ním robíme roky.
Neviem ako sa s ním posielajú výkazy do SP lebo som to ešte nerobila. Postupuj takto:
v mzdovej agende, zvoľ mzdy - tlačové zostavy - poistné a odvod dane. Cez "T" - tlač si vyber výkaz pre Soc. poisťovňu. Postupuj, ako pri klasickej tlači z prvej strany cez "pokračovať" na prílohu. V dolnom riadku obrazovky je Export do XML. POZOR!!! V tejto časti je potrebné zvoliť, či sa súbor uložní na disketu alebo niekde na pevný disk. Tento súbor sa "preklopí" do Soc. poisťovne.
willy
06.07.05,19:58
Prosím Ťa, a prečo MRP už radšej niéééééééé. Som dílerom MRP a zistil som, že nesprávne používanie je preto, že ľudia sa jednoducho tvária tak, že "ak na to neprídem aj bez manuálu do 10 minút, tak ten soft je na ....." Dúfam, že to nie je Tvoj prípad, ale máš iné dôvody. Ozaj, verzia DOS, či Win?
willy
06.07.05,20:04
Podľa mňa pre účtovníka, ktorý účtuje viacero malých firiem je dobrý aj MRP (pod Win.) - mzdy aj účto, aspoň mne vyhovuje, účtujem v ňom piaty rok. Je cenovo výhodný, v prípade, že sa vyskytnú nejaké problémy, vždy mi promtne a ochotne poradili, dokonca opravili a mailom poslali v priebehu dvoch dní moje opravené súbory, ktoré sa mi "zmršili" pri zamrznutí počítača.
Absolútne súhlasím, je tam HOT-LINE na veľmi dobrej úrovni.
sarahovci
15.08.05,14:48
Pri takomto rozsahu nemá zmysel uvažovať o Pohodách, Money, MRP a Krosoch a ďalších SW podobnej cenovej úrovne. Treba buď vyberať slovenský SW - Softip, Datalock, Aurus, ... alebo niečo zahraničné čo je spravidla pri porovnateľnej kvalite výrazne drahšie. Čo sa týka DEMO verzií SW vyššieho rangu majú také kvantum konfiguračných parametrov, že DEMO nemá zmysel, pretože nemôže postihnúť ani zlomok ich možností. Každopádne výberu SW pre takúto firmu treba venovať niekoľko mesiacov a rátať s investíciou niekoľko sto tisíc až miliónov SK.
sarahovci
18.08.05,14:06
Skus www.aurus.sk
helas
23.08.05,14:19
Dobry den, hlasim sa sice neskoro, ale mozte mi dat kontakt na ten vas SW WinDUO,
aj ja hladam ten spravny SW.
Dakujem
helas
23.08.05,14:29
uz som nasla, dakujem
Slongo
01.09.05,17:13
Som si to tu tak zbezne prebehol, takze sa nehnevajte, ak polozim rovnaku otazku.. Mozete mi poradit vhodny soft pre neziskovu organizaciu?
juho11
08.09.05,10:25
prosím ťa, kde by som na nich našla nejakú stránku. Vieš mi poradiť?
Ďakujem.
Slongo
08.09.05,18:37
Takze odpoviem si sam ;) Ale ak by nahodou niekto potreboval... Omega ma pri zalozeni novej firmy ponuku klasicka, alebo politicke strany, hnutia, neziskove organizacie...
Blindman
21.09.05,10:40
Používam softvér Multieko, ktorý je vhodný pre súkromné firmy a tiež príspevkové a neziskové organizácie. Je jednoducho a prehľadne urobený a keď som skúšal iný softvér, nikdy som sa v ňom nevedel vyznať. Veľká výhoda oproti iným softvérom, že pristupujú ku každému užívateľovi osobitne a dotvárajú program podľa predstáv užívateľa.
phoebe
22.09.05,13:51
Viete mi, prosim, poradit program?

Som pocitacovo dost zdatna, ale zatial v uctovnictve nemam vela skusenosti
a uctovnym software uz vobec nie.
Do buducna by som to chcela robit pre viac firiem.

Dakujem
sway
22.09.05,13:56
Viete mi, prosim, poradit program?

Som pocitacovo dost zdatna, ale zatial v uctovnictve nemam vela skusenosti
a uctovnym software uz vobec nie.
Do buducna by som to chcela robit pre viac firiem.

Dakujem
odporúčam OMEGA - PÚ, ALFA - JÚ, OLYMP - mzdy - www.kros.sk (http://www.kros.sk) sú tam DEMO verzie na vyskúšanie....., nepovažujete za reklamu, nič z toho nemám, len dobrú skúsenosť !!! ;) :p
dadika
04.10.05,09:38
kros je dobrý, suhlasím, ale na mzdy mám PSW a na ten nedám dopustiť. Upgrady mám výždy včas a ok. Robí ho pani, ktorá píše aj do poradcov o mzdách a personalistike.
Bobek2
28.10.05,10:26
Ahoj zuzi
maju stranku www.baris.sk, a tel 02/57202010

David
pan David ten software co odporucate je absolutne nepouzitelny pre male firmy, ak mam spravne informacie tak dany IS nie je zrovna cenovo dostupny, ale to Vy asi moc dobre viete ...

Taktiez by som rad pripomenul, ze dany IS je hw narocny + vyzaduje system riadenia bazy dat Oracle, ktory taktiez nie je lacna zalezitost, alebo nebodaj sa nieco v danom IS zmenilo ??? a je za par korun??

nakoniec by som rad dodal, ze IS nie je absolutne vhodny pre bezneho uctovnika vzhladom na komplikovanu udrzbu a prevadzku systemu ....
Jozef I
28.10.05,11:00
Neviem či to patrí presne sem, ale ja už dlhšie zháňam soft. na evidenciu a riadenie Spoločenstva vlastníkov bytov. Nejde mi o účtovníctvo, skôr evidenciu nájomníkov, bytov, meračov, spracovanie vyúčtovania energií a tepla. Neviete, kde by sa dal taký softvér zohnať? Smozrejme, že sme malé spoločenstvo a na obrovský program nemáme peniaze. Niečo pre malé SVB? Doteraz mi každý tvrdil, že to rieši cez excel a tabuľku prípadne Acces. Ale o to mi nejde. Chcel by som ucelený program. Ďakujem .
babenko1
28.10.05,15:23
Neviem či to patrí presne sem, ale ja už dlhšie zháňam soft. na evidenciu a riadenie Spoločenstva vlastníkov bytov. Nejde mi o účtovníctvo, skôr evidenciu nájomníkov, bytov, meračov, spracovanie vyúčtovania energií a tepla. Neviete, kde by sa dal taký softvér zohnať? Smozrejme, že sme malé spoločenstvo a na obrovský program nemáme peniaze. Niečo pre malé SVB? Doteraz mi každý tvrdil, že to rieši cez excel a tabuľku prípadne Acces. Ale o to mi nejde. Chcel by som ucelený program. Ďakujem .naša správkyňa napríklad to eviduje v alfe...:)
Jozef I
31.10.05,08:20
Babenko, ďakujem, ale napísal som, že mi nejde o účtovníctvo. A program Alfa eviduje len účtovníctvo.
sway
31.10.05,08:24
Neviem či to patrí presne sem, ale ja už dlhšie zháňam soft. na evidenciu a riadenie Spoločenstva vlastníkov bytov. Nejde mi o účtovníctvo, skôr evidenciu nájomníkov, bytov, meračov, spracovanie vyúčtovania energií a tepla. Neviete, kde by sa dal taký softvér zohnať? Smozrejme, že sme malé spoločenstvo a na obrovský program nemáme peniaze. Niečo pre malé SVB? Doteraz mi každý tvrdil, že to rieši cez excel a tabuľku prípadne Acces. Ale o to mi nejde. Chcel by som ucelený program. Ďakujem .
Jožko poslala som ti SS - kukol si sa???:p
Jozef I
03.11.05,13:03
Jožko poslala som ti SS - kukol si sa???:p
Veľmi pekne ďakujem. Už som nadviazal kontakt. :)
sway
03.11.05,17:08
Veľmi pekne ďakujem. Už som nadviazal kontakt. :)
Dúfam dobre poslúži ... ;)
jozefIK
05.11.05,14:21
Neviem či to patrí presne sem, ale ja už dlhšie zháňam soft. na evidenciu a riadenie Spoločenstva vlastníkov bytov. Nejde mi o účtovníctvo, skôr evidenciu nájomníkov, bytov, meračov, spracovanie vyúčtovania energií a tepla. Neviete, kde by sa dal taký softvér zohnať? Smozrejme, že sme malé spoločenstvo a na obrovský program nemáme peniaze. Niečo pre malé SVB? Doteraz mi každý tvrdil, že to rieši cez excel a tabuľku prípadne Acces. Ale o to mi nejde. Chcel by som ucelený program. Ďakujem .
Skúste www.ifosoft.sk (http://www.ifosoft.sk/)
hogo
07.01.06,16:08
Dobrý podvečer,

