TomasHo
27.05.10,21:40
Rad by som kupil krovinorez s hriadelom a moznostou upnutia strunovej hlavice aj sekacieho kotuca. V Hornbachu je niekolko alternativ v cene okolo 200€, napriklad GUDE 1100 za 189€ alebo rozlozitelny MTD (typ si nepamatam) za asi 208€.

Viete niekto poradit, ci sa oplati kupit niektory z tychto, alebo su nejake padne dovody, preco investovat dvakrat viac do serioznej znacky?

Pouzitie sporadicke, na ploche do 12 arov, trava, byliny, obcasne tensie kriky (na zbytok mam motorovu pilu).

Vdaka.
zamestnankyna
27.05.10,20:11
Mám druhý rok tento (http://www.hej.sk/dom-zahrada-krmivo/obchod/439046/strunove-kosacky/al-ko-bc-4535/) a zatiaľ spokojnosť. Na občasnú prácu postačuje.
Flinstone
28.05.10,02:52
ja v snahe ušetriť som kúpil Einhell. Blbosť... motor by mal mať skoro taký výkon ako raz tak drahý Stihl. Možno má, len mu chýba krútiaci moment... Každé steblo trávy to pribrzdí z otáčok.
okolo 370 sa už dá kúpiť Stihl FS xx a to je radosť kosiť.
220870
28.05.10,03:02
Motor musí mať výkon výdrž a kvalitné materiály.Pozor aj na "kosiaciu hlavu" by sa malo dať upnúť silnejšie lanko vyrábajú sa dve hrúbky ,to tenšie je na dve veci.Na 12 ároch tú mašinku zoderiete z kože do dvoch rokov.Ja mám Stihl (krovinorez)na 30 árov a má čo robiť.
hapeti
28.05.10,04:14
Hlavne ak budeš používať aj kotúč tak len Stihl FS80, mal som 2 roky MTD, taká istá trieda ako FS80, ale akonáhle som začal používať aj kotúč začali vyplávať problémy (hriadel, motor). FS80 teraz tiež mám 2 roky, kosím okolo 20á, niekedy aj kríky, a som spokojný...
TomasHo
28.05.10,08:11
Mám druhý rok tento ... (al-ko bc 4535) a zatiaľ spokojnosť. Na občasnú prácu postačuje.

Dakujem Vam vsektym za odpovede, vyzera to, ze vacsina sa priklana k nejakemu Stihlu, aj co som pozeral ine fora.
Pokial ide o to AL-KO citovane vyssie, pozeral som ho, ale pripada mi velmi tazke a niektore detaily spracovania sa mi nepacia (tlacidla, madla).

Rad by som sa plesol po vrecku a kupil kvalitnu vec, Stihl, Husquarnu alebo Dolmar, ale mam pred stavbou a zatial niet bezpecneho priestoru, kam to ulozit, takze risknem asi ten GUDE za 189e, na nejake dva roky postaci, ak vydrzi, a ked ho zoderiem, a budem mat zamykaciu garaz, kupim daco lepsie.

Dnes v sobotu by som ten Gude dokladne preklepol a dal vediet prve dojmy. Ak by ho niekto mal, a vedel o nejakych nevyhodach, privitam. Na MTD sa mi pozdava, ze je rozkladaci a servis je v Rusovciach, hoci ma horsie popruhy. Gude ma servis niekde v Liptovskom Hradku.
Ospaly
30.05.10,13:30
ak ste pred stavbou, tak peniaze samo ze potrebujete. Ale ja som sa pri stavbe naucil, ze setrit na nekvalite sa neoplati (hlavne, ak planujete nakup lesieho modelu po dokonceni stavby) Dve znicene 230 flexy z baumaxu, nasledne platenie za pozicovne... napokon som si aj tak kupil metabo (a oplatila sa.. ale mohol som viac usetrit, ak by som ju mal od zaciatku), az po dokonceni domu som kupil velke kladivo metabo odruky (kolko som sa naplatil za pozicovne :(, ale aj teraz sa to oplatilo a uz na seba zarobilo) Jednoznacne ak mate na ten krovinorez vyuzitie kupte kvalitu, neolutujete. Svagor ma Stihl FS radu a uplna spokojnost, druhy svagor si kupil husquarnu tiez spokojny. Kamos predava v husquarne (ale nechcel na mne nejako zarobit.. ja sam krovinorez nepotrebujem) a varoval ma pred mountfieldom.
buchač
30.05.10,13:42
Rad by som kupil krovinorez s hriadelom a moznostou upnutia strunovej hlavice aj sekacieho kotuca. V Hornbachu je niekolko alternativ v cene okolo 200€, napriklad GUDE 1100 za 189€ alebo rozlozitelny MTD (typ si nepamatam) za asi 208€.

Viete niekto poradit, ci sa oplati kupit niektory z tychto, alebo su nejake padne dovody, preco investovat dvakrat viac do serioznej znacky?

Pouzitie sporadicke, na ploche do 12 arov, trava, byliny, obcasne tensie kriky (na zbytok mam motorovu pilu).

Vdaka.

