danyelka
28.05.10,08:16
Dobry den.

Chcem sa opytat, ako vypocitam mzdu ked je clovek na PN?Jedna sa konkretne o pripad, ked ma clovek zlomenu nohu a je vypisany na 5 tyzdnov.Najdem tu niekde nejake vzorce podla ktorych sa vypocita kolko dostane mzdu za ten mesiac co bude na PN?

Dakujem pekne
drobeceva
28.05.10,06:23
Dobry den.

Chcem sa opytat, ako vypocitam mzdu ked je clovek na PN?Jedna sa konkretne o pripad, ked ma clovek zlomenu nohu a je vypisany na 5 tyzdnov.Najdem tu niekde nejake vzorce podla ktorych sa vypocita kolko dostane mzdu za ten mesiac co bude na PN?

Dakujem pekne
Ak je zamestnanec na PN, tak nedostáva mzdu, ale PN. Prvých 10 dní platí z-ľ, od 11.dňa platí SP.
danyelka
28.05.10,06:27
no ok ....ale ako to vypocitam?:)...aby som vedela aku konkretnu sumu dostanem na vyplatu?:) a zamestnavatel plati prvy 10 dni 55%?
VERONIKA6
28.05.10,06:29
Prečítaj si pozorne:
Pre výpočet náhrady DPN sa používa denný vymeriavací základ, ktorý sa počíta z rozhodujúceho obodobia. Z deného vymeriavacieho základu potom dostaneš prvé 3 dni 25% a ostatné 55%.
Pozri § 54 a 55.
54 Zák. o soc.poistení
Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu
(1) Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Ak poistencovi vzniklo nemocenské poistenie

a) v kalendárnom roku, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom vznikla dočasná
pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do konca tohto kalendárneho roka,
b) v kalendárnom roku, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské,
c) v kalendárnom mesiaci, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do dňa predchádzajúceho dňu, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské.

(3) Ak nárok na nemocenskú dávku vznikol v ochrannej lehote, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu sa zisťuje ku dňu zániku nemocenského poistenia.

(4) Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu na určenie výšky materského zamestnankyne, ktorá bola z dôvodu tehotenstva preradená na inú prácu podľa osobitného predpisu, 53) sa zisťuje ku dňu tohto preradenia.

(5) Z rozhodujúceho obdobia na zistenie denného vymeriavacieho základu sa vylučujú obdobia, za ktoré poistenec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie.


§ 55
Denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenskej dávky

Denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenskej dávky je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia. Denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.
§ 57
Pravdepodobný denný vymeriavací základ na určenie výšky nemocenských dávok

(1) Výška nemocenskej dávky sa určuje z pravdepodobného denného vymeriavacieho základu, ak poistenec nemal v rozhodujúcom období uvedenom v § 54 ods. 1 vymeriavací základ na platenie poistného na nemocenské poistenie alebo v kalendárnom roku, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom vznikol dôvod
na poskytnutie nemocenskej dávky, nebol nemocensky poistený.

(2) Pravdepodobný denný vymeriavací základ zamestnanca a povinne nemocensky poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ dobrovoľne nemocensky poistenej osoby je jedna tridsatina minimálnej mzdy zamestnancov v pracovnom pomere odmeňovaných mesačnou mzdou, ktorá platí ku dňu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.
drobeceva
28.05.10,06:30
no ok ....ale ako to vypocitam?:)...aby som vedela aku konkretnu sumu dostanem na vyplatu?:) a zamestnavatel plati prvy 10 dni 55%?
prvé 3 dni - 25 % VZ a zvyšných 7 dní 55 % VZ
SP ostatné dni - 55 % VZ
veronikasad
28.05.10,07:03
Dobry den.

Chcem sa opytat, ako vypocitam mzdu ked je clovek na PN?Jedna sa konkretne o pripad, ked ma clovek zlomenu nohu a je vypisany na 5 tyzdnov.Najdem tu niekde nejake vzorce podla ktorych sa vypocita kolko dostane mzdu za ten mesiac co bude na PN?