reagujem na Váš príspevok "compeko", naša firma ho používa od r.1993, žiaľ stále "dos.verziu". Práve sme zakúpili licenciu na "win.verziu", ale obávam sa technických problémov so samotným "prechodom/preklopením" dát. Mate prosím dáke skúsenosti? Ešte jedna otázka skúsenejších a znalých veci: ako sa prosím účtujú intrakomunitárne dodávky v Compeko dos.verzii? Kódu pre samozdanenie "PRU" - účet 343.722 vôbec nerozumiem, nakoľko si pýta základ dane pre účet na strane Dal, a vyčísli sumu "spolu Fa" - ktorú vôbec neviem zúčtovať, nedáva mi logiku v prípade pravidla účtovania intrakomunitárneho nadobudnutia tovaru. Veď voči dodáv.z in.člen.štátu identifikovanému vo svojom člen.štáte, mi vzniká záväzok vo výške sumy základu dane, nakoľko Fa je predsa bez DPH. Ako potom zúčtovať nárok na odpočítanie DPH pri obdržanej Fa od uvedeného dodávateľa - kód: AAU - účet 343.511? Za prípadné odpovede vopred ďakujem.
domapetrku
07.01.06,17:14
mame overeny SOFTIP, tedy jako autora. Uz to neni ten stary dosovsky herkules, jejich moznosti na zpracovani dat se zlepsily... Hezky den.
michelle
07.01.06,21:33
Ahojte všetkým,
konečne som sa prelúskala všetkými názormi na účtovnícky softvér a poviem, nie som o nič múdrejšia. Ale kedže to tak vyzerá, že od 1.2.2006 chceme založiť firmu, musím sa týmto zaoberať. Mám neaké malé skúsenosti so SOFTIPOM, a tiež ma zaujala POHODA. Viete mi poradiť? alebo radšej niečo iné? Tiež je dôležitý servis a rýchlosť a kedže som v kraji NR, zatiaľ vyhráva SOFTIP, lebo majú pobočku v Nitre. Čo vy na to? Ďakujem vám. ;)
muzicek
12.01.06,11:42
Ahojte všetkým,
konečne som sa prelúskala všetkými názormi na účtovnícky softvér a poviem, nie som o nič múdrejšia. Ale kedže to tak vyzerá, že od 1.2.2006 chceme založiť firmu, musím sa týmto zaoberať. Mám neaké malé skúsenosti so SOFTIPOM, a tiež ma zaujala POHODA. Viete mi poradiť? alebo radšej niečo iné? Tiež je dôležitý servis a rýchlosť a kedže som v kraji NR, zatiaľ vyhráva SOFTIP, lebo majú pobočku v Nitre. Čo vy na to? Ďakujem vám. ;)
Ahoj Michelle,
z tychto dvoch moznosti by som bral POHODU-ak uvazujeme v rovnakych cenovych relaciach. Ale dolezite informacie pre mna bohuzial neodzneli -ake su vase poziadavky na IS, max. cena. Ci to ma byt len uctovny software, ci ma mat i logistiku, sklad, mzdy a pod. Vela spolocnosti ma svojich partnerov, kt. pomahaju v implementacii, rieseni a odstranovani beznych chyb. Urcite i Pohoda, resp. i ine spolocnosti maju v okoli SA svojich prartnerov -staci zavolat do spolocnosti a opytat sa na ne. A druha vec, otazka servisnych poplatkov. Tie v tejto branzi niekedy nie su najnizsie a vela krat ich vyska moze byt vacsia nez samotny software. Prioritne treba prve dni ist na skolenia a potom vyuzivat telefonnu Hotline linku. Ja som tiez z okolia SA,ale nevyberal by som soft podla najblizsej pobocky. Ale podla poziadaviek a max.ceny. Softwerov je vela na trhu a nazorov este viac. Pozri si moje prispevky z minulosti a par typov a sposob vyberu by tam mali byt.
michelle
13.01.06,08:03
muzicek, dakujem,
so softipom som trosku robila jeden čas, podporuje aj mzdy ale sklad nie je celkom dokonalý. O Pohode som doteraz iba čítala, pozerala neaké to demo a info o tom, zdá sa mi to celkom dobré.
Ako to myslíš s týmiš školeniami? Predpokladám,že najprv si firma kúpi SW a potom sa chodí na školenia. Má pohoda automatickú aktualizáciu pri zmenách zákonov? Ako je to vlastne so zavedením SW pri založení s.r.o.? Myslím časovo. Fa má byť založená 1.2.2006, k tomuto dňu otvorené všetky knihy a pod. stačí kúpiť SW potom a dodatočne to tam nasúkať? Alebo to musí byť pripravené načas?
michelle
13.01.06,08:06
čo asi "koštuje" taký SW?
Katarina Karakaya
25.01.06,09:00
Ahoj, poznam este jednu ktora ma dobry SW skus IS KROSS maju aj internetovu stranku www.kros.sk. Ponukaju aj osobne poradenstvo a demo si mozete stiahnut priamo zo stranky.
Katarina Karakaya
25.01.06,09:09
Ak by ste chceli mozem vam to zisit uz to presne neviem aku sumu som zaplatila bolo to uz davno.
alušik
25.01.06,09:19
Ja som spokojná aj so SW od spolocnosti SunSoft. Nie su drahi. Dala som si poslat cenove ponuky z viacerych firiem, s ktorymi som robila Datalock, Softip, SunSoft, Money.
Sef isiel podla ceny a ja podla narocnosti obsluhy. Dohodli sme sa teda na SunSofte. Na legislativu reaguju rychlo. A cena zalezi od toho, co vsetko potrebujes. Mna vyslo ucto+fakturacia+majetok pre 8 firiem a mzdy pre 1 firmu okolo 20 tis. s DPH. Sklady sme nepotrebovali.
Odporucam si stiahnut demo a vyskusat.
ElenaLV
20.04.06,21:26
[quote=GejzaH]Zuzi, tvoja otázka je veľmi obecná. Potrebuješ len softver, alebo systém? Koľko na to chceš minúť (5.000 alebo 50.000 či viac)? Dobrých programov je veľmi mnoho, dôležité je, čo ty si predstavuješ ako dobrý pre teba. Čo považuješ za dôležité: prístup k zákazníkovi, cenu, funkčnosť, zabezpečenie, aktualizáciu, ďalšie služby (školenie, konzultácie, hot-line)?

Rozdiel medzi softverom a systémom v mojom čítaní by som definoval takto: účtovný softvér mi pomáha v tom, aby som daňovému úradu dával správne podklady k daniam (napr MRP). Informačný systém mi poskytuje priame a nepriame informácie o tom, ako prevádzkujem svoj podnik, dáva správne podklady k správnemu rozhodnutiu, včas a v potrebnom rozsahu a to všetko bez nutnosti zásahu do systému zo strany programátorov.

