TARNED
29.05.10,10:57
Dobry den chcel by som sa opytat ako je mozne zrealizovat tranzit tabakovych vyrobkov cez uzemie SR ?
v USA sa nakupi kontajner cigariet a sa posle na SVK. a tu uz vznika prva otazka musim zadat colnicu kam to pride a nemam ani tusenie ako sa to robi?
Nevie mi niekto povedat kolko musim zlozit colnu zabezpeku ked ide o 960 krabic, v kazdej z nich je po 50 kartonov. celkova hodnota tovaru je vo vyske 150 000 eur. ???
Dalej potrebujem mat vystavenu T1? kto mi to dokaze vystavit aka firma a kde taku firmu najdem???
Ale hlavne mi ide o to aby som pochopil ked si objednam cigarety. co dalej ako si ich vyzdvihnem z pristavu? asi rovno na SVK sa neda objednat?
P.S Keby aspon niekto vedel mi poradit aj malou radou budem velmi vdacny.
dakujem velmi pekne
Chobot
29.05.10,17:39
Dobry den chcel by som sa opytat ako je mozne zrealizovat tranzit tabakovych vyrobkov cez uzemie SR ?
v USA sa nakupi kontajner cigariet a sa posle na SVK. a tu uz vznika prva otazka musim zadat colnicu kam to pride a nemam ani tusenie ako sa to robi?
Nevie mi niekto povedat kolko musim zlozit colnu zabezpeku ked ide o 960 krabic, v kazdej z nich je po 50 kartonov. celkova hodnota tovaru je vo vyske 150 000 eur. ???
Dalej potrebujem mat vystavenu T1? kto mi to dokaze vystavit aka firma a kde taku firmu najdem???
Ale hlavne mi ide o to aby som pochopil ked si objednam cigarety. co dalej ako si ich vyzdvihnem z pristavu? asi rovno na SVK sa neda objednat?
P.S Keby aspon niekto vedel mi poradit aj malou radou budem velmi vdacny.
dakujem velmi pekne


mimotemy

Zaujímavé, všetci vozia cigarety z Ukrajiny, len ty ich ideš dovážať na Ukrajinu. ... to len tak, že je to nezvyčajné. :rolleyes:

Bohužiaľ v tých colných veciach sa nevyznám.
TARNED
29.05.10,19:07
tak si odmyslite Ukrajinu a ako by to bolo v pripade reexportu z tretej krajiny do tretej krajiny?? aky je postup. prosim o radu kazdeho kto apson nieco vie nech poradi dakujemm
Ice dive
29.05.10,19:25
No neviem, ale logika veci mi hovorí, že treba vystaviť papiere tak, že krajna pôvodu USA a krajna cieľová UA t.j. to že ten tovar pôjde cez SVK v podstate by nemalo mať vplyv na nejaké colné doklady... na slovensku by sa len skontrolovali plomby na kontajnery či sú neporušené a môže tovar pokračovať ďalej... nie?

takže ak by šli loďou a následne vlakom, tak by som vybavoval veci len na colnici v Hamburgu a potom až na ukrajne ako miesto určenia...
TARNED
29.05.10,19:56
ale da sa vybavit T1 na slovensku??? a s tou colnou zabezpekou kde ju zlozim?? a v akej vyske?? ja by som chcel prelozit na slovensku do ukrajinskych kamionov preto sa kontajner otvori. co nato potrebujem?? dakuejmm
TARNED
30.05.10,12:17
a este taka otazka ci sa to da uloozit do colneho skladu??? a kde na slovensku je colny sklad ktory ma licenciu na tabakove vyrobky?