Dakujem pekne
pýtaš sa ako mzdárka, ktorá potrebuje vypočítať náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, alebo ako zamestnanec, ktorý si chce skontrolovať výplatu ?
danyelka
28.05.10,12:04
chcem si to vypocitat ako sama pre seba ,nie ako mzdarka
Katy a R
28.05.10,16:20
chcem si to vypocitat ako sama pre seba ,nie ako mzdarka

... no a ešte treba pozrieť do Kolektívnej zmluvy, či nemáte "nadštandartne" dohodnutú náhradu mzdy (nemusí byť len 25 a 55 percent ;))
veronikasad
28.05.10,16:31
chcem si to vypocitat ako sama pre seba ,nie ako mzdarka
K výpočtu nemocenského potrebuješ denný vymeriavací základ. Ten ti oznámia zo sociálnej poisťovne v rozhodnutí o priznaní nem. dávok. Nemocenské sa vypláca za kal. dni - prvých 10 dní zamestnávatel (náhradu príjmu-prvé 3 dni 25 , 4-10. deň 55 %), od 11. dňa sociálna poisťovňa vo výške 55 % denného vymeriavacieho základu (DVZ).

Výpočet DVZ je dosť komplikovaný. Ak si bol zamestnancom celý rok 2009 a nebola si na PN-ke, DVZ vypočítaš spravidla ako súčet hrubej mzdy (ak nemáš príjem vyšší ako max. mesačný vymer.základ) : počet kal. dní
danyelka
10.06.10,14:01
Dakujem vam velmi pekne za vase odpovede.Pomohli ste mi
Kvaka
02.07.10,06:24
Chcem poprosiť mzdárky o pomoc, aj keď viem, že teraz máte frmol. Manžel je na PN od 22.6. Dnes ide na kontrolu a chce sa dať vypísať, len váha, či od zajtra, alebo od pondelka (je sviatok) alebo až od utorka. Je po operácii kolena, je mu to jedno. Manžel má mesačnú mzdu, a keď som pozerala jeho výplatné pásky, vyšlo mi, že sviatky majú platené. Zistila som však, že počas jednej PN, ktorú mal na jar, mu zaplatili náhradu v nižšej sadzbe za celých 6 dní PN. Prvé tri dni PN boli na konci mesiaca, posledné tri dni PN boli začiatok nového mesiaca. Môže to tak byť? Ako je pre neho lepšie sa dať Vypísať? Ďakujem za pomoc.
veronikasad
02.07.10,06:27
Chcem poprosiť mzdárky o pomoc, aj keď viem, že teraz máte frmol. Manžel je na PN od 22.6. Dnes ide na kontrolu a chce sa dať vypísať, len váha, či od zajtra, alebo od pondelka (je sviatok) alebo až od utorka. Je po operácii kolena, je mu to jedno. Manžel má mesačnú mzdu, a keď som pozerala jeho výplatné pásky, vyšlo mi, že sviatky majú platené. Zistila som však, že počas jednej PN, ktorú mal na jar, mu zaplatili náhradu v nižšej sadzbe za celých 6 dní PN. Prvé tri dni PN boli na konci mesiaca, posledné tri dni PN boli začiatok nového mesiaca. Môže to tak byť? Ako je pre neho lepšie sa dať Vypísať? Ďakujem za pomoc.
PN-ku skončiť nedelou.
Preplatenie náhrady príjmu pri dočasnej PN z predch.PN-ky treba reklamovať u mzdárky, nie je to správne. Nižšou sadzbou sa preplácajú len prvé 3 dni PN-ky (bez ohladu na to, že pokračovanie je v ďalšom mesiaci).
Kvaka
02.07.10,06:47
PN-ku skončiť nedelou.
Preplatenie náhrady príjmu pri dočasnej PN z predch.PN-ky treba reklamovať u mzdárky, nie je to správne. Nižšou sadzbou sa preplácajú len prvé 3 dni PN-ky (bez ohladu na to, že pokračovanie je v ďalšom mesiaci).
Veronika, ďakujem krásne, mne sa to tiež tak javilo, že by mu zaplatili aj sobotu a nedeľu PN a v pondelok sviatok. Len som si nebola istá, či nie je povinnosťou mať pred plateným sviatkom v mesiaci aj nejaký odpracovaný deň. Manžel totiž volal do roboty a povedali mu, že sa má dať vypísať od utorka, lebo sviatok nebude mať zaplatený. Tak som sem napísala, aký mate na to názor. Ešte raz ďakujem. Mzda bola spracovávaná programom Human.
veronikasad
02.07.10,06:50
Veronika, ďakujem krásne, mne sa to tiež tak javilo, že by mu zaplatili aj sobotu a nedeľu PN a v pondelok sviatok. Len som si nebola istá, či nie je povinnosťou mať pred plateným sviatkom v mesiaci aj nejaký odpracovaný deň. Manžel totiž volal do roboty a povedali mu, že sa má dať vypísať od utorka, lebo sviatok nebude mať zaplatený. Tak som sem napísala, aký mate na to názor. Ešte raz ďakujem. Mzda bola spracovávaná programom Human.
Sviatok je súčasťou mesačnej mzdy, nebude platený samostatne.
Kvaka
02.07.10,07:01
Sviatok je súčasťou mesačnej mzdy, nebude platený samostatne.
Aha, no a keď to majú platené, aj keď má mesačnú mzdu? Napr. v mesiaci apríl mal chrípku, bol PN posledné 3 dni v mesiaci, odpracoval 17 dní, sviatky boli 2 dni. Základný plat bol rovný hrubej mzde, a bol určený ako základný mesačný plat:22x19, nebolo tam x 17.
veronikasad
02.07.10,07:03
Aha, no a keď to majú platené, aj keď má mesačnú mzdu? Napr. v mesiaci apríl mal chrípku, bol PN posledné 3 dni v mesiaci, odpracoval 17 dní, sviatky boli 2 dni. Základný plat bol rovný hrubej mzde, a bol určený ako základný mesačný plat:22x19, nebolo tam x 17.
Príspevok si zaradila do sekcie mzdové účtovníctvo. Ide o podnikatelskú sféru a náhradu príjmu pri dočasnej PN, alebo o iný rezort s rozdielnym výpočtom mzdy ?
Kvaka
02.07.10,07:15
Príspevok si zaradila do sekcie mzdové účtovníctvo. Ide o podnikatelskú sféru a náhradu príjmu pri dočasnej PN, alebo o iný rezort s rozdielnym výpočtom mzdy ?
Zamestnávateľ je s.r.o.
Andyke
02.07.10,07:22
Aha, no a keď to majú platené, aj keď má mesačnú mzdu? Napr. v mesiaci apríl mal chrípku, bol PN posledné 3 dni v mesiaci, odpracoval 17 dní, sviatky boli 2 dni. Základný plat bol rovný hrubej mzde, a bol určený ako základný mesačný plat:22x19, nebolo tam x 17.