Poradu som "objavila" až teraz. Hľadám vhodný informačný systém - účto so skladmi a mzdami. Doteraz som robila 14 rokov v Abre. Neskutočne sa mi na nej páčili predkontácie, automatické súvzťažnosti a predovšetkým tvorba výstupných zostáv. Výstupy som si mohla navoliť v rôznych členeniach, vytvárať formuláre s doplňujúcimi informáciami, preto mám obavu, ktorý systém mi aj v tejto oblasti pôjde "v ústrety". Tiež ma zaujíma prepojenie a spoluprácu jednotlivých modulov, plánovanie akcií, vyhodnocovanie, atď.. V demách som nenašla "pikošky" s ktorými sa budem musieť prelúskať, na to človek potrebuje v ňom dlhšie pracovať a naplno využívať všetky funkcie.
Viete mi poradiť nový soft? Max do 20-25 000 Sk. Vďaka.
Melnick
20.04.06,21:42
Oberon - Exalogic- multi verzia- Xy firiem

ku každej firme 50miezd zadarmo,po prečerpaní 1 mzda 6.-Sk
Licencia na rok = 3600.- Sk
Aktualizácie - promptne.
Tlačové výstupy- super
SUPER SPOKOJNOSŤ ! :) Alebo som nenáročná?:D

http://www.exalogic.sk/
willy
20.04.06,21:56
My robíme s MRP DOS , máme jednoduché, podvojné účtovníctvo, mzdy. Sme s nim spokojné. Asi preto, že s ním robíme roky.
Neviem ako sa s ním posielajú výkazy do SP lebo som to ešte nerobila.
Výkazy sa z DOS-u posielaju trocha komplikovane, robím dealer pre MRP, takže Vám to môžem povedať zodpovedne, ale veľmi vrelo odporúčam prechod z DOS-u na Windows verzie. Sú používateľsky mimoriadne prijateľné, ľahko a intuitívne ovládateľné a navyše, úplne jednoducho preberú údaje z DOS-u, takže nič netreba znova nahrávať. Stačí skontrolovať a robiť.
willy
20.04.06,22:02
Záleží koľko chceš investovať do softwaru ale Softip ma programy, ktore su aktualizovane v zmysle platnej legislativy.
To síce má, ale skúste riešiť nejaký problém a vypadajú Vám všetky vlasy. Nechcem Softip, či teraz Softcom (Sofcom)-neviem presne, očierňovať, ale robil som s ich softvérom 9 rokov!!! Jasné, koľko ľudí, toľko chutí, ale keďže sa živím ekonomikou, tak som si "preklepol" viacero softíkov a od r. 1999 robím na MRP. Aktualizácie v zmysle platnej legislatívy sú fakt rýchle, navyše, ak má užívateľ problém a nevedia ihneď poradiť na hot-line, prepoja Vás aj priamo na programátorov, a to je už myslím, slušný servis, no nie? :)
willy
20.04.06,22:05
Ja som bola odhodlaná zakúpiť PU od Softipu. Ako som už písala dajú nám dobrú cenu, lebo máme od nich JU.

Ale teraz neviem. Najviac bodov z tohto rozprávania by som dala programu OLYMP alebo POHODA.

Softip tu málokto chválil.

Tak ktorýže program mám zakúpiť ????

Treba vyskúšať!!! Skús Pohodu, Money S3 (ale to je celý systém, nie len účtovný program), alebo MRP. Tu sú aspoň nejaké linky: www.csw.sk, www.mrp.sk
renatan
21.04.06,03:35
Používam POHODU už niekoľko rokov a som veľmi spokojná, aj keď drobné chybičky sa nájdu, ale to u každého programu. Máme dosť zložité sklady a program to zvláda, aj cudziu menu, intrastat, proste pohoda.
Žofa
27.04.06,08:08
Zdravím Vás,
rozhodujeme sa medzi Money S3 Professional a Money S3 Premium. Neviem však aký je rozdiel medzi spracovaním skladov A a B. Budeme mať malý obchod a poprosila by som o zjednodušený výklad, aký je medzi nimi rozdiel. Nakoľlko neovládam účtovníctvo a veci s tým súvisiace prosím o radu.
Ďakujem
Ľuba
27.04.06,08:15
Žofka, pošli mi SS, čo konkrétne chcete robiť, aké účtovníctvo chcete viesť, koľko plánujete zamestnancov.
Katarína STR
27.04.06,08:18
Ak si zakúpiš program Money S3 profesionál, tak tam nemáš možnosť robiť skladové príjemky a výdajky.

Ak si kúpiš Money S3 prémium, tak tam už máš komplet všetko, teda aj sklad A a možnosť vystavovať príjemky aj výdajky.
Katarína STR
27.04.06,08:20
MONEY S3 PROFESIONAL

Obsahuje
Podvojné účtovníctvo
Jednoduché účtovníctvo zdarma v cene
Fakturacia
Sklady a objednávky B
Personalistika a mzdy (do 25 zam.)
Evidencia majetku
Kniha jázd, tlačové výstupy, import a export, homebanking, internetové obchody, bezpečnost dat
Legislatívny update prvý rok bezplatne
Pri zakúpení tohoto kompletu Money S3 získávate pre prvý účtovný rok zdarma "Aktualizáciu".

Neobsahuje
Sklady a objednávky A
Personalistika a mzdy (nad 25 zam.)


Komplet je multiverziou s možnosťou vedenia účtovníctva pre 999 firiem.
Je možné zadávať ľubovoľné množstvo dokla
Katarína STR
27.04.06,08:20
MONEY S3 PREMIUM

Obsahuje
Podvojné účtovníctvo
Jednoduché účtovníctvo zdarma v cene
Fakturácia
Sklady a objednávky (A, B)
Personalistika a neobmedzené mzdy
Evidencia majetku
Kniha jázd, tlačové výstupy, import a export, modul XML výmena dát, homebanking, internetové obchody, bezpečnosť dát
Legislatívny update prvý rok bezplatne
Pri zakúpení tohoto kompletu Money S3 získávate pre prvý účtovný rok zdarma "Aktualizáciu".

Komplet je multiverziou s možnosťou vedenia účtovníctva pre 999 firiem.
Je možné zadávať ľubovoľné množstvo dokladov.
Katarína STR
27.04.06,08:27
Ľuba
27.04.06,08:30
Ak si zakúpiš program Money S3 profesionál, tak tam nemáš možnosť robiť skladové príjemky a výdajky.

Ak si kúpiš Money S3 prémium, tak tam už máš komplet všetko, teda aj sklad A a možnosť vystavovať príjemky aj výdajky.

Aj v Profesional-e je možnosť robiť aj príjemky aj výdajky - len sa neúčtujú. Pre malý obchod by Vám možno stačila aj verzia Lite.
Žofa
27.04.06,10:25
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede,
pokiaľ ide o zamestnancov bude ich spočiatku 4.
Budeme obchodovať so sanitou, dlažbou, obkladmi a stavebnou chémiou.
Nakoľko mám v tejto oblasti absolútny chaos možno otázka ktorú položím bude takpovediac primitívnou. Ale pýtam sa, potrebujeme tlačiť výdajky a príjemky, kedy a načo?
Ďakujem
Žofa
27.04.06,10:27
Ospravedlňujem sa, zabudla som, že budeme pracovať v PU.
Katarína STR
27.04.06,10:29
Žofka,
keď prijmeš /nakúpiš na ďalší predaj/ tovar alebo materiál na sklad, tak musíš vystaviť príjemku.
Keď tovar alebo materiál zo skladu predáš /zákazníkovi/ tak sa vystaví výdajka.

Je to účtovanie spôsobom A.

Podľa mňa, ty budeš určite potrebovať aj sklady A.
Kôli presnej evidencii tovaru na sklade.
Žofa
27.04.06,10:39
Katka, to znamená, že keď príde zákazník a nakúpi, vystavím mu faktúru a PPD. Predaný tovar odpíšem zo skladovej karty. V poriadku?
Alebo ešte vytlačím výdajku a tú si odložím pre účtovné potreby?
Katarína STR
27.04.06,10:43
Áno, keď ti príde zákazník, tak mu buď vystavíš faktúru a príjmový bločik, alebo bločik z registračky a vydáš tovar.

Predaný tovar, presne tak, odpíšeš zo skladovej karty.

Výdajku si musíš vytlačiť pre svoje účtovné potreby.

Tým, že budeš pravidelne odpisovať a pripisovať na sklad /príjemky a výdajky/, budeš mať presný zoznam tovaru, ktorý ti ešte na sklade zostal.
Keď ti príde klient a bude chcieť určitý druh tovaru, pozrieš do počítača, do skladu a budeš presne vedieť, či ho máš, alebo nemáš na sklade.
Žofa
27.04.06,11:24
Katka, ďakujem za lopatistický výklad. Veľmi mi pomohol. Prajem príjemný zvyšok dňa a všetko dobré.
TerezaV
27.04.06,11:26
Ahojte,
vie mi niekto poradit,kde by som si vedela stiahnut nejaku dobru demo verziu na JU?? Dakujem.
Katarína STR
27.04.06,11:27
Katka, ďakujem za lopatistický výklad. Veľmi mi pomohol. Prajem príjemný zvyšok dňa a všetko dobré.

Nemáš začo. ;)
Katarína STR
27.04.06,11:29
Ahojte,
vie mi niekto poradit,kde by som si vedela stiahnut nejaku dobru demo verziu na JU?? Dakujem.

Terezka, dobrých je určite veľa. Treba len vyskúšať.

Ja osobne pracujem len s Money S3 a preto ti neviem odporučiť iné.
Pracujem s ním už 8 rokov a preto sa mi zdá ľahký.
Možno tebe by sa nezdal.