Staré , ale dobré a hlavne pravdivé :

" Nie som natoľko bohatý , aby som si kupoval lacné veci ...";):rolleyes::cool:
aviator
30.05.10,17:59
Známy má mountfield a stále sa mu kazí. Ja som spokojný zo solom 148. Mám ho 4 roky a bez poruchy už pokosil veľa hektárov.
TomasHo
31.05.10,13:34
Takze dakujem vsetkym znova za rady, v buducnosti to zrejme bude Stihl FS, Mountfield som ani nezvazoval, predrazene to tam maju, a este k tomu notebooky ponukaju. 189e za krovinorez nie je najnizsia cena - z nemecka sa daju kupit nejake ciny uz od 89e, ale nechcel by som riesit opravy. Volim teda na 2 roky krovinorez s priemernou-nizsou cenou.

Kvalita tomu zodpoveda, lacnejsie materialy sa hadam ani nedali pouzit. Dodava sa s dvomi manualmi - jeden je totalne neuzitocny. Je to moj prvy krovinorez, takze som nevedel, ze hlava ma opacny zavit. Podlozka pod hlavou je hlinikova, takze dierka, ktorou sa aretuje, sa pekne roztiahla.

Motor nabehol celkom v pohode, az na to, ze som zmensoval medzeru na sviecke - bola asi 1,5mm, ma byt asi 0,5mm.

Kotuc dal dole maly stromcek (nahodou) bez problemov, dostalo par kamenov a zarasteny furik.

Takze na jedno pokosenie je to stroj primerany. Uvidime, kolko vydrzi, ale ako som vravel, kym nebude bezpecna garaz, tato vec postaci.
iv@n
01.06.10,13:21
ja som bol v podobnej situácii, na začiatku som sa ulakomil na MTD v Metre v akcii, kúpil som pozemok kde sa pár rokov nekosilo, cca 2400m2 a ani raz som to s tým krovinorezom nepokosil celé, vždy sa niečo pokazilo. pri štvrtej reklamácii som zobral peniaze, kúpil Husqvarnu a to je nebe a dudy rozdiel. Ono by ani nebol najväčší problém, že by ten lacný krám vydržal menej, ale hlavne ten komfort roboty - vibrácie, smrad, hluk, spotreba, štartovanie.
s tým MTD som mohol po 5 hodinách práce zobrať deň voľna na rekonvalescenciu, lebo som si necítil kríže, odvibrované ruky a hlava. s husqvarnou to isté pokosím a som v pohode. takže moje odporúčanie by bolo jednoznačne niečo kvalitnejšie ak to je viac ako 500m2 pravidelného kosenia.
Laco-monter
01.06.10,13:36
ak ste pred stavbou, tak peniaze samo ze potrebujete. Ale ja som sa pri stavbe naucil, ze setrit na nekvalite sa neoplati (hlavne, ak planujete nakup lesieho modelu po dokonceni stavby) Dve znicene 230 flexy z baumaxu, nasledne platenie za pozicovne... napokon som si aj tak kupil metabo (a oplatila sa.. ale mohol som viac usetrit, ak by som ju mal od zaciatku), az po dokonceni domu som kupil velke kladivo metabo odruky (kolko som sa naplatil za pozicovne :(, ale aj teraz sa to oplatilo a uz na seba zarobilo) Jednoznacne ak mate na ten krovinorez vyuzitie kupte kvalitu, neolutujete. Svagor ma Stihl FS radu a uplna spokojnost, druhy svagor si kupil husquarnu tiez spokojny. Kamos predava v husquarne (ale nechcel na mne nejako zarobit.. ja sam krovinorez nepotrebujem) a varoval ma pred mountfieldom.

Na čo si potreboval flexu 230 ???

To je na rezanie plechu .

Ja by som radšej kupil flexu 150 /1100W/ a dával do nej väčšie kotúče , keď by som potreboval.

Flexa 230 je zbytočne ťažká a veľmi zle sa s ňou robí.
brga
29.08.11,22:46
...to vážne???!! ...a otáčky ti nič nehovoria?!
TomasHo
05.08.12,10:35
AKTUALIZACIA: Takze po dvoch rokoch odkedy som v tejto teme sondoval nazory na kvalitu krovinorezov mozem poskytnut tieto skusenosti:

Prvy krovinorez za cca 189e nam ukradli z chaty, takze je dobre, ze som nekupil nieco drahe. Nasledne som si povedal, ze otestujem uplne dno a kupil som cez inzerat nejaku uplnu cinu, co stala okolo stovky. Predava to chalan kdesi na juhu slovenska, nepamatam si uz dedinu, clovek si to musi sam zlozit a nastavit. Pri kazdom koseni boli nejake problemy, nastavovanie bolo dost zlozite, mnoho dielov z nekvalitneho plastu, skratka smejd na pohladanie.

Ani sa s nim moc nekosilo a pred mesiacom sa uplne rozsypal starter - cievka, na ktorej je navinuty startovaci spagat bola z makkeho plastu a uplne ju rozsrotovalo.

Kedze uz mame postavene a krovinorez moze byt zamknuty v oplotenom pozemku, kupil som Hondu UMK (neviem presne cislo) za nejakych 500eur. Zvazoval som aj Stihl FS rovnakej kategorie (predsa len, vsetky profi firmy kosia stihlami), ale bol hrozne hlucny. Od prvej chvile musim povedat, ze s tou Hondou je to parada - stvortakt je tichy, naskakuje okamzite, spracovanie je vyborne, vykon, hoci papierovo polovicny oproti lacakom z Hornbachu, uplne dostatocny so stvorzubom aj pruzinovou hlavou.

Skratka, plati to co povedal Buchac, nie sme tak bohati, aby sme si mohli dovolit kupovat lacne veci. S tym, ze nastastie sme tu Hondu nekupili na zaciatku, lebo by sme mali skodu za 500.