Dobre mu vypočítali mzdu , tých 19 dní obsahuje 17 dní odpracovaných a 2 dni sviatku.

Viď § 122 Zák.práce
(3) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.
Kvaka
02.07.10,07:31
Dobre mu vypočítali mzdu , tých 19 dní obsahuje 17 dní odpracovaných a 2 dni sviatku.

Viď § 122 Zák.práce
(3) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.
Už rozumiem, nie je to náhrada mzdy, nie je teda samostatne platený sviatok, ale pri výpočte mzdy ak nebol odpracovaný celý mesiac, sa počíta akoby do odpracovaných dní. Ďakujem za vysvetlenie.
Kvaka
02.07.10,09:35
PN-ku skončiť nedelou.
Preplatenie náhrady príjmu pri dočasnej PN z predch.PN-ky treba reklamovať u mzdárky, nie je to správne. Nižšou sadzbou sa preplácajú len prvé 3 dni PN-ky (bez ohladu na to, že pokračovanie je v ďalšom mesiaci).
Veronika, chcem ti ešte raz poďakovať, lebo na základe tvojho príspevku som sa pozrela lepšie na zákon 462/2003 Z. z., no a zistila som, že manželovi určili nesprávne okrem nižšej sadzby 25% aj počet dní PN. Po PN nastúpil do práce 6.mája, ale náhradu príjmu dostal 25% len za tri dni, teda rovnakú sumu ako v apríli za prvé tri dni. Takže reklamovať bude manžel viac.
mirhu
06.07.10,06:31
K výpočtu nemocenského potrebuješ denný vymeriavací základ. Ten ti oznámia zo sociálnej poisťovne v rozhodnutí o priznaní nem. dávok. Nemocenské sa vypláca za kal. dni - prvých 10 dní zamestnávatel (náhradu príjmu-prvé 3 dni 25 , 4-10. deň 55 %), od 11. dňa sociálna poisťovňa vo výške 55 % denného vymeriavacieho základu (DVZ).