A takto to tu bude asi s každým, kto ti ponukne ten svoj.
Ľuba
27.04.06,11:34
Katka, to znamená, že keď príde zákazník a nakúpi, vystavím mu faktúru a PPD. Predaný tovar odpíšem zo skladovej karty. V poriadku?
Alebo ešte vytlačím výdajku a tú si odložím pre účtovné potreby?

Pokiaľ je to tovar do 50 000,- tak fa nemusíš vystavovať - stačí doklad z RP.
Jana2004
27.04.06,11:35
Ja, ako aj množstvo ďalších, vždy preferujem Pohodu, vyskúšala som už mnohé, ale Pohoda je super. Takže www.stormware.sk (http://www.stormware.sk). Aj na JU.
grinch
28.04.06,18:58
Ja, ako aj množstvo ďalších, vždy preferujem Pohodu, vyskúšala som už mnohé, ale Pohoda je super. Takže www.stormware.sk (http://www.stormware.sk). Aj na JU.Má Pohoda multiverziu?
ekopo
29.04.06,13:14
Ahojte,
vie mi niekto poradit,kde by som si vedela stiahnut nejaku dobru demo verziu na JU?? Dakujem.
vyskúšaj http://www.mj-soft.szm.sk/
sway
29.04.06,13:19
Ahojte,
vie mi niekto poradit,kde by som si vedela stiahnut nejaku dobru demo verziu na JU?? Dakujem.

Skús ALFA , je bezplatná do 200 položiek na www.kros.sk, je nás tu veľa čo ju máme a poradíme - je dobrá a cenovo dostupná.;)
Žofa
04.05.06,05:13
Ľubka, ospravedlňujem sa za oneskorenú reakciu na tvoju súkromnú správu. Ďakujem Ti za vysvetlenie aj za ponuku.
Dada
04.05.06,05:19
Má Pohoda multiverziu?

Má, ja mám Komplet a môžem tam mať neobmedzený počet JÚ a neobmedzený počet PÚ.
laudvili
04.05.06,06:10
Ja mám program od SofComu a som spokojný.Aktuálizácie nemeškajú.
Stránka www.sofcom.sk
grinch
04.05.06,11:14
Ďakujem Dada.Pozrela som si ich stránku a zistila som to. Asi zoberem tiež Komplet. Si s ním spokojná?
Dada
04.05.06,11:42
Ďakujem Dada.Pozrela som si ich stránku a zistila som to. Asi zoberem tiež Komplet. Si s ním spokojná?


Jasné, že som. Ináč by som ho už dávno vymenila.
janci10
12.05.06,18:53
Pohodu tiež môžem odporučiť, mám Komplet a som veľmi spokojný. Predtým som robil v MRP - a to sa teda nedá vôbec porovnávať. MRP je, možno, tretia liga... Výstupy, prehľadnosť - to je absolútne neporovnateľné...
wictor576
24.08.06,06:02
Zdravím!

Ak chcete kvalitný softvér a dobrými cenami a vynikajúcou podporou, skúste TRIUMF1-2, adresa stránky je www.triumf.sk
Marta L
04.09.06,05:44
Dobry den,
mate niekto skusenosti s programom ProCeS?
Doporucuju ho pre vyrobnu firmu. Je to firma s cca 300 zamestnancami.
Na ich stranke som nenasla demo, tak to neviem pozret.
Dik za informacie.
wictor576
04.09.06,08:32
Dobry den,
mate niekto skusenosti s programom ProCeS?
Doporucuju ho pre vyrobnu firmu. Je to firma s cca 300 zamestnancami.
Na ich stranke som nenasla demo, tak to neviem pozret.
Dik za informacie.

Pre vyrobnu firmu s velkym poctom zamestnancov by som odporucal softver NORIS (www.noris.sk, alebo www.intelsoft.sk). Treba kontaktovat firmu.
UCET
05.09.06,10:06
Ja uz dlho pouzivam vsetky SW od firmy Kros a naozaj som spokojny. Pre male a stredne firmy jednoznacne mozem odporucit ci uz mzdy Olymp vzdy podla platnej legislativi a hot - line velmi pruzny a odborny. Podobne Omega na PU to iste. Naozaj ich servis je podla mojich skusenosti ten najlepsi na slovenskom trhu.
slavo
05.09.06,12:01
Pozná niekto Millenium od Telegrafie?
Vianocka
18.09.06,16:40
Mili poradaci, mam takuto otazku.
Zacinam uctovat novovzniknutu slovensku firmu. Personalne vedenie tejto firmy pochadza z Ciech, kde uz dlhe roky podnikaju a pouzivaju konkretny cesky softver na vedenie skladoveho hospodarstva a fakturacie. Nakolko ho dobre poznaju a su s nim spokojni, chcu ho pouzivat aj na Slovensku.
A teraz ta otazka:
Je v tom nejaky problem, aby slovensky podnikatelsky subjekt pouzival cudzokrajny (v tomto pripade cesky) softver, v ktorom by chcel vystavovat faktury, prijemky, vydajky, pokladnicne doklady? Kde sa o tom da nieco dozvediet, je to niekde vyslovne zakazane?
Mimochodom, ja im budem viest uctovnictvo na nasom slovenskom softveri, s ktorym som, a nielen ja, velmi spokojna (uctovnicky program je FIBU, vid vanek@vsoft.sk) - to na margo temy.
Dakujem za Vase skore reakcie, potrebujem ich ako sol.
babenko1
18.09.06,16:44
no.. myslím, že by si mala mať vystavené doklady v slovenčine, pretože české daňové zákony sú iné ako naše... čo sa týka hlavne označenia faktúra, dátum dodania.. a pod.
sway
18.09.06,17:29
Mili poradaci, mam takuto otazku.
Zacinam uctovat novovzniknutu slovensku firmu. Personalne vedenie tejto firmy pochadza z Ciech, kde uz dlhe roky podnikaju a pouzivaju konkretny cesky softver na vedenie skladoveho hospodarstva a fakturacie. Nakolko ho dobre poznaju a su s nim spokojni, chcu ho pouzivat aj na Slovensku.
A teraz ta otazka:
Je v tom nejaky problem, aby slovensky podnikatelsky subjekt pouzival cudzokrajny (v tomto pripade cesky) softver, v ktorom by chcel vystavovat faktury, prijemky, vydajky, pokladnicne doklady? Kde sa o tom da nieco dozvediet, je to niekde vyslovne zakazane?
Mimochodom, ja im budem viest uctovnictvo na nasom slovenskom softveri, s ktorym som, a nielen ja, velmi spokojna (uctovnicky program je FIBU, vid vanek@vsoft.sk) - to na margo temy.
Dakujem za Vase skore reakcie, potrebujem ich ako sol.

Pokiaľ budeš prenosy skladov prenášať ID, tak v skladovom SF problém nemáš - myslím, že je jedno či je český, alebo slovenský.
Ale súhlasím s babenkom, že doklady by mali byť v SJ ak ich postupuješ odberateľom - teda faktúry...PD ..., ale mala som firmu čo používala český SW, ale dal sa v ňom nastaviť jazyk a teda doklady boli v SJ.
Skús si zistiť či je to možné i u Teba.;)
anto
20.09.06,06:18
No niekde som čítal, že zahraničné faktúry musia byť preložené do slovenčiny, aby im pracovníci daňového úradu rozumeli. :-)
Inak nie je dôležité, v akom jazyku je vedené účtovníctvo, dôležité je, aby poskytovalo revelantné výsledky, ktoré sa dajú použiť vo výkazníctve a v styku s daňovým úradom. Inak myslím si, že účtovná osnova a analytika by sa mala dať prispôsobiť slovenským účtovným predpisom v každom účtovnom systéme.
suzuki
21.09.06,07:14
No - v zákone o účtovníctve - §4/8 sa hovorí - U1 je povinná viesť účtovníctvo a zostaviť účtovnú závierku v štátnom jazyku. Účtovný doklad vyhotovený v inom ako štánom jazyku musí spĺňať podmienku zrozumiteľnosti podľa §8/5 - teda ak ten, čo zisťuje zrozumiteľnosť vie po česky, tak by to nemal byť problém. A pokiaľ viem, tak zahraničné faktúry sa musia prekladať do slovenčiny len vtedy, ak si to vyžiada daňový úrad pri kontrole - ale možno sa mýlim.
Vianocka
21.09.06,09:23
Velmi pekne dakujem za vase reakcie.
Tiez ma napadlo preluskat zakon o uctovnictve a suhlasim so suzuki (prispevok 169). Naviac som to telefonicky konzultovala s pracovnickou Danoveho uradu (uznavanou odbornickou), s metodickou Ministerstva financii a s predsedom Slovenskeho cechu informatiky a uctovnictva a vsetci sa zhodli v nazore, ze pokial je zabezpecana zrozumitelnost uctovneho zaznamu, potom v tom nevidia problem.
Dank
05.10.06,06:13
Milí poraďáci. Potrebovala by som poradiť, ktorý softvér by bol prijateľný pre malého živnostníka, ktorý účtuje v JU, zapodieva sa stavbárčinou. Fakturuje prevážne len stavebné práce, bez materiálu, ale v budúcnosti chce nakupovať materiál a zaregistrovať sa ako plátca DPH. Pekne ďakujem.
sway
05.10.06,06:32
Milí poraďáci. Potrebovala by som poradiť, ktorý softvér by bol prijateľný pre malého živnostníka, ktorý účtuje v JU, zapodieva sa stavbárčinou. Fakturuje prevážne len stavebné práce, bez materiálu, ale v budúcnosti chce nakupovať materiál a zaregistrovať sa ako plátca DPH. Pekne ďakujem.