Výpočet DVZ je dosť komplikovaný. Ak si bol zamestnancom celý rok 2009 a nebola si na PN-ke, DVZ vypočítaš spravidla ako súčet hrubej mzdy (ak nemáš príjem vyšší ako max. mesačný vymer.základ) : počet kal. dní
Ak bol zamestnanec v 2009 aj na PN, tak sa vyrata DVZ ako podiel hrubej mzdy /( počet kal.dní - počet dní PN??)
Andyke
06.07.10,08:08
Áno.
Kvaka
13.08.10,11:29
Včera doniesol manžel pásku, bola tam úprava PN, odpočet troch dní s nižšou sadzbou a pridanie 5 dní s vyššou sadzbou, teda tak, ako je to tu v príspevku http://www.porada.sk/1444624-post20.html.
Takže ďakujem, dobre ste poradili.
SAIVI
27.10.10,06:42
Pre výpočet nemocenskej dávky (materské, nemocenské, ošetrovné) sú dôležité predovšetkým sumy vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období.
Rozhodujúcim obdobím je spravidla kalendárny rok predchádzajúci roku, v ktorom vznikol nárok na dávku (výnimky sú uvedené v § 54 zákona o sociálnom poistení). Nemocenská dávka sa určuje spravidla z denného vymeriavacieho základu, ktorý sa vypočíta ako podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia. Výška nemocenského je prvé tri dni dočasnej pracovnej neschopnosti 25 % denného vymeriavacieho základu a od 4. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti 55% denného vymeriavacieho základu.
Nakoľko zamestnanec má spravidla nárok na nemocenské až od 11. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti, nemocenské sa mu od začiatku poskytuje vo výške 55 % denného vymeriavacieho základu.
Ak predpokladáme, že nárok na nemocenskú dávku vznikne v roku 2010, ako rozhodujúce obdobie sa berie do úvahy rok 2009.

1. Ak mal po celý rok 2009 zamestnanec vymeriavacie základy 800 €, nebol chorý, ani nemal prerušené nemocenské poistenie, potom nemocenské na jeden kalendárny deň bude 55 % denného vymeriavacieho základu, teda 55% zo sumy (800 x 12) : 365, čo je 14,46577 €.
Ak bol v roku 2010 zamestnanec chorý 21 dní, prvých desať dní má nárok na náhradu príjmu od zamestnávateľa, Sociálna poisťovňa mu vypláca nemocenské od 11. dňa práceneschopnosti, t.j. 11 dní. Za 11 kalendárnych dní dostane zamestnanec vyplatené nemocenské v sume 159,20 €.

2. Ak zamestnávateľ platil za zamestnanca po celý rok 2009 poistné na nemocenské poistenie z maximálneho vymeriavacieho základu (ten bol v období od 1.1.2009 do 30.6.2009 v sume 1003,09 € a v období od 1.7.2009 do 31.12.2009 v sume 1084,55 €), potom výška nemocenského na jeden deň je 55 % zo sumy (1003,09 x 6 + 1084,55 x 6):365, t.j. 18,87457 €.
Nárok na nemocenské má zamestnanec opäť až od jedenásteho dňa práceneschopnosti, teda 11 kalendárnych dní.
Za 11 kalendárnych dní dostane zamestnanec vyplatené nemocenské v sume 207,70 €.