Ja odporúčam ALFA od www.kros.sk , je na tomto linku -: http://www.kros.sk/11040 majú na nete demo verziu čo funguje korektne do 200 dokladov a potom sa dá doregistrovať a preplácne sa na riadny SW - teda netreba nič robiť 2x.
Kopa ľudí ju tu má a vieme poradiť - je jednoduchá a prehľadná, cenovo fajn.
môj názprček.;)
ivo1
05.10.06,07:21
Ja odporúčam ALFA od www.kros.sk (http://www.kros.sk) , je na tomto linku -: http://www.kros.sk/11040 majú na nete demo verziu čo funguje korektne do 200 dokladov a potom sa dá doregistrovať a preplácne sa na riadny SW - teda netreba nič robiť 2x.
Kopa ľudí ju tu má a vieme poradiť - je jednoduchá a prehľadná, cenovo fajn.
môj názprček.;)

mimotemyčasť odpovede by sa hodila do preklepov:D/názprček/
sway
05.10.06,11:58
mimotemyčasť odpovede by sa hodila do preklepov:D/názprček/


:D:D:D:D:D:D vidím že čítaš pozorne !!! - to sa cení, ani to nezmažem :p:p:p
Lucia7
05.10.06,12:21
Pre jednoduche ucto by som aj ja odporucila Alfu; ale kedze to je jediny program, ktory na JU pouzivam, tak mam mozno skresleny nazor, ale pracuje sa v nej dobre.

Este dodam moj nazor na programy pre PU:
Momentalne robim vo viacerych programoch z ktorych mi najlepsie vyhovuje Pohoda, teda co sa tyka lacnejsich krabicovych SW. Robim este s Money S3, ktore sa da, ale nie je to ono. Robila som aj v MRP a to bol pre mna zlý sen - už nikdy viac.
Pracovala som este aj s ceskym SW Info Office, ktorý nebol zlý ale bol dost ťažkopádny.
Okrem toho pracujem na SAP-e, ktorý je super ale bohužial pre malé a stredné firmy cenovo nedostupný.
Ďalej je to Datalock, ktorý na to že patrí k finančne náročnejším SW, podľa môjho názoru za to nestojí a v poslednej dobe ich hotline je niečo strašné.
wictor576
05.10.06,14:53
Lucia7: ja by som odporucal na JU program TRIUMF1 (www.triumf.sk), podla mna je ovela lepsi ako MRP alebo Pohoda, ceny su dobre a podpora je vynikajuca. Treba vyskusat, demo verziu si mozes stiahnut.
Zdeni
05.10.06,15:01
Ja odporúčam basick.sk od Sofcom - LM. Niekdajší Softip BB. Ja v ňom robím ešte od čias Dos verzií, teraz samozrejme Win. Pre mňa je to super, spĺňa všetky požiadavky.
daniela46
06.10.06,15:40
Já by som odporúčala MRP. Mám od ních program na JU aj PDU.
Som veľmi spokojná.
jasmine
17.10.06,14:51
Ahoj Zuzi, ja uctujem v praci podvojne na Omege a mzdy na Olympe, na jednoduche uctovnictvo som si kupila Alfu - vsetko od firmy Kros. Myslim, ze su velmi pruzni, programy ma zatial nesklamali - su prehladne a obsahuju takmer vsetko (idealne nie je asi nic) a aj sluzby a odbornikov maju na vysokej urovni. Ja by som Ti odporucala tuto firmu. Tak Ti prajem prijemne rozhodovanie... :-)
adrianaj
17.10.06,14:56
Tiež my poradili POHODU , ale vraj ju už nenedistribujú, je to pravda?
ekopo
18.10.06,19:01
Tiež my poradili POHODU , ale vraj ju už nenedistribujú, je to pravda?
Ano je to pravda, a je to uvedené aj na www stránke distribútora. Ja som asi 14 rokov používal program, ktorý sa už tiež nedistribuje a tiež nebol od malej firmy. V súčastnosti používam na JUCT a PUCT soft. ELEMENT ešte je to síce beta verzia, ale na rok 2007 bude pripravená plná verzia. Aj cenník je zaújímavý. Zámerne sem nedám link, nakoľko som spolupracoval pri jeho vývoji. Na www stránke sú k dispozícii plne funkčné verzie. Jedná sa o nový software, takže referencie zatiaľ nie sú. Podnikatelia, ktorým sa účtuje na tomto software už absolvovali tento rok nie jednu daňovú kontolu na DPH. Bez pripomienok.
UCET
19.10.06,13:08
Pre jednoduche ucto by som aj ja odporucila Alfu; ale kedze to je jediny program, ktory na JU pouzivam, tak mam mozno skresleny nazor, ale pracuje sa v nej dobre.

Este dodam moj nazor na programy pre PU:
Momentalne robim vo viacerych programoch z ktorych mi najlepsie vyhovuje Pohoda, teda co sa tyka lacnejsich krabicovych SW. Robim este s Money S3, ktore sa da, ale nie je to ono. Robila som aj v MRP a to bol pre mna zlý sen - už nikdy viac.
Pracovala som este aj s ceskym SW Info Office, ktorý nebol zlý ale bol dost ťažkopádny.
Okrem toho pracujem na SAP-e, ktorý je super ale bohužial pre malé a stredné firmy cenovo nedostupný.
Ďalej je to Datalock, ktorý na to že patrí k finančne náročnejším SW, podľa môjho názoru za to nestojí a v poslednej dobe ich hotline je niečo strašné.

odporucil by som ti vyskusat OMEGU od Krosu ked mas tolko skusenosti zaujmal by ma tvoj nazor hlavne porovnanie Money - Pohoda a OMEGA:)
marek.rejko
25.10.06,14:40
A čo tak CDN XL. Na Slovensku je to novinka, počul som, že prvým zákazníkom ponúkajú výrazné zľavy.
Tu je zopár informácií o tom programe, je tam aj malé online demo > http://comarch.pl/cdnsk/Products/CDN+XL/Moduly/ (http://comarch.pl/cdnsk/Products/CDN+XL/Moduly/)
scorp
26.10.06,06:35
Az som sa zhrozil, ked som uvidel mnozstvo reakcii na danu otazku. Je to asi podobna tema, ci su krajsie blondinky, brunetky... Na danu (myslim otazku o vybere SW) som uz to kdesi pisal. Teda len strucne: Vsetko sa odvija od penazi. Kolko? Ak nie ste zdatny v pocitacoch, nelutujte peniaze a dajte si agendu spracuvavat o odbornika na uctovnictvo a dane. V opacnom pripade v ramci svojich finacnych moznosti nebrat "uplny lacny" lebo co je lacne nie je dobre. V kazdom pripade zistit referencie, na com robi kolega z branze atd...
tinka111
15.03.07,06:58
prosim vas potrebujem dost urychlene nejaky program na cestaky (zivnostnik so sukromnym autom vyuzivajucim na podnikanie). poradte prosim aky a jeho pribliznu cenu. dakujem
Miroslav
15.03.07,07:12
Ja doporučujem Cestovné príkazy s automapou za 1300,- Sk www.acory.sk
tinka111
15.03.07,07:12
prosim poradi niekto? na ucto mam MRP
willy
15.03.07,14:29
prosim vas potrebujem dost urychlene nejaky program na cestaky (zivnostnik so sukromnym autom vyuzivajucim na podnikanie). poradte prosim aky a jeho pribliznu cenu. dakujem


Odporúčam www.losos.sk
Je to asi najkomplexnejší a najvšestrannejší softvér na tento účel - je to však môj názor. Prípadne Vás viem na majiteľa skontaktovať. Je z Prešova (aj ja), ale softvér má po celom Slovensku. Treba vyskúšať, ale vie prísť prípadne osobne predviesť, nainštalovať a keďže je jeho tvorcom, nie predajcom, vie riešiť aj veci šité na mieru.