3. Ak v zamestnaní nedosahuje zamestnanec vymeriavací základ (hrubý príjem) v sume maximálneho vymeriavacieho základu, môže si platiť poistné na nemocenské poistenie aj ako dobrovoľne poistená osoba. Nemá však význam platiť si ho nad rámec maximálneho vymeriavacieho základu, nakoľko na sumu zaplatenú nad rámec maximálneho vymeriavacieho základu (v súčte z oboch poistení) sa pri výpočte dávky neprihliada.
Predpokladajme teda, že v rozhodujúcom období, teda v roku 2009, si poistenec platil poistné na nemocenské poistenie v súčte z maximálnych vymeriavacích základov. Z toho zo zamestnania v sume 800 € mesačne a z dobrovoľného nemocenského poistenia v sume 203,09 € (od 1.1.2009 do 30.6.2009) a 284,55 € (od 1.7.2009 do 31.12.2009).
Výška nemocenského v takomto prípade sa vypočíta za prvých desať dní dočasnej pracovnej neschopnosti z denného vymeriavacieho základu z dobrovoľného nemocenského poistenia ((203,06 x 6 + 284,55 x 6) : 365 ? 8,0160) a od jedenásteho dňa dočasnej pracovnej neschopnosti zo súčtu denného vymeriavacieho základu zo zamestnania (800 x 12 :365 ?26,3014) a denného vymeriavacieho základu z dobrovoľného nemocenského poistenia (8,0160), t. j. do sumy 34,3174.

Výška nemocenského za 21 dní v takom prípade sa vypočíta nasledovne 8,0160 x 25% x 3 dni + 8,0160 x 55 % x 7 dní + 34,3174 x 55% x 11 dní ? 244,50 €.


http://www.cas.sk/clanok/183633/dlhodoba-peenka-pripoistenie-zabrani-strate-polovice-platu.html
sybila3
18.11.10,08:05
robím PN zamestnancovi, pracuje vo firme od 1.4.2009, takže program mi vypočítal DVZ z min. roka, môžem sa toho držať alebo treba nejako prepočítať, len som zadala prvé 3 dni 25 % a 7 dní 55 %. Malo by tom byť dobre, alebo to mám kontrolovať? dík
veronikasad
18.11.10,08:13
robím PN zamestnancovi, pracuje vo firme od 1.4.2009, takže program mi vypočítal DVZ z min. roka, môžem sa toho držať alebo treba nejako prepočítať, len som zadala prvé 3 dni 25 % a 7 dní 55 %. Malo by tom byť dobre, alebo to mám kontrolovať? dík
SW by mal počítať náhradu správne, ale mzdárka by si mala vedieť tento výpočet skontrolovať. DVZ=sučet vymer.základov za rok 2009/počet kal.dní nem.poistenia(ak bol PN, tieto dni sú vylučitelná doba)
sybila3
18.11.10,08:18
dobre, takže skúsim skontrolovať, hádam to je dobre. dík
sybila3
18.11.10,08:32
takže som si zrátala HM za apríl-dec./2009 a vydelila kalendárnymi dňami? dostala som DVZ. sadlo mi to na program. Tak by to malo byť dobre.
sybila3
18.11.10,08:38
ešte by ma zaujímalo, že vyšla mu mzda nižšia ako minimálna, treba doplatiť do MM?
veronikasad
18.11.10,08:40
ešte by ma zaujímalo, že vyšla mu mzda nižšia ako minimálna, treba doplatiť do MM?
pýtaš sa na mzdu za časť mesiaca, v ktorom bol PN ?
sybila3
18.11.10,08:44
nie, pýtam sa na mzdu za celý mesiac, HM má 380 eur, ale keďže marodoval od 8-30, tak mu aj s PN od zamestnávateľa vyšla mzda 285,45, či mu mám doplatiť do MM? dík
ewita888
18.11.10,08:51
za odpracované dni mu vyrátaš najmenej to, čo má zmluvne dojednané.. čiže ak HM za celý mesiac by bola 380.- €, tak za odpracované dni je: 380:21x5=90,50 /pri klasickom mesačnom odmeňovaní a 5-dňovom prac. týždni/

PN do hrubej mzdy nerátaj..
sybila3
18.11.10,08:57
mala som tam zle nahodenú PN, takže po oprave HM 90,48, PN zamestnávateľ 57,26. vyúčtovanie po odr. odvodov 135,73. K tomuto nič nedoplácam ? dík
ewita888
18.11.10,09:00
nie, nedoplácaš.. zvyšok Pn mu doplatí sociálna poisťovňa..
sybila3
18.11.10,09:23
ďakujem, dúfam, že je to dobre