Vilo
xena
07.04.07,09:00
Ahojte
mohol by mi niekto pomôť. Potrebovala by som niekoho kto by mi vedel z praktického hľadiska porovnať dva účtov.programy - MRP a to Win PU, sklad.hospodárstvo mzdy, a predaj cez pokladňu a POHODU. Veľmi by mi to pomohlo.
Ďakujem
Xena
willy
07.04.07,17:30
MRP poznám dá sa povedať takmer dokonale, Pohodu bohužiaľ (alebo chválabohu) nie. U MRP viem povedať aj klady aj nedostatky (všade sa nejaké nájdu). Na Pohodu sa musí nájsť niekto iný.

Vilo
anto
09.04.07,18:20
Robím mzdy v mrpe, Windows, majú pravidelnú aktualizáciu, takmer všetky potrebné výstupy - výkazy, elektronické výstupy, automatické zaúčtovanie miezd do účtovníctva, export údajov a pod. Myslím si že sú dobrí, hlavne čo sa týka aktuálizácie. S inštaláciou programu a jeho použivaním si musíte pomôcť sami alebo navštíviť ich školenie, ktoré robia za úhradu. Samozrejme majú aj nedostatky, nie sú celkom dokonalí, ale doteraz som v lepšom programe nepracoval. Pritom som ich vystriedal viacej.
UCET
13.04.07,11:13
A čo tak CDN XL. Na Slovensku je to novinka, počul som, že prvým zákazníkom ponúkajú výrazné zľavy.
Tu je zopár informácií o tom programe, je tam aj malé online demo > http://comarch.pl/cdnsk/Products/CDN+XL/Moduly/

a skusal si to? Ak ano co na to hovoris?
cvaldo
03.05.07,07:19
Ahojte vsetci - keby mi mohol niekto poradit (z vlastnej skusenosti), nejaky program na uctovanie medzinarodnej prepravy - PU.
Surne
dakujem
jennyka
31.05.07,19:49
S MRP pre Win. som robila 3 roky, no mala som nejaké výhrady, tak som sa rozhodla pre zmenu. Po prelistovaní v Porade som si vybrala Pohodu. No akosi tomu ťažko viem prísť na chuť, pretože to porovnávam s MRP a zisťujem, že v každom SW je niečo plus a niečo mínus. Iste si na to musím zvyknúť a viac sa s tým zoznámiť, čo iné mi už zostáva, keď som do toho investovala. Tiež viem a som si istá, že v prípade potreby sa vždy nájde na Porade niekto, kto mi s tým pomôže.
Momentálne mi tam chýba hlavne viac prepracovaná kniha jázd a cestovné príkazy. A postupne sa prelúskavam cez učto a mzdy.
Luci20
15.06.07,17:48
Pár týždňov som pracovala v POHODE PU - bol to, ako som za ten krátky čas stihla zistiť, super program. Manuál - niečo ako kvalitné školenie - nedá sa porovnať s manuálom MRP. Ale neviem, o čom sa bavíme, keď sa už údajne nedistribuje.
Teraz robím niekoľko rokov v MRP Win - JÚ /mzdy iba light/. Som s ním nadmieru spokojná, iba mi vadí, že výstupné výkazy DÚ a SP neberú, lebo im tam nesedia kódy /ináč, fakt sú aj riadky posunuté/. Do SP mi to už nevadí, lebo posielam elektronicky, ale na DÚ musím vypisovať výkazy vo FORM studio. Mzdy som začala robiť pred pár mesiacmi v Compeko DOS - zamestnávateľ ho má kúpený. Osobne by som domov DOS už nikdy nebrala /mala som MRP v DOS a môžem potvrdiť willyho slová, že win je stokrát lepší/. Len sa neviem dopracovať k žiadnemu manuálu k tomu Compeku /ak niekto má, pomôžte mi/. Ináč, má akýsi "podružný program" alebo ako by som to nazvala na výkazy a tie berú všetky inštitúcie. Ale ešte som mu nestihla vychytať všetky muchy. Zatiaľ sa dá, ale rada by som skúsila win. Ale podpora nič moc, keď si od nich sťahujem demo na účto - nedá sa to spustiť.
To sú moje skúsenosti. Ešte sa divím, že v niektorom z predošlých príspevkov majiteľka MRP hľadá program na cesťáky. Mne tie z MRP celkom vyhovujú, aj Kniha jázd ...
Ale je pravda, že koľko ľudí, toľko skúseností, názorov, požiadaviek. Zdravím všetkých.
jennyka
24.06.07,17:13
POHODU som si vyhľadala cez internet,ktorý ma uviedol na stránku www.STORMWARE.sk
Reprografia
24.06.07,17:27
To je tá správna www stránka pre POHODU. Aj ja v nej pracujem od začiatku roka a som s ňou spokojná, i keď neviem čo ma čaká pri ročnej uzávierke, nakoľko každý program to má inak. Predtým som pracovala v COMPEKU. Z toho softvéru som si ponechala len mzdy, lebo si myslím, že tie sú dosť dobré
Bundašik
23.10.07,08:54
Ja používam softvér Alfa JU a Omega PU od firmy KROS Žilina a som spokojná veľmi rýchlo reagujú na legislatívne zmeny programy sú prehľadné demo veryie sú na www.kros.sk
VladoaKatka
12.02.08,14:54
Uvažujem o zmene účtovného softveru pre jednoduché účtovníctvo. Účtujem už dlhé roky v Datalock, najprv DOS-e a teraz 5 rokov W-čko. Vadia mi niektoré veci a môžno, by stálo za to v priebehu roka skúsiť už iný program.

Prosím poradte mi, aké máte skúsenosti s programami:ALFA, POHODA, MONEY3 ?

Do akej mieri už majú zapracované prechod na EURO?
Ako funguje sťahovanie kurzových listov, prepočítanie a zaúčtovanie kurzových rozdielov na konci roka, odpisy, knihy jázd, tlač DP k DPH aj súhrnný výkaz, atď.? Každé pro a proti.
willy
12.02.08,14:58
S uvedenými skúsenosti mám dosť malé, osobne by som odporúčal MRP pre Windows, ktorý je jednoduchý, užívateľsky prístupný s dobrou technickou a hotline podporou a nestojí veľa. Navyše EURO je už dlhší čas zapracované. Má mnoho výstupných zostáv a prehľadov, ktoré môžeš modifikovať.
V prípade ďalších info ma kontaktuj na SS.

Vilo

P.S.: robím pre MRP dlhší čas dílera, takže budem určite vedieť poradiť s fungovaním a nastavením programu. Najdôležitejšia je však podpora, ktorá je aj tu na SKVELEJ PORADE na výbornej úrovni. :):):)
sway
12.02.08,15:40
Uvažujem o zmene účtovného softveru pre jednoduché účtovníctvo. Účtujem už dlhé roky v Datalock, najprv DOS-e a teraz 5 rokov W-čko. Vadia mi niektoré veci a môžno, by stálo za to v priebehu roka skúsiť už iný program.

Prosím poradte mi, aké máte skúsenosti s programami:ALFA, POHODA, MONEY3 ?

Do akej mieri už majú zapracované prechod na EURO?
Ako funguje sťahovanie kurzových listov, prepočítanie a zaúčtovanie kurzových rozdielov na konci roka, odpisy, knihy jázd, tlač DP k DPH aj súhrnný výkaz, atď.? Každé pro a proti.

Ja osobne asi Odporúčam Alfu:
- EURO: OK
- KL v SW priamo z netu
- odpisy super vymakaná evidencia majetku a výpočet odpisov
- kniha jázd Ok
- DPH všetko zapracované na parádu
- výborne spracované sklady a zákazky

Proti neviem - snáď len to, že sa nedajú robiť opakované prechody pri účtovaní začiatkom roku, ale neviem či to v JÚ niektorý SW vôbec robí.

na www.kros.sk (http://www.kros.sk) ( myslím majú momentálne aj akciu na SW ) je demo, stiahni a vyskúšaj, do 200 položiek sa všetko dá účtovať.

a je nás tu veľa s Alfou - bude mať kto poradiť pri začiatkoch...

takže len toľko ;)
Zoltán Kovács
12.02.08,15:44
Každý asi bude obhajovať svoj program, už len z toho dôvodu, že sám pred sebou musí obhájiť jeho používanie. :D
DanielaSL
12.02.08,15:58
Zolee...mám aj Alfu, aj MRP... radšej pracujem v Alfe... aj keď má vyššiu cenu, ľahšie sa v nej pracuje...urobí aj veci, ktoré MRP nedokáže.
P.S. toť moja obhajoba ;)
ekopo
12.02.08,16:59
Proti neviem - snáď len to, že sa nedajú robiť opakované prechody pri účtovaní začiatkom roku, ale neviem či to v JÚ niektorý SW vôbec robí.


Robí, robí a opakovane bez vymazania dát v ďaľšom roku. Neviem si predstaviť, že najskôr musím úplne ukončiť rok a až potom začať nový. A proti je ešte nemožnosť účtovať naraz v jednom riadku v PD. (napr. nákup tovaru, materiálu a ešte PR jediným zápisom)
sway
12.02.08,17:28
Robí, robí a opakovane bez vymazania dát v ďaľšom roku. Neviem si predstaviť, že najskôr musím úplne ukončiť rok a až potom začať nový. A proti je ešte nemožnosť účtovať naraz v jednom riadku v PD. (napr. nákup tovaru, materiálu a ešte PR jediným zápisom)


ALFA toto robí? - nevidím to tam ....:( že by mi čosi ušlo?
ekopo
12.02.08,17:39
ALFA toto robí? - nevidím to tam ....:( že by mi čosi ušlo?
NEROBÍ. Reagoval som na poslednú Tvoju vetu, že iný soft na JU to robí.
DanielaSL
12.02.08,17:42
No hádam sa tu teraz nepohádate... ;)
ekopo
12.02.08,17:43
No hádam sa tu teraz nepohádate... ;)
A Ty to tak vidíš? Lebo ja nie. :)
Zita5
12.02.08,17:49
Uvažujem o zmene účtovného softveru pre jednoduché účtovníctvo. Účtujem už dlhé roky v Datalock, najprv DOS-e a teraz 5 rokov W-čko. Vadia mi niektoré veci a môžno, by stálo za to v priebehu roka skúsiť už iný program.

Prosím poradte mi, aké máte skúsenosti s programami:ALFA, POHODA, MONEY3 ?

Do akej mieri už majú zapracované prechod na EURO?
Ako funguje sťahovanie kurzových listov, prepočítanie a zaúčtovanie kurzových rozdielov na konci roka, odpisy, knihy jázd, tlač DP k DPH aj súhrnný výkaz, atď.? Každé pro a proti.

Katka s ALFOU mám skúsenosť dobrú , chýba mi tam možnosť prečíslovanie príjemky na sklad a výdajky zo skladu .To som si už aj dovolila u predajcu patrične okomentovať , že by mohli nad tým pouvažovať .

Ale odporúčam vyskúšať aj tento program
http://www.porada.sk/t36345-element.html?highlight=Element
Manual
12.02.08,18:03
Zitka, a ku šťastiu by nám ešte mohli spraviť zaúčtovanie napr. materialu a réžie jedným zápisom. Ale verím že aj k tomu príde.
ekopo
12.02.08,18:19
Zitka, a ku šťastiu by nám ešte mohli spraviť zaúčtovanie napr. materialu a réžie jedným zápisom. Ale verím že aj k tomu príde.
Myslím, že k tomu pravdepodobne nepríde. Alfa nie je k tomu "stavaná".
Zoltán Kovács
12.02.08,18:25
Zitka, a ku šťastiu by nám ešte mohli spraviť zaúčtovanie napr. materialu a réžie jedným zápisom. Ale verím že aj k tomu príde.

MRP toto napríklad umožňuje.
Rozalka
12.02.08,19:38
.....
Ale odporúčam vyskúšať aj tento program
http://www.porada.sk/t36345-element.html?highlight=Element
Pozrela som si tento softvér, je užívateľsky príjemný, a napomáha "jednoduchášom" naučiť sa čo-to z podvojného.
mimotemy
Nezabúdajme, hodina veľkého tresku sa blíži. Obávam sa, že ten návrh povinného PÚ pre platiteľov DPH sa nestratil úplne, niekto ho jedného pekného dňa opráši ...
Zita5
12.02.08,19:42
Pozrela som si tento softvér, je užívateľsky príjemný, a napomáha "jednoduchášom" naučiť sa čo-to z podvojného.
mimotemy
Nezabúdajme, hodina veľkého tresku sa blíži. Obávam sa, že ten návrh povinného PÚ pre platiteľov DPH sa nestratil úplne, niekto ho jedného pekného dňa opráši ...

Keby ho chceli oprášiť čím skôr :);)
Zoltán Kovács
12.02.08,19:47
Pozrela som si tento softvér, je užívateľsky príjemný, a napomáha "jednoduchášom" naučiť sa čo-to z podvojného.
mimotemy
Nezabúdajme, hodina veľkého tresku sa blíži. Obávam sa, že ten návrh povinného PÚ pre platiteľov DPH sa nestratil úplne, niekto ho jedného pekného dňa opráši ...


[/b][/i]Keby ho chceli oprášiť čím skôr :);)

Tiež preferujem podvojné pred jednoduchým účtovníctvo. Ale viete si predstaviť čo by to urobilo s cenou za podvojné účtovníctvo? Koľko je malých živnostníkov platiteľov DPH, ktorí len ako tak prežívajú. Nemali by na to aby nám zaplatili za PÚ. A pritom je to viac roboty ako v JÚ, aj keď prehľadnejšie. Nakoniec by sme robili PÚ za cenu JÚ. A to veru nemusím.
VladoaKatka
13.02.08,03:59
Každý asi bude obhajovať svoj program, už len z toho dôvodu, že sám pred sebou musí obhájiť jeho používanie. :D

Práve preto sa pýtam na Váš názor, že už prestávam byť spokojná s tým programom, ktorý používam. Teraz som od nich dostala list a určite aj všetci, ktorí používajú Datalock. Moc ten list nechápem, je ...ani neviem nájsť slovo na to. Posúdte:
Citát: Pri objednaní požadovanej úpravy, týkajúcej sa problematiky EURA:
-v termíne do 29.2.2008 Vám poskytneme zľavu 20% z ceny požadovaných programových úprav,
- v termíne do 31.03.2008 Vám poskytneme zľavu 10% z ceny požadovaných programových úprav,
- všetky bežné tlačivá (faktúry, DL, pokladničné doklady,objednávky...) objednané do 31.3.2008 budú realizované za jednotnú cenu 2000 Sk za zostavu,
- všetky bežné tlačivá (faktúry,DL,pokladničné doklady, objednávky...) objednané po 31.3.2008 budú mať cenu 2500 Sk za tlačivo.
Koniec citátu.

Stretli ste sa s niečím podobným pri Vašich programoch?

Momentálne mám demo - Alfa a demo-POHODA. Skúšam.
VladoaKatka
13.02.08,11:45
No už mám informácie, že ten list sa týka toho, ak by niekto požadoval neštandardné služby, tlačivá a pod. inak bude všetko vo veci aktualizácií ako doteraz.
joki
18.02.08,20:57
Chcem aj ja prispieť svojím názorom k účtovným SW. Každý predstavuje ten svoj program ktorý pozná, alebo si myslí že pozná. Nikto sa tu nezaoberá problematikou ochrany dát - on line, za chodu programu. Sú tu prezentované vlastnosti zostáv, špec. pracovné zmluvy, rýchlosť aktualizácie, aké je tam a tam hejbátko, dokonca aj predajca. Nič proti tomu. Problém nastane, až sa stratia dáta. Menej skúsený užívateľ na to nemusí ani prísť. Vtedy pochopí, že sila programu je niekde inde. Aj aktualizácia sa dá zastúpiť, ak má užívateľ možnosť meniť nastavenie v globálnom nadstavení. Aj výstupné zostavy vedia veľa pomôcť, ak má možnosť ích pridávať a tvoriť vlastné so svojími vzorcami. Problém je ustrážiť saldo, zostatky účtov, kontinuitu, výber podľa filtra, ktorý môže byť ešte niekoľko krát ďalej filtrovaný, až nájdeme hľadané dáta. Ako sa program zachová pri neočakavaných situáciach, výpadok elektriky, vyhorená matičná doska, kolaps operač. systému. Ako vie poskladať svoje dáta do normálu, a o čo prídeme, čo musíme dopísať. To sú kritéria, podľa ktorých som ja vyberal SW, a som spokojný. Skúste si, tí čo prezentovali ten "svoj" program, namodelovať poruchu, počas účtovania reštartujte počítač, a uvidíte ako budete váhať, a hlavne NET, možno budete mať iný názor. Na toto fórum sa obracajú s otázkami aj ľudia, ktorý sú začínajúcimi, ktorý vedia ako začať, len čakajú malé posmelenie. To, čo som tu prečítal, ma niekedy desí, aké odpovede sa im píšu. Mám za to, že PORADA je pre pomoc. Všetkým držím palce pri výbere programu. To je postreh mojej maličkosti.
riso4
18.02.08,21:07
osobne mam celkom dobru skúsenosť so Softipom. Este na báze MS-DOS pracovali solídne a ak nastala chyba, vcelku rychlo reagovali.
Teraz pracujem v SAP-e, ale "majitel licencie" hádže bobek na slovenské právo, ktoré potom musíme pracne ručne upravovať.
VladoaKatka
19.02.08,07:29
Kniha jázd s automapou - ktorý soft obsahuje aj automapu?
Sinkl
20.02.08,13:02
ahoj. Potrebovala by som poradiť. Nepoznáte niekto nejaký rozpočtový alebo kalkulačný stavebný softvér? Okrem Cenkrosu. Hľadám a hľadám ale iný som zatiaľ nenašla. Ďakujem
Jasminn
03.03.08,12:57
Zdravotnícky softvér pre všeobecného lekára - pomôžte mi s radami pri výbere. Ďakujem
mina311
02.04.08,17:29
Kniha jázd s automapou - ktorý soft obsahuje aj automapu?

Pozri príspevok č. 184 a 186 v tejto diskusii... :)

Sorry, až teraz som si všimla, že reagujem na otázku spred 1,5 mesiaca...
pukancikova
23.04.08,09:56
Ahojte,
v juni koncim VS a s priatelom chceme zalozit malu firmu na vyrobu obrazov. Hladame vhodny uct. softver pre podvojne ucto...Rozmyslam o softe od Datalock, a.s. .....ACKO, najme cena sa mi zdala ok 5700 rocne....ale je pravda ze nemam info o tom kolko stoja ostatne....podobneho typu....pacila sa mi aj ponuka sluzieb, ako hot line linka.....Stiahla som si Demo a je v poho , zda sa mi lahky .....na ovladanie, dizajn sice dost zastaraly ale to mi az tak nevadi....
Pls ....napiste mi ake mate s Datalockom a specialne s ACKOM skusenosti,....nechceme kupit nieco na co budeme potom nadavat a musiet to menit...cas su predsa peniaze...-
Za vsetky prispevky dakujem...

Zuzka
pukancikova
23.04.08,10:05
ahoj , pacil sa mi tvoj prispevok, najma z toho pohladu, ze ked si predstavim ze uctujem viac ako 30 polozkovu fakturu a zrazu mi vypnu prud stracam min. 1, 5 hod. casu. Teraz rozmyslame nad zakupenim acka od datalocku ale tiez nema moznost recovery .....ale zatial som to nevidela u ziadneho programu.....tak sa asi zmierim s ackom
svizi
24.04.08,13:21
suhlasim, kto chce lacný a celkom dorbý PU, JU, M, sklad doporučujem MK-soft je už aj vo verzii SQL
veľa veci zdarma jazdy, majetok, slabšia personalistika
svizi
24.04.08,13:34
robim učtovníctvo 10 rokov ročne 30000 položiek, nikdy sa data nestratili. hardware netreba podceňovať ale ani preceňovať.
doporučujem založný zdroj a pravidelnu archivaciu malo by to stačiť. doporučujem aj skušobne obnoviť data z archívu či sa to vôbec da a s akým výsledkom.
Tinika
16.07.08,11:36
Dobrý deň,
ja som vyše dvoch rokov robila JÚ v MRP dos, celkom ušiel. Momentálne doma užívam Mk Soft Win pre Jú aj Pú. Som spokojná zatiaľ. V práci máme Ifosoft, a to je pre mňa španielska dedina. Je to pre mňa neprehľadné, žiadny manuál. Nevie niekto poradiť, či vôbec majú manuál. Ako sa v tom rozbehnúť? ďakujem
irma1
16.07.08,11:46
Dobrý deň,
ja som vyše dvoch rokov robila JÚ v MRP dos, celkom ušiel. Momentálne doma užívam Mk Soft Win pre Jú aj Pú. Som spokojná zatiaľ. V práci máme Ifosoft, a to je pre mňa španielska dedina. Je to pre mňa neprehľadné, žiadny manuál. Nevie niekto poradiť, či vôbec majú manuál. Ako sa v tom rozbehnúť? ďakujem

Príručky sú na inštalačnom CD.
svizi
17.07.08,12:24
nechcem robit zlu reklamu ale mam podobne skusenosti s ifosoftom doporucujem poprosit zamestnavateľa o zmenu softu
na tom sa totiz seriozne dá robit len tazko nehovorim o velmi zlom servise - osobná skusenost
Tinika
18.07.08,12:55
nechcem robit zlu reklamu ale mam podobne skusenosti s ifosoftom doporucujem poprosit zamestnavateľa o zmenu softu
na tom sa totiz seriozne dá robit len tazko nehovorim o velmi zlom servise - osobná skusenost

Chcela som napísať už skôr, ale akosi v robote na nete ma nechce prihlásiť. Neviete čím to môže byť alebo kto by mi s tým pomohol?
K téme: Dnes som celý deň lúštila manuál k ifosoftu. No zábava. A stále nemôžem prísť na chuť tomu, že donekonečna si musím prestavovať účtovné obdobie, a presúvať údaje - pričom môže vzniknúť najviac chýb. No čo už, ja ale nič nezmením, nie som tam sama, je nás tam viac a šéf je kamarát s majiteľom firmy, takže nehrozí zmena softu. A keď som dnes vydela fa za to čomu sa hovorí ekonomický sofvér tak mi oči vybehli, lebo môj soft je lacnejší a aj jednoduchší. Tak len asi veľ síl.
Modroocko
18.07.08,19:57
Práve preto sa pýtam na Váš názor, že už prestávam byť spokojná s tým programom, ktorý používam. Teraz som od nich dostala list a určite aj všetci, ktorí používajú Datalock. Moc ten list nechápem, je ...ani neviem nájsť slovo na to. Posúdte:
Citát: Pri objednaní požadovanej úpravy, týkajúcej sa problematiky EURA:
-v termíne do 29.2.2008 Vám poskytneme zľavu 20% z ceny požadovaných programových úprav,
- v termíne do 31.03.2008 Vám poskytneme zľavu 10% z ceny požadovaných programových úprav,
- všetky bežné tlačivá (faktúry, DL, pokladničné doklady,objednávky...) objednané do 31.3.2008 budú realizované za jednotnú cenu 2000 Sk za zostavu,
- všetky bežné tlačivá (faktúry,DL,pokladničné doklady, objednávky...) objednané po 31.3.2008 budú mať cenu 2500 Sk za tlačivo.
Koniec citátu.

Stretli ste sa s niečím podobným pri Vašich programoch?

Momentálne mám demo - Alfa a demo-POHODA. Skúšam.




Nuž, pri Alfe, Omege ani Olympe som sa s tým nestretla. Prechod na € robili štandardne v rámci ročného zaplateného upgradu.
Modroocko
18.07.08,19:59
Kniha jázd s automapou - ktorý soft obsahuje aj automapu?

http://www.acory.sk/
Stefan2005
19.07.08,09:06
... Prechod na € robili štandardne v rámci ročného zaplateného upgradu.

Súhlasím - prechod na € je súčasťou prebiehajúcich legislatívnych zmien; každá seriozna softvérová firma tieto zmeny zapracováva bez akýchkoľvek dodatočných finančných požiadaviek v rámci preplateného upgradu.
Tinika
21.07.08,14:27
Ahojte,
no čím ďalej robím s tým Ifosoftom, tým som väčší jeleň. Nie aby to uľahčovali, ale oni komplikujú čo sa dá. To fakt neviem, za čo chcú toľko peňazí, lebo ten program nestojí ani za deravý groš. A ani na školenie sa tam nemôžem dostať. Vôbec mi neodpovedali na mail. Hrôza. Pomóóóc. :mee:
mirroslava
06.08.08,08:39
Zdravim,
mozte sa informovat aj o podnikovom informacnom systeme, ktory ponuka spolocnost alfaBASE.

S pozdravom